5. P. Cankboyzcn (o's Sank JO. Distributiebonnen Plaatselijk Nieuws Distributie- mededeelingen. Agentschap van de Amsterdaasche Bank ff.V., Amsterdam. LET O P 1 tblbp. ho. is. Raamsdonksveer. Verstrekt Handelseredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden Opent Rekening-Courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden a Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SBAARBANK. Spaarboekj es gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Direct!* T. BOONSTRA. Fokzeugentoewijzing 1942 en het merken der biggen: Nieuwe fokvergunningen: PERSOONLIJK DAMKAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. Zaterdag en Zondag werd de wed strijd om het persoonlijk Damkam pioenschap van Nederland voortge zet, waaraan onze stadgenoot A. de 'Graag te Heusden deelneemt. Haarlem: Zaterdag 7 Maart. A. M. OlsenA. de Graag 11. Rotterdam: Zondag 8 Maart. Ph. J. StamA. de Graag 11. Stand na de 3e ronde: gesp. gew. rem. verl. p. R. C. Keiler 3 3 0 0 6 J. H. Vos 3 2 10 5 A. de Graag 3 12 0 4 P. J. v. Dartelen 3 1113 Ph. J. Ham 3 1113 G. Pors 3 1113 iW. Huisman 3 1113 J. M. Bom 3 0 2 1 2 A. M. Olsen 3 0 12 1 J. C. P. Kalden 3 0 0 3 0 A.s. Zaterdag: Haarlem: de GraagPors. 'A.s. Zondag: Rotterdam: de Graagv, Dartelen. IIEUSDEN. AALBURG. ALMKERK. BRAKEL. CAPELLE. Doordat de stoompont aan het Capelsche veer een dezer dagen weer in de vaart is gebracht, is het ver keer met voertuigen via dit veer over den Njeuwen Maasmond weer moge" lijk. Ongeveer '2 maanden is de over tocht voor voertuigen aldaar ge stremd geweest tengevolge van het ijs. BONNEN WELKE VERVALLEN OP ZATERDAG 14 MAART. 12A en 12B Brood. 12A en 12B Yleesch en Yleeschwaren. 12A en 12B Aardappelen. OP MAANDAG 16 MAART. 08, 09,11 en 12 Boter, margarine, vet. DOEVEREN. Op Donderdag 19 Maart a.s. des avonds 8 uur, hoopt Ds. I. de Tombe alhier, in het kerkgebouw bidstond te houden voor het gewas. GENDEREN. Donderdagmiddag werd het stoffelijk overschot van TeunisBou- man ter aarde gedragen. Onder groote deelneming, werd de stoet voorafgegaan door de muziek- vereen. „Excelsior", met een krans, door twee adspirantleden gedragen. De vereeniging wilde op die ma nier de laatste eer aan den overle dene bewijzen, aangezien hij in zijn leven, gedurende 8 jaren, de groot ste zorg aan de vereeniging heeft be steed, voor het schoonhouden van het lokaal enz. Hij was zoowel bij di recteur, bestuur als leden ©en zeer gezien persoon, die ten allen tijde voor de vereeniging klaar stond. Aan het graf werd nog gesproken door den Weleerw. heer Ds. Kuyper en den voorz. der muzitekvereen. W. Walraven, terwijl den heer 'A. Tref fers namens de" wed. Bouman allen dankte voor de laatste eer den over ledene bewezen. 's-GRAVENMOER. Zondagavond trad voor de Herv. J. en M. vereen, in de Herv. Iverk onder groote belangstelling op Ds. de Bruijn van Waspik met het onderwerp de „Verborgen schat in de aarde." Het Fanfarecorps „Euterpe" gaf onder groote belangstelling, in de zaal van M. J. de Geus, haar eerste winteruitvoering die in alle opzichten geslaagd mag heeten. Woensdagavond 18 Maart a.s. zal bij de Ned. Herv. Gem. alhier, een verkiezing plaats hebben voor kiescollege of kerkeraad. GEERTRUIDENBERG. Ongeveer drie maanden gele den werd de Rolbrug alhier, wegens aanvaring voor het verkeer gesloten. Maandagmorgen is de brug weer voor het verkeer opengesteld. NIEUWENDIJK. De vrouw van J. P. had het ongeluk te vallen niet gevolg dat zij een arm brak. Heden (Vrijdag)avond om 7 uur zal in gebouw Tavenu de jaar lij,ksche Ouderavond worden gehou den, uitgaande van de Chr. School- vereeniging. Als onderafdeeling van de Chr. Geni. Zangvereen. „Oefening Kweekt Kunst" is opgericht een kin derkoor met aanvankelijk 5,2 leden. Tot naam der vereen, werd zen „Van knop tot bloem". Zaterdagavond gaf het man nenkoor „Onderling Genoegen" di recteur de heer J. de Graaf, voor een stampvolle zaal een goedgeslaag de uitvoering in gebouw Tavenu. Zoowel de zangnummers alsmede de samenspraken vielen bijzonder in den smaak der aanwezigen en oogst ten veel bijval. „Onderling Genoe gen" kan met voldoening op dezen zoo goed geslaagden avond terugzien. POEDEROIJEN. Naar wij vernemen heeft het Bestuur van het mannenkoor „Ons Genoegen" alhier, den heer <C. Merkx te Heusden aangezocht als directeur harer vereeniging. De wekelijksche repetities zullen op 20 Maart a.s. weer een aanvang nemen. Ten nadeele van A. G. alhier, werd Dinsdagavond een rijwiel ont vreemd. SPRANG. De Ned. Herv. Knapenver- een. „Samuel", kwam j.l. Donder dagavond in feestvergadering bijeen. /Het was voor de jongens een ge zellige en leerzame avond. .WIJK EN AALBURG. Het onderwijs op de scholen, dat de laatste weken, wegens de brandstoffenschaarschte niet kon plaats hebben; is thans weer gedeel telijk hervat. WIJK. "(Mej. J. Bouman slaagde voor het examen costumière. Zij genoot haar opleiding bij mevr. Wondergem, leerares "der modevakschool te Wijk. WERKENDAM. Naar wij vernemen hoopt bin nenkort voor de Chr. Vrouwenbond als spreker op Je treden, de heer Ad. Kuiper van Utrecht, gelco- BROOD. 13 A 400 gr. brood of 4 rants, gebak. 13 B 50 gr. brood of 1 2 rants, gebak. Yan 1521 Maart. BOTER, MARGARINE OF VET. 11 Boter- en Yetkaart. 125 gram boter of 125 gram margarine, of 100 gram vet. 12 Boter- en Yetkaart. 125 gram margarine of 100 gram vet. Yan 28 Febr.16 Maart. 05 en 09 Boter- en Yetkaart verlengd tot 16 Maart. YLEESCH EN YLEESCHWAREN. 13 A 1 rants, vleesch of vleeschw. 13 B i/4 rants, vleesch of vleeschw. Yan 1521 Maart. MELK. 10 A t/m 13 A 31 2 liter melk. 10 B t/m 13 B l3/4 liter melk. Yan 22 Februari21 Maart. 06 t/m 09 A en B., verlengd tot 21 Maart. AARDAPPELEN. 13 A l3/4 kg. aardappelen. 13 B V9 kg. aardappelen. Van 15-21 Maart. VASTE BRANDSTOFFEN. „OS K.F." voor kookdoeleinden, 2 eenheden vaste brandstoffen. Van 1 Februari30 April. „07 K.F." Verlengd tot 30 April. HAARDEN EN KACHELS. 05, 06 en 07, verlengd tot 30 April. 08, 13 en 17, geldig tot 30 April. Op bon 08 is alleen turf verkrijgbaar. CENTRALE VERWARMING. 12 t/m 20, verlengd tot 30 April. 23 t/m 28, geldig tot 30 April. Bonnen „brandst., één eenheid", geldig tot 1 Mei 1942. „Een eenheid le t/m Se periode", geldig tot 30 April. Elke bon geldig vootr het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. PETROLEUM. 15 2 1. petroleum. (Bonk. O). Van 28 Dec.31 Maart. 26 2 1. petroleum. (Bonk. SenT). Van 4 Jan.31 Maart. SCHEERZEEP. BoiiL van de Textielkaartvoorman nen en jongens, gebaren vóór 2 Nov. 1926, 50 gr. scheerzeep of tube of pot scheercrème. Van 1 Januari30 April. Bonkaart Algemeen SUIKER. 213 1 kilogram suiker. Yan 22 Februari21 Maart, KOFFIESURROGAAT. 214 250 gram koffiesurrogaat. Yan 22 Februari21 Maart. PEULVRUCHTEN. 225 250 gram peulvruchten. Van 22 Februari21 Maart, GORT. 226 250 gram gort, rijstgries of aardappeltapioca of 4 I. pap. Van 22 Februari21 Maart, VERMICELLI OF MAÏZENA. 227 100 gr. vermicelli of maizena. Yan 22 Februari-21 Maart, JAM, STROOP, ENZ. 215 500 gram, jam, marmelade, ge lei, stroop, honing, enz. Van 22 Februari21 Maart. ZEEP 228 1 rantsoen zeep. H Zeepkaart P, 75 gr. toilletzeep. Van 131 Maart. 211 en Zeepkaart G, verlengd tot 31 Maart. BLOEM, GEBAK OF BROOD. 221,222,223,224, 70 gram meel of bloem of 1 rantsoen brood of gebak pier bon. Yan 22 Februari21 Maart. KAAS. 216,217,218,219,220 100 gram kaas of smeerkaas per bon. Van 22 Februari21 Maart. 204, 205, 206, 207, 208 kaas verlengd tot 21 Maart. Bonkaart Reserve 11 D en 12 D Van 22 RIJST. 250 gram rijst. Februari21 Maart. CACAO. 10 C en 10 D 50 gram cacao. Vain 22 Februari21 Maart. EEN RANTSOEN Donderdag 19 Maart a.s. des nam. om 2.30 en 6.30 u. hoopt Ds. v.d. Woestijne van Ridderkerk, voor de Geref. Gem. voor te gaan teneinde biduur te houden voor het gewas. De Rijkswaterstaat heeft be stek No. 34 voor het onderhouden van de rivierwerken van de Maas van Belg. grens (Eysden) tot hmr. 250 van Bergsche Maas (Donge- mond) voor zooveel betreft de perc. 3 en 4 gegund aan Gebr. P. en T. de Klerk alhier voor resp. f 47,050 en f 74,050. WOUDRICHEM. Voor "het examen "Vakbe kwaamheid voor 'bakkers, uitgaande van de stichting' voor vakopleiding en examens in het 'bakkersbedrijf, slaagde te Rotterdam de heer J. G. Groeneveld alhier. Bij den veehandelaar Y. VI. Spoor alhier bracht een schaap vier lammeren ter wereld, hetgeen zelden voorkomt. Tot brigade-commandant van de Marechaussée in deze gemeente is benoemd de opperwachtmeester der marechaussée G. Honings, van de brigade Ossendrecht. De Agent der'Ned. Visscherij- centrale in deze gemeente heeft ter kennis van 'belanghebbenden ge bracht dat voor de visscherij beschik baar zal komen een belangrijke partij linnen snoekbaars- en fintennetten. Tot dusver konden deze netten zonder bemoeienis van de Nederlandsche Vis scherij centrale worden gekocht, 'doch thans, is de distributie van deze net ten onderworpen aan de bepalingen welke door de Ned. Visscherij centrale zijn gesteld. Volgens deze 'bepalingen dient de visscher zijn aanvrage in bijj den agent der Ned. Visscherij centrale, den heer M. Smits, Bagynestraat A 191 alhier, onder opgave van de be- noodigde hoeveelheid netten in kg., de soort visscherij en den naam van den leverancier. De visschers moeten htm aanvrage persoonlijk bij gtemel- den agent indienen. De lijst van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Nieuwe Ban" ligt tot 15 Maart a.s. voor de ingelanden ter inzage 'bij'den secretaris van het waterschap, den heer Y. M. Kentie alhier. GEMEENTE EETHEN. In de week van 16 tot en met 21 Maart a.s. zal het Distributiekantoor te Eethen voor gewone aangelegen heden geopend zijn als volgt: Dinsdag 17 Maart 3.301.30 u. n.m. Woensdag 18 Mrt. van 2.303.30 u. Donderdag 19 Mrt. van 3.304.30 u. Vrijdag 20 Maart van 2.303 uur. Inlevering detailisten en afhalen bonnen voor zieken en dergelijke op de gewone uren. Op de uren, waarop het distribu tiekantoor geopend is, kunnen aan-< vraagformulieren ter verkrijging van; extra broodkaarten worden afge« Zooals bekend worden voor bet jaar 1942 geen biglgenmerken 'toe gekend, doch komt daarvoor in de plaats een fokze u ge n toe w ij zing. Deze Boewijzing zal echter in hoofdzaak beperkt moeten blijven tot die fok kers, welke in voorgaande jaren een toekenning van biggenmerken had den. Op het aantal te houden zeugen 'h bovendien nog een beperking toe gepast, welkte voor niet-stamJboekfok- kiers begint bij een toewijzing van 3 of meer zeugen. ,Voor stamboékfok- kiers begint deze beperking 'bij een toewijzing van 5 of meer zeugen in 1941. Als stamboekfokker wordt slechts aangemerkt de fokker, die vanaf 1 Januari 1941 lid van een der stamboeken was en zfjn verplichtin,- gten tegenover het stamboek heeft nagieklomen. Van elke niet-stamboek zeug zal slechts één (loom gemerkt iwprden in 1942. Toornen van stamj- boek'zeugen, welke door erkende stamSboe'kfokkers worden aangehou den, maken hierop een (Uitzondering, daarvan kunnen alle toornen gemerkt worden. Een zeug die ,in het biglgen,- boe'k1 in ingeschreven wordt piet als stamboek'zeug 'beschouwd. Nogimaals wordt er op gewezen, Idaf de 'biglgen alleen dan gemerkt wrdoen, indien de fokker piinstens 8 dagen voor de geboorte der biggen den plaatsielijkten biureauhou'der van zijn district heeft verwittigd, dat hij een dragende zeug op zgn 'bedrijf heeft, terwijl hij binnen 4 maal 24 uu,r na de geboorte der biggen deze ter merking moet hebben opgegeven. De voorwaarden gelden voor alle zeughouders en voor telken toom bigr Igten, die in aanmerking komt om gfemerkt te worden. ,Men leze vooral ook' de toelichting op de achterzijde van de kaart. Naast de hierboven bedoelde fok- zeugentoewij zingen worden vergun ningen afgegeven voor liet opfokken van jonge fokzeugen. In verband hier mede komen alle thans nog loopende öpfokverg'unningen te vervallen en moeten deze 'binnen, 4 weken na ont vangst der fok'zeugentoewijzingskaart bij den plaatselijken bureauhouder worden ingeleverd, waarbij dan te vens een aanvraagformulier gtetee- kend kan worden tot het verkrijgen van nieuwe optokve r giunning'enHet aantal nieuw uit te reiken op fok ver gunningen mag het aantal aan te hou den fokzeuigen niet te boven gaan. Bij het aanvragen eener opfbkvergun- ming moet opgegeven worden, het oormerk, tatoueermefk e.v. stamboek- nummer en aïidere kenmerken van het fokvarken. De boventallige toewij zingen van fiokvarkens, welke pan stamboekfokkers in Mei 1941 zijn toe gekend blijven voorloopig tot 1 Mei 1942 van kracht. j De Provinciale Voedselcommissaris voor Noordbrabant. - De winter wil nog maar steeds niet van ons scheiden, in den afge- loopen nacht heeft het flink gevro ren en heden Vrijdagmorgen waait weer een kouden snerpenden wind uit het Oosten en dat op 13 Maart. Nog 8 dagen en dan behoort de lente toch te beginnen. Met het oog op den landbouw, wordt dit meer dan hoog tijd. Maandag a.s. zal alhier, voor deze en de daarbij betrokken ge meenten, des namiddags om half twee, de voorjaarskeuring van stieren worden gehouden. Op het Consultatiebureau voor zuigelingten waren Dinsdag j.l. ^zui gelingen voor onderzoek aanwezig, n.l. uit Heusden 5, Herpt 1, Gende- ren 1, "Eethen 3, "Elsbout 2. Bij de damclub werd Maandag een aanvang gtemaakt met een drier tallenwedstrijd. De uitslag van de eerste ronde is Drietal A Drietal B. C. Bax.C Schaap "1 1 A. Nieuwkoop'D. v. d. Stoep 02 C. v. d. BergA. C. Nooten 20 Totaal *33 Drietal C Drietal D'. Dammer"G. Jonker 02 F. v. d. BergJ. Klaren 02 A. v. d. Donk'B. de Jong 20 Totaal 24 Maandag a.s. voortzetting. Aan de gisterenavond alhier gehouden stemming ter verkiezing van twee Notabelen der Ned. Herv. Kerk, werd door 20 personen deel genomen. Hiervan verkregen A. Mi chael en M. de Waal elk 19 stemmen, zoodat beide af tredenden zijn herko zen. Op de j.l. gehouden vergade ring' van de Herv. schoolvereen. al hier, werden tot bestuursleden herko zen, de heeren J. B. Branger en P. v. Wijk. A.s. Maandag 16 dezer, des nam. 8 uur, hoopt de Herv. Zondag- sc'hooivereen., in de consistoriekamer der Herv. Kerk een ledenvergade ring te houden. De ring van Chr. Jongelings- vereenigingen op G.G. in de Bomme- lerwaard, kwam Maandagavond inde consistorie der Ned. Herv. Kerk al hier, in vergadering bijeen. Na ge bruikelijke opening door den voor zitter, den heer J. van Willigen, wer,- den een tweetal inleidingen behan deld, waar een leerzame bespreking op^ volgde. Aan het eind der vergader- ring werd door Ds. v. d. Haar uit Poederoijen met dankgebed gesloten. De Ned. Herv. Meisjesvereen. „Bidt en Werkt" hield j.l. Maandag avond half acht in het gebouw „Elt- thato", onder leiding van Tiaar vroe- geren eere-voorzitter, Ds. T. H. Oos- tenbrug uit Groot-Ammers, haar jaar vergadering, welke druk bezocht was. Behalve de verslagen van secreta- taresse en penningmeesteresse, ver meldde de agenda voordrachten en inleidingen, wélke door de aanwezi gen met stille aandacht werden be luisterd. Naar we vernemen zal de nieuwe predikant der Ned. Herv. ge meente, Ds. H. K. van Wingerden te Arnemuiden, in de eerste helft van Mei zijn herderlijk werk te dezer plaatse aanvaarden. Brood100 gram brood. Gebak: 75 gram beschuit, wafels, bisouits, koekjes, of 100 gram speculaas, of 140 gram koek, of 300 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram gevuld groot korstgebak of 500 gram taartgebakjes. Bloem 70 gram tarwebloem, -meel, rogge bloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Rljsst;: 250 gram rijst, rjjstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmeelviokken, gruttemeel (gemengd meel). Gort250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gruttemeel (gemengd meel), rjjstgries, aardappeltapiooa. "Vermicelli: 100 gram vermicelli, ma caroni, spaghetti. Maïzena100 gram maïzena, sago, aard appelmeel, of 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. «Tam: 500 gram jam, stroop, honing, enz. Vleesch.100 gram vleesoh, gewicht van been inbegrepen, of 150 gram paardenvleesoh, gewicht van been inbegrepen. Vleeschwaren75 gram gerookt of gekookt vleeseh, of 75 gram gerookte worst soorten, of 100 gram gekookte worstsoorten, of 125 gram leverartikelen, tongeworst, nierbrood, of 150 gram bloedworst, zure zult. Zeep90 gram huishoudzeep, of 150 gram eenheidstoiletzeep, of 100 gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), of 150 gram zachte zeep (samenstelling 1 Jan.31 Aug. 1941) of 250 gram zeeppoeder of 450 gram wasoh- poeder of het doen wassohen van 20 K.G. droge vuile wasoh. Brandstoffen1 H.L. (maximaal 75 K.G.) anthraciet, steenkolen, industriebriketten, eierbriketten, of 2 H.L. cokes, gascokes, of 110 K G. bruinkoolbriketten of 75 E.G. petroleum- cokes of 150 K.G. cokesbries, cokesgruis, of 800 stuks persturf, of 450 stuks baggerturf, of 275 K.G. turf uit de Feel, of 200 K.G. andere soorten turf. haald' .1 i ui J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 2