voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Buitenlandsch Overzicht Ook gij behoort bij ons! Europa is in oorlog! Officiëele Landbouw mededeelingen UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN - INT. TEL. 19, POSTREK. 61525 Mussert soldaat van de Duitsche weermacht een invasie in Nederland KEURINGEN Post voor vrijwilligers. De NSKK-gruppe Luftwaffe zal, nu de laatste phase van den strijd naar het zich laat aanzien, weldra zal aanbreken, op volle toeren moe ten draaien. Daarom is het zaak, de gelederen tijdig zoo hecht mo gelijk te maken. Meldt u bij het werfkantoor der NSKK-gruppe Luft waffe, Lange Vijverberg 10, den Haag, want: ook gij behoort 'bij ons. De beveiliging van de kusten en de bestrijding van den vijand ver gen de hoogste inspanning van den soldaat en den arbeider. Het front heeft wapèns, munitie en voedsel noodig, lederen dag weer. Het lucht- u apen van de Duitsche weermacht is een groote afnemer. Te dien ein de is er een speciale transport organisatie geschapen, welke alles, wat het luchtwapen noodig heelt, aanvoert. Deze organisatie draagt den naam van NSKK-gruppe Luft waffe. Reeds honderdduizenden kilome iers hebben de groote NSKK-vracht auto's, waarop nu eens bommen van 2000 kilo, dan weer mudzakken aard appelen of andere levensmiddelen, door geheel Europa afgelegd. Het grootste aandeel in deze or ganisatie hebben de Nederlanders. Duizenden vrijwilligers staan in de NSKK-regimenten Nederland, waar van het grootste deel van het ka der eveneens uit Nederlanders be staat. Deze mannen hebben zich door nun schitterende prestaties als chauf feur, maar niet minder als soldaat, reeds in enkele jaren een uitste kenden naam bij de hoogste lei ding van het NSKK verworven. Iedere gezonde Nederlanders tus schen 17 en 45 jaar of hij al dan niet kan autorijden, doet niet terzake kan zich melden voor het regiment Nederland der NSKK- gruppe Luftwaffe. Het spreekt van zelf, dat er behalve aan chauffeurs ook behoefte is aan koks, verple gend en administratief personeel enz. Na een korte oefening in het ge bruik der wapens en een opleiding tot chauffeur of monteur op een motorschool van het NSKK kunnen de mannen hun plaats in cfe kolon- nes innemen. Over zijn achtergebleven gezin kan de NSKK-vrijwïlliger geheel onbe zorgd zijn. Voor hem en zijn ge zin gelden n.I. in alle opzichten de zelfde regelingen a's voor de Duit sche soldaten. Er worden extra-ie- vensm'tddelen- en kolenbonnen ver strekt, etc. Vrouw en kinderen kun nen zoo noodig in mooie rusthuizen geaurende eenigen tijd worden op genomen, terwijl bij voorkomende moeilijkheden een speciaaf daarvoor aangestelde verbindingsstat hulp ver leent. voor de Provincie Noord-Brabant Stelsel inlevering van den oogst herzien. Doodvonnissen voltrokken Kameraden in Overheidsdienst Abonnementsprijs per 3 maanden franco per post beschikt f 130 bij vooruitbetaling Bij onze agenten 11 cent per week Advertentiën 24 m.M. f 1.32; elke m.M. meer 51 cent Advertentiën worden tot Vrijdag morgen 9 uur ingewacht vUhd van A^eHA Dit blad verschijnt Vrijdagmiddag Algemeen Redacteur: J. H. ROZA - HEUSDEN vallen van onze torpedomotorbooten on ophoudelijk zware verliezen. Het A.N.P. berichtte Woensdag: Terwijl de geallieereden hun strijd krachten in het bruggenhoofd aan de Noord-Fransche kust doorloopend door nieuwen aanvoer van zee en uit de lucht versterken en de Duitsche operatieve reserves .zich in opmarsch naar het strijdtooneèl bevinden, beperken de ge vechten, die een uitgesproken plaatse lijk karakter dragen, zich tot het aftas ten der wederzijdsche linies, ten einde gunstige uitgangsstellingen voor groo- tere operaties te vinden. Luitenant-generaal Dittmar deelde in zijn voordracht over de eerste week van den strijd aan de kust van Normandië,, mede, dat aan het invasiefront de aan- valsuccessen der Anglo-Amerikanen tegen de afweersuccessen der Duitschers niet opwegen. Bij den slag aan de Orne en de Vire staan dingen van de grootste draagwijdte op het spel. Beslissingen, die een keer punt zullen, brengen in de militaire en 'politieke gebeurtenissen. De gevechten aan de Normandische kust vormen ongetwijfeld het begin voor nog grootere gebeurtenissen. Het staat in ieder geval thans reeds vast, dat de vij and als gevolg van de ook aan hem wel bekende kracht van de versterkingen tot een gebruik van strijdkrachten en tech nische middelen gedwongen is geweest, die anders met een veel grootere opera tieve vrijheid gebruikt hadden kunnen worden. Dit geldt in, bijzondere mate voor de eenheden valschermjagers en luchtlandingstroepen, prima geschoolde, doch in beperkte mate beschikbare een heden. Dat juist het optreden van deze bijzondere stormformaties de Duitsche afweer zwaar op de proef heeft gesteld is zeker. Aan den anderen kant is ook waar, dat waar in den. Atlantischen wal bressen geslagen, zijn, slechts kust- sectoren van geringe beteekenis op het spel staan, omdat zij niet beschikken over een haven, met groote capaciteit. De punten, waarom het de Anglö-Ameri- kanen in eerste instantie te doen was, Gherbourg en Le Havre, zijn in Duitsch 'bezit gebleven. Aan de Karelische landengte zijn de Russen een offensief begonnen. Het Finsche weermachtbericht meldt: De vijand zette zijn bij'/, on der hevige door artillerie, tanks en gevechtsvlieg tuigen ondersteunde aanvallen voort. Alle aanvalspogingen werden echter ijdeld. In den sector van Vammelsuu en Kivennapa woedden den geheelen dag felle gevechten. Onze troepen sloe gen alle vijandelijke aanvallen af en vernietigden, 29 tanks. In drie dagen tijds werden daarmede 63 vijandelijke tanks vernietigd. Op de Annus-landengte en de landengte van Maasèlkae werden op vier plekken vijandelijke verkenningstroe pen verdreven. In het Westelijke deel der Karelische landengte bestookten on ze luchtstrijdkrachten des nachts con centraties van tanks, op marsch zijnde colonnes troepen en kampen van den vvijand met bommen.. Aan de overige deelen, van het Oost front vonden geen veranderingen plaats. In Italië duurt de afweerstrijd voort. Tusschen de Tyrrheensche Zee en het Bolsenameer opereerden naast een Amerikaansche pantser gevechtsgroep Al- gerijnsche en Gaullistische formaties, die versterkt waren door Amerikaansche pan- serformaties. In langdurige zware gevechten, waar aan ook geallieerde slagvliegtuigen,deel namen, werden de Duitsche beveiligings strijdkrachten tot aan den Noord-Weste lijken Hoek van. het Bolsenameer terug gedrongen parallel daarmede ging het terugnemen der Duitsche strijdkrachten aan den, Tyrrheenschen vleugel. Ook aan den, oostelijken oever van het meer vielen sterke Anglo-Amerikaan- sche formaties de Duitsche linies aan, doch hier werden zij overal afgeslegen, deels met zware verliezen aan men- schen en, materiaal. Een gemotoriseerde infanteriecolonne werd bij een bergpas tot den strijd gedwongen en leed door het snelvuur der Duitsche machinewa penen, zoo zware verliezen dat slechts kleine resten zich aan de vernietiging konden onttrekken. Oostelijk van den, Tiber is het ner gens tot gevechtshandelingen van "betee kenis gekomen. De geallieerde troepen blijven hier de Duitsche bewegingen slechts met de grootste voorzichtigheid volgen, daar zij blijkbaar, in weerwil van voorafgaande ontruiming door pio niers,, aanzienlijke verliezen in de mijn- velden hebben, geleden. Overigens zijn de wegen door Duitsche mineurs zoo grondig vernield, dat bewegingen van groote gemotoriseerde afdeelingen in het soms moeilijke bergterrein vrijwel on mogelijk zijn. paald. Gewassen met een gemiddelde opbrengst geven voortaan den inleve ringsnorm aan. De tweede voornaamste wijziging is, dat aan den teler meer belang wordt gegeven om aan de uit voering. der maatregelen zijn algeheele medewerking te verleenen. De boer mag namelijk van de genoemde producten van zijn oogst de helft behouden van hetgeen hij meer levert dan zijn aan slag bedraagt. Alleen van de oliehou dende zaden mag niets op de bedrijven ven achterblijven, omdat het zelfpersen van oliehoudend zaad verlies van olie geeft. Voor de helft van hetgeen meer wordt geleverd dan de verplichte hoej veelheid oliehoudende zaden ontvang de teler toewijzingen voor olie. Het voorrecht, dat met dezen maat regel den boer wordt 'toegekend, tnoet gezien worden als een premie voor goede productie, die, behalvfe den vast- gestelden aanslag, die helft van het meer geproduceerde ter beschikking brengt van de algemeene voorziening. Daartegenover staat, dat ieder, die niet aan zijn verplichtingen voldoet, wordt aangepakt. Om te beginnen wor den hem alle gunsten (vergunning tot huisslachting, recht om kippen te hou den, zelfverzjorgersbehoud en de telers- premies) zonder vorm van proces ont houden. Wordt de aanslag niet geleverd, dan pleegt de teler bovendien een straf baar feit, waarvoor hij zich zal hebben te verantwoorden. Zij, die een over treding hebben begaan, die invloed kan hebben op den aanslag of oorzaak is, dat aan den inleveriugsplicht niet kan worden voldaan (onjuiste inventarisatie- opgave, clandestien dorschen, frauduleus vervoer, enz.) krijgen automatisch een hooge boete opgelegd, waartegen geen beroep mogelijk is. Beoogen de wijzigingen in het, sys teem van inneming der akkerbouwpro- ten welk stelsel in principe niet ge wijzigd is, de overheid handhaaft on verzwakt het recht op den oogst allereerst opvoering van de hoeveel heden, die voor de algemeene voor ziening beschikbaar komen, daarnaast geeft de herziening de gelegenheid in geslopen misbruiken en „zwarte" prac- tijken beter te bestrijden. heidsdienst op arbeidscontract aanvaar den, verplicht hiervan mededeeling te doen aan bovenstaand adres. Dezelfde mededeelingsphcht rust in de navolgende gevallen ook op hen, die bereids in overheidsdienst zijn en de bovenbedoelde toestemming reeds verkregen hebben dan wel van eene aanstelling op arbeidscon tract reeds mededeeling deden: a. bij bevordering b. bij wijziging van het dienstver band (arbeidscontract wordt gewijzigd in tijdelijken dan wel vasten dienst) c. bij verhuizing, zoowel binnen de gemeente als naar elders bij het verlaten van den over heidsdienst. Terzake van een en ander zijn de be trokkenen verplicht aan het Hoofd der Secretarie van Staat (Afd. VI, Beweging en Staat) alle door hem gevraagde in lichtingen te geven. Niet nakomen van deze verplichtingen kan tot ontslag als lid der Beweging aanleiding geven. Op de kameraden, die een lid der Beweging tot een overheidsambt of be trekking als vorengenoemd willen be noemen, rust d<; verplichting er op toe te zien, dat aan de nakoming van boven genoemde verplichtingen door belang hebbenden. wordt voldaan. In de openbare vergadering van de N.S.B., welke Zaterdagavond in, het Concertgebouw te Amsterdam is gehou den, heeft de Leider onder groot enthou siasme van de stampvolle zaal zijn hou ding bepaald ingeval van een eventueele invasie van de geallieerde legers in Nederland. „Er zijn er", zoo zeide Mussert „die zich zullen afvragen: en waar zult gij, Leider, zijn, wanneer de invasie hier in ons land komt? Staat uw auto al klaar? Ik kan hun. zeggen, mijn kameraden, ik heb mijn besluit genomen. Als de in vasie komt zal ik onder alle omstan digheden in Utrecht zijn. Vanochtend heb ik 'n nieuw uni form gekregen, dat van vrijwillig soldaat bij de Duitsche weermacht. Dit uniform zal ik aantrekken, zoo- dra de invasie hier komt." In zijn. groote rede bracht de Lei der verder hulde aan de Nederlandsche treinmachinisten en stokers, die hij „ech te Hollandsche kerels" noemde, die zich door de moeilijke omstandigheden niet laten weerhouden hun plicht te doen. Verder dankte Mussert de Duitsche weermacht voor het feit, dat zij onze kust in staat van verdediging heeft ge bracht. Had $ij dit niet gedaan, dan zouden ongetwijfeld de legers reeds lang. Vlissingen, Hoek van Holland en IJmui- den zijn. binnengevallen en ons land tot oorlogstooneel hebben gemaakt. Tenslotte wees de Leider op de trouw van de Nederlandsche nationaal-socialis- ten in Mei 1944, toen de dreiging van alle kanten toenam en er tweeduizend leden meer zijn binnengekomen dan af gegaan, waarmede de vastberadenheid der nationaal-socialisten in moeilijke oo- genblikken duidelijk is geteekend. De gevechten op het terrein van de invasie in Normandi| bevinden zich nog steeds in het stadium van den landings slag. De Anglo-Amerikanen doen hun uiterste best om hun posities zoo sterk mogelijk te maken en pogen allereerst het schiereiland Cotentin te bemachtigen. In het bijzonder bestaat het plan de oorlogshaven Cherbourg in handen te krijgen, hetgeen voor de voorziening der invallers van het allergrootste be lang is. Intusschen staan reeds omvang rijke Anglo-Amerikaansce strijdkrachten op een klein gebied van den Europee- schen bodem opeengedrongen. In totaal heeft Montgomery thans tenminste 350.000 tot 400.000 man ge allieerde troepen in den strijd geworpen. Hierin zijn niet begrepen de bemannin gen van de oorlogsschepen, het personeel van de transport- en landingsvaartuigen en het personeel van de Geallieerde luchtstrijdkrachten, die in totaal nog vele tienduizenden manschappen uitma ken. De Duitsche maatregelen hebben zich tot nu toe beperkt tolt een. zooveel mogelijk schade toebrengen aan de vij andelijke onderneming, welke ontzettend hooge verliezen aan manschappen en materiaal heeft te aanvaarden. Nog steeds handhaven, zich de sterke Duitsche for ten met een, groote bezetting en ruime voorraden temidden van den vijand, wien zij zeer veel hinder veroorzaken. Gezegd kan worden, dat het bruggen hoofd zich tot nu toe slechts heeft kun nen, handhaven onder de bescherming vap de zware scheepsartillerie. Van Duitsche zijde wordt er den na druk op gelegd, dat er nog geen sprake is van een Duitsch tegenoffensief. Dat komt eerst wanneer vaststaat, waar de Anglo-Amerikanen definitief hun hoofd aanval willen ondernemen en zoodra er naar het Duitsche oordeel voldoende vijandelijke strijdkracht is geland om een beslissenden slag te kunnen leveren. De stad Carentan is door de Duitschers ontruimd. Het is den geallieerden Zaterdag in den loop van den dag ten Zuidwesten van Isigny gelukt, het Virekanaal naar het .Westen te passeeren en daarmede aansluiting te krijgen op de ten Zuiden van de Vire-baai staande Amerikaansche luchtlandingsgroep, maar voor het ei genlijke operatieve doel van de eerste phase der invas.e beteeken,t de vereeni- ging der beide landingshoofden vrijwel niets, temeer daar het noch den Brit ten in de streek Caen-Bayeux, noch den Amerikanen, in het gebied Carentan- Montebourg gelukt is, hun. bruggen hoofd stellingen een zoo groote diepte te verschaffen, dat zij een betrekkelijk groot aantal formaties 'gelijktijdig met de sterkste stootkracht zouden kunnen laten optreden. Het is den Amerikanen niet gelukt, van St. Mere-Eglise uit naar het Westen door te stooten. Het belangrijkst is ech ter het feit, dat de Amerikanen ondanks de krachtigste concentratie van hun pant serformaties en talrijke zeer zware ge vechtswagens er niet in geslaagd zijn, den aanval in het Noorden in de richting Montebourg-Quinville uit te voeren. De tusschen beide plaatsen loopenden weg werd door hen weliswaar n,a langdurige en zware gevechten, op een plek bereikt maar elke poging om verder naar het Noorden terrein te winnen, kon door de taai vechtende Duitsche verdediging bloe dig verijdeld worden. In de Duitsche weermachfberichten der laatste $jagen werd over den toe stand aan het invasiefront o.m. het volgende medegedeeld De gevechten in het vijandelijke brug genhoofd van. Normandië nemen door de van beide kanten aangevoerde nieuwe strijdkrachten steeds meer toe in. fel heid. Een poging van den vijand om vlak ten Zuiden, van de monding der Seine bij Trouville te landen is mis lukt. Een oorlogsschip werd tot zin ken gebracht. De overigen werden ge dwongen den steven te wenden. Op het schiereiland van Cherbourg wordt verbitterd gevochten. On,ze troe pen leverden, schitterend slag tegen ster ke vijandelijke strijdkrachten en tegen een overmachtig luchtwapen. Aan liet geheele front handhaven zich vele door den vijand ingesloten weerstandsnesten en steunpunten in hardnekkige gevech ten. In Normandië tusschen de Orne en de Vire, waar de vijand voortdurend ver sterkingen. aanvoert, duurden de zware, en verbitterde gevechten Zondag voort. De pogingen, van den vijijand in de diep te ruimte te winnen, werden met zware verliezen verijdeld. Alleen naar het Wes ten in, de richting van Isigny, is den vij and in een smalle kuststrook de veree- niging met de Amerikanen in het brug genhoofd ten. Noorden van Carentan gelukt. Daar werden alle pogingen van den vijand, naar Cherbourg op 'te ruk ken, verijdeld. Overal in het vijandelijke landingshoofd blijven jplrijke van onze steunpunten en mesten van verzet in een taaien verbeten strijd gewikkeld. Opnieuw achter ons front werden neergelaten, vijandelijke luchtlandings troepen voor het grootste deel vernietigd Voor het invasiefront nemen de nach telijke gevechten van lichte Duitsche zee- strijdkrachten met den. sterk overmach- tigen vijand aan hardheid toe. Een duik boot bracht voor de Westkust van Bre- tagne uit een. beveiligingsformatie een vijandelijke torpedojager tot zinken. In het landingshoofd in Normandië was Maandag de toestand in groote trekken onveranderd. Leemten in het eigen front werden gesloten. Alle pogin gen van. den vijand om tusschen Caen en Bayeux naar het Zuiden en ten Noorden van de monding van de Vire in de richting van Cherbourg terrein te winnen,mislukten. Alleen Carentan ging na harden strijd verloren. Aan de kust ter weerszijden van St. Vaast, ten Oosten van Cherbourg hield de artilleriestrijd met deelen van de vijandelijke vloot aan. De vijandelijke aanvoer lijdt vooral als gevolg van de dappere, onvermoeide nachtelijke aart- Bij onze Vrijwilligers. Nauwkeurig worden de bewegingen van den vijand vastgesteld Ify PK Kristoferitsch/O/H/P m Het SS.-Ersatzkommando deelt mede: Iedere gezonde Nederlander kan zich aanmelden, teneinde gekeurd te wor den voor de Waffen-SS, SS-Wachtbataillon in Amersfoort, Landstorm Ne derland, Kriegsmarine en de Germaansche SS in Nederland. Personen tusschen 1935 jaar, die aanmeldingsplichtig zijn voor de tewerkstelling, kunnen zich eveneens aanmelden, en worden gedurende hun verbintenis van de tewerkstelling vrijgesteld. Officier in de Waffen,-SS kan ieder worden, die n.a ten minste een jaar diensttijd zijn geschiktheid voor de officiersopleiding heeft bewezen.. Zijn school opleiding is niet doorslaggevend. Beslissend voor bevordering zij'n: gedrag, karakter, prestatie. Tijdens de keuring worden alle inlichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duur der opleiding, extra "levensmiddelen, etc. ?dle inlichtingen en graTis reisbiljetten voor de heen- en terugreis zijn ver krijgbaar bii de volgende nebenstellen der Waffen-SS: Amsterdam, Dam 4; Alkmaar, Langestraat 56; Heerlen, Saroleastraat 25; Groningen, Heerenstraat 46; Enschede, H^ngeloschestraat 30. En eveneens bij het SS-Ersatzkommando, Ko'rte Vijverberg no. 5, Den Haag. Ook voor de gemotoriseerde compagnie bij het SS-Wachtbataillon te Amersfoort, welke dienst in Nederland doet, kan men zich op bovenstaande keuringen, melden 19-6-'44 813.00 uur, Amsterdam Dam 4. 20-6-'44 812.00 uur, Utrecht N.V. Huis, Oudegracht 245. 1517.00 uur, Amersfoort Pol. Durchangslager, Leusderweg. Het SS.-Ersatzkommando Niederlande in Den. Haag maakt in verband met het zenden, van post a,an vrijwilligers, die dienen, bij de verschillende eenheden der Waffen-SS, of die in lazaretten, Gene- sungsheime, enz. liggen, het volgende bekend Alle brieven, tijdschriften en 'pakjes moeten en het vervolg geadresserd zijn als volgt An das SS-Hauptamt, Dl 1/2 Deutsche Dienstpost Maastricht Zur Weiterleitung an,: (naam) (veldpostnr. of adres) Daardoor zal de verzending van de veldpost in het vervolg minder vertra ging ondervinden. Brieven, tijdschriften en pakjes moeten, duidelijk van naam en adres voorzien, zijn en ook het adres van den, afzender moet er duidelijk op vermeld zijn. Het verdient aanbeveling in de pakjes ook een adres bij te voe gen en deze stevig te verpakken. Tot 20 gram is alles vrij van porti. Pakjes boven de 20 gram moeten, van Zulas- sungsmarken voorzien zijn als deze naar veldpostnummers gezonden worden en mogen n,iet zwaarder zijn dan 100 gram. Zwaardere pakjes ook met 2 Zulas- sungsm,arken, zijn niet toegelaten. Pak jes aan gewone adressen, dus niet aan veldpostnummers, mogen tot 2 0 0 0 gr. zwaar zijn, en. moeten voorzien zijn van een 40 cents postzegel. Luchtveldpostbrieven moeten van 2 luchtpostzegels voorzien zijn en op den brief moet vermeld zijn: luchtveldpost. Luchtveldpostzegels en toelatingszegels worden door de vrijwilligers aan hun familieleden gezonden. Kranten- en tijdschriftzendingen aan veldpostnummers met een ge wicht van meer dan. 100 gram zijn alleen toegestaan, indien deze direct van den uitgever verzonden worden. Het is in het belang der familieleden zelf, dat aan de voorschriften nauwkeu rig de hand gehouden wordt, want dan heeft men meer zekerheid, dat de post geen vertraging ondervindt en op de plaats van bestemming aankomt. In het vervolg moeten dus brie ven, tijdschriften en pakjes voor de vrijwilligers niet meer naar het SS-Ersatzkommando Niederlande in Den Haag gezonden worden. De veldpost voor de vrijwilligers wordt door de Nederlandsche post aan genomen en in plaatsen waar kantoren van de Duitsche Dienstpost gevestigd zijn, kan. men de veldpost daar bezorgen. Ook kan men bij de Duitsche dienst post geld verzenden op veldpostwissels voor de vrijwilligers bij alle eenheden der weermacht en Waffen-SS. Classificatie van granen. In de vorige landbouwmededeelingen is in 'tkort een, uiteenzetting gegeven van het aanslagstelsel van granen, zaden en peulvruchten, voor oogst 1944. Bijzon dere aandacht verdient de classificatie. - Alle gewassen worden ingedeeld in klassen en. krijgen een cijfer. Aan de middenklasse kent men in 't algemeen het cijfer 10 toe, dus 10 is de midden klasse. Voor iedere 100 kg., die minder aan opbrengst wordt verwacht dan het gemiddelde wordt het cijfer van de middenklasse met 1 verhoogd en wordt dan 11, 12, 13 enz.; voor iedere 100 kg., die meer aan opbrengst wordt ver wacht dan het gemiddelde, wordt het cijfer van de middenklasse met 1 ver laagd en vyordt dan 9, 8, 7 enz. Of schoon in 't algemeen het cijfer 10 voor de middenklasse is genomen, kan men hierop niet in. alle gevallen rekenen, omdat in sommige districten, het cijfer voor de middenklasse meer of minder belangrijk hiervan, kan afwijken en ook hooger kan liggen dan 10, b.v. even goed 15 kan zijn. Dit wil niet zeggen, dat daar straks de gemiddelde opbrengst hooger zal zijn; het gaat hier om de verhoudingen. Het doet niets aan de opbrengst af, welk cijfer men, aan de middenklasse toekent. De middenklasse is het gewas, dat een gemiddelde op brengst zal geven. Vooraleer men tegen de classificatie in beroep gaat, moet men zich dus eerst eens overtuigen) welk classificatiecijfer voor de midden klasse is aangenomen en dient men zijn gewas, wat klasse-indeeling betreft,te vergelijken met andere bedrijven. Mislukte gewassen. Waar thans alle gewassen worden geclassificeerd, behoeft geen opgaaf van misgewas gedaan te worden, wanneer een gewas door slechten, groei een min der dan normalen oogst doet verwach ten. De vele gevallen, waarin in vorige jaren opgaaf van misgewas gedaan werd, kunnen dus dit jaar achterwege blijven. Echter bestaat de mogelijkheid, dat na afloop van de taxatie en nadat ook de termijn waarin men hertaxatie kan aan vragen, verstreken is, zich bijzondere omstandigheden voordoen, die een sterke daling van. de opbrengst tengevolge zul len hebben, zoodat deze opbrengst veel lager zal liggen, "dan hetgeen voTgens de classificatie kan worden verwacht. Deze abnormale omstandigheden kunnen zijn: brand, hagelslag, storm, e.d.;maar ook Jplotseling optredende voetziekte, roest e.d. Sterk legeren kan b.v. voor haver een sterke vermindering van het Zwaartepunt der controle ver legd naar de oogsttaxatie. De voedselvoorziening van het Ne derlandsche volk rust sedert geruimen tijd op de productie van eigen bodem. Naarmate de tegenwoordige omstandig heden langer duren, krijgt de productie ook van voedingsgewassen met grootei moei lijk heden te kampen. Het is der halve zaak alle krachten in te spannen om te trachten de productie zooveel mogelijk op peil te houden. Daarnaast is het van de grootste beteekenis, dat de geteelde akkerbouwproducten ter be schikking komen van de met zorg voor de voedselvoorziening belaste autoritei ten. De oogst kan nog zoo goed zijn, als de aflevering te wenschen overlaat, komen de vruchten van den oogst niet het geheele volk ten goede. De stand van de voedselvoorziening maakt het noodzakelijk alle maatrege len te treffen om de aflevering van de voor de voeding belangrijke akkerbouw producten, als granen, aardappelen, olie houdende zaden en peulvruchten, zoo hoog mogelijk op te voeren. Het is om deze reden, dat het voor den oogst 1944 gekomen is tot een herziening van inneming van akkerbouwproducten, het sedert 1939 geldende stelsel van welk stelsel niet meer den waarborg biedt dat de geoogste plroducten tot het be reikbare maximum worden afgeleverd. Tot nu moest de boer zijn oogst af staan met aftrek van het kwantum, dat hij als zelfverzorgingstceslag mocht be houden. Uiteraard waren- tevens hoe veelheden noodig voor zaaizaad en ploot- goed. Oogsttaxatie. De te leveren hoeveelheid werd bij dorschcontrole vastgesteld. Het is ech ter gebleken, dat de dorschcontrole niet meer kon verhinderen, dat op| vele be drijven minder ter beschikking van de organen der voedselvoorziening werd ge steld dan op grond der gemiddelde oogstresultaten mocht worden ver wacht. Daarom is thans het zwaarte punt der controle van het dorschen ver legd naar een taxatie van den oogst. Voortaan zal de afleveringsplicht voor ieder bedrijf met behulp van de oogst taxatie in kilogrammen worden be 's-Gravenhage, 12 Juni. Naar de Höhere SS und Polizeiführer „Nordwest" bekend maakt heeft het Polizeistandgericht in Amsterdam de vol gende Nederlanders ter dood veroor deeld 1. Eten beeldhouwer Gerrit van der Veen uit Amsterdam, geb. 26 November 1902. 2. Den onderwijzer Paul Quermon- prez, geb. 28 Dec. 1908, zonder vaste woonplaats. 3. Eten beeldhouwer Johan Limpers uit Amsterdam, geb. 2 Aug. 1915. 4. Den danser Karei Pekelharing, geb. 6 April 1909, zonder vaste woon plaats. De veroordeelden waren lid van een organisatie van. weerstand die in 1942 in het leven was geroepen en over een groot deel van Nederland was verspreid. De veroordeelden v. d. Veen en Limpers hadden een voor illegaal levende kunste naars opruiend tijdschrift uitgegeven, v. d. Veen had sedert 1942 een bureau tér vervaardiging en uitwerking van per soonsbewijzen voor ondergedoken perso nen gehouden. Limpers had van het begin van 1943 af tezamen met den ver oordeelde Pekelharing een groep jonge mannen om zich verzameld aan wie op- De Secretaris-Generaal van de NSB. deelt het volgende mede: Onder verwijzing naar het desbetref fende bevel van den Leider en mijn voorschriften no. 8 en 36, breng ik nogmaals met nadruk in herinnering, dat leden der Beweging zonder uitzonde ring verplicht zijn voor de aanvaar ding van een benoeming tot eenige be trekking in overheidsdienst anders dan op arbeidscontract, toestemming daartoe dienen te vragen aan het Hoofd der Secretarie van Staat (Afd. VI, Beweging en Staat) Nassauplein 10 te 's-Graven hage. onder duidelijke omschrijving van de te aanvaarden betrekking. Bovendien zijn voortaan de leden der Beweging die een betrekking in Over i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 1