5. J). £attklwyzett Co'5 Bank Jf.V. Distributiebonnen Plaatselijk Nieuws Agentschap van da Anisterdaiasche Bank fl.V., Amsterdam Maansverduistering LET O P 1 tblbp. no. is. Raamsdonksvesr. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden Opent Rekening-Courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden a Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomsL Verhuurt Sale Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). S RAAR BANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA. In den nacht van 23 Maart, te ongeveer 2 uur, vindt er een Maans verduistering plaats, die hier te lan de zichtbaar zal zijn. De verduistering eindigt om 4 uur. Tu&schen 1617 Maart vindt een zonsverduistering plaats, die hier te lande niet te zien is. IIEUSDEN. Hedennacht is het pand waar in het kantoor en binderij van ons bedrijf is gevestigd, door brand vernield. Te ongeveer half drie ver nam de heer Roza, de bewoner van het naastgelegen pand, waarin win kel en woonhuis zijn ondergebracht, onraad. Hij' verliet onmiddellijk het bed en moest tot zijn groote schrik con- istateeren, dat de weg naar de voor deur door vlammen en een ontzetten de rook die uit het kantoorgebouw kwam, was versperd. Inmiddels wa ren ook zijn overige huisgenooten (wakker geschrikt en deze wisten zich in allerijl in den achter de wo ning gelegen tuin te redden, met medeneming van zooveel mogelijk lijfgoed. Door het hulpgeroep van de doch ter en den heer Roza, kwam spoedig hulp opdagen en rukte de brand weer op volle sterkte uit, aangezien de brand zich zeer ernstig liet aan zien. Het naastgelegen pand, de ga rage van den heer Nieuwkoop werd in allerijl ontruimd en ook de ver derop wonende burgers begonnen in grooten haast hun huisraad naar bui ten te dragen. De wnd. burgemeester de heer v. Delft was ook spoedig ter jplaatse en achtte het noodzakelijk de mo torspuit uit Wijle te hulp te roepen. •Ook deze spuit was spoedig onder leiding van Burgemeester Landweer aanwezig. Aangezien de Heusdensche brandweer onder commando van den heer H. Verhoeven met een 4-tal stralen den vuurhaard had aange pakt en reeds spoedig het grootste gevaar had weten te bezweren, wer den van de Wijksche brandspuit wel de slangen uitgelegd, doch deze be hoefde geen dienst te doen en kon weer vrij spoedig vertrekken. Alleen verdient zij een compliment voor haar spoedig optreden. Een woord van hulde aan de brandweer van Heusden is hier ze ker verdiend, zij wist een groote ramp te voorkomen, door haar flink en spoedig handelen. De heer v. d. Pol, firmant, die aan de overzijde woont, en die in Ide meening verkeerde, dat zijn compagnon en diens gezin nog niets van het onheil hadden bemerkt, trachtte zich aan de achterzijde door het intrappen van een ruit, toegang tot de woning te verschaffen en ver wondde zich daarbij zoodanig aan zijn voet, dat terstond de hulp van een geneesheer moest worden inge roepen. Dr. Havelaar moest daarna de wond met eenige krammen hech ten. Gelukkig bleef de achtergelegen drukkerij geheel gespaard en intact zoodat het bedrijf geen groote stag natie zal ondervinden door de ramp, die ons heeft getroffen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men geheel in het duister, als vermoedelijke oorzaak neemt men een defect aan den schoorsteen als het waarschijnlijkst aan. Maandag a.s. hoopt in Hotel „Concordia" voor het Nut op te tre den Dr. G. Westmijse uit Rotterdam met het onderwerp „Handen die el kander grijpen." Een ieder, die den begaafden spre ker wel eens gehoord heeft voor de radio of elders, weet, dat 't een avond van stil genieten zal worden. Dr. Westmijse toch, weet zijn hoor ders van 't begin tot 't einde te boei- ien. Om velen in de gelegenheid te Stellen naar „Concordia" te komen, ïs de entreeprijs laag gesteld, (Zie advertentie). Zondag zal te Den Haag de wedstrijd om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland een aanvang nemen. Hieraan zal ook, na enkele jaren afwezigheid, onze stad genoot dhr. A. de Graag deelnemen. Zondag moet de strijd aangebon den worden tegen den kampioen van Nederland dhr. J. M. Bom. Aangezien de overtocht te He- del tengevolge van het uit de vaart nemen van de schipbrug nog steeds gestremd is, gaat het verkeer tus- schen het Zuiden en Noorden van ons land v.n.l. in de richting Utrecht- Amsterdam over onze gemeente. Dagelijks kan men groote vracht auto's, vaak lieele kolonne's zien, die over de beide bruggen in de richting Zaltbommel of omgekeerd rijden. ALMKERK. In deze gemeente is tegen enkele personen procesverbaal opge maakt, inzake het stelen van hout. Met ingang van 1 Maart a.s. is den heer A. ,v- Houwelingen (thans plaatsvervangend veearts) benoemd als kleuringsveearts, hoofd van dienst, alhier. Vanaf bovengenoemden da tum zal door genoemde |de praktijk van den heer J.' Koopmans worden overgenomen en voortgezet. (Zie advertentie ,in dit nr.). ANDEL. De Herv. Knapenvereen. „Benja min" zal Maandag 2 Maart a. s. haar jaarvergadering houden. De heer J. C. Bisschops alhier is als sluisknecht overgeplaatst naar Zaandam. De namen Julianasfraat en Be- atrixstraat zijn veranderd dn Voorstraat Steegje. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooi- en (strooihandel gaat niet veel om, nu en 'dan wordt een partijtje afgeleverd aan de pers. Men 'besteedt vioor het goede handels- hooi naar kwaliteit f 52.ja f 54. per 1000 kg„ vioor (stroo f 12.a f 13.per 500 kg. - i CAPELLE. J.l. Woensdag 'bracht de bij de Ned. Herv. gemeente alhier be- roeepn predikant, Ds. van .Wijng er- den uit Arnemuiden, een bezoek ter kennismaking aan onze gemeente. On der leiding van aenijge je den van het kerkbestuur en kerkeraad bezichtigde Z.Ei. pastorie en kierjkgte'houw, en des avonds 7 uur hield Jbij in bet gebouw „Elthatjo" een spreekbeurt, welke door veel 'belangstellenden werd Lbij- gewopnd. Na afloop van den dienst maakten velen van de gelegenheid tot kennismaking met den 'beroepen predikant gebruik. Tot penningmees te r van de afd. Sprang-té'apelle van "het Groene Kruis is 'benoemd de heer G. A. S. de Bas. A.s. Zaterdagnamiddag tus- schen 2 en( 4 pur zal in het gebouw „Elthato" de stemlming1 plaats heb ben over de vraag "kiescollege of kerkeraad. GENDEREN. Op de gehouden voorjaarskeuring van het V. L. N. te .Utnechit is goed gekeurd en in het Stamboek opgenomen de doior J. v. d. Heuvel en J. C. v. d. Beek aangekochte driejarige hengst „Dario", donkerbruin, witvoet, zoon van den bekende kampïoenhengst Godehard en de Pret. Moeder Palena, is ook nog geprimeerd met een derde premie op bovengenoemde keuring. Dinsdag 24 Febr. werd er op de ijsbaan alhier weer een goed geslaagde hardrijderij gehouden en wel in 2 groe pen. Groep A voor rijders op Noren en Friezen, 25 ronden. 1. A. Verhoeven, Dussen, 26 min. 18 sec. t7,50. 2. A. Koops, Dussen, 27 min. 18 g^C. to. 3. A. Verhoeven, Herpt,, 28 min. 33 sec. 12.50. 4. M. Walraven, Genderen, 29 min. 45 sec. tl. Groep B voor rijders op draaischaat- sen, 10 ronden. 1. J. Verhoeven, Herpt, 12 min. 38 sea 17.50. 2. A. v. Wijk, Genderen, 12 min. 39 sea 15.-* BONNEN WELKE VERVALLEN OP ZATERDAG 2S FEBRUARI 10 A en 10 B Brood. 10 A en 10 B Vleesch. 09 A en 09 B Aardappelen. 211 en Bon G Zeep. 3. Roosendaal, Dussen, 12 min. 40 sec. f 2.50 4. C. Vos, Drongelen, 12 min. 40 sec. 1*1. Zaterdag 28 Febr. is het hardrijden voor dames. Ook wórdt er van de week nog schoongereden. De ijsclub „De Hoop" stelt ieder in de gelegenheid zijn beste krachten te toonen en noodigt allen uit in Gen- deren op prima banen en pracht ijs te komen rijden. 's-GRAYENMOER. Mej. A. de Geus JNI.Jd. werd bij het schaatsenrijden zoodanig aan gereden, dat zij zich (Onder genees kundige behandeling moest stellen. NEDEJïIIEMERT. De jongeheer E. 1. S. alhier, kwam dezer dagen zoodanig op het ijs te vallen dat hij een been brak. In alle eenvoud herdacht Don derdagavond j.l. de Chr. Jongemeisjes- vereen. Vertrouwt op den Heere met uw gansche hart" haar vijfjarig bestaan. De^ avond werd begonnen met het zingen van Psalm 118:14, waarna de leidster mej. Knoop voorging in ge bed. Hierna werd gezongen Psalm 68 10, waarna door de leidster Psalm 103 werd voorgelezen- Vervolgens sprak de leidster de leden toe, waaroi zij zeilde, 'hoe de vereeni- gtng tor heden met groote dankbaar-^ heid óp het afgeloopen jaar terug mocht zien, waarin zij nog voor zooveel an deren hebben kunnen doen en dat het hun in hun vereeniigingsleven aa;n niets had ontbroken. Ook bracht zij dank aan mej. W. Ho bo, voor de gastvrijheid waarmede zij de vereeniigiing altijd ontvangt e'n helpt waar zij helpen kan. Door een der oudste leden, D. "Groe- neveld, wera de leidster dank gebracht voor al haar belangloos werk dat met zooveel toewijding verricht wordt. Evenals andere jaren werd de veree- mging onthaala op een kleine tracfatie, beschikbaar gesteld 'door ouderling H. M. Woliers, waarvoor langs dezen weg ook dank wordt gebracht. De avond werd verder gezellig door gebracht met het zingen uit den liede renbundel van Jf> f. de Heer, waarna de leidster voor gr in dankgebed. Tot slot werd gg /j.- Gez. 180- i Woensa«;. 'd die Meisjes- vereen. ,rDo«as/ er, haar j a ar lijk- sche uitdeeliin^M iiqgstukken. Een 100-taf stuks Vr/\V jrden uitgedeeld, wat in dezen wadi zeker van pasi zal komen. Een woojd van dank aan de fëidster, mej Knoop en alle leden, voor al het werk door hen verricht, dis hier zeker op zijn; plaats. NIEUWENDIJK. Morgen (Zaterdag avond om 7 uur geeft liet mannenkoor „Onder ling Genoegen" directeur de heer Jan de Graaf, een uitvoering in ge bouw Tavenu. Naar we vernemen is de ma rechaussee J. Klop van de brigade Nieuwendijk overgeplaatst naar de Brigade St. Willebrord bij Breda. Ten gerieve van onze lezers Meelen wij mede, dat het Postkan toor iederen werkdag geopend is van 912 uur v.rn., des namiddags van 23 uur en des avonds van 67 u. WIJK. De oudste inwoner dezer ge meente, de heer Jac. Sodderland, is Woensdag j.l. in den hoogen ouder dom van bijna 98 jaren overleden. BROOD. 11 A 400 gr. brood of 4 rants, gebak. 11 B 50 gr. brood of 1 2 rants, gebak. Van 17 Maart. BOTER. 11 Boterkaart. 125 gram boter 11 Yetkaart. 125 gr. boter zonder reductie of 125 gr. margarine, of 100 gram vet. Van 28 Febr.7 Maart. 05 en 09 Boter- en Yetkaart verlengd tot 7 Maart. YLEESCH EN YLEESCHWAREN. 11 A 1 rants, vleesch of vleeschw. 11 B V4 rants, vleesch of vleeschw. Van 17 Maart. MELK. 10 A t/m 13 A 3V2 liter melk. 10 B t/m 13 B l3/4 lifer melk. Van 22 Februari21 Maart. 06 t/m 09 A en B., verlengd tot 21 Maart. AARDAPPELEN. 11 A l3/4 kg. aardappelen. 11 B Vo kg. aardappelen. Van 17 Maart. 10 blijft geldig tot 7 Maart. VASTE BRANDSTOFFEN. „OS K.F." voor kookdoeleinden, 2 eenheden vaste brandstoffen. Van 1 Februari30 April. „07 K.F." Verlengd tot 30 April. HAARDEN EN KACHELS. 05, 06 en 07, verlengd tot 30 April. 08, 13 en 17, geldig tot 30 April. Op bon 08 is alleen turf verkrijgbaar. CENTRALE VERWARMING. 12 t/m 20, verlengd tot 30 April. 23 t/m 28, geldig tot 30 April. Bonnen „bramdst., één eenheid", geldig tot 1 Mei 1942. „Een eenheid Ie t/m Se periode", geldig tot 30 April. Elke bon geldig voor het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. PETROLEUM. 15 2 1. petroleum. (Bonk. O). Van 28 Dec.31 Maart. 26 2 1. petroleum. (Bonk. S en T). Van 4 Jan.31 Maart. SCHEERZEEP. BonL van de Textielkaart voor man nen en jongens, geboren vóór 2 Nov. 1926, '50 gr. scheerzeep of tube of pot scheercrème. Van 1 Januari30 April. ÉÉN RANTSOEN SPRANG. B. v. C. had het ongeluk door de gladheid van den (weg van zijn fiets te vallen, waardoor hij zulke 'kneuzingen opliep, dat hij zich onder geneeskundige behandeling van Dr. W. moest stellen. Door de politie is tegen ver schillende personen proces-verbaal opgemaakt voor het onbevoegd af kappen van houtgewassen. Door de gladheid van jden weg schoof een vrachtauto Je gen de met galanterieën geladen 'bakfiets van den koopman L'. V. alhier. De fiets beliep groote averij, terwijl pok nog verschillende artikelen die de 'bak fiets bevatte, stuk waren. Wegens brandstofgebrek is de school alhier tijdelijk gesloten. In een onbewaakt oogenolik trok het 2-jarig kind van zekeren P. alhier een melkpan pm, waar door zdj de kokende pielk over het hoofdje kreeg. Heden is het kind aan de bekomen verwondingen over leden. De gymnastiekvereen. „Pro Patria" hoopt binnenkort vóórhaar donateurs een demonstratie te geven. VEEN. Bij de gehouden stemming door de lidmaten van de Herv. Gemeente al hier, over het beroepingswerk van een predikant en benoeming kerkeraad, wer den 51 stemmen uitgebracht, waarvan 41 voor de kerkeraad en 10 stemmen voor de gemeente. Bonkaart Algemeen SUIKER. 213 1 kilogram suiker. Van 22 Februari21 Maart. KOFFIESURROGAAT. 214 250 gram koffiesurrogaat. Van 22 Februari21 Maart. PEULVRUCHTEN. 225 250 gram peulvruchten. Van 22 Februari21 Maart. GORT. 226 250 gram gort, rijstgries of aardappeltapioca of 4 l. pap. Van 22 Februari21 Maart. VERMICELLI OF MAÏZENA. 227 100 gr. vermicelli of maizena. Van 22 Februari21 Maart. JAM, STROOP, ENZ. 215 500 gram, jam, marmelade, ge lei, stroop, honing, enz. Van 22 Februari21 Maart. ZEEP 228 1 rantsoen zeep. H Zeepkaart P, 75 gr. toilletzeep. Van 131 Maart. BLOEM, GEBAK OF BROOD. 221,222,223,224, 70 gram meel of bloem of 1 rantsoen brood of gebak per booi. Van 22 Februari21 Maart. KAAS. 216,217,218,219,220 100 gram kaas of smeerkaas per bon. Van 22 Februari21 Maart. 204, 205, 206, 207, 208 kaas verlengd tot 7 Maart. Bonkaart Reserve RIJST. 11 D en 12 D 250 gram rijst. Van 22 Februari21 Maart. CACAO. 10C en 10 D 50 gram cacao. Van 22 Februari21 Maart. In deze gemeente is met 28 leden een leeskring opgerichthet bestuur werd samengesteld uit de heeren J. H. v. d. Loo, J. v. Donk, H. v. d. Maaden, Jac. v. d. Pol en P. van Helden. WERKENDAM. Naar wij vernemen zal Maan dag a.s. de Herv. Chr. school weer: beginnen. Vermoedelijke schooltijden van 9.3012.30 en 24 pur. Zaterdag 28 Febr., des nam. van 35 uur zal door de stemigerechj- tigde mannelijke en vrouwelijke lid maten der Ned. Herv. "Kerk stem ming worden gehouden om 'Je "beslis sen of in de eerstvolgende 10 jaren de benoeming van ouderlingen en diakenen en de beroeping ,van pre dikanten door het Kiescollege pfden Kerkeraad zal worden gehouden. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. Chr. school 'Js tegen 1 Maart benoemd, de heer A. A. Don ker te Gorinchem (vac. Mej. M. C. van Loon). Naar ons werd medegedeeld kan het Vereerügingslokaal De ,Oude School vanaf Zondag aC.s. weder in gebruik genomen worden. Het ,ver- eenigingsleven kan nu weer Jiaar ge wone voortgang hebben. Woensdagavond hield de vrouwenbond in bet gebouw voor Chr. Belangen haar jaarvergadering. Het programma bevatte om. een op voedkundig onderwerp van Mevr. y. Houwelingen en een paar bijdragen van Mevr. v. Oord-S^gers en Mevr. Hakkers-Ribbens. v. Foto archief 4 Brood100 gram brood. Gebak: 75 gram beschuit, wafels, bisouits, koekjes, of 100 gram speculaas, of 140 gram koek, of 300 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram gevuld groot korstgebak of 500 gram taartgebakjes. Bloem 70 gram tarwebloem, -meel, rogge bloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Bijst: 250 gram rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmeelvlokken, gruttemeel (gemengd meel). Gort: 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gruttemeel (gemengd meel), rjjstgries, aardappeltapiooa. Vermicelli: 100 gram vermicelli, ma caroni, spaghetti. Muïzena100 gram maïzena, sago, aard appelmeel, of 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. Jam: 500 gram jam, stroop, honing, enz. Vleesch100 gram vleesch, gewioht van been inbegrepen, of 150 gram paardenvleesch, gewioht van been inbegrepen. Vleeschwaren75 gram gerookt of gekookt vleesch, of 75 gram gerookte worst soorten, of 100 gram gekookte worstsoorten, of 125 gram leverartikelen, tongeworst, nierbrood, of 150 gram bloedworst, zure zult. Zeep90 gram huishoudzeep, of 150 gram eenheidstoiletzeep, of 100 gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), of 150 gram zachte zeep (samenstelling 1 Jan.31 Aug. 1941) of 250 gram zeeppoeder of 450 gram wasoh- poeder of het doen wassehen van 20 K.G. droge vuile waseh. BrandstofTen1 H.L. (maximaal 75 K.G.) anthraeiet, steenkolen, industriebriketten, eierbriketten, of 2 H.L. cokes, gascokes, of 110 K G. bruinkoolbriketten of 75 K.G. petroleum- cokes of 150 K.G. ookesbries, cokesgruis, of 800 stuks persturf, of 460 stuks baggerturf, of 275 K.G. turf uit de Peel, of 200 K.G. andere soorten turf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 2