Bekendmaking Plaatselijk Nieuws Distributiebonnen Winterhulp Nederland. 'Anderzijds zal in het geval, dat de Consument een bon in zijn geheel onmiddellijk gebruikt om hierop l3/4 liter melk ineens te betrekken, de bon wieder geheel het karakter van een gewonen consumentenbon dragen. De bonnen van de melkkaart zijn voor den consument slechts geldig gedurende een week. Een regeling, als getroffen voor andere „weekarti- kelen", waarbij de nog niet gebruik te bonnen ook nog gedurende de week, volgende op die, waarvoor zij zijn aangewezen, gebruikt kunnen worden, bestaat dus niet voor melk. ZIEKEN. iVoor personen, die op medische gronden behoefte hebben aan extra melk, kan de thans geldende regeling voor de verstrekking van ziekenvoed- sel worden toegepast. Ten behoeve van a.s. moeders (laat ste drie maanden voor de bevalling) en van jonge moeders (eerste drie maanden na de geboorte van het kind) kan op attest van een medicus of vroedvrouw een extra rantsoen van l3/4 liter melk per week beschik baar worden gesteld. De distributie- dienst reikt dan uit per week een rantsoenbon „Een rantsoen melk." personen, die omgaan met giftige stoffen. Aan personen, die bij de uitoefe ning van hun beroep voortdurend met giftige stoffen omgaan, kan een extra rantsoen melk van 100 pCt. worden toegekend. Daarvoor moet eten aanvraagfor- lier worden ingediend. De aanvraag formulieren zijn ver krijgbaar voor werkgevers of be drijfsleiders, die personeel in dienst [hebben, dat voor extra rantsoenen ijn aanmerking kan komen. Aan indi vidueel© arbeiders van deze bedrij ven worden derhalve geien formu lieren uitgereikt. Zij, die zelfstandig leen beroep uitoefenen, kunnen wel leen aanvraagformulier bekomen. De aanvragen kunnen uitsluitend gericht worden tot den distributie- dienst, waaronder de plaats van ves tiging van het desbetreffend bedrijf ressorteert. inlevering melkkaarten f door melkveehouders (Melkveehouders (dit zijn zij, die melkkoeien houden) dienen hun melkkaarten, benevens die van hun inwonende gezinsleden, bij den dis tributie dienst in te leveren. Zij, die uitsluitend geiten en schapen als melkvee houden, vallen derhalve bui- ten deze regeling. QBij de inlevering dienen die betrok kenen hun distributie-stamkaarten, evenals die van hun gezinsleden, te toornen, ten einde den distributie- dienst in staat te stellen, het aantal ingeleverde melkkaarten te controlee ren. Het al dan niet bij hen inwonen de personeel dient echter voor het betrekken van melk van de uitgereik te melkkaarten gebruik te maken, zpodat de verplichting tot inlevering niet voor lien geldt. verkoop taptemelk en karnemelk. V,an bevoegde zijde wordt medege- gedeeld, dat, ofschoon tapte- en kar nemelk zijn vrijgelaten, d.w.z. niet zooals de gewone consumptiemelk in Idle distributie zijn opgenomen, de melkhandel bedrijven niettemin ook ten aanzien van taptemelk en karne melk aan een hun toegewezen conti- gent gebonden zijn. Deze maatregel is noodzakelijk, aangezien het, in verband met de groot© transportmoeilijkheden, niet mogelijk blijkt, dat in het z.g. wet telijk aangewezen consumptiemielkge- bied voldoende melk van elders wordt aangevoerd. me lk ver si r ek kin g aan schoolkinderen. Naar de Crt. verneemt, zal de melk verstrekking aan schoolkinderen niet buiten de distributie omgaan. De kinderen zullen dus aan het begin van de week op de school de bonnen moeten inleveren, voor de hoeveelheid melk, welke zij in den loop van de week zullen krijgen. kolen voor zieken. Hoewel gedurende de maand .April geen bons voor vaste brandstoffen worden aangewezen kan in geval van ziekte of bevalling gedurende deze koude Aprilmaand toch nog één brandstoffen!)an per twee weken worden verstrekt. Behalve het doktersattest, dient het gezinshqofd dan echter een verkla ring over te leggen, dat hij geen vaste brandstoffen in voorraad heeft en geen bons bij zijn winkelier heeft ingeleverd, waarop hij nog brandstof fen moet ontvangen, terwijl hij even min nog in het bezit mag zijn van geldige bons. De aanvragen moeten op de gebruikelijke wijze worden ingediend bij de distributiekantoren ter plaatse. de distributie van boter. De Secretaris-Generaal van het de partement van Landbouw en Vis- scherij deelt mede, dat het in hel voornemen ligt binnenkort op de bon nen der vetkaart uitsluitend boter beschikbaar te stellen, zooals zulks reeds geschiedt op de bonnen der boterkaart. Bij den aankoop van boter tegen afgifte van nader aan te wijzen bon nen der vetkaart zal dan evenwel reductie op den prijs worden ver leend en wel van 15 cent per V2 P°nd. De detaillisten zullen deze reductie terstond bij de levering van de boter, welke tegen afgifte van deze bonnen wordt gekocht, verrekenen. cacao distributie. Naar wij vernemen, zal het nog wel ©enigen tijd duren, alvorens een bon wordt aangewezen voor cacao, waarvan de distributie enkele we ken geleden is aangekondigd. De j.l. Zaterdag 19 April gehou den huis-lij,stencollecte ten bate van het werk der Winterhulp Nederland, ligt weer achter ons. Ondanks het ongunstige weer de regen was dien middag niet van de lucht mag ook deze collecte we derom als „goed geslaagd" worden beschouwd, de opbrengst bedroeg plm. f 100. Vooral in dit geval komt zeer zeker een bijzonder woord van dank toe, zoowei aan de H.H. vain de Werkgemeenschap, als aan de Da mes en Heeren collectanten, welke zigh door het regenachtige weer niet hebben laten afschrikken om hun zoo gewaardeerde plicht te doen. Dit stemt tot verheugenis omrede men, zonder te overdrijven, hieruit mag afleiden dat de wil om daadwer kelijk te willen medeleven met de nooden van anderen en daarvoor zelfs een financieel offer en ©enige vrije uren beschikbaar te stellen, steeds méér gaat behooren tot een vanzei f s prekende ge me en schapsplicht deze waarheid te kunnen constatee- ren, stemt hoopvol voor de toekomst. Den 3ien Mei a.s. zal de laatste in zameling in het 'winterseizoen 1940. 1941 voor het werk der „Winter hulp" worden gehouden. Het zal een speidjescoilecte zijn; deze aardige speldjes zulten er zeer zeker toe bijdragen, het brengen van een offer tje) bij veten te vergemakkelijken. Gaarne spreek ik» den wensch uit, dat deze laatste collecte in dit winter seizoen, welke wordt gehouden in de schoonste maand van het jaar, ook het schoonste resultaat moge opleveren ten bate van onze noodlij dende landgenoolen. De Burgemeester van Heusden plaatselijk Directeur van Win terhulp Neder 1 and STEEMERS. Burgemeester en Wethouders van Heusden roepen op gfegadigiden voor het inzamelen van „afvallen van le vensmiddelen" (art. 1, lid 2, afval lende sluit 1940 I) in de af deeling Heusden. Het ophalen moet geschie den 2 maal per week, n.l. Dinsdag en Vrijdagmidda g Bij het verzoek moet woorden op gegeven a. wat de aanvrager met de inge zamelde afvallen denkt te doen. b. of het ophalen geschiedt zon der of tegen vergoeding. ppjgtaven in te zenden voor 29 April 1941 ten gemeentehuize. Heusden, 21 April 1941. Burgem. en Wetih. van Heusden.' G. H. J. Steemers, Burgemeester. A. van Delft, Secretaris. HEUSDEN. Ook in onze omgeving doet het gerucht de ronde, dat er eerdaags papieren kwartjes en dubbeltjes zul len worden uitgegeven. Het gevolg is hiervan geweest, aldus het Huisge zin, dat vele personen kwartjes en dubbeltjes vasthouden, zoodat er mo menteel scheerschte aan pasmunt is, wat voor vele personen erg' lastig is. Naar het blad echter van bevoegde zijde verneemt, zullen er geen papie ren kwartjes en dubbeltjes worden uitgegeven en wordt er met man en macht aan gewerkt voldoende pas munt ter beschikking van een ieder te stellen. A LM KEEK. Naar wij vernemen is aan de N.V. Aannemers Mij. v.h. J. M. Strijiand te Uithoven het werk ge gund bedoeld in het bestek R. W. No. 89, nl. het maken van een aardebaan over het gedeelte Sleeuwijk, Nieu- wendijk van weg no. 27 R. W. plan 1938 onder de gemeenten de Werken en Sleeuwijk, Almkerk en Dussen, met bijbehoorende werken, voor de som van f900.000. ANDEL. De opbrengst van de lij sten- collecte voor de Winterhulp was al hier f 33,76V2- Op Vrijdag 25 April a.s. zal de heer C. B. Visser, oudste klerk ten kantore van Notaris Holiestelle alhier, den dag herdenken, dat hij 25 jaren op gemeld kantoor werkzaam is. Het zal den Jubilaris voorzeker dien dag niet aan belangstelling ont breken. LAND VAN ALTENA. Vanwege het Rijksarbeidsbureau worden pogingen in het werk ge steld om jeugdige arbeiders uit de ste den gedurende ©enigen tijd in de ge legenheid te stellen landbouw werk zaamheden te verrichten. De jonge lieden zoowel de mannelijke alsde vrouwelijke jeugdigen kunnen daardoor in de gelegenheid gesteld worden meer van het boerenbedrijf te begrijpen en de waardeering van den landbouw op het platteland door de stedelingen zal daardoor stellig veel verbeterd worden. Daartegen over kunnen de landbouwers meestal in den zomer gedurende eenigen tijd een jeugdige kracht wel gebruiken. Als vergoeding wordt verlangd, dal de jeugdige landbouwhulp naast kost en inwoning een zakgeld van f 1 per week zal ontvimgen. De landbouw- hulpen zullen, vanwege het Rijksar beidsbureau tegen ziekte en ongeval len verzekerd zijn, terwijl zij niet onder de invaliditeitsverzekering val len. Die reiskosten naar en van de plaats hunner inwoning komen voor rekening van het Rijksarbeidsbureau mits de afloop van het verblijf bij den landbouwer een gevolg is van het volbrengen van den afgesproken tijd. Vertrekt de landbouwhulp bin nen den vooraf bepaalden tijd, dan komen de kosten van de terugreis voor zijn of hare rekening. De landbouwhulpen verplichten zich alle hun opgedragen werkzaam heden, die vanzelfsprekend berekend zijn naar hun capaciteiten, te zullen verrichten en zich in het gezin naar de aanwijzingen van het gezinshoofd netjes en ordelijk te gedragen. De bedoeling is, dat de landbouw hulpen ten minste zes weken en ten hoogste drie maanden zullen blijven. De Landbouwers, die bereid zijn een landbouwhulp in dienst te ne men, kunnen zich daartoe wenden tot den Burgemeester hunner ge meente. De Stamboekvarkensfokveree- niging „Land van Heusden en Altie- na en den Biesbosch" is voornemens Vrijdag1 17 Mei a.s., te Almkerk haar zeveriden fokdag te houden. In 'het Land van Altena zijn de landbouwers druk bezig miet het in orde maken van de vele aldaar gelegen landerijen. De werkzaamhe den betreffende het ploegen en spits ten zijn grootendeels afgeloopen en thans wordt druk gezaaid en gepoot. Tengevolge van de nachtvorsten "is het land voor het mie© rend eel zeer" Igioed bewerkbaar. De landarbeiders in het Land van Altena hebben thans zoo goed als allen werkgelegenheid bekomen en onder deze categorie personen komt dan ook geen werkp loosheid voor. 1 In de afgjeloopeh wee'k is! door het meerendeei van de veehouders het vee naar buiten gfebjracht. De weilanden vertoonen over het alge meen noig wél niet veel gras', 'dlooh gebrek aan krachtvoer voor het vee zal hier ook' wel ©en woordje in mee spreken. In de vele in het Lanid van Al tena aanwezige boomgaarden begin nen de vruqhtboainen, vooral van de vroege soorten vruchten, reeds aardig uit te loopjen. 1 BROOD. BON 12. (broodkaart' is nog geldig tot 27 April. BON 13. (broefdkaart) geeft recht op het koopen van 100 gram roggebrood of 100 gram an der brood of 1 rantsoen ge bak. Van 21—27 April. Eventueel tot 4 Mei. 1 rantsoen gebak 75 gram be schuit; 90 gr. biscuits en wafels; 140 gr. speculaas; 200 gr. andere koekjes; 160 gram koek; 300 gr. ca ke; 400 gram gevuld klein korstge- bak, b.v. amandelbroodjes; 500 gr. gevuld groot korstgebak, b.v. boter letter; 600 gr. taart en gebakjes. BLOEM,GEBAK OF BROOD. BON 0". (bloemkaart) geeft recht op het koopen van. 50 gram brood of een half rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem. Van 21 April tot 18 Mei. BOTER EN MARGARINE. BON 12. Boter- en Vetkaart is nog geldig tot 27 April. BON 13 en 14. BOTERKAART. V2 pond boter. BON 13. VETKAART. V2 pond margarine of boter of 200 gram spijs vet. BON 14. VETKAART. V2 pad. margarine of boter. Van 21 April tot 7 Mei. Eventueel Lot 10 Mei. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. BON 13. (Vleescli, één ons vleesch, of 1 rantsoen vleeschwaren, of één ons kip, been in begrepen. BON 13. (Worst, Vleeschwaren), uit sluitend 1 rantsoen vleesch waren of één ons kip' been inbegrepen. Van 2130 April. Eventueel tot 4 Mei. MELK. BON 13. l3/4 liter melk. Van 21—27 April. VASTE BRANDSTOFFEN. Bonnen 15, 16 en 17 (bonkaart distributie vaste brandstoffen haar den, kachels) vóór een eenheid vaste brandstoffen. Verlengd tot 30 April. Bonnen 33, 36, 37, 38, 39, 40 en 41 (bonkaart distributie centrale verwarming) voor een eenheid vaste brandstoffen. Verlengd tot 30 April. De met „brandstoffen, één eenheid vijfde periode" en de met „co"kes, één eenheid, vijfde periode" gemerkte bonnen zijn geldig tot 30 April. 1 eenheid is gelijk aan: 1 hl (75 kg. anthraciet, steenkolen, industrie- of eie r briket ten2V2 hl kolenslik; 2 hj (max. 100 kg) baggerturf; 2 hl (max, 100 kg) cokes' Cook gascokes); 110 kg bruinkolen briketten; 450 stuks (2Ö0 kg) baggerturf300 stuks (195 kg) persturf; 175 kg fabrieksturf200 kg overige soorten turf. De met „generator anthraciet 3de periode" gemerkte bonnen geven recht op het koopen van 1 hl. (maxi maal 75 kg) anthracietnootjes V. De met „generator-turf 3de peri ode" gemerkte bonnen geven recht op het koopen van 50 stuks bagger turf. Geldig van 130 April. ALGEMEEN DISTRIBUTIE-BONBOEKJE. SUIKER. BON 21. 1 Kilogram suiker. Van 14 .April11 Mei. KOFFIE OF THEE. BON 18. 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat of 50 gram thee. Geldig van 17 Maart tot 27 April. HAVERMOUT. BON 24. 250 gram havermout of ha vervlokken of ha ver bloem of aardappelmeelvlokken of gortmout of grutten. Van 21 April tot 15 Juni. RIJST. BON 23. V2 pond rijst of rijstemeel, of rijstgries of rijstebloem of gruttenmeel (gem. meel). Van 21 April tot 18 Mei. GORT, GORTMOUT OF GRUTTEN. BON 25 250 gram gort of gortmout of grutten. Van 21 April tot 15 Juni. VERMICELLI. BON 26. 100 gram vermicelli of ma caroni of spaghetti. Van 21 April tot 15 Juni. MAÏZENA. BON 27. 100 gram maizena, of sa go, of aardappelmeel of griesmeel of rijstzetmeel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspaeder, welke 100 gram zetmeel bevat. Van 21 April tot 15 Juni. PEULVRUCHTEN. BON 28. 1 pond peulvruchten (brui ne boonen of capucijnersj. Voor zoover voorradig kun nen groene erwten afgele verd worden. Van 19 April tot 11 Mei. TL AAS. BONNEN 63 en 73, elke bon 1 ons kaas of smeerkaas. Van 7 April4 Mei. BONNEN 64 en 74. Elke bon 1 ons kaas of smeerkaas. Van 21 April tot 18 Mei. EIEREN. BON 84. Geeft recht op het koopen van één ei. Van 1427 April. BON 94. Geeft recht op het koopen van één ei. Van 21 April tot 4 Mei. ZEEP. BON 20.150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling), of 120 gram huishoudzeep of 150 gram zachte zeep, of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gr. zeeppoeder of 250 gram waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep of 125 gr. zeepvlokken. Van 31 Maart27 April. petroleum. periode 10. 2 liter petroleum voor k o oktdioe le inden Van 21 April tot 15 Juni. scheerzeep. bon 117. (extra uitgereikt) voor 50 gram scheerzeep öf een tu be scheercrême óf een pot scheerzeep, óf ©en tube sntel- scheercrême. Geldig van 1 Januari30 April. SPRANG. Tengevolge van het spelen met lucifers door kinderen, ontstond Maandagmiddag brand in de land- bouwschuur van A. voor de Poort© Nzn., waardoor deze tot den grond afbrandde. Er kwamen 2 varkjens en wat hooi en stroo in de vlammlen om. Onder leiding van haar voor zitter, den heer J. Heij, kwam de afd. Sprang van den Chr. Werkmeestensj- bond j.l. Vrijdagavond in jaarverga ring bijeen. "De verslagen 'gaven re den tot' dank. Het hoofdbestuurslid, G. v. Riet, sprak een opwekkend slotwoord. Donderdagavond 1.1. kwam de Ned. Herv. Knapenvereen. op ~G.G. „Samuël" in jaarvergadering bijeen. De leider, de heer C. B. Timmer mans, opende dezen feestavond op1 gebruikelijke wijze, waarbij hij de le den en ouders een hartelijk welkom toeriep. Door den secretaris, J. Kuijsten Jz., werd een goed verzorgd verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het ledental tot 44 was gfestegen. Ook het verslag van den penningm., H. Timmermans, gaf reden tot dank. Verschillende opstellen werden voorgelezen, terwijl anderen weer eën voordracht ten beste gaven, waarbij ernst en luim elkander afwisselden. Door afgevaardigden van den Ker ke.raad, Jongèlingsvereen. en zuster verenigingen, werden de beste wën- schen geuit. In de verschillende pauzen wen den door de dienende Martha's ver snaperingen aangeboden. Ds. Sirag sprak een opwekkend slotwoord. Na psalmgezang eindigde Ds. S. met dankgebed. Om 11 uur keerden allen 'hoogst voldaan huiswaarts. wijk en AALBURG. De verleden week alhier ge houden lij'stcóllec'te Winterhulp Ne derland heeft opgebracht f 118.42. wijk. Heden Woensdagavond, zal van 78 uur (torentijd) stemminjg plaats hebben voor Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Gem. al hier. Aftredend zijn de heerenA. den Dekker, C. Vferzijl en B. A. Kui pers, welke allen herkiesbaar zijn. 1 Bij het eerdaags te houden inscharen van het Wïjkerzand, kun- hen gteen nieuwe pachters word'en aangenomen. Volgens het Pachtbu reau komen alleen de pachters van het vorig jaar, tegen de in 1939 gel dende prijzen, daarvoor in aanmer king'. 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1941 | | pagina 2