Distributiebonnen Plaatselijk Nieuws Z Correspondentie S Burgerlijke Stand Marktberichten. DAMKAMPIOENSCHAP VAX NEDERLAND. Haarlem, 14 Maart: de GraagPors 11. Hillegersberg, 15 Maart: de Graagv. Dartelen 20. Stand na de 5e ronde: gesp. gew. rem. verl. p. R. G. Keiler 5 4 1 0 9 J. H. Vos 5 2 3 0 7 'A. de Graag 5 2 3 0 7 Ph. J. Ham 5 3 1 1 G. Pors 5 2 2 1 6 P. J. v. Dartelen 5 1 2 2 4 iVV. Huisman 5 1 2 2 4 'J. M. Bom 5 0 3 2 3 'A. M. Olsen 5 0 2 3 2 J. C. P. Kalden 5 0 1 4 1 A.s. Zaterdag: Haarlem: de GraagVos. A.s. Zondag: Leiden: Huismande Graag. HEUSDEN. Door het Gewestelijk Arbeids bureau 's-Hertogenbosch zal in de ze gemeente zitting worden gehou den op .V r ij d a g 20 Maart 1912 Donderdag 19 Maart a.s. zal in het kerkgebouw der Ggref. Kerk aan de Gasthuisstraat de vijfde lijdensmeditatie worden gehouden, over het onderwerp Moordenaar of Middelaar? (Luc. 23 vs. 18). I Aanvang 8 uur. Onder leiding van Mevrouw en Ds. Vogel hielden de Meisjesvereen. „Jong Leven" en de J. V. „Eben- Haëzer" j.l. Vrijdagavond in de be waarschool hun gecombineerd jaar feest. Na het gemeenschappelijk zin gen werd dit jaarfeest met een har telijk welkomstwoord door Ds. Vo gel geopend, waarna we als no. 1 een in schitterende kleuren „wel komsttableau" kregen te zien. De Bijbelinleiding over Lucas 8, door Mej. den Engelse bleek in goed verzorgde handen te zijn, welke ge schiedenis over het dochtertje van Jairus ons een leerzaam oogenblik bezorgde. Vervolgens kregen we een jaarverslag te liooren van M. V. „Jong Leven", alsook van het eerste lustrum dier vereen, door de Secre- taresise, Mej. A. Bouman, waarin breedvoerig werd vermeld, wat er zooal in die laatste vijf jaar was ge beurd; in hoofdzaak mocht de ver- leeniging terugzien op het nuttige werk door haar geleverd, vooral wat betreft het maken en verdeelen van kleeding voor de behoeftige armen, dat was dus voor de M. V. een dank bare herinnering. Na dit verslag volgde dat van den Secretaris der J. V., den heer M. Bax, welke deze keer zijn keurig jaarverslag op rijm had gesteld, het geen door de vele aanwezigen op hoogen prijs werd gesteld. Verder werd door de Meisjesvereen. een zeer ïnooi to oneels tukje opgevoerd, n.l. „Fabrieksmeisjes", hetgeen door 8 meisjes zeer correct werd opge voerd, waarvan vanzelf werd geno ten. Toen was weer de beurt aan de J. .V. en wel met het verbazend mooie tooneelstuk n.l. „Incognito" hetgeen zeer in den smaak viel der aanwezigen. Ook dit stuk getuigde yan onvermoeide studie. Afgevaardigden waren aanwezig uit Genderen, Wijk, Nederhemert en SWell, welke allen op hun beurt de gelukwenschen voor de beide ver- eenigingen uitspraken. Tusschen de bedrijven door konden we doorgaans genieten van het meerstemmig zin gen van passelijke liederen van en kele meisjes der vereeniging, bege leid op het orgel. Tot slot kregen we nog een voor dracht, voorgedragen door M. Bax, welke met eerbiedige aandacht werd gevolgd, waarna door gemeenschap pelijk zingen en dankgebed door Ds. Vogel werd besloten. De buitengewone belangstelling, welke voor dit gecombineerde jaar feest bestond, bleek wel uit het feit dat reeds des namiddags bij de plaats bespreking, de heele zaal was uit verkocht, en des avonds velen teleur gesteld terug konden keeren. Dit laat ste vonden we erg jammer, doch be reids werd telefonisch aangevraagd, den volgenden avond, dus Zaterdag nogmaals deze jaarvergadering voor het publiek "te mogen houden, het geen werd toegestaan. Ook deze twee de avond voldeed in alle opzich ten aan de verwachtingen, en werd dus als vanzelf het geheele program ma nogmaals keurig afgewerkt. Ook ditmaal was de zaal geheel met be langstellenden gevuld. De Meisjesvereen. „Jong Leven" ien de J. V. „Eben-Haëzer", zijn we (dan ook zeer dankbaar, dat ze ons Zulke aangename avonden hebben be zorgd, en roepen hun dus gaarne feen spoedig tot weerziens toe. Bij de damclub werd Maan dag j.l. de tweede ronde gespeeld van de drietallen-wedstrijd. De uit slagen waren als volgt: Drietal A Drietal C C. Bax„Dammer" 02 A. NieuwkoopF. v. d. Berg 02 C. v. d. BergA. v. d. Donk 11 Totaal 15 Drietal B Drietal D C. SchaapG. Jonker 20 D. v. d. StoepJ. Klaren 02 A. C. NootenB. de Jong 20 ALMKERK. CAPELLE. EETHEN. NIEUWENDIJK. SPRANG. VEEN. WIJK. WOUDIÏICIIEM. WAALWIJK. BROOD. 13 A 400 gr. brood of 4 rants, gebak. 13 B 50 gr. brood of 1 2 rants, gebak. Van 1521 Maart. BOTER, MARGARINE OF VET. 13 Boter- en Vetkaart. 125 gram boter of 125 gram margarine, of 100 gram vet. Van 1725 Maart. VLEESCII EN VLEESCIIWAREN. 13 A 1 rants, vleesch of vleeschw. 13 B V* rants, vleesch of vleeschw. Van 1521 Maart. MELK. 10 A t/m 13 A 3Vg liter melk. 10 B t/m 13 B 1®/4 liter melk. Van 22 Februari21 Maart. 06 t/m 09 A en B., verlengd tot 21 Maart.' AARDAPPELEN. 13 A l3/4 kg. aardappelen. Va kg. aardappelen. Van 1521 Maart. 13 B VASTE BRANDSTOFFEN. „08 K.F." voor kookdoeleinden, 2 eenheden vaste brandstoffen. Van 1 Februari-30 April. „07 K.F." Geldig tot 30 April. HAARDEN EN KACHELS. 05, 06 en 07, geldig tot 15 April. 08, 09, 13 en 17, geldig tot 15 April. Op bon 08 is alleen turf verkrijgbaar. CENTRALE VERWARMING. 12 t/m 20, geldig tot 15 April. 23 t/m 32, geldig tot 15 April. Bonnen „brandst., één eenheid", geldig tot 1 Mei 1942. „Een eenheid le t/111 9e periode", geldig tot 15 April. Elke bon geldig voor het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. PETROLEUM. 15 2 1. petroleum. (Bonk. O). Van 28 Dec.31 Maart. 26 2 1. petroleum. (Bonk. SenT). Van 4 Jan.31 Maart. SCHEERZEEP. Bon L van de Textielkaart voor man nen en jongens, ggboren vóór 2 Nov. 1926, '50 gr. scheerzeep of tube of pot schietercrème. Van 1 Januari30 April. Bonkaart Algemeen SUIKER. 213 1 kilogram suiker. Van 22 Februari21 Maart. KOFFIESURROGAAT. 214 250 gram koffiesurrogaat. Van 22 Februari21 Maart. PEULVRUCHTEN. 225 250 gram peulvruchten. Van 22 Februari21 Maart. GORT. 226 250 gram gort, rijstgries of aardappeltapioca of 4 1. pap. Van 22 Februari21 Maart. VERMICELLI OF MAÏZENA. 227 100 gr. vermicelli of maizena. Van 22 Februari21 Maart. JAM, STROOP, ENZ. 215 500 gram, jam, marmelade, ge lei, stroop, honing, enz. Van 22 Februari21 Maart. ZEEP 228 1 rantsoen zeep. H Zeepkaart P, 75 gr. toilletzeep. Van 131 Maart. 211 en Zeepkaart G, verlengd tot 31 Maart. BLOEM, GEBAK OF BROOD. 221,222,223,224, 70 gram meel of bloem of 1 rantsoen brood of gebak per bon. ■Van 22 Februari21 Maart. KAAS. 216,217,218,219,220 100 gram kaas of smeerkaas per bon. Van 22 Februari21 Maart. 204, 205, 206, 207, 208 kaas verlengd tot 21 Maart. Bonkaart Reserve RIJST. 11 D en 12 D 250 gram rijst. Van 22 Februari21 Maart. CACAO. 10 C en 10 D 50 gram cacao. Van 22 Februari21 Maart. EEN RANTSOEN Ons bestelboek is door brand ver loren gegaan, zoodat wij van sommi ge bestellingen niet de ojxlrachtge- ver meer weten Beleefd verzoeken wij hen, die van 1226 Februari bij ons een boek bestelden en dit nog niet ontvingen hun bestelling even te herhalen. Wie bestelde: Zangbundel van Joh. de Heer. Moederbibliotlieek No. 1, Moeder en haar Man, door Prof. Dr. iWa- terink. Gratis keuze V. C. L. Serie Ge leend goed. FIRMA L. J. VEERMAN, Heusden. 1 HEUSDEN. 's-GRAVENMOER. Geboren: Geesje, d. van H. Nijdam en W. Kamphuis; Barbara J., d. van K. de Geus en B. v. Eersel. Getrouwd: Christoffel Pieter Met sen, 31 j. en Lena Rutter.s 27 j. Overleden: Hendrik Metsen, 62 j. echtgenoote van C. v. Eersel. Totaal 42 Stand der groepen: Drietal A 1 punt; B 3 p.; C 2 p.; D 2 punten. A.s. Maandag de laatste ronde: Drietal ADrietal D. Drietal CDrietal B. Zaterdagmiddag- ontstond brand in den schoorsteen van de woning' van den heer v. Veghel aan de Wiel- straat. De brandweer wist met een slang op de waterleiding erger te voorkomen. Vanaf heden is het gemeen tesecretarie alhier voor het publiek uitsluitend geopend van des voorm. 912 uur. Wegens kolenschaarschte zal het gemeentehuis tot nadere aankondi ging des Zaterdags en 's Maandags gesloten zijn. Aangiften voor den Burgerlijken Stand kunnen op genoemde dagen ten huize van den gemeentesecretaris plaats vinden. Op de op Maandag 16 dezer gehouden ledenvergadering van de Herv. Zondagsschoolver. „Samuël" alhier, werden tot bestuursleden her kozen de heeren Ds. v. d. Akker en C. den Boer, welke beiden hunne benoeming aannamen. -* Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" hield j.l. Donderdagavond acht uur in haar repetitielokaal onder leiding van den secretaris, den heer W. J. van Nieuwenhuijzen, haar jaar vergadering. Na een kort openingswoord wer den de notulen der vorige ledenver gadering, na voorlezing door den se cretaris goedgekeurd en vastgesteld. Aan het verslag over den toestand en werkzaamheden der vereeniging uedurende het afgieLoopen jaar ontlee- nen wij, dat het aantal werkende le den vermeerderde met 3, terwijl het aantal donateurs constant bleef. In dit verslag werd in gevoelvolle woor den de nagedachtenis van het over leden bestuurslid, den heer E. Colet, herdacht, die gedurende 16 jaar pen ningmeester der vereeniging is ge weest. De rekening en verantwoording over het afgeloopen boekjaar sloot met een klein voordoe lig saldo. De boeken en bescheiden van den pen ningmeester werden nagezien en "in orde bevonden. Besloten werd in de vacatures, ont staan door het overlijden van den heer E. 'Galet en door het bedanken van den heer J. Michaël, in een vol gende vergadering te voorzien terwijl het aftredend bestuurslid, de heer H. W. Kerst, met algemeene stemmen werd hefkiozen. De prijzen voor getrouw repetitie- bezoek werden toegekend aan de le den G. van Baardwijk', Adr. Christ Mzn. en A. van der Schans. Na de rondvraag, waarbij o.m. nog besloten werd in den loop van den zo mer in samenwerking met de ge mengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje" zoo mogelijk enkele openluchtconcer ten te geven op de muziektent over de Binnenhaven, werd deze verga dering te ongeveer 10 uur gesloten. Bij de op 17 Maart j.l. alhier gehouden stierenkeuring werden de stieren van de navolgende eigenaren goedgekeurd Genderen Eigenaar J. Oerlemans, J. C. v. d. Beek, H. v. d. Heuver (2 st.), E. v. d. Beek, L'. P. Brandêrh horst. Eethen Eigenaar Ant. v. d. Kolk. MeeuwenEigenaar wed. J. de Raad. B.-BroekEigenaar A'. W. Bos Jac. Heijmans, "Willem- de Graaiff (2 st.). DrongelenEigenaar C. M. Don ken en Jac. de Raad. Wijk: Eigenaar J. C. Wink (2 st.). Van het stamboek werden de na volgende stieren goedgekeurd Eigenaar Joh. Oerlemans, Gende ren, A. W. Bos te B.-Broek1 en Ant. v. d. Kolk te Eethen. Op Woensdag 25 Maart a.s. zal in gebouw Tavenu een gecombi neerde jaarvergadering worden ge houden van de Geref. M.V. „Mirjam" en van de K.V. „Benjamin". Onder zeer groote belangstel ling werd j.l. Vrijdagavond de jaar- lijksche ouderavond gehouden, uit gaande van de School met den Bijbel. Ten nadeele van den heer C. W. uit Waalwijk, werd een fiets ge stolen. Tot op heden bleven de die ven onbekend. Door eenige jongens die op een stuk weiland in den Korten Meerdijk aan het spelen waren, werd een fiets gevonden, waarvan de wie len vernield en de banden weggenor men waren. De heer Ten Ham, Rijksveld wachter alhier, slaagde vorige week als wachtmeester der marechaussée. Morgen, Donderdag, zal alhier in de Ned. Herv. Kerk, des nam. 3.30 uur, een Huwelijksinzegening plaats vinden, waarbij Ds. Slok hoopt voor te gaan. Tot hoofd der O.L. school al hier is benoemd de heer R. v. Suij- lichem, hoofd van de v.m. openbare lagere school te Aalburg. Onze oud-stadgenoot, de heer J. G. Koppers, slaagde aan de Rijks universiteit te Utrecht voor het twee de gedeelte artsexamen. De Diaconie der Ned. Herv. gemeente alhier heeft wegens gebrek aan brandstoffen aan verschillende ar me gezinnen hout laten uitdeelen. De aandacht van de visschers in deze gemeente wordt er op geves tigd, dat een jiieuwe regeling voor de aanschaffing van garens en/of net werk is getroffen. Voortaan zal vlasgaren moeten wor den gebruikt ter vervanging van ma nilla, trawlgarens en katoenen garens. Dit beteekent dus, dat zooveel moge lijk vlas gar en moet worden aange vraagd voor de vervaard,igiing van nieuwe netten als hiervoor bedoeld. eD distributie zal als volgt geschie den De verbruiker (visscher) dient een aanvrage in bij den agent van de Ne- derlandsche Visscherij-Centrale, den heer M. Smits Jzn., Bagynestraat 191a alhier. Deze aanvrage kan per brief ge schieden en moet de volgende gege vens bevatten 1. Naam en voornamen van den aanvrager; 2. Volledig adres met straat en huisnummer3. Lederteeken en nummer van het vaartuig waar voor het aangevraagde bestemd is. Indien de aanvrage niet voor een bepaald vaartuig geschiedt, b.v. voor de binnenvisscberij, dient zulks evenr eens te wórden vermeTd. 4. Gewensch- te hoeveelheid in K.G. onder vermel- langd wordt. 5. Duidelijke omschrij- ding iof garen dan wel netwerk' ver ving van het doel, waarvoor het aan gevraagde bestemd is, onder opgave van de soort visscherij, welke uitge oefend wordt of zal worden. 6. Naam en volledig adres van den leverancier, van wien men het aangevraagde wenscht te betrekken. Alleen aanvragen, welke aan alle der hierboven genoemde voorwaar den voldoen, zullen i,n behandeling worden genomen. Opnieuw "is er vte dezer plaa'tse een groote sluikhandel in schoenen aan het licht gekomen, "die tot resul taat heeft gehad, dat er meer dan 1000 paren schoenen in beslag' genoi- men werden, terwijl .voorts de drie hoofddaders werden gearresteerd. Het was de ambtenaren ter oore gekomen, dat er jn Waalwijk nog aan schoenen was ,te komen en dus togen zij met <de Langstraat-Expres oftewel het halve zool lijntje naar bet centrum van de Nederl. schoenindus trie, waar ze ,zich voordeden als koor pers. Al vrij spoedig hadden ze coni- tact met iemand, ({lie htm aan bon- vrije schoenen zou Jcunnen helpen en tenslotte belandden zij via verschil lende tusschenpersonen bij een man, met wien ze zaken konden doen. De schoenen werden nauwkeurig 'beke ken en na wat wikken en wegen kwam de koop ;tot stand. Ze kochten een partij schoenen yan eren slordige 1000 paar tegen den pprijs van 23 tot 27 gulden per paar. Er waren zoowel dames- als jieerenschoenen on der. Zoodra de koop in kannen en kruiken was maakten de ambtenaren zich 'bekend, namen ,de schoenen in 'beslag en arresteerden "den verfcooper. Het onderzoek dat onmiddellijk werd voortgezet wees voorts jiog uit, dat er nog verschillende pndere personen in dit complot zaten. Thans zijn ge arresteerd de schoenfabrikanten v. H. uit Sprang-Capelle en L. uit Waalwijk en B. uit Waalwijk. Tal van andere personen zijn nog jn verhoor geno- men. j l i Brood: 100 gram brood. Gebak: 75 gram beschuit, wafels, bisouits, koekjes, of 100 gram speculaas, of 140 gram koek, of 800 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 600 gram geruid groot korstgebak of 500 gram taartgebakjes. Bloem 70 gram tarwebloem, -meel, rogge bloem, -meel, zelfrjjzend bakmeel. Hijst;: 250 gram rijst, rjjstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmeelvlokken, gruttemeel (gemengd meel). Grort250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gruttemeel (gemengd meel), rijstgries, aardappeltapiooa. Vermicelli: 100 gram vermicelli, ma caroni, spaghetti. Maïzena100 gram maïzena, sago, aard appelmeel, of 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. Jam500 gram jam, stroop, honing, enz. Vleesch100 gram vleesoh, gewicht van been inbegrepen, of 150 gram paarden vleesoh, gewicht van been inbegrepen. Vleeschwaren75 gram gerookt of gekookt vleesch, of 75 gram gerookte worst soorten, of 100 gram gekookte worstsoorten, of 125 gram leverartikelen, tongeworst, nierbrood, of 150 gram bloedworst, zure zult. Zeep90 gram huishoudzeep, of 150 gram eenheidstoiletzeep, of 100 gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), of 160 gram zachte zeep (samenstelling 1 Jan.31 Aug. 1941) of 250 gram zeeppoeder of 450 gram wasoh- poeder of het doen wassohen van 20 K.G. droge vuile wasch. Brandstoffen1 H.L. (maximaal 75 K.G.) anthraciet, steenkolen, industriebriketten, eierbriketten, of 2 H.L, cokes, gascokes, of 110 K G. bruinkoolbriketten of 75 K.G. petroleum- cokes of 150 K.G. ookesbries, cokesgruis, of 800 stuks persturf, of 460 stuks baggerturf, of 275 K.G. turf uit de Peel, of 200 K.G. andere soorteu turf. Men is hiermee een wijdvertakt complot op het .spoor gekomen, dat er zijn werk van maakte schoenen van frauduleus gekocht leer te maken of te laten maken en ze dan tegen bar hooge prijzen zonder hon te verkoo- pen. GeborenJohanna, d. v. S. van As en P. van Dongen; Jacóbus Art- noldus Adriana, z. v. M. A. van der Linden en L'. A. Th. Duijs. Overleden Gijsberta Boevé, echtg. van Johs. de Ridder, 77 j.Hendrikus Johannes Doll ekens, 50 j. GORINCHEM, 16 Maart. Veemarkt. Op de heden gehouden veemarkt bedroeg de aanvoer 729 stuks. Bij vlugge handel werden de volgende prijzen besteed Kalf koeien f 540.tot 590. Melkkoeien 500.550. Varekoeien 300.350. Guiste vaarzen 250.300. Stieren 400.200. Pinken 150.200. Graskalveren centrale prjjs. Nuchtere fokkalveren 20.45. Zeugen 150. Overloopers 25.35. Biggen 15.26. Schapen m. lammeren 110.130. Lammeren 30.35. Alles per stuk. Pluimvee en konijnen. Op de heden gehouden pluimveemarkt was de handel en de aanvoer iets beter. Slachtkonijnen gingen voor f 0.90 per K.G. en oude kippen en hanen eveneens voor f 0.90 per K.G. van de hand. Eierveiling. Op de heden gehouden eierveiling bedroeg de aanvoer 801 stuks. De prijs was f 1.32 per K.G.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 2