BONNENLIJST HERMUS LET OP!! Gevonden en verloren voorwerpen FAMA CABARET Zomertijd op 3 April Distributie mededeelingen Plaatselijk Nieuws Voetbalsport Rechtzaken Binnenland EEN NIEUW PROGRAMMA Artisten JAN VAN LAAR en TRUDY MARLAN NET CHIPORENKO FALCONI VERHAEGEN KARRESTRAAT I BREDA ZEVENBERGSCHENHOEK - TELEFOON 8 Voorzichtig met automobiel gasgeneratoren. Belangrijk voor landbouwer uit ontruimde gebieden. HEUSDEN. ANDEL. ALMKEHK. HENEDEN-LANGSTHAAT. CAPELLE. 's-GIïAVENMOEIL MEEUWEN. NEDEIUIEMERT. SPRANG-CAPELLE. Bonnen welke vervallen SLEEUWIJK. VEEN. WIJK EN AALBURG. WELL. WERKENDAM. CAPELLE. SLEEUWIJK. KANTONGERECHT 's BOSCH. Diverse artikelen: Geldig t.m »n lijden aan ^^rkomen HKn wordt JUt middel igêfPfnetTrrJupijnen en als voorbe hoedmiddel tegen ontijdige ouderdoms- kwaaltjes. Bij Apothekers en Drogisten 1.47, 0.76, 0.41, uitsluitend in de bekende gele verpakking. N.V. Rowntree, Amsterdam. met hun geestige liedjes de "zanger - van ernst en luim en zijn band en zijn orkest Cabaret van 3 tot 6 en van 7 tot 10 uur SsUw boeltfcoudmg een rollende steen? Uw boekhouding moet regelma tig lopen; zonder omwegen oF stoten. Een keurige en regelmatige khouding krijgt U.als U in verbinding stelt met Service Bureau dien Hoek Teler. 8 In den. loop van het jaar 1943 kwam weder een groot aantal gevallen voor van acute koohnonoxydevergiftiging, ten gevolge van het gebruik van gasgenera toren van auto's. Een klein gedeelte van deze gevallen, werd ter kennis ge bracht van dg Arbeidsinspectie en dat waren er npg 343 (in 1942 -358) dus gemiddeld bijna 1 per dag. Vele dezer gevallen verliepen, licht. Herhaaldelijk echter trad bewusteloosheid in, „terwijl ook in het afgeloopen jaar weder één geval met den dood eindigde. Eén chauf feur werd tengevolge van, gasvergiftiging tijdelijk blind en, was gedurende 6 maan den ongeschikt tot eenigen arbeid. Behalve deze gevallen van acute ver giftigingen, moet ook nog rekening ge houden worden met de schade, welke ontstaat door inademing van kleine hoe veelheden koolfflonoxyde en welke niet tot een acute vergiftiging leidt (chroni sche koolmonoxyde vergiftiging). Dit al les bewijst wel, dat ten aanzien van ge- neratorgas de allergrootste omzichtigheid in acht dient te worden genomen. Te meer klemt dit, omdat koolmo noxyde, het giftige bestanddeel van ge neratorgas, een, reuk- kleur- en smaak loos en nTet prikkelend gas is, dat zijn aanwezigheid in de lucht op geenerlei wijze verraadt. De allereerste eisch is daarom zorg te dragen, dat zich geen generatorgas kan verspreiden in geslo ten ruimten. Het openzetten van deuren en ramen, voor zoover zulks niet door verduisteringsbepalingen of strenge vorst onmogelijk gemaakt wordt, biedt echter volstrekt geen zekerheid, dat de in, de werkplaats aanwezige gassen snel en afdoende zullen, worden afgevoerd. Ook een krachtig werkende muurventilator is geen middel, dat onder alle omstan digheden voldcen.de effect zal sorteeren. PRACTISCHE WENKEN. Het aanmaken, opstoken, bedrijfklaar maken of beproeven van generatoren dient alleen in de buitenlucht en niet in eenig werklokaal te geschieden, ten zij maatregelen getroffen zijn, dat de gassen, afkomstig van den generator of motor, zich niet in het werklokaal kunnen verspreiden. De beste methode is: het afvoeren van het gas ter plaatse, Iwaar het in de werkplaats geraakt, door middel van een pijpleiding, die het gas boven het dak van de garage of van de omliggende gebouwen, brengt. Een eenvoudige uitvoering is een 27<>" cen trale pijpleiding, langs de muren van de werkplaats met spruitstukken er op die gelegenheid bieden, om door middel van een flexibele buis óf slang verbin dingen tot stand te brengen met de uit- laatbuizen van generatoren of motoren. Aan het eind van de centrale leiding moet een exhauster worden geplaatst, die de gassen afzuigt en boven het dak weg blaast. Blijkt, dat het materiaalbezwaar een belemmering is om deze uitvoering toe te passen, dan kan men een geribde slang, welke nog wel verkrijgbaar is, op de ujtlaatopening van den gasgenerator of den motor plaatsen, wanneer de ge nerator in de garage in bedrijf moet zijn. Men moet dan de auto zoo plaatsen of de slang zoo lang nemen, dat het andere einde ver buiten de werkplaats gelegd kan worden, waarbij men reke ning dient te houden met de windrich ting. Ook kan men de geribde slang door het dak van de garage voeren. De op de auto geplaatste kleine ven tilator blaast dan het gas door de lei ding naar buiten. OPGEPAST! Bij het z.g. gaaisdraaien van een auto meent men het vergiftigingsgevaar te kunnen ontgaan door het aansteken van het gas. Lang voor het gas een. z<x>- danige samenstelling heeft, dat het brand, baar is ontwijkt eghter reeds het gif tige kool monoxyde en ook, indien la ter de vlam mocht dooven, door ver minderde kwaliteit van het gas en dit niet direct opgemerkt wordt, is hlet gevaar wederom aanwezig. Er zijn evenwel werkzaamheden aan gasgeneratoren, zooals het dooven der vuren, die in verband met verduisterings voorschriften bij donker niet in de bui tenlucht kunnen geschieden. Het is in zulke gevallen niet voldoende, dat het betreffende werklokaal goed geventileerd wordt. De bij deze werkzaamheden in t lokaal aanwezige personen dienen Bfceschikking te hebben over gasmas- ers met versche-lucht-toevoer, bijv. het hier te lande vervaardigde Van der Grin- tenmasker. Filtermaskers "(met een pa troon), die een bescherming geven in lucht met hoogstens 2 a 3 pCt. kool monoxyde, zijn in deze omstandigheden niet betrouwbaar. Een betere oplossing is nog, dat men een dubbel stel gene ratoren (z.g. gasdolly's) heeft, zoodat 's avonds de nog brandende toestellen niet leeggehaald behoeven te worden. Dit leeghalen geschiedt dan den vol genden dag, als geen gas meer ontwik keld wordt. Het doorpoken van den generator geschiedt meestal in de bui tenlucht, doch dan dikwijls zoodanig, dat de betrokken arbeider zich met het gezicht „boven het geopende brandstof reservoir bevindt, direct in den gifti- gen uit den generator ontwijkenden walm Ook bij deze werkzaamheden is groote voorzichtigheid geboden. Verder zorge men er voor, dat in au to's en cabines een behoorlijke ventilatie wordt onderhouden en dat geen gassen uit het carter door pedaalopeningen e.d. in den wagen kunnen komen. Doet zich een geval van gasvergifti ging voor, dan brenge men het slacht offer zoo spoedig mogelijk in zuivere lucht, anders is de kans groot, dat de dood intreedt. Men zorge, dat de be trokkene niet kan afkoelen en dekke hem daarom toe met een deken of een overjas en, late hem niet loopen of fietsen. Is hij bewusteloos en haalt hij geen adem meer, dan moet onver wijld J<pnstmatige ademhaling worden gepast, liefst onder toediening van zuur stof waaraan koolzuur is toegevoegd. Het toedienen van melk moet worden ontraden. Bewusteloozen geve men in geen geval te drinken. Uiteraard moet zoo spoedig mogelijk medische hulp wor den ingeroepen. Ten slotte zij er aan herninnerd, dat het verboden is 1. motorrijtuigen met gasgeneratoren in eenig werklokaal aan te zetten, op te stoken of te beproeven, tenzij de ge- neratorgassen door een leiding volledig worden afgevoerd 2. motorrijtuigen mét gasgeneratoren in de garage te plaatsen, voordat het vuur in den. gasgenerator "is gedoofd of uitgehaald, tenzij de generatorgas- sen volledig worden afgevoerd. OOSTLAND ROEPT I Eeuwen geleden trokken Neder- landsche boeren en handelaars naar het Oosten en vestigden zich daar in de steden of bouwden er hoeven voor hun gezin. Steden als Danzig en Marienwerder laten nog heden de Nederlandsche in vloed in hun bouwstijl herkennen. Ook nu trekken weer jonge pioniers naar het Oosten. Deze jongens en meisjes laten de wereld zien, dat de oude Neder landsche ondernemingsgeest nog niet verloren is gegaan. Straks gaan zij zich daar vestigen als Weerboer en als boerin. Eerst bekwamen zij zich echter voor hun taak op de boerderij. Ook jij kunt dat doen. Ook jij kunt boer op je eigen hoeve worden. Jongens en meisjes van 14 16 jaar, meldt je aan bij den Germaanschen Landdienst, Koningslaan 9 Utrecht Het Bureau Ontruiming van het Rijks bureau Voedselvoorziening in Oorlogs tijd heeft niet alleen tot taak voorraden voedingsmiddelen, vee, bedrijfsmiddelen, en andere voor de voedselvoorziening belangrijke zaken in veiligheid te bren-' gen. het regelt tevens de bestemming van het vee en de bedrijfsmiddelen, op dat deze voor de voedselvoorziening zoo nuttig mogelijk mogen blijven, een en ander in samenwerking met de diens ten van de Provinciale Voedsel commis sarissen en de Bedrijfschappen. Het Bureau ontruiming brengt verder ten behoeve van de door de ontruiming getroffen landbouwers regelingen tot stand, die er op zijn gericht de land bouwers in staat te stellen hun bedrijf voort te zetten, zoodra dit weer moge lijk is. Daarbij bevordert het Bureau Ontruiming zooveel mogelijk, dat de getroffenen later het bedrijf weer in rendabelen staat ontvangen met een aan den tegenwoordigen ongeveer gelijk- waardigen veestapel en met ongeveer gelijkwaardige inventaris. Voor dentus- schenliggenden tijd wordt een schade vergoedingsregeling getroffen, terwijl de directe verliezen en onkosten worden vergoed. Belanghebbenden dienen zich van nadere bijzonderheden, die in offi- cieele publicaties worden verstrekt, nauw keurig op de hoogte te stellen. Administratie door de Boeren leenbanken. Aangezien het uit den aard der zaak niet zeiler is. dat de landbouwers uit de ontruimde gebieden, indien zij later weer vee noodig hebben, dit op de vrije markt zullen kunnen koopen voor het bedrag, dat zij thans zouden krijgen uitbetaald, is het in het belang van de getroffenen, dat zij recht krijgen op het terugontvangen van vee en goederen. Het is de bedoeling de administratie van de door het Bureau Ontruiming ontvangen dieren en goederen en de daaruit voortvloeiende rechten en de rentebetaling in handen te geven van de boerenleenbanken. Zelfverzorging. Deze personen, die in hun voormalige woonplaats in Zeeland of Zuidholland onder de zelfverzorgingsregeling vielen, dienen zich onverwijld te vervoegen bij den Pbh. van het district in Noordbra bant, waaronder zij momenteel ressor teeren, voor het invullen van een enquête formulier. Zij moeten daartoe meebren gen: alle stamkaarten van hun gezin, alsmede de zelfverzorgingsomslag met zegelkaarten. Landbouwwerktuigen of ge reedschappen. Personen, die hun landbouwwerktui gen of gereedschappen naar Noordbra bant hebben overgebracht dienen zich onverwijld voor het invullen van een enquête-formulier te vervoegen bij den Pbh. van het district in Noord-Brabant, waaronder zij momenteel ressorteeren. Vrijwillige evacuatie veestapel. Veehouders uit Zeeland en Zuidhol land, die hun, veestapel zooals runderen paarden, varkens, schapen enz. naar'Bra- bant hebben geëvacueerd, zonder dat dit Nee door het Bureau Ontruiming werd overgenomen en Brabantsche vee houders, die hun veestapel in. verband met inundatie vrijwillig naar andere be drijven hebben overgebracht, wordt me degedeeld, dat zij verplicht ziijn binnen 24 uur nadat zij hun veestapel op een bepaald bedrijf hebben ondergebracht, dit bij den Pbh. van. het district, waar onder dit bedrijf ressorteert te melden onder opgave van het aantal dieren, nummers der oormerken en overlegging der identiteitskaarten voor paarden. Voorts dient men. er rekening mede te "houden, dat het zonder toestemming van den Pbh. niet geoorloofd is rund vee, paarden, varkens, schapfen, enz. van het bedrijf, waar het oorspron kelijk was ondergebracht, naar een an der bedrijf over te brengen,. Men dient dus van deze overplaatsingen den Pbh. op de hoogte te stellen, die een, over plaatsingsformulier zal uitschrijven. De veehouders, waar het vee is onderge bracht, zijn mede verantwoordelijkdat deze-opgaven tijdig worden gedaan. KAN MEN EEN BEPAALD TABAKS) ARTIKEL VAN ZI(JN WINKELIER EISCHEN? De Vakgroep Detailhandel in Tabak en Tabaksfabrikaten verzoekt de aan dacht te vestigen op het navolgende: In den, regel worden elke 14 plagen 2 bonnen bekend gemaakt voor het koo pen van. sigaretten, sigaren of tabak naar keuze. Dit wil echter niet zeggen dat het voor iedereen mogelijk zal zijn dat gene op zijn bonnen te krijgen, wat hi' wenscht. De winkelier is verplicht zijn producten in een telkens opnieuw vast gestelde verhouding van zijn leverancier te acoepteeren, zoodat het voor hem onmogelijk is iederen kooper steeds te kunnen leveren, hetgeen 'hij wenscht. Evenals de winkelier dit moet doen zal ook het publiek in voorkomende gevallen genoegen moeten nemen met hetgeen op dat moment in voorraad is Het blijft den winkeliers echter ver. boden den verkoop van sigaretten afhan kelijk te stellen van een gelijktijdigen aankoop van tabak of sigaren. Ook is het halveeren van, pakjes tabak of shag verboden. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR HET STOOKSE1ZOEN 1943-'44 Ten einde misverstand te voorkomen wordt er de aandacht op gevestigd, „dat hoofden van Nederlandsche gezinnen, die voor het stookseizoen 1943-'44 behalve de brandstoffenkaart T 116 extra bonnen voor het betrekken van vaste brandstof fen van. de NSDAP hebben ontvangen voor het stookseizoen 1944-'45 evenals de overige Nederlandsche gezinnen in het bezit worden gesteld van een brand stoffenkaart T 405 voor verwarmings doeleinden. Te dien einde moeten de hier bedoel de gezinshoofden, of hun plaatsvervan gers, zich evenals de hoofden der ove rige gezinnen op nader door den plaat selijken distributiedienst bekend te ma ken tijdstippen bij dezen dienst vervoe gen met medeneming van de stamkaart met de aanduiding „Hoofd", het inge vulde aanvraagformulier MD 323-06 welk formulier tegelijk met de levens middelenkaarten voor de 4e periode in de afgeloopen weken is uitgereikt, als mede van de oude brandstoffenkaart T 116. Voor zoover de gezinnen, waar van hier sprake is, voor de bereiding hunner maaltijden uitsluitend op het ge bruik van vaste brandstoffen zijn aangew- zen, dient men zich, wanneer nog niet geschied, alsnog tot den. plaatselijken distributiedienst te wenden ter invulling- van het aanvraagformulier MD 323-03. waarop t.z.t. een brandstoffenkaart U 405 zal worden uitgereikt. REICHSKARTE FüR URLAUBER De bonnen van de Reichskarte für Urlauber, welke blijkens het daarop ge stelde opschrift geldig zijn tot 14 Nov. 1943, moeten tot 1 Mei 1944 niet alleen in hotels, restaurants enz., doch ook in winkels worden aangenomen. Aan gezien het voor blijkt te komen, dat de taillisten weigeren "deze bonnen aan te nemen, wordt er met nadruk op gewe zen, dat voor het niet leveren op deze bonnen geen verontschuldiging wordt aanvaard en de betrokken winkeliers zich bij weigering aan. zeer ernsTige moeilijk heden blootstellen. De „Urlauber" bonnen kunnen op ge heel dezelfde wijze bij de distributie diensten voor toewijzingen worden omge wisseld als Hollandsche consumentenbon nen. Indien het aantal „Urlauber" bon nen te klein is voor een toewijzing, reikt de distributiedienst rantsoenbonnen uit. De bonnen der Reichskarte für Urlau ber zijn uitgevoerd in groene kleur met als opdruk een geelwitte U, welke op een schildje is geplaatst. Zij dienen wel te worden onderscheiden van de „Reise und Gaststattemarken", welke uit sluitend in. hotels, restaurants enz. en niet in winkels mogen worden aangebo den. In de bezette Nederlandsche gebieden zal, evenals in het Groot-Duitsche Rijk, op Maandag 3 April 1944 des morgens om twee uur de zomertijd worden ingevoerd.; Op dit tijdstip worden de officieele klokken een uur vooruit- gezet, d.w.z. van 2 tot 3 uur. Of> 1 Mei a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat de veneeniging „Het Groene Kruis" voor Heusden en Om streken werd opgericht. Een der op richters de heer Joh. v. Laarhoven,» is gedurende deze jaren als bestuurslid werkzaam geweest. -Maandag 3 April a.s. houdt de damclub V.D. in café „Modern" haar 16e jaarvergadering. Aanvang 6.30 u. Na afloop (plm. 7.30) spelen de hee- ren J. C. P. Kalden en A. de Graag een alterneerende simultaan-seanee voor leden en genoodigden. Omstreeks 9.45 uur wordt de gratis-verloting gehouden, verbonden aan de gehouden matchwed strijd. Op de gehouden vergadering Zondag 1.1. van den Noordbr. Dambond te Tilburg kwam het persoonlijk kampi oenschap van dit district ter sprake. Van de 15 inschrijvingen werden er 10 direct toegelaten, waaronder Kalden en De Graag. De overige 5 waaronder Nieuwkoop spelen een voorwedstrijd om de resteerende 2 plaatsen. De finale mag slechts 12 deelnemers bedragen. Op Goede Vrijdag 7 April a.s. zal de gemeente-secretarie alhier den geheelen dag voor het publiek gesloten zijn. Voor de Herv. J. V. „Obadja" alhier hoopt Ds. Snijders van Uitwijk a.s. Maandagavond in het Vereenigings- gebouw te spreken over „Kerk en Sa crament." Ieder belangstellende is wel kom. In een onbewaakt oogenblik trok ken de kinderen van den heer Ant. de R. alhier, een pan kokende pap omver, met het gevolg dat de kleine zich zoo hevig brandde, dat genees kundige hulp noodzakelijk was. De handel in rundvee is in deze streek op heden zoo goed als op het doode punt. Alleen, is de hoofdzaak voor levering. Daartegenover is de han del in schapen zeer levendig. De prij zen zijn voor éénjarige schapen f 115— f 240, drachtige schapen 'f120f 290, schapen met lammeren zijn zeer verschil lend in prijs en kwaliteit en gelden van f 240f 340, enkele zelfs tot ruim f 400. De in de Ned. Herv. Klerk a. d. Loonschendijk gehouden collecte tijdens den. ^Bidstond voor het gewas heeft ruim f136 opgebracht. Op de te Waalwijk gehouden keuring van. springstieren zijn de dieren van de landbouwers A. A. Michaël, A. Timmermans en Th. Rijken uit de gemeente Sprang-Capelle goedgekeurd. Zoowel aan de O. L. school in de Kom als aan. de Bijz. school in de Nieuwstraat vangt het nieuwe cursus jaar dat anders 1 Mei begon, dit jaar 1 April a.s. aan. Werden de laatste paar weken hier enkele fietsen gestolen die onbe heerd langs den, weg werden neerge zet, een staaltje van verregaande bru taliteit is zeker wel dat ook Dr. Kote- koek werd gedupeerd, toen hij zijn rij wiel tegen zijn huis plaatste en terug komende zijn karretje zag verdwenen. Om in dezen noodtoestand te voorzien ziet men hem nu dagelijks op de fiets zijner vrouw de zieken bezoeken. Naar wij vernemen zal de oude binnengracht om de Kasteelhoeve al hier, welke thans reèds lange jaren volgroeid is met een zware rietzooi, ge heel gezuiverd en uitgediept worden. Dit door den tegenwoordigen eige naar de heer Wildervank Jr. genomen initiatief daartoe, is ten zeerste toe te juichen en zal in hooge mate bijdragen tot verfraaiing van, het landgoed der oude heerlijkheid. Te zijner tijd zal dus als in vroeger tijd een prachtig breed watervlak worden verkregen en de oude slotgracht weer in eere hersteld zijn. De herinnering aan het oude middel- eeuwsche kasteel, dat bijna 100 jaar geleden helaas door sloopershanden is gevallen, zal daardoor zeer zeker meer levendig worden gehouden. Naast een mooie werkgelegenheid schept dit werk ook perspectieven voor een uitstekend gelegen ijsbaan en mogelijk in de toe komst voor een goed Zwembad voor de jeugd. Ook hier zijn vorige week weer de ooievaars, als boden van, de lente gearriveerd en hebben hun hoog verblijf op het Ned. Herv. Kerkgebouw voor de zomermaanden betrokken. Onze dorpsgenoot H. Spitzers. slaagde op het te 's-Gravenhage gehou den examen, voor vakwerkman, techni sche dienst, bij het Staatsbedrijf der P.T.T. -Vorige week Donderdag vond men in een polder onder de gemeente Sprang een auto, waarin, men de lijken aan trof van twee menschen. De plaatselijke politie ontdekte in, het voertuig bonbons en sporen van braaksel. De slachtoffers zijn de 45-jarige Til- burgsche accountant De B. en de 20- jarige mej. B. eveneens uit Tilburg. Reeds Woensdag waren zij per auto van Tilburg vertrokken. Onder Sprang- Capelle vroegen zij voorbijgangers naar den weg naar Dussen. Woensdagmiddag evenwel ontdekte een boerenknecht den wagen met beide inzittenden, die toen reeds dood moeten zijn geweest. De auto stond op een doodloopen den polderweg bij de Maas tusschen de gemeenten Waspik en Sprang-Ca pelle. Daar ze evenwel in vrij normale en rustige houding zaten, meende de man, dat de inzittenden zaten te slapen. Toen hij Woensdagavond weder voorbij ging zaten beide slachtoffers nog in dezelfde houding, en toen dezelfde man den wagen Donderdag tegen den middag nog steeds op dezelfde plaats zag staan en de beide inzittenden nog in dezelfde houding zag zitten, waarschuwde hij op Vrijdag 31 Maart 54," 55, 56, 57 en 58 bonk. S 121 en 65 en 66 bonk. S 221, Petroleum, op Zaterdag 1 April. 13-14 Brood. J3 Beschuit. 14 Beschuit, Kindermeel, havermout, gort of voedingssuiker. 073-074, Brood, bloem of gebak. 075 Peulvruchten. D 25 Reserve, Gort. E 25 Reserve, Rijst of Gort. 076 Vermicelli. 13 A Boter, Margarine. 13 B Boter, Bak- en Braadvet. 077 Kaas. 13-14 Vleesch. 14 Aardappelen en toeslag aardapp. 078 Suiker. 079 Jam. 13 Versnaperingen. 13-14 Tabakswaren. 19 en 20 bonk. U 403 Petroleum. de politie. Men heeft kunnen vaststellen flat beide inzittenden om het leven zijn gekomen door het inademen van gas uit den generator van den auto. Dit voorval bewijst wel hoe gegrond de in dit nummer geplaatste waarschu wing tegen het gevaar van generatorgas is. Men leze dit artikel. Het zoontje van den heer H. v. d. N. kreeg met het houthakken een splinter in het oog. Onmiddellijke over brenging naar het ziekenhuis te Dord recht bleek noodzakelijk. Zaterdagmiddag gaf de Gor- cumsche goochelaar Don José de Blisini voor een goed gevuld „Vegos" gebouw een groot kinderfeest. Des avonds trad hij op met medewerking van het Gor- cumsche dansorkest „De Musicos". De opkomst was gering. Hetgeen zij echter presteerden was onder alle omstandig heden af. Daarom is het te hopen, dat bij een volgende gelegenheid de op komst bevredigender zal zijn. Gekozen tot Notabel bij de Ned. Herv. Gem. alhier de heer A. v. Wijk Az. Zaterdag voor Paschen hoopt de fanfare „Oefening en "Uitspanning" behoudens vereischte goedkeuringen, een uitvoering te geven, waaraan de tooneel- vereen. „Kunst en Genoegen" uit Wijk hare medewerking zal verleenen. Deze uitvoering zal op den 2den Paaschdag des avonds worden herhaald. Door den kerkeraad en kiescol lege te Well en den kerkeraad van Am- 'merzoden der Ned. Herv. Kerk zijn voor het beroepfngswerk op het tweetal gepjlaatst Ds. Chr. v. d. Leeden te Cothen (Utrecht) en Candt. Henkell uit Amsterdam. De Burgemeester dezer gemeente maakt in een publicatie bekend, dat bij hem herhaaldelijk brieven inkomen waarin op bepaalde misstanden wordt gewezen en. van hem in een of anderen vorm een bepaald optreden of ingrijpen wordt verwacht. Hij maakt echter be kend dat aan, ongeteekende brieven, ook al geven zij oogenschiijnlijk de meest belangrijke inlichtingen, jn geen enkel opzicht aandacht zal worden, geschon ken. Voor klachten, wende men zich persoonlijk tót den Burgemeester. On geteekende brieven zijn den Nederlander onwaardig. W. v. S. alhier is gearresteerd terzake diefstal van konijnen te Alm- kerk, terwijl tegen C. W. alhier proces verbaal is opgemaakt wegens fraudu leus vervoer. Door den Officier van. Justitie te 's-Bosch werd tegen den. landbouwer Q. den H. te De Werken, terzake niet nader te noemen handelingen met een meisje van 10 jaar, een gevangenis straf van 6 maanden geëischt. Op veler verzoek zal er nog een vroolijke avond gehouden worden op Zaterdag 1 April a.s. in het Nuts- gebouw alhier door het Gorkums Dub- bel-Mondorgel Kwartet, met refreinzang van Nol Goedel. Verder medewerking van de Lamsams als: vroolijke jongens bij Guitaar en als het Hawaian. Trio met Adri Eckhard (Handharmonica vir tuoos). Dan zullen er ook nog leuke tooneelstukjes ten beste worden gege ven. Jan Vroolijk zal als Hum. Conf. optreden. De v.v. „Wit-Zwart" speelide met haar eerste elftal op eigen terrein voor de le klasse B..V.B. tegen „Veersche Bosy I" uit Raamsdonksveer en verloor met 21 Zaterdag j.l. speelde de v.v. Sleeu- wijk een vriendschappelijke wedstrijd te gen de v.v. „Wit-Zwart" uit Capelle en wist dezen, wedstrijd met 61 te winnen, a.s. Zaterdag zal waarschijnlijk het eerste en tweede elftal een uitwed strijd spelen tegen Hardinxveld. Zitting van. Woensdag 22 Maart. Geen voor- en achterlicht: J. v. N. Eethen 2 keer f2.50 of 2 keer 2 d. Geen achterlicht: A. P. Sprang-Ca pelle f 3 of 2d. Verduisteren: A. J. d. R. Sprang- Capelle f40 of 20 d.. Zitting van. Woensdag 29 Maart. Jachtwet: A. v. D., Werkendam f40 of 40 d.F. J. B., Waalwijk f 40 of 40 d. plus v.v. Woningwet: P. J. M., Waspik f 15 of 10 d.; A. A. v. P. .Waspik, geen straf; M. M. H. L., Drunen f150 of 14 d. Geen achterlicht: A. P., Sprang-Ca pelle f 4 of 2d. Geen voor- en geen achterlicht: J B., Sprang-Capelle 2 keer f 2.50 of 2 keer 2d.; P. K., Wijk en Aalburg 2 keer f2.50 of 2 keer 2 d.; G. T., Wijk en Aalburg 2 keer f 2.50 of 2 keer 2 d. Besluit Persoonsbewijzen: M. J. v. D., Drunen f2 of 2 d.; A, M. T. Drongelen f3 of 3d. Tusschen 11 en 4 uur op straat: A. v, B., Vlijmen f 15 of 10 d.; T. C. voor de 4e periode 1944 (2e helft) 2 APRIL - .15 APRIL PER BON 15-16 A Brood of gebak 4 rants. 15-16 B Brood of gebak 1 rants. 15-16 Beschuit 1 rants. 082-083 Alg., Brood, bloem of gebak 1 rants. 084 Alg., Gort 125 gram 085 Alg., Gemengd meel 125 gram D 29 Reserve, Gort 250 gram E 29 Reserve, Rijst of Gort 250 gram 15 A Boter, Boter of Margarine 125 gram 15 B Boter, Bak- en Braadvet 100 gram 086 Alg., 20 pl. of magere Kaas 100 gram 15 Melk is/4 liter 0 30, E 30 Reserve, Melk 51/4 liter 15 Taptemelk ls/4 liter 15-16 A Vleesch 100 gram 15-16 B Vleesch 25 gram 15-16 Aardappelen 2 kg. 15-16 Toeslag, Aardappelen 1 kg. 15 Aard. en 15 Toesl. geld. t.m. 8 Apr. 087 Alg., Suiker 500 gram 088 Alg., Jam 250 gram 089 Alg., Vervangingsmiddelen 1 rants. C 31, D 31, E 31 Reserve, Kinderdrankpoeder 300 gram 15 Versnaperingen 150 gram 15-16 Tabak, Sigaren, Tabak of Cig. 1 rants. 080 Alg., Eenheidszeep 1 rants. 081 Alg., Waschpoeder 250 gram C 26, D 26, E 26 Res., Waschpoeder 250 gram E 27 Res., Toiletzeep 1 rants. Op deze bonnen mag reeds op 1 April worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. Reeds aangewezen bonnen welke nog Idig zijn 10 B, (Boter) voor 250 gram Kaas, 12 A en 12 B (Boter) voor 125 gram Margarine, 5 Maart t.m. 15 April. 13, 14 Melk, 13, 14 Taptemelk, 19 Mrt. t.m. 15 April. R 01 Tabak, Scheerzeep 45 gr. Petroleum 19 en 20, bonkaart U403,1 liter 54, 55, 56,57, 58, bonk. S 121 verl., 1 liter per bon 65 en 66, bonkaart S 221,1 liter Brandstoffen 23 B.V. 1 eenheid 11 t.m. 18 K.F. 1 eenheid Periode 1 t.m. 10 brandstoffen 1 eenheid 29 April 1 April 31 Maart 31 Maart 30 April 30 April 30 April Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. L. v. d. B., Haarsteeg f 50 of 25 d. J. v. B., Haarsteeg f 15 of 10 d. Rijwiel onbeheerd laten staan: J. T., Wijk en Aalburg f 10 of 5 d. GEVONDENeen inlegvel van een stamkaart no. 4839. A. Dunnen, Koppenhof 14, Werkendam. VERLOREN: een sok. B. v. d. Dag, Schans, De Werken,. VERLOREN: een zwarte vulpen met gekleurde dop. Tegen belooning te rug te bezorgen. Inl. C. B. v. Driel Hoogstraat, Werkendam. VERLORENeen ceintuur van een mantel (zwart). D. Vorthoren, schip „Res Nova", liggende aan de Hooi- pers te Werkendam. VERLOREN25 Maart op de Boter markt te Heusden een portemonnaie met eenige inhoud en drie suikerbonnen. Tegen belooning terug te bezorgen bii B. van Kooten, Veer, Nederhemert. RAAMADVERTENTIES VERBODEN. Bij besluit van den Secretaris-Gene raal van het Departement voor Volks voorlichting en Kunsten d.d. 20 Maart afgekondigd in de Ned. Staatscourant van 24 Maart, is de plaatsing van z.g.n. raamadvertenties met ingang van ge noemden datum verboden.» Met de afkondiging van dit besluit is een einde gemaakt aan een sinds enP kele jaren ontstanen misstand, die onbe- perkten koop, verkoop en uitwisseling van goederen, mogelijk maakte en den handel in gebruikte goederen aan iedere controle onttrok. De voorschriften der prijsbeheersching en, de talrijke beperken de bepalingen, waaraan handel, nijver heid en in.dustrie*thans in het algemeen belang zijn, onderworpen, vormden op deze open markt een, doode letter. Om echter tegemoet te komen aan de dringende behoefte, die sedert de beperking der advertentieruimten bij de Nederl. pers is ontstaan om elders dan in de nieuwsbladen, door middel van advertenties, goederen, te koop, ten ver koop en ter ruil aan fe bieden of te vragen, zal aan een beperkt aantal uit gevers de uitgifte van z.g. raamkranten worden gegund, welke uitgifte uiteraard aan bepaalde voorwaarden, zal zijn ge bonden. Overtreding van het verbod wordt ge straft met geldboete van ten hoogste duizend gulden.. TANDHEELKUNDIGE BEHANDELING DER VERPLICHT VERZEKERDEN. Om administratieve redenen heeft de commissaris belast met het toezicht op de ziekenfondsen, bepaald, dat zijn voor schriften betrefffende "een systematische rationeele tandheelkundige behandeling der ingevolge het Ziekenfondsenbesluit direct en indirect verzekerden, niet met ingang van 1 4P"1> doch eerst met 1 Juli a.s. in werking zullen treden. Ech ter bestaat er niet het minste bezwaar tegen, dat de fondsen er desondanks reeds thans naar s'treven, voor zoover dit niet reeds het geval is, de tandheel kundige hulp aan verplichtverzekerden te doen geschieden volgens systematisch rationeele beginselen. NIEUWE KRINGLEIDER VAN DEN BOSCH. Dezer dagen heeft de heer H. G. Schnetkamp zijn functie van kringleider der N.S.B. te 's-Hertogenbosch overge dragen aan den heer Th. Wagemans. De of ficieele overdracht geschiedde door den aistrictsleider van de provincie N. Brabant, den heer Stoetzer, die in een korte toespraak de verdiensten van den heer Schnetkamp voor den kring Den Bosch memoreerde. Spr. zeide. slat het werk van den scheidenden functionnaris een eervolle plaats inneemt in den lan gen staat van dienst in de N.S.B.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2