Help "PTT. ejillxell- LET 0P1I DISTRIBUTIEBONNEN Het beste op Uw bon Van Houten's PUDDINGPOEDERS Plaatselijk Nieuws op cUZyboyl •koop liever aaxiigz/ zegeLs tegelijk Stichting van een Nederlandsch Vlasinstituut. HEUSDEN. AALBURG. ALMKEKK. AMMERZODEN. BENEDEN-LANGSTRAAT. CAPELLE. EETIIEN. GENDEREN. Bonnen welke vervallen VOOR DE le PERIODE 1944 (2e helft) 9 jANUARl— 22 JANUARI 8-GRAVEN310ER. MEEUWEN. NIEUWENDIJK. OUDENDIJK. SPRANG. VEEN. WIJK EN AALBURG. WOUDRICIIEM. bonnen Geeft recht op het koopen van 3/4A Brood 4 rants. Brood of Gebak 3/4B Brood 1 rants. Brood of Gebak 3/4 Beschuit 1 rants. Brood,.Gebak of Beschuit 16/17 Algemeen 1 rants. Brood, Gebak of Bloem 15 Algemeen 250 gram Havermout D 6 Reserve 250 gram Gort E 6 Reserve 250 gram Rijst of Gort 3 A Boter 100 gram Rundvet of 125 gr. Margarine 3 B Boter 125 gram Margarine 14 Algemeen 100 gram 40-f of Volvette Kaas 3/4 Melk Is/. liter Melk 3/4 Taptemelk Is/. liter Taptemelk 3/4 A Vleesch 1 rants. Vleesch 3/4 B Vleesch 7. rants Vleesch 3/4 Aardappelen 2 kg Aardappelen 03/04 Toeslag 1 kg Aardappelen 13 Algemeen 500 gram Suiker 12 Algemeen 250 gram Jam 11 Algemeen 1 rants Vervangingsmiddelen 3 Versnap 100 gram Chocolade 4 Versnap. 100 gram Suikerwerken 03/04 Tabak 1 rants. Sigaren, Tabak of Cigaretten Bijzondere rantsoenen B7,C7,D7, E7, Reserve 125 gram Boter Op deze bonnen mag reeds op 8 Jan. worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. Alle bonnen zijn veertien dagen geldig, uitgezonderd: 50B, 52A, 52B Boter 12 Dec t/m 22 Januari. Eerstvolgènde bonaanwijzing op 23 Jan. voor alle artikelen, uitge zonderd Vervangingsmiddelen en Chocolade op 6 Februari. DIVERSE ARTIKELEN Geldig tot en met Tabak R 01, 45 gr. Scheerzeep 09 Alg., 1 rants. Eenheidszeep 10 Alg en C3, D3, E3 Reserve, 250 gr. Waschpoeder E 4 Reserve, 1 rants Toiletzeep 15, 16, bonkaart U 215 1 liter petroleum per bon 46, 47, 48 en 49 „Verlichting" bonkaart „S 121" 1 liter petroleum per bon 63 „Verlichting" bonkaartS221,1 liter petroleum p bon 20 t/m 22 B V 1 eenheid vaste brandstoffen 11 t/m 17 K F1 eenheid vaste brandstoffen „Brandstoffen één eenheid periode 5 t/m 8" 1 eenheid vaste brandstoffen 29 April 22 Januari 22 Januari 22 Januari 11 Jan. 1944 8 Januari 8 Januari 29 Febr. 1944 30 April 1944 30 April 1944 WERKENDAM. Wk TUètxegcLs Z-Lj/n- rttab -telkens zen ze^elbjekost onrLoocIizj "bycD mcuik vcua grasfce. hoevefilheJcn qj&tl Lijstje, CARAMELDRANK VOOR KINDEREN. Het was aanvankelijk de bedoeling om ter vervanging van de cacao, voor de kinderen van 014 jaar nog in den herfst een carameldrank in dis tributie te brengen,. De voorbereiding heeft echter mede doordat hiervoor ook andere producten, zijtn ingeschakeld zooveel tijd gevorderd, dat aan dit voornemen eerst thans uitvoering kan worden gegeven. Op de hiervoor aan te wijzen, bon nen zal een poeder verkrijgbaar wor den gesteld, waaruit een naar Cara mel, cacao of anijs smakende drank kan worden bereid. Ter verkrijging van dit poeder moet het publiek de bonnen „Reserve C-5", „Reserve D-5", of „Reserve E-5" bijl den detaillist ge durende het tijldvak van 1 tot en met 8 Januari 1944 voor inleveren. De de taillist zal op basis van de door hem ontvangen bonnen worden bevoorraad. Degene, die zijn bon niet voor inle vert, kan er niet van verzekerd zijn. te zijner tijd het poeder te kunnen betrekken. De aflevering door den, winkelier aan het publiek mag van 5 tot en met 19 Febr. a.s. geschieden, waartoe een aparte afleveringsbon zal worden be kendgemaakt. De af te leveren 'hoeveel heid bedraagt 300 gram per bon. Het ligt in de bedoeling dit rantsoen eens per acht weken beschikbaar te stellen. De thans beschikbaar gestelde hoeveelheid is bestemd voor de perio de van 26 December 1943 tot en met 19 Februari 1944. Ter bevordering van de vlascultuur. Het vlas, dat de grondstof levert voor het mooie textielproduct linnen, is als gevolg van de oorlogsomstan digheden, weer een, belangrijk gewas van inlandschen bodem geworden. Het vlasareaal is sterk uitgebreid en de vlasindustrie heeft zich krachtig ont wikkeld. De uitbreiding van de vlas teelt in ons land en de toegenomen beteekenis van, de vlascultuur ien de vlasindustrie, hebben de behoefte aan voorlichting en onderzoek duidelijker voelbaar gemaakt. Van overheidswege is en wordt reeds veel gedaan, om de belangstelling voor het vlas aan te moe digen en, de vlascultuur te bevorderen, zeker niet in het minst met het oog op de toekomst, waarin, wellicht onder moeilijke omstandigheden, alles gedaan zal moeten worden, om het bestaan van een nationale vlasnijverheid te verze keren. In dit licht moet ook de kortelings plaats gehad hebbende oprichting wor den bezien van een Nederlandsch Vlas instituut of zooals de officieele naam luidt „Stichting ten behoeve van het onderzoek voor de Nederland- sche Vlasteelt en Vlasbewerking" (S. N.V.V.). De stichting van het Vlas instituut kan, beschouwd worden als een uitvloeisel van het streven, dat reeds jaren geleden, viel te bespeuren, om de belangstelling voor het vezelgewas bij de belanghebbenden, zoowel als bij de overheid te richten op de totstand koming van, een technisch-wetenschap pelijk orgaan, dat als het centrale or gaan voor al het onderzoekingswerk, voor allen voorlichtings- en controle- arbeid tevens, zou kunnen optreden. Nu het Vlasinstituut in. een fabrieks gebouw te Wageningen een voorloopig pnderdak heeft gevonden, heeft de ar beid van de Stichting vooralsnog op bescheiden wijze plaats, daar pas latei- de beoogde inrichting en verdere outil lage van het instituut ter hand kan worden genomen en wel in de plaats van de definitieve vestiging, die ge legen moet zijn in een streek, waar vlas wordt verbouwd en verwerkt. Onder leiding van de overheid en met vertegenwoordiging van de belang hebbende groepen, in het bestuur, die alle bijdragen in. de financiering, is thans een, centraal orgaan werkzaam, dat verhooging van. het niveau van de Nederlandsche vlascultuur en vlasbewer king tot doel heeft. In het bestuur van de S.N.V.V. is opgenomen een vertegen woordiging van de Nijverheidsorgani satie Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek, het coördi nee rende lichaam, voor al het technisch onderzoekings werk. dat ook het Vezelinstituut te Delft onder haar vanen heeft, waarmede een werkverdeeling is gemaakt; aan het Vezelinstituut T.N.O. blijft daarbii het vezeltechnische gebied toegewezen. Voor het landbouwkundig onderzoek is samenwerking geregeld met het Cen traal Instituut voor Landbouwkundig On derzoek te Wageningen. Naast het voorlichtings- en onder zoekingswerk ten behoeve van de teelt, de bewerking en. den handel, dient nog genoemd te worden de arbeid voor de uitvoering van de huidige regelingen en ordeningsmaatregelen met o.m. de kwaliteitsbeoordeeling en indeeling, waartoe behoort het vaststellen van alle standaardmonsters, welke taak het Vlas instituut verricht, in opdracht van het Bedrijfschap voor Vlas en Hennep. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim alhier is be* rioemd, de heer J. Buys te Herpt, in plaats van den heer 'A. Th. Kouwen- berg aldaar. Herbenoemd werden de heeren W. Knoop, C. J. M. Merkx, A. v. d. Pol en G. G. Carpay te Heusden. In de lantaarns op de hoeken der straten in deze gemeente zijn z.g. richtlampen aangebracht, wat met het oog op de groote duisternis, die in deze dagen vaak voorkomt, een groote verbetering mag genoemd worden. De stand der competitiewedstrij den van biljarten 2de klas is: gesp. wedstr. carb. brt. pt K.O.T. I 8 3141 869 54 B.V.T. I 8 2874 878 41 Dns Genoegen II 9 3252 1163 38 T.O.P. I 8 2730 980 28 Exoelsior II 8 2649 939 28 K.N.A. I 7 2242 863 28 Mattenkloppers I 10 2749 1222 15 Iedere vereeniging moet 12 wedstrij den spelen. Voor de vierkamp dammen speel de vorige week de Graag tegen Nieuw koop. Door een blunder van deze werd een schijf gewonnen en later de par tij. N. had geruimen tijd compensatie in den, stand, maar moest tenslotte ca- pituleeren. De partij VerhagenKalden uit de zelfde ronde kon niet gespeeld wor den, wegens uitstedigheid van laatst genoemde. Zondag a.s. wordt de 3e ronde ge speeld. De volgende partijen worden dan afgewerkt NieuwkoopVerhagen de Graag—Kalden. Bij de damcluib werd Maandag j.l. de onderlinge competitie voortgezet met de volgende paitijen, en uitslagen: Groep I KlerksNieuwkoop afgebr. Groep 11 TimmermansKlaren, 02. v. BeijnenJonker 02. v. d. Berg— Baaijens 20. Maandag a.s. voortzetting om zeven uur. Bij de j.l. Zaterdag gehouden zitplaatsenverhuring in de Herv. Kerk alhier-, bestond veel animo, zoodat er weer hooge prijzen werden, besteedt. Door den Burgemeester dezer gemeente is met ingang van 1 Januari jl. in de plaats van, den heer M. C. Combee, die als zoodanig eervol ontslag was verleend, als doodgraver op de al- gemeene begraafplaats aangesteld, de heer A. Burghout Jz. A.s. Zaterdag 8 dezer, des nam. om 2 uur, zal in de Herv. Kerk alhier de jaarlij jksche verhuring van zitplaatsen worden gehouden. Zondag 2 Jan. nam Ds. v. d. Akker, voor een stampvol kerkgebouw, met een predikatie over Deut. 31 vers 4a, afscheid van de Herv. Gemeente alhier. Aan het einde van den dienst richtte Z.Eerw. woorden van dank tot den Kerkeraad, voor de goede samenwer king die er had bestaan tijdens de 3 jaren welke Z.Eerw. hier was werk zaam geweest, eveneens tot den con sulent Ds. Snijders van Uitwlijlk, de ringpredikanten, de kerkvoogden en no tabelen, den, Edelachtb. Heer Burge meester dezer gemeente, den koster én zijn gezin, den organist en tot de gemeente. Ouderling de Boer sprak den schei denden. herder namens den Kerkeraad woorden van, groote waardeering toe en verzocht de gemeente Z.Eerw. staande de zegenbede van Psalm 134 toe te zin gen. Hierna werd door den President-kerk voogd, den heer Branger, namens dit college eveneens woorden van achting gesproken, spr. hoopte dat het Z.Eerw. wel moge gaan in de gemeente Slie- drecht. Vervolgens sprak Ds. de Bruin na mens het college van. ringpredikanten en tenslotte richtte de consulent enkele woorden tot den scheidenden leeraar en de gemeente. Ds. v. d. Akker dankte alle spre kers hartelijk voor de woorden hem toegesproken en. verzocht de gemeent staande Psalm 72 vers 11 te zingen. Hierna werd door velen gebruik ge maakt van de gelegenheid om den naar Sliedrecht vertrekkenden, leeraar en zijn echtgenoote de hand te drukken. Ds. van Krugten, Herv. pred. te Asten (N.Br.), heeft thans de toe- zegging van. beroep naar de Herv. gemeente alhier aangenomen. Op een in. café v. Dijk al hier gehouden ledenvergadering der Coop. Zuivelfabriek „Altena" te Nieu- wendijk, werd in, de vacature, ontstaan door het overlijden van, wfijlen den heer J. Snoek, tot bestuurslid gekozen, de heer W. Snoek aldaar. 1ste Kerstdag, nam. 6 uur, werd onder leiding van Ds. v. d. Akker, in de Herv. Kerk alhier, met de kin deren der Zondagsschool vereen. het Kerstfeest gevierd. Na gebruikelijke opening door den Leider, wisselden vragen op de Kerst geschiedenis betrekking he,bbende en zang van de kinderen en van de meis- jesvereen. Dorcas" en gezamenlijke zang van <Je gemeente, elkaar af.' Door mej. Kant werd op keurige wijze een Kerstverhaal verteld. Aan de oudste kinderen, welke de Zondagsschool verlieten, werd nog een gedenkplaat uitgereikt, dit laatste we gens gebrek aan Psalmen- en Gezangen boekjes, waarna de tractatie volgde. Na het zingen van Psalm 98 vers 2, dankte Ds. v. d. Akker allen die had den medegewerkt tot het welslagen van dezen avond en sloot Z.Eerw. dezen Kerstavond met dankgebed. Ondanks de geweldige opkomst van belangstellenden had alles een zeer or delijk verloop. Voor het in October j.l. te Utrecht gehouden examen voor het Staatspractijkdiploma voor Handel en Administratie, slaagde onze dorpsgenoot, de heer A. v. d. Schoot. De handel in melkkoeien is in deze streek thans kalm te noemen, terwijl de prijzen varieeren van f 1700 f 2350. Voor kalfkoeien was de ham del stroef en zeer prijshoudend, zoo dat men daarvoor besteedde van, f1750 f 2250. Mager vee bracht op f 1100 f 1450; jongvee f 500f900; gras- kalveren f 27 b-f 450, terwijl nuchte re kalveren worden verkocht van f 150 f210. De prijs der biggen is thans gedaald tot f 4.— per week, hoewel er zoo goed als geen vraag naar is. Gedurende de maand Decem ber 1943 werd op het hulppostkantoor alhier ingelegd f 4648.50 en. terugbe taald f6167.27. Het aantal inlagen be droeg 34, dat der terugbetalingen 15. De afd. Sprang-Capelle van het Groene Kruis, zal d.t jaar 40 jaar bestaan. Dit feit zal in een algemee- ne ledenvergadering, welke op Vrij dag 3 Maart a.s. zal worden gehouden, worden herdacht. Mej. M. de Fijter slaagde de zer dagen op het gehouden, examen, voor Stenografie. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters te Waalwijk. Woensdag 12 Januari zal des v.m. om half elf ten gemeen.tehuize gelegenheid worden, gegeven tot kos- telooze inenting tegen pokken voor kin deren van. 3 maanden tot 1 jaar. -Op Donderdag 23 Dec. werd in de Herv. Kerk alhier Kerstfeest ge vierd met de kinderen der Herv. Zon dagsschool Het kerkgebouw, waarin een. prach tige Kerstboom was geplaatst, was ge heel bezet, toen Ouderling Stronkhorst om 6 uur dit samenziijin, opende door te laten zingen Ps. 98 vers 1 en 2, waarna hij voorging in gebed. Vervol gens las hij voor Num. 24 1219. Onder leiding van mej. D. Uithoven werden door de kinJeren verschillende Kerstliederen gezongen, waarna de Kerstgeschiedenis door mej. W. v. Wijk op keurige wijze werd verteld. Hierop volgde het zingen van „Eere zij God". Door mej. J. v. Gammeren werden de vragen en teksten overhoord, wat zeer vlot verliep. Door een 7-tal der kleinsten werd een lied gezongen, wat door de kleu ters schitterend werd gedaan. 11 ieiop volgde gemeenschappelijk zin gen van Gezang 114 -1, 7 en 12, ter wijl inmiddels werd gecollecteerd en getrakteerd, ter afwisseling werd ge zongen door de Zondagsschool. Het Kerstverhaal „De goudpapieren Ster", werd door Mej. D. Uithoven prachtig weergegeven, waarop wederom zingen volgde. Eein Vijftal der oudste kinderen gin gen de Zondagsschool verlaten, welke ter gedachtenis een. Psalmboekje en diploma ontvingen, waarop dit vijftal zong „Blïjf met mij Heer". Om ruim 8 uur eindigde Ouder ling Stronkhorst met een woord van dank te spreken, tot allen die hadden me degewerkt tot het slagen van dit Kerst feest. Als slotzang werd gezongen het 4e en 5e vers van den Lofzang van Zachaiia, waarna op gebruikelijk wijze dit samenzijn werd gesloten. Iedereen keerde voldaan huiswaarts, terwijl de kinderen werden onthaald op cadeautjes enz. Met genoegen kan men terugzien op dezen geslaagden avond. Een woord van, dank komt toe aan de onderwijzeressen der Zondagschool, want het werk der kinderen was bui tengewoon. goed. Het geheel getuigde van goede studie. Op den le Kerstdag, werd in de Geref. Kerk alhier, Kerstfeest ge vierd met de kinderen der Geref. Zon dagschool. Om half twee opende de voorzitter G. v. d. Beek L.Gzn. dit samenzijn, door te laten zingen Ps. 98 vers 1 en 2 waarna hij voorging in gebed. Hierop werden door Mej. K. Meire- sonne aan de kinderen vragen gesteld, welke goed werden beantwoord. De Kerstvertelling werd op keurige wij'ze door den Zondagschoolleider, A. Treffers, weergegeven. Door de kinderen werden daarna een 3-tal liederen, gezongen. Door mej. J. Schreuders werden de teksten overhoord, hetwelk gced en vlot geschiedde. Massabetooging In Kauen tegen de aanmatiging van Stalin om Litauen te bevrijden" PBZ/Recla/Pa* m op 8 Januari. 1/2A en B Brood. 1/2 Beschuit. 01/02 Alg. Brood, Gebak of bloem. 03 Algem. Gemengd meel. 04 Algem. Gort. D 1 Reserve Gort. El Reserve Rijst of Gort. 05 Algem. Vermicelli. IA, 1B Boter. 06 Algem. Kaas. 1/2 Melk en Taptemelk. 1/2 A en B Vleesch. 1/2 Aardappe'e en 01/02 Tcesl. aardap. 07 Algem. Suiker. 08 Algem. Jam. 1 Versnaperingen. 01/02 Tabak. B2, C2, D2, E2 Reserve Boter. 46, 47, 48 en 49 „Verlichting" bonk. S 121, Petroleum. 63 „Verlichting" bonk. S 221, Petroleum Door Treffers werd een herinnering gegeven over het uitstapje van dezen zomer door de Zondagschoolkinderen naar Giersbergen. Op keurige wijze werd door Mientje Meiresonne alleen gezongen „De Hei land Klopt". Hierop volgde gemeenschappelijk zin gen, collecteeren, en trakteeren, waar na door enkele meisjes werd gezongen, terwijl enkele Kerstgedichtjes werden gegeven door G. v. d. Heuvel en C. Hagen, ter afwisseling van het zin gen der kinderen. De vrije vertelling „De matroos van de vergulde dolfijn", werd door den leider, onder de grootste stille verteld. Door 15 kinderen, die de Zondag school gingen, verlaten, werd een af scheidslied gezongen, getiteld: „Nimmer scheiden", waarop de vporzitter een afscheidswoord tot hen richtte, ter-wijl tevens als herinnering, aan hen bijbeltjes enz. werden ter hand gesteld. Om half Vijf sprak de voorzitter het slotwoord, waarin hij allen dankte voor de goede medewerking aan dit Kerstfeest. Als slotzang werd gezon- gen den, Lofzang j;an Zacharia, het laatste vers, waarna de voorzitter ein digde met dankzegging. ledereen keerde voldaan, huiswaarts, vol lof over het gehoorde, zoowel van de leiding als van de kinderen. Aan de kinderen werden na slui ting Kerstboekjes, versnaperingen enz. uitgereikt. Heden Vrijdag 7 Jan., hoopt Ds. den Boeft van Kralingen, des avonds om 7 uur, een lezing te hou den in de Geref. Kerk, met als onder werp: „Verbondsgehoorzaamheid en Verbondstrouw". A.s. Zaterdag 8 Januari, des avonds om half zeven, hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden,, student Blok uit .Rotterdam. Naar wij vernemen, slaagde de vorige week te Utvecht, onze vroegere dorpsgenoot H. C. van der Stelt Johz., thans woonachtig te Bolsward, voor het Staatspractijkdiploma voor Handel en Administratie. Door het Bestuur der Neutraal Bijz. School alhier, is voor de be noeming van een onderwijzeres (vac. mej. de Vries), de volgende voordracht opgemaakt No. 1 Mej. M. A. Suydendorp te Utrecht; no. 2 mej. G. J. A. Broek huizen te Hengelo; no. 3 mej. H. C. Butter te Arnhem. Met oudejaarsavond werd uit het achterhuis van zekeren B. een hee ren fiets weggenomen. Toen de bewo ners onraad merkten, was de onbekend gebleven persoon er met de fiets van door. B. die per fiets hem achterna reed, wist den dief nog te achterhalen. Toen deze on.raad bemerkte, gooide hij de fiets weg en nam de vlucht. Onder leiding van ouderling C. B. Timmermans, werd met Nieuw jaarsavond in, de Ned. Herv. Kerk een liturgischen dienst gehouden, waarbij het kerkkoor „Excelsior", onder lei ding van. haar directeur, den heer Christ, medewerking verleende. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld. W. B. had het ongeluk met een schop zoodanig zijn rechtervoet te verwonden, dat hij geneeskundige hulp van Dr. W. moest inroepen. Benoemd tot diaken van de Ned., Herv. Kerk alhier, de heer B. A. v. Ballegooijen, welke deze benoe ming heeft aangenomen. De gehouden verhuring van zit plaatsen in de Ned. Herv. Kerk, heeft f 4400.meer opgebracht dan vorig jaar. Het Buurtschapshoofd van de Nederlandsche Volksdienst deelt mede, dat op 8 en 10 Jan. a.s. de 4c huis collecte zal worden gehouden. ;n wel onder het motto „Zing en deel Uw geluk". Hiervoor zullen een beperkt aantal liederenboekjes worden uitgege ven en, wel in 6 verschillende uit gaven. Zooals reeds werd vermeld in een. circulaire welke met Kerstmis is ver spreid, gaf de laatste collecte wederom een aanzienlijke verhooging van met bunder dan. 50 pet. Hieruit blijkt dus wel, dat het Winterhulpwerk van. de Nederlandsche Volksdienst steeds meer en meer wordt gewaardeerd, mede dank zii het aantal Vrijwillige medewerkers, welke steeds op hun post staan om hun taak geheel belangeloos te vervullen. Het Buurtschapshoofd doet nogmaals een oproep tot alle inwoners van Wijk en Aalburg, om bij de komende col lecte naar vermogen te offeren, om de moeilijke tijdsomstandigheden bij on ze arme volksgenooten eeriïgszins te kunnen verlichten. Ik vertrouw dat ook deze collecte wederom in alle opzichten, zal slagen De heer P. van Krieken alhier is herbenoemd tot lid van. het Burgerl Armbestuur in deze gemeente. Niet alleen bonnenmaar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. Tot geneeskundige, belast met het voeren der dooJenschouw, is voor het jaar 1944 door den Burgemeester aangewezen,, de heer Dr. M. A. Eg berts alhier. -Mej. Scheffers u'.t Poederoijen, werkzaam op het Distributiekantoor in deze gemeente, is benoemd op het Dis- tribut.ekantoor te Amsterdam. In verband met het overlijden van den heer Burgemeester dezer ge meente^ is de heer J. Kuij'pers, wet houder, aangewezen, als waarnemend Burgemeester. lp de plaats van, wijlen den heer W. Kilwinger, is tot diaken der Ned. Herv. Kerk alhier benoemd, de heer C. Sehriek Jr. Tot ouderlingen, bij de Chr. Geref. Kerk alhier werden gekozen, de heeren A. F. Klop en J. Ouwerkerk fen tot Diakenen de heeren J. van den Berk en A. de Bok. Een dezer dagen werd bij de Marechaussée alhier aangifte gedaan, dat uit de woning van J. B. een bedrag aan geld was gestolen. De verdenking viel op een huishoudster, welke enkele dagen geleden was vertrokken. Het toeval wilde, dat deze huishoud ster bij het doen van de aangifte juist te Werkendam vertoefde. Ze werd ge arresteerd en na aanvankelijk alles ont kend te hebben,, was het haar tenslotte niet meer mogelijk te blijven ontkennen. Het bewijsmateriaal stapelde zich te gen haar op en, zij bekende dan ook volledig. Na haar bekentenis is zij weer op vrije voeten gesteld. Zondag 2 Januari werd door de marechaussée alhier, in den B es bosch een drietal personen aangetroffen, die door middel van netten en een jachthond bezig waren hazen te bemach tigen. Het drietal kreeg een. bekeuring terwijl de hond en. de netten in be slag werden genomen. Bij de Geref. Gemeente is als ouderling herkozen, de heer J. Vink en als diaken J. M. Verhey. Met ingang van 1 Januari 1944 is aan de Chr. Mulo school aan: de Tol alhier benoemd, de heer J. Eike lenboom. I. K. Gaasterland, voorheen hoofd de school, gaat vanaf dien da tum met pensioen. Voor den verkoop van bak en braadvet en. onvermengde margarine aan werkloozen. en armlastigen, is voor de week van 12 Jan.. tot 19 Jan. op gedragen aan. den winkelier H. C. den Ham, Uitbreiding 48 alhier. In de Ger. Kerk alhier is door het bedanken, van den heer J. Verdoorn, een nieuwe stemming gehouden voor het ambt van diaken,. Gekozen werd de heer D. C. Kallewaard. Herhaalde bekendmaking van gevon den voorwerpen in 1943. Inlichtingen daaromtrent te bekomen op de Ma rechaussée kazerne te Heusden. 1 Groene beenen armband1 Kin- derportemonnaie (leder) inh. 2U/o cent 1 Ceintuur kindermantel (blauw)1 handschoentje grijs; 1 Zw. lederen por- temonnaie inh. 8 cent en 1 postzegel 71/» cent; 1 Padvindersriem1 Blauwe gebreide muts1 Gouden gladden ring 1 Zilveren kinderringetje1 Verguld armbandje; 1 Wollen gebreide bruine trui; 1 Overjas; 1 Blauwe ceintuur; 1 Zwarte lage re. jongensschoen1 Kinderborstrokje (geel katoen)1 Rood kinderportemonn. Inh. 14 cent; 1 re. bruin kinderschoentje 1 Ceintuur leder 1 Bruin lederen heerenportemonnaie inh f 2/271 Alpino muts (zwart)1 Be renmuts; 1 lederen, ceintuur met gesp; 1 Zw. heerenportemonnaie inh. f0.30; 1 Bruine kinderhandschoen1 Paar bruine kinderhandschoenen2 Katoenen pannelappen1 Regenjas. GEVONDENEen pet. Terug te be komen bij Vos, Breestr. 84 W., Heusden,. GEVONDEN: Een kinderwant,bruin- blauw. Terug te bekomen bij de Fa. Vierman te Heusden,. VERLOREN te Heusden, 1 paar bruine gébr. kinderwanten. Terug te bezorgen tegen, belooning bij G. Lem, Herptschestraat O 16, Heusden, VERLOREN op den weg van Heus den naar de Groote brug, een dames- want, donkerrood, bovenop astrakan, bin nenkant leder. Tegen belooning terug te bezorgen aan het bureau van dit blad. VERLOREN: tusschen Timmerfabriek Van Alphen. te Wijk en eind Polsestraat te Aalburg: een zeemlap. Tegen, beloo ning terug te bezorgen bij Teuntje Bonman, Hoogen Maasdijk A 60a, Wijk. VERLORENEen paar dameskousen, Terug te bezorgen bij K. van Kapel, aan den, dijk te /valburg. VERLOREN: Een zilveren armband. Terug bezorgen bij B. van den Dag, Schans, De Werken. VERLOREN: Een damesportemonnaie mlet inhoud. A. Versluis, Hoogstraat 30, Werkendam. Naast Marech. kazerne. VERLOREN: Een heeren-horloge. J. W. den Haan, Laantje 29, Werkendam. VERLOREN: Een bruine portemon- naie met inhoud. Terug te bezorgen bij schipper Versluis liggende Visschersdijk Werkendam. VERLOREN: Een donker grijze hee renhandschoen. Terug te bezorgen bij F. Stoop, Sigarenmagazijn, Kruisstr. te Werkendam. VERLOREN: Een bruine portemon- naie inh., f 2.50. Terug te bezorgen bij M. v. d. Schuit, Üitbr., Wj'dam. WEGGELOOPEN: Een zwart-wit poesje. Tegen belooning terug te be zorgen bij M. Cornet, Hoogstraat 13„ Werkendam. BLIJVEN LIGGEN een dameshand schoen. Inl. bij C. B. van Driel, Hoog straat, Werkendam. In verschillende smaken verkrijgbaar mimrmstitflfiiimiimiit

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2