Distributiebonnen Gevonden en verloren voorwerpen Correspondentie. Bekendmaking Plaatselijk Nieuws Binnenland Aan personen beneden 18 jaar worden geen distributiebescheiden uitgereikt. Personen, die in Mei 1921, 1928 jen 1938 geboren zijn, dienen alvo- tie kaarten worden uitgereikt, hun inlegvellen te laten omruilen. Distributie van schoenen. In de week van 7 tot en met 10 April a.s. bestaat er voor de dorpen Eethen en Drongelen gelegenheid tol het afhalen van aanvraagformulie ren voor schoenenbonnen. De afhaling kan geschieden op [Dinsdag en Woensdag van 1012 uur v.m. De indiening van de volledig inge vulde formulieren moet plaats heb ben vóór 11 April a.s.. De betref fende stamkaart moet worden me degebracht. Sluiting en openstelling distribu tiekantoor in verband met de a.s. feestdagen. In verband met de a.s. feestdagen is het distributiekantoor Vrijdag 3 April en Maandag 6 April gesloten, terwijl als uitzondering het distribu tiekantoor op Zaterdag 4 April a.s. van 1012 uur v.m. voor het pu bliek is geopend. (GEMEENTE WIJK EN AALBURG De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat het distri butiekantoor in het Groene Kruisge- bouw op Goede Vrijdag zal zijn ge sloten. Voor afwikkeling van een en ander kunnen belanghebbenden te recht op Donderdag 2 April 1942, Ües voormiddags op de gewone uren. Voor het dorp Aalburg op Woensdag 18 April van 24 uur. Met het oog op de papier- schaarschte is bij een nieuwe verordening bepaald, dat ons blad slechts met 4 pagina's per nummer mag verschijnen. Bovendien zijn wij met in gang van heden verplicht onze advertentietarieven te verhoogen en moeten deze per millimeter worden genoteerd. De prijs moet thans worden: 1 0,0572 24 mm. elke meerdere 111111. De premie 3 X plaatsen 2 X berekenen, blijft gehandhaafd, terwijl onze contracttarieven eveneens met 40 pCt. moeten worden verhoogd en deze zul len berekend worden, volgens overee 11komstig voorschrift De tarieven voor onze kleine ad ver ten tie's z.g.n. N.v.H.-tjes, blijven voor „werkzoekenden" en voor „aangeboden betrekkin gen" ongewijzigd. Alle andere: als te „koop aangeboden"; „te koop gevraagd", enz. moeten 15 pCt. worden verhoogd, zoo dat daarvoor zal gelden: 1 X plaatsing het tarief van f 0,70 bij 2 X plaatsing fl,32; bij 3 X plaatsing f 1,76 (bij vooruitbe taling. Firma L'. J. VEERMAN. IIEUSDEN. De laatste Lijdensmeditatie in de Geref. Kerk, waarbij hoopt voor te gaan Candt. Dijk, zal plaats heb ben D.V. op heden Woensdagavond 0111 8 uur en niet zooals gebruikelijk op Donderdag. Het onderwerp voor dezen avond is „Nedergang of Zegenzang" Joh. 19 vers 30. Te Veenhuizen is op 64-jari- gen leeftijd overleden Ds. J. H. G. van 'tHoff, Ned. Herv. Pred. al daar. De overledene was tot 1919 predikant te Drunen, AALST. ALMKERK. Het restaureeren, moderni,see- ren en het aanbrengen van stroom- lijnwieken aan de beide windkoren- molens te Gorinehem, is opgedragen aan den heer M. Bos, molenmaker alhier. Ook is aan denzelfden opge- gedragen het aanbrengen vanstroom- lijnwieken aan de korenmolens te Loonschendijk en te Kaatsheuvel. BABILONIëNBROEK. Ds. Teunis Johannis de Heer is na een langdurige ongesteldheid I.1. Zaterdag overleden. Van zijn kor ten levensloop kunnen wij het vol gende melden: Ds. T. J. de Heer werd op 16 Jan. 1916 te Polsbroek geboren. Na zijn schooljaren te hebben beëindigd, gaf hij zich aan de studie en ontving liij zijn opleiding te Utrecht, die hij in 1938 beëindigde. In Januari van 1939 kreeg hij een beroep naar onze ge meente dat hij den 16e 11 Januari aan nam 4en alzoo op 2 April 1939 zich aan de gemeente verbond. Dit is zijn eerste doch ook zijn eenige gemeen te geweest, die hij van het herderlijk ambt heeft mogen bedienen. Na een ziekte van enkele weken, oordeelde de geneesheer overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk, wat op 16 December van het vorig jaar plaats vond, zoodat hij daar nog bijna 15 weken werd verpleegd. Zaterdag des namiddags te 4 uur blies hij den laatsten adem uit. De gemeente ver liest in hem niet alleen een begaaf den herder maar tevens een zeer goeden vriend. Hij ruste in vrede. A.s. Woensdag des nam. te half 3 zal er een lijkdienst worden gehou den in de Ned. Herv. Kerk alhier, waar hoopt voor te gaan Ds. Oos tenburg van Groot-Ammers. EETHEN. WIJK EN AALBURG. De heer A. Vos herdenkt he den 1 April den dag, dat hij voor I2V2 jaar in dienst trad als autobus-chauf feur bij de autobusdienst „De On derneming" alhier. Zoowel bij het publiek als bij den ondernemer staat hij bekend als een £oed en betrouwbaar chauffeur. We feliciteeren hem van harte en wen- schen hem nog vele gelukkige jaren toe. Vorige week werd in onze ge meente de eerste straatcollecte ge houden ten behoeve van Winterhulp Nederland. De plaatselijk Directeur W. H. N., Burgemeester Landweer, had voor deze collecte uitsluitend leden van de N.S.B. aangezocht, in zonderheid van de W. A., Jeugdstorm en N.S.V.O. Naar men ons mede deelde bedroeg de opbrengst der col lecte ruim 55 gulden, dat is mèèrdan den laatsten tijd de gemiddelde op brengst der huis aan huis- en lij s- tencollecten bedroeg. •We kunnen dan ook niet anders zeggen dan dat de collectanten zich danig hebben geweerd en hun een woord van lof niet mag worden ont houden. WOUDRICHEM. In deze gemeente is door ee nige jongelui een Mandolineclub op gericht, waaraan den naam is gege ven van „T.O.G.I.D.O." Het kantoor van den Rijks ontvanger alhier, is op Vrijdag en Zaterdag a.s. voor het publiek ge sloten. De uitreiking van vitamine tabletten zal plaats hebben ten Ge meentehuize op Woensdag 1 April a.s., des namiddags van 45 uur. GEVONDENeen vulpenhouder op den weg lusschen Meeuwen en Eethen. Terug te bekomen bij Joh. v. d. Hoven, Dijk F 10, Meeuwen. ROGGE IN BESLAG GENOMEN. Onder de gemeente Rosmalen heb ben ambtenaren van den Crisis-Con troledienst een vrachtauto aangehou den, welke beladen was met 40 zak ken rogge, bestemd 0111 in den zwar ten handel te worden gebracht. Eenige personen uit Geffen en Ros malen zijn overgebracht naar dc ma rechausseekazerne te Geffen overge bracht. Tevens hebben genoemde ambte naren een man aangehouden, die op zijn fiets een zak vervoerde, waar bloed uitdroop. Toen de ambtenaren hem vroegen wat er zich in den zak bevond, ant woordde de man: „Ik dacht dat er aardappelen in zaten". Bij onderzoek bleek echter, dat de zak het vleesch van 3 geslachte big gen bevatte. Het vleesch was bestemd om in den zwarten handel te wor den gebracht. Ook deze persoon is opgesloten. ALLE ZANGVEREEN. IN EEN BOND OPGENOMEN. De president van de Nederlandsche Kultuurkamer en de commissaris voor niet-commercieele vereenigin- gen en stichtingen maken bekend, dat krachtens een door laatstgenoem de op grond van arLikel 1 eerste lid der Verordening 110. 41-1941 geno men besluit, alle zangvereenigingen in Nederland met ingang van 15 Maart 1912 geacht worden te zijn aangesloten bij den Nederlandschen Bond van Zangvereenigingen, waar door zij automatisch zijn opgenomen in de groep volksmuziek van het mu ziekgilde der Nederlandsche Kultuur kamer. Vereenigingen, welke aangesloten zijn bij bovengenoemden Bond van Zangvereenigingen, benevens vereeni gingen, welke aangesloten zijn bij den Nederl. Bond van Dilettantenor kesten, behoeven zich niét nader bij de Nederlandsche Kultuurkamer aan te melden. DIEFSTAL VAN GRAAN. Te Roermond moest de chauffeur W. een tiental tonnen regeerings- graan vervoeren. Op een afgespro ken plaats bij de Maasbrug laadde hij met eenige kennissen vier zakken graan van 300 kg op een handwagen welke spoedig verdwenen. De dief stal van het graan was gezien en spoedig waren W. en twee handlan gers in het politiebureau opgesloten. 3IEISJE LIET ZICII INSLUITEN 031 DIEFSTAL TE PLEGEN. Een meisje uit een naburige ge meente, had zich in laten sluiten bij Vroom en Dreesmann te 's-Bosch. Tijdens haar insluiting had ze zich van nieuwe kleeren voorzien en haar oude in een koffertje geborgen. Het meisje werd nog denzelfden avond door personeel in het warenhuis ge vonden en deed het voorkomen, alsof ze per abuis opgesloten was. Hoewel het personeel haar huis waarts liet keeren, ontdekte men al spoedig den diefstal en werd de die vegge door de politie gearresteerd en ingesloten, doch dit keer niet uit eigen wil. Het gestolen goed werd levens in beslag genomen. Ook in Amersfoort deed zich een dergelijk geval voor. De 19-jarige vroegere loopknecht v. L. had zich laten insluiten in een winkel in de Utrechtschestraat aldaar. Het per soneel kreeg evenwel argwaan en bij een onderzoek door de zaak werd v. L. gevonden in een kast. Hij had de bedoeling, om in den avond dief stal te plegen, maar het liep anders, want ook hij werd thans onvrijwillig ingesloten in een cel van het politie bureau. Lï_ i i_Lf l~Lsï 1 17 A 17 B BROOD. 17 A 400 gr. brood of 4 rants, gebak. 17 B 50 gr. brood of 1 2 rants, gebak. Van 29 Maart4 April. BOTER, 3IARGARINE OF VET. 16 Boter- en Vetkaart. 125 gram margarine. 17 Boter- en Vetkaart. 123 gram boter of 125 gram margarine, of 100 gram vet. Van 26 Maart11 April. VLEESCH EN VLEESCH WAREN. 17 A 1 rants, vleesch of vleeschw. 17 B XU rants, vleesch of vleeschw. Van 29 Maart1 April. 3IELK. 16 A t/m 19 A 3V2 liter melk. 16 B t/m 19 B l3/4 liter melk. Van 22 Maart18 April. AARDAPPELEN. l3/4 kg. aardappelen. V2 kg. aardappelen. Van 29 Maart1 April. VASTE BRANDSTOFFEN. „08 K.F." voor kookdoeleinden, 2 eenheden vaste brandstoffen. Van 1 Februari30 April. „07 K.F." Geldig tot 30 April. HAARDEN EN KACHELS. 05, 00, 07, 08, 09, 13 en 17, geldig tot 14 April. Op bon 08 is alleen turf verkrijgbaar. CENTRALE VERWARMING. 12 t/m 20, geldig tot 14 April. 23 t/m 32, geldig tot 14 April. Bonnen „brandst., één eenheid", geldig tot 1 Mei 1942. „Een eenheid le t/m 9e periode", geldig tot 14 April. Elke bon geldig voor het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. PETROLEU3I. 15 2 L petroleum. (Bonk. O). Van 28 Dec.31 Maart. 26 2 1. petroleum. (Bonk. SenT). Van 4 Jan.31 Maart. SCHEERZEEP. BotnL van de Textielkaart voor man nen en jongens, gpboren vóór 2 Nov. 1926, 50 gr. scheerzeep of tube of pot scheercrème. Van 1 Januari30 April. Bonkaart Algemeen SUIKER. 260 1 kilogram suiker. Van 22 Maart18 April. KOFFIESURROGAAT. 259 250 gram koffiesurragaat. Van 22 Maart18 April. PEULVRUCHTEN. 264 250 gram peulvruchten. Van 22 Maart18 April. 271 250 gram peulvruchten. Van 26 Maart—IS April. GORT. 268 250 gram gort, rijstgries of aardappel tapioca of 4 1. pap. Van 22 Maart18 April. VER3IICELLI OF 3IAIZËNA. 267 100 gr. vermicelli of maizena. Van 22 Maart18 April. JAM, STROOP, ENZ. 263 500 gram, jam, marmelade, ge lei, stroop, honing, enz. Van 22 Maart18 April. ZEEP 228 1 rantsoen zeep. H Zeepkaart P, 75 gr. toilletzeep. Verlengd tot 30 April. 211 en Zeepkaart G, verlengd tot 30 April. BLOE3I, GEBAK OF BROOD. 257, 261, 265, 269, 70 gram meel of bloem of 1 rantsoen brood of gebak per bon. Van 22 Maart18 April. KAAS. 258, 262, 266, 270, 274, 100 gram kaas of smeerkaas per bon. Van 22 Maart18 April. Bonkaart Reserve RIJST. 4/02 en 4/03 250 gram rijst. Van 22 Maart18 April. CACAO. 3/01 en 4/01 50 gram cacao. Van 22 Maart18 April. SINAASAPPELEN. 4/04 400 gram sinaasappelen. Van 26 Maart tot 18 April. EEN RANTSOEN NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. Het Distributiekantoor is inplaats van Zaterdag 4 April, geopend op Vrijdag 3 'April a.s., van 9—12 uur. Formulieren ter verkrijging van brand stoffen voor kookdoeleinden, móeten wor den ingeleverd voor het dorp Wijk op Donderdag 2 April, van 912 en 24 uur. f 1,2» De Burgemeester van Heusden maakt bekend, dat de gemeentesecretarie op Vrij dag, 3 April 1942, voor het publiek ge sloten is. De vvnd. Burgem. van Heusden, A. VAN DELFT. Heusden, 31 Maart 1942. Donderdagavond had de eindles van den landbouwcursus o.l.v. den heer J. H. Ruger, landbouwonderwijzer alhier plaats. Burgem. Pos en weth. Maas waren aanwezig bij het uitreiken der diploma's. Het aantal deelnemers bedroeg 24. De vol gende cursisten zijn geslaagd: Met zeer veel vrucht: G. Bouman, P. Vernooy, M. v. d. Werkenmet veel vrucht: A. v. Vliet P. de Putter, A. Sterk, J. C. Vernooy, Kees Vernooy, R. v. Ooyen, Joh. v. d. Zalm, W. v. d. Weri- ken, C. v Trigt. Met vrucht: W. Keijnemans, Joh. Haas akker, G. Baks, Joh. Vernooy, H. Haasak ker, Joh. v. d. Zalm. Niet geslaagd 5. De geslaagden werden gefeliciteerd en toegesproken door den burgemeester, waar na een der leerlingen den heer Ruger bedankte voor de nuttige en leerzame les sen en hem namens de ..cursisten een mooi Cadeau aanbood. Mej. D. de Groot, onderwijzeres aan de O.L. school alhier, is met ingang van 1 jMei a.s. te Vianen als zoodanig be noemd. Op Vrijdag 3 April a.s. zal de gemeentesecretarie voor het publiek geslo ten zijn. (Familiefoto) - - _- i- - i --= ---1 - Brood 100 gram brood. G©t»als: 75 gram beschuit, wafels, bisouits, koekjes, of 100 gram speculaas, of 140 gram koek, of 800 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram gevuld groot korstgebak of 500 gram taartgebakjes. Bloem 70 gram tarwebloem, -meel, rogge bloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Rijst: 250 gram rijst, rijstemeol, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, gemengd meel. Gort: 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gemengd meel, rijstgries, aardappel-tapiooa,aardappelmeelrlokken of 4 liter gortpap. Vermicelli: 100 gram vermicelli, ma caroni, spaghetti. Maïzena100 gram maïzena, sago, aard appelmeel, of 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. «Tam500 gram jam, stroop, honing, enz. Vleesch.100 gram vleesoh, gewicht van been inbegrepen, of 150 gram paarden vleesoh, gewioht van been inbegrepon. Vleesch -ware ii75 gram gerookt of gekookt vleesch, of 75 gram gerookte worst soorten, of 100 gram gekookte worstsoorten, of 125 gram leverartikelen, tongeworst, nierbrood, of 150 gram bloedworst, zure zult. Zeep90 gram huishoudzeep, of 150 gram eenbeid8toiletzeep, of 100 gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), of 150 gram zachte zeep (samenstelling 1 Jan.31 Aug. 1941) of 250 gram zeeppoeder of 450 gram wasoh- poeder of het doen wassohen van 20 K.G. droge vuile wasch. Brandstoffen1 H.L. (maximaal 75 K.G.) anthraoiet, steenkolen, industriebriketten, eierbriketten, of 2 H.L. cokes, gascokes, of 110 K G. bruinkoolbriketten of 75 K.G. petroleum- cokes of 150 K.G. cokesbries, cokesgruis, of 800 stuks persturf, of 450 stuks baggerturf, of 275 K.G. turf uit de Peel, of 200 K.G. andere soorten turf. De Persdienst van het N.V.V. meldt: Zooals reeds werd bekend gemaakt, zijn door het Duitsche Arbeidsfront en het Reichsarbeitsministerium in Dutschland ee- nerzijds en het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen anderzijds overeenkom sten afgesloten betreffende de sociale en cultureele verzorging van Nederlandsche arbeiders, werkzaam in Duitschland. Na de oorlogshandelingen in Mei 1940 toch heeft de bemiddeling van Nederland sche arbeiders naar Duitschland een sterke uitbreiding ondergaan. Op grond daarvan werd de oplossing van het vraagstuk van de verzorging van deze arbeiders steeds dringender. Dit heeft ertoe geleid, dat reeds in Juni 1941 de eerste besprekingen werden geopend om te komen tot een overeenkomst tusschen het D.A.F. en het N.V.V.waarbij de regeling van de verzor ging der Nederlandsche arbeiders zou wor den vastgelegd. Hoewel deze regeling in principe tot stand kwam, stutite zij bij de practische uitvoering op moeliijkheden vooral op grond van het feit, dat in Ne derland de werkloosheidsverzekering uit gevoerd wordt door de vakbeweging, met subsidie van overheidswege, zoodat een geheele herziening van de grondslagen de zer regeling moest plaats vinden. Zoodoen de is men gekomen tot een tweeledige oplossing: f 1. Een overeenkomst tusschen het D.A. F. en het N.V.V. betreffende de verzorging van de Nederlandsche arbeiders, werkzaam in Duitschland. 2. Een overeenkomst tusschen het Reichsarbeitsministerium in Berlijn en het N.V.V. betreffende vergoeding van kosten der werkloosheidsverzekering. Als gevolg hiervan is een bijkantoor van het N.V.V. in Berlijn geopend en zijn zoowel op het hoofdkantoor van het D.A.F. in Berlijn als in verschillende gouwen Nederlandsche medewerkers van het N.V.V. aangesteld, om de sociale en cultureele be langen van de in Duitschland werkende) Nederlandsche arbeiders te behartigen. Alle arbeiders, die lid zijn of worden van het D.A.F., kunnen zonder eenige kos ten tevens lid worden van het N.V.V. Zijl moeten zich daartoe aanmelden, ook zij, die reeds lid van het N.V.V. zijn. Aanmelj- dingskaarten worden onder de arbeiders verspreid. Na ontvangst van de kaart wordt men ingeschreven als lid van het N.V.V. en wel bij de organisatie, volgens het be roep, waarvoor men door het Rijksarbeids bureau wordt uitgezonden. De inschrijving geldt met terugwerkende kracht tot aan den datum, waarop men in Duitschland is gaan werken, doch uiterlijk tot op 29 Sep tember 1941. Zij, die reeds georganiseerd waren, blijven evenwel lid van hun ouden vakbond. Zij, 'die reeds lid waren van het N.V.V. en lid zijn of worden van het D.A.F. kun nen vrijstellingd van contributie-betaling verkrijgen, met terugwerkende kracht tot aan den datum, waarop zij lid werden, doch eveneens uiterlijk tot op 29 September 1941. Mochten zij of hun verwanten in Ne derland na den datum der contributiebe taling, toch nog bijdragen aan de tot het N.V.V. behoorende organisatie betaald heb ben, dan zal na terugkeer in Nederlandg voor een gelijk aantal weken de contributie worden kwijtgescholden. Vanzelfsprekend wordt eerst vrijstelling gegeven als de con tributie voor het D.A.F. in Duitschland regelmatig wordt betaald. Landarbeiders, musici, onderwijzers, beambten, binnenvis- sehers, kustpersoneel, huispersoneel enz., die niet tot het D.A.F. kunnen worden toe gelaten, kunnen tot nader order toch lid worden van het N.V.V., eveneens zonder contributie te betalen, resp. lid van het N. V.V. blijven en vrijstelling van coptributie- betaling verkrijgen vanaf den datum van inschrijving. Na ontvangst van de aanmeldingskaart krijgt het nieuwe lid bericht, bij welke or ganisatie van het N.V.V. hij is ingeschreven en van welken atum af het lidmaatschap aanvangt. Van den datum van inschrijving af heeft' men dan, na terugkeer in Nederland, alle recFiten, welke de organisatie volgens haar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 2