Marktberichten. !i echtzaken leu we dal doen? (Deze heide vragen werden met handgeklap en hoera geroep begroet, zoodat de burge meester zijn voorstel met algemeen goedvinden aangenomen zag). Maar, nu zullen jullie nooit ver gelen, om altijd van de Prinses le houden hé? Ook als jullie groot zijn en de Prinses dan Koningin wordt, dan moet Zii ervan op aan kunnen, dat diezelfde kinderen, die eens zoo'n aardig telegram aan Haar zonden, haar trouwe onderdanen zullen zijn. En daarom, jongens en meisjes, ik zie hier, dat velen van .jullie een Oranjevlag of onze driekleur vast houden en nu wil jullie Burgemees ter je nog dit zeggen: Vergeet Oran je nooit. Houdt altijd de Oranjevaan omklemd. Laat die vlag nooit los. Blijft altijd zingen: 'tls Oranje, 't Bl'ijft Oranje, 'tls Oranje Boven. Met een lang leve de Prinses en den Prins beëindigde de burgemeeter zijn toespraak en alle kinderen stem den blii jubelend met dezen wensch in. Hierna werden nog enkele liede ren gezongen, waarna ieder kind een kleine tractatie ontving, waarmede het einde kwam van deze kinder-au- bade, welke door honderden ouderen werd bijgewoond. 's Avonds werd zoowel te Sprang als te dezer plaatse een lichtstoet geformeerd, welke een ontzaglijke belangstelling trok. want toen te ruim 9 uur het muziekgezelschap „Sirena" uit de richting Sprang en „Kunst na Arbeid" uit de richting Capelle voor het gemeentehuis te iVrijhoe ve-Capelle aankwamen, wa ren daar ter plaatse naar schatting ruim 2500 feestgangers, groot en klein, verzamMd, die door* den bur gemeester vanaf het balkon werden toegesproken en dank gebracht voor de massale medewerking en het spontaan bewijs van verknochtheid aan het Oranjehuis. Nadat beide mu- ziekvereenigingen om beurten nog een paar maal gemusiceerd hadden, schaarden de deelnemers aan den lichtstoet zich weer achter de mu- ziekvereenigingcn en werd afgemar cheerd naar de plaatsen van opstel ling Sprang en alhier. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" dat ongeveer elf uur weer aan de Binnenhaven arriveerde, be sloot dezen Nationalen feestdag met op de muziektent het Wilhelmus en Lang /.uilen ze leven te blazen, wél ke beide nummers door het publiek uit volle borst werden medegezon gen. We mogen gerust zeggen, dat de inwoners van Sprang-Capelle niet achterwege zijn gebleven in de al- gemeene huldiging van het verloof de Vorstelijke Paar, „want zoowel j.l. Woensdagavond als Zaterdag is op spontane en enthousiaste wijze feest gevierd en burgemeester Smit. die in dezen de stuwkracht is ge weest, kan met genoegen op deze schitterend geslaagde festiviteiten te rugzien. DUSSEN. Op de Staarsbegrooting voor on derwijs, kunsten en wetenschappen wordt aangevraagd een aanvangster- mijn van f 1000 van een tegemoetko ming van 164.090 voor aankoop en her- stelbng door (de gemeente van liet Kasteel te Dussen. DONGEN. Te dezer plaatse nam op het bordes van het gemeentehuis het da- gelijksch bestuur der gemeente de zang- hulde van 1700 schoolkinderen in ont vangst. Het woord voerde wethouder de Jong en, wethouder Snels. Op de scholen werden de kinderen getrac- teerd. In den loop van den avond volg den serenades en concerten der harmo nieën en zangvereeenigingen. GAMEREN. Aan het groot Intern. Zang- en Muziekconcours, georganiseerd door het Comité tot bev. der muziekbeoefening bij Dilettanten, zang- en muziekvereenigingen, gehouden op 6, 12 en 13 September in „Schinkelhaven" te Amsterdam, beeft het fanfarecorps „Prinses Juliana" alhier deelgenomen. Op Zaterdag 12 Sept. vertrok het ge zelschap per touringcar, ten einde nieuwe lauweren te oogsten. Niet tevergeefs zijn ze uitgeweest. In de eere afdeeling uit komende met een 1ste prijs (337 punten), is een prachtig succesDes avonds wer den zij op hun terugreis te Zaltbomngel buitengewoon hartelijk begroet. Dubbel en dwars overstelpt met kransen en bloe men, werd de directeur de heer Parren, per luxe auto huiswaarts gebracht. Niet alleen van de Gamerschen, doch ook van Bommelsche zijde werd deze hartelijke ontvangst zeer verhoogd. J.l. Maandag hebben de leden van het fanfarecorps „Prinses Juliana", met medewerking van, de burgerij, hun directeur,, den heer Parren, gehuldigd, voor het behaalde succes j.l. Zaterdag op het concours te Amsterdam. Een eerste prijs in de Eere-afdeeling. Voorwaar, een prestatie. Ongeveer 8 uur 's avonds vertrok de stoet met prachtig versierde wa lgen s vanaf de schoof teneinde een rondgang door het dorp te maken. Met den directeur en zijn echtge- daffelmantel vanaf 7.90 Verfijnde eenvoud GOR1NCHEM noote in een luxe auto voorop, verge zeld van het corps en een ontelbare menschenmassa van hier als van buiten,, honderden kleurige lampions en fak kels verlichtten An groote mate den stoet^ welke pTm. 112 kilometer lang lang was. Na afloop^ ongeveer half elfy werd ha gehouden toespraken door de Burgemeester, de Edelachtb. Heer Hobo, de beschermheer de WelEd. Heer de Hoop en nog meerdere, na een driewerf hoera op H.M. de Konin gin, H.K.H. Prinses Juliana en Z.H. Prins Bernhard, met nog de beste wen- schen voor de vereeniging met hun uit stekenden directeur en het spelen van het Wilhelmus, de zegetocht (welke voor den heer Parren een onvergete lijke moet zijn) ontbonden. Het aangedreven lijk van j.l. Zondag is herkend als zijnde de schip persknecht, welke op 7 Sept. onder Zaltbommel overboord is geslagen. Het stoffelijk overschot is Dinsdag ter aarde besteld. 's GRAVENMOER. De bevolking van 's Gravemoer heeft weer getoond op spontane wijze teest te kunnen vieren en hartelijk mee te leven met de gebeurtenissen in de Vorstelijke familie. Reeds Dinsdag avond, den dag van de verloving van Prinses Juliana, werd door het fan farecorps „Euterpe" een rondgang ge maakt door de gemeente. Maar toen Donderdag bekend werd, dat het Za terdag een feestdag zou zijn, werd di rect door de Oranjevereeniging een vergadering belegd, waarop een pro gramma werd opgesteld, dat voortref felijk is uitgevoerd. Het feest werd begonnen met klokgelui, toen volgde kinderzang der beide scholen aan het gemeentehuis, waarna een rondgang door de gemeente werd gemaakt. Te half zes optocht en défilé van tal van vereenigingen van allerlei richting en aard, langs het gemeentehuis, waar de bevolking van. het bordes door den burgemeester werd toegesproken. Des avonds werd een concert gegeven door beide zangvereenigingen, met kinder koor en het fanfarecorps „Euterpe". Alles slaagde uitstekend. Er heersch- te een vroolijke stemming. In de Geref. Kerk werd in. de maand Augustus gecollecteerd voor de Diaconie f35.80, voor de Kerk f35.48, voor de Theol. Fac. der V.M. f7.87, voor de Emer. Pred. enz. f8.11. De fruitoogst valt dit jaar niet mee. Peren en appels blijven klein van stuk en zijn daarbij zeer wormstekig. Voor vroege peren besteedt men tot 30 cent en voor appels tot 26 cent per K.G. NIEUM ENDIJK. Naar we vernemen is alhier een comité opgericht voor het a.s. groote nationale feest, ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. OOSTERIIOUT. Zondagmorgen heeft de Kon. Muziekvereen. „Harmonie", nog een aubade gebracht aan de echtgenooten C. de Hoogh—Sips, die hun gouden echtvereeniging hebben gevierd. Door den voorzitter der Harmonie werden de gouden jubilarissen namens de ver eeniging toegesproken en gefeliciteerd. Vervolgens begaf de Harmonie zich nog naar den Keiweg, om nabij de startplaats van de ronde van Oos terhout nog enkele nummers te spelen. RAAMSDONKSVEER. Tot tijdelijk leeraar aan de R. H.B.S. te Helmond werd benoemd onze dorpsgenoot, de heer W. v. Raams- donk Wz,, Doctorandus in de Wis- en Natuurkunde. Voor de zending werd alhier ruim f32.— in de kerk gecollecteerd. RIJSWIJK. De muziekvereen. „Kunst en Vriendschap" alhier, directeur de heer v. d. Wiel, behaalde op het nationaal concours te Amsterdam met 344 pun ten een le prijs in de 3e afd. fanfare. De ijk en herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente ge houden worden te Woudrichem, op Vrijdag 25 Sept. a.s., des v.m. van 10—12 uur. SPRANG. Ook de Sprangsche burgerij is niet achter gebleven om op ge paste wijze de verloving van hare H. K. H. Prinses Juliana j.l. Zater dag op eenigszins feestelijke wijze le herdenken, 's Morgens vroeg wap perde van den toren alsmede van vele particulieren huizen, de natio nalen driekleur. Om circa 10 uur trokken de schoolkinderen met vlag gen en oranje getooid, onder leiding van het schoolpersnneel naar het raadhuisplein le Vrij hoe ve-Capelle. In combinatie met de andere scholen werden door de kinderen drie cou pletten van het Wilhelmus en an dere vaderlandsclie liederen gezon gen. In een aardig voor de kinde reu zeer bevattelijke speech sprak den burgemeester de kinderen toe. waarna namens de geheele school jeugd een telegram aan de Prinses werd verzonden. Hierna werden de kinderen op chocolade getracteerd. In vroolijke stemming keerden men onder vroolijk gezang naar huis te rug. 's Avonds werd een lichtop- loclil gehouden. Voor Sprang en Vrijhoeve trok Sirena en voor Ca pelle K.N.A. voorop. Op het raad huisplein aangekomen, waarna schat ting circa 3000 van de 5002 inwo ners aanwezig waren. Spontaan werd onder begeleiding der muziek dooi de aanwezigen het Wilhelmus ver tolkt. Hierna sprak de burgemeesr ler de menigte toe. waarbij Z.Edel- Achlb. opmerkt, dat vooral de laat ste jaren de hand met Oranje zoo versterkt is en dat wij ons weer opnieuw moeten voornemen aan Oranje trouw te blijven en dit al len moeten bevestigen door liet spon taan meezingen van ons volkslied. Hierna trok men zich onder de vroo lijke tonen der muziek in eigen buurtschap terug. Bij aankomst aan den viersprong te Sprang werd met het zingen van verschillende vader landsclie liederen dezen feestavond besloten, waarbij geen enkele wan klank op de feestvierende burgerij inbreuk maakte. Om circa 11 uur heerschte weer volkomen rust. De heeren J. de Boer en Wach tels v. d. Berg, hebben hunne benoe ming tot ouderling bij de Ger. Kerk aangenomen. Ook de heer J. Varos- sieau heeft zijn benoeming tot diaken aanvaard. De heer de Boer zal, als gekozen in de "bestaande vacature, a.s. Zondagmiddag in het ambt bevestigd' worden. SLEEUWIJK. Tot kweekelinge met akte aan d'e Bijz. school te Meerkerk is toegela ten, Mej. Peliikaan alhier. VEEN. Rectificatie. De heer J. v. d. Pol is gekozen tot Kerkvoogd! der Ned. Herv. Gemeente. WOUDRICHEM. In. d'e afgeloopen week werden aan de vischmarkt in deze jremeente aangevoerd 12 zomerzalmen, waarvoor f 0.85 tot f 1.30 per pond werd besteed, benevens 2 schotzalmpjes, welke f0.65 per stuk opbrachten. Besteed werd voor dikke paling 35 tot 40 cent; dunne aal 12 tot 15 cent; snoek 25 tot 35 cent; brasem 8 tot 10 cent; baars 10 tot 12 cent; bot 16 tot 25 cent; alles per pond. De herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente worden gehouden in het gymnastieklokaal der Openbare School in de Vesting, op Vrijdag 25 Sept. a.svan 1 tot 4 uur voor degenen, wier geslachtsnaam begint met een der letters A tot en met O en op Zaterdag 26 Sept a.s., des voormiddags van 9 tot 42 uur, voor de overigen. Oe Zaterdag j.l door de korfbal vereen, alhier gespeelde korfbal wedstrijd tegen A. K. C. te Almkerk, werd door Woudrichem verloren met 40. De marechaussee H. de Ridder, van de brigade alhier, is overgeplaatst naar de brigade 's Hertogenbosch. WASPIK. Zaterdag werd ook in deze ge meente het verlovingsfeest van H.K.H. Prinses Juliana gevierd. Door de har monie „Volksvlijt en Volksvermaak" werd in den avond een muzikale wan deling door een gedeelte der gemeen te gemaakt, waarna op de kiosk voor het gemeentehuis een concert werd gegeven door genoemde harmonie en d'e Chr. gem. zangvereen. „Oefening kweekt Kunst" alhier. Dit concert werd door een groote menigte bijgewoond. De Edelachtb. Heer Burgemeester hield een rede waarin hij Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana met Hare verloving geluk wenschte. De vliegerwedstrijd die oor spronkelijk was vastgesidd p Zon dag 6 September en die wegens slechte weerspesteldheid niet kon doorgaan, moest ook 1.1. Zondag u egens wind stilte worden uitgesteld. De wedstrijd zal nu plaats hebben op Zondag 20 dezei. WELL. Alhier wordt een volledige tuin- bouwcursus geopend mits daarvoor vol doende belangstelling blijkt te bestaan. Deze cursus wordt uitsluitend voor Wehsche ingezetenen gegeven en is derhalve niet toegankelijk voor belang hebbenden uit Wordragen en Ammer- zoden. De cursussen vangen aan 1 October a.s. of zoo spoedig mogelijk daarna. D'e leiding der cursussen berust bij den heer Tegelaers te Ammerzoden. Hoewel in ons dorpje op 31 Augustus de verjaardag van H.M. de Koningin op luisterijke wijze is gevierd, heett men zich Zaterdag 12 September toch ook weder niet onbetuigd gelaten. Voor de verloving van H.K.H. Prinses Juliana werd er 's middags een op tocht gehouden met de schoolkinderen,, voorafgegaan door de fanfare O.B.K. Des avonds ging het weder met de schoolkinderen, voorzien van lampions en de muziekvereen. voorop, door de gemeente. Later werd door de muziekvereen. O.B.K. een concert gegeven onder den Lindeboom. De burgemeester der gemeente heeft des middags een toespraak gehouden tot de kinderen en vs avonds tot de volwassenen van bet dorp Well. Vrijdag 11 September had' alhier bij het café de Hopwaag, bij J. van Geffèn, de jaarlijksche geitenkeuring plaats van de afdeeling Well. Aangevoerd 10 geiten. Oudere melkgeiten, 4 stuks: Gebr. Lam, le pr.P. van den Bo- gert, 2e pr.J. v. d. Bogert 3e en 4e prijs. Overloopers, 1 stuks: M. Rooijens, 2e prijs. 1-jarige geiten, 3 stuks: Gebr. Lam, le pr.; P. Oomen, 2e pr. H. van Loon, 3e pr. Lammeren, 2 stuks: G. Krijgh, le pr.; A. van Horssen, 2e pr. Als keurmeesters fungeerden A. Blik- man uit Arnhem en A. van Loon uit Bruchem. Deze heeren vroegen waar om men 'in Well zich niet meer aan sluit bij 'de vereerifging, die door rijk en provincie 'gesteund wordt. ZIT LAG IEDEREN NACHT WAK KER DOOR HEVIGE RHEU- MATISCHE PIJN. Zij slaapt nu als een roos. Indien U lievig lijdt aan rheuma- tische pijnen, dan weet U hoe akelig slapelooze nachten zijn, nachten, waar in U woelt en draait en maar niet tot rust kunt komen door de pijn. Hier is een vroeger slachtoffer aan het woord, dat het geheim van een weldadige rust ontdekte. „Jaren lang leed ik erg aan rheumatische pijnen. Ik kon er 's nachts bijna niet van slapen, zelfs al was mijn rheu- matiek heel gering. Urenlang lag ik iederen nacht wakker. Van alles had ik geprobeerd, totdat ik eens een week lang Krusclien Salts had geno men. Toen sliep ik heerlijk en ik doe het nog steeds. Ik zou het wel aan iedereen willen schrijven, zoo dank baar ben ik." Mevr. E. G. te W. Rheumatische pijnen worden ver oorzaakt door te groote ophooping in Uw lichaam van afvalstoffen, waar door Uw organisme sterk wordt ver ontreinigd met schadelijke stoffen, o.a. met bet gevaarlijke urinezuur.dat in zeer vele gevallen de oorzaak is van pijnlijke rlieumatische verschijn selen, omdat bet zich vastzet in spie ren en gewrichten. In Krusclien Salts bevinden zich zes minerale zouten, die lever, nieren en ingewanden tot geregelde en krachtiger werking aan sporen, de afvalstoffen worden hier door sneller verwijderd en zuiver bloed zal weer uw lichaam doorstroo men. De rlieumatische pijnen zullen verminderen totdat zij geheel hebben opgehouden. Daardoor wordt ook uw geheele lichaamsgesteldheid beter, U geniet wederom van een gezonde nachtrust, en bent in staat om bergen te verzetten. Koopt vandaag nog een flacon. Krusclien Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a fo.40, fo.70 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op liet etiket op de flesch, zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam, voor komt. Adv. ZALTBOMMEL, 45 Sept. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd27 Diggen, prijs van f40 f15. 22000 eieren, prijs per 400 stuks f3.75 f4.25. 730 K.G. boter prijs per l/s K.G. roomboter f0.87l/o, boerenboter 1 0 87Vo 's HERTOGENBOSCH, 16 Sept. Op de markt van heden waren aange voerd 2421 stuks: 1811 stuks hoornvee, 422 biggen, 27 zeugen, 110 schapen of lammeren, 51 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f170 tot f240 per stuk. Kalf vaarzen 130 180 Magere Ossen V en Koeien 130 190 Vette Ossen en) le kw. 3133 p. pond Koeien 2e 27—29 Pinken van f90.tot f140.p. st. Zeugen 35.60.st. Biggen 1.20 1.25 w. Schapen 13.22.st. Lammeren 13.- 16. st. 's HERTOGENBOSCH, 15 Sept. Botermijn. Aanvoer 17.875 K.G. Hoogste prijs f 1.42, laagste prys f 1.32, middelprijs f 1.40 per K.G. POLITIERECHTER 's-BOSCH Onrechtmatig steun getrokken. A. A. C., 52 jaar, arbeider te Heus- den, moest zich verantwoorden ter za ke ,dat hij in Mei 1936 te Heusden, opzettelijk valscheLijk een ondersteu ningsformulier heeft ingevuld met als wekelijksch inkomen f5 terwijl het be drag f 12.50 bedroeg. Verdachte beriep zich op de zorgen voor zijn gezin, doch de president wees er op, dat verdachte meer inkomen had dan de velen die moeten bijdra gen in fde steungelden en er zelf on gelukkiger aan loe zijn. Ook de 'officier memoreerde dat de gemeenschap door dergelijke fraudes benadeeld wordt. Het misdrijf is ern stig. De straf moet preventief werken, en spreken 'tot anderen, die er ook toe zouden komen misbruik te maken van het geld der gemeenschap. De eisch luidde 14 dagen gevangenisstraf. De verdediger Mr. Pulles, Oss, voer de aan dat verdachte de gemeenschap voor totaal f 14.85 heeft benadeeld. Hij was er voor gestraft met zes we ken uitsluiting. Gezinsomstandigheden mede in aanmerking genomen conclu deerde pleiter conform de conclusie der reclasseering tot voorwaardelijke ver- oordeeling. Verdachte nader ondervraagd, zeide voor 9 personen een totaal inkomen te hébben van f 18 per weeh. De uitspraak luidde wegens valsch- heid 'in geschrifte een maand gevan genisstraf voorwaardelijk en f7.50boe- te. RECHTBANK DORDRECHT. Mishandeling In vereeniging. J. J. 'v. H., Pi. v. H. en J, V. alleni arbeider en allen wonende te Alm kerk stonden dan terecht verdacht van het feit, dat zij tezamen met voorbe dachten rade L. C. van Drunen met een bijl en met stokken hadden mis handeld. Get. Van Drupen zeide, dat de aanval des avonds was gebeurd1; J. V. bad het sein tot dien aanval gegev;en. De jongelui hadden ook zijn rijwiel vernield; 'get. eischte een scha devergoeding van 'een kleine dert.i|g: gulden. De 'v.erdachten ontkenden; ze eischt de heristmode dit jaar. Van snit en afwerking hangt het dus af, of Uw mantels en japonnen „heel gewoontjes" of iets zeer aparts zijn. Aan U staat het te be- oordeelen, of onze collectie de verlangde verfijning biedt. Wij hopen U spoedig te mogen ont vangen, want wij zijn erg ver langend, Uw meening te hoorenl

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 6