Sinnenlandsch Overzicht Buitenlandsch Overzicht Officieels Berichten UITGAVE FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. No. 6258 Vrijdag 1 Mei 1942 V ER D UI STER EN: Officiëele Landbouwmededeelingen VAN ALTEH^ Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden franco per post beschikt f 1.30. Bij onze agenten 11 cent per week - Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no, 61525. Advertentiën24 m.M. f 1.29. Elke m.M. meer 51/, cent Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Waarom een slecht humeur? Het zijn toch over het algemeen kleinigheden, die dergelijke (Uitbar stingen veroorzaken en deze z'ijn zoo gauw uit de wereld geholpen, als we er even over praten. En mini- ken we soms niet door draaien en wenden der dingen „van een mug pen olifant"? Ook tijdens den natten moesson vormt Midden-Birma d.w.z. destreek tusschen Mag we en Mandalay een drooglezone, zoodat de varkeersmo- gelijkheden hier weinig onder de tro pische regens te lijden hebben. De Japansche militaire autoritei ten op Oost-Java hebben medege deeld, dat een aantal vroegere Ne- derlandscbe ambtenaren is gearres teerd, daar zij een ondermijnende actie voerden, die ten doel had, de orde en ,de rust in de door Japan bezette gebieden te verstoren. Voor het herstel van orde en rust is verder te Soerabaja een eerste bij eenkomst van provinciale Indonesi sche gouverneurs gehouden, waar onder toezicht der Japansche mili taire autoriteiten verschillende admi nistratieve en economische proble men behandeld werden. Evenals dit te Lubeck het geval was, heeft de Engelsclie luchtmacht ook op Rositok een aanval gedaan, waarbij een aantal woonhuizen, cül- tur eele monumenten en lief d adig- heidtsinrichtingen vernield of bescha digd werd. Als vergelding hebben Duitsche vliegtuigen de steden Exe ter, Bath, Norwich e.a. met zware uitwerking gebombardeerd. Deze tac tiek zal overeenkomstig de aankon diging van Hitler in zijn Rijksdag- rede in de toekomst worden voort gezet. De door den dooi veroorzaakte overstroomingen aan het Oostfront verhinderen voorloopig groolscheep- sehe gevechtshandelingen. Het Duit sche luclitwapen ondernam succes volle aanvallen o.m. op Ivertsj. In Kareliü hebben Finsche troe pen aan hel front van de Swir bin nen twee weken 150 vijandelijke aan vallen afgeslagen. Hierbij verloren de bolsjewisten behalve talrijke ge vangenen en wapens meer dan 14.000 dooden. Van het oorlogstooneel in Oost- Azië blijft Birma, waar de Japan sche aanval in de richting van de nieuwe hoofdstad Mandalay vorde ringen maakt, de voornaamste aan dacht trekken. De olievelden bij Je- nangjaung en Magwe zijn reeds be zet. Terwijl de Japansche opmarsch naar het Noorden door de evenwij dig loopende dalen van de Irawadi en Sittang plaats vond, bestaat tus schen deze dalen in de omgeving der olievelden een goede verbinding. De naderende moesson, die van Ehgelsche zijde als een ernstige hin dernis voor de Japansche troepen be schouwd werd, schijnt op de krijgs verrichtingen geen grooten invloed te zullen hebben. In Nederland is Maandagavond ter gelegenheid van den Kisten verjaar dag van den Fiihretr een groote bij eenkomst te Utrecht gehouden, waar bij Rijkscommissaris Seyss-Inquarten Lr. Mussert aanwezig waren. Voorden ingang van het gebouw stonden ee- rewachten van leden dor N.S.D.A.P. en W.A. Talrijke autoriteiten waren aanwezig. Namens de N.S.D.A.P. voerde de heer Gemand liet woord, die in een gloedvolle rede de ver diensten van den Führer in hel lciht stelde. Namens de N.S.B. sprak de dislrictsleider, de lieer Tj. van dei- Weide. Ook in den Haagschen Dierentuin vond een groote samenkomst plaats, waarbij o.a. mevrouw Seyss-Inquarl, de comm.-generaals, Schmidt, Rou ter en Wimmer en veel hooge Duit sche officieren en vertegenwoordi gers van de N.S.D.A.P. aanwezig wa ren. Oberdiens tl ei ter Schmidt en de de lieer van Geelkerken voerden hel woord. Ook in andere plaatsen von den bijeenkomsten plaats. Het Informatiebureau van het Ned. Roode Kruis heeft van het Japansche Ministerie van Buitenlandsche Zaken een telgeram ontvangen met namen van Nederlanders, die in Japan geïn- terneerd zijn. Het betreft hier een klein aantal personen, die tijdens hel uitbreken van den oorlog tusschen Japan en Ned.-Indië in Japan aan wezig waren. Zij, die nadere inlich tingen over deze personen wensehen, kunnen zich wenden tot het informa tiebureau van het Ned. Roode Kruis Zwarte weg 75 Den Haag. In Ruischerbrug, gemeente Noor- dijk (Gr.) is een ernstig ongeluk ge beurd, dat vier mensehenlevens heeft geëischt, terwijl één persoon werd gewond. Tijdens het lossen van kunst mest kantelde de loskraan, waarin zich juist 45000 kg mest bevond. Vier arbeiders werden onder de .neerstortende kraan en de kunstmest bedolven en vrijwel op slag gedood. Een vijfde arbeider, die eenigszins terzijde stond, werd gewond. Zijn toestand is gunstig. De justitie heeft een onderzoek naar de oorzaken van het ongeluk ingesteld. Voor het Obergericht in het ge bouw van den Hoogen Raad te Den Haag is vorige Donderdag de behan deling aangevangen van een econo misch misdrijf van buitengewonen omvang. Het betreft hier 'n reus achtige distributiediefstal, waarbij een heel distributiekantoor te Am sterdam werd leeggeroofd en waarbij niet minder dan 150 verdachten zijn betrokken. Met de Amsterdamsche politie heeft de Duitsche politie in deze zaak samengewerkt en het is gelukt haar tot klaarheid te brengen. Millioenen bonnen zijn gestolen en in omloop gebracht; een zeer ge mengd gezelschap is op de beklaag denhank terecht gekomen. Een dis- Lributieambtenaar, personen uit de „onderwereld", allerlei medeplichti- 6 10 608 6 07 6 04 6.02 tigen en een Haagsch advocaat, deze laatste wegens begunstiging van den hoofddader hebben terechtgestaan. Acht doodvonnissen en verder vrij heidsstraffen, loopende van 15 tot 1 jaar, alsmede één vrijspraak, heeft de Staatsanwalt geëischt legen de 23 voornaamste verdachten. Het nieuwe Socialisme is het Volksche Socialisme arbeiders en kantoor bedienden, schenkt hier aandacht aan! Nederlander! Zorg voor vrouw en kind is voor den Nederland- .schen man kends. Voor best zorgen, Duilschland iets vanzelfspre- je gezin kan je het als je werkt. In kan je te allen tijde door te werken goed ver dienen en daardoor in het on derhoud van je gezin voorzien. Je kunt je aanmelden bij alle arbeidsbureaux. van het bureau v. d. Provincialen Voedselcommissaris voor Noord Brabant Registratie volkstuinen: Inlevering geldige knnstinestzegels: Vervoerverbod van varkens van 25 kg en zwaarder: Den paardenhandel: De Provinciaal Voedselcomi- missaris voor Noordbrabant. taxatiemarkten van paarden. De Prov. Yaedselcomniissaris voor Noordbrabant, maakt bekend, dat met ingang van Woensdag 29 April 1942 de taxatiemarkten voor paarden wederom zullen worden hervat en wel in de navolgende plaatsen: Breda, 4 Mei van 1013 uur. 's-Bosch 7 Mei van 912 uur. Tilburg 18 Mei vgn 1013 uur. NIEUWS! voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Menschen kunnen veranderlijk zijn als het weer. Evenals in het voorjaar regen en zonneschijn elkaar plotse ling kunnen afwisselen, zoo hebben ook de menschen hun luimen, hun stemmingen. Een prettig humeur <vaft in goede aarde, een slecht iniet. Toch heeft een slecht humour meestal een dieperen ondergrond dan men oppervlakkig denkt. Overgevoeligheid, tegenslagen of lichamelijk lijden kunnen er schuld aan zijn. Daarom hebben deze men schen hel niet (gemakkelijk, want men verwacht steeds van shen, ^at ze zich zullen 'beheerschen. Zegt men van iemand,.dat hij een „humeurig" mensch is, (dan bedoelt men daarmede, dat de betreffende persoon zijn wisselende j temimingen niet meester is, maar hen ongéhinh derd den vrijen loop laat. Het humeur van deze menschen vergt heel wat van de zenuwen van de personen uit hun omgeving. Er 'behoort vcei geduld toe om deze stemmingen te negeeren en er piet op in le gaan. .Meestal echter begrijf- en de menschen elkaar niet en komt et tot heftige woordenwisse 1 inglen Veel gemakkelijker zou de omgang zijn, wanneer we ons beter beheersch- ten. Een beetje «zelfcritiek, wat meer houding, een kie ne dosis humor en menige kwade bui zou geheel over bodig en te voorkomen zijn. Familie, vrienden, collega's kortom: onze gehcele omgeving zou daardoor 'be spaard 'blijven voor menig onaange naam' uur. Als men werkelijk reden heeft om het hoofd te jlaten hangen of er 'is iets verkeerds gegaan dan kunnen wij dit het beste uit den weg ruimen door een beetje .optimisme en humor en dan denke .men maar eens aan het spreekwoord Na tregen komt zon neschijn! Daarmede wordt de pech beter overwonnen dan door een slecht humeur, waardoor we nog dieper in de put raken. Zaterdag 2 Mei Zondag 3 Mei Maandag 4 Mei Dinsdag 5 Mei Woensdag 6 Mei 's morgens tot 's avonds vanaf 9.05 9 06 9 08 9.1,0 9.12 Socialisme" is onverbrekelijk ver bonden met een wereldbeschouwing. De materialistische, joodsche wereld beschouwing ten grondslag liggende aan het marxisme gaf aan het Socia listisch strijden van het verleden den vol£svernietigenden vorm- van den klassenstrijd en de leugenachtige leu ze van internationale solidariteit van het proletariaat. Internationaal socialisme heeft en zal nooit bestaan. Een duizendjarige cultuur, de eigen aard van een volk, het sociaal niveau, 'de begaafdheid en het scheppende vermogen van een volk bepalen het socia'isme, dat een volk zich veroveren kan. De sociale verlangens van een .Chineeschen koe lie of een Zwarten katoenplukker uit Amerika liggen op ©en geheel ander niveau dan die van den Europee- schen menseh. Enzelfs binnen Eu ropa vertoonen zich .:n evens be hoef J- ten en levensgewoonten in de ver schillende landen groote verschillen. Socialisme is vofkSeh. En dat de natuur sterker is dan die leer, blijkt uit het feit, dat de internationale so lidariteit van de werkers in 1914 den wereldoorlog niet kon voorkomen, maar dat overal de marxisten zich rond de regeeringen schaarden en binnen 24 uur de internationale leuzen verwisselden voor de meesit nationale. Socialisme is vofksch. Het verlan gen naar geborgenheid in z'ijn eigen vertrouwden levenskring, naar een vrij .en eervol leven in een volksge meenschap, dat in ieder mensc'h leeft, kan slechts verwezenlijkt word en in en door het eigen volk. Socialisme is vofksch. Daarom kent het socialisme geen proletariaat. Het socialisme kent geen klassen, geen scheiding tusschen volk'sgen noten, het streeft naar eenheid van werk en wil in een volk, naar den geaamenlijken arbeid van een volk en den wil van een volk zich den grootst moge lijken geestelijken en stoffel ijken vooruit gang te verzekeren. Socialisme is volksch. Het marxis me verkrachtte in zijn wereldbeeld de natuur door bet voor te stellen, als of bet materieele streven al'een het leven en de gestalte der samen'eving bepaalde. Het socialisme van den nieuwen tijd beantwoordt aan het waarachtig 'beeld van de natuur, oml- dat het zich baseert op het volk al- werkelijkheid, op den eigen aard, de cultuur, het sociaal niveau, dat een volk- zich in der eeuwen loop ver worven heeft. SocialLme is volks. Het geeft zich niet over aan onware leuzen van we re ld verbroedering, maar het put zijn kracht uit de levende werkelijkheid van eigen volk, het wordt bewogen door de liefde to«t het eigen volk en bereikt zijn doel door het geloof in eigen volk. Het doel varu het marxisme was „Proletariërs aller Handen, vereenigt U", het heeft het zelfs nooit kunnen brengen tot „Proletariërs in Neder land, yereenigt U". Deze uitspraak van Mussert toont de onmogelijkheid van het internationaal socialisme kernachtig aan en bewijst tevens dat zelfs in eigen land de werkers van hoofd en hand niet tot de eenheid konden komen, een eenheid waarnaar ieder instinctief verlangde. Het socialisme van den nieuwen tijd zal ook het heden en de toekomst van den Ned.erlandsch.en werker be palen. Boer en arbeider maken tot de dragende krachten der nieuwe volksgemeenschap, tot de generatie die in de lage landen bij de zee het socialistisch verlangen tot wer kelijkheid zal maken in de wereld van morgen, waarvoor zulke groot- sche offers worden gebracht in het geloof aan de zegepraal. Deze week is de volkstuinregeling gepubliceerd die op 28 April is in- gegiaan. Daarbij is bekend gemaakt, dat houders van volkstuinen zich bin nen 14 dagen na de inwerkingtreding der regeling, dus vóór 12 Mei a.s., bij de Land hou w-Crisis-O rganisatie moeten aanmelden, teneinde daar als volkstuinder te worden ingeschreven. Zonder deze aanmelding en inschrij ving is het n:et toegestaan een volks tuin te gebruiken. Voor de aanmelding zijn de daar toe voorgeschreven formulieren te gen betaling van 25 cent, bij den pi. bureauhouder van het district ver krijgbaar, die als regel wekelijks in de diver e plaatsen zitting houdt. (De namen cn adressen van die plaatselijke bureauhouders zijn deze week nog in de 'bladen gepubliceerd). Na de invulling en onderleekening levert men het formulier 'bij den pl. bureauhouder in, die voor doorzen ding aan de Landbouw-Crisis-Orga- nisatie zorg draagt. Men lette bij de invulling vooral goed op de aanwij zingen die op1 de achterzijde van het formulier staan. Daar alleen de „volkstuinen" onder deze^pegelinig val'en behoeven slechts de houders van deze tuinen zich aan te melden. De particuliere tuinen die 'bii de woning of het bedrijf van den gebruiker behooren en ook de stukjes grond die door den land- en tuinar- der in het bedrijf van den patroon voor eigen gebruik worden beteeld, vallen .tiaar builen. De houders daar van 'beho-even zich dus niet te melden. De kunslmestzegels die thans gel dig zijn, dal zijn de stikstofzegels met opdruk 5 en B.T., de kalizegels met opdruk B.T. en de phosforzuur zegels met opdruk 4 en 5, dienen vóór 10 Mei a.s. bij de kuns'tmestleveranciers te worden ingeleverd, daar deze bij latere [inlevering waardeloos zijn. Adolt Hitier tijdens rijn rede voor den Duitschen Rijksdag in de Krollopera te Berlijn op Zondag 26 Aprii 1942 Telefoto Weltbild-Polygoon-Pax Holland m Vanaf 20 April 1942 is een ver scherpt verbod voor het vervoeren van varkens ingetreden. Als gevolg hiervan mogen op de markten geen varkens meer worden aangevoerd wel ke 25 kg. op meer wegen, daar het vervoer van deze varkens van en naar de markt absoluut verboden is. Dus mogen op de markten nog maar al leen biggen worden aangevoerd wel ke nog geen 25 kg. wegen, aangezien het vervioer hiervan nog vrij is. Het veeboekje moet (Voor deze varkens echter g,oed worclen bijgehouden. Alleen het vervoer van bedrijf naar bedrijf is bij wijze van uitzondering nog toegestaan, dat door de pl. bu reauhouders vervoeirlbe wijzen worden afgegeven voor het vervoer van zeu gen die kennelijk drachtig zijn of die waarvan de 'biggen pas af zijn (z.g. natte zeugen') (en stamboek var kens, mits het Sitamboieknummer wordt opgegeven. Het repu van het vervoerbewijs moet door den aanvrager 3 maan den bewaard worden. Het vervoerbewijs zelf moet door den kooper binnen 3 dagen bii zijn pl. bureauhouder zijn ingeleverd. Varkens welke vervoerd worden ter levering aan het Vee- en Vleeschaan- koop'bureau (z.g. aan de Centrale) moeten gedekt zijn door een leve ringscontract imdien zij zwaarder zijn dan 40 'kg., of door een vervoerbewijs indien zij mi nier dan 40 kg wegen en nog geen contract voor het var ken is afgesloten. Door de nieuwe regeling, welke reeds is gepubliceerd, is de handel in paarden slechts toegestaan met be middeling van de door het vee- en vlees chaankoopbureau aangewezen agenten. De handel in paarden tus schen houders en/of handelaren on derling is absoluut verboden. Wil men dus een paard koopen of ve'rkoopen dan moet men zich hiervoor steeds bij een daartoe erkend agent opge ven, afs regel ongeveer een week vóór de taxatiemlarfet waarvan men gebruik wil maken. De agenten kun nen in dezten nadere inlichtingen ver schaffen. De aankoopvergunningen waarmede men zich, ingeval men een paaixl wil koopen, tot den agent moet wenden, moeten evenals vroeger bij den plaatselijken bureauhouder wor den aangevraagd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 1