Distributiebonnen Officiëele Berichten Distributie- mededeelingen. Bekendmaking Plaatselijk Nieuws BOUWVAK NIEUWS. 5TIEUNVEKLEENING AAN STILGE LEGDE BEDRIJVEN. In het Mededeelingenblad van de fhootdgroep Industrie van 13 Aug. 1942 frijn de door den secretaris-generaal rvan het departement van handel, nij verheid en scheepvaart goedgekeurde richtlijnen voor "de algemeene steun- ien hetiïngsregelingen voor de stilge legde bedrijven bekend gemaakt. Heruit blijkt, dat 'aan arIe stilgelegde bedrijven, behoorende tot de hootdgroep Industrie, met uitzondering ^n de on dernemingen werkzaam op het gebied tter voedselvoorziening steun kan wor den uitgekeerd. De uit te betalen alge- tneene steun wordt bej>erkt tot de al lernoodzakelijkste instandhoudmgskos- iten, welke kosten in de richtlijnen nader •worden aangegeven. De steun draagt het karakter van een voorschot, waarbij wordt overwogen de terugbetaling tiz.t. te doen geschieden luit ide in de toekomst door het thans stilgelegde bedrijt te maken winst. L>e voor de sfeunverleening benoodig- üe gelden worden verkregen door een Idoor de hootdgroep Industrie aan de jpog Werkende industrieele bedrijven bp te leggen hetfing op basis van het Samengestelde grondbedrag uit de on- öernemiingsbelasting. Er vindt dus een Ihethng plaats zoowei over de winst als over het vermogen. Het ligt in de bedoeling de bijdrage tot een nader )te bepalen maximum percentage van ÖSt 'samengestelde grondbedrag te be perken. Naast Tie hierboven besproken alge meen e steun- en heifingsregelmg kan ïn een bepaalden bedrijfstak een bijzon dere steun- en heffingsregeling op on- Iderfinge basis worden getroffen. De thans verschenen richtlijnen staan los Van deze bijzondere regeling. De hef fing kan dus van een andere basis uit gaan, terwijl de steun welke geschiedt fonds perdu, als extra steun moet jworden gezien, uitgaande boven de noodzakelijke instandhoudingskosten. Het ïfgt in de bedoeling In de Me- öedeelingen van de hoofdgroep Indu strie, welke wekelijks verschijnen, re gelmatig aan 'het bedrijfsleven nadere .voorlichting te verstrekken over boven staand onderwerp. 'AFGEBRAND. Te Schijndei brak door bliksemin slag brand uit in de dubbele arbeiders- Iwoning van de familie Van Ingen en £Van Skaten, onder de -gemeente Schijn- IdeT. Dor hiet rieten dak1 breidde de brand zich snei uit. De beide wonin gen brandden geheel 'uit. Van den in boedel kon niets worden gered1. In de laatste weken is er weinig ver andering gekomen in de materiaal-voor zien ing in ae bouwvakken. Nu sinds 1 Juli het bouw verbod voor (werken boven (de 1500 :is afgekomen, valt er een groote bedrijvigheid in kleine ^werken ct karweien, dus onder de 1500, waar te nemen. Daaromtrent is door den Algemeen Gemachtigde bericht gezonden dat otn- der bouwkosten wordt verstaan het to tale bedrag der bouwsom van het werk, Waaronder begrepen het arbeidsloon en |üe kosten der materialen, afgezien van Ide omstandghebd ot'dfie materauen ge- Iheei or gedeeltelijk aan den opdracht gever ot den uitvoerder van het werk Wan wei aan een derde, in eigendom toe- benooren. Voor het verkrijgen van bouwmateri alen voor d!it soort werken zijn, zoo als bekend mag worden verondersteld, Ide aanvraagformulieren AGM 178 in gebruik, waarop de zgn. Burgemeesters- bonnen worden afgegeven. Nu er sinds enkele" weken een hout- blokkade is, a.w.z. tijdelijk mogen de fioutwerven geen hout afleveren, wordt er op bovengenoemde aanvragen geen houtbonnen verstrekt en bestaat er dus alleen de mogelijkheid om cement, bak steen en pannen op 'die wijze toegewe zen te krijgen. De aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij Bouwtoezicht en moeten daar ook weer ingeleverd worden, geheel compleet ingevuld. Nu er, sinds de laatste maanden, per gemeente, een bepaald contingent bouw. materialen worden toegewezen per maand, valt de eerste beslissing om trent eventueele toewijzing dus bij het plaatselijk bouwtoezicht, die zich voor defïntiieve goedkeuring in verbinding stelt met het Provinciaal Bureau Goed keuring Werken. Men houde er bij het aanvragen van imaterialen rekening mede dat slechts materialen mogen worden aangevraagd iwanneer niet 'Uit in bezit zijnde mate- alen het werk kan worden uitgevoerd en ook slechts dan wanneer men no<g met het werk moet aanvangen. Voor het aanvragen van gebakken tegels moet als volgt gehandeld worden: Men zendt een (aanvraag op gewoon briefpapier en omschrijft het gevraag de aantal, het doelwbarvoor ze troo- dïg zijn, alsmede opgave van het per ceel waar ze aangebracht moeten wor den. Deze aanvraag geeft men at bij het Bouwtoezicht doch stelt het adres als volgt, voor Noordbrabent, Bureau Goedkeuring Werken, Oranje Nassau- laan, 10, 's Bosch. Het Bouwtoezicht geeft de alanvrage vergezeld van een advies door en doet u later eventueel een aankoopbewijs toekomen. Men om- schrijve d'e aanvraag duidelijk en vol ledig. x VERPLICHTE KOOL- Oh RAAP- ZAADTEELT. Daar in sommige streken d/e mee ning heerscht, dat winterraapzaad en kno'groenzaad hetzelfde gewas zijn, dee- len wij hier namens den Productiecom missaris mede, dat dit niet het geval is. Het verschil is, dat winterraapzaad gezaaid wordt voorde olie, terwijl krrol- groenzaad daarvoor te weinig olie geeft. Dus kan men rtiet aan zijn verplichting van koolzaad- ot raapzaadteelt voldoen, door te teelt van knolgroen voor zaad- winning. De verplichte koolzaad- ot raapzaad teelt is reeds voldoende bekend, nog temeer daar zoo goed als iedereen die tot deze teelt verplicht is, een brochure heeft ontvangen waarin het een en an der omtrent de koolzaad- en raapzaad teelt is uiteen gezet. Echter moet men men er rekening mede houden, dat be halve deze verplichting ook voldaan moet worden aan de oude verplichting wefxe men heeft voor koolzaadteelt we gens utistel van grasland scheuren e. cf. Voor,, zoover men winterkoolzaad ot 'winterraapzaad boven de verplichting verbouwt en dit wint op gescheurd gras land, dat vrijwillig voor scheuren bij en P.bh. is opgegeven, kan men voor f300 scheurpremie per ha. in aanmerking komen. Rhapzaad wordt later gezaaid dan koolzaad. Met het oog op uifwinteren is het ge- wenscht, dat het gewas nret te welig den winter ingaat. 1 Lembke's winterkoolzaad en Janetz- ki.'s winterkoolzaad schijnen het beste bestand te Zijn tegen uifwinteren. (Im porteur G. Kraai Wzn. te Vlagtwedde Gr.) Winterraapzaad is reeds uitver kocht. De 'telers kunnen voor zoover noo- (d'i(g, het best centraal bestellen bij hun handelaar of agent. HOEVEEL BROOD UTI 100 KG. MEEL. Er zijn verschillende boeren, die kla gen, dat kij aan de toewijzing van 100 fc'g. graan voor gezinsverbruik tegen 'inlevering van broodkaart plus de 25 'kg. extra, dus in totaai 125 kg. graan [per geZunslidi niet voldoende hebben. Wanneer deze klacht komt van groo te gezinnen wtaar slechts de helft van de broodkaarten wordt 'ingeleverd', kan men dit ai ondervangen door meer broodkaarten in te Je veren. Op een broodkaart krijgt men ca. 931/2 kg. brood per jaar en [voor 100 kg. tfneei jwioet men normaal ca. 140 kg. brood krijgen, dus voor 125 kg. moei moet men nor- maai ca. 175 kg. brood krijgen. Door boeren is mij medegedeeld, dat zij van (dan bakker voor 100 kjg. meel ook 100 kjg. brood' krijgen, zelfs was er een hoer, dlïe van den bakker voor 100 fc'g. -meei 90 kg. brood kreeg. Een ander kreeg voor 100 kg. meet ,20 deeg- brooden van 6 kg. gerekend tegen 12 pCt. uitlichten bij bakken, is dit 106 'kg. brood. In zulke gevallen werden de boeren dus door den bakker ern stig benadeeld. Wanneer op de ouder- wetsche manier zooals in Brabant ge woonte was met stijt-droog-deeg wordt gebakken moet er uit 100 kg. meei minstens 1Z7i/2 kg. btodd komen. Zoo- als tegenwoordig gebakken wordt, moet als norm genomen worden, dat uit 100 kg. meel ca. 140 kg. brood komt. De boeren weten nu wat zij van den bakker kunnen eischen, zij hebben daar recht op. DORSCHTEMPO. 1 eneinde de voedselvoorziening veilig te stellen moet per maand een zeker kwantum broodgraan ter inname worden aangeboden aan de P.I.C.A'. Onze foondorschers doen hun best; maar hun kunnen is beperkt, en het groote kwantum, vooral In deze maan den, moet derhalve komen van de zelt- dorschers. Allen, cfie zelf kunnen en mogen dor- schen, moeten derhalve In dezen hun plicht begrijpen en door vfug en veel dorschen zorgen dat het "noodige graan er komt, ook wanneer dit offers zou vragen, want als het niet gewillig gaat, 'dan zal tot het opleggen van dorsch- plicht moeten wonden overgegaan. De Brabantsche boeren zullen, naar wij vertrouwen, in dezen van hun goede zijde laten kennen. GEMEENTE DUSSEN. GEMEENTE SPRANG-CAPELLE. Voor oogstwerkzaamheden zullen ex tra toeslagkaarten worden- uitgereikt op Zaterdag 29 Aug. des rtiorgens tusschen 9 en 12 uur. GEMEENTE WERKENDAM. KAASHANDELAAR OVERTREEDT PRIJSVOORSCHRIFTEN Van een persoon, die in Tilburg op trad als verkooper van den kaashandel der Gebr. D. te Heusden werd door con troleer ende ambtenaren van de Prijs- Deheerschmg bemerkt, dat hij kaas, (Waarvan de prijs op dat 'oogenbliki 11.70 per kg. bedroeg, verkocht voor f 2.Het betrat "belegen volvette kaas. 1 er verontschuldiging werd door EX, die verantwoordelijk ïs voor kien ver koop van zijn artikelen, aangevoerd', dat hij' bij de berekening van den prijs in'aanmerking had genomen, dat hij per auto utt Wijk en Aalburg naar Til burg was gereisd. Dit 'excuus vond achter geen ingang, daar hij de offici- eele vaststelling van d'e wTVst "steeds een marge wordt 'aangehouden voor eventueele vervoerkosten. Mochten nu deze vervoerkosten toch in bepaalde gevallen de normale normen overschrij den, dan Is prijs verhooging zonder voorafgaande vergunning evenmin ge oorloofd. Bij de vaststelling van de ooete, die de Inspecteur voor de Prijsheheerschlng «an LX oplegde, werd rekening ge houden met het feit, dat D. reed's in Maart terzake van een overtreding ider prijsvoorschriften was beboet. Thans werd hij veroordeeld 'tot beta ling *[an t 300. De Burgemeester van HEUSDEN maakt bekend, dat'bij: zijne stadsinspec- tie van Zaterdag 22 Augutus 1.1. hem gebleken Is dat vandalen handen twee jonge boompjes aan den Demert gron dig mek een nies verwoest hebben, door rondom de schors af te snijden. Ik weet dat 'het kinderen gedaan heb ben, dus valt de moreele verantwoorde lijkheid terug op hun z.g. opvoeders, aan wie ik de vraag wil voorteggen wie de schuld draagt dat onze Neder- landsche jeugd berucht staat om haar baldadigheid, tuchteloosheid en Bruta liteit. De vraag stellen 1 is haar beant woorden. Hoewei ik hier de democrati sche erfenis overgenomen heb, heb ik dit slechts „sous bénéfice d'inventai- ry" gedaan, d.w.z. d'at ik slechts de activa (het goede) en niet de passiva (het slechte) heb overgenomen. Dit laat ste zal ik hier uitroeien met hand en tana en niemand ontzien. Daarom zal ik iedereen verbieden nog gras te mogen snijden aan den Demert, wanneer nog slechts één schrammetje aan djp boom pjes zat ontdekt worden. Het gemeente bestuur rs zoo welwillend aldaar gratis konijn en voeder te verschatten en als dank krijgen wij' daden van vandalisme. Dat Is meer dan ergerlijk. En niemand, letterlijk niemand, heeft maar een tg voordeel aan deze wandaden. Integen deel! De Burgemeester voorn oemo, A. THOMAES. Heusden, 24 Augustus 1942. HEUSDEN. De brigade -marechaussee alhier heeft in Drunen en omgeving een bon- nenhandei ontdekt, die ergerlijke vor men had aangenomen en die het lan delijke plaatsje Drunen had omgescha pen tot een soort grossierderij in di- stributiepaperassen. Meer dan vijftig per sonen zijn in dezen onwettigen han- aei betrokken. De daders maakten er al éenigen tijd hun bezigheid van om bonnen op te koopen bij de boeren uit den omtrek en bi; rrfinder financieel krachtige ge zinnen. Deze aldus verkregen bonnen werden tegen schandelijk hooge prijzen in de steden weer verkocht. Ook kwam het voor dat de opkoopers voor de gekochte bonnen zelf levensmiddelen, textïelgoederen en andere producten in sloegen en deze in den sluikhandel tegen ergerlijk hooge prijzen verkoch ten. Duizenden en duizenden bonnen zijn op deze wijze in verkeerde handen gekomen en voor tienduizenden guldens is er versjacherd. AI deze betrokke nen zijn geverbaliseerd. Verscheidene personen zijn in hechtenis genomen. Eenigen zijn naar Den Haag overge bracht. 43 A 43 B 43 BROOD. 400gr. brood of 4 rants, gebak. 50 gr. brood of V2 rants, gebak. Van 2329 Augustus. BESCHUIT. 75 gram beschuit, of 1 rant soen brood of gebak. Van 2329 Augustus. BOTER. 42 Boterkaart. 125 gr. boter 42 Vetkaart. 125 gr. boter. Van 2031 Augustus. Reserve 2-35, 2-36, 3-35, 3-36 en 4-36, 125 gr. boter per bon. Van 15 Juli12 September. VLEESGH EN VLEES CII WAREN. 43 A 1 rants, vleesch of vleeschw. 43 B 1/2 rants, vleesch of vleeschw. Van 2329 Augustus. MELK. 41 A t/m 44 A 3V2 liter melk. 41 B t/m 44 B l3/4 liter melk. Van 9 Aug.5 September. AARDAPPELEN. I1/2 kg aardappelen. Va kg aardappelen. Van 23-29 Augustus. TABAKS WAREN. Tabakskaart, 20 sigaretten, 5 sigaren, 10 cigarillos of 25 gram tabak, per bon. Sigarettenkaart. 20 Sigaretten. Van 2329 Augustus. VERSNAPERINGEN. 41, 42 100 gr. chocolade ~p. bon. 43,44 100 gram suikerwerk p. bon. Van 9 Aug.5 September. VASTE BRANDSTOFFEN. 01, 02, 03 KF. voor kookdoeleinden 1 éénheid vaste brandstoffen per bon, met uitzondering van anthraciet. Geldig tot 30 April 1943. 01, 02, 03, 04 en 05 van de brandstoffenkaart B.V., één eenheid vaste brandstoffen. Geldig van 11 Mei31 Dec. 1942. Bonnen één eenheid le, 2e, 3e en 4e periode1 eenheid vaste brand stoffen. Van 15 Aug.30 April 1943. PETROLEUM. 02 2 1. petroleum (Bonk. EA). Van 23 Aug.31 October. Bonkaart Algemeen SUIKER. 357 1 kilogram suiker. Van 9 Aug.5 September. KOFFIESURROGAAT. 338 250 gram koffiesurrogaat. Van 12 Juli5 September. PEULVRUCHTEN. 359 250 gram peulvruchten Van 9 Aug.5 September. GORT. 360 250 gram gort, gortmout of 250 gram gemengd meel. Van 9 Aug.5 September. VERMICELLI OF MAÏZENA. 361 43 A 43 B 43 A 43 A 100 gr. vermicelli of maizerUL Van 9 Aug.5 September. JAM, STROOP, ENZ. 358 500 gram, jam, marmelade, gelei, stroop, honing, enz. Van 9 Aug.5 September. ZEEP 370 en „M eenheidszeep" 1 rantsoen eenheidszeep. 371 en „M wasrihpoeder'' 250 gram wasch poeder. „M Toiletzeep" 75 gram Toiletzeep. Van 16 Aug.30 Sept. 335, 336, L. Zeep" en „L Toiletzeep" verlengd tot 30 September. BLOEM, GEBAK OF BROOD. 362, 363, 364, 365, 70 gram meel of bloem of 1 rantsoen brood of gebak per bon. Van 9 Aug.5 September. KAAS. 367, 368, en 369, 100 gram kaas of smeerkaas per bon. Van 9 Aug.5 September. Bonkaart Reserve RIJST. 4/41 en 4/42, 250 gram rijst. Van 9 'Aug.5 September. Bon U 24 SCHEERZEEP. van de Textielkaart D.A, 50 gram scheerzeep. Van 1 Mei31 Augustus. KAARSEN. Petroleumkaarten S cn T. 300 gram kaarsen. Van 1 Aug.30 Sept. EEN RANTSOEN CAPELLE. De ongeveer 80-jarige A. van lAlphen geraakte Maandagmorgen op 'zijn land) achter zijn wonTng m een veengat "én verdronk jammerlijk. NEDERHEMERT. Ondier groote belangstelling werd ■Vrijdagmiddag het stoltelijk overschot van het hootd' "der Chr. School, de WelEü. heer W. H. Zinkstok, door leden der J. V. gratwaarts gedragen en aan de schoot der aarde toever- troouwd. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd 'door de heer v. a. Ent, de heer J. Koseboom en de heer Eugster. 'Hij ruste In vrede. - De heer Wi. G. Eugster alhier is benoemd tot tijdelijk hootd der Chr. School, terwijl de heer van Ballegooijen benoemd rs tot tijdelijk onderwijzer. VEEN. De heer ten Ham, marechausse is aangesteld ais wachtmeester met standplaats alhier. WERKENDAM. De heer P. de Bruyne, plaatse lijk kantoorh. 'alhier van het distribu- tiekringkantoor no. 231 te Almkerkis per 1 Sept. a.s. benoemd tot intern controleur en gewoon controleur, de heer K. de Boon, momenteel plaat selijk kantoorhouder te de Werken en Sleeuwijk zal per 1 Sept. ook de plaats van den heer de Bruyne overnemen. Ook zal per 1 Sept. een assiiste'nt voor de beide kantoren benoemd wor den. De muziekvereen. „O. B. K.'- alhier hoopt Zaterdag 29 Aug. haar 2e zomerconcert te geven onder de lindeboom, WOUDRICHEM. In de atgeloopen week 'werden aan de vischmarkt in deze gemeente aangevoerd 9 zomerzalmen a tl7.50 tot t<20per. pond 'en 6 schotzalmpjes welke t8.50 tot f 10.50 per pond op brachten. Besteed werd voor cfikke paling 95 cent, middel paling 62 cent, dunne aal 51 cent, snoek1 34 cent," brasem 25 cent* baars 18 cent, bliek 15 cent, voorn 11 cent, bot 50 cent, alles per pond. Op het kantoor van den rijksont vanger in deze gemeente is tijdelijk te werk gesteld mej. W. van de Water alhier. In deze gemeente heett een re organisatie van d'e Brandweer plaats gehad. Er bestaan thans in de Vesting twee ploegen en aan den Oudendijk een hulpploeg. Groepscommandant is de Weer P/11, ,Sfruik en ondergroepscom- 'mandant de heer G. G. Struik. Bij ploeg A in cfe vesting zijn ingedeeld de heeren J. 'H. de Joode, A. M. S. Schaap, J. van Straten Hzn., M. Smits* J. C. Spronk, J. A. Groeneveld,, A. A. E. Smits, C. Garstman, G. J. Struik. Tot ploeg B behooren de hee ren A. J. "H. van Sfigt, A. d'e Joode, J.Wzn., H. Schaap, A. Welbie, J. W. Wilhelm, J. P. Kant, f. Baks Czn'^ J. Moll en J. S. C+ K00J. Tot de ploeg aan den Oudendijk behooren d'e heeren A. Verwoerdt, G. Westerlaken, M. Vink, Huibert deLormj Arie Vink Az., M. van And'el, J. Hol ster. Ploegcommandant is de heer Aart Vink. WAALWIJK. Wegens prijsopdrijving van truit en wegens het buiten de veiling ont koopen, is de handelaar K'. alhier ge arresteerd. Zij die voor huishoudelijke ver lichting uitsluitend op petroleum zijn aangewezen, moeten een inlichtingen- formulier afhalen, welk met inkt in" gevuld en onderteekend uiterlijk 27 Aug. weer ingeleverd moet worden. Uitreiking nieuwe bonkaarten. De uitreiking van nieuwe aardap- pelkaarten, tabak-, sigaretten- en ver- snaperingenkaarten zal plaats hebben in de oude school op Vrijdag 28 Aug., -van 912 uur, voor de staart kaar tnns. 17762150; des namiddags van 13 uur voor de stamkaartnrs. 21512400. Rest volgende week. Te Sleeuwijk in gebouw Yegos op Donderdag 27 Aug., van 912 uur, voor de huisnr. 201270; van 13 uur nam. voor de huisnr. 271rest. Zij, die geboren zijn tusschen 9 Aug. en 7 Sept. 1921, 1928 en 1938 moeten, voor zij hun bonnen afhalen, eersthun inlegvellen ruilen bij .de uitreikers. Stamkaarten en inlegvel len, alsmedf de foirnulieren voor aardappelen, welke zijn thuisbezorgd, moeten worden medegebracht. Na-uitreiking heeft beslist niet plaats. Uitreiking Maandkaarten Biesbosch. In bet vervolg zal er om de vier weken uitreiking worden gehouden voor maandkaarten en wel in het lokaal van den heer A. C. van Over steeg, Biesbosch 56. De eerste uitreiking zal worden ge houden Vrijdag 4 September a.s.,*des morgens van 1011.30 uur. Brood100 gram brood. Gebak: 75 gram beschuit, wafels, biaouits, koekjes, of 100 gram speculaas, of 140 gram koek, of 800 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram gevuld groot korstgebak of 500 gram taartgebakjes. Bloem 70 gram tarwebloem, -meel, rogge bloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Ri]srt: 250 gram rjjst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, gemengd meel. Gort: 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gemengd meel, rjjstgries, aardappel-tapioea, aardappelmeelvlokken of 4 liter gortpap. "Vermicelli: 100 gram vermicelli, ma caroni, spaghetti. Maïzena100 gram maïzena, sago, aard appelmeel, geoxydeerd aardappelmeel, of 100 gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspoeder. Jam: 600 gram jam, stroop, honing, enz. Vleesch100 gram vleeech, gewicht van been inbegrepen, of 150 gram paardenvleeseh gewicht van been inbegrepen. Vleeschwaren75 gram gerookt of gekookt vleesoh, gebraden gehakt, oornedbeaf, of 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worstroorten, of 125 gram leverartikelen, tongeworst, nierkaas, of 150 gram bloedworst, zure zult. Eenheidszeep75 gram eenheids toiletzeep 21 pot., of 88 gram luchtgevulde een heids toiletzeep 57 pot., of 45 gram huishoudzeep, ot 50 gram zachte zeep (samenstelling na 81 Aug. 1941), of het doen wassohen van 8 kg. droge vuile wasch Wawohpocder250 gram wnschpoeder of 260 gram zeeppoeder (oude of nieuwe samen stelling) of het doen wassohen van 12 K.Q-. droge vuile wasch. Brandstoffen1 H.L. (maximaal 75 K.G.) anthraciet, steenkolen,' industriebriketten, eierbriketten, of 2 H.L. cokes, gascokes, of 110 K G. bruinkoolbriketten of 75 K.G. petroleum cokes of 150 K.G. cokesbries, cokesgruis, of 800 stuks persturf, of 460 stuks baggerturf, of 275 K.G. turf uit de Peel, of 200 K.G. andere soorten turf. AVELL.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 2