FALCONI EN ZIJN BAND VERBAND FAMA GABARET A. VERSCHUUR-BAERT Gevonden en verloren voorwerpen BONNENLÏJST Officieële Berichten Land- en Tuinbouw Ingezonden. Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Binnenland Vanaf I Maart:* DE DRIE VROLIKE VRINDEN VERHAEGEH EN ZIJN ORKEST MIDDELEN behoren nü in ieder huis gezin aanwezig te zijn. HEUSDEN. ANDEL, GIESSEN EN RIJSWIJK BARILONIëNBROEK. CAPELLE. EETHEN. 's-GRAVENMOEB GEN DEREN. RAAMSDONK. SLEEUWIJK. VEEN. WIJK EN AALBURG EN VEEN WAALWIJK. WOUDRICHEM. WERKENDAM. SPRANG CAPELLE. Nieuwe Luchtaanval op Berlijn. Diverse artikelen Geldig t.m. Sovjet aanval ten Westen van Kirowograd Geheel nieuw Programma Stemming Vrolijkheid OPTREDEN VAN KARRESTRAAT 1 - BREDA DROGISTERIJ BOTERMARKT O 84 - TEL. 72 - HEUSDEN. mag een schcenhersteller nog uitsluitend reparaties verrichten voor degenen, die bij hem als klant zij'n ingeschreven. Alk tot op néden aangenomen reparaties moeten echter worden, afgemaakt. Hiermede wil het Rijksbureau voor Huiden en. Leder bereiken, dat de ver strekte hoeveelheid reparatiemateriaal op zoo rechtvaardig mogelijke wijze ten behoeve van de voorz.ening wordt aan gewend. Dit wil niet zeggen, dat aan iedere behoefte ten volle of op korten, termijn kan. worden voldaan. Voor de reparatie van schoeisel ge durende het jaar 1944 dient een ieder, ook de in Nederland vertoevende buiten landers, die jn het rechtmatig bezit van de Nederlandsche distributiebescheiden zijn, zich bij een schoenhersteller te laten inschrijven en wel zooveel mogelijk bij den schoenhersteller, die gedurende 1943 in de huidige plaats van inwoning het rejparatiewerk aan schoeisel heeft verricht. Het is niet noodzakelijk, dat alle leden van een gezin, zich bij een en denzelfden schoenhersteller laten in schrijven. Had men nu voor ziij'n gezin 'in 1943 meer dan, één schoenhersteller, dan dient men t(jans ook bij deze verschillende schoenherstellers één of meer gezinsleden te laten inschrijven. Verandering van schoenhersteller is, nadat men, zich eenmaal bij een bepaal den reparateur heeft laten inschrijven nog slechts mogelijk bij evacuatie of verhuizing, en wel in het algemeen slechts bij vestiging in een andere ge meente. Men d.ent zich in geval van evacuatie of verhuizing schriftelijk te wenden tot de Vakgroep Schoenherstel- lersambacht te 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 848. De inschrijving heeft plaats tot en met Woensdag 13 Maart a.s. tegen inle vering van, bon 069 Algemeen en op vertoon van de stamkaart der betrokken personen. De schoenherstellers dienen ook hen, die tijdelijk niet in, het bezit van distri butiebescheiden zijn, in hun klantenre- gister in te schrijven: b.v. verpleegden in ziekenhuizen. De inschrijving dient te geschieden op vertoon van een verkla ring van den Directeur der betreffende instelling, dat de distributiebescheiden bij hem zfijln ingeleverd. De schoenherstellers moeten bij in zending van de opplakvellen met bonnen een aparte -opgave bijvoegen, van dege nen, die zij op grond van een zoodanige verklaring in hun klantenregister heöben ingeschreven, onder vermelding van de namen en adressen dezer personen, als mede den naam van "de inrichting waar zij vertoeven. Voor hen die geen distributiebeschei den bezitten, b.v. verpleegden in ge stichten, arbeiders in werk- en arbeids kampen e.d. dienen de Directeuren van de gestichten, resp. de kampleiders, een verklaring aan. den schjoenhersteller af te geven, waaruit m|oet blijken,, hoeveel personen, in de betreffende instelling niet in het bezit van distributiebeschei den zijn. De schoenhersteller die het gesticht, resp. het kamp in zijn, klan tenregister inschrijft moet bij het inzen den van zijn opplakvellen met bonnen aan den, lederhandelaar, de bedoelde ver klaring bijvoegen. De schoenhersteller is verplicht bij de aflevering van, reparatiewerk een nota op naam af te geven, waarop de aard van de reparatie is aangeteekend en het te betalen bedrag voorkomt. Het publiek dient deze nota te bewaren, daar deze bij eventueele klachten moet wor den overgelegd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het Centraal Distributiekantoor en de plaatselijke distributiekantoren, met de boven omschreven regeling geen enkele bemoeiing hebben én eventueele klach ten dan, opk uitsluitend tot het Rijks bureau voor Huiden en Leder of tot de Vakgroep Schoenherstellersambacht en haar gewestelijke voorzitters kunnen worden gejicht. Een ieder zorge zelf voor zijn in schrijving bij een schoenhersteller. Degenen die zich binnen den gestel den termijn welke op 15 Maart 1944 eindigt, niet bij een schoenhandelaar heb ben doen inschrijven, kunnen geen schoenreparatievverk meer laten verrich ten. HANDEL IN SCHAPEN WEER MOGELIJK. Tenneinde de noodzakelijke verschui vingen in den schapenstapel mogelijk te maken, worden gedurende Maart '44 de vrije schapenmarkten weer openge steld. Vervoerbewijzen kunnen weer bij de marktadministratie of den plaatselij ken bureauhouder worden aangevraagd. In bepaalde gevallen moet daarvoor een aankoopvergunning, welke door de p.b.h's worden uitgereikt, aan diegenen, wier bedrijfsmaxima den aankoop van één of meer schapen toelaten, worden overgelegd, t.w. a. bij vervoer van het bedrijf van een veehouder naar het bedrijf van een veehouder ook wanneer verkoop plaats had via de bemiddeling van een handelaar; b. bij een vervoer van een markt naar het bedrijf van een veehouder, ook wanneer verkoop plaats had via de be middeling van een "handelaar; c. bij vervoer van het bedrijf van een handelaar naar het bedrijf van een veehouder. Alleen schapen, voorzien van een oormerk, mogen worden vervoerd; de aan- en verkoop moet steeds in beide schapenboekjes volledig worden genoteerd. Handelaren, die in het be zit zijn van een zakboekje voor den schapenhandelaar, kunnen zonder over legging van aankoopvergunningen ver voerbewijzen ontvangen. Lammeren, ge boren in 1944 mogen thans alleen ver voerd worden tezamen met het moeder schaap». VOORDEELIG WEIDEN. Reeds vóór den oorlog wist men, dat door oordeelkundig te werk te gaan bij het laten beweiden men van zijn grasland meer baat kan verkrijgen dan door de van ouds gevolgde manier van weinig verweiden. Vooral in een tijd, als we thans be- beleven, is het goed het omweidsysteem toe te passen. De nood dwingt daartoe. En eenmaal er toe overgegaan zal men er later niet weer van terugkeeren. Bij dit systeem verdeelt men het gras- Tand in een grooter aantal kleinere perceelen, zóó groot, dat het melkvee ongeveer een week genoeg te eten heeft. De praktijk heeft uitgewezen, dat hiervoor ongeveer "5 are per dier noodig is. Heeft men 20 melkkoeien dan neme men de perceelen dus onge veer 1 ha groot. Na het perceel onge veer een week beweid te hebben gaan de koeien naar een vólgend, waar ze weer volop jong gras vinden van een handbreed hoogte. Dit omweiden brengt geen onrust onder het vee, als het maar kalm na het melken geschiedt. Het ver laten perceel wordt nog gedurende een week nageweid door droogvee en paar den, daar dan in den regel nog vol doende gras voor deze tweede groep, de volgers, aanwezig is. Hierna worden de bosschen, zoo dit noodig is gemaaid en de mestplakken zorgvuldig uiteengeslagen óf verzameld en laat men het gras weer een week of vier groeien. Er is eenig inzicht en ervaring noodig om alles goed te la ten loopen. Doch over inzicht en er varing beschikken de meeste boeren wel. Men zal, het omweidsysteem toepas send, ervaren, dat men voordeelig han delt. Het jonge, eiwitrijke gras komt het melkvee ten goede. En men houdt perceelen in reserve voor hooi- of kuil- voeder of voor herfstvoedering. AGR1COLA. OOSTLAND ROEPT I Bestaat er iets mooiers dan boer of boerin zijn op eigen hoeve? Boer of boerin kun je worden door je aan te melden voor den Germaanschen Landdienst. Een meisje schreef ons: .Ik ben geboren Amsterdamsche, ik heb er gewoond totdat ik in den Landdienst kwam, maar naar de stad keer ik nooit meer terug". Jongens en meisjes van 14—16 jaar, meldt je ook aan bij den Germaanschen Landdienst, Koningslaan 9, Utrecht M. d. Red. Beleefd verzoekt ondergeteekende ee- nige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. STAMBOEKVARKENSFOKVEREEN. „LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA EN B1ESBOSCH". Aan de Leden! Vorige week verseheen 'het Maand blad voor de Varkensfokkerij voor de maand Maart 1944, waarin opgeno men was de fokzeugentoewijzing voor 1944, en aangezien heden vele leden der vereeniging dit Maandblad door de tegenwoordige tijdsomstandigheden, niet ontvangen, meen ik goed te doen, U daarmede op deze wijze zooveel moge lijk in kennis te brengen. De fokzeugentoewijzing voor '44 is vrijwel gellijk aan die van '43, ik wil er echter wel op wijzen, dat evenals voorheen, men minstens 8 dagen voor het vermoedelijk werpen der zeug daar van kennis moet geven bij den P.B.H. terwijl de biggen binnen 4 X 24 uur na de geboorte ter merking moeten zijn op gegeven. Aangezien velen met de voe dertoewijzing doorgaans slecht op dg hoogte zijn, laat ik die hier volgen voor het tijdvak van 20 Febr. tot en met 13 Mei 1944 is 3X4 weken. Per fokzeugentoewijzing per '4 weken: Stamboekvarkens van 20 Febr. tot 18 Maart 25 kg, van 19 Maart tot 15 April 25 kg en van 16 April tot 13 Mei 25 kg. Sterzeugen van 20 Febr.18 Mrt.. 40 kg, van 19 Mrt.15 April 40 kg en van 16 April13 Mei 40 kg. Dekbeeren van 20 Febr.18 Mrt. 30 kg, van 19 Mrt.15 April 30 kg en van 16 April—-13 Mei 30 kg. De norm van 25 kg toewijzing per fokzeug geldt alleen voor s'tamboekzeu- gen, die in het bezit zijn van stamboek fokkers, welke reeds voor 1 Jan. '43 als lid zijn ingeschreven in een erkend V arke nsstamboe k Zooals uit het opschrift boven de normen blijkt, blijft dus gelden, dat: Niet het aantal aanwezige fokvarkens de toewijzing bepaald, doch het aantal fokzeugen, dat ingevolge de toewijzing vanuit Tilburg, mag worden aangehou den. Zelfs indien er geen zeug aanwezig is in het bedrijf, doch men heeft wel een fokzeugtoewijzing, dan dient toch de voor die fokzeugtoewijzing aangege ven norm verder te worden verstrekt, mits bij de registratie van 17 Oct. 1943, of wel die van 9 Jan. 1944 een varken, van welke categorie dan ook, op het bedrijf aanwezig was. Was op beide registratiedatums telkens geen var ken aanwezig, dan mag ook geen voeder worden toegewezen.. Mochten er leden zijn, die meer wil len weten, dan kunnen die zich tot on dergeteekende wenden, die zoo mogelijk, bereid is de verlangae inlichtingen te geven. H. v. ANDEL, Secretaris Woudrichem 6-3-'44. Woensdag 15 Maart a.s. des avonds 7.15 uur hoopt voor het Nuts- departement alhier in het „Wapen van Amsterdam op te treden het zeer gunstig bekende F rits-Bouwmeester-Ensemble. Dit Ensemble heeft het publiek het vorige jaar enkele uren van waar kunst genot geboden. Een rijk gevarieerd pro gramma is wederom een waarborg \por het slagen van dezen avond, zoodat ongetwijfeld ook deze maal velen van de gelegenheid gebruik zullen maken om te genieten van het spel. Zooals uit de advertentie in dit num mer blijkt, bedraagt voor niet-ledende entreée slechts f 1.50, wat zeer billijk genoemd mag worden. Wederom kunnen wij melding ma ken van een bijzonder arbeids-jubileum, thans bij de Scheepswerf van, de Haan en Oerlemans. Dit jubileum is te meer van beteeke- nis, wanneer men bedenkt dat in een dergelijk bedrijf vooral in de voor-oor- logsche jaren, zeer veel personeelswis seling voorkwam, waardoor een 35- jarigen onafgebroken staat van dienst zeer zeldzaam zal zijn, vooral in de functie die de heer Vos als chef-smid- bekleedde. Hoewel daardoor tot de „oude gar de" behoorende, kan de Directie der Scheepswerf zich gelukkig achten een dergelijke medewerker tot de kern van haar personeel te mogen rekenen. Dhr. Vos bouwde in die jaren, mede aan ruim 230 grootere en kleinere sche pen, werkte met zeer velen samen en menigeen zal aan hem terugdenken als aan een goed chef en prettig collega. Zijn vakbekwaamheid werd ook ge waardeerd en benut op ander terrein n.l. dat der vrijwillige brandweer waar van hij ruim 25 jaar brandmeester is. Ook op kerkelijk en ander terrein maakte de heer Vos zich verdienstelijk. Hij was vele jaren bestuurslid der voor malige Prot. Kiesvereeniging en is ruim 20 jaar Voorzitter der Notabelen van de Ned. Herv. Kerk. Kennende zijn bescheiden en sympa- tieke persoonlijkheid verwachten wij dat het hem op 16 Maart niet aan belang stelling zal ontbreken, en wenschen wij hem nog menig goed jaar toe, zoowel in- als buiten dienst van zijn werkgever. Woensdagmiddag viel het paard van een voerman uit Drunen, toen de ze aan den loswal een wagen met zand geladen had, plotseling dood neer. Een schadepost voor den betrokken|e. daar het paard slechts 5 jaar oud en drachtig was. Bij de damclub werd Maandag j.l. de matchwedstrijd voortgezet en voor een gedeelte beëindigd. De uitslagen waren: Kalden.-de Graag 2-0; Klerks- Nieuwkoop, afgebr.; Bax-Klaren 20; Fitters-Baaijens 02; Verbeek-v. d. Stoep 11. Afgebr. partij: Fitters-Baaijens 02. De volgende matchen hadden het eindresultaat: Timmermans-v. Beijnen 46; Verbeek-v. d. Stoep 28; Fitt- ters-Baaijens 5—5Jonker-v. d. Berg 55. (Wegens ziekte van laatstgenoem de in remise beslist). Van de overigen is de stand: Kalden-de Graag 4-2; Klerks-Nieuw- koop 24; Bax-Klaren 6—2; Nooten- Sluimers 0-6. Maandag a.s. voortzetting om 7 uur in het clublokaal café „Modern". Op het consultatiebureau voor zuigelingen alhier, werden op 7 Maart ter onderzoek aangeboden 23 zuigelin gen en wel uit Heusden 10, Herpt 4, Genderen 4, Wijk 3, Meeuwen 1 en Drunen 1. Naar wij vernemen worden de landbouwers uit deze gemeente in de gelegenheid gesteld tot het afhalen van een aanvrage om een vergunning tot het koopen van hooigras le en 2e snede in 1944, op 13 Maart 1944 ten P.B.H.- kantore alhier 's morgens van 912 uur. Kosten dezes bedragen f 1. Op Woensdag 15 Maart a.s. des avonds 6.30 u. hoopt de Nederl. Herv. Gem. biduur te houden voor het gewas, alsdan hoopt voor te gaan Ds. Eijzenga. Candt. Addink alhier, hoopt Zondag om 10 uur een predikbeurt te vervullen in Raamsdonk-Dorp. Onder leiding van Ds. H. K. van Wingerden hield de Ned. Herv. Meisjes vereen, op Gerêf. grondslag in het gebouw „Elthato" haar jaarverga dering, welke door verschillende be langstellenden werd bijgewoond. Inlei dingen en voordrachten, en zangnummer tjes, wisselden elkaar af. Ds. J. R. Cuperus te Doorn spijk, vroeger predikant der Ned. Herv. Gem. alhier, komt voor op het drietal ter beroeping van een predikant te Delft. Onze vroegere predikant Ds. G. L. Tasseron, thans te Goenga, heeft het beroep» naar Oudwoude en Westergeest aangenomen. Naar wij vernemen worden de landbouwers uit deze gemeente in de gelegenheid gesteld tot het afhalen van een aanvrage om een vergunning tot het koopen van hooigras le en 2e snede in 1944 op 14 Maart 1944 ten Gemeen tehuize alhier des namiddags van 2-4 uur. Kosten dezes bedragen fl. De Candt. H. Dijkstra, hulppre diker te Assen, heeft bedankt voor het beroep der Geref. Kerk alhier. Door den Commissaris der pro vincie is met ingang van 1 Maart 1.1. als tijdelijk waarnemend burgemeester dezer gemeente aangewezen A. W. H. Hogenbosch te Vught. Mej. de Wed. A. de Raad al hier, kwam vorige week zoodanig te vallen, dat zij een been brak. Dr. v. Vuren, die spoedig ter plaatse was acht te overbrenging naar het Ziekenhuis te 's-Bosch noodzakelijk. Door den Commissaris der pro vincie is met ingang van 1 Maart 1.1. als tijdelijk waarnemend burgemeester dezer gemeente aangewezen A. C. M. Schampers te 's-Bosch. Bij de vanwege de Ned. Ver eeniging van Leeraren in de Stenogra fie „Groote" en het Machineschrijven gehouden examen slaagde voor het di ploma Kantoorstenograaf in de Nederl. Taal en voor het diploma Typist, de heer L. Dekker alhier. Donderdag 16 Maart a.s. des avonds te 7 uur hoopt Ds. P. Zandt van Delft in de Ned. Herv. Kerk voor te gaan ten einde Bidstond te houden voor het gewas. Naar wjj vernemen worden de landbouwers uit deze gemeente in de gelegenheid gesteld tot het afhalen van een aanvrage om een vergunning tot het koopen van hooigras le en 2e snede in 1944 op 14 Maart 1944 in café v. d. Maaden te Wijk c.a. des morgens van 10—12 uur. Kosten, dezes bedra gen f 1 In de schoenfabriek der gebr. d. G. alhier is een brutale inbraak ge pleegd. De daders hebben o.a. hun in brekerswerktuigen - op de plaats van den inbraak achtergelaten. Een partij overleder van 120 voet, die in den zwarten handel een waarde vertegen woordigt van ongeveer 25000 gulden, werd gestolen. Verder is een bezoek gebracht aan het varkenshok van" den schoenfabri kant B. te Waalwijk, waar de krulstaart werd meegenomen en tenslotte werd een schaap ontvreemd van v. d. B. Op Maandag 6 Maart 1.1. hield in café Bergeijk de Land- en Tuinbouw- vereen. „Land van Altena" haar jaar vergadering, die slechts matig bezocht was. Met een woord van welkom opende de voorzitter Joh. Daim deze vergade ring. Hij wees op het heugelijke feit, dat deze vereeniging thans 40 jaren be staat; de tijdsomstandigheden laien het echter niet toe, dat feestelijk te her denken. Niet steeds ging het onze ver eeniging voor den wind, maar ook van betere tijden kunnen wüj dankbaar ge wagen, 1943 was ook een voordeelig jaar voor ons. De secretaris H. de Lorm las daar op notulen en 'jaarverslag, waarin de voornaamste feiten weerlegd werden. De inkomsten bedroegen f 13863.69, de uitgaven f 12714,82, batig saldo f 1148.87. De veilingomzet bedroeg f 45129,61 meer omzet ruim f 2400. Met bijna algem. stemmen werdep tot bestuurslid herkozen de heeren Joh. Daim en Ad. v. Vugt. Tot leden der kascommissie 1944 werden benoemd de heeren IJ. M. Kentie en J. G. v. Hoven. Met een gratis-verloting werd deze ge animeerde vergadering gesloten. Donderdag 2 Maart werd in café v. d. Straeten alhier vanwege den Ned. Toeristenbond A.N.W.B. voor le den en andere belangstellenden een Boridsavond gehouden, welke ten doel had de bezoekers meer bekend te ma ken met het verschillend werk van den bond. De avond werd geopend door den heer Chr. v. Rijswijk, Consul van den A.N.W.B. alhier, die de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en het doel van den, avond uiteenzette en den wensch uitsprak dat de avond in. alle opzich ten zou mogen slagen, met als gevolg, dat de aanwezigen een goed inzicht zouden krijgen, van het vele werk op allerlei toeristisch gebied, hetwelk de A.N.W.B. verzorgt. Hij hoopte tevens dat \^le personen 'in deze streek zich als lid bij den A.N.W.B. zouden aan melden. De vertegenwoordiger van. den A.N.W.B. gaf vervolgens in een keurige lezing een. zeer overzichtelijk beeld van de onderdeden op toeristisch gebied waarvoor de Bond, welke nu ruim 60 jaren bestaat, zich al die jaren heeft geïnteresseerd en van de vele voordee- len, welke het lidmaatschap van den Bond voor den toerist biedt. Daarna werd een zeer mooie geluidsfilm ver toond, die eveneens het vele werk van den A.N.W.B. voor oogen bracht. Een en ander vormde een zeer mooie en leerzame avond, \yelke in alle opzich ten waardig maakte het devies van den A.N.W.B. dat ieder weggebruiker lid van den A.N.W.B. behoort te zijn. Tijdens de vergadering gaven zich verschillende personen als lid van den A.N.W.B. op. Bij beschikking van den Secre taris-Generaal van het Departement v.' Landbouw en Visscherij is bepaald dat het in het belang van de uitoefening van de visscherij, aan visschers, die voor zien zijn van een daartoe strekkende ver gunning van het districtshoofd en onder daarin te stellen voorwaarden, zal zijn toegestaan van 1 Maart 1944 tot we- deropzeggens, doch uiterlijk tot en mét 29 April 1944 te visschen met het spie ringdrijfnet in de Waal, bovenwaarts tot dea spoorwegbrug te Zaltbommelde Maas bovenwaarts tot de stuw te Lith, terwijl tevens is bepaald dat de geslo ten tijd voor het visschen met het spie ringdrijfnet in de Zuidhollandsche be nedenrivieren zal ingaan op 30 April 1944. Tevens is bepaald dat aan visschers, die voorzien zijn van een daartoe strek kende vergunning van fiet districtshoofd en onder daarin nader te stellen voor waarden, zal zijn toegestaan t an 1 Maart 1944 tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot en met 29 ^pril 1944, uitsluitend overdag, met de spieringzegen te vis schen in één of meer vaste dreven, ge legen «n de Zuidhollandsche beneden rivieren; de Waal, bovenwaarts tot de spoorbrug te Zaltbommel en de Maas, bovenwaarts tot de stuw te Lith. Bij gehouden aanbesteding werd de levering van 150 kub. Meter grint voor de gemeentewegen opgedragen aan den laagsten inschrijver C. T. de Waal en Zoon te Werkendam voor f 4.83 per kub Meter. Zondagmiddag herdacht de heer H. C. Vos alhier het feit, dat hij ge durende 25 jaar als Ouderling der Chr. Ger. Gem. heeft gediend. De pastor-loei Ds. M. Overduin, sprak allereerst een toepasselijk woord naar aanleiding van 'Psalm 78 vers 3 en 4, waarna de jubi- leerende ouderling de kansel besteeg en een gedachtenisrede uitsprak en de wor ding der Chr. Ger. Gem. alsmede zijn ervaringen gedurende zijn 25-jarige loopbaan schetste. Daarna liet de jubi laris zingen Ps. 105 vers 24 en sloot met een slotwoord en. dankzegging. Zaterdag j.l. had de heer A. M. Visser, Concierglb van. het Gebouw voor Chr. Belangen alhier, het ongeluk bij het verrichten van rijn werkzaam heden, tengevolge de geweldige sneeuw val van Vrijdag op Zaterdag, uit te glijden en zoodanig terecht te komen, dat dr Schols moest constateeren dat 2 ribben gebroken waren. De heer V. was nog maar ternauwernood hersteld van een val, waarbij hij een zware "hersenschud ding opliep. De voorjaarskeuring van stie ren voor deze gemeente zal plaats heb ben te Almkerk op 14 Maart a.s. des namiddags te "2 uur. Zaterdag j.l. deed B. M. I. te Werkendam aangifte bij de Mare- chaussée, dat van zijn kippen er enkele waren gestolen.. Opperw. Lokerse toog op onderzoek. Tijdens het onderzoek kwam vast te staan, dat een, dag tevoren door T. v. O. en P. C. v. O. enkele zakkenn kaf bij I. waren gehaald. Beide van O.'s werden, gearresteerd. Zij beken den de kippen, te hebben gestolen en hadden deze ondergebracht bij P. C. v. O. met de bedoeling om op deze wijze ook eens een. eitje machtig te worden, want „zwart" waren de eieren zoo duur. De beide van O.'s hadden aan I. toe stemming gevraagd om een. enkele zak kaf te mogen halen,. Deze toestemming werd verleend. Nadat de zakken, met kaf waren gevuld, bleef nog juist een gaatje open om een. enkele kip in te duwen. Dit geschiedde dan, ook. Bij I. liepen de kippen voor het grijpen en enkele daarvan, verdwenen in de zakken kaf en verhuisden, zoo naar de Uitbrei ding alhier. Aldaar werden de beesten in beslaggenomen en zullen ter plaatse niet veel eieren leggen. GEVONDEN: te Wijk, een portemon- naie met inhoud. Terug te bekomen bij M. Mans, Korte Steeg C 100, Aal burg. VERLOREN: Dinsdag 7 Maart tus- schen 121 uur, een grijze jongensjas, waarvan de zakken dichtgenaaid waren,, aan auto blijven, hangen rijdende in de richting Veen. Verliezer zeer gedupeerd. Inlichtingen of terugbrengen bij G. v. Kuijk, Polsestraat C 175, Aalburg. MEEGELOOPEN: uit Heusden naar Oudheusden, een zwarte poes met 4 witte pooten en een witte borst. Terug te bekomen bij Corrie Crie- laard te Oudheusden. Over de maand Februari. Geboren: Aleida W., d. van J. B. Verheij en L. v. d. Mandele; Adam M. z. van H. Winkelman en E. Mulder; Jan, z. van N. Kraak en G. Karsten; Marinus, z. van M. Groeneveld en A. E. v. Oosterhout; Helena C„ d. van C. H. de RooijJohannes E., z. van C. J. v. £iooren en E. A. M. Ver hoeven. Getrouwd: W. Nieuwenhuijzen, 21 j. en A. J. Timmermans 19 j.R. Tref fers, 23 j. en J. C. Hulst 21 j. Overleden: H. Chabot, 72 j. wedn. van J. Klootwijk; Adriana W. Pruijssers, 2 w., d. van A. Pruijssers en J. Bogers; W. Kruijf, 69 j. wed. van J. v. d. Schans; H. v. ^Oversteeg, 2 w., z. van H. v. Oversteeg en P. B. Bogers. In het middaguur van 8 Maart zijn formatie's Amerikaansche bommenwer pers met krachtige bescherming van jagers van het Noordwesten uit over de grenzen van het Duitsche Rijk gevlogen. Zij werden door de Duitsche^ luchtver dedigingsstrijdkrachten ononderbroken aangevallen en waren reeds in talrijke kleinere groepen versplinterd alvorens afzonderlijk vliegende toestellen hun doel, de Rijkshoofdstad Berlijn bereikten Hun poging een geconoentreerden terreuraanval op Berlijn te ondernefnen mislukte volkomen. Zij slaagden er niet in een aanvalszwaartepunt te vormen, hun verliezen waren weer buitengewoon zwaar. De Duitsche luchtafweer is er in geslaagd* met bliksemsnel optredende jagers en afweergeschut de vijandelijke formatie's bommenwerpers te grijpen en ze in felle voor den vijand uiterst zware verliezen opleverende luchtgevech ten te verwikkelen. De uiteengedreven formaties, die niet meer in gesloten verband konden op>- treden, werden gedwongen haar bommen voor een groot deel buiten de stad en op open terrein neer te werpen. In en kele stedelijke gebieden veroorzaakten brisant- en brandbommen schade aan woongebouwen. De bevolking leed ge ringe verliezen. voor de 3e periode 1944 (2e helft) 5 MAART-.18 MAART PER BON 11-T2 A Brood of gebak 4 rants. 11-12 B Brood of gebak 1 rants. 11-12 Beschuit, brood of gebak 1 rants. 058-059 Alg., Brood, bloem of gebak 1 rants. 060 Alg., Havermout 250 gram D 21 Reserve, Gort 250 gram E 21 Reserve, Rijst of Gort 250 gram 11 A Boter, Boter 125 gram 11 B Boter, Bak- en Braadvet 100 gram 12 A, 12 B Boter, Margarine 125 gram 10 B Boter, 20 pi. of magere Kaas 250 gram 061 Alg., 20 pi. of magere Kaas 100 gram 11 Melk ls/i liter D 22, E 22 Reserve, Melk 51 liter 11 Taptemelk l3/* liter 11-12 A Vleesch 100 gram 11-12 B Vleesch 25 gram 11-12 Aardappelen 2 kg. 11-12 Toeslag, Aardappelen 1 kg. 062 Alg., Suiker 500 gram 063 Alg., Jam 250 £ram 064 Alg., Koffiesurrogaat 250 gram 065 Alg., Vervangingsmiddelen 1 rants. 11 Versnap., Choc, of suikerw. 150 gram 11-12 Tabak, Sigaren, Tabak of Cig. 1 rants. 050 Alg., Eenheidszeep 1 rants. 049 Alg., Waschpoeder 250 gram C 18, D 18, E 18 Res., Waschpoeder 250 gram E19 Res., Toiletzeep 1 rants. Op deze bonnen mag reeds op 4 Maart worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. Alle bonnen zijn 14 dagen geldig, uitge zonderd 10 B, 12 A, 12 B (Boter) 5 Maart t.m. 15 April. Bon 11 Aardappelen en 11 Toeslag, 5 t.m. 11 Maart. Eerstvolgende bonaanwijzing op 19 Maart voor alle artikelen, uitgezonderd Vervangingsmiddelen en Kinderdrank- poeder op 2 April. Koffiesurrogaat op 16 April. R01 Tabak, Scheerzeep 45 gr. Petroleum 19 en 20, bonkaart U403, T.liter 54, 55, 56,57, 58, bonk. S 121 verl., 1 liter per bon 65 en 66, bonkaart S 221, 1 liter Brandstoffen 23 B.V. 1 eenheid 11 t.m. 18 K.F. 1 eenheid Periode 5 t.m. 8 brandstoffen 1 eenheid 29 April 1 April 31 Maart 31 Maart 30 April 30 April 30 April Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. Uit het hoofdkwartier van den Führer 8 Maart (D.N.B.). Het Opperbevel van de Duitsche Weermacht maakt bekend: Ten Zuidwesten van Kriwoi Rog du ren de verbitterde gevechten met de in onze linies binnengedrongen sterke vijandelijke strijdkrachten voort. Eigen formaties infanterie en tanks hebben ten Westen van Kriwoi Rog in hevige te genaanvallen vijandelijke gevechtsgroe pen uiteengeslagen en tijdelijk verloren gegane stellingen heroverd. Ten Westen van Kirowograd 'zijn de bolsjewisten na felle artillerievoorbereiding weer tot den aanval overgegaan. Zij werden met zware verliezen aan dooden en gewon den teruggeslagen. In het geb.ed van. Swenigorodka en Sjepetowka-Jampol zijn onze troepen nog steeds in zware wisselvallige ge vechten gewikkeld. In de laatste drie 'dagen zijn, hier 357 vijandelijke tanks vernietigd. Tusschen Beresina en Dnjepr. zijn nieuwde aanvallen van de bolsjewieken mislukt. 'Aan den autoweg Smolensk-Orsja zijn dok gisteren weer alle doorbraakpogin gen van verscheidene bolsjewistische di visies met schitterenden steun van onze slagvliegers voor onze stellingen uit eengeslagen. Duizenden dooden lig gen voor onze linies. In het Noordelijke deel van het Oos telijke front heeft de vijand in verschei dene sectoren tevergeefs aangevallen. Bij Narwa hebben onze tegenaanvallen ondanks taaien vijandelijken tegenstand verdere vorderingen gemaakt. Bewegin gen en concentraties der bolsjewieken werden door artillerievuur uiteengesla gen. POSTZEGELS BUITEN GEBRUIK. Alle postzegels, voorzien van de beel tenis der Koningin, de postzegels met guilloche-opdruk, de herdenkingspostze gels Prins Willem van Oranje, de lucht postzegels van 40 en 75 cent, f 1.50, 4.50 en f 7.50 en de briefkaarten, brief omslagen en pos'tbladen, voorzien van een afdruk van een dezer zegels (al dan niet met overdruk) worden 1 April 1944 buiten gebruik gesteld en voor de frankeering waardeloos. Van 1 April tot en met 30 Juni e.k. kunnen nog voorhanden gave en on geschonden exemplaren van deze uit giften geruild worden tegen gangbare waarden. VERGEETACHTIGE DAME. Een 2-tal dames reisden van Eindho ven naar Utrecht. Nadat zij in Utrecht den trein hadden verl(aten, kwam een, van haar tot de ontdekking, dat zij haar handtashje, inhoudende een bedrag, van f 1400, een schuldbekentenis van f 2000, zeven gouden ringen, stamkaar ten en distributiebescheiden in den trein had laten liggen. Bij navraag bleek, dat een jongeman zich over het handtaschje had ontfermd om „er mee naar den stationchef te gaan", Daar moet hij ech ter nog verschijnen. HIJ WILDE GAAN TROUWEN. Een inwoner van Drunen, de land bouwer W. v. D., wilde gaan trouwen. Om deze gebeurtenis te vieren ruilde hij 80 kg tarwe tegen drank, welke hij betrok van een zekeren G. Timmermans te Waalwijk. De transactie lekte even wel uit, met als gevolg dat de politie ingreep en tegen v. D. uit Drunen pro cesverbaal opmaakte omdat hij de tar we clandestien had afgeleverd en tegen Timmermans uit Waalwijk, omdat hij de tarwe onbevoegd voorhanden heeft ge had! Het tweetal stond terecht voor den Economischen Rechter te 's-Bosch die aan allebei een geldboete oplegde I van f 50 subs. 10 d. h.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2