voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard UITGAVE FIRMA L." J. VEERMAN - HEUSDEN. ONS HEUSDEN. UNO VAH No. 6321 Vrijdag 18 December 1942 Buitenlandsch Overzicht Binnenlandsch Overzicht VERD U1STEREN De emmer als hooikist Officiëele Landbouwmededeelingen Officieële Berichten Dit blad verschijnt VRIJDAQMIDDAQ. Abonnementsprijs: per 3 maanden franco per post beschikt f 1.30. Bij onze agenten il cent per week Int. Telefoon no. 19. Postrekening no, 61525. Pp.'4 December vertrok uit Barcelona een visschersvaartuig met een beman ning van 20 koppen, dat de argwaan van den havencommandant opwekte. Het schip werd aangehouden en bleek aan «ert Engelsche duikboot in volle zee omvangrijk spionnage materiaal en goe deren van onbekende herkomst te moe ten overhandigen. Bij het onderzoek bleek, dat de opvarenden Joodsche spi onnen in Engelschen dienst waren. Zij werden gearresteerd. Waar gebrek heerscht, moet geholpen worden. Dit doet Winterhulp door UW offer. Giro 5553. AdYertentiëa24 m.M. f 1.29. Elke m.M. meer 51/, eest Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. EEN HOOIKIST IN GEBRUIK, BE SPAART GAS EN ELECTRICITEJT voor de Provincie Noord-Brabant bekendmaking. Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Afnemende sovjet-aanvallen. Het offensief, dat de sovjetlegerlei- ding enkele weken geleden in verschil lende sectoren van het Oostfront, voor al tusschen Don en Wolga, ontketend heeft neemt thans aanzienlijk in stoot kracht af. Belangrijke resultaten hebben de bolsjewisten ook ditmaal niet be haald, terwijl in Duitsche militaire krin gen wordt opgemerkt, dat de formaties Tan het roode leger, die tegen de Duijt- ache stellingen vergeefs stormloop|en, slecht opgeleid zijn. Zij beschikken nog over vele wapenen, hetgeen ook in het groote aantal door de Duitsche troepen ^rnietigde tanks tot 'uitdruk king komt. De kwaliteit is echter slecht. ïn den sector Kalinin-Ilmenmeer gin gen Duitsche strijdkrachten tot den aan val over en drongen diep in de vijande lijke stellingen. Dit is een opmerkelijk succes, daar het slechte weer groote operaties belemmert en de bolsjewisten |uisf in dezen winter omvangrijke re serves geconcentreerd hadden. De strijd in Noord-Afrika. in Tunis rukten de Duitsch-Italiaan- tche troepen na de herovering van Te- Pourba, 30' km ten westen van Tunis gelegen, verder in westelijke richting op. Vrij hevige gevechten speelden zich In de omgeving van Medsjeb el Bab af, waar de spil wederom groote. voordee len 'had van zijn superioriteit in de lucht. De Duitsch-Italiaansche troepen jn Tunis beschikken door de nabijheid van Sicilië over kortere aanvoerswcgen dan de geallieerden. Zoodoende is de spil beter in staat geweest sterke strijd krachten in Tunis op te stellen dan dit met.de Anglo-Amerikanen het geval was. Van een snelle verovering van Tunis en Bizerta en een "doorbraak naar de Golf van Gabes zooals men zich aanvanke lijk van geallieerde zijde voorstelde, is dan ook geen sprake meer. Na het accoord tusschen generaal Ei senhower en Boisson, gouverneur-gene raal van Fransch West-Afrika, is thans besloten, dat de te Dakar liggende Fransche oorlogsschepen overgenomen zullen worden. Hiertoe behoort o.m. het slagschip Richelieu. Na de verovering van de Cyrenaica door het Britsche achtste leger zijn de krijgsoperaties in Libye eenigen tijd tot stilstand gekomen. De troepen van 'Rom- md schenen zich bij El Agheila ter ver dediging ingericht te hebben. Thans is de strijd echter weer ontbrand. Te Cairo heeft men den indruk, dat Rommels hoofdmacht niet bij Agheila staat en zich naar verder in het westen gelegen stellingen heeft teruggetrokken. Fransche eenheidspartij. In Fransche politieke kringen ver wacht men binnenkort de oprichting vari een Fransche eenheidspartij, welker hoofd de chef der regeering, Laval zal Zijn. De medewerking van den partijlei der der Rassemblement Populaire, Déat, wordt als zeker beschouwd. Ook andere groepen zijn tot samenwerking bereid, hetgeen echter niet het geval schijnt te zijn met de Fransche volkspartij van Doriot. Van een brief, dien maarschalk Pé- tain 5 December tot den Führer ge richt heeft, is thans de tekst bekend temaakt. Hij verklaart in dezen brief et als Zijn eerste plicht te beschouwen, dat wederom een nieuw leger gevormd wordt om de veiligheid van Frankrijk en zijn imperium te beschermen. 108.000 ton. Het opperbevel der Duitsche weer macht maakte in een extra-bericht be kend, dat Duitsche duikbooten in den Atlantischen Oceaan 15 schepen met een totalen inhoud van 108.000 ton in den grond geboord hebben. Onder deze sche pen bevond zich de Engelsche mailboot Ceramic die als troepentransportschip ep weg was naar Noord-Afrika Spionnage in Spanje. Het proces te Ankara. In het proces tegen de plegers van dén aanslag op den Duitschen ambas sadeur von Papen heeft de verdachte Soelyman een opzienbarende verklaring afgelegd. Hij zeide, dat de dader Osmer niet door de bom 'in stukken is gereten, maar na de ontploffing door verschil lende personen gezien. Hiermede is we derom' een nieuwe wending gekomen ïn dit proces, dat thans reeds vele maan den aan den gang is. Rond de Pacific. Nadat van Amerikaansche zijde de scheepsverliezen bij Pearl Harbour be kend gemaakt waren, is thans nog méde- edeeld, dat 42.645 Amerikaansche sol- aten, matrozen, mariniers enz. vermist worden. Aangenomen moet worden dat het grootste gedeelte van hen gevangen genomen is. Op Nieuw-Guinea zijn de geallieerde troepen thans in hevige gevechten ge wikkeld §m het bezit der laatste Ja pansche stellingen, die zich langs de noordkust v van dit eiland uitstrekken. Vrij groote afdeelingen zijn door de lucht naar hun uitgangsstellingen voor den aanval gebracht. 'Men is er ook in geslaagd zware artillerie over het Stan ley Owengebergte te brengen om de sterke posities der Japanners onder vuur te nemen. Japan in Ned.-Indië De Japansche regeering heeft beslo ten de namen Britsch-Borneo en, Ned Borneo te veranderen in Noord en, Zuid- Borneo. Batavia, de hoofdstad van Java, zal worden herdoopt in Jacatra, zoo als de plaats, waar Batavia drie eeuwen gesticht is, toendertijd heette. In een verklaring tot persvertegen woordigers der spil verklaarde minister president generaal Tojo, dat de petro- leumvoorziening van Japan zich voor de toekomst gunstig laat aanzien. „De verwoestingen", aldus Tojo „die de Ne derlanders op hun olievelden hebben aangericht, zijn groot, maar niet zoodanig, dat wij jarenlang niet in staat zouden zijn olie uit deze bronnen te winnen. De resultaten der herstelwerkzaamheden zijn ons meegevallen." 's morgens 's avonds tot vanaf Zaterdag 19 Dec. 844 4.29 Zondag 20 Dec. 8 45 4 30 Maandag 21 Dec. 8.46 4.30 Dinsdag 22 Dec. 8.46 4 31 Woensdag 23 Dec. 8.47 4 31 Donderdag 24 Dec. 8.47 4.32 Vrijdag 25 Dec. 8 47 432 Ir. Mussert, Leider van het Nederlandsche volk. De belangrijkste gebeurtenis in de week, die thans achter ons ligt en zeker ook de belangrijkste gebeurtenis, sedert Mei 1940, is het uitroepen van Ir. A. A. Mussert door den Rijkscommissaris tot Leider van het Nederlandsche volk. Deze benoeming, die geschiedde op den dag, waarop de Nationaal Socialistische beweging der Nederlanden haar elfjarig bestaan vierde, is een mijlpaal op den weg van wederopbouw van ons volk. De N.S.B. heeft medezeggenschap ge kregen in de aangelegenheden van het binnenlandsch besmiur, Nederland zal niet als overwonnen volk behandeld worden. De Führer heeft zijn uitspraak van een jaar geleden bevestigd: De Ne derlanders ^behoeven niet te vreezen, dat zij als overwonnen zullen worden behandeldop den grondslag van vol komen gelijkgerechtigdheid zullen zij hun plaats in het Nieuwe Europa vinden. Nog grootere verantwoording is hierme de op de N.S.B. komen te rusten, maar de offervaardigheid en de eensgezind heid van haar leden en de persoon van haar leider zullen in groote mate bijdragen tot de vervulling van deze nieuwe taak. Nieuwe problemen voor land bouw en veeteelt. De oorlogsomstandigheden hebben problemen naar voren geroepen, waar van de oplossing gepaard gaat met een verandering van veel, vvaaraan men tot voor den oorlog gewend was. Niet in het minst is dit bij den landbouw het geval geweest. Hoewel Nederland de hoogste productie per hectare in Europa heeft gehad, moesten toch wegen ge vonden worden om het totaalcijfer nog meer op te voeren. Een verhooging van de productie per hectare was practisch niet mogelijk, dus moesten andere wegen ingeslagen worden. De veestapel werd ingekrompen, de bebouwde oppervlakte uitgebreid. De pluimveestapel, die in 1940 nog 33 millioen bedroeg, werd verminderd tot drie millioen stuks. Zeer drastisch diende eveneens ingegrepen, te worden in dein varkensstapel. Tenslot te werd de rundveestapel van 2.6 mil hoen stuks teruggebracht op 2.2 milli oen. Het programma voor 1943 omvat tenslotte nog het volgendeDe met oliezaden bebouwde oppervlakte zal tot 50.000 ha verhoogd worden. Verder zul len nog 75.000 ha grasland gescheurd, worden. Eindhoven rouwt. Onder doodsche stilte zijn vorige week ongeveer 100 slachtoffers van den Britschen overval ter aarde besteld. Een begrafenisstoet was bijna een kilometer lang, de kisten met de stoffelijke res ten werden gedragen door vrijwilligers van den van auton droeven stoet. Bij alle plechtigheden Icwam het medeleven der bevolking tot uiting door groote belangstelling in de kerken en in de straten, waar de stoe ten passeerden en de vele bloemen, die als laatste groet werden meegedragen. Viering van het 11-jarig be staan der N.S.B. Deze viering had plaats in het Con certgebouw te Amsterdam, waarbij de Rijkscommissaris en de Leider der N.S.B het woord hebben gevoerd. Het is een indrukwekkende betooging geworden, welke tenslotte culmineerde in een laai ende betooging van trouw en verknocht heid aan den Führer en den Leider. Na dat de Rijksminister gesproken had over de taak, welke Nederland in het nieuwe Europa te vervullen zal hebben en na dere bijzonderheden bekend had gemaakt EEN MIDDEL OM OP HET GAS- EN ELECTRICITEITSVERBRUIK TE BEZUINIGEN. De hooikist is een uitkomst in dezer, tijd, maar wanneer men er niet de be schikking over heeft, zal het middel om gas- en electriciteitsverbruik te ver minderen, weinig helpen. Men. behoeft echter niet direct met de handen in het haar te zitten, want met alleen een kist. een mand, cartonnen doos, pan of teil, j; zelfs een emmer, is een hooikist in te richten. Voor wie het eten warm moet. houden tijdens het vervoer, kan een dub bele zak gevuld met hooi, houtwol, kran ten of papierwol goede diensten bewij zen. Bij voorkeur gebruike men een ge makkelijk te herwisselen goed wasch- bare voering. Na het gebruik moet me de kist steeds even luchten. Hooikisten en -manden zijn ook te ver vangen door kranten. Acht a tien groote kranten legge men daartoe schuin over elkaar, en hierop in het midden een platte prop van een krant, Is het ge recht voorgekookt, dan plaatse men de ingevuld verzonden worden. Dit ver- pan op de prop en vouwe de kranten eenvoudigt de melkcontrole en voorkomt er één voor één omheen. Van boven voor de betreffende melkveehouders al naar onderen brenge men een krant aan lerlei onaagenaamheden. om het pakket bijeen te houden. Het luchtbeschermingsdienst. Tal riïeiten bevoniöen zich in den over de besprekingen tusschen den Füh rer en ir. Mussert, waarbij hij verklaar de, dat op wensch van den Führer ir. Mussert de leider van het Nederlandsche volk zal zijn, besloot hij met het vol gende decreet zijn rede: „Ik gelast dat ter waarborging van harmonie tusschen bestuur en taak van de N.S.B. alle mijn ondergeschikte in vooral in alle personeelskwesties over leg hebben te plegen met den leider der N.S.B. of door hem aan te wijzen partijinstanties. Voorzoover bij deze be slissingen onder de gegeven omstandig heden bij uitstek en in de eerste plaats rekening gehouden moet worden met het standpunt der bezettende macht, be houd ik mij de Eindbeslissing voor." Ir. Mussert gat vervolgens een over zicht over de geschiedenis der bewe ging en merkte verder o.m. op: Vandaag hebt U van den Rijkscom missaris gehoord dat een nieuwe ver antwoordelijkheid op onze schouders is gelegd. De oorlogsnoodzaak was en blijft beslissend voor alles en wordt door ons niet uitgemaakt In het binnenlandsche bestuur zal de Beweging medezeggenschap'krijgen. Men moet echter goed (begrijpen, dat wij niet kunnen doen wat wij willen. Er is oor log en wij zijn hier in de oorlogszone. stanties bij de uitvoering van belangrij- De werkelijke opbouw zal straks moeten rijke maatregelen van bestuur, maai komen." gevuld te zijn, dienen deze kaarten aan de fabriek, waaraan men steeds de melk leverde, opgezonden te worden. (Dus ook indien dit bedrijf tijdelijk is stilge legd). Dit dient zooveel mogelijk per post te geschieden, daar in het andere geval zoekraken niet is uitgesloten en dit tot allerlei onaangenaamheden kan leiden. Mocht men door onvoorziene omstandigheden geen kaartje toegezon den hebben gekregen, dan dient men dit aan de fabriek te halen. De kaarten kunnen portvrij verzonden worden. Melkveehouders, die in gebreke zijn gebleven hun opgave te doen, ontvangen een waarschuwingskaart (rood), waarbij hen voor de laatste maal gelegenheid wordt gegeven aanhunne verplichting te voldoen. Indien mogelijk moet dan de gele kaart alsnog ingeleverd worden. Slechts in het geval, dat dit kaartje verloren is gegaan, mag van het roode kaartje gebruik gemaakt worden. Indien ook aan deze laatste waarschuwing geen gevolg zal worden gegeven, zal er on verwijld worden overgegaan tot het tref fen van strafmaatregelen, zooals het op leggen van een extra veelevering e.d. Voor een goede gang "van zaken zorge ieder, dat de kaarten op tijd en juist, Toewijzing zaaizaad uit eigen oogst. De telers, welke zaaizaad hebbflen vrijgevraagd uit eigen oogst, doch hier voor nog geen „Toewijzing uit eigen oogst" hebben afgehaald bij den plaat selijk bureauhouder, dienen ervoor te zorgen, dat deze vóór 1 Jan. 1943 wordt afgehaald. Wanneer een hoeveelheid zaai zaad is vrijgevraagd als reserve, ingeval bij den handel geen zaaizaad verkrijg baar is, zal eerst het vrijgevraagde kwantum aan het A.V.A. moeten worden ingeleverd, vóórdat een bestelbon zal worden afgegeven voor aankoop bij» derden. Aardappelen. Hiermede deelen wij telers van aard appelen nogmaals mede, dat klachten betreffende afkeuring en afname van consumptie- en/of veevoederaardappelen zoo spoedig mogelijfk moeten Worden ingediend bij het Aan- en Verkoopbu reau van Akkerbbuwprodücten afd. Aard appelen, Tuinstraat 68, Tilburg. Vlas. Iedere vlasteler is verplicht zijn g\e- heelen voorraad stroovlas voor 1 Maart 1943, voor zoover deze onverkocht is, at 'te repelen. Deze verplichting geldt niet voor telers, die hun vlas voor 1 Maart 1943 hebben verkocht, doch op 1 Maart 1943 nog niet hebben afgele verd. De wnd. Voedselcommissaris voor Noordbrabant. verdient aanbeveling het geheel in een. droge teil of iets dergelijks te plaatsien, waardoor de kranten beter bijeen blijven. Zelfverzorging melk. In afwijking van voorheen gepubli ceerde normen is het rantsoen voor ziclf- verzorgers voor melk voor personen van alle leeftijden thans op een halve liter per persoon per dag bepaald. Kinderen beneden 4 jaar ontvangen dus eveneens slechts een halven liter. Opgave aantal melkgevende koeien. Het komt nog herhaaldelijk voor, dat de melkveehouders niet weten, hoe'te handelen met de kaarten, die bestemd zijn voor de opgave van het aantal melk gevende koeien. De melkveehouders ontvangen van de fabriek de kaarten. Na nauwkeurig in- Bonnen tegoed vleesch van huisslachtingen. Het totaal te verkrijgen vleesch van alle gedane of nog te verrichten huis slachtingen de biggen inbegrepen- mag liet bonnentegoed tot 1 Februari 1944 niet overschrijden. De afzet van geelvleezige koolraap. Telers van geelvleezige koolraap, <3ie meer verbouwen dan ze voor vervoe'de- ren op eigen bedrijf noodig hebben, moeten het teveel ter goedkeuring aan bieden bij de veiling, waarvan zij als lid zijn of anders bij de dichtsbljge- legen veiling. Alleen via de veilingen, mogen zij de koolrapen verhandelen. Het keurloon bedraagt f2,50 per 10.000 kg. Het keuren zelf geschiedt op het bedrijf door een veilingbeambte, zoo dat alleen bij goedkeuring voor mensche- lijke consumptie de partij op de veiling aangevoerd behoeft te worden. Wordt de partij ongeschikt verklaard, dan geeft de keurmeester één of meer veevoeder- verklaringen af, al naar gelang de wijze van vervoer. Van den Commissaris-generaal voor de veiligheid over de afbakening der grenzen van het afgesloten ge bied in Zeeuwsch-Vlaanderen. 's-Gravenhage, 15 Dec. Als aanvulling op de bekendmaking van 25 Sept. 1942 wordt op grond van par. .45 der verordening van den Rijks commissaris voor het bezette" Nederland sche gebied nr. 138 1941 het vol gende bepaald. 1) Het afgesloten gebied wordt uit gebreid tot Zeeuwsch-Vlaanderen ten Westen van de Braakman en een grens lijn, die van de Zuidpunt van de Braak man naar de Nederlandsch-Belgische staatsgrens loopt. 2) Het betreden en bevaren van bo vengenoemd gebied en van den daar- tusschen en het aangrenzende deel van het afgesloten gebied (eiland Walche ren) gelegen waterweg is slechts toe gestaan met een vergunning van den Beauftragte van den Rijkscommissaris voor de provincie Zeeland (politie-offi- cier). 3) Nogmaals wordt er op gewezen, dat het verzoek tot het betreden van bovengenoemd gebied met de daarbij behoorende stukken moet worden inge diend tot den burgemeester der ge meente, waaraan men het bezoek wil brengen. In het verzoekschrift moeten vermeld worden de voornamen, de ach ternaam, het beroep, de woonplaats en straat, geboortedag en geboortejaar van clengene, die het verzoek indient. Boven dien moet de reden voor het betreden van het afgesloten gebied alsmede de duur van het voorgenomen verblijf ver meld worden. 4) Handelingen in strijd met deze verordening worden beschouwd als over tredingen en worden gestraft met hech tenis tot een maximum van 6 maanden en met een boete tot een maximum van f 2000 of met een dezer straffen, voor zoover niet volgens andere bepalingen Zeg, kende gij 'tzes-spakig wiel Met zijn rood-gouden kleuren? En van da Wapen ok de ziel, Het eeuwen-oud gebeuren? Zeg, denkte gij, waar of ge woont, Toch altijd aan da stadje, Zoo 't veilig in zijn wallen troont, Omarmd as een' schatie?. En heurde nog het klokkenspel Hoog van 't Stadhuis neerklinken En leende 't ruiterkes-duel, Daar, waar die perdjes blinken? Dan staan w'as vrienden naast mekaar, Dan zijn we samen HEUSDENAAR! Zeg, hedde as keind gerollebold Hoog van de gruune wallen? En op de Vischmèrt fijn getold? Zijde in de Maas gevallen? Wa zegde: in den Dèmert ooit? Dan 'kwam 't van 't schollekescheuren! Hedde op de Gracht 'ne kai gegooid Om 7tdrie-nachts ijs te keuren? Lagde aflan de Bromsluis of de Maas Oew vischlat op te halen? Kroopte aan de wal ok deur het gaas, 'Daar, waar we appelen stalen? Dan staan w'as vrinden naast mekaar, Dan zijn we samen HEUSDENAAR! Gingde ok oew Zondagstractement Bij Bartha Roeltjes brengen? As 't kermis was, aan Jansen's tent Oe tusschen 'tvolk inmengen? En mochte 's-Zondagsmorgens vaak Met Nardjes mee naar boven, De klok opdraaien?... 'tWas een taak Op j°u graaS afgeschoven! Heej Dirk van Kuik oe, 'tgaTgeen zier Nogal eens nagerejen? En hedde, toen ge grooter wier, Ooit op de wal gevrejen?... Dan staan w'as vrinden naast mekaar, Dan zijn we samen HEUSDENAAR! Zeg, veinde ok', waar of ge gaat, Waar ot ge heen mag zwerven, Da stadje, waar oew wiegske staat, Diep zit in hart en nerven Da boomen, wallen, gracht en plein, Trapgevels, menschen, straten: Oe echt zoo innig dierbaar zijn En nooit om te verlaten... Zeg, bende gij ok diep content As 't stadje zóó mag blijven, Zooas ge da van vroeger kent: „Ons HEUSDEN", 'toude, 'tgrijze! Dan staan w'as vrinden naast mekaar, Dan zijn we samen HEUSDENAAR! HARRY POLL. een hoogere straf wordt vastgesteld. Den Haag, 14 Dec. 1942. De commissaris-generaal voor de veiligheid, w.g. RAUTER, SS-Gruppenführer en luitenant- generaal der politie. De Nationaal Socialistische Beweging der Nederlanden viert Het begin von Het twaalfde Jaar van baar strijd. - Overzicht tijdens de rede van des Leider yaa Het Nederlandsche votk, Mussert Paiygoon-Sasers-Pax Holland m ONVERKOOPBARE BIGGEN VOOR HUISSLACHTING. De Voedselcommissaris voor Noord brabant brengt hierbij ter kennis van, fokkers, die onverkoopbare biggen in voorraad hebben, dat zij op onderstaan de voorwaarden in de gelegenheid wor den gesteld, deze voor eigen huisslach ting te benutten. Ie. De te slachten biggen moeten geboren en nog aanwezig zijn op het bedrijf van den fokker zelf. 2e. De biggen mogen op het tijdstip van huisslachting niet zwaarder zijn dan, 25 kg levend gewicht. Indien zij boven een levend gewicht van 15 kg zijn, moe ten de biggen gemerkt zijn. 3e. Het totaal te verkrijgen vleesch van alle voor aanvragen gedane of nog te verrichten huisslachtingen de biggen inbegrepen mag het bon nentegoed tot 1 Februari 1943 niet over schrijden. 4e. De formaliteiten, aan welke de huisslachtingen der biggen onderworpen zijn, zijn dezelfde, welke voor alle huis slachtingen zijn vastgesteld. 5e. Voor het slachten van biggen komen Slechts die fokkers in aanmer king, die minstens één mestcon,tract heb ben afgesloten. AANMELDING TRACTOREN.. Landbouwers, die hun tractoren noo dig hebben voor hun bedrijf, worden nogmaals in de gelegenheid gesteld hun tractoren voor ombouw tot generator tractoren schriftelijk aan te melden bij het Bureau voor Oeneratoren en Tank- gas, Bezuidenhoutscheweg 39, Den Haag. Ook die landbouwers, welke voorheen hebben aangevraagd doch toen nog geen toestemming kondenkrijgen voor om bouw, worden nogmaals in de gele genheid gesteld hun tractoren aan te melden. Zij die van deze laatste gelegenheid gebruik maken hun tractoren vrijwillig te laten ombouwen, zullen hun tracto ren in eigen bedrijf kunnen behouden. Die hiervan niet gebruik maken, loe pen de kans, dat de tractoren door Nederlandsche regeeringsinstanties ge vorderd zullen worden, voor ombouw om dan gebruikt te worden op die bedrijven, waar dit door die instanties het meest noodig geoordeeld word|t. De gelegenheid tot vrijwillige aanmel ding bij het Bureau voor Generatoren en Tankgas blijft open tot uiterlijk 8 Jan. 1943. i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 1