Rona A. VERSCHUUR-BAERT .-«ÉSte »RENOVATUM« Voedingsgewassen in eigen tuin DISTRIBUTIEBONNEN Gevonden en verloren voorwerpen "ARONA? GASTELSVEER Officieële Berichten Officiëele Landbouw mededeelingen Plaatselijk Nieuws I I Burgerlijke Stand Rechtzaken ~e> is <le kinclerdrank OORLOGSSCHADE STORMSCHADE H.H. Landbouwers en Volkstuinders. GEBR. VOORBRAAK voor de Provincie Noord-Brabant. VOOR DE 2e PERIODE 1944 (le helft) 23 1ANUARI-5 FEBRUARI HEUSDEN. Elk der volgende bonnen Geeft recht op het koopen van 05/06A Brood 4 rants. Brood of Gebak 05/06B Brood 1 rants. Brood of Gebak 05/06 Beschuit 1 rants. "Brood, Gebak of Beschuit 025/026 Algemeen 1 rants. Brood, Gebak of Bloem 027 Algemeen 250 gram Peulvruchten D 09 Reserve 250 gram Gort E 09 Reserve 250 gram Rijst of Gort 028 Algemeen 100 gram Vermicelli 05 A Boter 7a rants. Boter 05 B Boter 7. rants Margarine 06 A Boter 7* rants. Bak- en Braadvet 08 A Boter 7. rants. Margariue 029 Algemeen 100 gram 20+ of Magere Kaas 05/06 Melk 174 liter Melk f 05/06 Taptemelk 17. liter Taptemelk 05/06 A Vleesch rants. Vleesch 05/06 B Vleesch 7. rants Vleesch 05/06 Aardappelen 2 kg Aardappelen 05/06 Toeslag 1 kg Aardappelen 030 Algemeen 500 gram Suiker 031 Algemeen 250 gram Jam 032 Algemeen 250 gram Koffiesurrogaat 05 Versnap 100 gram Suikerwerken 05/06 Tabak 1 rants. Sigaren, Tabak of Cigaretten AALBURG. ALMKERK. BENEDEN-LANGSTRAAT. CAPELLE. DOEVEREN. GENDEREN. OUDENDIJK. POEDEROIJEN. Op deze bonnen mag reeds op 22 Jan. worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen Alle bonnen zijn veertien dagen geldig, uitgezonderd: 06A, 08A Boter 23 Jan. t/m 4 Maart. Eerstvolgende bonaanwijzing op 6 Febr. voor alle artikelen, uitge zonderd Vermicelli op 20 Februari, Koffiesurrogaat op 5 Maart DIVERSE ARTIKELEN Geldig tot en met Tabak R 01, 45 gr. Scheerzeep 033 Alg., 1 rants. Eenheidszeep 034 Alg. en C10, D10, E10 Res., 250 gr. Waschpoeder E II Reserve, 1 rants Toiletzeep 17 bonkaart U 215, 1 liter petroleum per bon 50, 51, 52 en 53 „Verlichting" bonkaart „S 121" 1 liter petroleum per bon 64 „Verlichting" bonkaart S 221,1 liter petroleum p. bon 20 t/m 22 B V 1 eenheid vaste brandstoffen 11 t/m 17 K F1 eenheid vaste brandstoffen „Brandstoffen één eenheid periode 5 t/m 8" 1 eenheid vaste brandstoffen 29 April 19 Februari 8 Februari 8 Februari 8 Februari 29 Febr. 1944 30 April 1944 30 April 1944 RIJSWIJK. SPRANG. SLEEUWIJK. VEEN. WIJK. WIJK EN AALBURG. WOUDRICIIEM. WERKENDAM. IIEUSDEN. SLEEUWIJK. KANTONGERECHT VBOSCIJ. De „Rona -carameldrank heeft een heerlijke smaak en is voor Uw kinderen een ideale bijvoeding. Zorgt er voor, dat de grond, waar in weldra zal worden gezaaid^ naar behooren is klaar gemaakt en geschikt om de zaden te ontvangen. Grove klui ten worden met een spade fijngemaakt. Zaait en plant niet te vroeg, dóch ook niet al te laat. Raadpleeg daar om de vaklitteratuur, waaruit de ge bruikelijke zaai- en planttijden kunnen worden geput. Zaait niet te diep, doch ook niet te ondiep. Liggen de zaden te ondiep, dan kan de kieming door ge brek aan vocht mislukken, wordt er te diep gezaaid, dan worden de kiemende zaden verstikt. Zaait niet te dicht en evenmin te dun. Gebruikt in uw sortiment de rassen, die proefondervindelijk tot de beste be hooren. Raadpleegt, zoo noodig, ook daarvoor een deskundige of de vakliteratuur. j.pyp(.ya(> v\o"'o/^ D R 0 G I S T E R IJ BOTERMARKT 0 84 - TEL. 72 - HEUSDEN. °OOR Renovatum verzekert Uw bezit tegen BRANDSCHADE Practische voorwaarden Billijke tarieven Inlichtingen bij onze correspondenten Algemeen Onderling Waarborg Genootschap Leidscheplein 29 - Amsterdam-C. Wanneer wij het Nieuwjaar goed willen beginnen, moet men eerst eens goed verzinnen. Maak nu reeds Uw zaaiplan klaar en koop Pootgoed steeds de beste waar. Hij, die is voor U in de weer is het Aardappelselectiebedrijf ff ff Voorradig verschillende soorten, maten en klassen pootaardappelen. U kunt nu reeds Uw bestelbonnen insturen. Beleefd aanbevelend, Gastelveer E 10, Oud-Gastel. evacuatie en nieuwe vestiging, komen slechts zij in aanmerking voor een kook- kaart U 403 voor het seizoen 1944-'45 die in het stookseizoen 1943-'44 in het bezit waren van een kookkaart U 215 en geen gebruik kunnen maken van vaste brandstoffen. Schippers en schippersknechten die nen zich eveneens ter verkrijging van petroleum tot de distributiediensten te wenden op de gebruikelijke wijze, na pverlegging van het bevrachtingsboekje. dan wel van een verklaring van den Be- vrachtingscommissaris. Petroleum wordt alleen verstrekt aan schippers, die al of niet met hun gezin aan boord wo nen, alsmede schippersknechten, die wel met hun gezin aan. boord wonen, wan- ineer het niet mogelijk is door middel van vaste brandstoffen te koken, door dat zij niet in het bezit zijn van for- jnuis of kooktoestel, en zij bovendien ook gedurende liet seizoen 1943-'44 pe- troleumverbruikers zijn geweest. Hier toe dienen zij het aanvraagformulier MD 323-03 respectievelijk MD 323-04 bij den distributiedienst in. te dienen. Dc distributiedienst zal den betrokkene ver volgens mededeelen, wanneer en waar hij de petrolcurnkaart kan afhalen bii den distributiedienst, waar hij ligplaats heeft. NIEUWE „SPECIALE PUNTEN" IN QMLOOP VOOR KEUKENGEREI. De distributiediensten brengen me't ingang van 1 Febr. 1944 nieuwe spe ciale punten voor keukengerei in om loop, welke roodgekleurd zijn en even als de oude punten den opdruk „Keu kengerei extra" dragen. De oude, in blauwe kleur uitgevoerde speciale pun ten worden van bovengenoemden datum af niet meer uitgegeven, doch de reeds in omloop zijnde oude punten behouden haar geldigheid. Handelaren in metalen huishoudelijke artikelen en keukengerei dienen de beide soorten punten in een veelvoud van 100 met een minimum van" 100 punten, op afzonderlijke vellen bij de distributiediensten in te leveren. EENIGE NUTTIGE WENKEN VOOR UW MOESTUIN. Spit uw moestuin reeds vroegtijdig om. 'Wie hiermede nog niet is begonnen, blijve niet talmen, doch hij doe het goetd. Tot op tenminste een flinken steek moet de aarde worden losgewerkt. Weest zuinig op uw meststoffen. Dit beteekent niet, dat u de gewas sen door misplaatste zuinigheid tekort moet doen, doch dat verspilling wor de voorkomen. Want de voorraden aan meststoffen zijn beperkt. Daarom bemes te men oordeelkundig en op den juis- ten tijd. Wie hieromtrent geen ervaring bezit, raadplege een deskundige, KUNSTMESTTOEWIJZING VOOR CONTRACTZAADTEELT. Zooals reeds eerder gemeld, zal voor verschillende contractzaadteelten een toe slag stikstof toewijzing worden ver strekt. Deze toeslag wordt verstrekt voor de volgende landbouwzaadteelten op contract: suikerbieten, voederbieten, landbouw wortelen, stoppel knollen, kool- riapen, mergkoolzaad, voederkoolzaad, Raygras en andere graszaden. Voor zaden van vlinderbloemige ge wassen, spcurrie en andere hierboven niet genoemde landbouwzaden, wordt geen toeslag N-toewijzing verstrekt. De telers van contract-landbouwzaden, waar voor toeslag N-toewijzing wordt ver strekt, moeten om hiervoor in aanmer king te komen, bij hun aanvraagformu lier voor kunstmest, dat dezer^ dagen wordt toegezonden, het contract mede opzendentenzij deze contracten col lectief door de Zaadhandelaren aan de afd. Kunstmest, Gasthuisstraat 39, wor den ingezonden. Dit contract moet voor zien zijn van, het accoordstempel van het Bedrijfsschap voor Zaaizaad en Pootgoed voor Akker- en Weidebouvv. Plein 4 te 's-Gravenhage. Op niet af gestempelde contracten wo'rdt geen toe wijzing verstrekt. Voor tuinbouvvzaad- teelt op contract wordt een aanvullende stikstoftoewijzing verstrekt voorbiet (kroot en snijbiet) tuinbouwworte- len, uien, koolsoorten (sluitkool, spruit- kool, boerenkool en bloemkool), spina zie, radijs en andere tuinbouwzaden, met uitzondering van vlinderbloemigen. Voor zaadteelt van vlinderbloemige gewassen wordt dus geen aanvullende N-toewijzing verstrekt. Om voor aanvul lende stikstof toe wijzing voor tuinbouw zaadteelt in aanmerking te komen, moe ten de telers hun contract bij het aan vraagformulier opzenden, tenzij deze contracten door de Zaadhandelaren col lectief aan ons worden doorgezonden De aanvullende toewijzingen voor con tract-tui nbouwzaadteelt worden alleen verstrekt voor zoover deze overeen stemmen met de gegevens, die ons ver strekt worden door het Hoofdbedrijf schap voor Tuinbouwproducten. Lange Voorhout 11, Den Haag. De wnd. Voedselcomm. v. N.-Br. ten zelf maatregelen treffen, om deze ïoeveelheid op te slaan of te doen op slaan. Indien zij niet hiertoe overgaan zullen zij ernstig rekening moeten hou den met de mogelijkheid, dat aan hen dan verder geen hooi meer wordt ge- 'everd. "Extra stikstoftoewijzing voor contractteelt van landbouwge wassen voor zaadvvinning. De contracttelers van voor zaadwin ning bestemde landbouwgewassen tvv. suikerbieten, voederbieten, koolrapen, herfst- of stoppelknollen, landbouvwvor- telen, merg- en voederkool, raygras be nevens alle andere gewassen, oogst '44, kunnen uitsluitend op vertoon van hun door het Hoofdbedrijfschap voor Ak kerbouwproducten afgestempelde teelt contract tezamen met de uitgereikte teelt vergunning bij den Pbh. een toeslag-stik stoftoewijzing aanvragen. Telers, van wie het contract nog niet is afgestempeld, en dus nog geen teeltvergunning heb ben ontvangen, dienen hun teeltcontract vóóór 1 Febr. op te zenden aan het Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouwpro ducten, afd. Algemeene 'Landbouwaan- gelegenheden, Plein 4 te 's-Gravenhage. Op het contract moeten de volgende gegevens duidelijk zijn vermeld: 1. Naam, volledig adres, benevens provincie van inwoning van den te ler; 2. Soort en juiste oppervlakte van het gecontracteerde gewas. 3. Het di- tetricts- en registratienummer (vroeger georganiseerdenummer). Contracten, welke hieraan niet vol doen, of te laat bij het Hoofdbedrijf schap binnenkomen, zullen niet meer in behandeling worden genomen. Voederaardappelen. De uitgegeven aankoopvergunningen Voor voederaardappelen zijn mef ingang van J6 Jan. 1944 vervallen in ver band met het afkondigen van de ver- brdening Voederaardappelen 1943. Vanaf dien datum mogen de voeder aardappelen vrij door de verbruikers worden betrokken, hetzij van telers, het zij van kleinhandelaren, die als detaillist in voederaardappelen bij de V.B.N.A. zijn aangesloten.. Telers mogen voeder- aardappelen verkoopen aan veehouders of aan de V.B.N.A. of aan bij de V.B.N.A. aangesloten handelaren. De bij de V.B.N.A. aangesloten grossiers in voederaardappelen mogen de aardappe len hetzij van tellers, hetzij van, de V.B.N.A. betrekken en deze verkoopen aan hetzij een anderen grossier, hetzlij aan een detaillist in voederaardappe len. Geleidebiljetten kunnen zoolang voor het afgeven geen nadere regeling is bekend gemaakt, worden aange vraagd bij den betreffenden plaatselijk bureauhouder. De wnd. Voedselcomm. v. N.Br. CONTRACTZAADTEELT VAN LAND BOUWGEWASSEN. In aansluiting op "het persbericht in zake stikstoftoewijzing voor contractzaad- teelt en landbouwgewassen deelt het Bureau van den P.V.C. nog mede, dat uitsluitend op vertoon van. een door het Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouwpro ducten afgestempeld teeltcontract een toeslagstikstoftoewijzing kan worden ver kregen. Telers, wier contract nog niet is afgestempeld, d'.enen dit contract vóór 1 Febr. 1944 op te zenden aan. het Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouwpro ducten, Afd. Algemeene Landbouwaan- gelegenheden, Plein. 4 te 's-Gravenhage. Op het contract moeten de volgende gegevens duidelijk zijn vermeld: le. Naam, volledig adres, benevens provincie van inwoning van den teler. 2e. Soort en juiste oppervlakte van het gecontracteerde gewas. 3e. Het districts- en georg. nummer. Contracten, welke hieraan niet voldoen, of te laat bij bet Hoofdbedrijfschap binnenkomen, zullen niet meer in be handeling worden, genomen. Schetsen van stierkalveren. Wij willen de veehouders, vooral de stambfoekfokkers er nogmaals op wijzen dat voor het verkrijgen van een identi teitsbewijs het ndodzakelijk is, dat daar toe eeii aanvrage wordt 'ingediend bi den plaatselijk bureauhouder, uiterlijk 5 dagen na geboorte van het stierkalf Het in voorraad hebben van een zwarte foto van het stamboek, is niet voldoen de. Aanvraagformulier voor kunst mest 1943-'44. Er is thans een begin, gemaakt met de verzending van. de aanvraagformu lieren voor kunstmest voor het be mestingsjaar 1943-'44, waarop het bouw plan 1944 moet worden ingevuld. Binnen verloop van een paar weken zullen alle verbruikers van kunstmest in het bezit zijn van een aanvraagformulier. Men zorge vooral voor volledige en juiste invulling en onderteekening van het for muiier en zende dit zoo spoedig mogelijk in gefrankeerde enveloppe terug, daar formulieren die na 1 Maart binnen komen, niet meer behandeld worden De op dit formulier te verstrekken kunst mesttoewijzing, is een toeslagtozwijzing op de door de verbruikers reeds ont vangen toewijzingen 1943-'44. Deze toe slag wordt uitsluitend voor enkele ge wassen xerstrekt, zooals reeds eerder in een persbericht is bekend gemaakt Hoefbeslag Houders van paarden, die over een toewijzing van hoefijzers beschikken moeten deze voor 2 Febr. bij hun hoef smid inleveren. Hooi voor particuliere paar- denhouders. Particuliere paardenhouders moeten het hooi waarvoor hun voor het seizoen 1943-'44 een aankoopvergunxiing is ver strekt op eerste aanbieding van hun leverancier in ontvangst nemen enmoe- Donderdag 20 Jan. speelde ïn' het café „Modern" alhier de Diljartver- eeniging K.O.T. 1 tegen B.V.T. 1 uit Waalwijk haar laatste competitiewed strijd mét uitslag als volgt: K.O.T. B.V.T. G. Slaats—J. v. d. Boogaard 10082 H. Tausch-M. Klijn 10091 A. de Moor-H. de Vaan 41 100 A. NootenA. Verheijden 100—44 Hoogste serie G. Slaats 20. De eindstand is: gesp. part. earb. Wrtei m.p. alg. gm. K.O.T. 12 4452 1164 74 3.82 B.V.T. 12 4222 1250 55 3.38 Excelsior 2 12 4136 1411 52 2.93 Ons Gen. 2 12 4217 1525 46 2.77 T.O.P. 12 3970 1296 44 3.06 K.N.A. 12 3744 1373 44 Mattenkl. 12 3398 1506 21 2.26 K.O.T. is dus kampioen voor de twee de maal en heeft de eer van Heusden ook op dit terrein wederom weten hoog te houden. Van harte wenschen wij de vereeniging geluk met Tiet behaalde suc- ses, moge het aanleiding geven op den ingeslagen weg te blijven voortgaan. Op het consultatiebureau voor zuigelingen alhier werden op 25 Jan. ter onderzoek aangeboden 24 zuigelin gen, waarvan uit Heusden 13, Oudheus- den 1, Herpt 2, Heesbeen 1, Gende- ren 4, Wijk 2 en Elshout 1. Een Dultsche machinegeweer troep trekt onder bescherming van zware pantserwagens ih het strijdgebied van Newel op tegen een door Sovjet troepen bezette hoogte PK Markwardt/Transo/Europr/P m Tengevolge van ongesteldheid van Dr. J. M. v. d. Heijde uit Eindhoven, kan de lezing op Woensdag 2 Febr. in de zaal Concordia, niet ^orgaan. De datum, waarop deze lezing thans zal plaats vinden, zal nog nader worden bekend gemaakt. '(Zie advertentie). Zondag j.l. werd te Drunen ge speeld voor de 4-kamp. In deze vieixte ronde zijn zoowel Kalden als de Graag door het oog van de naald gekropen. Eerstgenoemde wist zelfs nog te win nen terwijl de Graag zich met remise tevreden moest stellen. Nieuwkoop voer de tegen Kalden een winnende dam slag uit maar blunderde in tijdnood waardoor zijn tegenstander nog onver wacht won. De Graag nam een vooruit geschoven stelling in en op het mo ment dat dfze tot uitdrukking kwamy werd een kostbare fout gemaakt waar door een schijf verloren ging. Verhagen stond toen gewonnen maar speelde het afspel zwak en het liep nog op remise uit. Zondag a.s. wordt te Drunen, de uit gestelde partij Kalden—Verhagen ge speeld. Bij de damclub werd Maandag de onderlinge competitie beëindigd met de afgebroken partij uit de eerste groep Nie uwkoo p-K le r k s (02). De eindstand luidt: gesp. gew. rem. verl. p A. de Graag 8 5 3 '0 13 J. C. P. Kalden 8 4 3 1 11 B. Klerks 8 3 14 A. Nieuwkoop 8 3 14 C. Bax 8 0.3 5 Hiermede werd de Graag voor de 16e maal achtereenvolgens clubkampi oen. Maandag a.s. begint bij de damclub een nieuwe wedstrijd, een zgn. match wedstrijd. De volgende matches ziijn! gevormd: Kalden—de Graag; Klerks Nieuwkoop; BaxKlaren; v. Beijnen Timmermans; Jonker—v. d. Berg; Baaij ensFitters; Verbeekv. d. Stoep en SluimersNooten. Elke match omvat 5 partijen, elk behaald punt telt voor een lot. Boven dien ontvangt de winnaar van elk(a match 4 extra lotfen (bij gel ijkte aan komst wordt deze prijs gedeeld). De verloting wordt gehouden op de e.v jaarvergadering waarvoor mooie prijzen beschikbaar worden gesteld. Het stormachtige weer der laat ste weken, gepaard met vele regenbui en, heeft het water in de rivier de Maas hoog opgevoerd. Woensdagmor gen stond het onder de groote brug van dijk tot dijk. De zachte winter heeft ook tot gevolg dat hier en in de omgeving zeer veel zieke menschen zijn, ernstige gevallen tot heden echter gelukkig nog slechts sporadisch voor. de leden der Tech. Noodhulp groep Heusden, tevens talrijke aanwezigen, zoo dat de zaal geheel bezet was. De leider der groep 's-Bosch, de heer Schuurmannie opende met een korte Uiteenzetting van de nummers der revue en wjjjkte tevens een propagandistisch woord tot de aanwezigen, waarbij hij den wensch uitsprak dat de afd. Heus den in 'ledental moge toenemen. Hierna werd de revue 1944 op buitengewone wijze opgevoerd. Alle nummertjes vol deden in alle opzichten, alle spelers gaven in hun rol het beste. Vooral de nummers „de distributie, ,,T. N. school" „Ham- en baklinie" oogstten een dave rend succes. Door een der jonge dames werd een keurig zangnummertje gegeven, wat op verzoek tot tweemaal toe herhaald moest worden. De afwezigen hebben veel ge mist. We w;enschen de T. N. Groep rgft de herhaling dezer Revue in St. Michielsgestel en Eindhoven veel succes en roepen haar een spoedig weerzien toe Woensdag 2 Febr. a.s. hoopt de heer Wijting uit Amersfoort des avonds om 6.45 uur voor de Ger. Gem. alhier op te treden. A.s. Woensdagavond 2 Februari hoopt de Herv. J. V. alhier in de zaal Dijk, haar jaarfeest te vieren. Was in den hooihandel dc laat ste weken zeer weinig te doen thans worden er weer groote partijen verhan deld en vervoerd naar de persen en per schip. De prijs blijft stationnair en lóópt niet hooger op dan f 44 per 1000 kg. Ook in den stroohandel heerscht groote levendigheid, de prijs voor le kwaliteit tarwestroo is momenteel f 32 per 1000 kg, terwijl voor dito rogge- stroo f 28 Wordt besteed. De ontvanger der gem. Spirang- Capelle zal tot het in ontvangst nemen der aangiftebiljetten voor de honden belasting waarbij tegelijkertijd de ver schuldigde belasting moet worden vol daan, zitting houden ten gemeentehuize op Dinsdageu 1 effi. 8 Febr. en Woensda gen 2 en 9 Febr. a.s. telkens 's mor gens tusschen half 10 en 12 uur. Door het vertrek van Ds. Oost van Raamsdonk(veer) naar Katwijk a. d. Rijn is er in den Ring ,,'s-Grevel- duin Capelle" van Ned. Herv. gemeen ten in de classis Heusden een Ned. Herv. gemeente vacant. De kerkdiens ten in deze gemeenten worden beurte lings waargenomen door de Ringpre- dikanten, terwijl tot consulent is be noemd Ds. A. L. v. d. Smit te Waspik. Onze dorpsgenoot de heer P. Christ Az., heeft bedankt als directeur van het Kerkkoor met Kinderkoor „Ex celsior" te Sprang. Onze vroegere predikant Ds. J. R. Cuperus, thans te Doornspijk, heeft voor het op hem uitgebracht be roep naar de Ned. Herv. gemeente te Staphorst bedankt. Op 25 Jan. j.l. overleed na een kortstondige ernstige ziekte de ouder ling der Herv. Gem. J. Boll Gz. in den leeftijd van 75 jaar. Vanaf 1904 tot 1 Jan. 1941 diende hij bSjha onaf gebroken de kerk als vóórlezer-vóór zanger. Tusschentijds bekleedde hij en kele jaren het ambt van diaken,terwijl hij de laatste 4 jaar in het ambt van ouderling de "kerk diende. Zijn heen gaan beteekent voor de kerkelijke ge meente een verlies, bovendien was hij een zéér geziene persoonlijkheid. J.L Vrijdag bracht de beroepen Candt. de Bruijn en Verloofde, b!ij de Herv. Kerk alhier, een bezoek aan de gemeente. Nadat des 's morgens de pas- rie, kerk, enz. was bezichtigd, werd des namiddags de gemeente in de gele genheid gesteld kennis met Z.Eerw. te maken, waarvan een druk gebruik werd gemaakt Beroepen bij de Geref. Kerk alhier, Candt. Ritsema uit Hengelo.- J.L Zaterdagavond gaf de Mu- ziekvereen „Execlsior" onder leiding van den heer P. C. v. d. Wiel, met medewer king van het duo „Hentom", in de zaal van C. v. Wijk, een goedgeslaagde uit voering. Door het bestuur der Neutrale Bijz. school, werd op haar verzoek aan mej. A. L. A. de Vries, per 1 Febr. a.s. eervol ontslag verleend als onderwijze res. In deze vacature werd benoemd mej. M. A. Suydendorp te Utrecht. Er bestaan momenteel plannen tot oprichting van een Dameskoor. Maandagavond ontstond een be gin van 'brand in de garage van de Wed. Bok. Door kordaat optreden van eige- Niet alleen bonnenmaar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553 naars en dorpsgenooten die spoedig ter plaatse waren, kon erger voorkomen worden. De brandspuit der Firma Schou ten uit G.esse.'i, die s; o-edig arriveerde, behoefde geen dienst te doen. Tot directeur van het Ned. Hérv. Kerkkoor alhier is benoemd de heer v. Iperen uit Rotterdam. Voor een flink bezette zaal sprak j.l. Dinsdagavond alhier voor de jeugd van de Ned. Herv. gemeente, de heer Neef uit Gegstgeest over: „De Zendings- arbeid. Ten nadeele van den landbouwer v. C. is een kalf weggeloopen, hoewel diefstal ook niet tot het onmogelijke behoort. In de plaats van den heer G. Pruijssen is tot ouderling in de Herv. Kerk alhier gekozen de he^r O. van Krimpen. In de maand December is ten gunste van de Spaarbank alhier ingelegd een bedrag van f 5420.en terugbe taald f3200.—. De kerkcollecten in de Herv. Kerk waren in het 4e kwartaal 1943 als volgt: Diaconie f 244,47, Kerk f 414,431/2, Orgel f 64,721/., en Bijz. coll. f 136.16. Eenige heeren van 'Sleeuwijk heb ben besloten een voetbalclub alhier op te richten. Dinsdagavond 25 Jan. j.l. werd in het gebouw „Vegos" de eerste ledenvergadering gehouden,. Ruim 40 JOOA pij S[E do ipiz U3AExf mpffllOf deze mooie sport. Verwacht wordt, dat uog velen zich zullen aanmelden als speler, surporter of donateur. Voorloopig zal alleen overgegaan worden tot het geven van lichamelijke oefeningen in gebouw „Vegos." Na ver loop van ongeveer een. maand zal een veld in gebruik worden genomen voor de beoefening van de voetbalsport. Als het zoover is, zal de Voetbalver- een. „Sleeuwijk" in een afdeeling van den N.V.B. gaan spelen. De Burgemeester dezer gemeenté maakt bekend, dat -Jiet gemeentehuis voortaan op alle werkdagen geopend is van 9.30 tot 11.30 u. v.m. Zaterdag 29 Januari 's avonds om half zeven hoopt de heer Blok van Rotterdam alhier voor te gaan voor de Geref. Gemeente. De opbrengst van de vervaardig de goederen door de damesnaaikrans, ten behoeve van het Groene 'Kruis te Veen-Wijk en Aalburg, heeft opgebracht f150, welk bedrag inmiddels aan Het Groene Kruis is overgedragen. De Burgemeester dezer ge meente maakt bekend, dat vanaf Maan dag 31 Jan. 1944 het gemeentehuis voor het publiek is geopend op alle werkdagen des v.m. van 9.3011.30 uur. Bij besluit van den heer Secre taris-Generaal van het Departement v. Binnenlandsche Zaken is goedkeuring verleend aan de verordening tot hef fing van keurloonen ingevolge de Vleeschkeuringswet. Tijdens het ploegen kwam een paard van den landbouwer A. Vink al hier te vallen en kwam met zijn borst op een ijzer van de ploeg terecht, met het noodlottig gevolg dat het hart werd geraakt en het dier oogenblikkelijk dood was, ,,1.1. De ouderavond van de O. L. school alhier, zal worden gehouden in het gymnastieklokaal dier school op Vrijdag 28 Jan. a.s. J. H., wonende aan de voor malige gasfabriek, kwam Dinsdag tot de minder aangename ontdekking, dat ongenoode gasten een bezoek aan zijn woning hadden gebracht en daaruit voor werpen hadden weggenomen, die de eigenaar liever zelf had gehouden. Aangifte bij de marechaussée volgde, die denzelfden dag een zekere W. v. d. St. arresteerde, als verdacht van den diefstal te hebben gepleegd. Na aanvankelijk ontkend te hebben leek het v. d. St. tenslotte het verstandigste maar té" bekennen. Hij deed dit evenwél niet, dan nadat men, uit een kast in zijn woning een gedeelte van het ontvreem de had gevonden. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Jac. Jonker, predikant te Schie- broek heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Amsterdam aangenomen,. GEVONDENeen ring waaraan ver schillende sleutels, op den Heesbeenr scheweg even bu .en Heusden. Terug te bekomen bij D. v. d. Steen- hoven^ C 28, Heesbeen. VERLOREN: een portemonnaie met bruine treksluiting en inhoud, op den weg van P. y. Helden tot den, Dijk. Terug te bezorgen bij D. Roza, Hoo- ge Maasdijk 45 te Veen. VERLOREN: op den weg Heusden— Waalwijk, een donkerblauw filten da meshoedje. Terug te bezorgen Boekhandel Veer man, Heusden. GEVONDENeen blauwe Alpinomuts Terug te bekomen bij J. v.' Esch, C 99, Aalburg. GEVONDEN: nab/y het Drongclen- sche veer. een actetasch met inhoud. Terug te bekomen bij G. de Waal, Polsestraat C 177, Aalburg. VERLOREN: Zaterdagavond j.l. een lederen actetasch met eenige kleding stukken, op den weg van Andel naar Drongelen. Tegen belooning terug te bezorgen bij A. Groeneveld A 5, Poe- deroijen. GEVONDENeen schaap Hamel. Te bevragen bij Adriaan Nieuwen- huizen A 191, Andel. Ondertrouwd: D. J. Hus en H. J. Muijen. j Geboren: Pietronella, d. van, H. Ip- pel en T. Kramer; Antoinetta, d. van G. J. v. d. Berg en K. Stoop; Corne- lis J., z. van M. C. Jagtenberg en C. Scherff. Overleden: Govert v. Drunen, 72 j., echtgenoot van Johanna M. d. Hollan der. Zitting van Woensdag 26 Januari. Arbeidswet: C. H. v. M., Waalwijk, f6 of 3 d. Geen achterlicht: G. T., Wijk en Aalburg, "f 2.50 of 1 d.; W. J. v. d. B., Dussen f 2.50 of 1 d. Geen voorlicht: F. v. D., Waalwijk f 2 of 1 d. "Rijwiel onbeheerd: W. A. S. Wer kendam f6 of 3 d. Op hoek van straat blijven staan: J. M. K., Genderen, f 2 of 1 d.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2