Distributiebonnen Distributie- mededeelingen. Voetbalsport Nagekomen Distributie-mededeelingen Tévens wordt de geldigheidsduur van de Fosforzuurboimen met opdruk GEM. NEDERHEMERT. GEMEENTE SPRANG-CAPELLE. H. J VAN^EGGELEN Oud-Burgemeester der gemeente Heusden die Maandag 13 April j.l. te Vught op 79 jarigen leeftijd is overleden. HEUSDEN. AALBURG. CAPELLE. ALMKERK. BROOD. 19 A 400 gr. brood of 4 rants, gebak. 19 B 50 gr. brood of 1/i rants, gebak. Van 1218 April. BOTER, MARGARINE OF VET. 19 Boter- en Vetkaart. 125 gram boter of 125 gram margarine of 100 gram vet. Van 1220 April. VLEESGH EN VLEESCHWAREN. 19 A 1 rants, vleesch of vleeschw. 19 B V4 rants, vleesch of vleeschw. Van 1218 April. MELK. 16 A t/m 19 A 3V2 hter melk. 16 B t/m 19 B l3/4 liter melk. Van 22 Maart18 April. AARDAPPELEN. 19 A l3/4 kg. aardappelen. 19 B V2 kg. aardappelen. Van 1218 April. VASTE BRANDSTOFFEN. „08 K.F." voor kookdoeleinden, 2 eenheden vaste brandstoffen. Van 1 Februari30 April. „07 K.F." Geldig tot 30 April. Bonnen „bramdst., ééin eenheid", geldig tot 1 Mei 1942. Elke bon geldig voor het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. PETROLEUM. 16 2 1. petroleum. (Bonk. O). Van 1 April13 Juni. Bonkaart Reserve RIJST. 4/02 en 4/03 250 gram rijst. Van 22 Maart18 April. CACAO. 3/01 en 4/01 50 gram cacao. Van 22 Maart18 April. SINAASAPPELEN. 3/04 en 4/04 400 gram sinaasappelen. Van 26 Maart tot 18 April. Bonkaart Alge meen SUIKER. 260 1 kilogram suiker. Van 22 Maart18 April. KOFFIESURROGAAT. 259 250 gram koffiesurrogaat. Van 22 Maart18 April. PEULVRUCHTEN. 264 250 gram peulvruchten. Van 22 Maart18 April. 271 250 gram peulvruchten. Van 26 Maart18 April. GORT. 268 250 gram gort, rijstgries of aardappeltapioca of 4 1. pap. Van 22 Maart18 April. VERMICELLI OF MAÏZENA. 267 100 gr. vermicelli of maizena. Van 22 Maart18 April. JAM, STROOP, ENZ. 263 500 gram, jam, marmelade, ge lei, stroop, honing, enz. Van 22 Maart18 April. ZEEP 272 1 rantsoen zeep. I Zeepkaart P, 75 gr. toilietzeep. Van 130 April. 211, 228 en Zeepkaart G en II, ver lengd tot 30 April. BLOEM, GEBAK OF BROOD. 257, 2G1, 263, 269, 70 gram meel of bloem of 1 rantsoen brood of gebak per bon. Van 22 Maart18 April. KAAS. 258, 262, 266, 270, 274, 100 gram kaas of smeerkaas per bon. Van 22 Maart18 April. SCHEERZEEP. BomL van de Textiel ka art voor man nen en jongens, geboren vóór 2 Nov. 1926, 50 gr. scheerzeep of tube of pot scheercrème. Van 1 Januari30 April. EEN RANTSOEN GENDEREN. NEDERHEMERT. WIJK. WOUDRICIIEM. WERKENDAM. Donderdag 16 April a.s., des voorm. van 9-12 en des nam. van 2-5 uur zal in de oude consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk zitting worden gehou* den tot eerste betaling van huur van zitplaatsen en bybels. Donderdag a.s. bestaat er gele genheid by Dr. Schols tot gratis inenting van kinderen, zooals voorheen. CAPELLE. GEMEENTE EETIIEN. 4 en 5 en van de Kalibonnen met op druk B.T. welke 15 April zou eindi gen, na dien datum verlengd en wel eveneens tot uiterlijk 15 Mei 1942. Al de hier genoemde bonnen, n.l. Stikstof met opdruk 5 en B.T., Fosfor- zuur met opdruk) 4 en 5, Kali met op druk B.T. moeten dus uiterlijk 10 Mei a.s. door verbruikers aan hande laren of vereenigingen worden ingele verd, zoodat deze bonnen vóór 15 Mei aan het R.V.O. Kunstmest Distri butiebureau kunnen worden ingezon den en alduur uiterlijk 15 Mei 1942 ontvangen zijn. Na dien datum ont vangen bonnen kunnen door het R. V.O. Kunstmest Distributiebureau on der geen voorwaarde meer worden geaccepteerd. Den ingeschrevenen wordt toege staan de door hen van verbruikers ingenomen bonnen voor het verkrij gen van een machtiging tót aankoop der meststoffen bij het Kunstmest Dis tributie Bureau in te zenden 1 maal vóór 15 April', 1 maal vóór 30 April ten 1 maal vóór 15 Mei a.s. Het meerl dere keer en inzenden van bonnen ver traagt de afgifte van machtigingen. II. Inzenden van Machtiginglen. Het is gebleken, dat er ingeschre venen zijn, die de door hen van het Kunstmest Distributie Bureau ontvan gen „Machtigingen" vasthouden. Dit is zeer ongewenscht en vertraagt en bemoeilijkt de bevoorrading van den handel in hoogte mate. Met den meesf- ten nadruk dringen wij er op aan de „Machtigingten" zoodra mogelijk nan den leverancier te zenden, opdat de groothandel deze op zijn beurt spoer dig aan het Kunstmest Distributie Bu reau kan inzenden. De ingeschrevenen zullen er reke ning mede moeten houden dat de Machtigingen 'op een nog nader vast te stellen datum haar geldigheid zul len verliezen. III. Aflevering stikstofmeststoffen. Het is aan een handelaar of coöpe ratieve Vereen iginig slechts toegestaan om aan eenige afnemer-verbruiker stikstofmeststoffen, verkocht op bon 5 te leveren, nadat alle stikstofmeststof fen, verkocht op de stikstof bonnen f, t2, 3 en; 4 door hem aan al Zijn afne(- mers zijn afgeleverd. Stikstof bonnen met opdruk B.T. vallen buitien deze regeling, zooidat hierop direct kan worden afgeleverd. IV. Prijsverhooging stikstiofmeststof- fen. Een prijsverhooging van f 0.20 per 100 kg kalkamimlonsalpeter, fosfaatain- momsalpeter, kalksal peter en zwavel zure ammoniak is goedgekeurd, welke aan afnemers slechts miag worden doorberekend bij dien verhoop en_ le de meststoffen op sfikstofboinnen 'No. vering van genoemde stikstofhouden- 5 en „B.T.". Aangezien de tegen deze verhogglde prijzen voor producenten te verkooi- pen en tie leveren hoeveelheden over eenkomen met en dus moeten dienen voor het honoreeren van de uitgereik te of nog uit te reiken stik stof bonnen No. 5 en „B.T.", zal slechts bii af levering van kalkamimlonsalpeter, fosw faatamlmionsialpeter, kalksal peter en zwavelzure amimoniak op bon. No. "5 of B.T. de hoiogere prijs aan verbrui kers mogen worden berekend. Op de stikstofbonnen Nos. 1, 2, 3 en 4 mioi- gen de stikstofmeststof fen slechts Wor den verkocht en geleverd tegen prij zen gebaseerd op de lagere verkoops prijzen van prociucenten, zooals deze Itot 1 April j.l. "hebben gegolden- V. Verzending van Kunstmeststoffen. Door de bijzonder lange en strenge vorstperiode is* het vervoer van kunst meststoffen ernstig gestremd geweest, waardoor nood gedwongen een aan merkelijke achterstand in de afleve ring is ontstaan. Thans mag mlen verwachten, on voorziene omstandigheden voorbehou den, dat de meststoffen, zij hef ook laat, nog tijdig in de verbruikscentra zullen zijn aangevoerd. De expeditie wordt daartoe zoo hoog mogelijk op gevoerd. Het is ovterbodig en nutte loos over dezen door de weersomi- standgiheden en vervoersmoeilijkhe- den ontstanen achterstand te recla meeren. VI. N.B. Met nadruk wordt de aandacht van verbruikers er op gevestigd dat alle aanvragen en reclames betreffende een toewijzing kunstmeststoffen voor het bemestingsjaar 1941'42 uiterlijk op Zaterdag 25 April ten kantore van de Provinciale Voedseloommist- sarissen moeten zijn ingediend. Na dien datum kunnen geen aanvragen of reclames meer in behandeling wor den genomen. Gelijktijdig met de uitreiking van de bonkaarten voor zwaren en zeer zwaren arbeid, zal uitreiking gehou den worden van zeepkaarten voor kinderen beneden den leeftijd van acht jaar. Deze uitreiking zal plaats heb" ben op het Distributiekantoor op Maandag 20 April 1942 en wel van: 9.3010.30 bewoners v.h. eiland. 10.3011.30 Rietschoof A 1einde. 11.30—12.30 wijk B 1—B 50. r2 wijk B 50B 100. 2—3 B 100—B 150. 34 B 150einde. Degenen, die uitsluitend voor pe troleum voor kookdoeleinden in aan merking wenschen te komen, dienen htm aanvraagformulier op Woensdag 15 April op het Distributiekantoor alhier van 25 uur in te leveren. In den vervolge kunnen eiken Woensdag van 23 uur aanvraagfor mulieren voor schoenenbonnen inge diend worden. De personen, die in het bezit zijn van een der bewijsnummers 30 t.m. 59, kunnen Woensdagmiddag van 24 uur een schoenenbon 1 afhalen. Het betreft hier n et de bewijsnum mers uitgegeven voor werkschoenen. Aanvraagformulieren voor textiel worden tot 20 April niet uitgegeven, met uitzondering van aanvragen voor huwelijk of baby-uitzet. De toeslagkaarlen voor zwaren en zeer Zwaren arbeid zullen in de ge meente Sprang-Capelle aan de recht hebbenden worden uitgereikt in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Capelle en wel op Vrijdag 17 April, des morgens tus- schen 9 uur en half één voor wijk A en 's namiddags tusschen 2 uur en half zes voor wijk B en C. Zaterdag 18 April, 's morgens tus schen 9 uur en half één voor wijk D. (Eigen foto) De heer v. Eggelen, geboren te Heusden den 26 Oct. 1863, is zijn loopbaan begonnen als ambtenaar ter secretarie zijner geboorteplaats, werd in 1884 benoemd tot secretaris dier gemeente, wel'ke be'.rek king hii tot 1932 vervulde; van 1 Januari 1891 tot 31 Dec. 1918 bekleedde hii de betrekking van glem.-iontv., terwijl hij met ingang van 1 Jan. 1919 werd benoemd tot 'burgemeester van Heus den en met ingang van 1 November 1922 tot burgemeester van Herpt, wel ke ambten hij tot 15 April 1934 bleef waarnemen. Op dien datum werd hem n.l. op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Bij het afscheid bleek over duidelijk, hoezeer de heer v. Eggelen in zijn gemeente, zoowel als ver daar buiten, werd geëerd en geacht. Dat daarvoor ook alle reden be stond moge blijken uit den lijst van functies, die de heer v. Eggelen in zijn lange loopbaan heeft waargeno- nomen. Zoo was hij van 1886—1918 secre taris der Godshuizen te Pleusden 19021934 secretaris der gezonds- heidseommissie aldaar18931911 secretaris-penningmeester van het wa terschap „den Hoogen Maasdijk van stad en lande van Heusden"; lid van den raad van beroep der directe be lastingen te 's-Hertogenbosch. Bovendien bekleedde de heer van Eggelen in den Neder lands chen Bond v. Gemeente=Ambtenaren lange jaren een vooraanstaande positie; 1897 1906, ie secretaris; 19221926 be stuurslid der afdeeling Noordbrabant; van 1926 af voorzitter dier afdeeling; I93°1934 curator van R.E.V.O. Voorts had de heer van Eggelen 'ruim 25 jaren zitting in de examen commissie voor de gemeente-admini stratie gehad. In 1906 werd de heer v. Eggelen wegens zijn groote verdienste be noemd tot eere-lid van den bond; in 1911 werd hij geridderd in de orde van Oranje Nassau en bij zijn ont slag als burgemeester werd dit ver leend met het praedicaat „met dank betuiging". De heer v. "Eggelen vestigde zich na zijn ontslag met zijn echtgenoote in Breda, waar hij tot kort voor zijn overlijden van zijn welverdiende rust mocht genieten. De Burgemeester van Heusden maakt be kend, dat gedurende het 2e kwartaal 1942 vanwege het gewestelijk Arbeidsbureau te 's Bosch, ten gemeentehuize alhier zitting zat worden gehouden op: Vrijdag 17 April 1942 (voormiddags). Zaterdagmiddag kwam dekring 's-Hertogenbosch van Chr. Jongeman- nenvereen. in het gebouw „Bethel" bijeen. Bij afwezigheid van den voor zitter, Ds. J. Douwes, kwam 4e lei ding in handen van Ds. K. W. Vogel alhier. De heer J. v. Wijk van de C.J.M.V. „Eben Haëzer" alhier, hield een Bij belinleiding over Lucas 24:3135, „De Emmaüsgangers", waarop een drukke bespreking volgde. De heer P. H. Kuysten van de Waalwijksche Jeugdclub Fides", sprak over „Hugo de Groot's leven en werken." De volgende bijeenkomst hoopt men te houden op Woensdag 27 Mei. Maandagmiddag geraakte paard en wagen van de Gebrs. Jonker al hier, tengevolge dat het paard schich tig werd, ter hoogte van de gas fabriek in den Demert. Met vereende krachten werd het geval op het droge gebracht, hel paard zat geheel onder den modder. Morgen, Donderdagavond om half acht (torentijd) zal in de Herv. Kerk alhier Biduur voor bet gewas worden gehouden, waarbij alsdan Ds. Trouwborst hoopt voor te gaan. De heer Ant. van Beek, die onlangs zijn gouden jubileum in dienst der N.V. Adr. Oërlemans en Zn. bouwmaterialenhandel te Vrijhoeve- Capelle herdacht, modht dezer dagen in verband met dit jubileum van de vereeniging van houthandelaren in Nederland een oorkonde met zilveren legmedaille ontvangen. Het 5-jarig zoontje van den kolenhandelaar de 'J. alhier, dat j.l. Vrijdagnamiddag met nog een paar jongens met den 'knecht van zijn va der op den wagen was meegereden, had op den Winterdijk het ongeluk van den wagen te vallen, met hel noodlottig gevolg, dat het ventje ©ogenblikkelijk dood was. Een zware slag voor de louders en 'de gehaele gemeente is d ep onder den indruk van. het gebeurde en toont op ondulb!- belzinmge wijze haar medeleven met de zwaarbeproefde famike, cllie op zioo'n noodlottige wijze hun beveling moeten missen. Het comité van oud-leerlingen van wijlen den heer E. Colet is met zijn werkzaamheden thans zioover ge vorderd, dat de gedenksteen in den loop van deze week geplaatst wordt, en a.s. Zaterdag 18 April, des nam. half vier op de Algiemeene Begraaf plaats in de Nieuwstraait aan de fa milie zal worden overgedragen. (Eigen foto) Zondag 12 April werd in de Herv. School alhier, een samenkomst gehouden, waarin afscheid genomen werd van den leider der Zondags- schootlvereen. „Samuël", den heer A. Pennings Sr., die wegens hoogen ou derdom .zijn functie had neergelegd en tevens om hem dank te zeggen voor al hetgeen hij in de afgeloopen 50 jaren vóór de Zondagsschool ge daan heeft. De leerlingen der Zondagsschool, het personeel, het bestuur, alsmede een groot aantal oud-leerlingen en ouders, woonden deze bijeenkomst bij. De voorzitter der Zondagsschool- vereen. Ds. H. v. d. Akker opende deze samenkomst met gebed, nadat gezongen was Psalm 100 vers 1 en 4 en las een gedeelte uit de H. schrift voor. Vervolgens richtte hij een woord van afscheid en dank tot den heer Penning, die gedurende 50 jaren als onderwijzer aan de Zondags school verbonden is geweest. Namens de leerlingen werd den jubilaris een leunstoel aangeboden, die dankbaar door den heer Penning aanvaard werd. Mej. Jo Kant sprak namens het personeel een woord van dank, waar na de leerlingen der Zondagsschool zongen, „waarheen Pelgrim, waarheen gaat gij", enz. Door den Gem.-Secretaris, den heer A. Geudeke, werd hierna het woord gevoerd als oud-leerling. Door al deze blijken van dankbaar heid overstelpt, was de heer Penning niet in staat zijn dank hiervoor uit te spreken, zoodat Ds. v. d. Akker dit namens hem deed. Tenslotte werd door den heer S. Willemse, die de taak van den heer Brood: 100 gram brood. Gebak: 75 gram beBchuit, wafels, biscuits, koekjes, of 100 gram speculaas, of 140 gram koek, of 300 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram gevuld groot korstgebak of 500 gram taartgebakjes. liloem 70 gram tarwebloem, -meel, rogge bloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. 250 gram rjjst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, gemengd meel. Gort: 260 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gemengd meel, rijstgries, aardappel-tapioca,aardappelmeelrlokken of 4 liter gortpap. Vermicelli: 100 gram vermicelli, ma caroni, spaghetti. Maïzena100 gram maïzena, sago, aard appelmeel, of 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. «Jam: 500 gram jam, stroop, honing, enz. Vleesch100 gram vleesch, gewicht van been inbegrepen, of 150 gram paardenvleesoh, gewicht van been inbegrepen. Vleesohwaren: 76 gram gerookt of gekookt vleesoh, of 75 gram gerookte worst soorten, of 100.gram gekookte worstsoorten, of 125 gram leverartikelen, tongeworst, nierbrood, of 150 gram bloedworst, zure zult. Zeep90 gram huishoudzeep, of 150 gram eenheidstoiletzeep, of 100 gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), of 150 gram zaobte zeep (samenstelling 1 Jan.31 Aug. 1941) of 250 gram zeeppoeder of 460 gram wasoh- poeder of het doen wassohen van 20 K.G. droge vuile wasoh. Brandstoffen1 H.L. (maximaal 75 K.G.) anthraoiet, steenkolen, industriebriketten, eierbriketten, of 2 H.L cokes, gascokes, of 110 K G. bruinkoolbriketten of 75 K.G. petroleum- cokes of 150 K.G. cokesbries, ookesgruis, of 800 stuks persturf, of 460 stuks baggerturf, of 276 K.G. turf uit de Peel, of 200 K.G. andere soorten turf. Penning heeft overgenomen), meteen korte toespraak, deze intieme sa menkomst, met dankzegging gesloten. Op Zaterdag 18 April zal de Tooneelvereeniging „Nooit Gedacht" een uitvoering geven in de zaal van C. J. v. Wijk alhier. Opgevoerd zal worden „De Huistyran". (Zie adver tentie in dit nummer). Vorige Zondag bracht de ge houden schaalcollecte in de Herv. Kerk op de somma van f 82,70. Ten nadeele van J. D. alhier werd Donderdagavond zijn rijwiel ge stolen. Aangifte van diefstal werd bij de gemeentepolitie gedaan. Door den hevigen wind, op bet einde der vorige week, werd de aanlegsteiger aan de Rietschoof, door eenige schepen gteramd, zoodat deze geheel in elkaar gedrukt is. Heden, Woensdagavond, zal in d$ Ned. Herv. Kerk alhier een bidf stond voor het gewas worden gehou den, waarbij J>s. Slok hoopt voor te gaan. Deze dienst zal om 7 uur (off. tijd) aanvangen. Wij .vernemen uit officieele bron, dat door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier een toe zegging van beroep is uitgebracht op Ds. H. Harkema van Noordeloos. Op Donderdag 16 April a.s.. hoopt de heer H. 'van Stiokkum alhier den dag te herdenken, dat hii vóór 25 jaren werd aangesteld tot brie venbesteller bij de Posterijen in deze gemeente. Gedurende een kwarteeuw heeft de heer van Stokkum, op accurate wijze, door weer en wind het goede en soms minder goede nieuws bii de inwoners dezer gemeente bezorgid en wij twijfelen niet, dat het hem bij zijn jubileum aan belangstelling! zal ont breken. Het echtpaar P. J. Dekker- Kentie herdacht Donderdag j.l. on der veel blijken van 'belangstelling zijn 25-jarige echtvereeniging. De voetbalvereen. „Wit-Zwart" al hier, speelde op bet terrein aan de Willem van Gentsvaart een competi tiewedstrijd tegen „W.y.O. 2" uitOos- terhout, welke wedstrijd door „Wit- Zwart" met 42 werd gewonnen. De uitreiking van extra bonkaar ten voor zware en zeer zware arbeid voor personen die in deze gemeente werkzaam zijn, zal plaats hebben op Vrijdag 17 April a.s., des nam. van 2.304.30 op het gemeentehuis. Personen, die nog dezelfde werk zaamheden verrichten waarvoor zij de vorige maal een extra kaart ontvin gen, behoeven thans geen nieuwe aan vraagformulieren over te leglgen. Personen die wel van werkzaamhe den zijn veranderd, moeten op Don derdag 16 April a.s., v.m. van 1012 uur een formulier aftalen op het dis tributiekantoor.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 2