Plaatselijk Niéuws Enkele dagen geleden nog mochten 'de ouders een gelukstelegram van H. K.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard Ontvangen. o TELEGRAFISCHE GELUKWEN- SCHEN VOOR HET KON. HUIS. Het medeleven met het heugelijk ge beuren van de Prinselijke verloving heeft zich o.m. geopenbaard in een (stroom van telegrafische gelukwen- gchen, waarvan het meerendeel op luxe formulier werd aangeboden. Van 8 'tot en met 21 September j I Üus een tijdvak van 14 dagen na de verloving, zijn aan het adres van het Koninklijk Huis 4.194 telegrafische ge- ïukwenschen ontvangen. Een dier telegrammen bevatte niet tninder dan 8090 woorden: het was af komstig uit Amsterdam, waar de be zoekers van de herdenkingsbijeenkomst ïn het Vondelpark allen hun handtee- kening op het aanvraagformulier plaat sten. i Als men in aanmerking neemt, dat Zéker 60 procent dier telegrammen, doordat zij in morse werden ontvan gen of op luxe formulieren moesten worden overgebracht, een dubbele be werking moesten ondergaan, kan men zich voorstellen, dat het Haagsche te legraafkantoor een bijzonder drukke pe riode achter den rug heeft. MOORD TE ROTTERDAM. De verdachte, de 38 jarige los-werkman H. T., die Zondag was aangehoulen onder verdenking de 38 jarige mej. N. K. in haar woning aan de Oranjebogmstraat te hebben vermoord, heeft bekend de vrouw Zaterdagavond met een houwbeitel te hebben doodgeslagen, o Groenten-, Fruit- en bloemen tentoonstelling te Gorinchem. Opening door den Commissaris der Koningin. Onder groote belangstelling is alhier de groote vierdaagsche Groenten-, Fruit- en Bloemententoonstelling officieel geopend door Jhr. Mr. H. A. van Karnebeek, mi nister van Staat, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Bij aankomst aan het station was Z. Ex. door een groote menigte verwelkomd, en ook van het station naar het gebouw De Doelen langs de straten stonden vele belangstellenden opgesteld H M. de Koningin, H.K H. Prinses Juliana en Prins Bernhard woonden Donderdag in de omgeving van Ruchpen de legermanoeuvres bij. De vorstelijke personen (v. r. n. 1.) H M. de Koningin, Prins Bernhard en HKH. Prinses Juliana, bij de bezichtiging van een stuk veldgeschut. Van vele gebouwen wapperde de driekleur, baat vriendelijk dank. zijn net als een héél, héél strenge grens- kommiesniemand en niets doorlaten. Terugsturen met een hard schot. Geen ballen-smokkelarij op jouw gebied, daar tusschen de latten, En mocht het zijn dat ge bij dit eerste optreden in den K.N V.B. tóch het loodje legt, komaan, wat zou dat Ik zeg maar zoo: het gaat toch niet om de knikkers wel nee het gaat om het spel. Hoewel wij allen toch erg, heel erg graag zien dat jullie, naast fraai spel, ook het küikkerpotje winnen Succes er mee 1 HARRY POLL. o Veen, 23 Sept. 1936. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd voor onderstaande regelen een plaatsje in het ^Nieuws blad van Heusden", waarvoor bij voor- aange- Na een uitvoerige rede van den Gor cumschen burgemeester, den heer Koot- 8tra, voorzitter van het tentoonstellings- bestuur, en een rede van Z. Ex., werd een rondgang gemaakt door de zalen. Het geëxposeerde geeft een overzicht van hetgeen op het gebied van het kwee ken van groenten, bloemen en fruit ia Gorinchem en yerre omstreken wordt ge presteerd. In alle afdeelingen zijn zeer vele in zendingen. Bijzonder valt op de volledige verza meling van groenten van de veilingver- eeniging Gorinchem en Omstreken, deco ratief opgesteld in den vorm van het Nederlandsche wapen. Den ontwerper van dit geheel, den heer Joh. Vermeer, komt hiervoor een woord van lof toe. Het geheel maakt een verzorgden in druk. Alhoewel het niet mijne gewoonte is, ingezonden stukken te schrijven, zoo meen ik toch in dezen goed te doen, naar aanleiding van een berichtje voor komende in Uw blad van 23 dezer, onder plaatselijk nieuws uit Wijk en Aalburg, betreffende de gehouden aan besteding van 6 woningen voor de gemeente Wijk c.a. afdeeling „Ebbe", een en ander ter verduidelijking dien aangaande aan belanghebbenden ken- '(Buiben verantwoording der Red.). baar te maken. Zooals per advertentie was kondigd werden voor deze aanbeste ding enkel in de gelegenheid gesteld j georganiseerde aannemers en bouw- j vakpatroons, aan de uitnoodiging werd door 23 aannemers gevolg gegeven, een getal dat spreekt in de eerste plaats, dat het in de bouwvakken niet rooskieurig gesteld is, en in de twee de plaats, dat vrijwel alle bouwvak patroons in eené organisatie zijn op genomen. Dat liet getal der georganiseerden zoo groot is, en nog dagelijks groeit, vindt ook al weer zijn oorzaak in de slechte uitkomsten in dezen tak van bedrijfsleven, door samenwerking wil men ook hier trachten, het bedrijf zoo goed mogeujk te doen zijn, en dit streven wordt dan ook door de over heid zeer op prijs gesteld en bevor derd. Hier geldt het immers nog een groep der Nederlandsche bevolking, welke voor haar bedrijf van overheids wege geen enkele geldelijke steun ont vangt, maar die door de oplegging van zware sociale lasten enz. nog vele gel delijke offers aan den Staat moet bren gen. Gezien bovenstaande zou men mo gen veronderstellen, dat ook de plaatse lijke overheid (hierin voorgegaan door de regeering) gaarne medewerking zal JULIANA STA PAL Zoo zullen dan a.s. Zondag voor onze plaatselijke voetbalvereeniging „Juliana" de poorten van den K.N.V.B. met recht opengaan. „Juliana" betreedt daardoor een prachtig terrein, door vele voetbal clubs begeerd, voor weinige weggelegd. „Juliana" heeft deze uitverkoren plaats weten te bemachtigen, dank zij kloeke volharding, amicale samenwerking, last not leastdank zij tactvolle leiding. „Juliana-mannen" al staat gy a.s. Zon dag (in competitie-verband gezien) op een voor U ietwat onwennige plaats, al is het voor 't eerst dat gij na uw roemrijk ver leden thans uitkomt in den K.N.V.B. weest resoluutdoet niet als een kat in een vreemd pakhuistrap, op sportieve wijze, behoorlijk van u af. Gy heet „Juliana". Laat u niet vrien delijk het hof maken en nadien even vrien delijk overrompelen door den een of an deren sportieven „Benno", wij bedoelen door een voetbal-team Onze geëerbiedigde Prinses capituleer de. gij „Juliana", capituleer nimmer. Overwin wil nimmer overwonnene zijü, voor welken „Benno" dan ook. Juliana sta palWij komen a.s. Zondag kijken. Natuurlyk komen we en we brengen alle maal een voetbal-enthousiast mee, die gaarne, net als wij, dat kleine offertje aan entrée brengt uit sympathie en waardee ring voor jullie werk. We komen jullie aanmoedigen, vooral nü 1 Houdt je kranig, dat issportief, eendrachtig, energiek, amicaal 1 En gij, keeper van Juliana, gij moet wijlen verleenen aan de pogingen die worden aangewend, zich zelf nog zoo veel mogelijk te helpen en zich staande te houden. De gehouden aanbesteding te Wijk en Aalburg, heeft echter voor ons niet gebracht wat wij verwacht hadden. Hier alle schuld te werpen op het gemeentebestuur mogen wij niet doen, aangezien wij willen aannemen dat dit met verschillende zaken, (het aanne- mersvak betreffende) niet voldoende vakkundig op de hoogte zijn, maar dan wil ik hier aanstonds aan toe voegen, dat het hun plicht is tegen over den aannemer, zich door een vak kundig persoon te laten voorlichten, en dat hun voorlichter niet geweest is de rechte man op de rechte" plaats, is ons hier duidelijk gebleken. De ontvangst ten gemeentehuize door den bouwkundige, was eer hatelijk dan hartelijk te noemen, maar waarom, vraag ik, waren Burgemeester en Wet houders niet bij deze ontvangst tegen woordig? Vragen betreffende de aanbesteding mochten door ons niet worden ge steld, wij konden inschrijven volgens „bestek en teekening" werd ons toe gevoegd, en anders konden wij het laten. Mag een aannemer, zou ik willen vragen, vooraf niet weten waarvoor hij moet inschrijven, moeten duister heden niet worden opgelost, behoeft hij niet menschelijk behandeld te wor den. kunnen de gestelde vragen niet in „Ned. Chr. Aannemer en Patroons bond" tot den Burgemeester gewend, met het verzoek bovenstaande vragen beantwoord te zien, en hiervoor zoo mogelijk een oplossing te vinden. Het antwoord hierop was echter voor ons niet bevredigend. Ik meen te mogen veronderstellen,, dat ook de Burge meester niet voldoende doordrongen was van de gevolgen bij het voldoen aan de gestelde eischen en zich te veel heeft laten leiden door den bouw kundige. Al mogen wij het waardee- ren dat hij zijne ambtenaren de hand: boven het hoofd wil houden, handelde hij m.i. toch niet geheel naar recht en billijkheid. Later echter, toen het college van B. en W. geheel vertegenwoordigd was, kregen wij gelegenheid, dank zij de welwillendheid van een der wet- wethouders, onze vragen te stellen^ en werd ons nadien mededeeling ge daan, dat enkele minder belangrijke voorwaarden (echter niet die waarvan hierboven sprake is) zouden gewijzigd kunnen worden. Tenslotte is ons niets anders over gebleven, dan onze inschrijviugsbiijet- ten niet in te leveren, waaraan dan ook spontaan door allen is voldaan. Wij meenen te moeten afwachten, hoe men verder met ons denkt te handelen, iiiriiiddels hebben wij ook den Raad de gemeente met een en ander vol doende op de hoogte gesteld. Hopende met bovenstaande toelich ting belanghebbende inwoners van Wijk en Aalburg van dienst te zijn, teeken ik, na nogmaals mijn dank te hebben be tuigd aan de Redactie van het „Nieuws blad", M. HONCOOP. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Verloren een lage jongensschoen met ijszool, vanaf voetbalterrein naar HEUSDEN. Inlichtingen bij B. Sluijmers, Drietrom- petterstraat Heusden. Te NIEUWENDIJK gevonden een lange zwarte riem. Inlichtingen bij Rijks veldwachter de Ridder alhier. HEUSDEN. Zondag a.s. hoopt D.V. Ds. van Duijkeren alhier des nam. om 3 uur zijn intrede te doen, na des morgens be vestigd te zijn door Ds. Gerbrandy uit Leeuwarden. AALBURG. Terwijl het ongeveer 2-jarig zoon tje van den bakker Adr. Vos even alleen was, trok het een theepot om, waardoor het zich zoodanig door den heeten thee verwondde, dat geneeskundige hulp van Dr. Van Gulik moest worden ingeroepen. ALMKERK. Diegenen, welke nog piet zijn aangesloten bij de waterleiding, en reeds verbaliseerd en beboet werden, worden in hun eigen belang aange raden, zich ten spoedigste aan te sluiten, daar anders een tweede pro- het belang en voordeel van besteder I'cesverbaal volgt. Prins Bernhard beziet belangstellend een der pantserauto's tijdens het bezoek der koninklijke familie aan de leger manoeuvres in de omgeving van Rucphen. zijn? W.ij meenen van ja, en onder staande vragen welke wij wenschen te stellen, zijn toch zeker niet eenzijdig en onbillijk te noemen. Het was onze bedoeling de navolgen de vragen te richten: Kunnen uit het bestek worden weg genomen de als verplicht genoemde leveranciers van steenen, dakpannen, deuren, lijstwerken enz., alsmede als verplicht genoemde onderaannemer, daar deze verplichting als een rem moet worden beschouwd op het zake lijk karakter van de aanneming. De ze firma's worden bevoordeeld bo ven hun concurrenten, daar deze als van zelf sprekend in de gelegenheid worden gesteld hoogere prijzen te be rekenen, en dat uiteindelijk hiervan be steder de dupe wordt. Ook geeft liet voor de meeste aannemers een slech ten klank, wanneer architecten vele fir ma's in hun bestek voorschrijven, daar door worden kwade gedachten gewekt, als zou b.v. de architect hierbij per soonlijk voordeel 'hebben, gaarne wil ik hier echter aanstonds aan toevoe gen, dat deze gedachte in dit geval hier niet heeft plaats gehad, maar dat het meer is te beschouwen als gevolg van minder practische ervaring. Tenslotte hadden wij willen verzoe ken „de bindende besluiten" welke gel eien voor alle georganiseerde aanne mers, (en welke ook in Rijks bestek ken worden opgenomen) in dit be stek op te nemen, daar wij dit toch redelijk mochten achten, temeer daar de besteding enkel voor georganiseerde patroons gold. Op gronTJ van het weigeren van vragen té mogen stellen, hebben wij toen gemeend niet te moeten inschrij ven. Na de weigering1 door den bouw kundige heb ik mij persoonlijk als voor zitter van de afd. Heusden van den BENEDEN LANGSTRAAT. Het rooien der aardappelen is in vollen gang. De uitkomst is goed is 'goed evenals de kwaliteit. De prijs varieert van f 1.50 tot f2.23 per H.L. EET1IEN. Alhier werden door pen hond bij den landbouwer S., ,een zevental kippen afgemaakt. Daarna is de hond van wien de eigenaar onbekend is, door de Gemeente-politie doodge schoten. 's GRAVENMOER. De werkverschaffing is alhier weder in werking gesteld, voor het uit diepen der bermslooten en het opmaken van den weg in de Wielstraat, van den ,,'s Gravemoersche polder", waarbij 15 werkloozen zijn tewerk gesteld. HAARSTEEG. Bij eenige tuinders hebben verschillende aardbijplanten voor de tweede 'maal op (den kouden grond gebloeid. Thans worden ze geplukt. Dit wijlst op de mogelijkheid, dat een zacht najaar op komst is. MEEUWEN. iMet ingang van 1 October a-s., is de Rijksveldwachter J. Buscop, gestationeerd te Haarstrecht, overgeplaatst naar .Meeuwen. VEEN. Hedenavond, van half acht tot acht uur, bestaat weer voor het eerst in dit seizoen de gelegenheid, in gymnastieklokaal, van het halen van lectuur van de leesbibliotheek van de H.G.S. Door G. Schreuders alhier, werd Donderdag een ballonnetje ge vonden, waaraan een kaart bevestigt was, waarop verzocht werd deze kaart op te sturen aan E. Desmijtter. Mariaburg bij' Antwerpen. i I o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2