Japonnen voor gezette figuren. BLOEMEN HANDHAVEN ZICH. Rokken met plooien en volants. ONS PATRONENHOEKJE. HUIS VROUWEN-WENKEN. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. (Postzegels liefst van 11/2, 3 of 6 cents) mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen by „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven 0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per feiro of per postwissel. T. 6040. Middagjapon met geplisseerd zij den vest en garneering van de schouders af van dubbele zijde of georgette. Drie kwart lange mouwen. HUISELIJK GELUK BESTAAT ALLEEN IN EEN REGEL- MATIGE HUISHOUDING GOED GEKLEED GAAN MET „HERFSTKLEUR" p T. <5039 geeft een bijzonder mooie ge- kleede middagjapon weer van effen wol len stof en is gemaakt van doorloopende banen, in het midden, waar de gesp is aan gebracht, ziet men eenige ruimte. Sluiting met split voorzijde, knoopgarneering. Kraag van Georgette, geplooid middenbaantje. Velen onzer zullen het zeker wel toejuichen, dat ook in de komende herfstmaanden bloe men gedragen zullen worden op japonnen en mantels. We zijn er zoo mede vertrouwd geraakt gedurende het zomerseizoen, niet alleen in den vorm van HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko- Indien men de koorden van schilderij ~n in de kleur van het bating verft va'len ze absoluut niet op. corsages, doch op alle moge lijke weefsels, die we zelf droe gen of hebben zien dragen. We zouden dan ook niet eensklaps geheel en al afstand kunnen doen, van al die kleinigheden, die onze kleeding zooveel „ge zelliger" maken. De uitvoering der enkele bloemen en corsages zal wellicht van ander mate- Prijs per patroon 0.25 en 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Zeer goed kleedt dit model voor gezette dames, vooral als er rekening gehouden wordt met de eischen, welke men stelt om zijn figuur beter tot zijn recht te doen komen, n.l. kleine motieven, doch beter nog zwart of stemmige effen kleuren. Het gar nituur is van a jour bewerkte biesjes met kleine chabot en kan beter gemaakt ge kocht worden, aangezien dit werk groote bedrevenheid en accuratesse vereischt en de prijzen der garnituren zeer gedaald zijn. De japon heeft een voorbaan, die tot aan de halsuitsnijding in gebogen puntig toe- loopende lijn is uitgeknipt. De ruimte der zijstukken wordt ingehaald, waarna de rok dicht langs de kant wordt opgestikt. De achterkant heeft een rechte lijn en hier is de ruimte, éven vloeiend over de baan van de rok verdeeld, die eveneens wordt opge stikt. De mouw is zeer modern en heeft een goeden pasvorm. Voor meer gekleed krijgt men een mooi geheel van satin (dof verwerkt) of van wollen georgette, bij bei de weefsels past een zacht crème garni tuur. Wenscht men de japon van cloqué, de meest moderne zijden stof, te maken, dan wordt geen ander garneering aange bracht dan een organdie of georgette cor sage. Patronen verkrijgbaar in de maten 46, 48, 50, 52. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: ."f.... j PLAATS: j Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. - Wanneer veeren kussens plat worden en niet gemakkelijk meer op te schudden zijn, maakt men in een der hoeken een kleine opening, waardoor men het slangetje van een fietspomp naar binnen kan brengen en brengt daarna de pomp in werking. De in gebrachte lucht zal een verrassend resultaat geven. model, dat verkrijgbaar is in de maten 46, 48, 50 en 52. T. 6041. Japon met bolero en kraag van matte zijde met corsage als afwerking. Het geheel bestaat uit twee deelen, n.l. boven- en rokdeel. Bolero en lijfje hebben garneering van zeer smalle nervures, ter wijl de rok gedeeltelijk opgestikte plooien aan de voorzijde heeft. Driekwart lange mouw. Ben. stof pl.m. 2.75 van 1.30 c.M. breed en pl.m. 50 c.M. zijde. Patronen in de maten 44464850. T. 6042. Vest van devuhine of fluweel, dat bijzonder practisch is om over verschil lende japonnen gedragen te worden. Slui ting met knoopen, figuurnaadjes aan schou der en taiile, terwijl ook kleine uitnaadjes aan zijnaad worden gemaakt. Smalle cein tuur rugzijde. Ben. materiaal pl.m. 75 c.M. van 1.30 M. Patronen in de maten 48 t/m. 54. T. 6043. Blouserok voor gezette dames van donker wollen stof met diepe binnenwaart- sche plooien, die opgestikt zijn als de afb. te zien geeft. Stiksels aan zijkanten. Slui ting linkernaad. Driebaans achterbaan. Ben. stof pl.m. 1.70 van 1.30 M. Patro nen in de maten 46 t/m. 52. Patronen a ƒ0.58. GEKLEEDE WANDELJAPON. Succespatroon VKK 1906. JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. VKK 1753-. Ben. mat. pl.m. 75 c.M. zijde en 3j^M. stof van 1.30 M. Buitengewoon mooi afkleedend riaal zijn, niet alleen meer van fijne zijden of organdie weef sels, doch van wat wellicht meer bestand is tegen een regenbuitje o.a. leer en vilt voor de mantels. We zien een enkele bloem gehecht aan de ceintuur, aan de hooge halsuitsnijding, in het knoopsgrt der revers van de tailleurs, waardoor de strenge lijn der laatste op aangename wijze onderbroken wordt. Ten slotte noemen wij nog even met bloemen bezette ves ten, die de opening der mantels vullen en zeer modern zijn. vonden in„Herfstkeur", 'n herfstmodejour- naal, dat zeer uitgebreid is en heel veel dingen bevat, die de belangstelling zeker zullen hebben. Noemen wij alleen maar het groot aantal schitterende modellen, dat er in staat. En dan de belangwekkende artike len over mode, zoodat men inderdaad kan zeggen: „Goed gekleed gaan met Herfst- keur". Vraagt dit blad even aan bij Het Prac tisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, on der bijsluiting van twaalf cents aan post zegels of door gireering van twintig cents op postrekening 203203 van het Het Prac tisch Modeblad. Huiselijk geluk is iets, waarnaar ieder een verlangt. En zij, die het niet kennen, beschouwen het als een der grootste schat ten, die men op het aardsche tranendal kan verwerven. Maar het is niet iedereen gegeven, om de huiselijke sfeer te schep pen, de sfeer, die maakt dat man en kin deren zich „thuis" voelen, echt, gezellig „thuis". Het is op de eerste plaats de vrouw des huizes, die daarvoor moet zorgen, doch iemand, die weet, wat er zooal komt kij- kijn in den tegenwoordigen tijd om een huishouden goed en zuinig te voeren, weet, dat het dikwijls erg moelijk is het goede humeur en daarmee de eerste factor voor gezelligheid te bewaren. Meer nog dan vroeger jaren, levert een huishouding ont zettend veel moeilijkheden op, waarvan de oplossing heusch niet zoo gemakkelijk is. Men kan dan ook inderdaad spreken van de huishouding in crisistijd. Maar „De Huishouding in crisistijd" is nu gekomen, om de vele moeilijkheden te overwinnen. „De Huishoudine in Crisistiid" is n.l. de naam van een boekje, dat zoo juist is ver schenen en al aanstonds sterk de aandacht heeft getrokken. Wij zullen er hier niet veel van zeggen, alleen dit: dat wij dit prachtige, waardevolle boekje als premie hebben beschikbaar gesteld voor onze le zeressen. Het boekje bevat raadgevingen te kust en te keur en geeft u de juiste wijze aan waarop de huishouding in dezen tijd moet worden bestuurd. Dit premie-boekje „De Huishouding in Crisistijd" kunnen onze lezeressen aanvra gen bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van twin tig cents aan postzegels, of door gireeren van twintig cents op postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad. U ontvangt het omgaand kosteloos toe gezonden. Het schoonmaken van aangezette pan nen kan ten eerste geschieden door ze te vullen met water en hieraan een handvol keukenzout toe te voegen, daarna aan de kook brengen en gedurende vijf minuten heel zacht laten koken, daarna schoonma ken, hetgeen zonder moeite zai gaan. Een andere manier is om enkele minuten een weinig vet of olie te laten koken in de aan gezette pan, daarna schoonmaken. Witte of licht gekleurde satijnen schoen tjes reinigt men met een lapje, dat voch tig gemaakt is met wijn geest; -wrijven in de richting van de draad, niet cp en neer. Op vetvlekken in kleeden legt men een stuk grauw papier en strijkt hierover met een warm ijzer, daarna nawrijven met een doekje met terpentijn. Na met schoonmaken van uien verdient het aanbeveling de vingers in de wrijven met een stuk selderij knol of stengels. Ben. stof pl.m. 4^ el van 1.30 M. breed. Patronen in de maten 46, 48, 50 en 52. Onze damesrubriek verheugt zich in een zeer groote belangstelling. Herhaalde lijk ontvangen Wij brieven, waaruit blijkt, met hoeveel belangstelling de dames deze rubriek lezen. Echter: wij kunnen nooit volledig zijn. De plaatsruimte, waarmede in een krant nu eenmaal gewoekerd moet worden, laat niet toe, dat wij uitvoeriger zijn. Daarom hebben wij uitgekeken naar een goede en volledige aanvulling van on ze rubriek. Deze prachtige aanvulling hebben wii ge- Prijs per patroon 0.25 en 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Wandeljaponnen, die de mantel overbo dig maken, zijn bijzonder prettig om met koele zomerdagen gedragen te worden. Het aangename is, dat men er zoo gekleed mee uitziet. Men heeft verschillende combina- naties b.v. satijn met een gebloemd tus- schenstukje of wollen georgette met sa tijnen middenstuk in donkerblauw of zwart gehouden. Om de hals is een ruime stofreep aan gebracht die in een losse knoop gelegd wordt. Raglanmouwen geven een goede lijn, vooral omdat ze van de elleboog af aansluiten. In de voor- en rugpanden zijn figuurnaden aangebracht. Patronen van dit mooie model zijn ver krijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. De tijd is reeds lang voorbij, dat men een rok en blouse als VKK 1753 minder gekleed beschouwde, in tegendeel de practische zin heeft de overhand gekregen en men ziet beide thans in velerlei vorm dragen. De modellen hebben zich wel zeer gewijzigd en beantwoor den aan alle mogelijke doelein den. Nu eens zijn zij eenvoudig, dan weer kunnen wij de elegante coupe en mooie afwerking be wonderen. Blouses, jumpers, ves ten ziet men in alle mogelijke variaties uitgevoerd in een schier eindelooze keus van materiaal. De modellen der rokken wijzi gen zich eveneens en steeds wordt rekening gehouden met de lijn, die afkleedend moet zijn. Om dit nog meer in de hand te werken zijn de rokken veelal in de taille opgeknipt, zoodat het dragen van een ceintuur overbo dig is. De eerste rok (links) heeft een ingezette plooien groep, die ge deeltelijk is opgestikt en daarna uitspringt, terwijl de sportieve ruit een plooien groep in het mid den der voorbaan aangeeft. Het derde mo del van tweed of andere fantasie stof heeft drie banen en stiksels aan beide kanten der middennaad, onderaan ingezette plooien. De rok rechts is meer voor gekleed en heeft in het midden een volant. Het model, dat van zijde gemaakt wordt, leent zich slechts voor zeer slanke figuren. H.MÜttar.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 8