Dit nummer bestaat uit 2 bladen Binnenland Eenvoudig Boerenkasboek Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. No. 6144 Woensdag 26 Maart 194 L VEBD JUSTEREN: Bij allerlei pijnen: Helpen v&Hfg en vJuty- Qoes 10 en'50ct. m lAND VAM AltEKA Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VR IJ DAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden franco per post beschikt f 1.25. Bij onze agenten 10 cent per week. - Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no, 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. MET DE PIJP NAAR BEI). Oude man omgekomen. Vorige week kwam zekere G. W. te, Swolgen terug uit de gevangenis te Roermond, waar hij enkele da gen gezeten had vc*>r strooperij van wild. Na zijn thuiskomst begaf hij zich na wat gebruikt te hebben en een pijpje te hebben gerookt vroegtijdig te bed. Zijn kinderen waarschuwden hem nog om de pijp goed uit te kloppen. Een heelen tijd later ging een der zoons eens een kijkje nemen, of va der wel sliep. De oude man had evenwel de deur gesloten. Op het geroep van den zooin kwam geen antwoord, evenmin als op het klop pen. De zoon vertrouwde dit niet en trapte daarom de deur in. Hij vond daar zijn vader voor de deur liggend, de kamer vol rook en het bed verkoold. Toen de vader buiten gedragen was trachtte men geruimen tijd de levensgeesten op te wekken, doch te vergeefs. Waarschijnlijk is de man door den rook gestikt. NATUURVRIENDENHUIZEN IIER 'OPEND. Ongetwijfeld zullen velen tot hun genoegen vernèmehT dal de welbeken de natuurvriendenhuizen „Ons Honk'' te Lage Vuursche, „Krikkenhaar'' bij Almelo, het „Hunehuis'' tie Havei- te en „Over Holland'' te Nieuw,ersluis met de Paaschdagen wederom ge opend zijn. De bij velen bekend# be heerders der tehuizen zijn weder op hun post en zullen gaarne de be zoekers met open armen ontvangen. Ook de prijzen zijn hetzelfde geble ven; n.l. voor leden van het N.V.V. 410 cent voor nachtlogies en voor niet-leden 60 cent. Kook- en eetgerei is aanwezig. De jongeren, die weldra, nu de Lente in aantocht is, er op uit zullen trekken, zullen met genoegen vaneen en ander kennis nemen. Kinderen van leden betalen slechts voor nacht verblijf 25 cent, terwijl de prijs voor kinderen van niet-leden is gesteld op 40 cent. Voor de leeftijd van 614 jaar wordt voor dagverblijf een ver goeding van 5 cent gevraagd. Groe pen genieten een reductie van 10 pet. In „Ons Honk'' verkrijgt men pen sion voor f 12.50 per week. Waar het mogelijk was, zijn in de thans geopende tehuizen de noodige verbeteringen aangebracht. Helaas was het nog niet mogelijk ook de andere tehuizen open te stel le. Binnenkort zullen hieromtrent nog nadere mededeel in gen worden ge daan. Aanvragen kunnen als voorheen ge richt worden aan van ouds bekende adressen. Verdere inlichtingen wor den gaarne verstrekt aan het Cen traal Bureau, Amstei 224226 Am sterdam-C. NOTARIAAT EEN AFZONDERLIJ KE AFDEELING IN 'T RECHTS FRONT. De N.S.B.-persdienst meldt: Bij besluit van den leider van het rechtsfront werd bepaald, dat het no tariaat, dat tot nu toe deel uitmaakte van de afdeeling vrije beroepen, een afzonderlijke afdeeling in het rechts front zal vormen. Als leider van de afdeeling nota riaat is benoemd de heer J. F. Ro denberg, cand.-notaris, Crailooscbe- weg 25, te Huizen. Als secretaris zal optreden de heer T. Meyering, cand.-notaris, Oranje laan 5 te Bussum. „REGEERINGSKOFFIE Naar de „Tijd'' verneemt zal over drie weken het nieuwe koffie-sur- rogaat, dat onder toezicht van de overheid zal worden vervaardigd, in den handel komen. Kenners hebben het nieuwe preparaat gekeurd en uitstekend van smaak bevonden. De „regeeringskoffie'' zal tegen teen vas ten prijs worden verkocht. Het vervaardigen en in den han del brengen van dit nieuwe prepa raat geschiedt onder leiding van de Meelcentrale. Van de 400 in den lan de aanwezige branderijen zullen er 19 worden ingeschakeld in het eigen lijke brandproces, terwijl de ove rige fabrieken met de verpakking en verzending zullen worden belast. De omzetting van deze groote indus trie blijft vanzelfsprekend bezwaren met zich meebrengen. Zoo zullen de koffiebranderijen, die dit product te verzorgen krijgen, nieuwe'installaties moeten aanschaffen, iets, dat met groote kosten gepaard gaat. Wat de samenstelling van het kof- fie-surrogaat betreft, deze wordt zorg vuldig geheim gehouden. Vermoede lijk behooren tot de grondstoffen bloembollen, waarvan het bekend is, dat zij het meest smakelijke ver vangingsproduct opleveren, alsmede gerst. Zeker is intusschien, dat ook een deel zal .bestaan uit werkelijke koffie. 8.02 8.04 8.07 PLAATSVERVANGENDE REGEE- RINGSCOMMISSARISSEN. Naar „De Standaard'' verneemt, heeft de Regeeringscommissaris voor Amsterdam, burgemeester Voute, aan gewezen om hem te vervangen als Regeeringscommissaris bij zijn ont stentenis 1. Den heer Jac. Rustige, wet houder van Amsterdam. 2. Mr. J. F. Franken, gemeente secretaris van Amsterdam. RIJKSMIDDELEN IN FEBRUARI. Loonbel. bracht f7.742.318 op. Aan het overzicht van den stand der Rijksmiddelen op ultimo Februa ri van dit jaar wordt liet volgende ontleend Het zuiver bedrag der kohieren voor de directe belastingen bedroeg op 28 Februari 65.537.764.19 gulden of bijna 16.664.000 gulden meer dan het vorige jaar. Hiervan bracht de grondbelasting f4.307.776.44 op of f2.318.997,31 meer; de ink.belasting bracht f32.525.186.14 op of f999.353.63 meer; de vermo- gensbel. f6.424.992.01 of f218.713,19 minder; de verdedigingsbelasting f3,032.118.79 of f 410.573.— minder; de opcenten op de gemeentefondsbe- lasling f 10.903,702.39 of f 4.631.156,29 meer en de nieuwe winstbelasting f8.343.688.42. Ook het verloop v|jn de overige middelen over Februari in vergelij king met dezelfde maand van het vorige jaar is niet onbevredigend te noemen. Bedroeg de opbrengst in Februari 1940 34.746.055 gulden, thans is deze 44.841.916 gulden of ruim 10 millioen gulden hooger. EERSTE A A R D B E13 ~T*GLVEI LD Een wel zeer vroege lente bode kon men Vrijdagmorgen aantreffen op de Zutphensche groente-, bloemen- en fruitveiling. Daar waren n.l. door den heer H. J. Termaat, tuinbaas van Niederlandsch Mettray, de eerste aard beien aangevoerd. RUND ONTVREEMD EN GE SLACHT. In den nacht van Zondag op Maan dag is bij den landbouwer J. van K. op het Hornixveld te Maurik e,en rund uit den stal ontvreemd. De die ven hebben het een eind weggevoerd en daarna achter een bosch geslacht, waar de huid en de ingewanden in een sloot werden aangetroffen. Na een uitgebreid onderzoek mocht het de rijks- en gemeente-politie van Maurik en Zoeien gelukken de hand op de daders te leggen, n.l. V. en Van der Z., beidein uit Zoeien. Bij een hunner wercl een hoeveelheid vleesch in den kelder aangetroffen, terwijl de tweede, man zich reeds van het vleesch had ontdaan, door het in een sloot achter zijn woning! te deponee- ren. Beide verdachten hebben een volle- ledige bekentenis afgelegd en zullen voor den officier van justitie te Arn hem1 worden voorgeleid. «P SLAG- OF STOOTWAPENEN. De schilders profiteeren van het voorjaarszonnetje, want de tijd »s weer aangebroken voor het buitenwerk (Foto Pax-Holl«nd) Officieele bekendmaking. Op grond van de machtiging, hem verleend in art. 1 der verordening van den rijkscommissaris, betreffen de de strafbaarheid van handelingen tegen militaire of politioneels ver ordeningen van 7 Februari- 4941 (ver ordeningenblad no. 82) heeft de com missaris-generaal S.S. Brigadefuehrer Bauter officieel medegedeeld: 1. (a) Het is verboden op open bare wegen, straten en pleinen of andere voor het publiek toeganke lijke plaatsen slag- of stootwapenen bij zich te dragen. (b) slag of stootwapenen in den zin dezer bekendmaking zijin wape nen, die naar hun aard bestemd zijn door ermee te slaan, te stooten of te steken, verwondingen tie veroor zaken. 2. (a) De op grond van de wet van 9 Mei 1890, houdende verbods bepalingen met betrekking tot het dragen van wapenen uitgereikte machtigingen tot het bij zich hebben van bedoelde wapens en andere ver ordeningen, welke met deze bekend making in strijd zijn, treden tot na der order buiten werking. (b) Uitgezondderd van de onderha vige bepalingen zijn de leden van de Duitsche Weermacht, de SS., de politie en de in het bezette Neder- landsche gebied zich bevindende per sonen, welke behooren tot die Duit sche bestuur en Duitsche takken van dienst. Ook de bepalingen, welke be treffen die bewapening en uitrusting van hen, die in dienst zijn van de Nederlandsche overheid blijven van kracht. 3. Handelingen, in strijd met de ze bekendmaking zijn overtredingen en worden gestraft met hechtenis tot 6 maanden en geldboete tot f 1000 of met één der straffen, voor zoover niet een hoogere straf kan worden opgelegd volgens andere bepalingen. VEREENIGINGSBLADEN MOETEN WORDEN INGEZONDEN. De commissaris voor de veree ui- gingen van personen en stichtingen zonider economisch doel in Neder,* land, draagt aan alle vereenigingen, vallend onder de verordening 145-40 van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandschie giebied op, een exemplaar van hun vereenigingsblad, vereenigingstijdschrift of mededeélin- blad steeds aan zijn bureau te Den Haag, Waalsdorperwieg 68-74 toe te zenden. UITGEBREIDE KETTINGHANDEU ONTDEKT. De politie te Naarden is een uit- gebreiden kettinghandel op het spoor, gekomen, welke reeds heeft geleidi tot drie arrestaties en het in beslag! nemen van eenige autovrachten le vensmiddelen van allerlei aard, voor een waarde van duizenden jguldens. Het had de aandacht getrokken dat een jongeman regelmatig mjet een zwaar beladen bakfiets van een kweekerijschuurtje in de Pater Wijn- laan kwam en nogal geheimzinnig) deed. Daarom stelde de politie Don derdagavond een onderzoek in. In het schuurtje werden rijke voorra den, van de meest begeerenswaardig|e artikelen aangetroffen, zoo b.v. een groote partij1 verseh gerookte hamj- men, zijden spek en een zeer grootie hoeveelhheid gerookte worst, blikken boter, gebrande koffie in allerlei ver pakking1, puddingpoeder, kortom, al lerlei artikelen welke opgeld doen in den kettinghandel. De inventaris werd per vrachtauto naar het politie bureau vervoerd. Er werd nu bij het schuurtje gepost en reeds spoedig! daarna werd de hoofdschuldige aan gehouden en later nog! twee andienei personen, die zich mede met het ver- voer en de aflevering! aan particüi- lieren belastten. i Het in den nacht vofertgiezette on derzoek bracht aan het licht, dat die kettinghandelaar uit voorzorg zijn voorraden verdeeld had over nog, twee andere schuren. Ook deze wer den leegehaald met als resultaat het inbeslag nemen van nog groote partij en koffie, thee, vet, toiletzeep,—enz). Het onderzoek naar de herkomst dier, hamsterartikelen, wordt voortgezet. Diej hoofdverdachte heeft reeds bekend, dat hij b.v. voor koffie zelf f 7.50 per pond betaalde, zooidat wei na' te gaan is, welke prijzen, hij bij de particulieren, heeft moeten maken. voor de landbouwbevolking ten dienste van hunne boek houding. Een zeer duidelijk kasboek, aanbevolen door H.H. Rijks ambtenaren der Belasting. Prijs per post 7 5 cent. Boekhandel Firma L. J. VEERMAN, Heusden. GASVERGIFTIGING. Ten huize van den boomkweeker, A. van E,yk aan den Zijdeweg te B,op koop, een echtpaar met vijf jongtet kinderen, is een vreeselijk drama ge beurd. Tengevolge van gasvergifti ging zijn van dit gezin de man em vijf kinderen om het leven gekomen. De man verscheen Maandagmor gen niet op zij'n werk en, daarom "bei- sloot zijn patroon, de heer W. (Ver meulen, eens te gaan zien,, wat er aan de hand was. j Hij' begaf zich naar de woning!, doch het huis was gesloten en op zijn herhaald kloppen werd niet openr gedaan. De heer 'VI, die ongerust werd, sloeg een glasruit in, in, waad- na hem een sterke gaslucht tegemoet kwam. Toen men een onderzoek instelde kwam men tot de ontdekking dat het geheele gezin bewusteloos te bed! lag. De 29-jarige vrouw L. van Eyk- Van der Weyden, gaf nog eenige tee kenen van leven, doch de 44-arigle man en drie meisjes en twee jongens, waarvan de jongste een jaar en het oudste vijf jaar is, waren reeds ge storven. De echtgenoote is naar het zieken huis in Gouda overgebracht. De lij ken zijn door de politie in beslag ge nomen. j i De oorzaak is, zooals men heeft kunnen vaststellen, te wijten aan het springen van een gasbuis, waardoor het uitstroomende ges het gezin in den slaap heeft verrast. i l'r voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Woensdag 26 Maart Donderdag 27 Maart Vrydag 28 Maart 's morgens tot 7.30 7 28 7 25 's avonds vanaf -ST

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1941 | | pagina 1