Het Koninklijke jonge Paar een zeer fraaie plaat in rotogravure Firma L. J. VEERMAN - Boekhandel, Tel. 19 - HEUSDEN. Prijs per exemplaarf 0.25 25 exemplaren 100 500 1000 en meer. f 0.20 f 0.15 f 0.12 f 0.10 Iturgerlijke Stand K echtzaken te bepalen op niet hooger dan 33 jaar en de jaarwedde vast te stellen: aan- vangsjaarvvedde f1703 met jaarlijksche verhoogingen van f 103 tot een maxi mum van f2030. De Dijksteel wordt gemachtigd tot het doen der noodige uitgaven in ver band inet deze kwestie. Na machtiging om aan de genomen besluiten zonder resumtie gevolg te geven wordt de vergadering door den Dijkgraaf gesloten. o STEUN GRIEND- EN RIET CULTUUR. Naar aanleiding van de onlangs af gekomen ministriëele beschikking be treffende den steun voor 4-jarige grien den, blad-, mat- en dekriet, waaruit is gebleken, dat voor het gewas 1936 —1937 op gelijke wijze en tot dezelfde bedragen steun zal worden verleend als voor het gewas 19351936, wordt degenen, die voor den steun voor 4- jarige grienden in het bladriet in aan merking wenscheit te komen, aangera den, zich ten spoétbgste in verbinding te stellen met de Nederlandsche Akker- bouwcentrale, Bezuidenhout 15, 'sGra- venhage. Daar de stèünverleening aan de griend- en rietcultuur altijd bedoeld is geweest als zeer tijdelijk, wordt de aandacht er op gevestigd, dat het bo venvermelde niet inhoudt, dat voor den volgenden oogst dezelfde steun zal wor den vefleend en gelegenheid tot over neming zal worden geboden. Belanghebbenden zullen zooals in middels bij de griendcultuur reeds wordt getracht door het vormen van een organisatie zelf maatregelen dienen te treffen tot verbetering van de prijzen. Vervolg Raadsverslag W IJ K. Goedkeuring der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1935. Dit wijst aan Totaal inkomsten f7102.94 Totaal uitgaven f 7056.53 Wordt voor onderzoek in handen gesteld van dezelfde commissie, die de rekeningen heeft nagegaan. De Voorzitter deelt mede, dat deze begrooting zonder belastingverhoo- ging is sluitend gekregen. De heer v. d. Velden zag gaarne, dat de begrooting aan de raadsleden werd thuis gezonden, ze kunnen ze dan op hun gemak nagaan. De Voorzitter moet 'dit ontraden met het oog op de kosten en het werk, dat er aan verbonden is. De heer v. d. Velden zegt. dat deze kosten zoo groot niet zijn. De heer Mans ondersteunt het voorstel van den heer v. d. Velden om de begrooting aan de raadsle den toe te zenden, welk voorstel wordt verworpen met 5 tegen 2 stem men, alleen cle heeren Mans en v. Velden stemden voor. Vaststelling verordening tot her ziening der plaatselijke strafverorde ningen. De verschillende hiervoor in aanmerking komende verordeningen worden opnieuw voor 5 jaren van kracht verklaard. Rondvraag Die heer Mans wijst op de slechte drinkwatervoorziening van de afdee- "ing Aalburg. Tengevolge van de be werking van vlas is het water niet te gebruiken. Spreker dringt aan op het doen slaan van een paar pompen uit het Ebsfonds. De Voorzitter zegt, dat goed drink- dit niet gelooft, maar al zou heit zoo zijn, clan kan de raad er niets aan doen en staat hij machteloos. De heer B. v. Wijk is het daarmede eens, gpreker zou het adres afwer ken, het hangt al zoo lang aan den haak. Weth. v. Wijk zou gaarne zien. dat alsrhet besluit wordt genomen, het ook wordt goedgekeurd. Geel. Staten lieten doorschemeren, dat de raad het best zou kunnen beginnen met alleen meterhuur gratis te ge ven. Het adres wordt vervolgens in be handeling genomen. De Voorzitter zegt, dat als het ge- heele verzoek wordt ingewilligd het op een bedrag van f 906 zou komen. Er zijn 125 aansluitingen, zoodat dit l25o K.W.U. a 3o ct. per jaar wordt, met meterhuur k f 4.20 per jaar, klomt men ongeveer aan f 900. B. en W. zouden er daarom de voorkeur aangeven, te beginnen met de meterhuur, dit kost 5 a f 600 per j!aar. De heer Roza zou willen voorstel len geheel aan het verzoek te vol doen, hier is voor Aalburg zeker sprake van algemeene belang. Spre ker vraagt o'f Ik en W. het besluit als het zioo genomen wordt, ook bij Ged. Staten zullen verdedigen, waar op de Voorzitter toestemmend ant woordt. Met s algemeene stemmen wordt in deze verder is te doen. De heer Bouman is het met den heer Roza eens, dat het beter is ze weg te nemen, dan de toestand te doen voortduren, zooals hij thans is. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de raad gaat over in geheime zitting. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE 's BOSCH. Zitting van Maandag 14 Sept.. 1936. Niet behoorlijk uitwijken: f. v. d. O., Well. vrij. Straatsch.H. d. R.; W. A. v. d. O.; D. j. V.; allen te Dussen. ieder fj 10. Straatsch.: D. E., Gameren, f3. L. o. hooiland: J. R., Veen, f4. L. o. verb, grond: N. F. H., Vlij men, f 4. Dr. rijwiel besturen: A. v. d. S., Werkendam, f15. Links houden: N. v. JvL, Game ren, f 4. Rijw. z. refl.A. F. v. d. B., Heus- den, f 2. Rijw. z. licht: H. M., Wijk, f3. Idem en z. bel: J. H. B., Vlijmen 3 maal f 1. 2 Pers. op rijw.: W. T.. Waalwijk fi 2. Batig slot f 46.41 De heer v. Wijk als rapporteur Kegt, dat de commissie van onder- izoek' heeft ontdekt, dat een klein abuis was ingeslopen in deze reke ning. De bevelschriften waren in or de, doch 't aanvankelijk batig saldo bedroeg slechts f6.4o, doordat 'nnota van een winkelier van f21.75, op de rekening stond uitgetrokken als f61.75. Dit abuis is in orde gebracht en daardoor is het batig saldo op f 46.41 gekomen. De Voorzitter verklaart, dat deze fout werkelijk was ingeslopen. De heer v. d. Velden zegt, dat hij als lid van de commissie van onder zoek, deze fout ook heeft genoteerd. Ze is inmiddels in orde gebracht, maar ze getuigt van nalatigheid bij den Administrateur van het Burger lijk1 Armbestuur, maar ook van B. en W. Deze laatsten hadden deze rekening niet zoo aan de commissie (moeten doorgeven. Het batig saldo van f6.41 klopte niet, als de raad ze nu goedkeurt, klopt de heele reke ning niet meer. Het lid van het Burgerlijk Armbestuur had f 40.in zijn kas moeten overhouden en dit aan B. en W. moeten melden, doch er blijkt tevens uit. dat B. en W deze rekening niet hebben nage gaan. De Voorzitter antwoordt, da': ge heel te goedertrouw is gehandeld. B. en W. hebben de rekening zoo aan de commissie doorgezonden. Men kan spreken van nalatigheid, maar pok van vergissingen. De heer v. d. Velden zegt, dat het (vorige college van B. en W. deze rekening nooit zoo aan de commis sie zouden hebben doorgezonden. JSpreker wil volstrekt niet beweren, dat er fraude gepleegd zou zijn, dit komt niet in zijn gedachten op. even min dat er van .opzet sprake zou zijn. Sprekers bedoeling is alleen er op te wijzen, dat de rekening niet klopt, ietis wat het lid van het Bur gerlijk Armbestuur, maar ook B. en iW. hadden moeten zien. Die heer G. P. L. Bouman zegt, dat hij' het op prijs stelt, dat de com missie deze vergissing heeft ontdekt. (Opzet is echter niet in het spel het iwas louter een vergissing. De heer v. d. Velden neemt dit giaarne aan. Weth. v. Wijk zegt, dat hij als kassier van de Boerenleenbank, weet. dat de rekening wordt opgemaakt volgens de boeken en daarbij niet wordt gelet op het saldo in kas, Zijn ier fl00 te veel dan zijn ze voor den kassier, maar komen /er f 100 ite kort dan moet deze ze er zelf fcijleggen. 5 De rekening wordt hierop met al- gemeente stemmen goedgekeurd, jia- dat de heer Roza de vraag heeft ge steld of B. en W. verklaren, dat de Irjekening thans in orde is, waarop door den Voorzitter toestemmend ■werd geantwoord. Wethouder v. Wijk zegt. dat hij de rekening niet heeft nagezien, zoo- Kets «zal echter in het vervolg niet meer gebeuren. Aanbieding der Gemeente-Begroo Iting, die der afdeeling Aalburg en het iG.E.B. dienst 1937. "VVVVVVvVVvVVVVVVVV~vV "X/vv/v*v/ wv/ v/y yvr _AAAAAAAA AJ\S\AAAAAA AA._AAAAAAAA_AA AAAA_ Bij onze firma verkrijgbaar DRUKFORMAAT 24X30 c.M. naar de officieele opname van den Hoffotograaf F. ZIEGLER. 11 a a li li li Wij kunnen deze fraaie plaat in het bijzonder aanbevelen voor uitreiking op de Scholen en aan Oranje-vereenigingen. Toezending geschiedt franco huis. BESTEL TIJDIG Verder FOTO-KAARTEN van het Verloofde Paar vanaf 5 ets. per stuk. Aanbevelend, water een eerste noodzaak is. gaar ne zullen B. en W. dit voorstel dan ook in overweging nemen, als de heer Mans zoo straks dan maar even wil aangeven waar deze pompen het best geplaatst kunnen worden. Wethouder v. Wijk vraagt inlichtin gen over de extra uitkeering pan werkeloozen. De Voorzitter zegt, dat werkeloo zen die in de week van 1319 Sep tember in de steunregeling zijn op genomen daarvoor in aanmerking ko men. De heer v. d. Velden zegt, dat in de voorlaatste vergadering in gen adres ter tafel is geweest van inge zetenen van Aalburg, waarin werd gevraagd om gratis meterhuur en gra tis verbruik van 10 K.W.U. uit het Ebsfonds. Dit adres is toen aangehou den, de winter nadert echter met zijn lange avonden en daarom zou spre- eer dit adres thans willen afwerken. De Voorzitter merkt op, dat er ook nog ligt het adres van de Coöperatie te Aalburg om een voorschot van f8000. Dit adres was het eerst, doch daarvoor zou een rapport worden sa mengesteld door bet Verificatiebureau van de vereeniging van Nederl. Ge meenten. Dit rapport, is tengevolge van de verhuizing van den accoun tant vertraagd en nog niet binnen wat thans echter ieder oogenblik kan (gebeuren. Beide adressen zijn ook ter Pro vinciale Griffie besproken en daar gaf men de voorkeur aan afwerking in de rangorde van binnenkomen. De heer v. d. Velden is van mee ning, dat deze adressen geheel af zonderlijk van elkaar staan, spreker gelooft dan ook niet, dat Ged. Sta ten den raad aan deze rangorde zul len binden, daarom zou spreker dit adres gerust willen afhandelen. De Voorzitter is van meening, dat als de raad een besluit neemt, hij ,ook moet trachten dit besluit goed gekeurd te krijgen. Spreker is be vreesd, dat Ged. Staten dit niet zul len doen. 1 De heer v. d. Velden zegt, dat hij hierop besloten het verzoek in te willigen. De heer v. d. Velden zegt, dat men geregeld zinspeelt op bezuinigen, hij heeft in de Burgemeesterskamer een telefoon gezien met overschakelaar. Wat kost dit De Voorzitter meent van f 18 per ja-ar. De heer v. d. Velden vraagt of dit nu werkelijk dringend noodig was, er is toch een telefoon op de secretarie, het is voor den burgemeesi- ter toch niet zoo'n groote moeite, daar te telefoneeren. Spreker acht deze uitgaaf overbodig. De Voorzitter zegt, (Jat hierover bij' de begrooting gesproken kan wor den. De heer v'. d. Velden merkt op, dat dit niet noodig is, het ding staat er al. De Voorzitter zegt, dat B. en W. het noodig achten. De heer v. d. Velden vestigt' ver der de aandacht op de aansluiting van de veldwachterswoning, aan de waterleiding van het gemeentehuis. Spreker heeft op zichzelf daartegen geen bezwaar, waarom is deze echter niet aangebracht voor het grasperk voor het Gemeentehuis in orde was (gemaakt. De Voorzitter zegt, dat aanvanke lijk was gedacht, de in de woning bestaande pomp te handhaven, het water is echter afgekeurd, vandaar dat nu de veldwachterswoning is aan gesloten op het Gemeentehuis. De heer Roza gelooft wel, dat hij1 niet aan het juiste adres is, maar de brug die de verbinding vormt over den mond van liet Noorderafwate ringskanaal met Korenzand en Wij- kerzand is reeds lang stuk, vandaag of morgen komen er ongelukken van, het zou het best zijn als ze niet her steld wordt, dat ze wordt weggeno lmen. De Voorzitter zegt, dat B .en W. het vorig jr. reeds hierover aan het Bestuur van het Noorderafwaterings kanaal hebben geschreven. Zij zullen dit nogmaals 'doen en nagaan wat Bez. o. t. in herberg: C. d. L., Vlijmen, f 4. Idem: A. M. C., Vlijmen, f3. Dronkenschap: C. ten H., Waal wijk. f 10. Zitting van Woensdag 16 Sept. Arbeidswet: W. A. B., Waalwijk, f3; J. H. J., Dussen, f3. Openb. midd. v. verv.: C. F. M. T, Waalwijk, f5. Straatschenderij: J. M. V., Waalwijk, f5. Lo-open op verb, grond: J. S., Heüs- den, f5. Niet beh. uitwijken: Th. P. W. v. d. B., Vlijmen, f 5; W. M. v. d. B., Vlij men, berisping. Geen richting: J. A. M. V. H., Vlij men, f3. Auto z. nr. en letter: J. H. H., Hedel, f 2; A. J. v. D., Drunen, f3. Links houden: M. P. v. G., Vlij men berisping. Rijw. z. licht: L. W. H., Vlijmen, t3; M. K., Kaatsheuvel, f3. Rijw. z. licht en refl. en valschen naam: Th. A. L., Kaatsheuvel, 2 maal f2 plus 1 maand voorw. Rijden -over voetpad1: J. J. V., Waal wijk, f3. Weg verontreinigen: A. T., Zaltbom- mei, f 6. Schreeuwen: A. v. T. en A. v. H., Zuilichem, ieder f4. Dronkenschap: Th. A. v. d. W., Waal wijk, f 15. Visscherijwet: D. R. Ie S., Capelle, t'3. KANTONGERECHT GORINCHEM Uitspraken van 15 Sept. Bouwen zonder vergunning: D. B., Werkendam, f10 subs. 4 d. h. In verboden tijd doen arbeiden: B. S., Werkendam, 2 maal f5 subs. 2 maal 2 d. h.J. G., Werkendam, f4 subs. 2 dl. h.; Y. S., Woud'richem, f10 subs. 4 d. h. Bravo-aardappelen verbouewn: T. v. D., Wo-udrichem, f5 subs. 5 d. h. Met motorrijtuig niet behoorlijk uit wijken: M. C., Veen, vrijspraak. Motorrijtuig besturen zonder goede remmen: W. den D., Andel, f 15 subs. 0 d. h. Rijwiel z. licht: A. v. d. H., De Werken c.a., f5 subs. 5 d. h. BOSSCHE RECHTBANK. Verduistering. Voor de rechtbank had' zich te ver antwoorden: J. P. S., 69 jaar, zonder beroep, te Eethen, verdacht ter zake: dat hij in 1935 en 1936 te Eetheti verschillende bedragen totaal f 810. ewlke gelden eigendom waren van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk teEe- hen zich wederrechtelijk heeft toege- eigend. Verdachte was Diaken-admini strateur en had in die functie de fi nanciën onder zijn beheer. Verdachte ondervraagd zeide de gel den te hebben uitgegeven aan de ar men. Hij had de bevoegdheid zoo nu en dan iets uit te deelen. Een getuige, lid van het Kerkbestuur verklaarde o.m., dat verdachte het geld' niet op de eerste plaats van de kas de Ned. Herv. Gemeente genomen had. Verdachte, die diaken was. had wel verlof zoo nu en dan over kleine bedragen voor verschillende doeleinden te beschikken, maar het was hem niet toegestaan zich f800.toe te eigenen. Verdachte stond gunstig bekend. Het viel het O.M. tegen, dat verdachte niet ruiterlijk heeft willen zeggen waar hij met het geld gebleven is, waar hij anderen mee geholpen heeft. Gezien ook den leeftijd van verdachte en de overigens gunstige omstandigheden, eischte het O.M. 4 maanden gevan genisstraf voorwaardelijk. Bossche Crt. Ontrouwe secretaris-penningmeester. C. S., 52 jaar, landbouwer te Veen, had zich te verantwoorden ter zake: dat hij in 1934, 1935 en 1936 te Veen Stjelkens verschillende bedragen te zamen f 5203, welk geld hij als secretaris-penningmeester van de wa terschappen ,.De Alm en Gantel", „Het Pompveld" en ,,De Polder van Veen" als inkomsten van die waterschappen had ontvangen, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. Verdachte bekende. Als eerste getuige werd gehoord Mr. de Rooij, van de Prov. Griffie van Noordbrabant, die de stand' van zaken betreffende de geconstateerde fraude uiteenzette. Het tekort was hooger dan vermoed! werd. Getuige de Fijter, voorzitter van het aolderbestuur ,.Het Pompveld'' gaf gun stige inlichtingen over verdachte. Uit het verhoor bleek, dat het geld is eruggestort. De officier wees er op, dat verdachte wel in aanmerking komt voor voor waardelijke veroordeeling. Aanvankeïjk was hij goed "en berekend voor zijn naak, doch later bleek hij er niet voor te deugen. De verduistering is echter mede gevolg van verregaande slordig heid. De officier requireerde tot 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De verdediger mr. E. van Zinnicq- Bergmann, Den Bosch, pleitte voor waardelijke veroordeeling. Pleiter voer de o.m. aan, dat verdachte gewoon was zijn eigen geld onder dat van de waterschappen te mengen. In ieder ge val alles was aangezuiverd, de water schappen hebben geen nadeel. Uitspraak 1 October a.s. Bossche Crt. Gevaarlijk. D. B., koopman te Waalijk, was door het kantongerecht veroordeeld tot een geldboete, omdat hij de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht, door te rijden met een auto, die groote gaten in de buitenbanden had. Dit gaf hij toe, maar hij meende, de verkeersveiligheid niet in gevaar ge bracht te hebben, daar hij slechts stap voets reed. Volgens den verbalisant had hij ech ter met e en snelheid van 15 a 20 K.M. gereden. De officier eischte bevestiging van het vonnis. Uitspraak 1 Oct. a.s. Bossche Crt. RAAMSDONKSVEER. Van 5 tot en met 11 September. Geboren: Johannes, z. v. A. W. van Strien en A. C. Buijks; Huberta J. P.M., d. v. H. van Steenderen en A. M. J. van Waardenburg; Maria, d!. v. P. J. Peters en M. H. Goossens. Getrouwd: L. Hooijmaijers, 32 j. en H. E. Bo-onaerts, 28 j. Overtelden: Jan Dekker, 62 j., echtg. van A. M. Ottevanger; Maria Hommel, 25 j. n 11 i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 6