Dit nanimer bestaat uit 2 bladen 0£G.ciëele Berichten ZONDER BON ,SAPI" 5. P. £anktinyzen Co s Bank fl.V. Plaatselijk Nieuws LET OP: Buikgordel of een Corset Binnenlandsch Overzicht Agentschap van de Amsterdamse!» Bank jt.V., Amsterdam. Und yah UITGAVE FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. No 6141 Vrijdag 14 Maart 1941 Drogisterij Firma COOPS VERD U1STEREN: A. VERSCHUUR-BAERT Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VR IJ DAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden ranco per post beschikt 1.25. Bij onze agenten f 10 cent per week. - Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no, 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur ea Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Het aangewezen adres voor een goed passende Elastieken Kousen - Rechthou- ders - Breukbanden - enz. - enz. Deze artikelen zijn nog zonder bonnen verkrijgbaar. Speciaal alles naar maat. Aparte paskamer. Gasthuisstr. 60-62. Telef. 2764 Gorinchem. Een gevaarlijke vereeniging' opgeheven. Op grond van een Verordening van den Rijkscommissaris van 29 Mei 1940 heeft het hoofd der veilig:heLds>- pólitie de Internationale Vteneeniging van Bijbelvorschers in Nederland op- ig'eheven. Voorts heeft hij inbeslagne ming en verbeurdverklaring van de bezittingen dier vereeniiginig' en van haar neveinorganisaties („Wachtto ren" en bijbeltractaatvereeriïgingten) gélast. De Internationale'Vereeniging van Bijbelvorschers in Nederland en haar nevenorganisaties voerden in woord en geschrift onder den dekL mantel van zoogenaamd wetenschapt- pelijk bijbelonderzoek een onmisken bare „hetze" tegen allie staats- en kerkelijke instellingen. Terwijl deze vereeniging beide instanties als or ganen van den satan beschouwde, ondergroef zij d'e grondslagen van het gemeenschapsleven van' het volk en tegelijk ook de autoriteit vau den staat in anarchistischen zin. Hét voortbestaan van deze vereeniging zou de openbare veiligheid en orde ernstig in gevaar hebben gébracht. Ons volk mag dus wel 'van geluk' spreken, dat aan dit gevaar, dat zoo lang1 onvermoed heeft voortgewoe kerd, thans op afdoende w*ijze den kop is ingedrukt. De handel in zoetwaren In het zoetwarenbedrijf is een on dernemersovereenkomst betreffende de leverings- en betalingsvoorwaar den .tot stand gekomen. Het doel hiervan is de saneering van den hani- del in zoetwaren. De verschillende misstanden als het aftrekken van niet overeengekomen kortingen, het niet of niet tijdig terugzenden van embal lage, het niet óf niet tijdig betalen,,, het zonder reden retournieeren van goederen, zonder dat dit krachtens overeenkomst geoorloofd is, zullen hierdoor ondervangen worden. Fabri kanten en grossiers zijn op boete ver plicht op te geven aan het zoetwaren- bureau, wie niet of niet tijdig aan zijn verplichtingen voldeed. Het zoet- warenbureau kan bij niet-naleving van de overeenkomst sancties treffen, vo. m. in den vorm van uitsluiting van levering van een bepaalden afnemer. Het is dus in het belang van iede- ren afnemer strikt aan zijn verplich tingen te voldoen. 'Tevens is een re geling vastgesteld, waarbij1 het den fabrikanten en grossiers in zoetwa ren verboden is, te leveren aan hert, die voor 10 Mei 1940 niet handelden in zoetwaren en 'is het aan grossiers en detaillisten verboden te betrekken van hen, die voor "10 Mei 1940 geen zoetwaren fabriceerden, behoudens toestemming van het zoetwarenbu- reau. Deze regeling is getroffen, ten einde te bevorderen, dat bij de hui dige goederenschaarschte zooveel mogelijk de bestaande industrie en handel in zoetwaren intact kan blijl- ven. Kettinghande'aars ontmaskerd De recherche te Zaandam is in samenwerking met de afdeeling al- gemeene controle van den Crisis- controledienst een groot complot van kettinghande'aars in levensmiddelen op het spoor gekomen, dat uitgebrei de vertakkingen had in geheel Noord-Holland. De knooppunten van het complot bevonden zich in Zaan dam, Castricum en de Beemster. De heeren traden buitengewoon brutaal op en verhandelden groote partijen vleesch, kaas, zeep, zuidvruchten én tarwe, buiten de distributie om. Spoe dig bleek zelfs, dat men verkocht aan personen, die relaties in het bui tenland hadden, en groote partijen de grens over smokkelden. In be slag genomen werden o a. 337 kazen, 500 kg varkens- en rundvleesch, 2000 stukken toiletzeep, 3 drums zachte zeep, 20 drums zeepcreme, 35 kis<- ten abrikozen, 150 kg zeeppoeder en ene partij "inland^che tarwe, een en andjer ter waarde van vier tot vijf dui- zend gulden. Tegen een tiental per sonen werd reeds proces-verbaal op gemaakt wegens overtreding van "cle Distributiewet, cle Hamsterwet en het V'oedselvoorzieningsbesluit. De goe deren zijn ter beschikking gesteld van de normale distributie. ONKOSTENREKEMNG VEE HANDELAREN. De Ned. Veehouderij Centrale te 's-Gravenhage heeft bericht, dat door de veehandelaren in rekening mogen worden gebracht marktgeld, weeg loon, stalgeld*, de werkelijk gemaak te vervoerkosten benevens maximaal 1V2 pCt. provisie. Ingeval nog 35 cent commissiegeld wordt gevraagd voor de slagers, dan is dit onjuist. Om aan dit laatste on juiste in rekening brengen van kos ten een einde te maken, wordt ver zocht opgave te doen aan den Prov. Voedselcommissaris die namen van handelaren of commissies die zich daaraan schuldig maken. NUCHTERE KALVEREN- MARKTEN. De afzonderlijke nuchtere kalve ren-markten die sinds half Februari werden gehouden o.m. te Breda op Donderdag en te 's-Bosch op Maan dag, worden voorloopig opgeheven. Nuchtere kalveren worden ingeno men te Breda op Maandag en te 's-Bosch ook op Maandag. ONGEKEURDE ZOMERTARWE EN ZOMERGERST VOOR DEN UIT ZAAI. Daar gebleken is, dat er een te kort is aan door den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst goedge keurde zomertarwe en zomergerst, kan ongekeurde zomertarwe en zo mergerst voor den uitzaai worden verhandeld en vervoerd onder de zelfde voorwaarden en bepalingen, als waaronder ongekeurde haver en zomerrogge worden vrijgegeven. Het verhandelen van ongekeurde zomertarwe en zomergerst tusschen telers onderling blijft derhalve ver boden. De landbouwers die zomertarwe wenschen uit te zaaien en zelf niet over eigen zaaizaad beschikken moe ten zich voor den aankoop daarvan dus wenden "tot een der bekende zaaizaadhandelaren. 's morgens tot 's avonds vanaf Zaterdag 15 Maart 7.56 7.43 Zondag 16 Maart 7.53 7.45 Maandag 17 Maart 7.51 7.47 Dinsdag 18 Maart 7.49 7.49 Woensdag 19 Maart 7.47 7.50 VOLMERKEN VAN GARANTIE- TOOMEN. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat tot 1 Juli a.s. de eerste toom geheel zal mogen gemerkt worden mits voldaan is aan de volgende voorwaarden: 1. De biggen moeten op het ei gen bedrijf zijn geboren. 2. De aangifte moet schriftelijk geschieden en wel binnen 4 maal 24 uur na de geboorte. 3. De fokker moet ten minste acht dagen voordat de zeug werpt schriftelijk aan den districts-secre- taris hebben medegedeeld dat hij de betreffende zeug in zijn bezit heeft. Wanneer aan bovenvermelde voor waarden niet voldaan is mogen slechts zooveel biggen gemerkt wor den als de toewijzingskaart aangeeft. HUISSLACHTINGEN VARKENS. De varkenshouders die nog een vergunning voor huisslachting in hun bezit hebben, worden er op attent gemaakt dat in de periode tusschen 1 April en 1 November 1941 aan par ticulieren geen h: i-idiehling zal wor den toegestaan. Zij zullen dus vóór 1 April tot slachting moeten over gaan. Uitzonderingen worden alleen toe gestaan voor Gestichten en Instellin gen met liefdadig of ander onbaat zuchtig doel. Vergunningen om varkens boven 110 kg gewicht te mesten, zullen met 1 April automatisch vervallen zijn. Nieuwe vergunningen worden niet uitgegeven. ZAAIGRANEN VOOR OOGST 1941 Blijkens van verschillende zijden ingekomen berichten, beschikken di verse zaaizaadhandelaren niet over voldoende hoeveelheden zaaigranen voor oogst 1941. Wanneer de zaaizaadhandelaren van de telers geen ongekleurde zaai- haver, zaaitarwe, zaairogge of zaai- gerst kunnen betrekken, krachtens de bestaande en gepubliceerde re geling, dan bestaat de mogelijkheid dat de zaaizaadhandelaar van de P.I.C.A. voor Noordbrabant bepaal de partijen zaaihaver, tarwe, "rogge of gerst aankoopt. De zaaizaadhandelaar dient in dat geval toestemming te vragen voor den aankoop van de benoodigde hoe veelheden bij de Afdeeling Zaaizaden van de P.I.C.A. voor Noordbrabant, Stationstraat 19, Tilburg. - VLOEIBARE - IM1T ATIEZEEP Uitstekend geschikt voor het gebruik in fonteintjes, bij het boenen van aanrechten, vloeren, gangen, enz. j 28 ct. per flesch"] DROGISTERIJ GEDIPL. DROGIST Botermarkt O 84 Telefoon 72 HEUSDEN Verstrekt H andels erectie len tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent Rekening-Courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotmgen, Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden a Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA. HUISSLACHTING VARKENS. De Prov. Voedselcommissaris voor Noord-Brabant brengt het volgende ter kennis van de varkenshouders: In het Huisslachtingsbe,sluit-19i40 zijn o.m. de volgende wijzigingen aan gebracht 1. Voor het slachten van één var ken behoeft geen grooter aantal bon nen te. worden ingeleverd dan vol doende is voor het k00pen van een hoeveelheid vleesch of vleeschwaren van 200 kg. 2. Het aantal te slachten varkens mag niet grooter zijn dan het aantal varkens en/of runderen, dat in een der tijdvakken: 1 Augustus 1937 tot 1 Aug. 1938. 1 Augustus 19:318 tot 1 Aug. 1939. 1 Augustus 1939 tot 1 Aug. 194Ö door aanvrager in huisslachting zijn geslacht. 3. Indien aanvrager voor het slachten van een 2e resp. 3te varken in aanmerking komt, zal het aantal ingeleverde vleeschbonnien nog niet geheel verrekend behoeven te zijn, doch de hoeveelheid vleesch zal dan niet grooter mogen zijn, dan over eenkomt met het bonnensaldo, dat tot 16 November 1941 ter beschik king van den aanvrager komt. 4. In de periode van 1 April tot 1 November 1941 worden geen huis- slachtingen toegestaan, behoudens aan instellingen die liefdadige of an dere onbaatzuchtige doeleinden na streven. Zij die in het bezit zijn van een vergunning voor huisslachting kun nen hiervan vóór 1 April nog ge bruik maken. TOEWIJZING RUNDVEEVOEDER Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat na 28 April 1941 geen rundveevoeder mag worden af genomen. De veehouders, die tot op heden de hun voor de winterperiode toe gewezen hoeveelheid rundveevoeder nog niet hebben verbruikt, wordt derhalve aangeraden op de registra- tiekaart, welke op 16 Maart a.s. moet worden ingevuld, hun tegoed alsnog aan te vragen. VORDERING VAN PAARDEN. De Prov. Voedselcommissaris voor Noordbrabant maakt bekend, dat die genen, van wie een of meer paarden door de Duitsche Weermacht zijn ge vorderd, en die tot dusverre niet jn de mogelijkheid waren tót vervanging van deze paarden, een of meer paah- den terug] te koopeu, hiervan opgave kunnen doen, waartoe zij zich moeten wenden tot den plaatselijk bureauhod- der van het district waaronder zij res- sorteeren. Ten behoeve van deze personen zul len nog een aantal paarden gevor derd worden. Voor deze regeling' ko men echter uitsluitend in aanmer- king degenen die kunnen aantoo- nen, dat zij voor de uitoefening van hun bedrijf nog dringend een of meer paarden noodigl hebben, j 1 Niet alle hieromtrent op hét bu reau van den Prov. Voedselcommissa>- ris ontvangen brieven kunnen in be handeling worden genomen, zooclat ook deze belanghebbenden zich uog moeten wenden tot den plaatselijk bureauhouder ter invulling van een speciaal aanvraagformulier. HEUSDEN. Maandag 17 Maart a.s. hoopt „tNut" zijn laatste avond van dit seizoen te geven. Dan zal als spreker, optreden de heer G. Westmij se uit Rotterdam met het onderwérp „Kos telijke Hum or". Reeds tal van jaren zagen we genoemden voordrachten- kunstenaar regelmatig voor 't Nut verschijnen en geen wonder, want zijn avonden waren „af". Hij toch' bezit de zeldzame gave zijn gehoori doorloopend te boeien. Daardoor be lt ooren de avonden van Dr. Wiest- mijse tot de meest geslaagde Nuts- avonden. Verzuimt dus niet, Maandagavond 8 uur naar het hotel „Concordia" te komen. U wacht een mooie avond. Op het consultatiebureau voor, zuigelingen alhier, werden op 4 Maart ter onderzoek aangeboden 22 zuige lingen, en wel uit Heusden 12, O.ud- heusden 1, Herpt 3, Eethen 1, Bab.- broek 3 en Heesbeen 2. Maandag werden bij de dam club de volgende partijen gespeeld voor de onderlinge competitie: Groep I: de Graag—Schaap 20. Bax—Deurloo, afgebroken. Promotie-degradatiepartijJonker- Timmermans 1—1, waardoor eerst genoemde zich in de eerste groep handhaafde. Gespeeld moeten nu nog worden 2 afgebroken partijen, 1 gewone 'en 1 promotie-degradatiepartij. De uit slagen hiervan brengen evenwel geen verandering van beteekenis in de vol gende b orden-rangschikk ing 1. A. de Graag5 2. B. Klerks; 3. C. Bax; 4 C. Schaap; 5. J. Deurloo; 6. G. Jonker; 7. J. Timmermans; 8. J. Klaren; 9 A. Fitters; 10. F. v. d. Berg; 11. D. v. d. Stoep; 12. P. Verbeek; 13. A. Nieuwkoop; 14. A. C. Nooten; 15. C. v. d. Berg; 16. M. v. Oijen; 17. H. Versfeld; 18. B. de Jong. Maandag a.s. wordt begonnen met een 3-tallen wedstrijd, welke 5 speel avonden omvat. In de eerste ronde ontmoeten elkaar: Drietal A—B, CD en EF. Aanvang 7 uur pre cies. AMMERZODEN. Alhier is het lijk opgevischt van een zekeren v. R., gewoond heb bende aan den Graafschenweg te 's-Hertogenbosch. Het slachtoffer, 66 jaar oud, werd sedert 2 maanden ver mist. NIEUWSB voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard V tblbf. No. 15. Rsamsdcnksveer.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1941 | | pagina 1