BONNENLUST Idealen? A. VERSCHUUR-BAERT HET MAJOCO TRIO FAMA GABARET Rona Bekendmaking. »RENOVATUM« Officiëele Landbouwmededeelingen Terreuraanvallen op drie Nederlandsche steden. Distributie mededeelingen Plaatselijk Nieuws »RONA< pccW Van ■mi Q* )\£==i OORLOGSSCHADE STORMSCHADE ZEVENBERGSCHENHQEK - TELEFOON 8 Decreet van den rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied. voor de Provincie Noord-Brabant. Een beroep op de leveranciers van melk. Diverse artikelen is Je kinderdrank I WERKELIJKHEID! Waarmede wilt U wat bereiken: Boekenschrijven, Talen? NUNELL-CURSUSSEN DROGISTERIJ BOTERMARKT O 84 - TEL. 72 - HEUSDEN. iSSW»5f i£23GS*Sf3 OOOR Renovatum verzekert Uw bezit tegen BRANDSCHADE Practische voorwaarden Billijke tarieven Inlichtingen bij onze.correspondenten Algemeen Onderling Waarborg Genootschap Leidscheplein 29 Amsterdam-C. Een ongeëvenaard succes Bespreek tijdig Uw plaatsen! Geen toegang onder 18 jaar EENIG IN HUN GENRE Optreden vanaf Vrijdag 18 Februari CAROLA BENNER zangeres FRITS ZINDEL en zijn orkest. STROOBER en zijn band, waarbij JULY WERY als chansonnière. KARRESTRAAT 1 - BREDA Of U riu moet reclameren of dat er inspectie komt steeds zal men naar Uw boekhouding dragen. Die moet in orde zijn Pak even Uw pen en schrijf eens naar c. Begunstigers: Zij, die zon der eenige verdere verplichting uitslui tend fin.ancieèlen steun verkenen aan de Beweging. Uiteraard worden zij niet als leden der Beweging beschouwd. MUSSERT. Utrecht. 16 Februari 1944. (Sprokkelmaand.) „Volk en Vaderland" van 18-2 geeft een uitvoerig verslag van het functiona rissen appèl der Vechtstreek j.l. Za terdag te Vinkeveen, dat door de belang rijke rede van den Leider bijzondere aandacht verdient. Na uitvoerig gespro ken te hebben over de huidige situatie in Europa en onze toekomstige mogelijk heden in het Nieuwe Europa, waarin Van Klef fens ons slechts de rol van bruggehoofd en slagveld ten behoeve van Engeland-Amerika wist toe te ken nen, besprak de Leider de taak van de N.S.B., haar groei en de taak van de Landwacht „Uit deze enorme worsteling groeit als vanzelf de historische taak en roeping van de Beweging. Zij is, in den, waarsten zin van het woord voor ons volk de eenige kans, die nog rest om met eere het Europa van morgen, binnen te schrijden. Doe daarom wat mogelijk is kame raden, zoo riep de Leider uit, om de Beweging sterker te maken,. En daarbij denk ik niet aan een geweldigen toe loop van nieuwe leden; zulk een mas- sastrooin kunnen wij missen als k.es pijn. Een ledental van tusschen de twee- en driehonderdduizend lijkt mij ideaal. Wanneer de goed gevormd worden is de leiding van ons volk verzekerd! De zuivering van de Be weging van binnengeslopen, slechte elementen, gaat onverdroten voort. Let er op, dat de menschen, die gij bewegen wilt tot ons te ko men, ook in, het maatschappelijke leven bekwame, fatsoenlijke lieden zijn, waar de Beweging als zooda nig eer mee inlegt. Anderzijds stel len wij op deze karaktervolle men- schen in dit uur te meer prijs, waar de situatie aan de fronten de ruggegraatlozen en lafaards auto matisch afschrikt. Zij, die nu ko men, gaan met ons te gronde of zullen met ons overwinnen: daar om willen wij hen als eerlijke ka meraden in onze strijdgemeenschap opnemen,. Uitvoering stond de Leider tenslotte stul bij de taak van den Landstorm en de Landwacht, waarbij hij gelegen heid vond op de dienende taak van deze militaire organisaties den nadruk te leggen. De overweldigende meerderheid van ons fatsoenlijk volk moet zich dóór de Landwacht vooral beveiligd voelen tegen de misdadigers en saboteurs, die onder het mom van Vaderlandsliefde hun slechte instinc ten probeeren uit te leven. Zooals ook de groeps- en blokleiders in onze steden en dorpen zich tot tolk moeten maken van de nooden en zorgen onzer volksgenooten in de kleine kringen, waarover zij als politieke gezagsdragers zijn gesteld. Door dienstvaardigheid en. offervaar digheid zullen wij tenslotte het vertrou wen van ons volk winnen en door dit vertrouwen onze historische taak kun nen vervullen." 's-Gravenhage, 23 Febr. De höhere SS- und Polizeifiihrer Nordwest -deelt mede, dat het politie- standgerecht te Amsterdam op 22 Febr. 1944 de volgende Nederlandsche staats burgers als saboteurs ter dood ver oordeeld heeft: 1. De vischhandelaar Harm Gerssen, geb. te Urk op 6 April 1912. 2. De chauffeur Willem van de Kamp, geb. te Arnhem, 12 Juni 1919. 3. De controleur en voormaligen Ne- derl. politiebeambte Jacobus Heijdra, geb. te 's-Gravenhage op 9 Aug. 1918. 4. De stuurman 'Albertus Hommerson, geb. te Culemborg, 10 Nov. 1905. 5. De kapper Jan Eshuijs, geb. te Wormerveer, 1 Dec. 1912. 6. De bakker Cornélis Koetsier, gëb. te Doorn, 21 October 1909. 7. De sportieeraar Gerhardus Docter, geb. te Haarlem, 1 Maart 1917. Het vonnis is voltrokken. De veroordeelden hebben een gehei me vereeniging opgericht met het doel om daden van sabotage te plegen tegen installaties van de Duitsche weermacht en om roofovervallen te plegen op dis- tributiebureaux en postkantoren. De ben de sloot zich einde 1943 aaneen in een tijd, waarin alle rustverstorende elemen ten door de in den voorafgaanden zo mer en herfst gevelde vonnissen van het standrecht met nadruk gewezen wa ren op de gevaren, van hun handelwijze. Het politiestandrecht heeft reeds op grond van, het lidmaatschap van de geheime vereeniging, die ten doel had het plegen van gewelddaden, tegen alle daders op grond van, de Ordnungsschutz- verordnung van 9 Jan. 1943 de dood straf uitgesproken. Gerssen, v. d. Kamp, Heijdra en Hommerson. hebben deelge nomen, aan verscheidene roofovervallen op distributiebureaux en een, postkan toor. O.a. hebben zij den overval ge pleegd op het politie- en distributiebu reau te Oegstgeest op 9 Nov. 1943 en op het postkantoor in Purmerend op 11 Jan. 1944. Bij den laatsten overval maakten zij een bedrag van f 20.000 buit, dat zij in korten tijd voor per soonlijke doeleinden hebben verbrast. Hierin heeft het politiestandrecht even als bij de vroeger gevelde vonnissen han delingen gezien, die de openbare orde in de bezette Nederlandsche gebieden in gevaar kunnen brengen, zoodat tegen de daders als saboteurs overeenkomstig art. 1 van de Ordnungsschutzverorde- nung de doodstraf werd uitgesproken. Gerssen, v. d. Kamp en Eshüijs heb ben bovendien in Jan. 1944 tevergeefs getracht een in aanbouw zijnd voor de Duitsche weermacht bestemd vracht schip in brand te steken. Het politie standrecht heeft deze daad alleen al be schouwd als 'n piisdaad waarvoor zij de doodstraf verdienen en verklaard, dat op grond van de Ordnungsschutz- verordnung de poging tot misdaad even zoo gestraft wordt als de voltooide mis daad. De veroordeelden Gerssen, v. d. Kamp, Heijdra en Hommerson hebben eën tamelijk groot aantal vuurwapens in bezit gehad en deze bij het plegen van de strafbare feiten telkens meege nomen. Door den president van het politie standrecht werd verklaard, dat voor bewoners van het bezette gebied, die in het bezit zijn van wapens en deze voor strafbare handelingen gebruiken, alleen de doodstraf in aanmerking komt. De veroordeelde Koetsier heeft toe- §elaten dat in zijn woning wapens ge- racht werden om aan de feden der bende uitgereikt te worden die deze dan ook gekregen hebben. Deze han delwijze werd door het politiestand recht even zoo strafwaardig verklaard als het bezit van wapens zelf, waarop volgens de Ordnungsschutzverordnung de doodstraf staat. De veroordeelde Docter heeft als lid van de sabotagegroep relaties aange knoopt om wapens te verkrijgen voor de sabotagegroep. Derhalve is zijn deel neming aan de geheime vereeniging be schouwd als een bijzonder ernstig geval waarvoor de doodstraf in aanmerking komt. Hoe de oorlog in weinige uren tijds den aanblik van een stad verandert De in toenemende mate plaatsvindende roofovervallen op bevolkingsregisters distributiekantoren en transporten van distributiekaarten voor levensmiddelen en het daardoor veroorzaakte in gevaar brengen, van de gelijkmatige verdeeling van gebruiksgoederen van elke soort, in liet bijzonder van levensmiddelen, maken ingrijpende maatregelen noodza kelijk. Op grond van art. 58 der ver ordening openbare orde (nr. 1-1943) bepaal ik daarom tot nader order: Hij, die door diefstal, plundering, verduistering, afpersing of op andere wijze zich wederrechtelijk bevolkingsre gisters, persoonsbewijzen., speciale ver gunningen, distributiekaarten controle zegels, inlegvellen, stempels of andere voorwerpen, die met de verzorging van de bevolking verband houden, toeeigent of deze onbruikbaar maakt of zijn plicht tot het houden van toezicht dan wel het beheeren of bewaken, met betrekking tot de bovenbedoelde voorwerpen ver zaakt, dan wel een dergelijk strafbaar handelen, of nalaten in de hand werkt en daardoor een 'handeling verricht, dile er toe bestemd is of geschikt is de openbare orde of de veiligheid van het openbare leven, in het bezette Neder landsche gebied in, gevaar te brengen wordt als saboteur door het politie- standgerecht gevonnist. De Rijkscommissaris voor de be zette Nederlandsche Gebieden, get. SEYSS-INQUART. OOSTLAND ROEPT I 1 Ja, ook jou. Europa heeft boeren noodig, veel boeren, om de uit gestrekte gebieden in het Oosten te bewerken. Germaansche boe ren moeten het zijn. Kerels, die weten van aanpakken en die als het noodig mocht zijn hun grond kunnen verdedigen. Ook jij kunt boer worden. In den Germaan- schen Landdienst worden jongens en meisjes van 14 16 jaar op genomen, die later in het Oosten willen koloniseeren. Meld je daarom aan- bij den Germaanschen Landdienst, Koningslaan 9 Utrecht Geboorteaangifte veulens. Het voorhanden of in voorraad heb ben van, alle paarden ouder dan drie maanden, is slechts toegestaan, indien de houder van het paard in het bezit is van een ten behoeve van zijn paard (en) uitgerekte identiteitskaart voor paarden, leder, die in het bezit is van een merrie, welke een veulen gekregen heeft, dient daarom ten spoedigste, doch uiterlijk binnen 5 dagen na de geboorte van het veulen, aangifte te doen bij den P.bh. van het district, waaronder hij ressorteert, opdat tijdig het signalement van het veulen kan worden opgenomen en de id.kaart binnen 3 maanden na de geboorte kan worden, toegezonden. Mochten bij controle veulens worden aangetroffen, waarvoor geen identiteits kaarten noch geboorte-aangiftebewijzen aanwezig zijn, dan zullen tegen de hou ders van deze veu.'ens strenge maatrege len worden, genomen. Verjaringsdatum paarden.. 1 Februari 1944 zal als de datum worden aangehouden, waarop de paar den verjaren,. Als jaarlingen worden dus beschouwd de paarden, geboren, in het jaar 1943, terwijl de paarden, geboren in 1942, als twee-jarig worden aange merkt. Geldige aankoopvergunning paarden en veulens. Vergunninghouders, die in het bezit zijn van, een geldige gewone- of spoed aankoopvergunning voor een jaarling, krijgen een paard, geboren in 1943 toe gewezen. Vergunninghouders, die in het bezit zijn van. een geldige voorrangsver gunning voor een jaarling, kunnen als overgangsmaatregel tot 15 Maart 1944, een paard, geboren in 1942, krijgen. Vergunninghouders, die in het bezit zijn van een. gewone-, spoed- of voorrangs- aankoopvergunning voor een paard be neden. 3 jaar, krijgen een paard, gebo ren in. 1942, toegewezen. Vergunning houders, in het bezit van een geldige gewone-, speed- of voorrangs-vergun- ning voor een paard bóven 3 jaar, wordt een paard toegewezen geboren in 1941 of eerder. Levering paarden buiten de provincie. De paarden houders worden, erop at tent gemaakt, dat zij geen, paarden aan vergunninghouders, woonachtig buiten de provincie Noord-Brabant, mogen verkoo- pen, noch paarden mogen aanbieden op taxatiemarkten buiten de provincie, vóór- datoverleg is gepleegd met de afdeeling Paarden van het Bureau van den P.V.C. te Tilburg. De paardenhouders worden in hun. eigen belang aangeraden, hier aan stipt de hand te houden. Vlasland verhuren aan bui tenlanders. Ofschoon het aan buitenlanders niet verboden is om in Nederland zaaiklaar land voor den teelt van vlas te huren, dient er door hen wel rekening mee gehouden te worden, dat zij hierdoor niet gerechtigd zullen zijn het op die wijze geteelde stroovlas te exporteeren. De huurders zullen worden gelijkgesteld met Nederlandsche telers en zullen der halve Run stroovlas als elke andere teler dienen te verkoopen, terwijl een eventu- eele verplichting tot inlevering ook op hen van, toepassing kan zijn. Eierlevering. Ten aanzien van den leveringsplicht van versche kippen- en eendeneieren door pluimveehouders zonder voedertoe wijzing, zij nog eens nadrukkelijk mede gedeeld, dat gegronde bezwaren tegen dezen leveringsplicht schriftelijk naar vo ren kunnen worden gebracht bij den Pbh. van het district, waaronder zij res sorteeren, binnen 14 dagen na ontvangst der aanslagkaart. Reclames, die na dien termijn binnen komen, zullen niet of met zeer groote vertraging behandeld worden. Zoolang de uitslag van het bezwaarschrift met bekend is, blijft de pluimveehouder verplicht zooveel moge lijk eieren te leveren. Het feit, dat de beslissing op een bezwaarschrift op zich laat wachten, wordt nooit aanvaard als een verontschuldiging voor in het geheel niet te leveren. Gedurende de leveringsperiode bestaat gelegenheid om van eventueele omstan digheden, die het onmogelijk maken vol ledig aan dén aanslag te voldoen, (sterf te of diefstal van kippen etc.), binnen vier dagen schriftelijk aangifte te doen bij den Pbh. Hierbij dienen "de noodige bewijsstukken, zooals veeartsattestën, po- litie-verklaringen etc. te worden overge legd. Wie aan het einde der eerste pe riode van leveren (1 April) niet volle dig aan zijn verplichting tot het leveren van 7 eieren per dier heeft voldaan, zonder hiertoe gegronde redenen te heb ben aangevoerd, zal beboet worden met een bedrag van een gulden voor elk te weinig geleverd ei. Hetzelfde geldt voor de beide volgende periodes. Wie na het verstrijken der drie periodes zon der gegronde redenen niet volledig aan den hem opgelegden aanslag heeft vol daan. zal, behoudens de eerder genoem de boete, zijn pluimvee ter beschikking moeten stellen van het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren., terwijl hem de vergunning voor het aanhouden van pluimvee onthouden zal worden. Deze maatregelen zullen zonder aan zien des persoons worden toegepast. wnd. Voedselcomm. v. N.Br. NIJMEGEN EEN ZWAAR GEHAVEN DE STAD; ENORME MATERIEELE SCHADE IN ENSCHEDE; TWEE ARNHEMSCHE STADSWIJKEN ZWAAR GETROFFEN. Anglo-Amerikaansche bommenwerpers hebben in, de middaguren van Dinsdag dood en verderf gezaaid over verschil lende steden in het Oosten van ons land, Nijmegen, Enschede en Arnhem werden zwaar getroffen en het sterke gebruik van brandbommen toont aan, dat de aanvallen, niet zoo zeer op militairje doelen dan wel in de eerste plaats op dicht bebouwde stedelijke woonhuizen, gericht waren, waardoor een, groot aan tal woonhuizen,, verscheidene kerken, zie kenhuizen en andere openbare gebou wen .verwoest werden.. De bevolking leed daarbij zware verliezen aan dooden en gewonden. Het is thans nog met mogelijk nauwkeurige gegevens over ver liezen en, verwoestingen te verkrijgen, daar het reddingswerk in. deze getrof fen steden, nog in vollen gang is. Nijmegen is wel het zwaarst aangeval len en. hier kan men gerust spreken van een verschrikkelijke ramp, welke de ou de Keizer Karelstad heeft getroffen. In Enschede is de materieele schade enorm. Van de eens zoo schitterende en moderne arbeidswoningen zijn nog slechts de zwarte puinhoopen óver. In twee Arnhemsche stadswijken werd rouw en ook groot leed veroorzaakt en vooral de minst bedeelden werden het zwaarst getroffen. Op wel hoogst pijnlijke wijze heeft men in, deze steden kunnen kennismaken met de onverantwoordelijke Anglo-Ame- rikaansche oorlogvoering. De smart en deelneming met de slachtoffers en de getroffenen, is dan ook zeer groot. In verband met den nood der tijden heeft de Bedrijfschap voor Zuivel te Tilburg, een schrijven gericht tot de melkleveranciers aan de fabrieken, waar in een beroep op hen wordt gedaan om in het belang van de menschen in de steden, gedurende de eerste twee maan den zooveel mogelijk melk af te leveren,. De aflevering aan de fabrieken is n.l. niet voldoende om op alle bonnen aan de verbruikers in steden als Eind hoven, Helmond, den Bosch, Tilburg.. Breda en Bergen op Zoom, de geheele hoeveelheid melk te verstrekken, terwijl bovendien aan vele fabrieken in de pro vincie de verplichting is opgelegd, hun melkoverschotten te leveren, aan Lim burg, waar het melktekort nog ernstiger is. Zoowel de voorziening van melk aan kinderen, en zieken als de verstrekking van poedermelk aan volwassenen dreigt ernstig gevaar te loopen,, evenals de boterbereiding. Een dringend beroep wordt daarom gedaan op de boeren,, om in het belang van de menschen in de steden, zooveel mogelijk melk af te leveren aan. de fa briek. Moge dit beroep niet te ver geefs worden gedaan,. VERLAGING VAN HET MELK- RANTSOEN. Behalve voor de 04-jarigen. De in dezen tijd van het jaar optre dende njceilijke melkpositie, maakt het noodzakelijk, evenals het vorige jaar. over te gaan tot een verlaging van het melk- en taptemelkrantsoen. die van tijdelijken aard zal zijn. In 1943 moest reeds in Januari tot dezen maatregel worden besloten, dit jaar treedt de ver laging in met ingang van de inmiddels op 20 Febr. j.l. aangevangen distributie periode. De vermindering van het melk en het taptemelk rantsoen geldt voor alle categorieën melkverbruikers, met uitzondering van de groep der kinderen van 04 jaar, welke groep 5 1/4 liter gestandaardiseerde melk per week blijft ontvangen; In verband met deze tijdelijke verla ging zal voor het tijdvak van 5 tot en met 18 Maart a.s. slechts één bon nummer voor taptemelk en melk worden aangewezen. In totaal heeft men dus gedurende de vierweeksche periode van 20 Februari tot en met 18 Maart a.s. in plaats van. over vier, over slechts 3 taptemelk- of melkbonruiujmmers de be schikking. Het is derhalve noodzakelijk de melk, welke men op deze drie bon nummers kan verkrijgen te verdeelen over de geheele periode van vier weken. Ten einde hiertoe de gelegenheid te openen wordt de geldigheidsduur der thans geldige bonnen „Taptemelk 09", „Taptemelk 10", „Melk 09" en „Melk 10" verlengd tot en mét 18 Maart a.s. Verbruikers in het Westen des lands dienen er bovendien rekening mede te houden, dat de verstrekking van tapte- melkpoeder voor een deel van het tapte- melkrantsöen, gehandhaafd blijft en wel in dezelfde verhouding (voor vier we ken 3 maal 11/4 liter taptemelk en 3 maal 50 gram taptemelkpoeder). KINDEREN KRIJGEN SINAAS APPELEN. Voor kinderen van 0 tot en met 13 jaar zullen wederom 500 gram sinaas appelen beschikbaar worden gesteld. Men moet hiertoe den bon „Versna peringen 10" vóór of op Zaterdag 26 Februari a.s. bij zijn groentehandelaar inleveren. De aflevering der sinaasap pelen zal met ingang van 4 Maart a.s. plaats hebben. UEUSDIiN. Familiefoto. Op 15 Maart a.s. herdenkt de heer F. van Diem het feit, dat hij voor 50 jaren in dienst trad bij wijlen den heer J. v. Laarhoven,, koperslager alhier. De jubilaris werd 21 October 1881 te Herpt geboren en, kwam op 13- jarigen leeftijd als leerling in de koper slagerij in dienst. Door Afn ijver en toewijding voor zSj:n. vak, wist de leer ling geleidelijk aan op te klimmen tot meesterknecht en wist hij het vertrou wen te winnen van de talrijke klanten van de firma v. Laarhoven,, zoowel in Heusden als daarbuiten,. Steeds zorgde de heer v. Diem er voor in zijn vak bij te blijven en dit niet alleen op het gebied der koper-,, lood-, zinkbewerking, mastiek- en leien dakbedekking, doch toen in onze ge meente electriciteit en waterleidingber drijf hun intrede deden, ook op dit ter rein. Zeer velen deden ook toen een be roep op de vakbekwaamheid van v. Diem. Als opvolger van den ouden heer v. Laarhoven werd hij belast met het toezicht en in, orde houden van het brandbluschmateriaal van de gemeente. Hoewel „Driek" niet meer tot de jon geren mag worden gerekend, beklimt hij nog met het grootste gemak den hoogsten toren., om langs en op het dak de leibedekking te herstellen. Naast zijn gewonen arbeid is de heer v. Diem ook werkzaam voor het vereenigingsleven, zoo is hij penning meester en ijverig lid van het schut tersgilde „St. Blasius" en tevens lid van de Hengelsprotvereeriiging. Zijn twee zoons, die door hun va der in de zaak van. de firma van Laar hoven in het vak zijn opgeleid, 'de één was er 6 de ander 18 jaar werkzaam, hebben elders een moofe positie weten te verwerven. Het is alleszins te begrijpen., dat de dag van 15 Maart voor den. gouden jubilaris niet ongemerkt zal voorbijgaan, de heer Joh. v. Laarhoven, de tegen woordige eigenaar der firma, zal daar voor zeer zeker het zijne bijdragen,, zoodat vf Diem die hulde wordt ge bracht, die hij door zijn 50-jarige plichts betrachting zoo ten volle heeft .ver diend. Zondagmiddag werd in, een spe ciale dienst het gerestaureerde kerkorgel in de Ned. Herv. Kerk alhier in gebruik genomen. De dienst werd geleid door Ds. K. J. Vogel, die dank bracht aan, al len, die tot de totstandkoming van deze restauratie op eemgerlei wijze hebben bijgedragen en, inzonderheid dank aan God. Het orgel werd bespeeld door den bekenden organist Anthon van der Horst uit Hilversum, die naast eenige bewer kingen van Psalmen en geestelijke lie deren uitvoerde: Praeludium in Es groo te terts en Tripel Fuga in, 'Es groote terts, beiden van. J. S. Bach, Noël III van L. C. d'Aquin,, Toccata op "het Cho- raal, Vexilla Regis van J. v. Amelsfoort, Choraal III van Cesar Franck en Im provisatie van Anthon v. d. Horst. Door de uitvoering dezer werken kon men het orgël in, al zijn schoonheid be luisteren. Nu eens klonk het teer en zacht klagend, dan, luid en jubelend, soms aanzwellend tot een machtig ge luid, als van een orkaan, een geluid dat het geheele gebouw vulde. Met alle aandacht werd het spel van den „meester op het orgel" gevolgd door het groot aantal bezoekers, dat van verren omtrek, trots den voor dezen tijd vinnig kouden wind, was opgeko men. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt, zal de uitgestelde lezing van Dr. J. M. v. d. Heijde uit Eindho ven, met het onderwerp „Het ontstaan van den Bijbel", welke lezing met lichtbeelden zal worden verduidelijkt, fhans plaats vinden op Maandag 28 Februari des avonds half 8, eveneens in de zaal van hotel Concordia. Woensdagavond trad voor het Departement Heusden van het Nut in hotel Concordia op, de heer J. Mie- dema uit Valkenburg. In een lezing van een paar uren liet hij ons de provin cie Limburg zien, de provincie met haar 140 kasteelen of ruïnes daarvan. Vanaf het Noorden, werd over Venlo, Roer mond-Maastricht naar het Zuiden van Limburg met zijn steengroeven en heu vels een beeld gegeven van de schoon heid van deze provincie. Een groot aan tal fraaie kleuropnamen verduidelijkte zijn rede. voor de 3e periode 1944 (1b helft) 20 FEBRUARI-4 MAART PER BON 09-10 A Brood of gebak 4 rants. 09-10 B Brood of gebak 1 rants. 09-10 Beschuit, brood of gebak 1 rants. 056-057 Alg., Brood, bloem of gebak 1 rants. 055 Alg., Peulvruchten 250 gram D 20 Reserve, Gort 250 gram E 20 Reserve, Rijst of Gort 250 gram 054 Alg., Vermicelli joo gram 09 A Boter, Margarine J25 gram 09 B Boter, Bak- en Braadvet 100 gram 053 Alg., Kaas joo gram 09-10 Melk is/* liter 09-10 Taptemelk j3/4 jiter 09-10 A Vleesch 100 gram 09-10 B Vleesch 25 gram 09-10 Aardappelen 2 kg. 09-10 Toeslag, Aardappelen i kg. 052 Alg., Suiker 500 gram 051 Alg., Jam 250 gram 09 Versnap., Choc, of suikerw. 150 gram 09-10 Tabak, Shagtabak, Rooktabak of Pruimtabak 1 rants. 050 Alg., Eenheidszeep 1 rants. 049 Alg., Waschpoeder 250 gram C 18, 0 18, E18 Res., Waschpoeder 250 gram E19 Res., Toiletzeep 1 rants. Bijzondere rantsoenen B17, C 17, D 17, E17 Res., Boter 125 gram Op deze bonnen mag reeds op 19 Februari worden gekocht, uitgezonderd „vleesch en aardappelen. Alle bonnen zijn 14 dagen geldig, uitge zonderd 06 A, 08 A Boter, 23 Jan. t.m. 4 Maart. 049, 050 Alg., C 18, D 18, E18, E 19 Reserve, 20 Febr. t.m. 18 Mrt. Bon 09 Aardappelen en 09 Toeslag, 20 Febr. t.m. 26 Febr. Eerstvolgende bonaanwijzing op 5 Maart voor alle artikelen, uitgezonderd: Vermicelli op 19 Maart, Kinderdrank- poeder op 2 April. R01 Tabak, Scheerzeep 45 gr. Petroleum 18, bonkaart U 215, 1 liter 52, 53, 54, 55, bonk. S 121 verl., 1 liter per bon 65, bonkaart S 221, 1 liter Brandstoften 20, 21, 22 B.V. 1 eenheid 11 t.m. 18 K.F. 1 eenheid Periode 5 t.m. 8 brandstoffen 1 eenheid Geldig t.m. 29 April 8 MaartJ 8 Maart 8 Maart 29 Febr. 30 April 30 April Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. Zij, die Limburg nog niet kenden hebben zeker, door een en ander een duidelijk inzicht verkregen, van de mooiste plekjes die er te vinden zijn, zlij1 die Limburg wel kenden, zullen die kennis nog eens hebben opgehaald. Aan het slot wekte spr. de aanwezigen, op, om zoodra de verkeersmiddelen weer nor maal zullen functioneeren een bezoek te brengen aan deze mooie plekjes. Wij gelooven stellig, dat deze avond er toe zal bijdragen om aan. deze oph wékking gevolg te geven,. Op Dinsdag 29 Febr. a.s. hoopt Ds. J. v. d. Berg van Vlijmen een lezing te houden in de Chr. Bewaarschool al hier, voor leden en begunstigers van het Nederl. Bijbelgenootschap. Aanvang 7.30 uur. Onderwerp: Hoe lezen wii den Bijbel Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. Er is voor ieder vrije toegang. Is het den geheelen winter zacht weer geweest met veel storm en regen sedert vorige week heeft de vorst zijn intrede gedaan, en dat op een voor de zen tijd vrij" strenge wijze. Op slooten en ondiepe plassen wondt reeds schaat sen gereden. Het is te hopen, dat ko ning winter, niet al te lang moge ne- geeren, de kolenschaarschte laat dit niet toe. Zaterdagavond gaf de Heusden- sche Tooneelvereeniging een uitvoering voor een uitverkochte zaal. Velen, konden geen plaats krijgen, zoodat de uitvoering Maandagavond herhaald moest worden. Opgevoerd werd „Het Spook van de Vrijburcht", vroolijk spel in 3 bedrij ven. Er werd heel goed spel geleverd en er is hartelijk gelachen. De veree niging heeft met deze opvoering een groot succes geoogst. Het publiek keer de hoogst voldaan huiswaarts. De „Rona"-carameIdrank Heeft een Heerlijke smaak en ts voor Uw kinderen ©en ideale Hijvoeding. In pai/es van 150 en 300 gram 25 resp. 50 cis. Vraagt gratis prospectus aan: Cliostraat 59 Amsterdam-Z.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2