5. 2). £ank!tnyzctt 4 Co's Bank Jf.V. Distributiebonnen Plaatselijk Nieuws LET OP!! tblbp. no. is. Raamsdonksveer. Agentschap van dt flw?ttrdams(ht Baalt ff.V., Amsterdam Verstrekt Handelscredielen tegen nader overeen te komen voorwaarden Opent Rekening-Courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden a Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SRAARBANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. T. BOONSTRA. IIEUSDEN. Woensdag overleed in zijn te genwoordige woonplaats Vught de heer Mj. J. van Riet, die geruimen tijd in fleusden als ontvanger der Idlrecte belastingen "heeft gefungeerd en die ook! hier aller achting genoot. Tot zijn vertrek uit deze gemeente dat in 1933 plaats vond, was hij lid van den gemeenteraad en regént der Godshuizen. i Ook! in zijn nieuwe woonplaats iVught bekleedde hij meerdere func- Itie's, zoo was hij daar .secretarisp penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur en secretaris-penningm. van den woningbouw Charlotte van Beuningen Stichting^. De voerledene werd 13 Juni 1869 !te Gemert geboren en bereikte dus den leeftijd van 72 jaar. .Vanaf Zondag 22 Maart a.s. zullen de ochtenddiensten in de Geref. Kerk weer om 10 uur aan- fv'arigen. Op het Consultatiebureau voor zuigelingen waren Dinsdag j.l. 11 zui gelingen voor onderzoek aanwezig nl. uit Heusden 9, Herpt 2. ALMKEHK. Onze dorpsgenoot de heer P. Lvijjendijk, slaagde bij liet op 11 en 12 Maart j.l. te Apeldoorn gehou den examen voor den rang van wachtmeester. Op de op 17 Maart alhier ge houden voorjaarsstierenkeuring wer den 33 stuks aangevoerd, waarvan ier 17 werden afgekeurd. Woensdag 25 Maart des n.m. 8 uur lioopl D.s. v. d. Akker, Iierv. pred. alhier biduur te houden voor het gewas, terwijl Ds. Hakman, Ger. pred. alhier dit op Zondag 22 Maart Kiet zijne gemeente lioopt te houden. Onze burgemeester de Ed.A. Heer H. Blok is thans benoemd tot lid van het Prov. Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in de Prov. Noordbrabant. ANDEL. Wie Dinsdagavond de jaarver gadering van de Ned. Herv. iMjeisjest- vereeniging „Tabitha" bezocht heeft, zaï hoogst voldaan huiswaarts zijn ge keerd. Inderdaad, Tabitha beeft werk geleverd, wat op zeer hoog peil stond. Dit getuigde de ademlooze stilte, waarmee de propvolle zaal luisterde tiaar hetgeen gepresenteerd werd. Daar de secretaresse D. S. Raats ziek' was, kon zij zelf na de opening van den eere-voorzitter, haar keu rig verzorgd jaarverslag en haar Bijj- belsch onderwerp niet voorlezen. Uit het verslag, de penningmeesteresse T. Roza verving haar, bleek, dat Tal- bi th a met steeds meer leden haar werk, het maken van kleeding voor behoeftigen, voortzet. Haar onder werp Lea behandelde de slechts wei nig bekende vrouw van Jacob uit teen gezichtspunt, zooals de meesten van ons haar niet kennen. A. Naayen las dit onderwierp duidelijk voor. De ernstige voordracht van F. de Fijter, zoo keurig gedaan, over Godsvertrou wen was als voor dezen tijd; die van A. Naayen vroeg ons, meer op de preek, dan op den prediker te let ten. Ook' jonge menschen klinkt het te gen Bereidt U voor, zoo wilde het laatste programmapunt Lenteleven zeggen. De studie voor een ieder die hieraan meedeed, zal groot zijn geweest, de vertolking was keurig. Ditzelfde geldt van het meer grape- pige stukje, wat voor de pauze werd gedaan. Hoog peil! Het opstel over de in 1941 gemaak te reis, liet ons die prettige dag zien. N. Bouman zorgde hiervoor. Dit alles werd afgewisseld door het steeds meer bekende zangkoortje, dat ieder jaar voor zulk een belangf- rijjk gedeelte meehelpt aan het sla gen van den avond. Vol harmonie klinken de liederen van dit kleine groepje meisjes, met stille aandacht- geniet een ieder van wat T. Roza a leidster laat vertolken, terwijl zij het Bjêlf aoio juist begeleid oj> haar orgel. Gebrek aan tijd was oorzaak, dat enkele punten vervielen. Helaas te vroeg was het elf uur, Belanghebbenden worden ver wezen naaf de elders in dit blad voor komende advertentie, betreffende aangifte nieuwe leerlingen voor 'de juandbouwschoof af hier. Ouders, die hun jongens nog niet hébben opgegeven, wordt in hun ei gen belang dringend aangeraden goéd acht te geven op de in de ad vertentie genoemde data. AALST. Zondag j.l. vond in de Ned. Herv. Kerk alhier de bevestiging plaats van den WelEerw. Heer Ds. A. P. v. d. Kool te Delft tot predikant. Ruim 20 jaar is deze predikantst- plaats vacant geweest. Bevestiger was Ds. Vollebregt van Oudetonge, zwa ger van Ds. v. d. Kool, terwijl Ds. v. d. Heuvel van Gameren eveneens tegenwoordig was. Het kerkgebouw was "to? in alle hoeken bezet. Als tekst was gekozen Joh. 12 vers 21. Des middags vond de intrede plaats, waarbij het kerkgebouw over vol was- Ds. v. d. Kool had tot tekst Joh. 19 vers 5. Tn belde kerk diensten was Burgemeester Pos met zijn geheele gezin tegenwoordig. Ver der waren verschillende ringpredi- der waren verschrillende ringpredii- kanten alsmede Ds. Snel van de Ger. kérk met den kerkeraad aanwezig. Aan het slot van den dienst liet ouderling J. C. v. d. E,nt den nieuj- wen predikant toezingen Ps. 119 9. CAPELLE. Onze vroegere dorpsgenoote, Mej. C. P. Treffers Pd., thans onder wijzeres bij het Openbaar onderwijs te 's Gravemoer, zal 1 April a.s. in functie treden aan de O.L. school te Zuilen (Utr.). Het onderwijs aan 'de O.L. school in de Komt, dat met het oog op brandstoffengebrek eenigen tijd beeft stilgelegen, zal a.s. 'Maandag 23 dezer weer hervat worden NTu de dooi definitief is ge worden is het scheepvaartverkeer in de haven ook weer mogelijk. Na een periode van gedwongen rust zijn de beurtschepen deze week naar Rotter dam vertrokken. j EETHEN. Woensdagavond, 25 Maarl om half acht, zal in de Herv. Kerk een bidstond voor het gewas worden ge houden. GIESSEN. Op de gehouden voorjaarskeu- ring' te Almlkerk, is wederom de zwart-bonte stier van H. de Lorm Hzh. goedgekeurd. 's-GRAVENMOER. De heer J. W. Jansen, hoofd der O.L. school alhier, werd benoemd in gelijke betrekking te Jutfaas. GENDEREN. Op "de j.l. gehouden stieren- keuring is ook nog opgenomen voor het Stamboek, de stier van J. C. v. d. Beek. HEESBEEN. A.s. Dinsdagavond om 7 uur W.T., hoopt Ds. Trouwborst 'in de Herv. Kerk alhier een "bidstond. voor het gewas 'te houden. LAND VAN ALTENA. Het 'bestuur der Stamb. Var- kensfokvereen. „Land van Heusclea en Altena en Biesbosch", besloot, behoudens de vereischte goedkeuring, op Dinsdag 24 Maart a.s., te 101/2 uur v.m., in café van Dijk te Almkerk haar jaarvergadering te houden. Aan de beurt van aftreding is de heer j. v. d. Schans te Drongelen. MEEUWEN. Voor de Ger. Gemeente alhier hoopt a.s. Zaterdagavond 21 Maart om half acht (torentijd) op te treden Ds. van de Woestijne van Ridderkerk en a.s. Dinsdag 24 Maart hoopt men bidstond voor het gewas te houden, aarbij hoopt op te treden Ds. van en Berg van Krabbendijke en wel des namiddags om half vier en des avonds om half acht (torentijd). BONNEN WELKE VERVALLEN OP ZATERDAG 21 MAART. 13Aenl3B Brood. 13 A en 13B Vleesch en Vleesch waren. (Hi t/m 09 A en B. Melk. 10 t m 13 A en B. Melk. 13 A en 13B Aardappelen. 213 Suiker. 214 Koffiesurrogaat. 225 Peulvruchten. 226 Gort. 22" Yermicelli of Maizena. 215 Jam, Stroop, enz. 221 t/m 224 Bloem, Gebak of Brood. 204 t/m 208 Kaas. 216 t/'m 220 Kaas. llI)enl2D Rijst. 10C en 10D Cacao. OP WOENSDAG 25 MAART. 13 Boter-, Margarine en Yet. MEEUWEN. De konijnenvereen. „Nut en Sport" alhier, hield op 13 Maarl 1.1. in café Smits alhier liaar eerste jaarvergadering. Negen nieuwe leden werden aangenomen, zoodat het le dental thans 42 bedraagt. Nadat de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester waren afgehandeld, volg de een bestuursverkiezing wegens het periodiek aftreden van P. van der Schans en D. in 'tYeld, welke met overgroote meerderheid van stemmen werden herkozen. Verder werd besloten de a.s. ten toonstelling le houden op 16 en 17 Dec. a-s. Nadat van de rondvraag nog een druk gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter omstreeks half 11 de ze jaarvergadering, hierbij de hoop uitsprekende, dat deze nog door vele kan gevolgd worden tot bloei van „Nut en Sport". NEDERllEMERT. Onze dorpsgenoot Joh. de Waal, had dezer dagen het ongeluk, terwijl hij in Den Haag behulpzaam was met het melkinnemen, door de stoom zijn linkervoet zoodanig te branden, dat geneeskundigie hulp in geroepen moest worden. Hij zal voorloopig rust moeten houden. NIEUWENDIJK. Vrijdag 27 Maart a.s., des avonds 8 uur, zal te Almkerk in ca fé Dekker de Marofilm „Ons Volks- voedsel" draaien. Allen die be'ang stéllen in de aard appelteelt en wat ér met samenhangt moeten deze film gaan zien. Kaarten zijn verkrijgbaar bij H. Crezee te Nieuwendij'k. OUDENDIJK. De oude heer van A. had de zer dagen liet ongeluk door den hooi tas te vallen. Hij 'kwam daarbij zoo ongelukkigl terecht dat geneeskundi ge hulp moest worden ingéroepen. Voor zoover men reeds heeft kunnen nagaan, valt de vorstschade aan aardappel- en mangelkuilen nog al mede. Men vreest echter dat de uitgezaaide wintergranen veel gele den zullen hebben. SLEEUWIJK. Woensdag werd door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Nrd.- Brabant te 's-Bosch aanbesteed be stek no. 10: het maken van de aar- debaan over het gedeelte Sleeuwijk- Nieuwendijk van den weg no. 27 van liet Rijkswegenplan 19318, onder dé gemeenten De Werken en Sleeu- wijk, Almkerk en Dussen, met bij komende werken. Gebrs. van Rijswijk, Heemstede f 1,325,000 C. Geluk, Zeist f 1,237,000 P. C. Zanen, Heemstede f 1,198,000 Rasenberg en Zn., Breda f 1,175,525 „Burako", Den Haag f 1,167,425 J. Vissers Bzn. en W. C. Groeneveld, Sliedrechten Nieuwendijk f 1,149,000 N.V. Strijland, Uithoorn f 1,099,000 Soetemeijer, Brielle f 1,098,000 „Wegenbouw", Utrecht f 1,095,000 Verwater en Co., Tilburg f 1,0S9,000 N.V. v. Hattum en Blanke voort, Beverwijk f 1,063,000 N.V. v.h. Hille en Roosen en Betonbouwtrio, A'dam f 903,500 N.V. v. d. Heuvel, R'dam f 978,545 „Duinrande", Den Haag f 853,700 VEEN. Van Dinsdag pp Woensdag werd alhier ,ingebroken bij J. van Ballegooijen en ;werd circa 25 Liter Petroleum ontvreemd. :Van de(n) da der (s) ontbreekt nog elk spoor. Door de plaatselijke politie werd een onderzoek ingesteld. 1 WERKENDAM. tDe 'bidstond-collecte in de Herv. Evangelisatie heeft opgebracht, ruim f80.— I IjrljJLil BROOD. 16 A 400 gr. brood of 4 rants, gebak. 16 B 50 gr. brood of 1 2 rants, gebak. Van 2228 Maart. BOTER, MARGARINE OF VET. 13 Boter- en Yetkaart. 125 gram boter of 125 gram margarine, of 100 gram vet. Van 1725 Maart. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. 16 A 1 rants, vleesch of vleeschw. 16 B V* rants, vleesch of vleeschw. Van 2228 Maarl. MELK. 3V2 liter melk. 16 A t/m 19 A 16 B t/m 19 B Van 22 MaartIS April. l3/4 liter melk. AARDAPPELEN. 16 A l3/4 kg. aardappelen. 16 B V2 kg. aardappelen. Van 22—28 Maart. VASTE BRANDSTOFFEN. „08 K.F." voor kookdoele inden, 2 eenheden vaste brandstoffen. Van 1 Februari30 April. „07 K.F." Geldig tot 30 April. HAARDEN EN KACHELS. 05, 06, 07, 08, 09, 13 en 17, geldig tot 15 April. Op bon 08 is alleen turf verkrijgbaar. CENTRALE VERWARMING. 12 t/ni 20, geldig tot 15 April. 23 t/m 32, geldig tot 15 April. Bonnen „brandst., één eenheid", geldig tot 1 Mei 1942. „Een eenheid le t/m 9e periode", geldig tot 15 April. Elke bon geldig voor het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. PETROLEUM. 15 2 1. petroleum. (Bonk. O). Van 28 Dec.31 Maart. 26 2 1. petroleum. (Bonk. SenT). Van 4 Jan.31 Maart. SCHEERZEEP. BonL van de Textielkaart voor man nen en jongens, gpbonen vóór 2 Nov. 1926, 50 gr. scheerzeep of tube of pot scheercrème. Van 1 Januari30 April. Bonkaart Algemeen SUIKER. 260 1 kilogram suiker. Van 22 Maart18 April. KOFFIESURROGAAT. 259 250 gram koffiesurrogaat. Van 22 Maart18 April. PEULVRUCHTEN. 264 250 gram peulvruchten. Van 22 MaartIS April! GORT. 268 250 gram gort, rijstgries of aardappeltapioca of 4 1. pap. Van 22 Maart—18 April. VERMICELLI OF MAÏZENA. 267 100 gr. vermicelli of maizena. Van 22 Maart18 April. JAM, STROOP, ENZ. 263 500 gram, jam, marmelade, ge lei, stroop, honing, enz. Van 22 Maart18 April. ZEEP 228 1 rantsoen zeep. H Zeepkaart P, 75 gr. toilletzeep. Van 131 Maart. 211 en Zeepkaart G, verlengd tot 31 Maart. BLOEM, GEBAK OF BROOD. 257, 261, 265, 269, 70 gram meel of bloem of 1 rantsoen brood of gebak pier bon. Van 22 Maart18 April. KAAS. 258, 262, 266, 270, 274, 100 gram kaas of smeerkaas per bon. Van 22 Maart18 April. Bonkaart Reserve RIJST. 4/02 en 4/03 250 gram rijst. Van 22 Maart18 April. CACAO. 3/01 en 4/01 50 gram cacao. Van 22 Maart18 April. EEN RANTSOEN Onze dorpsgenoot, de heer C. A. Van Oord, is benoemd tot Se cretaris van den Ring Altena-Noord der Geref. Jongel. Vereen. Door den Chr. Vrouwenbond, afd. Werkendam, werd een vergade ring gehouden waar als spreker op trad, de Eerw. Heer G. Visser, cand. der Geref. Kerk alhier. Het onderwerp wasJaceline v. d. Waals. Zij was een dienares bij de gratie Gods. Door haar geloof in den Christus en God als Schepi- per erkennende, waren haar gedich ten schoon, waar en goed. Spreker concludeerde, hoe meer Christenen, hoe beter dichtersdan kunnen we alle gebeuren anders bezien, dat spr. aanduidde door enkele personen die daar buiten stonden. Het was een 'leerzame avond. WIJK EN AALBURG. Woensdagavond hield de fan fare „Oefening en Uitspanning" ha re jaarvergadering. De Yoorz. her dacht in zijn openingswoord den overleden heer W. Slnijmers, een der oprichters van O en U., en het overleden lid den heer B. A. v. d. Pol. Schetste vervolgens de moei lijkheden waarmede de vereeniging te kampen heeft en sprak er zijn voldoening over uit, dat ook thans evenals bij vroegere moeilijke dagen die de ver. in haar bijna 40-jarig be staan heeft medegemaakt een be hoorlijk aantal leden er zich van bewust is, dat zij juist in moeilijke tijden, zich met alle krachten ach ter hei bestuur moeien scharen. Hij zeide er dan ook van overtuigd te zijn dat de vereeniging ook deze moeilijke tijden zal doorkomen en evenals vroeger, daarna weer flinker en grooter te voorschijn zal treden. Secretaris en penningm. brachten hun jaarverslagen uit, er bleek een behoorlijk kassaldo te zijn, zoodat de vereeniging er finantieel niet ongun stig voorstaat. Bij de bestuursver kiezing werd de Voorzitter J. H. Roza met algemeene stemmen herko zen. Tot commissarissen werden ge kozen de heeren D. Bleijenberg en C. Bouman. Met eenparige stem men werd besloten toe te treden tot de Nederl. Federatie van Muziekver- eenigingen. In zijn slotwoord wekte de Voor zitter de leden op zich ook in het komende jaar achter het bestuur te blijven scharen en pogingen te doen, oude leden en jeugdige personen op te wekken om tot de vereeniging toe te treden. Morgen Zaterdag zal het Kin derkoor „Jong Leven" alhier, een uitvoering geven in het Vereenigings- gebouw aan de Bergstraat. Naast een 9-tal zangnummers zal opgevoerd worden „De Toverbeuk in het Ko ningsbas" in 3 bedrijven. Aanvang half acht (t.t.). Dinsdagavond 17 Maart, had alhier een vergadering plaats uit gaande van het N.V.V. en wel in het bijzonder van den Bond van Ar beiders in de Voedings- en Genots- middelenbedrijven. Het betrof hier, eeja besloten vergadering,., uitsluitend c - Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directi* Brood100 gram brood. Gebak: 75 gram beschuit, wafels, bisouits, koekjes, of 100 gram speculaas, of 140 gram koek, of 800 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram gevuld groot korstgebak of 500 gram taartgebakjes. Bloem 70 gram tarwebloem, -meel, rogge bloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Rijst250 gram rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout: 250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, aardappelmeelvlokken, gruttemeel (gemengd meel). Gort: 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gruttemeel (gemengd meel), rijstgries, aardappeltapiooa. "Vermicelli: 100 gram vermicelli, ma caroni, spaghetti. Maïzena100 gram maïzena, sago, aard appelmeel, of 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. «Jam: 500 gram jam, stroop, honing, enz. Vleesch100 gram vleesch, gewicht van been inbegrepen, of 150 gram paardenvleesoh gewicht van been inbegrepen. Vleeschwaren75 gram gerookt of gekookt vleeseb, of 75 gram gerookte worst soorten, of 100 gram gekookte worstsoorten, of 126 gram leverartikelen, tongeworst, nierbrood, of 150 gram bloedworst, zure zult. Zeep: 90 gram huishoudzeep, of 150 gram eenheidstoiletzeep, of 100 gram zaohte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), of 160 gram zachte zeep (samenstelling 1 Jan.31 Aug. 1941) of 250 gram zeeppoeder of 450 gram wasoh- poeder of het doen wassohen van 20 K.G. droge vuile wasoh. Brandstoffen1 H.L. (maximaal 75 K.G.) antbraciet, steenkolen, industriebriketten, eierbriketten, of 2 H.L. cokes, gascokes, of 110 K G. bruinkoolbriketten of 75 K.G. petroleum- cokes of 150 K.G. ookesbries, cokesgruis, of 800 stuks persturf, of 450 stuks baggerturf, of 275 K.G. turf uit de Peel, of 200 K.G. andere soorten turf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 2