seizoen opening Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten bij Noordhorn (G.) tegen een obs- Itaiccl. B'ij onderzoek bleek, dat het een (personenauto was, die bij den wal on der water lag*. In den wagen bevond ach één persoon, waarvan de levens geesten waren geweken. De man zat inoigl achter het stuur en had een iwonde aan het hoofd. Het horloge Van het slachtoffer stond op 9.40 uur. De verdronkene is de 40-jarige ge huwde handelsreiziger W. J. van der [Veen uit Groningen. o AUTOBUS .MET .SOLDATEN RIJDT TEGEN BRUGLEUNING. Op den Rijksweg bij Schoorl reed een colonne autobussen, waarin zich geniesoldaten bevonden. Zij waren op weg van Utrecht naar Den Helder. Een der autobussen, waarin zich zeventien militairen bevonden, moest plotseling voor een motorrijder uit wijken en reed tegen de betonnen leu ning van de brug bij Schoorldam. De autobus werd zwaar beschadigd en aan een kant geheel opengesleurd. Door de scherven van de gebroken ruiten werden tien inzittenden ge wond. Vijf personen, die vrij diepe Sntijwonden hadden opgeloopen, wer den per .ziekenauto naar het mili- Itair hospitaal in Den Helder overge bracht. De overige gewonden werden met andere autobussen naar Den Hel der vervoerd. o AUTO-ONGELUK BIT BRASSCHAET. Vier Nederlanders gewond. Blij Brasschaet (België 1 is op den grooten verkeersweg BredaAntwer pen een Belgische auto, waarvan de bestuurder, die alleen in den wagen zat. in beschonken toestand verkeer de, in volle vaart op een Nederland- sehe auto ingereden. De vier inzit tenden .daarvan, jongelui uit Tilburg, hébben hierbij verwondingen opgeJ loopen. Twee van hen moesten in het ziekenhuis te Antwerpen opgeno men worden. De twee anderen zijn (naar Tilburg vervoerd. De Nederlandsehe auto reed met een vaart van ongeveer 80 K.M. en kwam uit België. De Belgische wa gen, die eveneens een flinken gang had, kwam uit Nederland en ging link's van den weg tijden. Beide wa gens werden totaal vernield. Een der [Nederlanders werd gescalpeerd. Van een ander (werd de neus zoo goed als afgesneden. Een derde had een beenbreuk en een ingedrukte borst. De vierde was er nog het best afge komen. Hij had lichte wonden aan gelaat en handen. o DIRECTEUR VEEHOUDERIJ CENTRALE. Naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld, is aan den heer Ir. W. de Jong, rijksveeteeltconsulent te Arnhem, met ingang van 15 Sep tember 1936, door den Minister van [Landbouw en Visscherij eervol ont slag Verleend als bestuurslid, voori- ziitter en directeur van *de Neder landsehe Veehouderijicentrale. Dit ont slag vindt (zijn oorzaak in de door den heer de Jong te kennen gegeven Iwensch wederom in staat te wor den gesteld ,lzijn functie van rijks- tv(eeteeltconsulent ten volle te kun- tnen waarnemen. Aan den heer de 'Jong, die zijn werkzaamheden ten dienste van de Veehouderijcentrale met groote toewijding heeft vervuld, is als iwaardeering voor zfijn ver diensten de onderscheiding van Of ficier in de Orde van Oranje-Nassau toegekend. o KAMERLID BESTOLEN. Uit Brussel wordt gemeld, dat de heer Rupers, ]id der Tweede Kamer ien voorzitter van het N.V.V., die met parlijschen trein naar Amsterdam reis de, op het Noorderstation van een koffer beroofd, welke belangrijke do- (cumenten bevatte. o DE FINANCIËN DER ZENDING. Het Zendingsbureau te Oegstgeest [(postrekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: De toestand der geldmiddelen is Opnieuw zéér zorgwekkend. Tot 1 [September is er ruim f 80.000.min der ontvangen dan in dezelfde peri- lode van het vorige jaar en .dat was peeds riiet .gunstig. De achterstanc1 op dien datum was zoo groot als in (1934, het jaar. dat met zoo'n cala- imiteus tekort is geëindigd. De toestand is momenteel zóó, dat er f 60.000.voor dadelijk noodige betalingen .moet Zijn. Bovendien is er over deze .maand nog f 40.000.noo- dig voor Iridië en aan het eind der maand f 16.000.voor salarissen enz1, hier in Holland. Voor al deze be- klragen zijn wij nog totaal afhankelijk van de offervaardigheid der Gemeen te. wier taak Zending is. o DE (MILLIOENE.NNOTA. Op de begrooting 1937 is een te kort geraamd van bijna f 48 milli- Oen tegen in 1936 f45 millioen. Dekking voorgesteld door overbren ging van verschillende uitgaven op den kapitaal dienst (14 millioen), be sparing op onderwijs en door het ca- pitulantenstelsel, minder wachtgelden lager spoorwegtekort van 12 milli oen, herberekening der pensioen- en handhaving der voor 1936 geldende extra belastingheffingen. De Rijksbijdrage aan het Werkloos- heidssubsidiefonds van 46 fot 53 mil- In onze etalages en afdeelingen geven wi] U een overzicht van de nieuwe herfstmode. Thans is het moment weer daar om U op de hoogte te stellen van de nouveauté's die onze afdeelingen in smaak volle variatie naar voren brengen. Confectie, hoeden, stoffen, damesmode, schoenen en hand schoenen exposeeren heden het beste, mooiste en modernste wat door de grootste modecentra gebracht wordt. Een gunstige omstandigheid is bij dit alles dat ook zij die geen groote bedragen aan hun toilet willen besteden, in staat zullen zijn met deze nieuwe mode mee te doen dank zij onze prijzen, die het mogelijk maken het nieuwste en beste te dragen tegen matige prijzen. tot de toon-aangevende van Gorcum e* omstreken worden gerekend. NEDERIIEMERT. Naar we vernemen, hoopt, de Gem. Zangvereeniging „De Vervulde Wensch" alhier, onder leiding van den heer H. A- Run-ge te Zaltbocm!- mel, Zaterdagavond a.s., een con cert te geven op het schoolplein al hier. No. 465, het schemerlampje; No. 592, ,een klein doosje zeep en No. 176 de troostprijs van de ver loting ten bate der muziekvereeniging „Concordia" alhier, kunnen afgehaald worden bij iden voorzitter G. v. d. Werken in de Molenstraat alhier. In dien ze over een week niet afgehaald zijn, vervallen ze aan de vereeni- ging. Door de afdeeling Nederhe- mert van de Geldermalsensche Eier mijn werden in de afgeloopen week 999 stukls aangevoerd. De prijzen wa ren als volgt: Wit Extra f3.65; A f355; B f3.35; C f3.25; Hen f 1.55; Bruin Extra f 3.80; A f3.70; B f3.45; alles per 100 stuks. DEN BOSCH t lioen verhoogd. Nog een tekort van 25 millioen verwacht. De bijzon dere bijdragen aan de gemeenten uit het fonds en ide onderstand aan nood lijdende gemeenten worden beperkt. De gemeenten geholpen door ren tedragende voorschotten. 1 De Minister is meer optimistisch voor de toekomst. Groenten-, Fruit- en bloemen tentoonstelling te Gorinchem. FEESTELIJKHEDEN TIJDENS TENTOONSTELLING. Woensdag 23 Sept. Half acht rondgang door de stad van de Kon. Harmonie B0e Bazuin". Acht uur concert in de Doelentuin. Donderdag 24 Sept. Half acht rondgang door de stad van de Metaalbewerkersfanfare „Volharding". Acht uur concert in de Doelentuin. Vrijdag 25 Sept. 8 uur zanguitvoering door „Zang en Vriendschap" in de Doelentuin. Zaterdag 26 Sept. Acht uur concert van de „Eerste Go- rinchemsche Mond-Accordeonvereniging in de Doelentuin. De entree tot de tentoonstelling wordt door deze concerten niet verhoogd. W. van Leeuwen te Almkerk. Morgen* (Zaterdag) zal aan den Ippelschendijk door het fanfarecorps „Nooit Gedacht" en de gern. zangvereen. „Con Amore" op het weiland vau den heer v. de Meijden, ter gelegenheid van de ver loving van Prinses Juliana, een gecom bineerd concert worden gegeven. Wan neer de weersgesteldheid meêwerkt, dan zal ongetwijfeld dit concert zeer veel belangstelling trekken. AALBURG. Dinsdag 22 Sept. hoopt de heer Van Leeuwen uit Schoonrewoerd, des avonds om half zeven (O.T.) in de Herv Kerk alhier op te treden. HEUSDEN. Op het Consultatiebureau alhier waren [Dinsdag aanwezig 20 zuigelingen, nl. uit Heusden 5, Oudheusden 1, Herpt 2, Genderen 3, Eethen 4, Meeuwen 3, Aalburg 2, Wyk 2, Elshout 1. De Eerw. Broeder Antonius (Jac. v. d. Staak), in de orde van Kard. Lavi- gerie, die hier eenigen tijd zijn verlof by familie doorbracht, is vertrokken naar Kivoe (B. Congo). Naar de brigade der marechaussée alhier is overgeplaatst de heer Lam- brechtse, afkomstig van de brigade Den Bosch. De marechaussée J. v. Elderen alhier, slaagde te Amsterdam voor het politie-diploma met aanteekening van den alg. pol. bond. - De verloting ten bate van de v.v. Noad, die door omstandigheden niet kon doorgaan, heeft a.s. Zaterdag plaats. AALST. Ter gelegenheid van de vorste- ijke verloving trokken des avonds te gen 7.30 uur in optocht door ons dorp de muziekvereeniging „Prins Hendrik", de schoolkinderen der beide scholen met het onderwijzend personeel, allen voorzien van lampions. De aanblik was fantastisch; er werd gezongen dat het een lust was. Onderweg werd gestopt voor het huis van weth. Maas, waar de muziekvereeniging het Wilhelmus ten gehoor,e bracht. Bij het café van den heer W. v. Dijk hield ide voorz. der muziekver eeniging, de heer Van Wijk, een korte toespraak. Nadat het Wilhelmus, onder leiding van. 'den heer W. v. Ooijen, onder medezingen van het publiek werd gespeeld ,werd 'de stoet ontbonden. Daarna werden de -kinderen onthaald. Na afloop bleef men nog langen tijd gezellig bijoen. Alles had een zeer ordelijk verloop. BRAKEL. De inlevering van rijksgoede ren van dienstplichtigen der lichting 1921, welke op 1 October 1935 naar Ide aanvullingsreserve overgaan, zal plaats hebben te Zaltbommel op 7 Oc tober a.s., des namiddags om 12.15 uur, in de voormalige H.B.S. aldaar. De herijk van maten en gewich ten zal voor deze gemeente plaats heb ben op '28 September a.s. van 14 uur n.in. voor diegenen, waarvan de geslachtsnaam begint met de letter A tot en met K en op Dinsdag 29 Sept. a.s. van 10—12 uur voor diegenen, waarvan de geslachtsnaam begint met de 'letters 'L tot >en met Z. De herijk zal plaats hebben in de openbare lagere school alhier. dwenen was, terwijl bij onderzoek bleek, dat van een ander rijwiel de lantaarn reeds was losgedraaid. Aan gifte werd gedaan bij majoor Ver koelen, die een onderzoek naar de(n) dader (s) instelt. De beide eerste kermisdagen met den extra-dag die ditmaal was toegevoegd zijn alhier zeer goed ver- loopen. De eerste dag verliep zeer rustig, maar Zondag werd het een heele drukte. Des avonds gaf de har monie van Raamsdonk'sveer. onder leiding van directeur Snijers. in ho tel Leemans, onder overweldigende belangstelling een concert. Maandag gaf de fanfare Wilhel- mina haar matinée, waarbij de hu morist Meekers en de revue-artiste Betty Modelli hun medewerking ver leende. Van de dansgelegenheden werd veel gebruik gemaakt. Tijdens het onweer, djit boven onze plaats woedde werd het paard van den hakker de Hoog door het hemelvuur getroffen en gedood. Dinsdagavond kwam door onbe kende oorzaak op de Baan alhier, de luxe wagen van een handelaar uit Heusden te slippen, waardoor de wagen tegen een boom botste en vervolgens op zijn kop in een diepen moddersloot terecht kwam. De chauffeur kon zich met den schrik en een nat pak redden en werd bij den heer v. d. B. van droge kleeren voorzien. De boter en eieren in den wagen hadden nog al wat geleden. Met een kraanwagen van de firma de Graaf! en Co. werd de auto weer op den weg getakeld en naar de garage te Meeuwen vervoerd. GORINCHEM. AANPASSEN. Hèt parool van deze tijden; maar dan ook aanpassen op ieder gebied zoowel in zaken als in het particu liere leven. In zaken is deze aanpas sing een aller-eerste vereischte, om dat daarmede vooreerst en vooral het publiek gediend wordt, en bestaat deze in modern geoutileerde verkoop-ruim ten bediening door vakkundig perso neel, een groote keuze èn matige (aan dezen tijd aangepaste) prijzen. Ten einde hieraan volkomen te kunnen vol doen, heeft AthmerMartens alhier ook thans weer haar magazijnen uitgebreid. De igeheele kinder- en re- genkleeding-afdeeling is in een nieuw- ALMKERK. Op de gisteren alhier gehouden najaars stierenkeuring werden 15 stuks aangevoerd, waarvan er 3 werden goed gekeurd, n.l. van A, A. van Vugt te Bussen, A. de Lorm te Giessen en W. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Te WIJK EN AALBURG gevonden een goudtn speld, op het z.g. „Wijbsche Strandje" en een jongensjas. Inlichtingen te bekomen bij den gemeente-veldwachter alhier. 20 September (Zomertijd), leusden, 10 u. dhr. Biünklaus en 6 u. Ds. Kuyper. Ger. Kerk, 10 u. Ds. Keizer en 6 u. leesdienst. Aalburg, 10,30 u leesdienst. Ger. Gem. 10,30 en 7 u. leesdienst. Aalst, 2 u. Ds. Visch. Ger. Kerk, vm. en nm. leesdienst. Ger. Gem. vm. en nm. leesdienst. Ammerzoden, Ds. Schop. Andel, 10.30 u. Ds. v. d. Put. Ger. Kerk, 10.30 en 3 u. Ds. Bakker. Almkerk, 10,30 u. Ds. Reijenga en 7 u. Ds. Verdoes Kleijn, Dordrecht. Geref. Kerk, 10.30 en 3 u. Ds. Hakman B. Broek, 10 u. Ds. Kruys Voorberge. Bruchem, geen dienst. Capelle, geen opgaaf. Ger. Kerk, 9,30 leesdienst en 2,30 u. Ds. Keizer. Doeveren, 10,30 u Ds. Hage. Dussen. 3 u. Ds. Reijenga. Hank, 10 u. leesdienst. Geref. Kerk, 10,30 u. leesdienst en 3 u. Ds. Hindriks. Drongelen, 10.30 u. Ds Tasseron. Eethen, geen dienst. Genderen, 10.30 u. Ds. Kuyper. Giessen, 10.30 u. Ds. v. d. Pol, Wijk bij Duurstede. Giessen-Ryswijk, Ger. Kerk 10.30 en 3 u. leesdienst. 's Gravemoer, 9.30 en 2,30 u. Ds. v. d. Roest. Ger. Kerk, 9.30 en 2.30 u. Ds. Koene koop. Bed. H.A. Chr. Ger. Kerk 9 30 en 6 u. Ds. Baas. Heesbeen, 3 u. dhr. Brüuklaus. Kerkwijk, geen dienst, oonschendijk, geen opgaaf Vieeuwen, 10.30 en 7 u. Cand. Lange- veld, Maassluis. Ger. Gem. 9.30 en 6 u. leesdienst. Nederhemert, N.z. 3 u. Ds. Beens. Sieuwendijk, Ger. Kerk, 10.30 en 3 u. Ds. de Bruijn. ^oederoijen, vm. leesdienst en 6,30 u. Ds. Reijenga. Geref. Kerk, vm. en 'sav. leesdienst. Geref. Gem., vm. en 's av. leesdienst. Raamsdonk, (V.), 2.30 u. Eerw. heer Hoogenkamp (D.), 9.30 u. dezelfde. Evangelisatiegebouw „Eben Haëzer" 9.30 en 2 u. de heer Paul. Rijswijk, geen opgaaf. Sleeuwijk, 10 en 7 u. u. Ds. de Leeuw. Ger. Kerk 10 en 7 u. Ds. v. Reenen. Sprang, 2 u. Ds. Bousema. Ger. Kerk 9.45 en 3 u. Ds. Hagen. Bed. H.A., nm. Bev. Ouderling. Uitwijk, 10 30 u. leesdienst en 7 u. Ds. v. d. Put. Veen, 10.30 en 7 u. Dr. Tjalma. Ger. Gem., v.m. en n.m. leesdienst. Wijk, 10.30 u. Ds. Gohius du Sart. Waardhuizen, Ger. Kerk, 10.30 en 3 u. Ds. Bokma. Werkendam, 10 en 6 u. Ds. Beerekamp. Ger. Kerk, 10 en 6 u. Ds. Jonker. Ger. Gem., 10 en 6 u. leesdienst. Chr. Ger. Kerk, 10 en 6 u. leesdienst. Woudrichem, 40 en 6.30 u. Ds. de Bruin. Well, geen dienst. Ger. Kerk 10.30 en 3.30 u. leesdienst. DUSSEN. Toen de heer J. Dekker rijn jrlijwiel, dat hij een oogenblik tegen een café had geplaatst, wilde nemen, (kwam bijl tot de ontdekking, dat zijn electrische lantaarn met dynamo ver Zuilichem, vm. leesdienst en nm. Ds. Eijkman. Ger. Kerk, vm. en 's av. Ds. Voorneveld. bijgetrokken gedeelte ondergebracht en is hierdoor in de andere afdeelingen j Waspik, 9.30 u. Ds. Lans. ruimte gekomen voor nóg grootere sorteeringen. Bij een rnodgang door de magazijnen staat men verbaasd pver een zóó groote verscheidenheid1 van soorten en modellen op het gebied van kleeding. Door deze verbouwing kunnen de magazijnen van Athitner-Martens zeker -o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2