Bil nummer beslaat uit 2 bladen Officieels Berichten 5. 2). £attkboyzen Cos Bank Jf.V. Meaü GorinchemtotUwlnkooDstad od elk oehied slaagt u er opperttest X Uitgave FIRMA L. J- VEERMAN - HEUSDEN A. VERSCHUUR-BAERT Buitenlandsch Overzicht Hoe werkt het Besluit op de Loonbelasting 1940 DE COMPLETE LOONTABELLEN VAN ALT^HA No. 6129 1941 Invoering van PERSOONSBEWIJZEN. VERD U 1ST EREN: Vrijdag 31 Januari 11 Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VR IJ DAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden franco per post beschikt f 1.25. Bij onze agenten 10 cent per week. - Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Met ingang van 1 Miaart a.s. In de Nederlandsche Staatscourant van Maandag is opgenomen een uit voeringsbesluit van den secretaris generaal van het departement van binnenlandsche zaken inlgevolge het „besluit persoonsbewijzen". Hierbij wordt bepaald, dat het pen- soonsbew'ij's wordt ingevoerd met in gang van 1 "Maart 1941. Vastgesteld zijn de volgende mo dellen voor persoonsbewijzen model 1persoonsbewijs voor een Nederlander; model 2persoonsbewijs voor een Nederlandsch onderdaan, bedoeld in de wet van 10 Februari 1910 (Staats blad no. 55) sedert gewijzigd; model 3persoonsbewijs voor een vreemdeling. Het hoofd der rijksinspectie is be last met de zorg voor den aanmaak, den opslag, het beheer en de ver strekking van persoonsbewjj!zen De verstrekking van persoonsbe wijzen aan, de burgemeesters ge schiedt kosteloos. Omtrent ieder in het bevolkingsre- igister opgenomen jpiersoon, die 15 jaar of ouder is, wordt uitsluitend aan de hand van de persoonskaart, de na 3» noemen, gegevens pp een .persoons bewijs ingevuld 1) de geslachtsnaarn2) de voor namen ;3j dag, maanfd en jaar van igieboorte; 4) geboorte gemeente met aanduiding van de provincie; 5land van geboorte; 6) nationaliteit; 7fjour- Igerlijke staat; 8) het beroep; 9')adres m de gemeente; 10) geslacht. De burgemeester noodigt een le der, te wiens behoeve een persoons bewijs is ingevuld, schriftelijk uit, in persoon te verschijnen ter secretarie van de gemeente. Omtrent de uitreiking van per soonsbewijzen, aan de tot de varende, rijdende of zwervende bevolking1 be- hoorende personen, zoomede omtrent de uitreiking1 ten "behoeve van hen, aan wie het recht tot het bezit van een persoonsbewijs, ingevolge artikel 4, eerste lid, van "het „besluit per soonsbewijzen" is ontzegd, worden door den secretaris-generaal bijzon dere voorschriften pegeven. .De foto's. Ieder op geroepene levert bij' zijn verschijning de hem gezonden uit- noodiging in, benevens twee geheel gelijkende foto's, welkle aan de vol gende eischen voldoen afmetingen nauwkeurig 31/2 c.M. breed, bij 41/8 c.M. hoog De photo mag uitsluitend het hoofd en eventueel het bovendeël van de borst van den afgebeelden persoon weergeven; de ohoto moet den afgebeelden persoon zonder hoof dbedekking weer geven de afbeelding' van het hoofd moet 2 c.M. in doorsnede of grooter zijn; de photo moet den afgebeelden persoon half ..,en face" en half „en proft" (zoogenaamd driekwartj naar rechts foonen, zoodanig, dat het lin keroor duidelijk en geheel zichtbaar is; de beeldtrekken moeten scherp en niet geretoucheerd zijn (geen wazige of zgn. kunstphoto's) de photo moet den afgebeelden persoon duidelijk kenbaar weergeven gelijkmatige (zgn. egale) kleur, witte:, althans lichte achtergrond de photo mag' geen nevenafbe el- dingen bevatten (geen andere perso nen, geen huis, geen landschap, ge.en nonü, enz. enz); de photo mag geen stempelafdruk of deel van stempelafdruk bevatten; de achterzijde der photo moet zijn van wit of roomkleurig(chamois), geheel blanco papier, zonder "stem pelafdruk, opdruk óf anderszins. Het gebruik van zoogenaamdepho- tomaton of polyphoto is hjet toege staan. i I 1 V i n gerafdtukken Van den opgeroepene worden ach tereenvolgens drie afdrukken van den rechterwijsvinger of, in een bijzonder Igeval, van een door den secretaris generaal nader te bepalen anderen vinger genomen, te weten één op de ingeleverde uitnoodi- ging, één ojp de achterzijde van de in het persoonsbewijs gevoegde .pho to, één op het persoonsbewijs. Aanvullingen óf wijzigingen. Leder is verplicht zijn persoonsbe wijs ter aanvulling of wijziging per soonlijk of bij aangeteekende zending aan te bieden aan den burgemeester of den aangewezen ambtenaar 1) binnen vijf dagen na zijn aan komst, wanneer "hij zich vestigt, het zij1 komeinde uit een andere gemeente, hetzij komende uit een plaats buiten het bezette Nederlandsche, gebied ge legen; i 2) op dein dag van zijn vertrek' of ten hoogste vijf dagen te voren, wanneer hij het bezette Nederlandf scha gebied verlaati 3) binnen vijf dagen na de voltrek king' van zijn huwelijk .4) binnen vijf dagen na tde ontbin ding van zijn huwelijk 5) binnen vijf dagen na zijn ver huizing of adresverandering1 binnen de gemeente; 1 6) binnen vijf dagen na de wijzi ging van zij'n beroep; 7) binnen, vijf dagen na de wijzi ging van zij'n geslachts- of voorna men. 'l De_ aanbieding ter aanvulling of wijziging kan vpor 'de leden, van een gezin of samenvoeging geschieden door een "hunner. "Voorts wordt bepaald, dat deze' verplichting niet zal gelden, voor per sonen, die de Duitsche nationaliteit of de nationaliteit van het protectof raat Bohemen en "Moravië bezitten. Wie geen persoonsbewijs krijgen. i Het recht tot het. bezit' van ,ee.n persoonsbewijs wordt ontzegd aan een persoont a. die krachtens rechterlijke uit spraak een vrijheidsstraf ondergaat en wel voor den (duur der voltrekking van die straf; b, die verpleegd wordt in een inf- richting tot verpleging of verzorginlg van krankzinnigen óf zenuwlijders óf in een opvoedingsgesticht. hebben wij verschillende bekende DROGISTERIJ GEDIPL. DROGIST Botermarkt O 84 Telefoon 72 HEUSDEN TOEKENNING BIGGENMERKEN. Het Bestuur van de landbouw-Cri- sis-Organisatie voor Noord-Brabant deelt belanghebbenden mede, dat, voor zoover betreft onderstaande di stricten, de toekenning biggenmerken 1941 heeft plaats gehad en mitsdien de gelegenheid tot inzage van de be treffende lijsten is opengesteld van Maandag 3 Febr. tot en met 17 Febr. 1941 ten huize van den Districtssecre taris. O.m. district 43: voor de gemeen ten, Drunen, Waalwijk, Loon op Zand, Herpt, Heusden en Oudheus- den. District 44: Andel, Giessen, Wijk en Aalburg, Eethen, Veen en Rijs wijk. District 45: Almkerk, Woudrichem 's morgens tot Zaterdag 1 Febr. Zondag 2 Febr. Maandag 3 Febr. Dinsdag 4 Febr. Woensdag 5 Febr. 9.23 9 21 9.19 9.17 9.16 's avonds vanaf 6.26 6.28 6.30 6.31 6.33 De Werken c.a., Dussen, Werken dam. District 46: Waspik, Raamsdonk, 's-Gravenmoer, Sprang. GELDIGHEIDSDUUR TOEWIJ ZING MESTVARKENS-1939 Nu bij de nieuwe „Toewijzing- mestvarkens-1940" uan vele varkens houders vanwege de noodzakelijke inkrimping van den varkensstapel in verband met de veevoederschaarsch- te geen toewijzing kon warden uit gereikt, zijn velen hunner in moei lijke omstandigheden geraakt, door dat zij verplichl houden zijn, het in middels voor huisslachting gemeste varken uiterlijk binnen één maand na uitreiking der nieuwe toewijzings- kaarten op te ruimen. Inmiddels gepleegd overleg met de bevoegde Regeeringsinstantie heeft er echter toe geleid dezen varkenshou ders althans in zooverre tegemoet te komen, dat zi hun toewijzing 1939, indien strikt noodig, nog tot 31 Maart 1941 mogen aanhouden, mits het dr.nv fm worker) voor huisslachtingis en zij, voor zoover zij dit varken boven een gewicht van 110 kg hebben ge mest het tijdig als huisslachtings- varken hebben aangegeven bij den plaatselijk bureauhouder V. V. O. TWEEDE HUISSLACHTING VARKENS. Volgens instructie van het Rijks bureau V.V.O. van 22 Nov. 1940 moet de varkenshouder, die een 2e huisslachting wenscht aan te ge ven, een bewijs overleggen van den Plaatselijken distributed Lenst, dat de voor de eerste huisslachting ingele verde vleeschkaarten gelijk waren of nog een voordeelig verschil gaven met het geslacht gewicht van het bij eerste huisslachting geslacht varken. Onder deze regeling kon slechts aan weinig varkenshouders een ver gunning voor een tweede huisslach ting worden uitgereikt. Inmiddels zijn de nieuwe vleesch kaarten uitgereikt en heeft, waar noodig, de algeheele verrekening plaats gehad tusschen Plaatselijken Distributiedienst en Varkenshouder. Indien bij deze afrekening nog vleeschbonnen over zijn, kunnen de ze opnieuw worden ingeleverd en op vertoon van een „bewijs van in levering" een machtiging voor een tweede huisslachting worden aange vraagd hij den plaatselijk bureauhou der der V.V.Ó. Overigens moeten de varkenshou ders voldaan hebben aan de voor huisslachting geldende voorschriften. POOTAARDAPPELEN. De Provinciaal Voedselcommissa- ris voor Noordbrabant brengt ter kennis van aardappeltelers, dat ge legenheid bestaat om een verhooging der him verstrekte toewijzing van eigen geteelde pootaardappelen schriftelijk aan te vragen indien die toewijzing niet voldoende is voorden uitpoot op het eigen bedrijf in het komende seizoen. Verzoeken om verhooging kunnen, onder inzending van het betreffende toewijzingsformulier gericht worden aan het kantoor van den Provinci aal Voedselcommissaris voor'Noord- Brabant, Spoorlaan 50 te Tilburg, Afd. Aardappelen. tblbf. No.is. RaamsdonkSYeer. Agentschap m de Amsterdatasche Bank jt.V., Amsterdam. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden* Opent Rekening-Courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen, Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden a Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. Spaarboekj es gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directief T. BOONSTRA. TOEWIJZING MESTVARKENS 1940 De omstandigheden, waaronder de hieuwe toewijzing mestvarke;ns-1940 moest plaats vinden, heeft er toe ge leid, dat aan vele personen die jaar lijks één of meer varkens voor ge- zinsverhruik hebben gemest, deze ge legenheid thans onthouden moest worden. Schaarschte aan veevoeder noopte tot een sterke inkrimping van den varkensstapel, zoodat bepaald moest worden, dat alleen aan hen, wier be roep op de allereerste plaats tot het varkensmesten geëigend was, een toe wijzing kon worden gedaan. Dit wa ren de land- en tuinbouwers en land arbeiders. Aan personen wier wer kelijk beroep niet in deze categorièn Wtis Oiï'tréf ie brengén, moest uei hal ve een afwijzende beslissing gezon den worden. Zelfs op deze toewijzingen aan land- en tuinbouwers en landarbei ders moest nog een vrij sterke be perking toegepast worden. Algemeene Koopmans- en Winkeliersvereniging. Twee factoren werden door de Re geering aan de nieuwe toewijzing ten grondslag gelegd. Als eerste grondslag moest genomen worden27 pCt. van de toewijzing 1939. Als tweede grondslag 41 pCt. van het gemiddelde aantal varkens dat bij de varkenstellingen November 1939, Febr., Juni en Augustus 1940 op de bedrijven der varkenshouders wer den geteld. Deze beide berekeningen vormden tezamen den grondslag der nieuwe toewijzing. VERPLICHTE VEELEVERING. Belanghebbenden wordt medege deeld, dat voor de verplichte vee- levering tevens meetellen noodslach- tingen van runderen, indien deze vol daan hebben aan de eischen., welke aan het normale, door de Nederland sche Veehouderij Centrale over tej nemen, slachtvee gesteld zijn om meegeteld te worden voor de ver plichte veelevering. Deze noodslach- tingen moeten uiteraard na 24 Nov, 1940 plaats hebben gevonden. Hiervoor worden door de Neder landsche Veehouderij Centrale nood- slachlingsbewijzen verstrekt, welke op naam gesteld zijn en uitsluitend! geldig zijn voor degenen, te wier namen deze bewijzen gesteld zijn. Wendell Willkie is in Engeland aangekomen. Hij landd5- in een ha ven aan de Westkust e cette ver* volgens per vliegtuig aC refs~-»«aar, Londen voort. s 1 H!ij had te Lissabon een onder) houd met den Portugeeschen mi nister-president Salazar. Ook voer de hij een langdurige bespreking, met) den Britschen ambassadeur Camp bell. Den avond voor zijn vertrek uit! Lissabon heeft Willkie nogmaals dei vertegenwoordigers, der binnenland sehe en buitenlandsche pers ontvan gen. Gevraagd naar zijn plannen, ant woordde Willkie: „Ik ben voorne mens een groot aantal vooraanstaan de personen in Engelnad te spre ken en na te, gaan, welke capacij- teit de Britsche industrie heeft. Ver der wil ik, voor zoover mogelijk, de stemming van het Engelsche .volk', vooral die van den gewonen man, peilen". Willkie verklaarde twee welden ini Engeland te willen blijven. Het staat! nog niet vast of hij daarna onmid dellijk naar de Vereenigde Staten! zal terugkeeren. Op de vraag, of tusschen hem e,n Roosevelt verschil van meening over de hulp aan En geland bestaat, antwoordde Willkie H „In beginsel zijn wij het eens. Al leen ten aanzien van kleinere kwes ties loopen onze meeningen uiteen", In Japan is men nog steeds niet) te spreken over de aanvallen van1 Amerika. In de Japansche Kamer Isi de minister van Buitenlandsche Za ken, Matsoeoko, ingegaan op het ver wijt van zijn Amerikaanschen ambt genoot Hull, volgens wie,n het op treden van Japan in Mandsjoerije deJnleiding tot de vernietiging van de grondslagen der beschaafde we reld zou zijn geweest." Door deze bewering, aldus zeide Matsoeoka, worden de feiten omge.- voor Werkgever en Werknemer? DOOR N. YPENBURG Belastingconsulent té Amsterdam Lid van den Bond van Belastingconsulenten PRIJS 45 CENT. 75 voor de berekening der Loonbelasting 1940 Gemak bij het uitbetalen der loonen Zonder bril duidelijk leesbaar Zeer overzichtelijk Gedrukt op prima zwaar papier Voor langdurig gebruik geschikt PRIJS 177s CENT. BOEKHANDEL FIRMA L. J. VEERMAN HEUSDEN. MEW» voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Zalven en Crême's

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1941 | | pagina 1