FAMA GABARET DE h WILLARDS LET OP11 DISTRIBUTIEBONNEN Gevonden en verloren voorwerpen Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Binnenland 25 resp. 50 Recept Van MouUmi RIJKSPOST SPAARBANK De Directie ver* zoekt om admini* stratieve redenen gedurende de maand Februari geen spaarbank* boekjes op te zenden voor bij* schrijving van rente. Toch ingezonden boekjes worden op verzoek terug# gezonden; dan moet echter met vertra# ging worden reke# ning gehouden. vaste Brandstoffen voor Afscheid van Mej. C. L. Hansen van het onderwijs en van de school met den Bijbel te Genderen. AALBURG. Bonnen welke vervallen BENEDEN-LANGSTRAAT. CAPELLE. VOOR DE 2e PERIODE 1944 (2e helft) 6 FEBR.-19 FEBR. GENDEREN. Elk der volgende bonnen '«GRAVENMOER. LAND VAN ALTENA. POEDEROIJEN. VEEN. 07/08A 07/08B 07/08 035/036 037 038 D 12 E 12 07 A 07 B 039 07/08 07/08 07/08 A 07/08 B Brood Brood Beschuit Algemeen Algemeen Algemeen Reserve Reserve Boter Boter Algemeen Melk Taptemelk Vleesch Vleesch 07/08 Aardappelen 07/08 Toeslag 040 Algemeen 041 Algemeen 042 Algemeen 07 Versnap 08 Versnap. C13, D13, E13 Reserve 07/08 Tabak Bijzondere rantsoenen: B14, C14, D14, E14 Reserve Geeft recht op het koopen van 4 rants. Brood of Gebak 1 rants. Brood of Gebak 1 rants. Brood, Gebak of Beschuit 1 rants. Brood, Gebak of Bloem 125 gram Havermout 125 gram Gort 250 gram Gort 250 gram Rijst of Gort V. /g rants V8 rants. Margarine Bak- en Braadvet 1ÓÓ gram 40+ of Volvette Kaas Is/* liter Melk l8/* liter Taptemelk 1 rants. Vleesch V4 rants Vleesch 2 kg Aardappelen 1 kg Aardappelen 500 gram Suiker 250 gram Jam 1 rants. Vervangingsmiddelen. 100 gram Chocolade of Suikerwerken 100 gram Suikerwerken 300 gram Kinderdrankpoeder 1 rants. Sigaren, Tabak of Cigaretten V, rants. Boter Op deze bonnen mag reeds op 5 Febr worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen Alle bonnen zijn veertien dagen geldig, uitgezonderd: 06A, 08A Boter 23 Jan. t/m 4 Maart. Bon 07 Aardappelen en 07 Toeslag geldig tot en met 12 Februari. Eerstvolgende bonaanwijzing op 20 Febr. voor alle artikelen, uitge zonderd Vervangingsmiddelen op 5 MaartKinderdrankpoeder op 2 AprilChocolade op 5 MaartKoffiesurrogaat op 5 Maart. DIVERSE ARTIKELEN Geldig toten met Tabak R 01, 45 gr. Scheerzeep 033 Alg., 1 rants. Eenheidszeep 034 Alg en C10, D10, E10 Res., 250 gr. Waschpoeder E 11 Reserve, 1 rants Toiletzeep 1 liter petroleum per bon 64 „Verlichting" bonkaart S 221,1 liter petroleum p. bon 20 t/m 22 B V 1 eenheid vaste brandstoffen 11 t/m 17 KF, 1 eenheid vaste brandstoffen „Brandstoffen één eenheid periode 5 t/m 8" 1 eenheid vaste brandstoffen 29 April 19 Februari 8 Februari 8 Februari 8 Februari 29 Febr. 1944 30 April 1944 30 April 1944 WIJK EN AALBURG. f WOUDRICIIEM. WERKENDAM. HEUSDEN. SLEEUWIJK. een ideale LijvoedingI Voor Uw kinderen is ..Rona" een ideale drank. Ze smaakt lekker en heeft een hooge voedingswaarde» In pakjes van 150 en 300 gram: Het eerste optreden in Breda Cabaret 3-6 en 7-10 uur KARRESTRAAT 1 - BREDA Vanaf 1 Februari, waarbij de jongste accor- deonnist in Nederland Vervolgens MARJANNE LEON FRITS ZINDEL en zijn Band STROOBER en zijn Orkest DOORSNIJDEN VAN PAKJES BOTER EN MARGARINE. De regeling der distributie van bo ter en margarine maakt het dikwijls noodzakelijk bij! den detailverkoop pakjes boter of margarine door te snijden, en in gedeelten aan den verbruiker te ver- koopen. Teneinde nu den verbruiker te schermen tegen ongewenschte handelin gen, die de verkooper na het doorsnijë den zou kunnen toepassen, b.v. het ont trekken van een. geringe hoeveelheid aan het doorgesneden pakje, heeft het Hoofd bedrijfschap voor Zuivel, Margarine, Vetten en Oliën, blijkens een in het 2y Januari verschenen Voedselvoorzienings blad opgenomen verordening, het na volgende bepaald Het doorsnijden van pakjes boter, margarine of vet is alleen toegestaan voor de kleinste gewichtsho>eveelhcid, zijnde dus 250 gram voor "boter of mar garine en 200 gram voor vet, terwijl het doorsnijden dient te geschieden op de plaats van verkoop èn in het bijzijn van den kooper-verbruiker. Het tevoren doorsnijden van eenige pakjes is uit drukkelijk verboden. Men mag slechts één doorgesneden pakje in voorraad heb ben. Bij boter dient de verkooper het laatst af te leveren dat gedeelte van het pakje, dat voorzien is van het Rijks- botermerk of van het distributiezegel. OMRUILING PERIODEBONNEN VAS TE BRANDSTOFFEN. De kleinere huisbrandverbruikers in de groepen B 1, B 2 en E-rood, alsme de die in de groepen X en XI, kunnen van 31 Januari 1944 af de in. hun be zit zijnde periodebonnen 10e en 11e periode bij de distributiediensten inwis selen tegen eenzelfde aantal rantsoen- Bonnen voor vaste brandstoffen. Ten bewijze, dat betrokkenen inderdaad tot de bovengenoemde groepen behooren, dienen zij het hun destijds door de Brandstof fencommissie toegezonden toe- wijzingsbericht (niet te verwarren met de identiteitskaart) bij de distributiediens ten over te leggen. KOOKDOELE INDEN. Van 1 Febr. tot en met 30 April 1944 geven de bonnen 18KF der kook- kaarten voor vaste brandstoffen U 115 recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen met uitzondering van fabrieksturf. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze bonaanwijzing voor kookkolen de laatste is in het stooksei- soen 1943-1944. SINAASAPPELEN VOOR PERSONEN VAN 4 T. EN M. 13 JAAR Voor personen van 4 tot en met 13 jaar zal op bon „Reserve c 15" 500 gram sinaasappelen worden, beschik baar gesteld. Het publiek dient dezen bon vooraf bij z5jn lezerancler in te leve ren, en wel vóór 6 Februari 1944. De leveranciers zijn verplicht desgewenscht een ontvangstbewijs af te geven. Afleve ring der sinaasappelen aan het publiek zal van 7 Febr. a.s. af plaats hebben. Met nadruk nadruk wordt er op gewe zen, dat slechts zij, die bon Reserve C 15, vóór 6 Febr. bij hifn leverancier hebben ingeleverd, voor het verkrijgen van sinaasappelen in aanmerking komen. Na genoemden datum worden deze bon nen onder geen beding meer aangeno men. BONAANWIJZING SMEER MIDDELEN. Van 1 Febr. tot en met 31 Juli 1944 geven de met Periode D gemerkte bon nen voor smeermiddelen recht op het koopen van het op den. bon aangege ven aantal eenheden smeerolie. De loo- pende bonnen Periode C zijn geldig tot en met 31 Maart a.s. OUDE RANTSOENBONNEN NA 6 FEBR. NIET MEER GELDIG. De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd, dat de rantsoenbonnen van het oude model, d.w.z. de rantsoenbon nen met groenen achtergrond, na 6 Februari a.s. niet meer geldig zijn. Met ingang van 6 Februari a.s. zijn dus uit sluitend de rantsoenbonnen met blauwen achtergrond met opdruk 15-4-'44 geldig. Zooals bekend blijven de oude rantsoen- bonnen voor brandstoffen ook na 6 Februari a.s. geldig. Vrijdag 28 Januari was voor Mej. C. L. Hansen, onderwijzeres aan de School met den Bijbel alhier, een dag van bijzondere beteekenis. Dien dag toch ging zij in verband met het feit, dat zij den pensioengerechtigden leef tijd heeft bereikt, het onderwijs verlaten. Mejuffrouw Hansen bezocht de Rijks normaalschool te Heusden en slaagde in 1903 voor de akte L. O. en voor die in de nuttige handwerken. Ongeveer 34 jaar diende zij het onderwijs in Gen- deren na eerst eenige jaren aan een school in Werkendam en daarna te Andel werkzaam geweest te zijn. In Genderen, heeft ze dus geslachten op zien groeien en. heeft zij een groot aantal ingezetenen de eerste begrippen van lezen, schrijven, en rekenen bijge bracht en dat op een wijze, die allen lof verdient. Dit kwam dezen dag wel duidelijk tot uiting door de wijze, waarop Gende ren Van zijn onderwijzeres afscheid heeft genomen, niettegenstaande Mej. Hansen er op stond, dat zoo niin moge lijk drukte werd gemaakt. In de morgenuren namen de school kinderen afscheid. De lokalen waar de „juffrouw" geregeld les gaf, waren met bloemen, planten en guirlandes versierd. Gezongen werd Ps. 121 vers 4: „De Heer zal U steeds gade slaan", er werd gebeden, de heer Blom, Hoofd der School, sprak juffrouw Hansen namens de kinderen toe en, daarop werd een vastgesteld programma met toepasselij ke liedjes en voordrachtjes afgewerkt en werden de kinderen, onthaald op melk en koekjes. In de middaguren werd een receptie gehouden, waarbij de anders gelegen heid hadden van juffrouw Hansen als onderwijzeres afscheid te nemen, van welke receptie een zeer druk gebruik werd gemaakt. Des avonds was het de beurt van schoolbestuur, schoolcommissie en een comité uit de ingezetenen,, om de schei dende onderwijzeres te danken en te hul digen voor alles wat ze in een reeks van 34 jaren in het belang van het on derwijs, de school en cïe jeugd van Genderen heeft gedaan en verricht. De avond werd geopend met het zingen van Ps. 116 vers 7 en 8. De Voorzit ter van het schoolbestuur de heer M. J. v. d. Beek, las psalm 103, sprak een gebed uit en richtte daarna een woord van welkom tot Mej. Hansen, haar ouden krassen vader van 82 jaar en hare verdere familieleden. Vervolgens bracht hij namens het schoolbestuur dank aan God voor de rijke gave die Hij in mejuffrouw Hansen aan de Christelijke school en aan Gen deren had geschonken; immers het on derwijs van mejuffrouw Hansen heeft een stempel gezet op die school. Het was daarom dan ook vanzelfsprekend, dat hij haar ontslag kon verkenen op eervolle wijze. Met de bede dat God haar nog een reeks van jaren van wel verdiende rust moge schenken, eindigde spr. en overhandigde haar een prachtig schilderstuk, voorstellende de school waarin mej. Hansen al die jaren heeft gearbeid. Burgemeester v. d. Schans vergezeld van zijn echtgenoote, bracht als hoofd der gemeente dank voor het werk dat juffrouw Hansen, in het belang van de geestelijke en verstandelijke ontwik keling van de ingezetenen van Gende ren heeft verricht. Namens zijn broer, oud-burgemeester van Andel, bracht hij ook dank voor Haar arbeid in die gemeente. De heer M. v. Wijk dankte ook na mens zijn vrouw voor het onderwiijis aan zijn kinderen gegeven. De heer A. v.' d. Kolk bracht als Voorzitter van het huldigingscomité den dank over namens alle ingezetenen en overhandigde namens deze een schemer lamp met bonbonschaaltje. Een paar dames-oudleerlingen, boden in een samengesprëk bloemen aan. Vervolgens werd gezongen, Pslam 77 vers 7. De heer Verdoorn bracht in een, eerst humoristische recto, waarbij hij! verschillende voorvallen uit zijn, eigen schooljaren memoreerde, daarna in meer ernstiger trant dank en hulde voor het genoten onderwijs. De heer G. v. d. Beek LGzn. dankte ook namens zijn echtgenoote voor het onderwijs aan Zijn kinderen gegeven. De heer Heystek deed zulks namens jongens-oudleerlingenMej. Uythoven. namens meisjes-oudleerlingen. Eenige dames en beeren brachtén hun hulde, verkleed als Overijsselsche boerinnen, en boeren en voerden daar bij een Overijsselsche volksdans uit. De heer W. Blom, hoofd der school gebruikte den vorm van Gerrit Jan, van der Linden, als b.v. „Een leeuw is ei- lijk iemand, die bang is voor niemand",, waarbij hiij ook verschillende voorval len en belevenissen uit de onderwijzers loopbaan van Mej. Hansen aanhaalde. Nog meerderen brachten in dicht- of proza-vorm, sommigen zelfs in een pantomime hun dank en hulde. Zoodat alles bijeen, gezegd mag worden, dat de dag van 28 Januari voor mej. Han sen tot een onvergetelijke dag is ge worden, waaraan zij gedurende haar verder leven, de aangenaamste herin neringen, zal behouden. Geëindigd werd met Ps. 134, het zingen van Psalm 72 vers 3 en d gebed. Van harte stemmen wij in met den wensch van den. Voorzitter van het Schoolbestuur, dat het juffrouw Hansen n.l. gegeven moge zijn,, nog eenige jaren met haar vader van 82 jaren, van haar welverdiende rust te genieten.. Voorden ouden heer Hansen, en zijn familieleden, moet deze dag zeer zeker ook zijn ge worden een dag van, groote dankbaar heid en vreugde. Ter gelegenheid der herdenking van het elfde Jaar der machtsovername door den Führer had Zondag In het Concertgebouw te Amsterdam een groote bijeenkomst plaats. Een overzicht van de zaal, die gevuld wat met leden der Partij en Weermacht A. Stapf/Pax m IIEUSDEN. Donderdagavond ongeveer 7 uur werd onze gemeente opgeschrikt door het geluid van den brandhoorn. Er bleek brand te zijn ontstaan in de woning van T. v. Pol aan het Havenplein. De heer T. v. d. Pol, die ziek te bed lag, werd in een deken bij buren onder gebracht, eveneens zijn ouden vader van 73 jaar. Deze laatste, een hartpatiënt, was er door den schrik zoo ernstig aan toe, dat terstond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen,. Zoowel dok ter Havelaar als dokter Schimmel waren spoedig ter plaatse, doch hun hulp kon niet meer baten, eenige oogenblikken later overleed de patiënt, na voorzien, te zijn van de H. Sacramenten. De brand werd door eenige perso nen met emmers water en een tuinslang gebluscht. zoodat de brandweer, die in middels ook ter plaatse was gearriveerd, geen dienst behoefde te doen en dit ongeval, behoudens het tragisch overlij den van den heer M. v. d. Pol, goed is afgeloopen. Wat met den hevigen wind die er stond, een geluk mag worden, genoemd. Een lezer schrijft aan de N. R. Crt. Jan van Herwaarden te Heusden had, toen hij honderd jaar was, driemaal zilveren bruiloft gevierd. Toen hij met zijn eerste vrouw 25 jaar getrouwd was geweest, stierf zij. Hij hertrouwde en na de 25-jarige bruiloft verloor hij ook zijn tweede vrouw. Hij trouwde op nieuw en vierde ten derde male zilve ren bruiloft, doch deze vrouw overleef de hem. Hij stierf 6 Maart 1891 in den leeftijd van bijna 103 jaar. Naar aanleiding van dit bericht heb ben wij het nummer van ons blad, uit die dagen eens nagegaan, Waarin wij bo venstaand bericht volkomen vonden be vestigd. Jan, zoon van, Floris van Herwaar den, werd den 26sten, December 1788 geboren. Reeds op jeugdigen leeftijd trad hij in den echt, waardoor hij! dan, ook destijds ten 'tijde van Napoleon I vrijgesteld werd om mede uit te trekken. jan van Herwaarden, was destijds ka pitein op de Heusdensche Stoomboot en genoot gedurende een 50-tal jaren van zijn pensioen,. Dit hield op in 1889, toen de maatschappij, waarbij hij had gediend _jn andere handen overging. Zijn kinderen, zorgden er toen echter wel voor, dat hij geen zorgen kende. Op 101-jarigen leeftijd was hij nog zeer helder van geest en kon. over verschillende zaken nog met juistheid spreken. Tot ruim 100-jarigen leeftijd veroorzaakte zijn ouden dag hem geen moeilijkheden. Hij heeft dus wel een bijzonder voorrecht boven velen, geno ten. Bij de damclub werd Maandag jl. gespeeld voor de matchwedstrijd en de volgende uitslagen verkregen: Klerks wint van Nieuwkoop; Klaren wint van Bax; v. Beijnen wint van Tim mermans; Jonker-v. d. Berg, afgebro ken Baaijens-Fifters afgebroken. De partijen Kalden-de Graag, v. d. Stoep-Verbeek en Sluimers-Nooten moes ten worden uitgesteld. 'Maandag a.s. voortzetting om 7 uur. Voor het persoonlijk kampioen schap biljarten, 2e klas libre, waaraan niet minder dan 46 personen deelnamen, heeft zich, na gehouden voorwedstrij den, de heer P. Timmermans, lid der biljartvereen. K.O.T. alhier, als nummer 3 geplaatst met een gemiddelde van 3.69. Wij wenschen den heer Timmer mans verder veel succes toe. Maandag 7 Febr. hoopt Ds. P. Zandt uit Delft op uitnoodiging der Jongel. Vereen. „Augustinus" des avonds om half 8 in de Herv. Kerk alhier op te treden, (Zie advertentie). op Zaterdag 5 Febr. 05-06 Brood. 05-06 Beschuit. 025-026 Brood, Bloem, Gebak. 027 Peulvruchten. D 09 Reserve, Gort. E 09 Reserve, Rijst of Gort. 028 Vermicelli. 05A en 05 B Boter en Margarine. 029 Kaas. 05-06 Melk en Taptemelk. 05-06 Vleesch. 05-06 en 05-06 Toeslag, Aardappelen. 030 Suiker. 031 Jam. 032 Koffiesurrogaat. 05 Versnaperingen. 05-06 Tabakswaren. op Dinsdag 8 Februari. 17 bonkaart U 215, petroleum. 50 t. en m. 53 „Verlichting" bonk. S. 121, petroleum. 64 verlichting bonk. S 221, petroleum. Donderdag 10 Febr., hoopt Ds. Visser uit Aagtekerke, des middags om 2.30 u. en des avonds om 6.45 u. voor de Geref. Gem. alhier op te treden. Aan mej. H. A. Vos alhier, werd na gehouden eindexamen te Tilburg, het diploma voor typiste volgens het tien- vingersysttem uitgereikt. Geslaagde ge noot hare opleiding bij de Eerw. "Zus ters te Waalwijk. ALMKERK. J.l. Woensdagavond vierde de Herv. Jongel.vereen, alhier, onder lei ding van haar voorzitter in de zaal v. Dijk, het aangekondigd jaarfeest. Na ge bruikelijke opening werd het eerste ge deelte van het programma voor dezen avond op zeer verdienstelijke wijze af gewerkt. Te ongeveer 10.30 u. sloot de voorzitter dezen avond met dankge bed. Jammer, dat wegens tijdgebrek het programma niet kon worden afge werkt. Waren de veeprijzen voor een paar weken reeds dalende, thans gaan de prijzen met groote sprongen naar omlaag. Voor le kwaliteit kalfkoeien en melkvee wordt thans niet meer besteed dan f 1750. Magere koeien f 1050; jong vee f 725 en graskalveren f 375. Dit zijn dan ook de hoogste prijzen. Ds. A. Vroeg in de Weij, pred. der Ned. Herv. Gem. a. d. Loonschen- dijk, p ntving een beroep naar de Herv. gemeente te Rijsen (O.). Voor het Practijkexamen Duit- sche Handelscorrespondentie slaagde on ze dorpsgenoot P. Heurter Lzn. Naar we vernemen heeft Mej. v. d. Zwet, in verband met haar a.s. huwelijk ontslag gevraagd als onderwijl zeres aan de Chr. School in de Nieuw- straat. De v. v. „Wit-Zwart" speelde met haar eerste elftal te Oostcrhoutl voor de le klasse B.V.B. tegen S.C.O. I en vtyloor met 52. Candt. J. de Bruijn uit Hooge- veen heeft voor het beroep naar de Herv. Kerk alhier bedankt. J.L Dinsdag bracht de beroe pen predikant Candt. Ritsema en Ver loofde een bezoek aan de Geref. Kerk alhier. Vele gemeenteleden brachten zijn Eerwaarde een bezoek. Woensdagmorgen werd de pastorie, kerk enz. in ©ogen schouw genomen. De lezing van Ds. Buffinga van Rotteftlam, die 4 Febr. in de Gteref. Kerk gehouden zou worden is verdaagd tot 11 Febr. a.s. des avonds te 7 uur. Blijkens een advertentie in dit blad, wordt dit jaar een examen ge houden Land- en Tuinbouw boekhouden. Het doel dezer cursus is, den landbou wer in staat te stellen, zijn eigen be drijf sboekhouding te voeren, om zoo doende een juiste aangifte voor de belas ting te kunnen doen en een overzicht te verkrijgen van den gang van zaken in zijn bedrijf. De cursus is gebaseerd op de volledige boekhouding van een landbouwer of tuinder en. is zoodoende in volkomen overeenstemming met de praktijk. Behandeld wordenboekhou ding, verzekeringen, belastingen en so ciale Wetgeving. Dinsdag 1 Febr. was het 25 jaar geleden, dat onze plaatsgenoot de heer G. v. Ooijen als besteller bij1 de P.T.T. in dienst trad. Dat het den. ju bilaris dien dag niet aan belangstelling heeft ontbroken, is wel te begrijpen.. Bij een huwelijksinzegening In de Ned. Herv. Kerk bracht de collecte, ten bate van het orgelfonds de som van ruim f 175 op. RIJSWIJK. Vorige week Donderdagavond is de landbouwerswoning van G. N. alhier, door onbekende oorzaak in vlammen op gegaan. Door den sterken, wind aange wakkerd grepen de vlammen zoo snel om zich heen, dat een zestal stuks hoorn vee niet meer gered kon worden en in de vlammen omkwamen. Ook van de inboedel kon nagenoeg niets gered wor den. Door het snelle ingrijpen van 'de brandweer is het mogen gelukken 'in deze dichtbewoonde buurt en met zijn. vele rieten daken verdere uitbreiding van den brand te voorkomen. SLEEUWIJK. In de plaats van den heer O. v. Krimpen, die bedankt heeft voor de benoeming tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is wederom gekozen de heer J. W. Dibbits, die tenslotte deze herbenoeming heeft aangenomen. In de maand Januari is ten gunste van dc Spaarbank alhier, inge legd een bedrag van f 5803,16 en terug betaald f 1119,66. Donderdagavond 10 Febr. nam. hoopt in het Kerkgebouw voor de Jon- gelingsvereen. op te treden Ds. J. J. Post van Ameide, 17 bonkaart U 215. 1 liter petroleum per bon 50, 51, 52 en 53 „Verlichting" bonkaart „S 121" Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan WinterhulpGiro 5553 De eerstvolgende uitreiking van vitamine-D tabletten, ten. behoeve van kinderen van, 3 maanden tot 3 jaar en zwangere vrouwen, zal plaats heb ben op Woensdag 9 Febr. a.s.,.tusschcn 2.30 en 3.30 uur op het gemeentehuis. Men denke er aan dat de distributie stamkaart moet worden medegebracht. Op Woensdag 9 Febr. a.s. zal in de School met den Bijbel te Wijk een ouderavond worden, gehouden. Aanvang 6.45 uur. heer T. Viveen, thans Sub-leider van het kantoor Wijk, hetzelfde vertrouwen mocht genieten van de verschillende Sub-leiders en afdeel ings-chefs. Wegens het plegen van. een ze denmisdrijf werd door de Marechaussée alhier, aangehouden G. den H. uit de Werken. Den H. is vorige week Vrijdag voor den heer Officier van Justitie te 's-Bosch geleid ep in het Huis van Bewaring aldaar ingesloten,. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. emcente alhier, is benoemd de heer M. Kentie alhier. Vrijdagavond j.l. werd in het gymnastieklokaal der O. L. school van wege gemelde school een ouderavond gehouden. De zaal was gdheel met ouders en genoodigden bezet. Door de leerlingen werd opgevoerd het kinder- tooneelstuk in 3 bedrijven „Prinses De- siree lacht niet mee", hetwelk op uit muntende wijze werd vertolkt. Tevens werden verschillende zangnummers keu rig ten gehoore gebracht. Een en an der vormde een zeer gezellige avond, waarop zoowel het onderwijzend perso neel als de leerlingen met trots kun nen terugzien.. In de plaats van wijlen, den heer Jac. V. d. Lely is tot Consul van den Ned. Toeristenbond A.N.W.B. benoemd de heer Chr. v. Rijswijk, gemeente-secre taris alhier. Vorige week Woensdagmorgen zijn tengevolge van. den hoogen water stand in de rivieren, de dijken van en kele polders in de Brabantsche Bies- bosch bezweken, waardoor verschillende polders en een gedeelte van Werkendam onder water liepen. Voorwaar in. dezen tijd iets ernstigs, want er zfijln. hier hui zen waar het water ongeveer driemaal per jaar in staat. Nu weer van 3050 cm. Dit is nog wel geen vergelijking met den toestand in den Keizersgulden- waard met zijn 120 ha land, wat ge heel onder water staat, of met Jantjes plaat waar 70 ha onder water staat. Deze polder, die pas in 1927 is ingedijkt, heeft de kracht van het wa ter al met een zekere regelmaat te trotj- seeren gehad, de laatste acht jaar is er reeds viermaal een doorbraak ge weest en elke maal is daarmee een scha depost van zoo om en bij de twintig mille gemoeid geweest!. Thans zit er in den dijk weer een grondgat van eenige meters diepte en ongeveer 150 m breed te. In de Keizersguldenwaard is dit gat wat kleiner en wel 50 a 60 meter breedte en 5.5 meter diepte. Daar de overstrooming zich over een groot ge bied uitstrekt is de schade aan die gewassen aanzienlijk. Persoonlijke on gelukken hebben zich echter niet voor gedaan en met uitzondering van eeni ge konijnen is er ook geen vee verloren gegaan. Zaterdag hebben de ambtenaren van den Distributiedienst Kring Alm- kerk afscheid genomen van hun plaats vervangend leider den heer v. d. Assemj welke zjjn benoeming bij den Accoun tantsdienst met 1 Febr. heeft aangeno men. Nadat de verschillende sub-lei-) ders een afscheidswoord hadden ge sproken en een schemerlamp ter herin nering was aangeboden, bedankte de heer v. d. Assem allen voor de goede samenwerking welke nu al sinds enke le jaren geheerscht heeft onder elkaar en hij hoopte dat zijn opvolger de GEVONDENte Meeuwen een kin derhandschoen. Terug te bekomen bij den Post-Comm. der Marechaussée te Eethen. GEVONDENeen portemonnaie met inhoud, een kinderwantje en een hee fenpolshorloge. Inl. Opperwachtm. Lokerse, Hoogstraat, Werkendam. GEVONDENeen bos sleutels. P. Ippel, Sasdijk, 111, Werkendam. GEVONDEN: Twee gulden. T. H. Vink, Zevenhuizen 61 Werkendam. GEVONDEN: een leeren strikje van schoen. H. v. Es, Woonark, Werkenr dam. GEVONDEN: een handschoen en een sleutel. Terug te bekomen bij den Post-Comm. der Marechaussée te Wijk1. VERLOREN: een donkergrijze want. Terug te bezorgen bij W. van Kuik, Lnge Steeg C 61d te Aalburg. VERLOREN: een zilveren potlood. Tegen belooning terug te bezorgen bij den gd.Achtb. Heer Burgemeester van Wijk c.a. VERMIST: een wit katje. Tegen hoo ge belooning terug te bezorgen bij O. de Ruiter, Slikstraat 49, Werkendam. Getrouwd: J. M. v. Bommel 29 j. en A. G. M. Merkx, 29 j. Overleden: Gijsberdina Bruiijsters 53 j., echtgen. van Marin.us van der Lin den; Albertus Arnoldus de Bree 57 j.; Marinus v. d. Pol 73 j., weduwn. van J. G. v. d. Heuvel. Geboren: Cornelis T. C., z. van, G. V Poederoijen en F. B. Kornet; Pieter- nella G., d. van M. d. Haan en W. v. VuurenTeunis, z. van T. v. d. Dag en J. v. d. Plas; Christiaan A., z. van C. Versteeg en N. v. BreugelHeimen A. z. van B. C. d. Dekker en J. v. Helden; Peter, z. van A. Slijkoort en A. v. d. Heuvel. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN 1943. Voor de Rijkspostspaarbank is het jaar 1943 in vele opzichten een record jaar geweest. Het aantal boekjes steeg van 2.3 millioen tot 2.5 millioen. Het saldo van inleggingen en terugbetalingen beliep 232 millioen gulden. Einde De cember 1943 bedroeg het algemeene saldo tegoed 776 millioen gulden (v.j. 530 millioen gulden.) "Maart is de topmaand gebleven met ruim 42 millioen gulden ïnleggeld. Sinds September lijkt dit maandelijk- bedrag gestabilisjeerd op 27—29 mil-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2