LOONSTATEN Overal verkrijgbaar! KOFFIE, THEE EN TABAK De Beste sinds 1760!! TWEEDE BLAD B1 FEUILLETON Vrijdag 7 Februari 1941 Fo. 6131 DE MOORD OP HET KANTOOR GRIEPen KOU N.V. v /h M, Ravenswaay Zonen GORKUM. TEXT1ELKAART. Verkrijgbaar in den Boekhandel FIRMA L. J. VEERMAN teHEUSDEN: ingevolge de nieuwe loonbelasting PRIJS 5 CENT PER STUK café's, restaurants, pensions, kanto ren, scholen, ziekenhuizen e. d. h. charitatieve instellingen, over heidsinstellingen en bedrijven, welke textielgoederen niet op andere wijze kunnen betrekken. i. bijzondere gevallen, ter beoor deeling van disLributiedienst, c. q. rijksbureau. In verband met de nieuwe regeling voor de afgifte van speciale pun ten, welke op 1 Maart 1911 in wer king zal treden, zullen in Februari 1911 in het algemeen geen speciale vergunningen worden afgegeven. Slechts in dringende gevallen zulks ter beoordeeling der plaatselij ke distributiediensten zal van dit voorschrift kunnen worden afgewe ken. Onderstaande artikelen kunnen slechts op speciale punten voor op punten gewaardeerde artikelen met beperkten verkoop of op wehrmacht- bezugschein worden afgeleverd: 1. katoenen lakens. 2. wollen dekens. 3. winterjassen en wintermantels en stof daarvoor. 4. luiers. Vrijgestelde producten. Vrijgesteld zijn de volgende goe deren: a. van de beschermende beroeps kleed ing 1. kleeding voor zandstraalbla- zers; 2. kleeding voor lasschers; 3. kleeding voor arbeiders in gieterij be drijven; 4. schachtkleeding voor mijn werkers; 5. asbestkleeding; 6. zuur- vaste kleeding; 7. oliejassen; 8. wa terdichte beroep,skleieding9. be schermende kleeding tegen teer en mest; 10. schoorsteenvegerskleeding; 11. operatiejassen (geein doktersjas- sen). b. Van de lijf-, bedde- en huis- li oudgoederen: 1. boorden van papier met stof- overtrek; 2. doodskleed ing (tegen andere overlegging van doktersattest); 3. wasch- en badhandjes; 4. dweilen, koelie-dekens en moltondekens voor zoover beide soorten maximaal 10 pCt. katoen bevatten en verder be staan uit afvalstoffen, terwijl zij bo vendien voorzien moeten zijn van het merk k. a. no.... van de vergunning r.t.b.; 5. stofdoeken;6.wrijfdoeken; 8. boenlappeu; 9. panlappen, vaat- kwasten, panschuurders en zwab bers; 10. kleedjes voor serveer- en andere bladen (alle soorten); ll.cor- setten, corseletten, busbehouders, sous bras, gordels, maag- en buikbanden, jarretelles. c. Van de hoofdbedekking: Mutsen en baretten van stof; pet ten van stof; hoeden (alle soorten), d. Van de mode-artikelen: Gordels, riemen, ceintuurs; bretel les, sok ophouders; mouwophouders j slobkousen (sous-pieds), alle model len; handschoenen (met uitzondering! van gevoerde tricot of gebreid); oor- warmers; kniewarmers; polswar- mers. e. Van het kleinvak: Jabots, ruches en dergelijke aan mode onderhevige witgoederen; Stof fen van kant en tulle (machinaal en handwerk, eventueel ook geborduur de kant en tulle, onafhankelijk dei breedte der stof) en daaruit vervaar digde artkielen en kleeding, ook slui ers, enz. (met uitzondering van peig noirs, kamerjassen, strandkleeding, kapmanteltjes, omslagdoeken); kan ten, entre-deux e.d. hoogstens 30 cm. breed; trés (alle soorten); galon (al le soorten); passementerie (alle soor ten); band, bamdfluweel, lint en ela stiek veters en overeenkomstige vlecht weef seis; strikken, corsages, kunstbloemen, garneering, haar- bandeaux, haarnetten e.d.; rouwar- tikelen, voor zoover geen kleeding. f. Van de sanitaire artikelen: Damesverband, pluksels, watten en] verbandstofbandages; ela- BEHOORENDE BU HET DE NIEUWE Weer 2 termijnen. Tol 1 Juli kunnen 80 punten worden gebruikt. Omtrent de Zaterdag 1 Februari ingegane nieuwe regeling voor de distributie van textielproducten deelt men het volgende mede: De kaarben tellen elk 100 punten. Zij zijn geldig van 1 Februari '41 tot en met 1 September 1941. Deze geldigheidsperiode is weder om ingedeeld in twee termijnen, nl. in een termijn van 1 Febr. tot 1 Juli en een termijn van 1 Juli tot 1 Sept. In den eersten termijn wonden op deze kaarten de laatste 80 punten ter beschikking gesteld, zoodat 20 pun ten overblijven voor den tweeden ter mijn. In den eersten termijn onge bruikt gebleven punten zijn even eens geldig in den tweeden termijn. De bijslagkaart. De aan bepaalde gezinnen uitge reikte bijslagkaart is evenals de an dere kaarten geldig van 1 Februari tot 1 September. Zij is echter niet ingedeeld in termijnen en is derhal ve in haar geheel beschikbaar van 1 Februari 1941 af. Extra beschikbaarstelling. Op de persoonlijke bextielkaart staan tien bons gemerkt met hoofd letters. Deze bons hebben geen puin- tenwaarde. Zij zijn bestemd voor extra beschikbaarstelling van gerant io. De liftman had geen lust om dok ter te spelen en wilde er ook gaarne af zij'n. Hij deed de stalen deur dicht en de lift ging naar beneden. Dat Tinker er ook uitgegaan was, had! hij niet bemerkt. Als hij' den zieke gej- zien had zou hij zeker verwonderd zijn geweest. Deze hinkte met groo- ten spoed naar den uitgang en toen naar een rij taxi's. Hij klom den eer sten auto binnen en die ging de richting van Old Kent Road. Tinker rukte het portier van de volgende taxi open en haalde een goudstuk uit zijn zak. „Volg die taxi," zei hij, „en ver lies die niet uit het oog. Dit is voor jou." De bestuurder was jong en vond het niets merkwaardig dat een jonj- gen als Tinker zoo iets zei. De taxi schoot vooruit en bleef dicht achter "Murk's wagen. 'De jon gen lag geknield op de achterbank en keek door het raampje waardoor hij Larner en Leach zag komen aam- hollen uit het Tube Station en angt-, stig om zich heen gluren. „Overtroefd," mompelde de knaap, grinnikend. „Nu nog eens zien wat VOOR HET LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA, DE LANGSTRAAT EN DE BOMMELERWAARD soeneerde textielproducten, wanneer hiertoe de mogelijkheid en de behoef te aanwezig is. Deze extra beschikbaarstelling en de artikelen, waarop zij betrekking hebben, zullen te gelegener tijd be kend worden gemaakt. De op de kaart aanwezige punten moeten te beginnen bij nummer 100 door den winkelier in achteruitgaan de richting worden afgeknipt. De punten op de bijslagkaart zijn niet genummerd. Zij mogen in willekeu rige volgorde worden gebruikt. Kleeding voor kinderen be neden drie jaar. Kleeding en benoodigdheden voor kindereu beneden drie jaar kunnen slechts betrokken worden op de stamkaart van het kind. Voor de inlevering van zulke goe deren dient een volledig ingevuld af lever ing she wijs door den kooper te worden afgeteekend; de leeftijd van het kind moet op het afleverings- bewijs worden genoteerd. Luiers kunnen slecht op speciale punten worden afgeleverd. Dit afleveringsbewijs heeft de han delaar absoluut noodig voor zijn her- bevoorrading. Voor kinderen, die nog niet gebo ren zijn, kunnen speciale punten worden verleend op vertoon van doktersattest of verklaring van vroed vrouw of wijkverpleegster. Voor textieikaarten, welke na 1 Februari 1941 worden uitgereikt geldt, dat bij afgifte in: Maart 1941: veertien punten wor den verwijderdIn April 1941: 28 Murk wil." Eén ding was zekerDe kreupele man had gemerkt dat hij nagegaan wera en was met opzet aan zijn ver volgers ontsnapt. Waarschijnlijk had hij zooiets verwacht en dat hij van hen af wou zijn, bewees ,dat hij iets op het oog had en alles wel had overdacht. Weinig vermoedde" hij, dat hij nu toch nog gevolgd .werd door een jongen, die hem beter in het oog zou houden, dan iemand van Scot land Yard. De twee taxi's rosten door Old Kent Road en Tinker zag dat het nu twee uur was. Voor zij nog ver waren zag de knaap dat Murk zijd hoofd uit het portier stak om een order aan den bestuurder te geveu. Het volgend oogenblik was de taxi rechts gedraaid eu reed den geheelen .weg terug dien zij gekomen waren. Dat was een stout stukj je van .Murk' maar toch veilig. Wat Larner en "Leach ook zouden gedaan hebben, waar schijnlijk waren zij niet op dezelfde plaats gebleven waar hij verdwenen was, dus waarschijnlijk kon hij nër- Igens veiliger gaan. Voorbij den Elephant eu Castle gingen de twee taxi's ov>r de West minster Brug en zoo naar het Westen. Ieder oogenblik verwachtte Tinker dat de taxi zou stappen .voor een hotel of een huis en hij was erg verbaasd, toen die eindelijk stilhield voor het terrein van de voetbalclub. „Recht door," zgi hij tot den be stuurder. „Houd eèn a par honderd meter voorbij de taxi stil." Tinker zag dat Stephen uitstapte betaalde en. de club binnenging." „Blijf hier ergens staan, zei de punten: in Mei 1941: 41 punten, in Juni 1941: 56 punten, in Juli 1941: 70 punten en in Augustus 194184 punten. In den eersten termijn zijn op de voor persoonlijk gebruik bestemde kaarten 80 punten beschikbaar. Dit aantal is in een enkel geval niet groot genoeg om een der groote stukken aan te schaffen, b.v. een winter jekker. Om hieraan tegemoet te komen is de mogelijkheid gegeven om in de ze gevallen punten te gebruiken van den volgenden termijn. Het ruilen van gekochte goede ren is mogelijk. Het spreekt van zelf, dat van het teruggeven van punten geen sprake kan zijn, omdat losse punten ongeldig zijn. Speciale punten. De bestaande regeling voor het af geven van speciale vergunningen ver valt met ingang van 1 Februari '41. Hiervoor komt in de plaats een nieuwe regeling. Alle artikelen, welke niet vallen onder vrijgestelde artikelen, op pun ten gewaardeerde artikelen en op leveringsvergunning verkrijgbare ar tikelen, kunnen worden aangeschaft op speciale punten of Wehrmachts- bezugscheine. Daarnaast kunnen in bijzondere gevallen de op punten gewaardeerde artikelen ook door middel van speciale punten worden verkregen. Speciale punten kunnen o.a. wor den aangevraagd voor: a. huwelijk, of eerste inrichting, bevalling, sterfgeval. b. verhuizing. c. verwoesling door oorlogsge weld en/of brandschade. d. uitzet noodig voor bepaalde on derwij sinrich tingen. e. uitzet noodig voor de intrede in een klooster. f. specifieke beroeps- of ambts- kleeding (behalve vrijgsetelde be roeps- en ambtskleeding. g. benoodigdheden voor hotels, jongen tegen den bestuurder, „want dat Murk zijn taxi wegzond kon wel weer een list zijn." „U kunt mij hier op de rij vinden," zei de chauffeur, ,)ik hoop dat u zult winnen." Tinker snelde naar den ingang, kocht een kaantje en ging er jn. Het was midden in de week dat de partij gespeeld wlerd, dus ér waren niet zooveel mensehen en hij zag Murk dadelijk staan. Die 'had een plaats gekozen op de teerste ;rij waar hij den uitgang zien kon, waardoor de spe'.ers binnenkwamen. Tinker begreep niet waarom Murk daar was. Het was vreemd dat hij zich niet uit de voeten maakte om'- dat hij toch door zijn bochel zoo in het oog viel. i i. Murk bleef daar zitten, voortdu rend naar de spelers kijkend. Vijf mi nuten gingen voorbij, voortdurend kwamen andere spelers, allen aange staard door Murk. Eindelijk begon Tinker te begrijpen, waarom de man daar gekomen was. Murk wist niet waar 'Drake was en hij zocht hem "daar. Waarschijn lijk had Drake weieens gezegd, dat hij voetbal zou gaan speten als het hem tegenliep. Jndien Drake dat werkelijk gedaan had, dan liep hii groot jgevaar gearresteerd te wolf den. Murk verliet het gebouw en stapte in een taxi die juist leeg 'stond. Hij reed naar het westen en Tinker hom weer achterna. Twintig minuten later liet Murk weer stoppen bij een voetbalclub. Tin ker ging er niet uit maar "wachtte. Binnen vijf minuten was bij terug. Nog twee clubs werden bezocht, tweemaal verdween "Stephen Murk om dadelijk weer te verschijnen. Het was nu, vijf uur en geen voetl- balpartijen werden dus meer gespeeld. Stephen Murk stond op de straat weinig denkend dat Tinker iu de taxi hem iu 't oog hield. Eindelijk stapte hij weer In een reed weg. Nu was het half zes en de taxi stopte voor een klein hotel in 'een zijstraat van Westminster Bridge Road en Murk ging er snel jn als om aan de aandacht te ontsnapepn. Tinker was nu zeker, dat voor Ü*en dag! het zoeken naar 'Drakle voorbij was en hij aarzelde niet hoe te hant- delen. Tegenover het hotel was een thee gelegenheid waaruit men het hotel zien kon. De jonigen scheurde een blad uit zijn notitieboekje, schreef er iets op en zette het adres er op van Sexton Blake. „Breng dat briefje dadelijk daar heen," zeide hij tegen den chauffeur, „hier is het tarief en van 'den bftajs krijg je ook nog wel wat." i Een paar minuten later zat Tinker zich aan een sober maal tegoed Jte doen, een oog op zijn; board eni het andere op "de deur van het tqgenr overliggende hotel. ZESDE HOOFDSTUK. Sexton Blake maakt zich gereed. De arrestatie van George Drake. De 'houding van "den inspecteur Larner was geheel veranderd toen hij Blake's bureau binnentrad op den Zaterdag na zijn vorig bezoek. Hij zag er vermoeid uit. Blake zag £ijn veranderde houding en wist er ooM de reden wel van,, maar hjy! wachitta tot de ander spreken zou. „Wat hjebt u gedaan?" vroeg de inspecteur op, een stoel neervallend. Blake keek verrast op en ging wat; meer op zijn gemak zitten. „Wat zou ik gedaan hiebben, vriend?" antwoordde hlij'. „Den vori- g:en Woensdag hebt u mij verzocht; er mij niet mee te bemoeien, ,u zon Murk volgen en zoo Drake vinden. Larner werd rood en speèjde met; zijn hoed. „Ik heb Murk uit het ..gezicht yerh lór en," zei hSj langzaam. i Blake stond op, nam een sigaar! en glimlachte. „Ja juist," zei hSj, „dat verwachte ik wel." i v 1 De inspecteur keek 'beleedigd. „Hoe zoo?" vroeg jhjij. „Om meer "dan een reden',"' zed! Blake. „Vooreerst kon (Murk ver wachten, dat hij uit Leeds zou nager gaan worden eu dan hJebt u met een zeer begaafd man te doen. "Hij is wel portier bij Hayne en Keldrick, maar aat zegt niets. Hij kan die betrekking) wel om een andere reden hlejbben aangenomen en dat zou, later kunnen blijken. f* i .„Dat kan mij niets schelen,zei Larner, „en al die redeneering is erg mooi, maar dat brengt mfij niet op het spoor van Murk. Scotland Yard helpt ons zoogenaamd maar het heeft nog niet veel nut gedaan, men zou anders zoo zeggen dat zulk een bochel niet licht aan de .aandacht zou ontsnappend' j j (Wordt vervolgd). RAVENS WAAY's '-•'y :'::v-- NIEUWSBLAD Dar» rug en borst Wtnfc met Dampo inwrijven e» Dampo diep inademen. Wonderlijk zooals dat helpt!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1941 | | pagina 5