VERBAND BONNENLIJST A. VERSCHUUR-BAERT Gevonden en verloren voorwerpen Officieële Berichten Plaatselijk Nieuws LET OP1I Rechtzaken Burgerlijke Stand Binnenland MIDDELEN behoren nü in ieder huis gezin aanwezig te zijn. HELDENGEDENKOAG OP DEN GREBBEBERO. HEUSDEN. AALBURG. AMMERZODEN. BENEDEN-LANGSTRAAT. DUSSEN. 's-GRAYENMOEB GENDEREN. SLEEUWIJK. VEEN. WIJK EN AALBURG. WOUDRICIIEM. WERKENDAM. Bonnen welke vervallen KANTONGERECHT 's BOSCII. ANDEL. Diverse artikelen Geldig t.m DROGISTERIJ BOTERMARKT 0 84 - TEL. 72 - HEUSDEN. BRANDSTOF KOOKDOELEINDEN Personen, die voor de bereiding van hun warme maaltijden uitsluitend op vaste brandstoffen zijn aangewezen, krui nen tot en met morgen Zaterdag bij de distributiediensten een aanvrage in dienen voor een bonkaart U 405 voor vaste brandstoffen voor kookdoeleinden. Hierbij moet worden gebruik gemaakt van de aanvraagformulieren MD 323-03 (voor gezinshoofden) en MD 323-04 (voor alleenwonenden.) Schippers en schippersknechten kun nen voor de verstrekking van brandstof fen voor kookdoeleinden slechts in aan merking komen, indien zij al dan niet met hun gezin aan boord wonende, aldaar de warme maaltijden bereiden en hiervoor uitsluitend op het gebruik van vaste brandstoffen zijn aangewezen. Zij dienen zich hiertoe tot den dis tributiedienst van hun ligplaats te wen den met het grijze of bevrachtingsboek je, waarin de aanteekening van den be vrachtingscommissaris of diens agent voorkomt, dat de schipper of schip persknecht al dan niet met zijn gezin aan boord woont. Heeft de betrokkene geen bevrachtingsboekje, dan dient hij een afzonderlijke verklaring van den be vrachtingscommissaris of agent over te leggen. Daarna vult hij het aanvraagfor mulier MD 323-03 respectievelijk MD 323-04 in. De distributiedienst zal aan den betrokkene vervolgens de brandstof- fenkaart U 405, dan wel van een nog nader te bepalen datum af, de hem toekomende rantsoenbonnen uitreiken. EXTRA ZEEP EN WASCHPOEDER VOOR VUILEN ARBEID. Personen, die z.g. vuilen arbeid ver richten, komen voor een tijdvak van 2 distributieperioden, in. plaats van 2 maanden, voor extra rantsoenen zeep in aanmerking. Zij zullen derhalve dit maal van 19 Maart tot 13 Mei 1944 extra rantsoenen zeep ontvangen. Zij moeten hiertoe op een, door de distri butiediensten, te bepalen dag in de week van 12 tot 19 Maart a.s. een, aanvraag formulier afhalen. Dit aanvraagformu lier dienen zij in de week van 19 tot 24 Maart a.s. wederom in te leveren. Belanghebbenden worden voorts verwe zen naar de publicatie van den plaat selijken distributiedienst. DE NIEUWE BONNEN VOOR HUIS BRANDVERBRUIKERS. Ten vervolge op het kortgeleden ver schenen bericht wordt bekend gemaakt dat van 16 Maart tot en met 30 April 1944 de met „Brandstoffen Een eenheid periode en idem 10" gemerkte bonnen recht geven op het koopen van één een heid vaste brandstoffen, met uitzonde ring van fabrieksturf. De hier bedoelde bonnen zijn uitgereikt aan de zgn. klei nere huisbrandverbruikers, - welke door de brandstoffen,commissies zijn geclas sificeerd in de groepen B, C, D of E- rood, resp. in de groepen X tot en met XVI en „Woningen CV". De groótere huisbrandverbruikers in de groepen B, C, D en E-rood, dat zijn zij, die van de brandstoffencommissie, waaronder zij ressorteeren een identi teitskaart hebben ontvangen, worden bin nenkort door den plaatselijken distribu tiedienst opgeroepen, ten einde op een door dezen dienst nog nader bekend te maken dag de toewijzingen voor de 9e en 10e periode in ontvangst te nemen; een eventueel hierop' reeds verstrekt voorschot zal uiteraard worden verre kend. Ook de hier bedoelde toewijzin gen gevten, geen recht op het betrekken van fabrieksturf. Ten slotte wordt ^r de aandacht op gevestigd, dat voor het stookseizoen 1943-1944 ten behoeve van de genoemde verbruikers geen verdere bonnen zul len worden, geldig verklaard, resp. geen verdere toewijzingen zullen worden ver strekt. OOK DIT JAAR VERSTREKKING VAN VITaMINE-C-TABLETTEN Dat ónze voeding in dezen tijd van het jaar over "het algemeen minder rijk is aan vitamine-C, mag langzamerhand bekend heeten. Ook dit jaar is men er op bedacht geweest tijdig bijzondere maatregelen te treffen om in het voor jaar over te kupnen gaan tot gratis verstrekking van vitamine-C-tabletten. Daar slechts wordt beschikt overeen beperkte hoeveelheid, zal de uitreiking der tabletten, evenals vorige jaren, be perkt moeten blijven tot de categorieën personen, die aan vitamine-C het mees te behoefte hebben. Voor de gratis-verstrekking zullen al lereerst in aanmerking komen de leerlin gen der scholen voor lager- en voorbe reidend lager onderwijs. De gemeente besturen gullen hun onder schooltijd 3 tabletten per week doen uitreiken. In de tweede helft van. Maart zal met de voorziening van deze groep een aan vang worden gemaakt. Zij zal waar schijnlijk gedurende 12 weken kunnen geschieden. De tweede groep vormen de aanstaan de en jonge moeders. Al die vrouwen van wie in de periode tusschen 20 Mrt. 1944 (eersten dag) en 8 April 1944 (laatsten dag) kan worden vastgesteld, dat zij ten minste in de 5e maand der zwangerschap zijn, zullen zich in deze periode van een betreffende verklaring van den behandelenden arts of de be handelende vroedvrouw moeten voor zien. Bij de plaatselijke distributiediens ten ontvangen zij in de periode 20 Mrt. tot 8 April 1944 op vertoon van deze verklaring en. de eigen stamkaart, tegen ontvangstbewijs gratis 72 tabletjes vita- mine-C, berekend op het gebruik van één tablet per dag. Voorts kunnen voor jonge moeders, wier (jongste) kind is of wordt geboren tusschen 1 Dec. 1943 (eersten dag) en 8 April 1944 (laatsten dag) op ver toon van de stamkaart van de moeder en die van den pasgeborene bij de zelfde distributiediensten en gedurende dezelfde periode, te weten tusschen 20 Maart 1944 en 8 Alplril 1944, eveneens gratis 72 tabletjes in ontvangst wor den genomen. Verder zullen belpiaalde groepen ar beiders de tabletten ontvangen. Met de leiding van de daarvoor in aanmerking komende bedrijven zal worden overeen gekomen, dat de tabletten gedurende een bepaald aantal weken op het bedrijf aan de arbeiders worden verstrekt en door hen genuttigd. Tenslotte zal de jeugdige bevolking van opvoedingsgestichten, internaten en weeshuizen in de verstrekking der ta bletten deelen. Het is gewenscht, dat alle groepen ook thans weer een goed, dus ruim gebruik van de geboden gelegenheid tot het opnemen van .vitamine-C maken. Het is voor. alle betrokkenen van het grootste belang. Om het volle profijt van de geboden gelegenheid te trekken, dienen de volgende aanwijzingen opge volgd te worden. Men lette er op, dat de vitamine-C- tabletten zorgvuldig worden bewaard, daar anders de gebruikswaarde achter uitgaat. Bewaring op een donkere, koe le en droge plaats in de oorspronkelijke verpakking of in donker gekleurde dro ge fleschjes wordt aanbevolen. Men dient ze voor de nuttiging niet op te lossen, fijn te maken of door voedsel te mengen, aangezien de tabletten dan zeer veel van hun waarde inboeten. Eenvoudige nuttiging, desgewenscht te zamen met wat water, is de aangewe zen weg. VARKENS VAN 25 K.G. OF MEER. Onlangs jverd medegedeeld, dat big gen en loopers tot een gewicht van 50 kg ook zonder dat hiervoor een ver gunning aanwezig was, tot 1 Maart op het bedrijf mochten zijn, resp. mochten worden verhandeld. Voor elk varken van 25 kg of meer, dat thans nog op het bedrijf van de varkenshouders wordt gehouden, moet echter een mestcontract zijn afgesloten of een vergunning tot het aanhouden van een huisslachtingsvar- ken of een opfokvergunning getoond kunnen worden. Indien na 12 Maart'nog varkens op het bedrijf worden aange troffen, zonder dat de hiervoor bedoelde vergunning aanwezig is, wordt tot in beslagneming van het betreffende var ken overgegaan. Slechts hij, wiens hoofd beroep in den, land- of tuinbouw ligt, alsmede de land- en tuïnbouwarbeiders kunnen in aanmerking komen voor een vergunning tot het aanhouden van een huisslachtingsvarken. of voor het afslui ten van, een mestcontract 1944. VERKOOP VAN RIJSHOUT. Alle hakkers van rijshout zlijn ver plicht het door hen geoogste rijshout voor 1 Mei 1944 te verkoopen aan den z.g.n. erkenden rijshouthandelaar. Deze verplichting geldt niet voor bakkers, die zelf als rijshouthandelaar zijn erkend. Het vervoer van rijshout mag voortaan slechts plaats vinden onder dekking van een geldig geleidebiljet. TERUGLEVERING VAN ONDER- MELK EN/OF KARNEMELK NAAR DE BOERDERIJ. Het Bedrijfschap voor Zuivel maakt bekend, dat met ingang van '19 Maart e.k. tot en met 1 October 1944, d£ fabrieken, welke melk van veehouders ontvangen, maximum 25 pCt. onder- (en/of karnemelk van de hoeveelheid .n een, week doo: veehouders geleverde melk ter beschikking behooren te stel len aan de veehouders melkleveranciers De veehouders behoeven bedoeld per centage niet op te nemen. Zij kunnen de hun toekomende onder- en/of kar nemelk geheel of gedeeltelijk ook aan de fabriek laten. Het is de fabriek echter niet toege staan deze hoeveelheid dan aan een andere veehouder over te dragen.. Men dient er verder rekening mede te houden, dat de fabriek den eenen dag wat meer moét terugleveren dan den anderen dag. Immers de onder- melk kan wel eens niet geschikt zijn voor consumptie of voor indistrueele verwerking of kan in verband met ver- voersmoeilijkheden niet aan de fabriek afgehaald worden. Tevens is het aan de fabriek niet toegestaan de hoeveelheid die in de eene week minder teruggeleverd wordt de daaropvolgende week bij te leveren. Tijdens de plechtigheid op den Grebbeberg ter gelegenheid van den Heldengedenkdag legt de Leider een krans CNF/Clno/Pax m Op de doodstille hoogte van den Grebbeberg, daar waar de graven gedol- venn. werden van "Mei 1940, waar 'Neder- landsche en Duitsche soldaten rusten, kwamen Zondagmorgen velen samen om de gevallenen te eeren. Voor eeriige oogenblikken stond men stil bij de offers die gebracht waren en wilde men de soldatenn. gedenken, die hun leven lieten. De plechtigheid droeg een eenvoudiger karakter dan die van het vorige jaar, maar de belangstelling was niet minder groot. Omstreeks tien uur in den mor gen vulden de paden van het kerkhof zich met talrijke geuniformde mannen. Het zonlicht ontbrak ditmaal en geen rijkdom van voorjaarslicht werd over de graven Uitgegoten.. Donkere wol ken hingen boven den doodenakker, maar toch waren er de bloemen en de klanken van een muziekkorps, klanken, die over de berghoogte verstierven als symbolen van leven en eerbied. Bij het monument tegenover den ingang van het kerkhof werd een open rechthoek geformeerd van diverse eereformaties en vertegenwoordigers van weermacht staat en partij. In den linkervleugel was het muziekkorps van de Waffen-SS op gesteld. Terwijl de belangstellenden en for maties in plechtige stilte het opgen- blik van den aanvang afwachtten, klon ken commando's. De Rijkscommissaris dr. Seyss-Inquart, in gezelschap van hooge Duitsche gasten en van den Lei der Mussert betrad den doodenakker. De SS-Obergruppenführer Demelhüber luitenant-generaal der Waffen-SS, heeft Jiierna een rede uitgesproken, waarin hij den strijd van het Duitsche volk her dacht. Hij zeide, dat het geheele Duit sche volk staat aangetreden voor het be slissende oogenblik. Hij herdacht cie dooden met enkele woorden, waarna het muziekkorps „Ich hatte einen Ka meraden" speelde. Kransen werden neer gelegd o.a. namens den Wehrmachtbe- fehlshaber, den Rijkscommissaris, Mus- se rf, de Weermacht en de partij. Vervolgens werd een driewerf Sieg Heil uitgebracht op den Führer aller Germanen, waarna nog de volksliederen werden gespeeldDeutschland über al les, het Horst Wessellied en ten slotte het Wilhelmus. Nadat deze klanken, over den doodenakker verstorven waren, wer den nog eenmaal commando's uitgespro ken. De formaties stelden zich weer in het gelid en de autoriteiten verlieten den doodenakker. Een korte, maar toch ontroerende plechtigheid had zich weder om op dit heldenkerkhof voltrokken. Crt. Woensdagavond trad in het „Wapen van. Amsterdam" voor het Nut op het Frits Bouwmeester Ensemble. Ook een groot aantal niet-leden was opgekomen om van de kunst van het bekende ensemble, dat hier een goeden naam heeft verworven, te genieten. De verwachting dat ons ook thans weer een aangenamen en genotvollen avond te wachten, stond, werd niet be schaamd. Met gespannen aandacht werd het spel dat in voordracht en, tooneel werd gegeven, gevolgd en, telkens klonk een luid applaus na ieder optreden. Het einde was er voor men er erg in had en voor de talrijke aanwezigen veel te snel. Het publiek stemde in met de woor den van dank, die de heer Knoop, voorzitter van het Nut, aan het slot aan den, heer en mevrouw Bouwmeester bracht. Uitslagen matchwedstrijd van Maandag j.l. bij de damclub V.D. Kalden-de Graag 02 (Stand 44). Nooten-Sluimers 02 (Stand 08). Afgebroken partijen: Nieuwkoop-Klerks 20; Klerks-Nieuw- koop 02 (eindstand 82 voor N.) Bax-Klaren 02 (eindstand 64). Maandag a.s. worden, de laatste par tijen gespeeld, n.l. Kalden-de Graag en Ncoten-Sluimers. Voor den wedstrijd om het persoon lijk kampioenschap van N.-Br. 1944 zijn 18 inschrijvingen binnengekomen. Krach tens het wedstrijdreglement mogen er slechts 12 deelnemers toegelaten wor den. Op de jaarvergadering welke op 26 Maart a.s. te Tilburg gehouden wordt z|i worden uitgemaakt, welke deelne mers moeten afvallen,. Van de Heus- densche club hebben ingeschreven: J. C. P. Kalden, A. Nieuwkoop en A. de Graag (titelhouder.). Op den Biddag, die a.s. Don derdag 23 Maart alhier zal worden ge houden, hoopt voor de Ger. Gem. op te treden Ds. v. d. Berg uit Krabbenr dijke en wel des voormiddags 10 uur, des namiddags 2.30 uur en des avonds 7 uur. ALMKEHK. Na in 4 jaar tijds niets van hun zoon en, broeder, die in Indië vertoefde, te hebben vernomen, ontving de fam. W. Paans alhier, van het Roode Kruis bericht, dat deze zich in goeden wel stand bevind. Men kan zich indenken, dat de familie met dit bericht zeer verheugd was. Op de j.l. Dinsdag alhier ge houden voorjaarsst'.erenkeuring werden 24 stuks aangevoerd, waarvan er 14 werden goedgekeurd en, wel een stier van Gebr. C. Boender, Wed. Ant. van Krimpen, J. Achterberg, G. S. Verhoe ven en 2 stuks van Adr. v. d. Stelt allen te Dussen.. Een van H. M. v. Arkel te Sleeuwijk, C. Vink te Woudri- chem, B. v. d. Dag te Werkendam en een van A. C. v. Breugel, J. Dekker, Ant. Verschoor, M. Verschoor en W. Snoek allen te Almkerk. Dinsdagavond vierde de Herv. Meisjesvereeniging .Arbeid Adelt" alhier onder groote belangstelling in de zaal v. Dijk haar aangekondigd jaarfeest. Na gebruikelijke opening door Ds. v. Krugten, werd het programma op keu rige wijze afgewerkt, zoowel samenspra ken als voordrachten en in het bijzonder de zangnummers, welke onder leiding van óen heer Schouten werden ten beste gegeven, vielen, zeer in den smaak. Te ongeveer 10 uur sloot Ds. v. Krugten met dankgebed. Vrijdag werd alhier onder groo te belangstelling 'kerkelijk het gouden priesterfeest gevierd van onzen bemin den herdereden. Z.Eerw. Heer Pastoor Is. Trienekens (O.F.) De dag werd be gonnen met een algemeene H. Commu nie, waarna een plechtige H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen, waar onder de WelEerw. Pater Aloysius Boe- wes O.F.M. de feestpredicatie hield. Alhoewel onvoorbereid, schetste Z. Eerw. in gloedvolle bewoordingen, al les wat deze herder voor het belang van zijn parochie heeft gedaan. Als de tijdsomstandigheden het toelaten zal over eenigen tijd dit feest op een groot- schere wijze worden herhaald. Dat het dezen dag den gevierden jubilaris niet aan belangstelling heeft ontbroken, Iaat zich begrijpen, temeer nog daar Am- merzoden al meer dan. drie eeuwen on- 'der de geestelijke leiding der Francis- kaansche Minderbroeders heeft gestaan. Allerwege ziet men in deze streek, nu men kan verwachten dat de eigenlijke winter voorbij is, bet winter koren welig te voorschijn komen en zooals het zich laat aannzien is er een ./eer goede verwachting van den roggeoogst inzonderheid. Zag men vorig jaar reeds half Maart het vee -al in de wfeide, tfians liggen de graslanden nog dor en kaal en is er zelfs nog geen gezicht op versch voer voor den veestapel, niettegenstaan de allerwege de voorraad hooi en stroo ontoereikend is. In het gezin van den daglooner C. A. Colijn alhier, werd een drieling geboren. Het drieling bestaan uit drie jongens, die ieder ongeveerd kg wegen. Zoowel de moeder als het drieling ma ken het goed. Groot was de belang stelling en de blijken van medeleven. Als bijzonderheid kan nog vermeld worden, dat dit in deze gemeente het laatst is voorgekomen den 22sten Augus tus 1849, 2 zoons en 1 dochter van Leendert Rouw te Dussen. Toen dezer dagen de landbou wer A. Borstlap Az. zich even ophield inn de koperslagerij van den heer Cor- nelisse onder Dongen, wist een handige dief zijn rijwiel weg te nemen. Later werd het teruggevonden, ontdaan van de binnen- en buitenbanden in een der tuinen van den bloemist v. d. Dussen. Op Dinsdag 21 Maart des avonds om 7 uur, hoopt in de Ned. Herv. Kerk, voor de Herv. J. V. „Eere zij God", alhier, op te treden Ds. Eijsen- ga uit Bab.-Broek. Niemand verzuime deze xlienst bij te wonen, vooral voor de jeugd is zulk een avond zeer be langrijk. De hengst, aangekocht door de landbouwers J. v. d. Heuvel en J. C. v. d. Beek alhier, is te Utpecht goed gekeurd en opgenomen in het stam boek en werd in de premie van de 3- jarigen, 2e geplaatst. Op de Provinciale keuring in Noord-Brabant behaalde hij een len prijs en werd hem f 600 invoer- premie toegekend. Op 'het postkantoor alhier, werd ten gunste van de Spaarbank in de maand Febr. een bedrag van f 5078,37 ingelegd en terugbetaald f 2062.90. Op 1 April a.s. hoopt de oud ste inwoner dezer gemeente, de heer D. Dekker zijn 99sten verjaardag te vieren. Dinsdagmorgen had Mej. J.den H. het ongeluk, doordat zij door een windruk werd gegrepen, met haar rij wiel van den dijk te vallen. Zij bezeer de zich hierdoor zoo ernstig, dat de ontboden geneesheer overbrenging naar het ziekenhuis te Gorinchem noodig achtte. Vrijdagavond had de echtge- noote van den heer C. van 't Verlaat het ongeluk van den zoldertrap te val len. Met een paar gebróken ribben en been, werd zij in het ziekenhuis te Raamsdonksveer opgenomen. Ds. J. J. Poot te Ameide en Tienhoven heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. Op Donderdag 23 Maart a.s. des nam. 2.30 en. des avonds 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan Ds. v. d. Woestijne van Ridderkerk tot het houden van een biddag. Naar we vernemen zal de Heus- densche Tooneelvereen. op Zaterdag 25 Maart a.s. in het Vereenigingsgebouw alhier een uitvoering geven. Opgevoerd zal worden „Het Spook van de Vrij- burcht", blijspel in drie bedriijlven, door Mar. Janssen en Gerartd Nielen. Het echtpaar Gornelis Viveen- Johanna Baks alhier herdacht Vrijdag j.l. onder zeer véél blijken van belang stelling zijn 50-jarige Echtvereeniging. Donderdagavond j.l. werd in het gymnastieklokaal der school van wege de christelijke school in de Ves ting een ouderavond gehouden, welke goed bezocht was en onder leiding stond van, het Hoofd der school, de heer W. G. v. 'd. Heetcamp. Door teer lingen van de school werden verschil lende zangstukjes en voordrachten ten beste gegeven, terwijl in de pauze ge legenheid bestond voor het bezichti gen vfh. het werk van de leerlingen, waarvan door de aanwezige ouders en andere belangstellenden een dankbaar gebruik werd gemaakt. In verband met het gevorderde uur moest het door het Hoofd der school te houden referaat over het onderwerp „D(e bond van drie" tot een volgende gelegenheid wor den uitgesteld. Een, en ander vormde een prettige avond. De aandacht van. belanghebben den wordt er op gevestigd dat de Se cretaris-Generaal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Cul tuurbescherming heeft bepaald dat het slot „Loevestein" voor het publiek niet meer toegankelijk zal zïjh. -Tot onderwijzeres aan de bijz lagere school in de Vesting alhier is benoemd Mej. G. J. Bunt uit Dordrecht. Met ingang van 15 Maart is aan den Kassier-Waardemateriaal van het Distributiekantoor alhier, J. v. d. Boom, eervol ontslag verleend, in ver band met het aanvaarden van een ande re betrekking. In de middaguren van Woensdag j.l. nam op het Distributie kantoor het personeel afscheid van den vertrekkenden kassier, v. d. Boom werd allereerst toegesproken door den leider van den Distributiekring Almkerk, den heer de Graaf, die den kassier prees om zijn accuratesse. Vervolgens voerden nog het woord de Agent van het bij kantoor Werkendam, benevens diverse andere personen en werd hem een bu reaulamp aangeboden. Na afloop dankte v. d. Boom de sprekers voor "de tot hem gjèrichte vriendelijke woorden en voor het cadeau, v. d. B. is ruim 2 jaar werkzaam ge weest bij den distributiedienst, waar van bijna een jaar als kassier. Het personeel van het kantoor Wer kendam ziet zijn kassier noode vertrek ken. Op Donderdag 9 Maart j.l. des nam. half acht, had in de Nutszaal alhier de slotavond plaats voor leden en geïntroduceerden van het Departe ment Werkendam der Mij. tot Nut van 't Algemeen. De heer W. G. de Waard opende als voorzitter deze avond. Opgevoerd werd door het tooneelgezelschap „De Haghespelers", het tooneélstuk „Liefde op de Boerderij" (De 'vrome Leugen"), spel in drie bedrijven, door Jac. Ballings, waarvan de handeling plaats vindt op een kleine boerenhoeve in een dorpje in de Belgische Kempen. Er werkten o.a. mede Roosje Kohier, Mien v. d. Lugt-Melsert, Ko van Sprinkhuizen, Rie Wieland, Nico Steenbergfen e.a. beken de spellers. Het mooie tooneelstuk bracht door het uitmuntende spel van despe- op Zaterdag 18 Maart. 11-12 Brood. 11-12 Beschuit. 058-059 Brood, bloem, gebak. 060 Havermout. D 21 Reserve Gort. E 21 Reserve Rijst of Gort. 11 A Boter. 11 B Bak- en Braadvet. 061 Kaas. 11 Melk en taptemelk. D 22, E 22 Reserve, Melk. 11-12 Vleesch. 11-12 Aardappelen en toeslag aardapp. 062 Suiker. 063 Jam. 064 Koffiesurrogaat. 065 Vervangingsmiddelen, ll Versnaperingen. 11-12 Tabaks waren. 050 Eenheidszeep. 049 Waschpoeder. C 18, D 18, E 18 Res., Waschpoeder. E 19 Res., Toiletzeep. Iers dikwijls een traan in het oog, welke traan dan weer verdween en plaats maakte voor een lach, wanneer de fi guur van Gieleken, de schapenboer, op de planken kwam, welke rol vertolkt werd door Ko van Sprinkhuizen. Dit tooneelstuk is een succes geworden waarop de Nutsleden met genoegen kunnen terugzien, en waarschijnlijk zal het volgend jaar het tooneelgezelschap met één, misschien zelfs met twee too- neelstukken. weer voor het Nut optre den, waarvan door hetgeen wij van de Haghespelers weten, het succes dan ook verzekerd zal zijn. De collecte, gehouden in de Chr. Geref. Kerk, tijdens den Bidstond voor het Gewas bracht ruim f150 op, -Zaterdagavond 11 Maart had in de Nutszaal het optreden plaats van het bekende tooneelgezelschap „Willem Hart", dat opvoerde het tooneelspel in drie bedrijven van Henk Bakker „Dok ter Bavino". De figuur van „Dokter Bavino", welke door Willem Hart ver tolkt werd, was schitterend. Het is echter betreurenswaardig, dat het .Werkendamsche Zaterdagavondpu- bliék zich niet correct gedraagt. Wan neer de spelers uit hun rol moeten vallen om het publiek om stilte te ver zoeken, wat herhaalde malen voorkwam, is dit wel het toppunt. Het is dan, ook te hopen, dat dit in, het vervolg niet meer voorkomt en het publiek wat meer stilte in acht neemt. Toen de expediteur J. v. Poe- derooijen dezer dagen, met zlijn vracht auto geladen met pakken geperst stroo vanuit den Werkenschendijk alhier de Kruisstraat in wilde rijden, kwamen de voorop de auto liggende pakken tegen het op den hoek Werkenschen- dijk-Kruisstraat-Hoogstraat staande ver keersbord van de ANWB aan, tenge volge, waarvan de paal, waaraan, aet bord bevestigd was, afknapte en, op den grond viel. Toevalligerwijze stond aldaar de kruidenier I. Paans, die het zware bord op zijn rug kreeg. Hij werd tegen den, grond gesmakt en bekwam daardoor een ernstige bloedwonde aan zijn rechterhand. De ontboden genees heer constateerde dat P. zijn rug had bezeerd. Zijn toestand is tljans rede lijk wel. GEVONDENeen Bruine Alpinomuts. Terug te bekomen bij Bert Vos, Korte Steeg C 109, Aalburg. GEVONDENnabij de Draaibrug, een wollen kinderwantje. Terug te bekomen aan, het bureau van dit blad. GEVONDENeen beige want. A. Paans, Slikstraat 14, Werkendam. GEVONDEN: een bosje kleine sleu tels. W. Verschoor, Kruisstraat 55, De Werken. GEVONDEN: een zwart kinderwant je. Wed. Braun, Uitbreiding 22, Werkendam. GEVONDENeen bankbiljet en een portemonnaie met inhoud. Terug te bekomen bij den Postcom- mandant te Wijk. VERLOREN: vanaf Laantjesstoeptot Sleeuwijkschendlijk, een dameshorloge. Tegen beloon,ing terug te bezorgen bij J. v. Wijk, Sleeuwijkschendijk, De Werken. VERLORENeen ring met sleutels, met opschrift „Souvenir". Tegen belooning terug te bezorgien bij C. B. van Driel, Hoogstraat, Werkendam. VERLOREN: een blauwe jongens- want. Tegen belooning terug te be zorgen ,J?ij A, v. Pelt, Hoef 293 te Sleeuwijk. VERLORENtusschen Baan Dussen en Kom Almkerk, een handbeschermer van de fiets. Tegen belooning terug te bezorgen bij J. v. Suijlekom, A 27a, Dussen. Terug te bekomen bij de Mare- chaussée-kazerne te Heusden, een kin dersleetje. Zitting van Woensdag 16 Maart. VisscherijwetT. W., Woudrichem vrijspraak. Visscherijwet: T. v. B. en W. v. B., beiden te Dussen ieder f 30 of 30 d. plus v.v. Alg. Regl. Vervoer: A. C. M. v. E., Waalwijk f 5 of 5 d. Geen voorlicht: G. G., Almkerk f3 pf 3 d. Aanrijding: H. d. W., Wijk en Aal burg, vrijspraak. Geen blauw licht: Y. d. W., Wer kendam f 15 of 15 d. plus v.v. Hond los laten loopen: P. A. V. De Werken f 15 of 15 d. Rijwiel onbeheer laten staan: C. E. v. L.-B., De Werken en Sleeuwijk f 3 of 3 d. Over de maand Februari. Geboren: Daniël L., z. van Adr. Verwijs en P, Probst; Aleida E. H. d. van J. W."Verbeek en J. D. Bonis; Jan C„ z. van W. v. Noorloos en W. Naijen; Alberta H. C., d. van T. Smits en J. N. v. Lier. Overleden: Joost v. Wijngaarden 4 maanden. voor de 4e periode 1944 fle helft) 19 MAART - 1 APRIL per bon 13-14 A Brood of gebak 4 rants. 13-14 B Brood of gebak 1 rants. 13 Beschuit 1 rants. 14 Beschuit, Kindermeel, havermout, gort of voedingssuiker 621/s gram 073-074 Alg., Brood, bloem of gebak 1 rants. 075 Alg., Peulvruchten 250 gram D 25 Reserve, Gort 250 gram E 25 Reserve, Rijst of Gort 250 gram 076 Alg., Vermicelli 100 gram 13 A Boter, Margarine 125 gram 13 B Boter, Bak- en Braadvet 100 gram 077 Alg., 20 pi. of magere Kaas 100 gram 13-14 Melk is/4 liter 13-14 Taptemelk ls/4 liter 13-14 A Vleesch 100 gram 13-14 B Vleesch 25 gram 13-14 Aardappelen 2 kg. 13-14 Toeslag, Aardappelen 1 kg. 078 Alg., Suiker 500 gram 079 Alg., Jam 250 gram 13 Versnap., Choc, of suikerw. 150 gram 13-14 Tabak, Shagtabak, Rooktabak of Pruimtabak 1 rants. 080 Alg., Eenheidszeep 1 rants. 081 Alg., Waschpoeder 250 gram C 26, D 26, E 26 Res., Waschpoeder 250 gram E 27 Res., Toiletzeep 1 rants. Op deze bonnen mag reeds op 18 Maart worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. Alle bonnen zijn 14 dagen geldig, uitge zonderd 13-14 Melk, 13-14 Taptemelk, 080 Zeep, 081, C26, D26, E 26 Waschpoeder en E27 Toiletzeep tot 15 April. Bon 13 Aardappelen en 13 Toeslag, 19 t.m. 25 Maart. Reeds aangewezen bonnen welke nog geldig zijn 10 B, (Boter) voor 250 gram Kaas, 12 A en 12 B (Boter) voor 125 gram Margarine, 5 Maart t.m. 15 April. R01 Tabak, Scheerzeep 45 gr. Petroleum 19 en 20, bonkaart U403,1 liter 54, 55, 56,57, 58, bonk. S 121 verl., 1 liter per bon 65 en 66, bonkaart S 221,1 liter Brandstoffen 23 B.V. 1 eenheid 11 t.m. 18 K.F. 1 eenheid Periode 5 t.m. 8 brandstoffen 1 eenheid 29 April 1 April 31 Maart 31 Maart 30 April 30 April 30 April Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. ROGGE EN TARWE GEDORSCHT ZONDER VERGUNNING. Drie landbouwers uit Elshout, gem. Drunen, de drie gebroeders Th. B., J. B. en C. B. hadden op verzoek van hun vader, J. B. ongeveer 2000 kg rogge en tarwe gedorscht, zonder evenwel in 't bezit te zijn van de ver- eischte dorschvergunning. Toen controleurs op het erf van B. eep onderzoek kwamlén instellen,, ontdekten zij onder een hoeveelheid ge- riefhout, een geheime goed gecamou fleerde bergplaats, waarin 60 zakken de clandestiene gedorschte rogge en tarwe, lag verborgen. Deze werd natuurlijk in beslag ge nomen en zoowel tegen den vader als tegen de drie zoons werd proces-ver baal opgemaakt. Voor den Economischen Rechter te ■'s-Bosch, had de vader zich te verant woorden wegens het onbevoegd voor handen hebben van de rogge en tarwe. Hij werd veroordeeld tot f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van de in beslag genomen rogge en tarwe. De drie zoons hadden zich te ver antwoorden wegens het dorschen zon der vergunning. Zij werden veroordeeld ieder tot f 10 subs. 5 d. h. GRAANSMOKKEL TE VLIJMEN Voor eenigen tijd werd door contro leurs een inval gedaan in de bakkerij van J. Sch. te Vlijmen. Zij troffen daar een clandestiene menginrichting en een hoeveel rogge en haver aan,. ,A In een kast van de slaapkamer werd nog een zak met 50 kg tarwe aange troffen, welke toebehoorde aan C. Sch. een broer van den bakker. Het onderzoek wees uit dat M. v. E. en H. v. E. de rogge hadden vervoerd en afgeleverd. Het viertal had zich te verantwoorden voor den Economischen Rechter te Den Bosch, die den bakker J. Sch. veroor deelde tot een boete van f 40 subs 20 dagen hechtenis. De broer van dezen verdachte C. Sch. werd veroordeeld tot f 15 boete sub. 19 dagen hechtenis M. v. E. werd schuldig verklaard, doch hem werd geen straf opgelegd. H. v. E. werd veroordeeld tot f20 boete subs. 10 dagen hechtenis. MARIENBURGKERK TER BESCHIK KING VAN DE NED. HERV. GEM. TE NIJMEGEN. Aangezien de hoofdkerk van de Ned. Herv. Gemeente, de Sint Stevenskerk, door het luchtbombardement voorloopig onbruikbaar is geworden, heeft de wnd. burgemeester, ir. Hondius, de 14e eeuw- sche Mariënburgkerk, welke thans als gemeentemuseum is ingericht, ter be schikking van de Ned. Herv. Gem. gesteld voor 't houden van godsdienst oefeningen. TOELATINGSEXAMENS. De Secretaris-Generaal van het depar tement van opvoeding, wetenschap en kuituurbescherming heeft aan de bestu ren der bijzondere scholen voor voor bereidend hooger en/of middelbaar on derwijs het volgende medegedeeld: „Die thans heerschende toestanden be moeilijken het onderwijs o.a. aan de lagere scholen in hooge mate. Ook het „huiswerk" moet vaak onder zeer on gunstige omstandigheden worden ver richt. De billijkheid vordert ongetwijfeld, dat daarmede zooveel mogelijk reke ning wordt gehouden. Dit kan ook geschieden bij het af nemen van toelatingsexamens voor scho len van voorbereidend hooger en middel baar onderwijs. Ik verzoek u te bevorderen, dat aan de onder uw bestuur staande school (scholen) in dien geest wordt gehan deld".

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2