BONNENLIJST HET MAJOCO TRIO FAMA CABARET Officieële Berichten Plaatselijk Nieuws LET OP!! Recept Van loüten Indrukwekkende begrafenisplechtigheid te Nijmegen. - Wenken voor het inzenden van een advertentie. HEUSDEN. AALBURG. Bonnen welke vervallen ANDEL. BENEDEN-LANGSTltAAT. CAPELLE. EETIIEN. GENDEREN. 's-GRAVENMOER. GORINCHEM. OUDENDIJK. Diverse artikelen Geldig t.m. 30 April 30 April 30 April VEEN. WIJK EN AALBURG WOUDRICIIEM. WERKENDAM. ook voor U~w kinderen! Het beste is ook voor Uw kinderen maar juist goed genoeg. Neemt daarom ..Rona" op Uw kinderbon. een lekkere en voedzame drank. In pakjes van 150 en 500 gram: 25 resp. 50 ets. Een ongeëvenaard succes Bespreek tijdig Uw plaatsen Geen toegang onder 18 jaar EENIG IN HUN GENRE Optreden vanaf Vrijdag 18 Februari CAROLA BENNER zangeres FRITS ZINDEL en zijn orkest. STROOBER en zijn band, waarbij JULY WERY als chansonnière. KARRESTRAAT 1 - BREDA op bon 23 B.V. pas een aanvang kunnen maken, indien de oude bestellingen zijn uitgevoerd. Met betrekking tot de huisbrandver bruikers, wier rantsoenen doordeBrand- stoffencommissies zijn. berekend en welke verbruikers zijn geclassificeerd in, de groepen B, C, D oT E-rood, resp. in de groepen X tot en, met XVI en „Wo ningen C.V." wordt medegedeeld, dat de omstandigheden thans nog niet veroorlo ven verdere toewijzingen te doen uitrei ken, resp. verdere periode-bonnen te doen geldig verklaren,. Dit zal zeer waar schijnlijk pas op 16 Maart a.s. het ge val kunnen zijneen nadere publicatie zal in de eerste helft van. Maart a.s. kun nen, worden tegemoet gezien. Ook de hier bedoelde verbruikers zullen echter aan een, verlaging van de oorspronkelijk voor hen berekende rantsoenen niet kun nen ontkomen. UITREIKING BONKAARTEN VOOR PETROLEUM. De uitreiking van. kookkaarten voor petroleum „U 403" door de distribu tiediensten is wegens onvoorziene om standigheden uitgesteld en zal eerst na 3 Maart een aanvang nemen. UITREIKING VAN TWEEDE DISTRIBUTIESTAMKAART. In verband met de uitreiking van de tweede distributiestamkaart wordt de aandacht gevestigd op het volgende: Verplichting tot persoonlijke in ontvangstneming. ;Van de verplichting tot persoonlijke in ontvangstneming der tweede distri butiestamkaart kan geen ontheffing wor- dén verleend. Verzoeken dienaangaande kunnen niet in behandeling worden ge nomen.. Zieken, invaliden en ouden van dagen. Op de verplichting tot persoonlijke in- ontvangstneming der tweede distributie stamkaart kan voor zieken, invaliden en ouden, van dagen een uitzondering worden gemaakt, ind en uit een over te leggen doktersattest blijkt, dat de licha melijke gesteldheid van betrokkene niet toelaat, dat deze in persoon, in het uit- reiklokaal verschijnt. De uitreiking kan in dat geval geschieden aan een daartoe door den rechthebbende bij eenvoudig en ongezegeld schrijven aangewezen ge machtigde. Het aan de keerzijde van, de oproeping afgedrukte ontvangstbewijs dient alsdan (in afwijking van het aan den voet der oproeping vermelde) door den rechthebbende vooraf te worden 'on derteekend. I>e gemachtigde dient zich derhalve in het uitreiklokaal te vervoe gen met de volgende bescheiden: 1een doktersattest 2. een door den rechthebbende on derteekend ontvangstbewijs 3. de aan den rechthebbende toege zonden oproeping, door dezen aan de keerzijde voor ontvangst getéekend; 4. de gangbare distributiestamkaart van den rechthebbende; 5. het persoonsbewijs van den recht hebbende. Plaats en tijdstip van uitrei king. Aan verzoeken om op een andere plaats of op een ander tijdstip dando or den plaatselijken distributiedienst is ver meld de tweede distributiestamkaart in ontvangst te mogen nemen, kan niet worden voldaan. Dit geldt eveneens voor gemachtigden van zeken, invaliden en ouden van dagen. Personen, werkzaam in het buitenland, opgenomen in een kamp e.d. Personen, die hun gangbare distribu tiestamkaart en hun distributiebeschei den bij den distributiedienst in bewa ring hebben gegeven, wegens verblijf in het buitenland, opneming in een kamp, e.d., behoeven aan een oproeping voor het afhalen van een tweede distributie stamkaart geen gevolg te geven. Zoodra betrokkene zich bij den, dis tributiedienst heeft gemeld, teneinde zijn distributiebescheiden of bonnen voorden duur van zijn verblijf te ontvangen, zal gelegenheid worden gegeven de tweede distributiestamkaart in ontvangst te ne men. Van hen, die slechts met verlof hier te lande vertoeven, wordt de tweede distributiestamkaart met bijbehoorend in legvel uiteraard wederom terstond in bewaring genomen tegen afgifte van een gezegeld ontvangstbewijs, hetwelk overgelegd moet worden bij de eerst volgende uitreiking van bonnen wegens verlof of bij het verkrijgen van de dis tributiebescheiden bij definitie ven terug keer uit Duitschland. Indien dit gezegeld ontvangstbewijs dan niet kan worden overgelegd kun nen voor betrokkenen ernstige moeilijk heden ontstaan. Kinderen beneden 15 jaar. Voor kinderen beneden 15 jaar dient de nieuwe distributiestamkaart te wor den afgehaald door één van de ouders of verzorgers al dan niet vergezeld door het kind. Personen, werkzaam bij groo- te bedrijven. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat niet kan worden toegestaan, dat personen, werkzaam bij groote be drijven, die voor Duitsche instanties wer ken, verlof wordt gegeven de 2e distri butiestamkaarten door gemachtigden te doen afhalen. Volgens de bestaande re geling is een ieder verplicht de stam kaarten persoonlijk af te halen. Bij wijze van uitzondering zal het mo gelijk zijn, dat de personen, die in dienst zijn van bedrijven, werkzaam voor de Rüstungsinspektion of de Duitsche weer macht, niet gebonden zijn aan den da tum van oproeping. 'Voor zoover deze personen in een andere gemeente werk zaam zijn, dan waar ziij wonen, kunnen de distributiediensten hun in dringende gevallen toestemming geven de tweede distributiestamkaart bij hun eerstvolgen de verlof af te halen. In de bovengenoemde gevallen dienen de bedrijfleiders van de bedoelde on dernemingen schriftelijk aan-de betref fende distributiediensten machtig'ing daartoe te vragen. Op aanvragen van on dernemingen, die niet voor de Rüstung- inspektion of de Duitsche weermacht werkzaam zijn, zal in ieder geval afwij zend worden beschikt, zoodat het geen zin heeft dergelijke aanvragen in te die nen. Werkgevers zijn ingevolge het be paalde in artikel 1638 c van, het 'Bur gerlijk Wetboek, gehouden het loon van de werknemers gedurende den tijd, dat deze voldoen aan hun verplichting tot afhalen van de distributiestamkaarten, door te betalen. Schippers, woonwagenbewo ners en, Italianen. Schippers, die in het centrale bevol kingsregister* zijn, opgenomen en die in den regel twee weken per maand varen, dienen zich ter verkrijging van een twee de distributiestamkaart voor zich en hun gezin te wenden tot den burgemeester van hun verblijfplaats. Zij moeten hier bij de persoonsbewijzen en oude distri butiestamkaarten overleggen. Woonwagen- en woonschepenbewo ners, en, zwervende personen, die in het centrale bevolkingsregister zijn opge nomen, dienen zich ter verkrijging van tweede distributiestamkaart persoonlijk te vervoegen bij het bevolkingsregister van de gemeente 's-Gravenhage of van de gemeente Utrecht. Zij moeten hierbij de persoonsbewijzen en de oude stam kaarten overleggen. In Nederland gevestigde Italianen die nen, ter verkrijging van een tweede dis tributiestamkaart, zich in het bezit te doen stellen van een persoons"bewijs. Ter verkrijging hiervan moeten zij zich wenden tot het bevolkingsregister van de gemeente, waar zij ingeschreven zijn. DE NIEUWE STAMKAART EN HET BRANDSTOFFEN-CODENUMMER. Het publiek en den brandstoffenhan- del wordt er op gewezen, dat het code nummer van den brandstoffenleverancier dat voorkomt op de oude stamkaart, nieuwe kaart wordt aangebracht en even- niet door de distributiediensten op de min door verbruiker of brandstoffenhan- delaar daarop moet worden geplaatst. Het daarvoor bestemde vakje moet voor alsnog oningevuld blijven. Het codenummer, dat op de oude stamkaart voorkomt, blijft dus tot na der order ten aanzien van de klanten binding gelden. De brandstoffenleverancier dient zich, zooals is'voorgeschreven, vóór aflevering ervan te overtuigen, of het code-num mer op de oude stamkaart van den des- betreffenden klant overeenstemt met zijn codenummer. Wanneer deze nummers niet overeenstemmen, mag hij niet af leveren. Te zijner tijd zal nog worden be kend gemaakt, hoe aan.teekening van het codenummer van den brandstoffenlev- rancier op de nieuwe stamkaart dient te geschieden. KUNSTMATIGE BEVRUCHTING VAN HET VEE ALLEEN MET VER GUNNING. Zoowel in Nederland als in het bui tenland vindt de kunstmatige bevruchting van vee meer en. meer toepassing. Zij kan voor de veefokkerij van groote beteekenis worden. Indien haar toepas sing echter niet aan zekere voorwaar den .wordt gebonden, kan zij zoowel voor de nationale teelt als voor de vee- hygiêne een ernstig gevaar opleveren. Daarom is bij het „Besluit kunstmatige bevruchting 1943", dat in werking treedt op 17 Maart 1944, de kunstmatige be vruchting van. paarden, rundvee, varkens, schapen en geiten verboden. Onder door den. Directeur-Generaal van den, Lapdbouw te stellen voorwaar den kan. deze op aanvraag van den hou der van den, hengst, stier, beer, ram of bok voor bepaalde gevallen of groepen van gevallen van het verbod ontheffing verléènen. OVERNAME NUCHTERE KALVEREN Ingaande 29 Febr. 1944, worden op Dinsdag bij de firma H. Hartog te Oss geen nuchtere kalveren meer overgeno men. Bij genoemde firma kunnen dus alléén op Vrijdag nuchtere kalveren wor den geleverd. Te Nijmegen vond Zaterdag de begrafenis plaats van ongeveer 500 slachtoffers van den Anglo Amerikaanschen terreuraanval op Nijmegen. Orerzicht tijdens de plechtigheid op de begraafplaats CNF/H. Brusse/Pax m EEN MASSA-GRAF WERD GEMAAKT Duizenden bewezen Zaterdagmiddag de laatste eer aan de ongeveer 500 slachtoffers van de ramp, wier stoffelijk overschot op de gemeentelijke begraaf plaats aan den, Graafschenweg te Nij megen werd ter aarde besteld. "'Op het tot chapelle ardente inge richte tooneel van, de groote zaal van De Vereeniging stonden de stoffelijke resten \'an een der onbekend gebleven burgers als symbool van alle bij deze ramp gevallenen. Toen de bloedverwanten van alle over ledenen binnen waren, sprak burgemees ter Lokhorst een kort woord. Tot zijn, spdjt kon hij niet aan de begrafenis deelnemen, omdat zijn gezondheidstoe stand dat niet toeliet. Hij deelde ten volle in het leed der burgerij. 22 Febr. is een keerpunt in de geschiedenis van Nederland. Wij leden reeds door den oorlog, maar nu worden wij nog veel zwaarder getroffen, juist even zwaar als de in Duitschland gebombardeerde steden. 22 Februari bracht groot leed over Nederland, door een lagen mas sa-sluipmoord. Velen zijn nu anders gaan denken, over de Engelschen en Amerika nen en beschouwen ze nu niet meer als hun vrienden. Het volk lijdt door den dood van zijn dierbaren, maar ook door verlies van have en goed en door de ver nieling van zijn cultuurmonumenten. Spr. dankte allen, die reeds hielpen. Het is een eereplicht van alle Neder landers om de gevolgen van dezen ramp te helpen verlichten. Wij zelf moeten elkaar troosten en leeren berusten. Laaf ons vertrouwen in de Voorzienigheid, die dit alles als het ware heeft bedoeld, ten beste van allen en van de gemeen schap. Laten wij de gelofte afleggen, dat wij goede Nederlanders zullen zijn, juist in de ure van de beproeving, aldus de heer Van Lokhorst. Na deze woorden traden eenige Roo- de'-Kruiszusters op. het "podium en legden bloemen op de baar. De organist speelde daarbij Ase's Dood van Grieg. Langzaamaan verlieten nu de vele honderden aanwezigen de groote zaal en vormden buiten een onafzienbaren stoet, waarbij zich tallooze burgers aan sloten. Voorop reed de lijkwagen, vol gehangen met bloemen, terwijl een groo te volgwagen tot een reusachtige bloe mentuil was geworden. Langs den Graaf schenweg hadden zich vele duizenden opgesteld, die in §til gepeins den ïn- drukwekkenden stoet langs zich heen lieten trekken. Aan de groeve schaarden zich allen in een, wijden kring om de zes groote massagraven, waarin de eenvoudige doodskisten stonden. "Op sommige kisten lag een, kruis, op andërè waren bloemen gelegd. Ir. Hon- dius, wethouder, schetste in sobere woor den de voorbereide regeling van deze begrafenis, welke zoo stijl- en piëteit vol mogelijk gehouden moest worden, wat niet had kunnen gebeuren, wanneer elk lijk afzonderlijk had moeten, wor den begraven. Hier is geen onderscheid gemaakt. Wijlen wethouder Cron. ligt hier naast den eenvoudigsten man der stad. Deze ramp heeft de burgerij meer tot elkan der gebracht. Zoo kon het ook geschie den, dat de geestelijkheid der stad over alle bezwaren van deze massabegrafenis is heengestapt en dat nu hier zoowel de roomsch-katholieken als protestant- sche godsdiensten vertegenwoordigd wa ren en, gemeenschappelijk optraden. Wethouder Wolzak legde vervolgens een groote krans op het graf namens de gemeente-ambtenaren. De deken van Nijmegen, pastoor G. W. v. d. Hëijde, geassisteerd door den pastoor G. J. Lens (O.carm.) en Van Kolfschoten S.J. wier kerken vernield zijn, verrichtte de absoute. Verschillende kapelaans waren mede aanwpzfg. 'Een klein koor van gees telijken zong de Cantique Zacharias en de liturgie hymne voor de dooden. Daarna voerde ds. v. Selm het woord namens de protestantsche gemeenten. Hij herdacht de dooden en. sprak troost woorden van vertrouwen ïn God tot hen, die achtergebleven zijn. Het komt herhaaldelijk voor dat men ons advertentie's ter plaatsing toezendt, die wij niet kunnen opnemen ingevolge de voorschriften, door de overheid voor de plaatsing öpgegeven. Bij de inzending van advertentie's dient men er rekening mede te houden: Dat bij elk artikel, dat te koop wordt aangeboden, de prijs moet worden ver meld (maximaal 70 pCt. van den huldi gen nieuwprijs). Samenvoeging van artikelen tegen één prijs is niet toegestaan, Dus b.v. niet: twee kachels voor f 60. Ruiling van goederen is alleen toege staan tegen gelijksoortige artikelen, b.v. schoenenmaat 39 tegen laarzen of een andere maat. Bij te koop of te ruil moet de ver koopprijs worden vermeld en het arti kel waartegen men wil ruilen. Dus b.v. niet een costuum tegen wat anders. Bij roerende of onroerende goederen te koop gevraagd, moet naam en adres vermeld worden; dus niet: aanbiedin gen onder noBureau van dit blad. Ook bij aanbiedingen van goederen moet naam en adres worden vermeld. Bij '.t vragen van personeel mag om trent loon alleen vermeld worden: goed loonaanduiding omtrent de voeding is ongeoorloofd. In advertentie's waarin huispersoneel wordt gevraagd, moet de naam en het adres bevatten van hem of haar, die dit personeel vraagt. Bij 't niet voldoen aan één of meer dezer voorschriften wordt de adverten tie ter zijde gelegdcorrespondentie hier over wordt niet gevoerd. DE ADMINISTRATIE. Maandagavond 28 Febr. trad in hotel Concordia op Dr. J. M. v. d. Heijdeuit Eindhoven, met het onder werp: Het ontstaan, van den Bijbel. In een boeiende rede voerde de be gaafde spreker ons terug tot het tijd perk v.an ver voor Christus geboorte. Toonde ons door lantaarnplaatjes het z.g. spijkerschrift, vervolgens het schrift- op steenen en daarna de papyrusrol. Hij liet ons zien met welk een overgave de schrijvers uit dien tijd hun werk, het overschrijven van de verschillende wetten en geboden verrichtten en hoe latere schrijvers de hun door God inge geven wetten afschreven. De rede boeide van het begin tot het einde. Van de gelegenheid om tijdens deze rede, bij voor de hoorders minder duidelijke uiteenzettingen, vragen te stel len, werd een. druk gebruik gemaakt en de vragen werden meest tot volle be vrediging beantwoord. De avond heeft er zeker toe bijgedra gen om de kennis, omtrent het ontstaan van den bijbel te verrijken en voor velen was het uur van sc»heiden te spoe dig aangebroken,. Op uitnoodiging van de Afdee- ling Heusden van het Ned. Bijbelge nootschap, trad Dinsdagavond in de Chr. Bewaarschool op Ds. J. v. d. Berg uit Vlijmen met het onderwerp: „Hoe lezen we den Bijbel". Ds. Vogel opende de samenkomst met te laten zingen Ps. 89: 7 en gebed. Hier na verleende hij het woord aan Jj)s. v. d. Berg, die als inleiding op zijn onder werp! eerst de vraag behandelde„Wordt de Bijbel nog wel gelezen?" In zijn. kernachtige rede, die door alle aanwezigen met groote aandacht werd gevolgd, kwam naar voren, dat he laas Gods Woord, dat alle eeuwen door, doch nu in het bijzonder den mensch moet verkwikken op zijn levensweg, in vele gezinnen een gesloten boek blijft. Spr. wekte op ook voor onze kinde ren de Bijbel meer te doen. voorlezen en alle schroom en uitvluchten te laten varen. „Lezen, is", aldus spr. „luiste ren". Luisteren, naar hetgeen God in Zijn woord tot ons te zeggen heeft. Ds. Vogel dankte de spreker voor zijn. lezing en na het zingen van de Avond zang eindigde Ds. v. d. Berg met ge bed. De opkomst had wel wat grooter mo gen zijn. Zondag j.l. werd te Oudheusden de vierkamp dammen beëindigd met de volgende uitslagen: Kalden wint van De Graag; Verhoe ven-Nieuwkoop remise. De resteerende partij Kalden-Verhoe- ven was door deze uitslagen van geen belang meer en werd deze in remise beslist. Met de fraaie score van 10 p. van de 12 te behalen bezet Kalden de bovenste plaats. De eindstand luidt: gesp. gew. rem. veil, p 6 4 2 0 10 6 6 6 6 J. C. P. Kalden A. de Graag A. Nieuwkoop A. Nieuwkoop D. Verhoeven 3 3 3 Maandag werd bij de damclub de matchwedstrijd voortgezet. De uitslagen waren: Kalden-de Graag 02; Nieuw- koop-Klerks 20; Bax-Klaren 20; Baaijens-Fitters afgebr.v. d. Stoep- Verbeek 20; Sluimers-Nooten 20. Maandag a.s. voortzetting om 7 uur. Onze stadgenoot de heer Piet Timmermans, lid van de biljartclub KOT alhier, behaalde in de wedstrijden bil jarten 2e klas libre, den persoonlijken kampioenstitel van het district ,|,De Langstraat". Gememoreerd zij dat KOT zelf, kort geleden het clubkampioen schap van gemeld district verwierf. Een prachtige prestatie derhalve van onze ridders van het groene laken. In verband daarmede boden belangstellende suppor ters onderstaand vers aan: Heusden onoverwinnelijk! Vroeger, heel, heel lang geleden, Zoo schrijft het historieboek, Brachten Heusden's vechtersbazen Aan de Hertogstad bezoek. En zij knokten daar en sloegen, Staken gansch den Bosch in brand. „Die van Heusden", zegt 't geschiedboek „Joegen schrik door stad en land!" Zoo was het rond Dertienhonderd; Maar thans, menig eeuw nadien, Laat er in Biljartsportkringen Heusden weer haar tanden zien... K.O.T. heeft eerst de Langstraatclubjes Alle aan haar laars gelapt, Nu komt wéér een overwinnaar Uit het schoenenland gestapt. 't Is Piet Timmermans, die heden Heusden's onaantastbaarheid Weer persoonlijk heeft doen blijken,, In een fairen, vurigen strijd. 't Werd gezegd door heel de Langstraat „K.O.T. uit Heusden wordt gevreesd, En „de Lange" uit dat stadje Die verschrikt ons nog het meest!" Schoenmaker, blijf bij je leesten, Zoo wordt er heel vaak beweerd Piet bewijst dat hij 't biljartqueue Evengoed als d'els hanteert... Kottelingen kampioenen, Zoo in club, alsook privé; Nu voorut naar d'eerste klasse, Steeds omhoog, wij leven mee. De Supporters. De eindstand is als volgt: P. Timmermans 5 10 3.38 A. v. Oudheusden 5 10 3.36 A. v. d. Wiel 4 1 9 3.36 Th. Swinkels '4 1 9 2.80 J. v. d. Griendt 3 6 2.52 J. Mathieu 1 2 4 2.59 P. Danckaert 2 4 2.23 G. Pini 2 Woensdag 8 Maart, wordt inheti Gymnastieklokaal de ouderavond gehou den van. de „School met den Bijbel". Aanvang 6.30 uur. op Zaterdag 4 Maart. 09-10 Brood. 09-10 Beschuit. 056-057 Bloem, enz. 055 Peulvruchten. D 20 Reserve, Gort: E 20 Reserve, Rijst- of Gort. 054 Vermicelli. 06 A, 08 A Boter. 09 A Margarine. 09 B Bak- en Braadvet. 053 Kaas. 09-10 Vleesch. 09-10 Aardappelen en toeslag aardapp. 052 Suiker. 051 Jam. 09 Choc, of suikerwerken. 09-10 Tabakswaren. op Woensdag 8 Maart 18, bonk. U 215 Petroleum. 52, 53, 54, 55, bonk. S 121 verl. 1 1. petroleum per bon. 65, bonkaart S 221, 1 1. petroleum. Tot bestuursleden der Ned. Herv. J. V. „Obadja" zijn herkozen W. Bronkhorst. H,. v. Diggelen en D. de Waal. In de plaats van H. de Cloe, die niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen is ge kozen J. v. Rijswijk. A LM IvERK. J.l. Zondagmorgen werd Ds. v. Krugten naar aanleiding van een predi cate van 2 Cor. 5 vers 20 en 21, door Ds. Spijkerboor van Woudsend in zijn ambt bevestigd. De gemeente zong staan de den nieuwen leeraar Psalm 134 vers 3 toe. Des namiddags deed Ds. v. Krugten voor een stampvol kerkgebouw, spreken de over Jes. 53 vers 2b. Aan het einde van de predikatie sprak Z.Eerw. aller eerst den burgemeester toe. als hoofd der burgerlijke gemeente, vervolgens den kerkeraad, kerkvoogdij, organist, koster, dvierse vereenigingen alsmede de ring- predikanten en ten slotte de gemeente. Hierna werden woorden van welkom gesproken achtereenvolgens door ouder ling de Boer, namens den kerkeraad. door den president-kerkvoogd den heer Branger, namens dit ooilege, door Ds. de Bruijn, namens de ringpredikanten en tpn slotte door den consulent Ds Snijders, welke de gemeente verzocht den nieuwen herder en leeraar staande Psalm 121 vers 4 toe te zingen. J.l. Maandagavond werd alhier een ledenvergadering gehouden van de Herv. Schoolvereen. Door het bedanken van de heeren A. Penning en H. v. d. Assem, werden tot bestuursleden, ge kozen de heeren J. v. d. Koppel en M. Colijn, terwijl de Eerw. Heer Ds. van Krugten benoemd werd tot eere-voor- zitter en de heer A. Penning tot eerelid. Deze laatste voor de vele werkzaamhe den die hij voor de schoolvereen. heeft verricht. Wioensdag 23 Febr. vierde de Herv. Knapenvereen. „'Benjamin", onder leiding van den heer A. Colijn, in de zaal v. Dijk, haar aangekondigd jaar feest. Na opening door den heer H. Dekker werd het rijk voorziene pro gramma tot op de helft afgewerkt. öp 1 Maart werd de 2e avond gehou den en was de zaal evenals de eerste avond stampvol. Na gebruikelijke ope ning werden zoowel de voordrachten als samenspraken, door de jongens op schitterende wijze vertolkt. Ieder ging ook hoogst voldaan huiswaarts. De hooi- en stroohandel is in deze streek thans bepaald levendig. De prijzen die besteed worden zijln stati- onnair en zoowel voor beide soorten, rogge- en tarwestroo wordt niet meer dan f 14 per 1000 kg besteed. Voor le kwaliteit hooi besteed men f 22 per 1000 kg. Tot hulpprediker te Rotterdam (Z.) is benoemd de heer C. C. Addink candt. t. d. H. Dienst alhier. De heeren H. W. Kerst Gzn.. J. A. H. de Wit en W. v. d. Bogaart wer den herkozen als bestuurslid van het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid". Ds. A. Vroeg in de Weij, Ned. Herv. Pred. a. d. Loonschendijk heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Rijs- sen (Ov.) 2e predikantsplaats, bedankt. De voorjaarskeuring van spring- stieren voor deze gemeente, zal worden gehouden te Genderen bij café „De Zwaan" op: Dinsdag 14 Maart 1944 des voormiddags om 11 uur. Den eigenaars en houders van stieren wordt verzocht de vroeger afgegeven certificaten van. goedkeuring, voor de nu weer ter keuring aan te bieden stie ren mede te brengen. Biljetten waaruit de inschrijving in het stierenregister blijkt, kunnen ter ge meente-secretarie worden aangevraagd. Zaterdag j.l. gaf de muziek- vereen. „Excelsior" haar derde uitvoe ring in' dit seizoen, met medewerking van de Heusdensche Tooneelvereeniging, in café „De Zwaan". Na een korte, maar goedverzorgde muzikale inleiding onder leiding van directeur v. d. Wiel, voerde de too nee L vereen, op het blijspel in 3 bedrijven „Het spook van de Vrijburcht". Deze opvoering had veel bijval, zoodat de talrijke bezoekers hebben genoten. Tijdens afwezigheid der bewo ners heeft men zich toegang verschaft tot de schoenfabriek van den heer M. Hoefnagel. Door het verbreken van een ruit kwamen de dieven eerst in de fa briek en vervolgde verder hun weg naar de slaapkamer van het echtpaar alwaar zij een goedgevulde geldkist vonden, welke zij van haar inhoud ontlastten, om daarna terugkeerend den weg die zij gekomen yvaren in de fabriek nog zes paar schoenen mede te nemen en vervol gens het erf hebben verlaten. Van de(n) dader(s) is geen enkel spoor te vinden. In hotel de Gier hoopt de Coop. Gorinchemsche Eierveiling u.a. op Woensdag 8 Maart a.s. een, ledenverga dering te houden. Mej. M. A. Suydendorp, per l Febr. l.l. benoemd tot onderwijzeres aan de Neutrale Bijz. School alhier kon na een ziekte van enkele weken, heden in functie treden. voor de 3e periode 1944 (2e helft) 5 MAART-18 MAART PER BON 11-12 A Brood of gebak 4 rants. 11-12 B Brood of 'gebak 1 rants. 11-12 Beschuit, brood of gebak 1 rants. 058-059 Alg., Brood, bloem of gebak1 rants. 060 Alg., Havermout 250 gram D 21 Reserve, Gort 250 gram E 21 Reserve, Rijst of Gort J 250 gram A Boter, Boter 125 gram 11 B Boter, Bak-fen Braadvet 400 gram 12 A, 12 B Boter, Margarine 125 gram 10 B Boter, 20 pl of magere Kaas 250 gram 061 Alg., 20 pl. of magere Kaas 100 gram 11 Melk Is/4 liter D 22, E 22 Reserve, Melk 514 liter 11 Taptemelk ls/4 liter 11-12 A Vleesch 100 gram 11-12 B Vleesch 25 gram 11-12 Aardappelen 2 kg. 11-12 Toeslag, Aardappelen 1 kg. 062 Alg., Suiker 500 gram 063 Alg., Jam 250 gram 064 Alg., Koffiesurrogaat 250 gram 065 Alg., Vervangingsmiddelen 1 rants. 11 Versnap., Choc of suikerw. 150 gram 11-12 Tabak, Sigaren, Tabak of Cig. 1 rants. 050 Alg., Eenheidszeep 1 rants. 049 Alg., Waschpoeder 250 gram C 18, D 18, E18 Res., Waschpoeder 250 gram E 19 Res., Toiletzeep 1 rants. Op deze bonnen mag reeds op 4 Maart worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. Alle bonnen zijn 14 dagen geldig, uitge zonderd 10 B, 12 A, 12 B (Boter) 5 Maart t.m. 15 April. Bon 11 Aardappelen en 11 Toeslag, 5 t.m. 11 Maart. Eerstvolgende bonaanwijzing op 19 Maart voor alle artikelen, uitgezonderd: Vervangingsmiddelen en Kinderdrank- pbeder op 2 April. Koffiesurrogaat op 16 April. R 01 Tabak, Scheerzeep 45 gr. Petroleum 18, bonkaart U 215, 1 liter 52, 53, 54, 55, bonk. S 121 verl., 1 liter per bon 65, bonkaart S 221, 1 liter Brandstoffen 23 B.V. 1 eenheid 11 t.m. 18 K.F. 1 eenheid Periode 5 t.m. 8 brandstoffen 1 eenheid 29 April 8 Maart 8 Maart 8 Maart Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. Donderdagavond 7 uur, hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Eijsenga te Babiloniënbroek met het onderwerp: „Het ontstaan van den Bijbel. De Tooneelvereeniging „Kunst en Genoegen" alhier, herdacht dezer dagen het feit, dat zij voor 10 jaar te rug werd opgericht. Ter gelegenheid hiervan werd Zaterdagavond een jubile umuitvoering gegeven, waarbij werd op gevoerd „Dolle Lola" of de Spaansche danseres, blijspel in, 3 bedrijven van Gustav Kadelberg en bewerkt door Jaap van der Pol, in, welk blijspel 15 per sonen meewerkten. Wat is er gelachten om het spel en de verwikkelingen, waar in de hoofdpersonen telkens geraakten. Deze hoofdpersonen waren Lola Cor- nero, Mevr. Roza-Peek, Emil Dornnald, de heer W. Furster en Hugo Bendler, de heer Jack Roza. Hoe mooi was de dans in, het tweede bedrijf van Dolle Lola met haar partner Tronelli, de heer G. v. Drunen in Spaansche kleeder dracht. Na elk bedrijf klonk een luid applaus en aan het einde 'kwam aan dit applaus geen einde en werd de spelenden een hartelijke ovatie gebracht. Aan het slot van den avond werd door verschillende personen het woord gevoerd en de vereeniging gelukge- wenscht met haar jubileum. De heer J. H. Roza sprak namens de fanfare „Oefening en Uitspanning" en bood een bloemenmand aan. De heer N. v. d. Maaden namens het kinderkoor en overhandigde een groote taart. De heer A. v. Alphen namens de zangver- eeniging „Con Amore" en bood even eens een fraaie bloemenmand aan. De heer H. Vos sprak namens de voetbal- vereeniging Wijk en Aalburg en over handigde een envelop met inhoud. Het geheel was weder een mooie en gezellige avond, die de aanwezigen voor enkele uren de zorgen van deze tijden deed vergeten. Naar wij vernemen zal de uitvoering op Zaterdag 11 Maart worden herhaald. Door het bestuur der land- en tuinbouwvereen. „Land van Altena" werd besloten de veiling tot het a.s. seizoen te sluiten. Alleen op aanvraag kan nog gelegenheid tot veilen'worden geboden. De zoon van. den landbouwer de L„ had bij het houthakken het on geluk in zijn enkel te hakken, zoodat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Het echtpaar Cornelis Viveen Johanna Baks alhier, hoopt op 10 Maart a.s. zijne 50-jarige echtvereeniging te herdenken. De voorjaarskeuring van spring- stieren zal voor deze gemeente plaats hebben te Almkerk op Dinsdag 14Mrt. a.s., des namiddags 2 uur. De Algem. Vergadering der land- en. tuinbouwvereen. „Land van Altena" zal gehouden worden in café Bergeijk op Maandag 6 Maart a.s. In het pestuur zijn aan de beurt van aftreden de heeren Joh. Daim en Ad. van Vugt. Woensdagavond brandde van de Gebr. Ippel aan de Zandsteeg te Sleeu- wijk een gerstmijt af, doordat de vlam van de gasgenerator van een tractor met deze in aanraking kwam.. De brandweer van Werkendam werd gealarmeerd, maar behoefde bij aankomst geen dienst meer te doen, daar de brand reeds uitgewoed was. Onze vroegere dorpsgenoot, Candt. G. Visser, thans hulpprediker te Breskens (Z.), heeft een beroep ontvangen als hulpprediker naar de Ger. Kerk te Apeldoorn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2