HEUSDEN. Mot ingang van 15 Sept. wor den de hoeren Jol en Jansen, mare- chaussées dezer brigade, overge plaatst resp. naar de brigades te Den Bosch en Woudrichem. In verband met den overval van een meisje, die Woensdagavond op den weg Den BoschHedel plaats had, is gearresteerd een jon geman uit Herpt, zekere II. v. d. P. Door twee marechaussées werd deze man naar Ammerzoden ge bracht, waar hij geconfronteerd is met het slachtoffer Mej. A. de Goey. Deze herkende in hem pertinent de dader, en de man aarzelde dan ook niet een volledige bekentenis af te leggen. Het motief van zijn daad schijnt gezocht te moeten worden in een .wraakneming. H. v. d. P. is ter beschikking van de politie gesteld. Nog kan worden gemeld, dat de toestand van Mej. de Goey naar om standigheden bevredigend is. Welis waar blijkt haar rechterlong door de messteek gekwetst te zijn, en lijdt zij veel pijn, maar voor ongerust heid behoeft .geen reden te bestaan. Huisgezin. Bij den heer J. Boeren Wijk- schestraat alhier, is Zondag een bal lon aangekomen, die op IJ Sept. bij gelegenheid van een kampwed strijd te Mater Oost-Vlaand eren werd opgelaten. Aan het verzoek om deze ballon aan den lieer Medard Groen straat 52 te Mater OostrVlaanderen (België) terug Jte zenden is inmiddels voldaan. De viering van den verjaardag van H. M. de Koningin was door de Oranjevereeniging alhier bepaald op 12 September. In verband met de verloving van II. K. H. Prinses' Juliana werd deze dag tevens tot Nationalen feestdag verklaard. De Oranjevereeniging besloot, thans een dubbel feest te vieren. Reeds om half acht werden de feestelijkheden aangevangen met vreugdeschoten door de schuttersvereeniging „St. Blasius," aan de .verschillende poor ten, om 8 uur volgde klokgelui tot negen uur van den toren der Ned. Herv. Kerk. jvelk gelui van 121 en 45 uur werd herhaald. Om 10 uur werd op de Boterf markt een optocht samengesteld, waaraan de volgende vereenigingen deelnamen Oranjevereeniging. Muziekgezelschappen, j College van Brandmeesters. College van Hoofdl. Brandweer, t Damclub V. D. .Vereeniging Heusdens Belang. I Heusdense Winkeliersvereeniging. Heusdense Hengelsportvereen R. K. Werkliedenver. St. Jozef. St. Blasius. Voetbalvereen. Juliana. Voetbal vereen. Longa. Voetbalvereen. N.o.a.d. Chr. Gem. Zangvereen. Crescendo. I R. K. Wandelsportvereen. R. K. Jeugd vereeniging. Voorop ging de fanfare der H. Familie, halfweg in den stoet de Heusdensche Fanfare. Om half elf zette deze stoet zich in beweging en werd een rondgang door de ge meente gemaakt. Te ruim 11 uur werd voor het stadhuis halt gehou den en verscheen Burgemeester Wijs op het bordes. De heer Carpay, Voorzitter der Oranjevereeniging sprak den Burge meester toe en wenschte hem na mens de burgerij geluk met de Ko ninklijke verloving. Burgemeester Wijs dankte voor deze woorden en de burgerij voor de spontane wijze waarop dit heuge lijk feit werd gevierd. Vervolgens werd de rondgang voortgezet tot ruim 12 uur, toen hij op de Boter markt werd ontbonden. Om twee uur verzamelde de jeugd der verschillende scholen zich op het plein van de Openbare School en werd onder geleide van het on derwijzend personeel en de Oranje vereeniging naar het stadhuis ge marcheerd. Burgemeester Wijs ver scheen weer op het bordes, de schoolkinderen, zongen vaderland sche liederen en werden door Bur gemeester Wijs in hartelijke be woordingen toegesproken. Van het stadhuis ging het naai* het feest terrein op liet Btirchtplein. waar ver schillende kinderspelen werden ge houden, die door de muziek van de Heusdensche Fanfare werden opge luisterd. De uitslag van deze kinderspelen was: Touwtrekken. Jongens van 13 en 14 jaar. Ie prijs Bertus de Bruijn. 2e prijs Herman Sprengers. I 3e prijs Eim Colijn. 4e prijs Jan Koot. 5e prijs Nico de Jong. 6e prijs Bertus de Jong. Hardloopen met blokjes rapen. Jongens van 6 jaar. Ie prijs Marinus Duvekot. 2e prijs Karei Remie. 3e prijs Jo Vaesen. 4e prijs Jan v. Deursen. 5e prijs Hans Rademacher. 6e prijs Frits Nieuwkoop. 7e prijs Leendert Ver lie ij. Se prijs Willy Scheers. 9e prijs Hubert Verhoeven. 10e prijs Nico v. d. Lee. Stoelendans. Meisjes van 13 en 14 jaar. Ie prijs Huibje v. d. Wal. 2e prijs Nelly Colijn. 3e prijs Ditje Versteld. 4e prijs Nelly Vos. 5e prijs Nelly v. Deursen. Hard 1 oopen met hindemissen Meisjes van 11 en 12 jaar. Ie prijs Dientje v. Hoften. 2e prijs Jo v. Eggelen. 3e prijs Regina y. d. Staak. 4e prijs Marietje Doruiter. 5e prijs Rika Heijkants. 6e prijs .laantje Kwetters. 7e prijs Antonia Kwetters. Autoped-rijden. Ie prijs Aart Vos. 2e prijs Anton de Kok. 3c prijs Jo v. d. Stoep. 4e prijs Jan Snijders. 5e prijs Henk van Wijk. 6e prijs Koos de Bruijn. 7e prijs D. van Kuik. 8e prijs Koos van Laarhoven. 9e prijs Antoon Laros. 10c prijs Marius Kuis. Tegelijkertijd werd op een ander gedeelte van het terrein een gecostu- meerden voetbalwedstrijd gehou den tusschen N.O.A.D. en II.V.V. en JulianaL.O.N.G.A. Uitslag Voetbal-wedstrijden. N.O.A.D.—H.V.V. 0—0. JulianaL.O.N.G.A. 30. Om zeven uur volgde een concert op de Vischmarkt, vanaf de muziek tent, dat werd gegeven door de Fan fare der H. Familie, de Heusdensche Fanfare en de Gemengde Zangver- eeniging Crescendo, welk concert door een groote menigte werd beluis terd. Het terrein rondom de muziektent was met palen en touw afgezet, vlag gen. slingers en tal van lampions gaven de Vischmarkt een buitenge woon feestelijk aanzien, terwijl in de avonduren een drietal schijnwerpers het geheel in daglicht zette. Het concert werd te ruim negen uur gevolgd, door een fakkel en lampionoptocht door de stad. waar aan beide muziekgezelschappen we derom meewerkten. Teen bleek eerst duidelijk, welk een groote menschenmenigte zich in ons stadje had verzameld. Het werd op eenige duizenden geschat. Zingend en hosr send, velen voorzien van lampion, ging het in opgewekte stem ming door de verschillende straten. Bij de woning van den Burgemeester werd halt gehouden en liet Wilhel mus ten gehoore gebracht. De Bur gemeester en zijn echtgenoote waren op het bordes gekomen en aan schouwden 'tvoorbijtrekken van den stoet. Om ruim half elf werd de stoet op de Vischmarkt weder ontbonden. Op de muziektent had zich inmid dels de Band Havelaar opgesteld en deze zette met 't Wilhelmus het bal- champètre in, dat duurde tot 12 uur. Dit vormde een mooi slot aan dezen vreugdvollen dag. Waarbij jedereen opgewekt en vroolijk was. Verschil lende bewoners hadden hun wonin gen of gevels aardig ^ersierd, ande ren een keurige verlichting aange bracht, die er niet weinig toe bij droegen, de feeststemming te ver- hoogen. Ondanks de groote menigte werd geen enkelen wanklank ver nomen, de politie had een gemak kelijke taak en deelde in de alge- meene feestvreugde. Toen het 12 uur was geworden, zong men „Wij gaan nog niet naar huis," iets wat velen 'ook werkelijk niet deden, men trok nogeens zingend en hossend door de stad. Heüsden heeft op waardige wijze uiting gegeven aan zijn vreugde over de vorstelijke verloving en van zijn aanhankelijkheid aan het Oran jehuis, in dit opzicht heeft het ze ker bij andere plaatsen niet ten ach ter gestaan. ANDEL'. Ter gelegenheid van de verloving van H K.H. Prinses Juliana maakte An- del's Fanfarecorps Zaterdag een rondgang door de gemeente, hetgeen veel volk op de been bracht. Op verschillende plaatsen werd muziek ten gehoore gebracht en er heerschte een recht feestelijke stemming. De keuring van trekhonden zal alhier plaats hebben op Vrijdag 18 Sept. des voorm. 9 uur aan het Raadhuis. ALMKERK. Zaterdag had een zoon van den landbouwer Verschoor alhier aan den Korn- schen dijk het ongeluk, terwjjl hij met paard en kar oyer den weg reed, met een passeerende auto in aanraking te komen, met het gevolg dat bovengenoemde van de kar werd geslingerd en een flinke hoofdwonde opliep, waardoor geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Tjjdens een kort, doch hevig on weer hetwelk Zondagavond boven deze gemeente woedde, werd het paard van den heer W. van 't Hoog door den blik sem doodelijk getroffen. Begunstigd door prachtig zomer weer, werd j.l. Zaterdag 12 Sept alhier ter gelegenheid van de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard von Lippe Biesterfeld, met de kinderen van alle scholen het Oranjefeest gevierd. Omstreeks 2 uur (Z T.) werden de kinde ren onder de vroolijke tonen van het fanfarecorps „Nooit Gedacht" aan de scholen afgehaald, hetgeen weer veel be langstelling trok. Aan de Kruisstraat gekomen, werd onder leiding van den heer Koekkoek, directeur van het muziekkorps, met de kinderen enkele Vaderlandsche liederen gezongen, alles met begeleiding van ge noemde vereeniging. Vandaar ging het in optocht naar het feestterrein, hetgeen een schitterend effect gaf al deze kinde ren met Oranje getooid zoo netjes te zien marcheeren. Op het terrein gekomen en nadat het muziekkorps op de tent had plaats genomen, werd allereerst door den Ed.Achtb. Heer H. Blok, burgemeester dezer gemeente, tevens beschermheer van de fanfare „Nooit Gedacht", de lauweren welke genoemde vereen, op het muziek- en zangconcours te Leusden had behaald (bestaande uit een Lauwertak en een ver guld zilveren medaille) aan het vaandel gehecht. Spreker wenschtte de leden met hun kranige directeur van harte geluk met dit behaalde succes, doch hoopte tevens dat zij niet op deze lauweren zal blijven rusten. Ook neemt zijne E.Achtb. deze gelegenheid te baat om deze vereen, bij het publiek van Almkerk aan te be velen, haar zooveel mogelijk financiëel te steunen, want zonder muziek, aldus spr kan men onmogelijk feesten op deze rede volgde een daverend applaus. Hierna richtte de burgemeester een woord tot de kinderen, welke zich allen rondom de muziektent hadden geschaard. Waarom deze feestdag een nationale ge worden, zegt spreker, om dat Prinses Juliana zich verloofd heeft met Prins Bernhard von Lippe Biesterfeld, waarmee wij blijde kunnen zijn Hij spreekt de hoop uit dat het huis van Oranje weer een groote familie mag worden. Met een driewerf hoera aan het Koninklijk Huis, besloot spreker zijn rede, waarna de kinderspelen plaats vonden, opgeluisterd door bovengenoemde vereeiiiging. Tevens werd nog getracteerd op kwatta, bananen en eierkoeken, hetgeen voor de kinderen een verrassing was, temeer daar zij j.l. Dinsdag 8 dezer reeds getracteerd waren ook kreeg ieder kind, hetwelk geen prjjs verdiende in de wedstrijd een troostprijsje. Een woord van lof aan het bestuur der Oranjevereeniging is hier zeker niet mis plaatst, die moeite nog kosten heeft ge spaard om het de kinderen op 8 en 12 September zoo aangenaam mogelijk te maken. En wij spreken den wensch uit, dat ieder Almkeiker zich heden nog op geeft als lid der Oranjevereeniging. Was de belangstelling des namiddags groot, des avonds was deze overweldigend. Te ongeveer 615 uur werd door de mu- ziekvereenigiog „Crescendo" van Nieuwen- dijk en „Nooit Gedacht" van Almkerk vanaf de Verlaatschesluis gemarcheerd naar het Dorp, dank zij de goede voorbereiding der Rijks- en Gemeentepolitie, dat dit ondanks de groote menschenmassa zoo schitterend slaagde. Door beide vereenigingen werd gezame- lijk geconcerteerd, hetgeen bij het publiek zeer goed in den smaak viel, gehoord het applaus, welk op elk nummer volgde. Nadat elk der vereen, nog appart enkele muzieknummers had ten beste gegeven, nam de heer De Wit, voorzitter der Oranje vereeniging, het woord, waarin hij alle aanwezigen dankte voor de groote op komst en de goede orde die er geheerscht heeft tijdens deze Nationale feestdag. Ook de muziekvereenigingen dankte spr. voor hun medewerking, doch in het bij zonder het fanfarecorp „Crescendo", die ondanks alle laster van woordbreuk enz. toch woord heeft gehoudenspreker dankte namens het bestuur eveneens hiervoor hartelijk en hoopte dat het niet de laatste keer zou zijn, dat genoemde vereeniging voor de Oranjevereeniging optreedt. Met een daverend applaus werd deze rede beantwoord. Nadat door den heer De Wit was verzocht allen het Wilhelmus, onder begeleiding van beide muziekkorpsen mede te zingen, werd het vuurwerk programma afgestoken. Ook hier kan het Bestuur der Oranjevereeniging trots op zyn. Ieder was hoogst voldaan over dit schitte rend vuurwerk. Wij hopen dat het niet de laatste keer is dat de Oranjevereeniging met zoo'n keurig feestprogramma te voorschijn komt. Beide dagen, zoowel 8 als 42 September werd geen wanklank gehoord, waarvoor ook de Rijks- en Gemeente-Politie, voor het bewaren der orde, een woord van lof toekomt. CAPELLE. Naar we vernemen zal de tentoonstelling van de door de leer lingen der O. L. school in de Kom gekweekte bloemen en planten, wel ke tentoonstelling a.s. Vrijdag en Za terdag in het gymnastieklokaal der school gehouden wordt Vrijdagavond in tegenwoordigheid der ouders om half acht door burgemeester A. Smit geopend worden. De gemengde zangvereeniging „TRozeknopje" zal a.s. Zaterdaga vond in samenwerking met het mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid" op de kiosk over de Binnenhaven een concert geven. Indien het weer medewerkt, verwachten we weer een groot aantal belangstellenden, daar dit concert het laatste der voor de zen zomer vastgestelde concerten is. NIEUWENDIJK. Ter gelegenheid van den Na tionalen feestdag werd alhier een feestavond georganiseerd op het Ijs- clubterrein, ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. Prinses Juli ana met Prins Benno. Het fanfarecorps „Overwinning na Strijd", directeur de WelEd. Heer O. Walraven Jr., verzorgde geheel be langeloos den geheelen avond een concert. De heer Joh. v. d. Stelt Gz. sprak een kort openingswoord, waar na Burgem. Beukenkamp een feest rede uitsprak, die door alle aanwe zigen onder ademlooze stilte werd aangehoord. Aan het slot van deze gloedvolle rede, werd door allen spon taan het Wilhelmus gangeheven. Het was een gezellige feestavond, die werd besloten met ons volkslied. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag, natuurlijk ook voor onze gemeente, feestdag. Des mid dags om half drie in de Herv. Kerk een feestrede uitgesproken door Ds. W. Oost, bijgewoond door ongeveer 400 personen, w.o. ook was de Edel- Achtb. Heer Moons, als vertegen woordiger van ons Hoogste Gezag. Des avonds lampion optocht. Zang vereeniging en Harmonie hebben ee nige vaderlandsche liederen ten beste gegeven. Het was druk op 'tVeer en een goede geest heerschte er. SLEEUWIJK. j.l. Zondag zijn alhier twee koeien van den heer Pruijsen door den bliksem getroffen en gedood. Zaterdagavond j 1. organiseerde de Oranjevereen. alhier een lampionoptocht, die schitterend geslaagd mag heeten. De schoolkinderen als alle andere vereeni gingen namen aan den optocht deel. Bij bet gemeentehuis, werd onder ademlooze stilte, door de duizendkoppige menigte de schit terende rede aangeboord van onzen Burgem. de Edelachtb. Heer Beukenkamp, welke hij in verband met de verloving van Prinses Juliana hield. Na de rede klonk, op verzoek van den Burgemeester, een drieweif „Leve de Prinses", waaraan leden van de commissie een driewerf „Leve de KoniDgin" en „Leve Prins Benno" aan toevoegde. Het geheel droeg een gezellig karakter en we kunnen op een echte gezellige avond terug zien. Op zoo'n avond zien we weer eens hoe nauw Nederland en Oranje verbonden zijn. Was in 't begiü spontaan het Wilhelmis aangeheven, bij het eindigen van de rede verzocht de voorzitter van de Oranje vereeniging, de heer C. Pellikaan. gezame- lijk twee verzen van Wien' Neerlands bloed te zingen met begeleiding van de fanfare Wilhelmina alhier. Na het zingen werd de optocht ontbonden en allen gingen in de beste stemming huiswaarts. VEEN. Tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer J. v. d. Pol. WIJK EN AALBURG. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, is aan de voetbalvereeni- ging „N.O A.D," alhier, ter gelegenheid van haar 5-jarig bastaan, vergunning ver leend tot het houden eener verloting, waarvan als hoofdprijs een Dames of Heerenrijwieltevens is ook toestemming verleend tot het houden eener Bazar. Zaterdagavond j.l. waren de inge zetenen door Burgemeester Landweer opgeroepen ter vergadering, om tot de oprichting van een Oranjevereeniging te geraken. Zeer velen hadden aan dien oproep gehoor gegeven. Niet minder dan 209 stembiljetten, waarop 15 of minder namen voorkwameD van candidaten voor bestuurslid, werden ingeleverd. De telling nam 2 avonden in beslag en bracht ten slotte het resultaat, dat de volgende personen benoemd werden verklaard 4. M. Schouten 2. Aart v. d. Pol3. N. v. d. Maaden 4. G. v. d. Maaden 5. K. de Kok 6. R. v. Suilichem 7. K. v. d. Velden 8 G. Zoon 9. Arie v. d. Pol Rzn. 40. G. Lubberdink44. A. v. Berkel42. C. Bouman Czn. 43. K. v. d. Mooren 44. C. Bouman Azn. 45. C. B. J Landweer. Naar wij vernemen heeft Burge meester Landweer de benoeming tot lid van de Oranjevereeniging niet aangenomen en is in zijn plaats benoemd verklaard de heer A. van Bergeijk Jz. WERKENDAM. Vrijdagavond werd in ons dorp ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana, een lampion optocht gehouden, welke reusachtig is geslaagd. Muzikale medewerking werd verleend door „Crescendo" van Sliedrecht. Honderden deelnemers waren bij dezen stoet, terwijl de belangstelling van het publiek enorm was. Vanaf het gemeentehuis werd de stoet toegesproken door Burgemeester Beuken kamp en de heer de Waard. Jammer echter dat er zeer weinig van te verstaan was. De laudspeakerinstallatie's waren niet zooals het kon wezen. Het dorp was den geheelen avond in feestelijke opgewekte stemming. Zondagnamiddag ontlastte zich boven ons dorp een onweersbui, welke geruimen tjjd heeft geduurd. Hierdoor moest een kerkdienst worden afgelascht, terwijl andere kerken hun diensten later zijn begonnen. Door den bliksem zijn nog een drietal koeien gedood. WOUDRICIIEM. Ter gelegenheid van den nationalen feestdag, in verband met de verloving van H K.H Prinses Juliana, gingen Zater dagmorgen j.l. de kinderen van de Openb. en Bijz. Lagere School en van de bewaar school, onder leiding van het onderwijzend personeel, in optocht door de Vesting, met vlaggen en oranje versierd. De beide muziekkorpsen uit de Vesting waren even eens in den optocht en gaven beurtelings verschillende muzieknummers ten beste. Groot en klein was direct in feestvreugde en het kan ten zeerste worden toegejuicht dat op dezen nationalen feestdag, zoowel de beide scholen als de beide muziek korpsen in de vesting gezamenlijk aan dezen optocht hebben deelgenomen. Het gemeentebestuur alhier, heeft aan H K.H. Prinses Juliana een telegra- fischen gelukwensch verzonden, in verband met hare verloving met Prins Bernhard von Lippe Biesterfeld. Zaterdagavond j.l. werd in de Ned. Herv. Keik alhier, ter gelegenheid van de verloving van H. K. H. Prinses Jul'ana, een orgelbespeling gehouden,, waarbij Ds. Ch. de Bruin alhier een inleidend woord sprak. Er werden ver schillende Vaderlandsche liederen ten gehoore gebracht, welke door de aanwe zigen werden meegezongen. VEILING DRUNEN. 44 September. Per KG Transparant 817. Dirkappel 543. Ossekoppen 4—9. Pippeling 9 16. Kers- wiek 614. Tuinzuur 440. Wijnzuur 745 Geelzuur 6-41. Div. valappel 3—9. Zoete appel 440. Triumf de Vienne 4624. Beuré Hardy 4520. Beuré de Merode 40—14 Beuré Lebrun 842. Maagdeperen 742. Knolperen 2 6. Haantjesperen 3 8 Stoofperen 29 Druiven 20 26. Snijboonen 348. Wagenaars 3—6. Dubbele boonen 4 10. Rentegevers 412. Princessen 645. Erwten 916. Spruitjes 4044. Spi nazie 2-7. Postelijn 35. Juin 2 2x/2. Sjalotten 4—6. Tomaten 2—4 Per stuk Boerenkool 244. Roode kool 16. Witte kool 15. Spitskool 12. Savoye kool V,3V4. Selderij 221/2 Kom kommers 14x/ï- Meloenen 312. Sist 7,-17*. Andijvie 7S—1. Per bos Kroten 12. Selderij ys2. Peen 23. Prij 8—10. o AUTO-ONGELUK. Op den Heerenweg tusschen de Kerk- laan en de Koedieflaan te Hillegom reed een personenauto met een vaart van on geveer 35 K.M. per uur in de richting Haarlem, toen, waarschijnlijk doordat de chauffeur omkeek, de auto naar rechts zwenkte en tegen een boom reed. In de auto zaten vijf personen, onder wie de eigenaar van het voertuig, de 73 jarige O. J. van Z. uit Breukelen. De man bekwam een hersenschudding en een schedelbasisfractuur, waaraan hij kort na aankomst in het groote gasthuis te Haarlem is overleden. De andere inzittende hadden vrijwel geen verwon dingen opgeloopen. De auto was van voren geheel ingedrukt. o JACHT VERBRAND. Zondagmiddag is, doordat een kook- toestel vlam vatte, brand ontstaan aan boord van het jacht Hetty, liggende op de Westeinderplas onder Aalsmeer. De eigenaar heeft nog getracht door het kookstel buiten de kajuit te brengen, het vuur meester te worden, terwijl men van een vlak naast Hetty gelegen boot nog probeerde met emmers water het vuur te dooven. De brand nam echter, vermoedelijk doordat benzinedampen, welke om den motor hingen, ontvlamden, zulk een omvang aan, dat aan blusschen niet meer te denken viel. Het jacht, dat eigendom is van een familie uit Amsterdam, is geheel uitgebrand. Vele personen met zeil-en motor booten waren in de nabijheid om den brand gade te slaan. O Plaatselijk ilieiiws Veilingherichtesi

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 4