Distributiebonnen Gevonden en verloren voorwerpen Plaatselijk Nieuws Voetbalsport - Binnenland Vroegere Kasteelen in het Land van Heusden en Altena. Het publiek .wordt er ook thans in zijn eigen belang op gewezen, dat het gewenscht is bovenbedoelde bon nen aan den handelaar, bij wien men als klant staat ingeschreven, alle te gelijk te overhandigen en wel zoo spoedig mogelijk. Hiermede wordt bereikt, dat de handelaren van hun transportmiddelen een zoo econo misch mogelijk gebruik kunnen ma ken, terwijl zij hierdoor tevens in staat worden gesteld hun her be voor rading beter te regelen. Ten aanzien van handelaren, die nog bestellingen op reeds eerder uit gereikte brandstoffenbonnen hebben uit te voeren, geldt het voorschrift, 4at deze bestellingen met voor rang moeten worden uitgevoerd. Het mag dus niet voorkomen, dat een gezin reeds brandstoffen ontvangt op de bonnummers 6 tot en met S, terwijl een ander gezin, dat bij den- zelfden leverancier staat ingeschre ven nog wachten op brandstoffen van de oude bonnen. Op de handha ving van dit voorschrift zal zoo scherp mogelijk worden gelet. Ook het publiek kan hierbij zijn medewerking verleenen. Indien bijv. wordt geconstateerd, dat de levering op de oude bonnen bij die op de nieuwe bonnen wordt achtergesteld, Üoet men goed deze gevallen terstond ter kennis van de brandstoffencom- missie te brengen, die elke .serieuze klacht zal onderzoeken en bij ge bleken nalatigheid van den betrok ken handelaar maatregelen zal ne men. Voorts wordt er nog eens de aan dacht op gevestigd, dat het den han delaren niet altijd mogelijk is om op alle geldige bonnen zeer gewilde soorten, bijv. anthraciet of parelco kes te leveren. Men neme daarom zoo noodig genoegen met gedeelte lijke levering van alle soorten. Veelal zal het dan wenschelijk zijn om ge mengd te stoken. Hoewel reeds eer der mededeelingen over de mogelijk heden van gemengd stoken in de pers zijn verschenen, ligt het in de bedoe ling 0111 deze zeer binnenkort nog maals te publiceeren. Aangezien de levering van brand stoffen op de thans geldige bonnen gelijkelijk over eenige maanden ver deeld zal moeten plaats vinden, wordt het publiek in overweging gegeven, met den aanwezigen voorraad ide grootste zuinigheid te betrachten. Voorts wordt bekend gemaakt, dat in het tijdvak van 16 Oct. 1942 tot fen met 30 April 1943 de met „Eén eenheid 5e tot en met 8ste periode" gemerkte bonnen elk recht geven op het koopen van eeii eenheid vaste brandstoffen. Deze periodebonnen zijn uitgereikt ten behoeve van kleinere huisbrand- verbruikers in de groepen B, C en D en E-rood, dat zijn zij, die van de brandstoffe?icommissie waaronder zij ressorteeren, een identiteitskaart hebben ontvangen en binnenkort door den plaatselijken distribuliedienst zullen worden opgeroepen, teneinde op een door dezen dienst nog nader bekend te maken dag de toewijzin gen voor de 5e, 6e, 7e en 8e peri ode in ontvangst te nemen. Bijslag voor. ondersteunden. De secretaris-generaal van het de partement van sociale zaken heeft goedgekeurd, dat gedurende de ko mende wintermaanden wederom aan de ondersteunde werklooze arbeiders aan de arbeiders, die een tegemoet koming ontvangen in verband met den verkorten werktijd, aan de op eigen bedrijf tewerkgestelde kleine boeren en tuinders en aan de z.g. tewerkgestelde hoofdarbeiders weke lijks een 'b randsto tfenbij slag wordt verstrekt. Deze bijslag mag voor het eerst worden gegeven over de week van 18 tot en met-24 October a.s. en voor het laatst over de steunweek van 11 tot en met 17 April 1943. .Van 18 October tot en met 21 No vember 194^4 en van 7 Maart tot en met 17 April 1943 is het te verstrek ken bedrag vastgesteld op f 1 per week. Gedurende de overige weken zal de bijslag f 1.30 per week be dragen. Extra rantsoen Zeep, Voor kappers, artsen, medische stu denten en vroedvrouwen. Met ingang van 1 Nov. 1942 ko men de volgende personen opnieuw in aanmerking voor een extra rant soen zeep voor een période van 3 maandeiy a. kappers b. praktiseerende artsen, tand artsen, dierenartsen; c. medische studenten d. \roed vrouwen Kappers: Kappers dienen in de week van 19 tot en met 23 Oc tober 1942 bij de plaatselijke dis- tributiediensten een aanvraagformu lier MD 233-41 af te halen. Deze formulieren, moeten zij vóór 7 Nov. 1942 ingevuld bij den distributie- dienst inleveren. Zij ontvangen per bediende in het heerenkappersbedrij f 14 rantsoenbonnen voor scheerzeep, 5 rantsoenbonnen voor eenheidszeep en 3 rantsoenbonnen voor wasch- poeder, met dien verstande, dat maxi maal 12 rantsoenbonnen voor wasch- poeder in totaal worden verstrekt. Per bediende in het dameskap- persbedrijf ontvangen zij 20 rantsoen bonnen voor eenheidszeep en 3 bon nen voor waschpoeder, eveneens met bovenvermelde restrictie. P r ac ti see rende artsen: De onder b genoemde personen ontvan- van 1 Nov. 1942 af 6 bonnen „één rantsoen toiletzeep Medische studenten: Deze ontvangen van 1 Nov. 1942 af 3 bon nen „Een rantsoen toiletzeep". Vroedvrouwen: Ook deze ko men van 1 Nov. 1942 af in aanmer king voor 3 bonnen „Eén rantsoen toiletzeep". Nadere bijzonderheden kunnen be langhebbenden vernemen uit de pu blicatie van den distributiedienst hun ner gemeente van inwoning. VI. Jan trouwde met Margarellia Steen weck Klaasdochter, erfdochter van het secretarisambt en de vor- sterij van Maasland; zij hadden o.a. een dochter Margarethe, die voor schreven secretarisambt en vorsterij erfde en huwde met Peter Adriaen- se en een zoon van Wouter van Oud- heusden, die stierf in 1592 en Oud heusden c.a. van zijn oom God schalk van Oudheusden erfde; zijn vrouw was Cornelia Spiering van Wel Gerardisdochter, die hem schonk een zoon Jan van Oudheusden, wel ke onnoozel was en kinderloos stierf; zijn vader volgde hij in de heerlijk heid Oudheusden c.a. open een zoon Gerard van Oudheusden, die na doode van zijn genoemden broe der heer van Oudheusden werd en huwde Huberta van Wijck van On- senoort, die 17 Juni 162S overleed. Zij schonk hem twee zonen, die reeds in 1627 waren overleden en een dochter- Maria Anna van Oud heusden, die in 1641 bij doode haars vaders met Oudheusdein c.a. werd beleend, huwde met Pieter de Huy- ter, die in 1661 stierf. Genoemde Pieter de Huytêr, die een zoon was van Jan en Anna de Vopcht van Ry- neveld, verwekte bij zijn voornoem de vrouw een dochter Charlotte Ju liana de Huyter, die de heerlijkheid Oudheusden, El shout en Huiten, als mede het kasteel van Oudheusden van hare moeder erfde en die goe deren ten huwelijk bracht aan ha ren man Frederik Ignatius van Bue- ren zoon van Balthazar en Beatrix de Wael van Yronesteijn. Zij waren de ouders van: Balthazar van Bue ren, heer van Oud-Ameliswaard, stierf 1710; Johan Frederik van Bue- ren, heer van Oudheusden, Huiten en Elshout en van het kasteel van Oudheusden, dat zijn voogden in 1711 te huur aanboden, als wanneer" het gezegd werd te zijn: „een schoon, wel doortimmerd kasteel met een binnenplaats, een groot bassecour, fraaie hoven en moestuyn, mitsga ders benedenhuyzinge, koetsliuys, stalling© en een brouwerij daaraen, rontom met grachten, staende te Oud-Heusden omtrent een half quar- tier van de stad Heusden", hij erf de Oud-Amelisweerd van zijn ge noemden broeder en stierf 1743 slechts bastaarden nalatende, Eliza beth Cornelia van Bueren huwde met Adolf van Hellenberg, luitenant der Infanterie, (later met) Frangois de Kouillé Philipszoon, lieer van den Grooten Ruwenberg, kolonel in Staatschen dienst; Petronella Jaco- ba van Bueren, erfde Oudheusden, Huiten en Elshout en het kasteel van Oudheusden en huwde met Wat- ze Wijtzo of Valerius V(itus van Cammingha, majoor der Infanterie in Staatschen dienst. Van haar erfden die goederen ach tereenvolgens hun kinderen: Frede rik Ignatius van Cammingha, stierf ongehuwd 1768; Gerrit Ferdinand van Cammingha, stierf kinderloos 1770; Douwe van Cammingha, stierf kinderloos 1794; Susanna Barbara v. Cammingha, echtgenoote van Tjal- ling van Asbeck; van laatstgenoem den werden zij geërfd door hun doch ter Everarda van Asbeck, echtgenoo te van Johannes de Rotte van wie ze weder erfde hun zoon Jlir. Mau- rits de Rotte, die ze in 1816 verkocht aan Gerardus Cornelis Bax, woon achtig te Heusden, welke het kas teel van Oudheusden afbrak, waar mede hij in 1851 een'aanvang maakte. Oudenhoven deelt mede, dat vroe ger Je Oudheusden ook een kasteel stond. Nieuwenroy genoemd. In 1651 waren er de muren nog maar van over. De burcht te Werkendamlag op de grens van het graafschap Hol land omdat vroeger het Land van Altena een Kleefsch leen was. De naam Werkendam is ontleend aan het watertje de Werken, dat ter plaatse afgedamd is. Eertijds woonden er burggraven of kasteleins. In den oorlog tusschen Albreeht en Willem van Beieren tegen de Van Arkels ging de plaats meermalen in vlammen op. Ook het kasteel werd vernield. „In 1440 was heer van Wer kendam Wouter van der Duyn, rid der, zoon van Jan, heer van Heven- oort en N. van der Waale Wouters dochter. Wordt vervolgd. De Burgemeester van HEUSDEN maakt bekend, dat hij niet alleen zeer tevreden is over liet resultaat van- de huis aan huis collecte van 1719 October, doch vooral omdat hem door zijn persoonlijk contact met de inwoners gebleken is, dat Winter hulp Nederland den weg gevonden heeft naar het hart van ons goedé Brabantsche Volk. De periode van laster en vuilspuiterij is voorbij, be halve dan voor een paar rijkaards, die om 4,p r (i n e i p i e e 1 e" redenen niet geven, doch in werkelijkheid om portemonnaie motieven. Het gilde van de dubbeltjes bijters zal wel nooit uitsterven, doch deze lieden stellen zichzelf buiten de gemeenschap van ons volk en moeten de konsekwenties daarvan zelf maar dragen. De Burgemeester van Hehsden, A. THOMAES. Heusden, 20 Oct. 1942. r HEUSDEN. Zaterdag werden in café „Mo dern" alhier, de clubkampioenschap pen van biljarten 5e klas voortge zet tusschen Het Groene laken, Kaats heuvel en K.O.T. II, Heusden met uitslag als volgt: W. NettenJoh. Reas 7522 A. Zoetenbroek-A. v. Dijk 7475 C. v. BoxtelC. v. Eggelen 4975 D. NettenP. Verbeek 4975 Hoogste serie W. Netten 16. Maandag werd in café van den heer Jac. Passier te Waalwijk de wedstrijd 2e klas voortgezet tusschen Ons Genoegen, Waalwijk en K.O.T. I, Heusden, met uitslag als volgt: Th. SwaansG. Slaats 74100' A. v. EijkH. Thaus 87100 J. BeerensA. Nootcn 10090 RomboufsA. de Moor 71100 Hoogste serie G. Slaats 37. In haar clublokaal café „Mo dern" vond de 4e ronde plaats van de onderlinge wedstrijd bij de damclub V.D. De uitslagen waren Selectiegrcep B. KlerksA. Nieuwkoop 20. C. Bax—C. Schaap 20. F. v. d. BergA. de Graag 0-2. De partij TimlmermansKlaren moest wegens ziekte worden uitge steld. Jonker was vrij. Reservegroep W. v. ReijnenW. v. Driel 02. L. SluijmersA. Fitters 2-0. Maandag a.s. voortzetting om 7 uur. CAPELLE. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden collecte ten 'bate Van de Herv. Geref. Evangelisatie te Tilburg, heeft ruim f 180 opgebracht. NEDElïHEMERT.. Tegen den winkelier J. v. O., alhier werd procesverbaal opgemaakt wegens prijsopdrijving. OUDHEUSDEN. Dezer dagen slaagde bij het te Arnhem gehouden examen voor het diploma „Algemeene Ontwikkeling", onze plaatsgenoot de heer *J. W. Crie- laard. Hij genoot zijn opleiding van het Instituut Neerlandia te Arnhem. WIJK EN AALBURG. De tweede collecte ten bate van Winterhulp Nederland, die vorige week in onze gemeente is gehouden, heeft een bedrag van 115 gulden op geleverd als vólgt gespecifüeeerd Op brengst huis-aan-huis-collecte f 90. opbrengst van de door den Jeugd storm gehouden straatcollecte f 25. Ten opzichte van de dienovereen komstige collecte van vorig jaar heeflt deze collecte ongeveer hét driedubbele opgebracht. Het pl. Buurtschapcomité betuigt langs dezen weg zijn haftelijken dank aan een ieder, die door hun garen en arbeid dit mooie resultaat tot stan'd hebben gebracht en doet een beroep op allen om met denzei ftlen ij ver en toewijding het Winterhulpwerk te te blijven steunen. BROOD. 53 A 400 gr. brood of 4 rants, gebak. 53 B 50 gr. brood of Vsrmds- gebak. Van 1824 October. BESCHUIT. 53 75 gram beschuit, of 1 rant soen brood of gebak. Van 1824 October. BOTER. 53 Boterkaart. 125 gr. boter Van "1930 October. 2-61, 2-62, 3-61, 3-62 en 4-61 Bonkaart Reserve 125 gram boter. Van 13 Sept.11 Nov. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. 53 A 1 rants, vleesch of vleeschw. 53 B V2 rants, vleesch of vleeschw. Van 1824 October. - MELK. 53 l3/! Eter melk. 1-59 en 2-59 Bonkaart Reserve l3/4 1. taptemelk of karnemelk, enz. Van 1824 October. AARDAPPELEN. 53 A 2 kg aardappelen. 53 B 1 kg aardappelen. Van 1824 October. TABAKSWAREN. 53 Tabakskaart, 20 sigaretten, 5 sigaren, 10 cigarillos of 25 gram tabak, per bon. 53 Sigarettenkaart. 20 Sigaretten. Van. 1821 October. VERSNAPERINGEN. 51, 52 100 gr. chocolade p. bon. 53,54 100 gram suikerwerk p. bon. Van 431 October. VASTE BRANDSTOFFEN. 01, 02, 03, 04 KF v. kookdoeleinden 1 éénheid vaste brandstoffen per bon, met uitzondering van anthraciet. Geldig tot 30 April 1943. 01, 02, 03, 04 en 05 van de brandstoffenkaart B.V., één eenheid vaste brandstoffen. Geldig van 11 .Mei31 Dec. 1942. 06, 07 en 08 van de brandstoffen-, kaart BV, één eenheid vaste brandstoffen. Geldig van 16 Oct.—28 Febr. 1943. Bonnen één eenheid le tot en met 8e periode; 1 eenheid vaste brand stoffen. Geldig tot 30 April 1943. SCHEERZEEP. Bon M van de Textielkaart DA, 45 gram scheerzeep. Van 1 Sept.31 Dec. 402 400 403 Bonkaart Algemeen SUIKER. 1 kilogram suiker. Van 431 October. KOFFIESURROG AAT. 250 gram koffiesurrogaaL Van 4 Oct.2S November. 404 405 406 JAM, STROOP, ENZ. 500 gram jam, siroop, honing,* enz. of 300 gr. gestampte muis jes of vruchtenhagelslag. Van 431 October. PEULVRUCHTEN. 125 gram peulvruchten. Van 431 October. HAVERMOUT. 125 gram havermout. Van 431 October. GORT. 250 gram gort, gortmout of 250 gram gemengd meel. Van 431 October. VERMICELLI, ENZ. 407 100 gr. vermicelli of maizenaü. Van 431 October. KAAS. 397, 398 en 399, 100 gram kaas of smeerkaas per bon. Van 431 October. BLOEM, GEBAK OF BROOD. 408, 409, 410, 411, 70 gram meel of bloem of 1 rantsoen brood of gebak per bon. Van 431 October. ZEEP 412 en „N Hfupheildszeep", 1 stukje luchtgiwulde- of toiletzeep. „N toiletzeep" 75 gr. toiletzeep 80 pCf. Van 131 .October. 370, 371, „M eenheidszeep, ,,M waschpoeder" en „M toilet zeep" verlengd tot 31 Oct. Bonkaart Reserve RIJST. t^fl 4-57 en 4-58, 250 gram rijst. Van 431 October. PETROLEUM. 02 2 1. petroleum (Bonk. EA). Van 23 Aug.31 October. 01, 02, 03, 25 „Verlichting", 2 liter petroleum per bon. Van 11 Oct.21 November* N RANTSOEN BONNEN BETEEKENEN VOEDSEL MITS ER GELD IS ZORGT VOOR GELD! STEUNT WINTERHULP! GIRO 5553 Een ieder 'kan er van verzekerd zijn, dat de gaven en den arbeid, die ten bate van de Winterhulp worden geschonken resp. wordt verricht, ook in onze gemeente zijn vruchten zal afwerpen en 'in den komenden win ter verlichting zat brengen in vele be hoeftige gezinnen in ons geheele land en in onze gemeente in het bijzonder. CAPELLE. Het eerste elftal der vóétbalver'eeni- ging „Wit-Zwart" won met 21 van „Victoria F' te Raamsdonk, terwijl net 2e elftal met 82 van „Victoria 2" verloor. GE\ ONDEN1 gladde gouden ring. Terug te bekomen bij Mej. C. Lankhaar, A 34, Eethen. VERLOREN 1 portefeuille met inhoud. Tegen belooning terug te be zorgen. bij J. A. Heijmans, G 108 te Babiloniënbroek. BURGEMEESTER VAN DEIL ONT SLAGEN. Bij besluit van den Rijkscommis saris voor het bezette Nedetriandsche gebied is met ingang van 10 October 1942 ontslagen als burgemeester van Deil mr. W. *M. Kolff. i l.iJ INBRAKEN. Te 's Gravenhage is ingebroken in een boekhandel in de De Gheijnstraat. Er is ruim f 1S0Q gestolen; ook een horloge en distributiebescheiden zijn verdwenen. Drie mannen probeerden de deur van een tabaksgrossierderij in de Hobbemastraat te 's Gravenhage te forceeren. Ze namen die vlucht bij de nadering van een agent, die ben eeni ge schoten achterna zond. Een der mannen werd in de heup ^getroffen. GERECHTSHOF TE 's-IIAGE. Tot rice-pres. van het Gerechts hof te 's-Gravenhage is benoemd prof. mr. H. A. Idema, hoogleeraar in hej Nederlandsch-Indisch straf- recht en procesrecht aan de. rijks-' universiteit te. Leiden. a Brood 100 gram brood. fiebak: 75 gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes, of 100 gram speculaas, of 140 gram koek, of 800 gram cake, of 400 gram gevuld klein korstgebak, of 500 gram geruid groot korstgebak of 500 gram taartgebakjes. Bloem 70 gram tarwebloem, -meel, rogge bloem, -meel, zelfrijzend bakmeel. Bijst: 250 gram rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, kindermeel. Havermout250 gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort, gemengd meel. Gort: 250 gram gort, gortmout, gortbloem, grutten (alle soorten), gemengd meel, rijstgries, «firdappel-tapioca,aardappelmeelvlokken of 4 liter gortpap. Vermicelli: 100 gram vermicelli, ma caroni, spaghetti en vermicelli-, kippe^- of pouletsoep. Jam500 gram jam, stroop, honing, enz. Vleesch100 gram vleesch, gewicht van been inbegrepen, of 150.gram paardenvleesch, gewicht van been inbegrepen. Vleeschwaren75 gram gerookt of gekookt vleesch, gebraden gehakt, oornedbeaf, of 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worstsoorten, of 125 gram leverartikelen, tongeworst, nierkaas, of 150 gram bloedworst, zure zult. JElenheidszceps 75 gram eenheids toiletzeep 21 pet., of 28 gram luchtgevulde een heids toiletzeep 57 pot., of 45 gram huishoudzeep, ot 50 gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), of het doen wasschen van 8 kg. droge vuile wasch Waschpoeder: 250 gram waschpoeder of 250 gram zeeppoeder (oude of nieuwe samen stelling) of het doen wasschen van 12 K.G. droge vuile wasch. Brandstoffen1 H.L. (maximaal 75 K.G.) anthraciet, steenkolen, industriebriketten, eierbriketten, of 2 H.L. cokes, gascokes, of 110 K G. bruinkoolbriketten of 75 K.G. petroleum cokes of 150 K.G. ookesbries, cokesgruis, of 800 stuks persturf, of 450 stuks baggerturf, of 275 K.G. turf uit de Peel, of 200 K.G. andere soorten turf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 2