UIT HET LEVEN Bevonflen en verloren voorwerpen FEUILLETON Burgerlijke Stand Correspondentie. Land- en Tuinbouw CONTROLE OP DE AFLEVERING VAN KOLEN VERSCHERPT. In verband met de omstandigheid, dat niet alle leveranciers van vaste brandstoffen er voldoende controle op blijken te houden, dat zij uitsluitend aan bij hen ingeschreven verbruikers afleveren, heeft de secretaris-generaal van het departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart thans bepaald, dat zij bij iedere aflevering van vaste brandstoffen overlegging van de distri butiestamkaart, gemerkt „hoofd'', iden titeitskaart ,of inschrijvingskaart moe ten eischen. De brandstottenleverati ciers zijn verplicht aflevering te wei geren, indien op de getoonde kaart hun codenummer niet vermeld is. Overlegging van de distributiestam- Ikaart, ^identiteitskaart of inschrijvings kaart l>ehoeft niet te worden gevraagd bij levering van turf, bruinkoolbriket ten en kolenslik en bij levering vangas- cokes rechtstreeks door een gasfabriek, daar voor d'eze gevallen een uitzonde ring op de kiantenbindingsregeli|ng is gemaakt, terwijl voor grootverbruikerst- huisbrana met een toewijzing voor meer dan 150 eenheden per periode een af- zanderlijke regeling is getroffen. Voorts is gebleken, dat in verschillen de gevallen op de distnjbutiestamkaart, identiteitskaart of inschrijvingskaart meer dan één codenummer voorkomt. Dit kan zijn oorzaak vinden in de om standigheid, dat de verbruikers toestem ming tot verandering van leverancier van de brandstoifencommissie of den distributiedienst hebben ontvangen. Met nadruk wordt er nogmaals de 'aandacht op gevestigd, dat het verboden ïs, zelf een op de distributiestamkaart, identiteitskaart of inschrijvingskaart ge plaatst codenummer te wijzigen, het door te halen of het door een andier nummer te vervangen, zulks is evenmin aan den brandstotfenleverancier toege staan. Uitsluitend de plaatselijke distri butiedienst is bevoegd een codenum mer t e(veranderen. Bij overtreding van bovenstaand ver bod is men strafbaar. Op grond van de omstandigheid dat ér verscheidene ge vallen bestaan, waarin verbruikers zelf het codenummer hebben gewijzigd, is het noodzalkelijk, dat door den plaatse- II ijk en distribitiedienst wordt geverifi eerd, welk het juiste codenummer i!s, Deze verificatie is ook noodzakelijk ten opzichte van de codenummers, di!e met toestemming of in opdracht van den jpfaatselijken distri|butiedienst zijn ge wijzigd. In verband hiermede dienen alle ver bruikers, op wier distributiestamkaart identiteitskaart of inschrijvingskaart meer dan één codenummer is vermeld1, zich vóór 2b April a.s. tot den. plaatse lijken distrilbutredienst te wenden. Waarmerk. Dit is dus ook van toepassing op hen, die van den plaatselijken distri-, butiedienst ot de brandstoftencommissie indertijd toestemming ot opdracht tot veranderen van leverancier hebben ge kregen. Het maakt hierbij geen verschil ot >een ot meer codenummefs zijn door gestreept ot op andere wijze ongeldig zijn gemaakt. Derhalve dient men zich ook, indien op de kaart b.v. drie code nummers zijn vermeld, doch twee hier van zijn doorgestreept, tot den plaat selijken distributiedienst te wenden. De plaatselijke distributiedienst zal vervolgens de onjuiste codenummers doorstrepen en het juiste codenummer waarmerken. Alvorens men zich even wel naar den distributiedienst begeeft, om het codenummer te laten waarmer ken, dient men zich rekenschap er va|n te geven bij welken handelaar men zich behoort t e laten inschrijven. De inschrij ving mag slechts plaats vinden bij den handelaar, van wien men vóór Novem ber 1941 regelmating zijn vaste brand stoffen betrok', welke handelaar,, behal ve in bijzondere ter beoordeeling van de brandstoifencommissie staande omstan digheden, dezelfde leverancier moet zijn lals {iin. het stookseizoen 1939-1940. In dien men meer dan één leverancier had, dient men in het algemeen dengene te kiezen, van wien men het grootste deel van zijn brandstoffen betrok. Het is levenwei mogelijk dat in dit geval de brandstotfencommissie beslissen zal, dat men zich bfij een anderen leverajnciiem moet laten inschrijven. Het is tevens noodzakelijk, dat men zich nauwkeurig op de hoogte stelt van het juiste codenummer van den hande laar, bij wien men zich Iaat inschrijven. Er wordt de aandacht op gevestigd^ 3. i dat degenen, die vaste brandstoffen be trekken, zonder op de juiste wijze bij hun brandstotfenleverancier te zijn in geschreven, strafbaar zijn. WAT MEN OP ZIJN BONNEN KAN KRIJGEN. Het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad schrijft Bij don aanvang van een nieuwe bonnenperiode, wanneer men ruim in zijn bonnen zit, kunnen velen de verleiding niet weerstaan een groot deel daarvan in le wisselen en de daarvoor verkregen levens,- meteen ie gebruiken. Degenen, die geen weerstand kun nen bieden aan deze verleiding doen dan aan het eind van zoo'n periode onaangename ervaringen op. Want wat moet er gebeuren als halverwege de week het brood op is en wat eel men als er geen aard appelen meer zijn'? Liet rantsoen peulvruchten is le klein om er dik wijls eenmaal van le bereiden, terwijl het taptemelk- en gortrantsoen een veelvuldig gebruik van pappen niet mogelijk maakt. Bovendien verzadigt pap niet lang, wanneer men daarbij niet nog een boterham of aardap pelen en groenten eet. Wanneer men echter zoodra de nieuwe bonnen uit gegeven zijn, voor zich zelf en hel gezin berekend, hoeveel peulvruch,- ten, gort of gortproducten bloemen jam per week en hoeveel aardappe len, brood, kaas, boter en suiker er per dag verbruikt kan worden en men houdt zich bij het verbruik aan deze berekeningen, dan zal het eenj- voudiger zijn, steeds goede niaaltijr den samen te stellen. Ook voor de gezondheid is het be ter iederen dag brood, aardappelen, boter of vet of margarine te gei- hruiken, al is het niet de hoeveel^ heid die men vroeger gebruikte. Want het lichaam heeft dagelijks de voedingsstoffen noodig, welke in brood, boter, aardappelen, groenten en in vleesch, kaas of melk voorko men. Hieronder volgen de hoeveelheden waarover men per dag of per week per persoon beschikt: Per dag: 257 gr. brood, dat is '5 flinke hor terhammen. 500 gr. aardappelen, dat zijn 5 groote aardappelen. 29 gr. boter of margarine, b.v. 17 gr. voor de boterham en 12 gr. voor het warme eten. Plm. 18 gr. suiker, dat is l1/2 le pel. Plm. 18 gr. kaas, dat is belegging voor 2 boterhammen. Plm. 8 gr. jam, dat is een beleg ging voor 1 boterham. Per week: Ruim 60 gr. peulvruchten, ge schikt voor een warmen maaltijd met groenten en aardappelen. 175 gr. vleesch zonder been, dat is b.v. 3 keer per week 50 gram vleesch bij den warmen maaltijd en een belegging van worst voor 3 bo terhammen. 25 gr. maizena, e.d. bindmiddel voor 2V2 dl. pudding, of V2 liter vla, d.i. 2 keer pudding of vla per week. Ruim 60 gram gort of gortpro ducten, bindmiddel voor ruim, 1 liter pap, dat zijn 3 borden pap p. week. 70 gram bloem, bindmiddel voor sausen of bindmiddel voor 1 liter pap, dat zijn plm. 3 borden pap per week. Maak een dergelijke berekening ook voor uw gezin en verdeel het beschikbare gelijkmatig over de da gen of de weken. U zult ondervinden dat het dan minder moeilijk is met de gerantsoeneerde levensmiddelen uit te komen. BOTERDIEVEN EN KOOPER GE PAKT. Het is de recherche te IJmuiden mogen gelukken, degenen te arrestee- ren, die dezer dagen ten nad'eele van een melkfabriek 600 pakjes boter van een vierde KG. hadden ontvreemd'. De buit was inmiddels voor f1200 aan den 41-jarigen L. verkocht. De dieven, de 37-jariige K. en de 29-jarige A alsmede de kooper zijn gearresteerd'. HEUSDEN. SPRANG-C APELLE. Over de maand Maart 1942. Geboren: Maria, d. v. H. Maijers en A. Z. v. d. Hoeven; Johanna Celia, d. v. W. v. d. Schans en C. v. Hen- wijnen; Pieter Adriaan, z. v. R. van Dalen en L. E. Rijkers; Arie, z. v. M. de Jong en J. Nieuwenhuïzen; Pe ter, z. v. J. van Drunen en J. Ster renburg; Pieter Arie, z. v. W. Konings en B. Kruijt; Joan, z. v. P. A .de Groot en J. de Graat; Theodora, d!. v. A. die Jong en H. A. Kant; Johannes Cor- nefis, z. v. C. Blom en G. H. van Oversteeg; Engelina Maria, d. v. C. P. Spuijbroek en J. G. Molewijk. Gehuwd: L. Pols, 25 j. en P. C. A. Verduijn, 21 j.; J. G. Paans, 23 j. en P. Paans, 22 j.; L. van Veldhoven,, 26 j. en J. Waarts, 20 j. Overleden: C. Wervers, 4 j.; N. G. Proveniers, 63 j.; H. C. P. Tigchelaar, 57 j.; J. de Roon, 67 j., NA ZOO'N WINTER. Menig boer zal "zich na den \vmter, dien we thans achter den rug hebben en ook wel tijdens dien winter hebben atgevraagd: wat moet dat worden met mijn wintergranen en met mijn gras land. Er zijn redenen te over om deze vraag te stellen. De langdurige, de late, de strenge vorst, die nog grimmig aanhield in een tijd als anders reeds volop op akker en in den tuin werd gewerkt, het waren al redenen om beangst <te zijn voor het gewas. De paar dagen dooi, waarbij het dooiwater op de hard bevroren grond bleef staan, om daarna een "ijszee te worden, toen de telle vorst waar inviel, zoodat de graslanden in het ijs kwamen te liggen en de jonge stengels van de granen als rietstengels in bevroren water ston den, hebben den stand ook: ongunstig beïnvloed. We hebben al zeer sombere voor spellingen gehoord over den komendem oogst, waarvan we hopen, dat ze niet zullen uitkomen. In elk geval moeten we ons best doen om de schade zoo gering mogelijk te doen zijn, om zooveel mogelijk van den akker en den tuin te halen met de bekrompen middelen die ons thans ten dienste staan. Wat zou anders na zoo'n winter een goede gift kalkammonsalpeter hei gewas nog kunnen helpen. Helaas is voor het grasland geen stikstof be schikbaar gesteld en zal men met stal mest en (of) gier moeten doen wat men kan. Doen wat men kan. Dat is: alles zóó practisch aanwenden, dat men zoo- veer mogelijk gras krijgt. Gras voor de weide, gras om op stal te voedle- ren, gras om te hooien,, gras om in te kuilen, gras om, als men er de ge- Legen heid voor heeft te laten drogen. De weiden moeten door het omweid- systeem en door goede bewerking tof de hoogst mogelijke productie worden opgevoerd. Geen gras moet door ver trappen ot door weersinvloeden verlo ren gaan. Daarom voedere men in het voorjaar en in den naherfst zooveel mogelijk gras op stal. Dat spaart hooi en kuilvoeder uit. Het inkuilen van het gras, dat door weersinvloeden niet gehooid kan wor den, doet men, om de minst mogelijke verliezen te krijgen, het best in silo's. En wil men een heel best veevoeder, dat krachtvoeder evenaardt, dan moet men het gras laten drogen, als er een installatie daarvoor in de buurt aanwezig is. Op deze wijzte kan men zelf nog wei 'wat veevoeder verzamelen, ook nog in dezen tijd met zijn mestschaarschte. Nu pas zal men echter de groote beteekenis gaan waardeeren van de luchtstikstotmeststoften. Juist omdat men ze nu moet missen, nu men ze zoo dringend noodig heett. Agricola. VERLORENeen rijdeken, tus schen Andel en Eethen. Terug te bezorgen bij den Gem.- Veldwachter te Eethen. GEVONDEN: nabij de Zuivelfab- briek te Herpt 1 kinderhoedje, en VERLOREN: 1 zilveren broche, nabij de Herpbschepoort. Tegen belooning terug te bezor gen bij A. Bax, Herptschestraat 241, Heusden. VERLORENEen glacé bandschoen (grijs). Tegen belooning terug te bezorgen bij den gem.-veldwachter te Veen. VERLOREN van Aalburg naar Hees been, een paar zwarte gabardine regen pijpen. Tegen belooning terug te bezorgen bij A. Vos, Wielstraat 407, Veen. (Wordt vervolgd). „Zeker niet; ik heb er ook niets tegen, .wanneer het maar van tijd tot tijd ge schiedt; ofschoon ik voor mij gelóóf, dat verstandige menschen met iets veel beters den tijd aangenaam kunnen korten. Mijn Zalige moeder placht te zeggen..." „Ik weet al, wat zij zeide," viel hij haar kortaf in de rede. „Het kan echter geen kwaad, al hoort het nog eens. De kaarten zijn het ge bedenboek van den duivel, en wie ze nieuwsgierig aanraakt, kan licht zijn vin gers verbranden!" „Ik ben geen kind, dat men oude vrou wenpraat behoeft op te disschen!" P. 1794 Verantwoordelijk voor den geheelen inhoud J. H. ROZA te Heusden GEVOLGEN VAN DEN BARREN WIN TER. Belangrijke daling der melk- en b^terproductie. De heer G. J. Ruiter, directeur-generaal van den Landbouw, heeft in een radio rede de aandacht gevraagd voor een aan tal moeilijke opgaven, waarvoor in dit voorjaar de zoo van onpas gekomen barre winter van 19411942 ons plaatst, wil de voedselvoorziening voor 9 millioen Ne derlanders op redelijk peil kunnen worden gehandhaafd. Men is daarvoor vrijwel ge heel afhankelijk van de eigen bodempro ductie. Zeer ernstig is voor de naaste toekomst het feit, dat van wintergraan en koolzaad een zeer aanzienlijk deel is uitgevroren. Dat beteekent niet alleen dat zaaizaad en arbeid verloren zijn gegaan, maar ook, dat bij verbouw van zomergraan een lagere opbrengst moet worden verwacht en dat er een opeenhooping van werkzaamheden in het zaai- en oogstseizoen zal komen, die aan de teelt zelf niet ten goede komt en aan de arbeidsvoorziening zeer zware eischen zal stellen. Voor koolzaad is de zaak nog veel er ger. Dit gewas, dat in den herfst moet worden gezaaid, is op vele duizenden H.A. uitgevroren en kan niet worden overgc- zaaid. Als gevolg daarvan ontstaat een aanzienlijk verlies aan olie en aan raap koek, dat te stellen is op 800 K.G. olie en op 1300 K.G. eiwitrijke veekoeken per H.A. Dit is voor onze vetvoorziening van de grootste beteekenis. Ook voor de vroege groentenvoórziening en de melkveehouderij zal de ijzige winter ernstige gevolgen hebben, aldus betoogde verder de heer de Ruiter. Er is dezen winter te veel vee aangehoudenals gevolg hebben vele veehouders reeds nu hun voer opgeteerd en zullen vee moeten verkoo- pen, het stallen bij anderen of en dat is het meest voorkomende geval moeten trachten het voorjaar te halen met toevoer van stroo en wat er nog anders maar te koop is. Zij' zullen dan magere, weinig productieve dieren te vroeg in de weide moeten brengen en voeren dan reeds weer van het voer, dat voor den volgenden winter zou moeten worden bewaard. De melkproductie nu en in de toekomst zal, hoe het geval ook ligt, ernstig won den benadeeld. Alleen van de categorie boeren, die het eind flink kunnen halen,, aldus de heer de Ruiter, mag worden ver wacht, dat ze hun reeds door veeverkoop en krachtvoervermindering sterk vermin derde melkproductie op peil zullen kunnen houden. Er speelt zich momenteel op vele veebedrijven een drama af, dat alleen valt te peilen door hen die den veehouder ken nen in zijn gehechtheid aan zijn vee en zijn bedrijf. Voor de voedselvoorziening van Neder land, aldus vervolgde de heer Ruiter, wil dit alles echter zeggen, dat de grootste, oenoudens eenig te verbouwen oliezaad, eenige vetbron voor ons volk vor het ko mende jaar zeer sterk is opgedroogd, doordat de melk- en daardoor de boter- productie tengevolge van dit alles belang rijk zal dalen. Teneinde deze kwade factoren zooveel mogelijk weg te werken vroeg de direc teur-generaal in het vervolg van zijn rede bij den consument begrip voor de ontstane schier onoplosbare moeilijkheden, waarvoor de boer is geplaatst om het Nederlandsche volk te blijven voeden, terwijl hij boei en tuinder oproep om zich geheel te ge ven aan de grootsche taak om te komen tot de grootst mogelijke voedselproductie. Indien de inzet van de betrokkenen is verzekerd en hun de waardeering gewordt waarop zij recht hebben, dan zal gehoor gegeven worden aan mijn oproep, aldus de heer Ruiter, om thans in de plaats van het uitgewinterde koolzaad, blauwmaanzaad te telen, zoo mogelijk nog een groote re oppervlakte, welke teelt zal worden aan gemoedigd door een behoorlijken prijs van f 250 scheurpremie. Wie erwten wil telen zal dat doen om in den stoppel daarvan voor 1943 koolzaad te telen. Dan zullen zooveel mogelijk aardappelen worden ge bouwd om onze aardappel- en broodmeel- voorziening veilig te stellen. Dan zullen boeren zich haasten te scheuren wat nog te scheuren en te bebouwen valt. Dan zul len de veehouders, gedachtig aan den melk -en vetnood, geen enkel kalf ten koste van honderden kilogrammen volle melk meer opfokken dan voor de instand houding van hun bedrijf beslist noodzake lijk is. Ook zullen zij zorgen door het toer Bijna op hetzelfde oogenblik had de hofraad reeds berouw over dit harde woord, waardoor zijn vrouw zich diep ge krenkt moest gevoelen, daar de nagedachte nis harer overleden moeder, die zulk een voortreffelijke vrouw geweest was, haar dierbaar was. Zonder een woord te spreken, keerde zij zich om, ten einde hare tranen te ver bergen. Voor de eerste maal in haar vijf en twintigjarige echtvereeniging, werd het tot dusver zoo gelukkige paar door on- eenigheid bedreigd. De hofraad zag het verkeerde van zijn handelwijze in en vroeg om verschooning maar dergelijke tooneelen herhaalden zich thans meermalen, dewijl hij het zich lang zamerhand tot een gewoonte maakte, alle avonden naar de sociëteit te gaan, waar hij dikwijls langer verbleef dan voegzaam was. Zoodoende was hij langzamerhand een vreemdeling in zijn eigen huis gewor den, want den geheelen dag was hij bo vendien op zijn bureau. Het spelen zelf had iets bekoorlijks voor hem gekregen, ofschoon hij voortdurend slechts tegen een halven stuiver het fiche speelde, zoodat de winst, die gewoonlijk zeer gering was, hem althans niet kon ver passen van het nieuwe weidesysteem, het uitnutten der bestaande grasdrogers, en het instellen van de grootte van hun vee- beslag op hun voerproductie op melk, vleesch en vet zoo economisch mogelijk te doen verloopen. in de Duitsche oorlogsindustrie. De eind-montage van een Ju 88 Deutscher Verlag-Recla-Pax Holland m leiden. Het was meer de invloed der ge woonte, dan de helsche verlokking van den speelduivel, die hem beheerschte. Zoodra het donker werd, begon hij onrustig te wordenhij kon het in huis niet meer uit houden, hij moest naar de sociëteit, waar zijn vrienden reeds bijeen waren. Eindelijk besloot zijn vrouw geen moeite meer te doen, om hem door vriendelijke of ern stige vermaningen terug te houden, zij begon zich reeds in haar lot te schikken. Nog slechts nu en dan, gelijk dezen avond, gaf zij hem met zachtzinnigheid hare af keuring te kennen, maar hierdoor werd de onaangename stemming, waarin de beide echtgenooten verkeerden, steeds verergerd. De vrouw van den hofraad zocht en vond troost in hare werkelijk veel be lovende kinderen. Lina was aan den jon gen Laurenberg verloofd en gevoelde zich onuitsprekelijk gelukkig, terwijl de begaaf de zoon zich tot het doen van zijn examen voorbereidde en door zijn vlijt de beste verwachtingen van zich deed koesteren. De hofraad toonde echter slechts zeer Wei nig belangstelling in zijn kinderen en het smartte zijn vrouw dubbel te zien, dat hij meer en meer van het huisgezin ver vreemdde en dat de liefdeband, die de TUSSCHEN DE RAILS. Te Amersfoort geraakte Zondagmorgen een reiziger uit den trein voor Twente tusschen het perron en den spoorwagon, terwijl de trein reeds in beweging was. Gelukkig kon de machinist aanstonds ge waarschuwd worden en toen stond alles weer gauw stil. Maar gelukkig bleek het ongeval bijzonder goed te zijn afgeloopen. Terwijl nog gezocht werd, zat het slacht offer reeds in den trein, zij het met en kele kleine schrammetjes in het gelaat. Een groot gedeelte van den trein was over hem heengereden, terwijl hij tusschen de rails lag. Geboren: Johanna Hendrika, d. v. A. Th. Smits en J. M. v. d. SandenGeertruida Janneke, |d!. v. J. Jonker en M. Jurrie; Hendiikus Marinus, z. v. J. H. Brouwers en J. P. van OoijenMargaretha Johanna Irene, d. v. F. J. Hilwig en M. C. Klip; Gertruda Hendrika, d. v. A. A. v. d. Wens en H. v. Keulen. Wie bestelde ons Olav Gullvag „Door nevelen naar het licht" het derde deel van de Gullvag Triologie. Firma L. J. Veerman, Heusden. familie tot hiertoe had vereenigd, dreigde te worden vaneengereten. Nauwelijks gunde hij zich den tijd om de zijnen ter loops te groetenzelden of nooit knoopte hij een gesprek met hen aan, en wanneer zijn vrouw met hem over het aanstaande huwelijk hunner dochter of over andere huiselijke aangelegenheden wilde spreken, hoorde hij haar slechts ten halve aanwant hij kon zijn partij er niet bij in den steek laten. Ook de kinderen werden hun vader langzamerhand vreemd, doordien zij hem zoo zelden zagenzij sloten zich meer en meer aan hun moeder aan en vermeerder den daardoor zijn kwade luim. In zulk een stemming was hij ook dien avond naar de sociëteit gegaan, waar hij weder verstrooiing hoopte te vinden. Met drift greep hij 4g kaarten op, die hem echter keer op keer zulk een slechten kans gaven, dat hij er bijna het geduld bij vert- loor. Schoon het verlies dat hij leed niet zoo veel beteekenend was, was het hem echter niet dienstig, daar hij wegens zijn niet al te ruim inkomen in zijn huishouding, om op eenigszins fatsoenlijke wijze te le ven, de zuinigheid in acht moest nemen. Kleingeestig als hij was, verheugde hem zelfs de kleinste winst, terwijl het gering GEVONDEN: Een paar handschoenen op den weg Heusden-Doeveren. Terug te bekomen bij' M. Bax te Heesbeen. GEVONDENEen wollen blauwen da meshandschoen en een rozenkrans met twee medailles, geborgen in een zwart lederen etui. Inlichtingen verstrekt de gemeen teveldwachter De Moor te Heusden. ste verlies hem eenigszins onaangenaam stemde. Evenals de meeste spelers ergerde hij zich echter veel meer over zijn voort durend ongelukkig spelv dan over de kleine som, die hij verloor. Het was hem ditmaal bijzonder onaangenaam, dat hij geen en kele partij kon winnenhij werd steeds wreveliger, tot hij eindelijk over zijn voort durend ongelukkig spel in woede geraakte. Wie verliest, moet echter het gelag beta len de rijke Laurenberg had de kwade gewoonte, zijn medesfvelers bij zulke ge legenheden "beet te nemen. Hij plaagde gaarne, en hoe korzeliger de hofraad werd, des te meer viel de koopman hem met zijn spotternijen lastig, terwijl hij hem nu eens een geluksvogel, dan weder een duitendief noemde en over de scheve gezichten, die de hofraad trok, in lachen uitbarstte. Met groote moeite hield Steinert zich nog in; alleen de tegenwoordigheid van den directeur en de gedachte aan de familiebetrekkintg, waarin hij eerlang tot den welgestelden koopman zou staan, hield hem nog eenigszins in bedwang.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 4