Dit nummer beslaat ait 2 bladen Buitenland Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. Distributie- mededeelingen. De aardappelen op de bon No. 6154 Woensdag 30 April 1941 Bericht aan de Week-abonné's VERB V1STE IAND VAN ALTÊW Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden franco per post beschikt f 1.30. Bij onze agenten 10 cent per week. - Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no, 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur ra Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. In verband met de omzetbelasting, zyn wij genoodzaakt de prijs van ons blad, voor Week-abonné's, van 10 cent op 11 cent te brengen, en wel met ingang van heden Woensdag 30 April De Administratie. ATHENE DOOK DE DUITSCHE f TROEPEN BEZET. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakte Zondag bekend: De in Griekenland strijdende troe pen van het Duitsche leger hebben bij de achtervolging van den vijand via de linie Thebe—Chalkis, heden ochtend om 9.25 uur de hoofdstad Athene bereikt In een stout moedigen aanval uit de lucht hebben valschermtroepen needs op den ochtend van 26 April de landengte van Corinthe alsmede de stad Corinthe zelf ingenomen. Talrijke Engelschen werden ge vangen genomen, de rest trok zich vluchtende naar het Zuiden terug. Aan den ingang van de golf van-Go- rinthe is de Leibslandarte Adolf Hit ler na een onstuimigem opmarsch over de Golf van Patras op den Pe- lopoinnesos opgerukt en heeft, na het vijandelijke verzet tie hebben overwonnen, de havenstad Patras in genomen. In de Grieksche wateren heeft het luchtwapen op 25 April den vijand opnieuw zware scheepsverliiezen toe gebracht. Het vernietigde 3: koop vaardijschepen met te zamen 27.000 brt., waaronder twee groote trans portvaartuigen, en beschadigde nog twee andere koopvaardijschepen door bommen. In Noord-Afrika werden de Brit- sche strijdkrachten, die in de rich ting Capuzzo-Sollcem oprukten, bij tegenaanval in samenwerking met het luchtwapen verslagen en naar het Zuiden teruggedreven. Daarbij wer den zeven vijandelijke gevechtswa gens en verscheiden gepantserde ver kenningswagens vernietigd. Uitvals- •pogingen uit Tobrcek mislukten. GEMEENTE HEUSDEN. De Leider Agentschap Heusden maakt bekend, dat tot nader order geen formulieren voor het aanvra gen van rijwielbanden kunnen wor den uitgereikt. De Leider voornoemd. Heusden, 29 April 1941. VASTE BRANDSTOFFEN EN/OF PETROLEUM VOOR KOOK- DOELE1NDEN. Het hoofd van den distributiie- dienst be HEUSDEN maakt bekend, dat zij, die geen aansluiting aan het gasnet in hun peroeelsgedeelte, als mede zij, die niet eliectrisch koken, aanmerking kunnen komen voor een bonkaart. De bonnen daarvan geven recht hetzij op het betrekken van vaste brandstoffen voor kookdoeleinden, hetzij op het betrekken van petrole um voor dit doel, dan wel zoowel op het betrekken van vaste brandstoffen als petroleum. Uitsluitend die gezinnen of perso nen komen voor deze kook regeling in aanmerking, die een zelfstandige huishouding voeren. Schippers, die naast een huishou ding te land een zelfstandige huis houding aan boord voeren, kunnen ten behoeve van deze laatste huishou ding geen bonkaarten voor kookdoel einden ontvangen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat, indien iemand geen gasfornuis of gaskomfoor bezit, doch wel is aangesloten op het gasnet, hij niet in aanmerking komt voor deze rege ling. Voor zoover iemand, die niet is aangesloten aan het gasnet, gewoon is op petroleum be koken, kan hij in aanmerking komen voor een bon kaart voor petroleum. Petroleum ver bruikers, die tevens gasverbruikers zijn of die over een gasinstallatie be schikken, komen echter in 'liet ge heel niet in aanmerking voor het ver krijgen van vaste brandstoffen of petroleum. Aanvragers hebben in het alge meen de keuze tusschen vaste brand stoffen, petroleum of beide soorten brandstoffen. Personen, die in een hotel of pen sion wonen, alwaar voor de berei ding hunner maaltijden wordt zorg gedragen, komen uiteraard niet voor deze regeling in aanmerking, evenmin als zij, in wier gezin niet voor de be reiding dier warme maaltijden wordt zorg gedragen, b.v. doordat zij hun maaltijden van een uitzender van diners betrekken. Voor „zomerhuisjes" worden geen vaste brandstoffen of petroleum voor k ook dcel i ndeen vers trek t Tot het doen van een aanvraag kan men zich aanmelden vanaf Dinsdag 29 April, doch vóór 3 Mei 1941. UITREIKING AARD APPELKAARTEN. De distributie van aardappelen waaronder alle soorten consumptie aardappelen worden verstaan, geldt van 28 April 1911 af. Tot en met 11 Mei 19ill zal de dis tributie geschieden op de 2 daarvoor aan te wijzen bonnumers van de broodkaart. Daarna zal de distribu tie geschieden op de bonnen van de aardappelkaart. De uitreiking zal geschieden als Volgt: WIJK N: Inleveren der distributie stamkaarten op Donderdag 1 Mei 19111 tusschen 10 en 12 uur en afha len der kaarten op Vrijdag 2 Mei 19111 tusschen 10 en 12 uur. WIJK O: Inleveren der distributie- stamkaarten op Vrijdag 2 Mei 1911 tusschen 10 en 12 uur en afhalen der kaarten op Zaterdag 3 Mei 1911, tusschen 10 en 12 uur. WIJK W: Inleveren der distributie stamkaarten of} Maandag 5 Mei 1911 tusschen 10 en 12 uur ©n afhalen der kaarten op Dinsdag 6 Mei 1911 tusschen 10 en 12 uur. WIJK Z: Inleveren der distributie- kaarben op Dinsdag 6 Mei 1911 tus schen 10 en 12 uur en afhalen der kaarten op Woensdag 7 Mei 1911 tusschen 10 en 12 uur. WIJK A en C: Inleveren der distri butiestamkaarten op Woensdag 7 Mei 1911 tusschen 10 en 12 uur en afha len der kaarten op Donderdag 8 Mei 1911 tusschen 10 en 12 uur. WIJK B: Inleveren der distribu tiestamkaarten op Donderdag 8 Mei 1911 tusschen 10 en 12 uur en afha len der kaarten op Vrijdag, 9 Mei 1911 tusschen 10 en 12 uur. N.B. De kaarten mogen niet wor den afgehaald door personen bene den de 21 jaar. Verstrekt worden aan iemand, die geen aardappelen in voorraad heeft: 1 kaart voor elk persoon, gebaren op of vóór 1 Mei 1937. V2 kaart voor elk persoon, geboren op of na 2 Mei 1937. y2 kaart extra vooag iemand, die zwanen arbeid verricht. 1 kaart extra voor iemand, die zeer zwaren arbeid verricht. Bij de uitreiking zal gevraagd wor den hoeveel aardappelen men in voorraad heeft. Daarvan moet nauw keurig opgaaf worden gedaan. On juiste opgaven kunnen strafrechtelijk worden vervolgd. Voor elke 15 kg aardappelen, waar over per hoofd wordt beschikt wordt een heele kaart minder uitgereikt. Bij aanmelding moeten de distri butie-stamkaarten van alle personen, waarvoor aardappel kaarten ge- wenscht worden, overgelegd worden. GEMEENTE EETIIEN Brandstoffen. De agent van de Distributiedienst in de gemeente Eethen maakt bekend dat door bijzondere omstandigheden het afhalen der brandstoffen en/of petroleumkaarten op 1 en 2 Mei a.s. niet zal plaats hebben. Melkkaartyj. De inlevering der melkkaartan door melkvee-houdende boeren, zal voor de verschillende dorpen als volgt plaals hebben: EETHEN: op Donderdag 1 Mei a.s. van 910.15 uur. BAB.-BROEK: op Donderdag 1 Mei a.s. van 10.1512.30 uur. GENDERENVrijdag 2 Mei a.s. voor de huisnummers van 1 tot en met 90, van 910.45 uur, de overige huisnummers van hel dorp Genderen van 10.4512.30 uur. DRONGELEN: op Vrijdag 2 Mei van 2.154 uur nam. MEEUWEN: op Vrijdag 2 Mei van 46 uur nam. Voor de dorp n Heesbeen en Doeveren op de vastgestelde uren volgens de bekendmaking. Hierbij dient de verklaring van M.D. 110 in duplo, alsmede alle stam kaarten te worden medegebracht. Met nadruk wordt er op gewezen dat alle personen, die melkkoeien houden, alle aan hun gezin uitgereik te melkkaarben moeten inleveren. Wanneer blijkt, dat men geen kaar ten heeft ingeleverd, kan strafvervol ging worden ingesteld. Aardappelkaarten. De agent van den Distributiedienst maakt tevens bekend, dat op boven- gemelc&e uren, tevens gelegenheid be staat voor het afhalen der aardappel- kaarten. Dit geldt echter niet voor de dorpen Heesbeen en Doeveren. Zelfverbouwers en personen, die aardappelen in voorraad hebben, be hoeven de aardappelkaarten niet af te halen, wanneer de voorraad mieer bedraagt dan 15 kg per gezinslid. Personen, die in aanmerking wen- schen te komen, worden verzocht den voorraad schriftelijk op te ge ven. Bij gebleken onjuistheden, stelt men zich aan strafvervolging bloot. Stamkaarten van alle gezinsleden moeten worden medegebracht. GEM. NEDERHEMERT. Inlevering van melkkaarten door me 1 k vee h ouders Houders van melkkoeien zijn ver plicht tot weder-inlevering bij den plaatselijkien distributiedienst van de aan hen en hun inwonende gezinsle den uitgereikte melkkaartien. Deze inlevering dient te geschie den op heden Woensdag van 912 u. Aangeteekend wordt, dat de melk kaarben van inwonend personeel niet moeten worden ingeleverd en dat de vorenbedoelde verplichting niet geldt voor hen, die uitsluitend schapen of geilen als melkvee houden. Alle stamkaarten moeten worden medegebracht. Extra melkkaarten. Ten behoeve van personen, die bij uitoefening van huin beroep voortdu rend* met giftige stoffen omgaan, zul len extra melkkaarten warden ver strekt. Aanvragen hiertoe moeten geschieden op kosteloos bij den plaat selijken distributiedienst verkrijgbare formulieren. Voor in loondienst werkzame per sonen kan de aanvraag uilsluitend ge schieden door dien werkgever of be drijfsleider en wel bij den distributiie- dienst der gemeente, waar het be drijf is gevestigd. De aanvraagformulieren moeten heden Woensdag ingevuld bij den plaatselijken distributiedienst zijn in geleverd. Sch oenendis tri bu tie. Voor het aanvragen van schoenen- bonnen, wordt verwezen naar de pu blicatie, betreffenden deze distribu tie in ons blad van Woensdag 23 April 1941. IV. Kg. per persoon per week. De secretaris-generaal van het de partement van Landbouw en Visr scherij maakt het volgende bekend) met betrekking tot de distributie van aardappelen. 1 Onder de distributie zullen alle soorten consumptieaardappelen val len. t i In de persconferentie van Vrijdag 18 April waarin de 'directeur|-gene- raal van de voedselvoorziening, ir. S. L. Louwes, het woord heeft ge voerd hebben de moeilijkbeden, in den laatsten tijd bij rde aardappelj- voorziening in eenige plaatsen des lands ondervonden, een punt van be spreking uitgemaakt. Bij' deze gele genheid heeft de heer Louwes er reeds op gewezen, dat een, deel van het publiek in de afgeloopen, week veel meer aardappelen heeft gekucht dan voor het dagelijksch verbruik' noodig was, hetgeen de moeilijkhe den ongetwijfeld in de hand heeft ge werkt. De totale ,aardappelpositie en in1 het bijzonder de te verwachten ver voer sm oe i1 ij k bed e nwaardoor de imi- port van aardappelen in de naaste toekomst mogelijk stagnatie zal 'on dervinden, hebben er mede laanlei ding; toe gegeven,, als voorzorglsmaat- regel 'tot de distributie van aardapf- pelen over te gaan met ingang van. Maandag 28 April. Met het oog op tien omvang van den beschikbaren voorraad en op den tijdsduur, waarvoor deze voorraad! nog moet strekken, is het aardappe- rantsoen in het algemeen moetien worden vastgesteld op l:l/2 kg per! persoon per week'. Voor kinderen beneden den leef tijd van vier jaar, die een, kleinere hoeveelheid plegen te gebruiken, wordt het rantsoen, lager gesteld',, namelijk op 3/<i kg- Daarentegen, zullen de arbeiders,, die zwaren arbeid verrichten,, hoven' het normale rantsoen van '\x[2 kg per persoon per week, een 'extra-rantsoen kunnen betrekken, namelijk van 3/4 kg. Het totale wekelij'ksche rantsoen' voor deze arbeiders zal dus 21/4kg. bedragen. Arbeiders, die zeer zwaren arbeid' verrichten, krijgen een extra-rant soen, grooter dan dat van de ar beiders, die zwaren arbeid verrichten, namelijk van, \x/2 kg. 'Het totale we- kelij'k'sche rantsoen van arbeiders, die zeer zwaren arbeid verrichten, 'zal' dus 3 kg. groot kij'n. Voor het feit, dat aldus de aard appelen moeten, worden gerantsoe neerd, wordt een, compensatie 'ge schapen door instelling van 'een ex tra-broodrantsoen. Dit zal worden bereikt 'door den geldigheidsduur van de eerstvolgen- den broodbon van zeven 'dagen op zes dagen te stellen. 'Hierdoor wordt tevens bereikt, dat het 'extra-rantsoen voor kinderen beneden de Vier jaar de 'helft bedraagt van 'dat van dje normale verbruikers, terwijl het tex- tra-broodrantsoen voor hen, die "zwa ren, respectievelijk zeer zwaren kr- beid verrichten, 11/2 respectievelijk tweemaal zoo groot is als het norf- male extra-rantsoen. Ook na de eerste week zal een extra-broodrantsoen toegekend blij ven. Het is volstrekt niet 'uitgeslote dat over eenigen tijd het aardapj rantsoen zal kunnen worden ver hoogd. Of dit mogelijk zal zijn, hangt o.a. van de weersgesteldheid af. Wanneer het weder gunstig is, 'zoodat de nieu*- we aardappelenoogst vroeg gereed zal zijn, zaf" tot vergrooting van "het rantsoen kunnen worden overgegaan. Bovendien bestaat de mogelijkheid, dat de vervoersomstandigheden in het buitenland alsnog tot ajixdappe- voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bonunelerwaard 's morgens tot 's avonds vanaf Woensdag 30 April 6.13 9.03 Donderdag 1 Mei 6 41 9.05 Vrjjdag 2 Mei 6.08 9.07 Aan het werk in de fijn-mecano afdeeling op de ambachtsschool aan de Meeuwen laan te Amsterdam, waar thans verschillende ongeschoolde of onvoldoend geschoolde jonge werklieden onder auspiciën van het gemeentebestuur der hoofdstad verder in hun ambacht worden opgeleid (Pax-Holland)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1941 | | pagina 1