BONNENLIJST Gemotoriseerde compagnie te Amersfoort. FOKPAARDENDAG Gevonden en verloren voorwerpen „St. PETRUS" 100.000.000.- Officieele Berichten Officieele Landbouw mededeelingen Plaatselijk Nieuws LET OP11 Distributie mededeelingen ra ra ra 75.000.000.- ra ra ra z Onzuiver Bloed - oorzaak van nameloos lijden en leed... voor de Provincie Noord-Brabant voorstiet Landbouwtuigpaard gehouden te Meeuwen op 7 Juli 11EUSDEN. Bonnen welke vervallen AALBURG. ANDEL. ALMKERK*. BABILONIëNBROEK. EETIIEN. EETHEN. SPRANG. SLEE U AVI JK. VEEN. WIJK. WASPIK. WOUDRICHEM. Diverse artikelen WERKENDAM. LEVENSVERZEKERING O z N.V.* Verzekering Mij C 3: r Cd 1 Verzekerd bedrag: a 1930 N 25.000.000.- 1941 50.000.000.- N z 1943 Cd O Ui 10 Juli 1944 Z Cd O, O MALIEBAAN 50 UTRECHT Ook Rheumatiek is daar een gevolg van. Rheumatiek is 'n sluipende, sloopende kwaal, die ge onder de ledelt hebt, vöör U het weet. Dat doen kou of tocht, maar ook vocht of een kil huis. - De een krijgt deze be zoeking al jong, de ander op rijperen leeftijd, maar de oorsprong is altijd onzuiver bloed. Kruschen is door zijn samenstelling het bloedzuiverende versterkingsmiddel bi] uit nemendheid. Bij, Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41, uitsluitend in de bekende gele verpakking. N.V. Rowntree, Amsterdam. Onze ruim 50-jarige erva ring op het gebied van Kindervoeding staat U borg voor de uitstekende kwaliteit van dit nieuwe Molenaar's Kindervoedsel. JAP'ANSCH KABINET AFGETREDEN Het persbureau Domei meldt, dat Oeneraal Tojo het ontslag van het Ja- pansche Kabinet bij1 den Keizer heeft ingediend. GENERAAL ROOSEVELT GESNEUVELD. Volgens den Britschen berichtendienst is officieel medegedeeld, dat de briga de-generaal Teddy Roosevelt, een zoon van den vroegeren president Theodore Roosevelt en plaatsvervangend comman dant van de 4e Amerikaansche divisie, aan het invasiefront is gesneuveld. VERSTERKTE SOVJET-AGITATIE IN ENGELAND. De agitatie der sovjets in Engeland is veel grooter dan die der Engelschen in de sovjet-unie, zoo stelt het Britsche weekblad „Tablet" vast, hetgeen aan de hand der tegenwoordige publicaties zeer gemakkelijk is vast te stellen. Het blad constateert* vol zorg, dat de sovjets een uitgebreider propaganda der „En gelschen niet dulden", terwijl daaren tegen het Londensche bolsjewistenblad „Daily Worker" momenteel een oplaag heeft van ruim 100.000 exemplaren, ^WIJ HEBBEN ONS VERGIST"! Onder het opschrift„Wij hebben bns vergist", schrijft het Zwitsersche „Israëlitische Wochenblatt"„Ja wij heb ben ons vergist in de sterkte van den jodenhaat. Wij hebben geloofd, dat het antisemitisme een misschien nooit te overwinnen verschijnsel zou zijn, maar dat het in zijn uitwerking mee zou vallen. Doch dat het zich op ons zou storten om ons te vermoorden, dat zul len zelfs de engste pessimisten, zelfs de meest consequente zionisten, niet voor mogelijk hebben gehoudend' OVERVAL OP FINSCH DORP. Naar het Finsche persbureau van officieele zijde verneemt, is een 80 man sterke bolsjewistische partisanenben- de binnengedrongen in een afgelegen dorp in de gemeente Sodankylae (N.- Lapland) waar zij een terreuraanvaj op de weerlooze burgerbevolking onder nam. Negentien bewoners werden omge bracht en zeven gewond. De meeste'hui zen werden in brand gestoken. Van Fin sche zijde zijn tegenmaatregelen, geno men. AANKOOPVERGUNNINGEN. Thans zal ook in zeer beperkte mate aan bergers de gelegenheid gegeven worden om bij den plaatselijk bureau houder een aanvrage in te dienen om eèn aankoopvergunning voor biggen. De bur gers, die in de jaren 1934 tot en met 1939 in het bezit zijn geweest van een gewone toewijzing voor een of meer varkens en voor den oorlog regelmatig varkens slachtten, kunnen een dergelijke aanvrage indienen, anderen niet. hebben geoogst, hiervan onmfddellijk op gave te doen aan den P.bh. met vermel ding van de geplukte oppervlakte. Te vens moet aan den Pbh. direct na ont vangst een leveringsbewijs van de vei ling worden overgelegd van de geveilde hoeveelheden. AANGIFTE ERWTENOOGST. In verband met de classificatie van den erwtenoogst, dienen alle landbou wers, die erwten in groenen toestand Aangifte gestorven dieren. Met ingang van 1 Aug. a.s. zal elkeen verplicht zijn om van een ge storven dier aangifte te doen bij dén plaatselijk bureauhouder en wel binnen 12 uur. nadat het beest dood is. Aan het gestorven dier moet een kaartje be vestigd worden, waarop duidelijk naam, adres en registratienummer van dein eigenaar staan vermeld. Wanneer aan gifte bij den plaatselijk bureauhouder achterwege blijft, heeft dat tot gevolg, dat geen destructiebon zal worden af gegeven, waardoor derhalve het gestor ven dier niet in het veeboekje kan af geschreven worden en waardoor dus ook geen vermindering van veelevering, schapenlevering, eierlevering of levering van varkens kan worden verleend. Een ieder zij dus gewaarschuwd, dat van elk gestorven dier binnen 12 uur aangifte moet worden gedaan bij den plaatselijk bureauhouder. Hiermede vervalt niet, dat tevens aangifte moet woréen gedaan bij het gemeentehuis of den keurings dienst. Persdraad voor koolzaadstroo Zooals medegedeeld, zal «Heen voor het geval, waarin het koolzaadstroo. voor industriëele doeleinden in binnen- of buitenland wordt verkocht, een zeke re hoeveelheid persdraad worden vrij gegeven. Ter voorkoming van misver stand wordt er duidelijk op gewezen, dat dit persdraad niet door de overheid of een Bedrijfschap, doch door den kooper van dit stroo beschikbaar zal worden gesteld. Deze persdraadvoorzie- ning staat dus geheel buiten den nor malen gang van zaken. Inlevering van akkerbouwpro ducten. Nu met het oogsten en dorschen van akkerbouwproducten is begonnen, worden er de telers nog eens ernstig op gewezen, dat aan den opgelegden aanslag onvoorwaardelijk moet worden voldaan. Wordt door een teler minder geleverd dan zijn aanslag, dan zullen verschillende gunsten, die overigens gel den voor. alle verbouwers, voor hem worden ingetrokken. Zoo zal dan: 1. De vergunning tot huisslachting worden onthouden. 2. Het houden van kippen worden verboden. 3. Alle premiën worden ingehouden: 4. Alle producten zullen moeten worden geleverd, dus ook de hoeveel heden voor zelfverzorging en telerspre mie. In een dergelijk geval zal de tuchtrechter de boete vaststellen. Is de teler bovendien nog op een o'f andere wijze met de akkerbouwproducten van oogst 1944 in overtreding, dan wordt automatisch een betaling van zeer hoo- ge schadevergoeding opgelegd. De wnd. Voedeselcomm. v. N.Br. Hoe dikwijls hebben wij niet in het weermaehtsbericht de volgende zinnen gelezen: „Snelle troepen der Waffen-SS hebben de vijandelijke stellingen door broken", of „Snelle troepen der Waf fen-SS namen in verrassing het dorp K." Zonder twijfel wordt er dan ge sproken van gemotoriseerde afdeelin- gen van de Waffen-SS, die de opgave hebben een bepaalde stelling, stad of dorp bij verrassing te nemen. Snelheid is in dergelijke gevallen een eerstel vereischte. De Waffen-SS beschikt over speciaal voor dit doel opgeleide troepen. Het is vanzelfsprekend, dat aan de mannen, die daartoe behooren, hooge eischeq gesteld worden. Het komt hier niet alleen op de motoriseering aan, maar in de eerste plaats op den man zelf, die door zijn vaardigheid het verrassingsmoment ten volle in zijn voordeel moet benutten. Zoo een gem'otoriseerde compagnie wordt thans in Amersfoort opgeleid. De inzet gn opleiding vindt net als alle onderdeden van het SS-Wachbatal- jon Amersfoort in Nederland plaats. Vrijwilligers voor deze compagnie kunnen zich melden bij het SS-Ersatz- kommando en de Nebenstellen. üls !üi De prijsuitreiking door den Leider, den hoofdstormer C. van Geelkerken en den stafleider, opper banheer C. Quispel vormde het hoogtepunt van de jeugdstormkampioenschappen 1944, welke te Hilversum zijn gehouden CNF/Cino/Pax m Op 7 Juli j.l. werd hier op het ter rein van den heer A. D. v. Buuren weer de jaarlijksehe fokpaardendag ge houden voor het landbouwtuigpaard., Evenals vorige jaren vormde dijf een groot gebeuren in ons stille dorp. Deze fokdag is zeker de belangrijkste in onze provincie en de belangstelling uit wij den omtrek was dan ook weer zeer groot. Alle rubrieken waren gesplitst in Groningsch en Geldersch typte. Hoewel voor 1-jarige deze splitsing nog moeilijk is, wordt ze toch door gevoerd zeker ook om het groote aan tal mededingers. De catalogus vermeldde niet minder dan 61 1-jarige merriën. Van het Groningsch type werden be kroond met le prijzen Adora van Ilfons van A. B. Snoek te Almkerk, Arali van Gombo van de zelfde. 2e prijzen: Benna van Helios van E. v. d. Beek te Genderen, Arinea van Narinus van H. Crezee te Nieuwendijk en Alana van Rheinfeld van A. Z. Snoek te Almkerk. 3e prijzen Borina v. Gronau van A. C. Bran derhorst te Genderen, Biona v. Kanebius van Gebr. C. en J. A. v. d. Beek te Genderen. 4e prijzen: Hyrosa v. Dario van J. C. v. d. Beek te Genderen, Ariana v. Hendrik van M. J. Pulles te Vlijmen en Alanda van Michiel van Gebr. J. en A. Smits te Waspik. Behalve Hyrosa zijn al deze beJ kroonden uit Groningen of Drente in gevoerd. Geldersch type le prijzen: Hirolia v. Voridelus van W. Snoek te Nieuwendijk;, Helga v. Dario van G. C. de Bont te Raams- donk, Honny v. Vondelus van G. M. A. Damen te Bab.-Broek, Hasorna v. Vondelus van Gebr. Branderhorst te Eethen en Helisa van Walter van E. v. d. Beek te Genderen. 2e prijzen: Hella v. Vondelus van C. Korteweg te Nieuwendijk, Hermana v. Vondelus van A. J. H. v. Honse- wijk te Dussen, Hillegonda v. Adelsjong van Kind. J. P. Dibbits te Almkerk Holdana v. Adelsjong van G. N. v. Achterberg te Capelle, Hudora v. Vonde lus van Gebr. Klijn te Elshout, Hanne- ke van Democraat 'van L. A. v. Eeten te Andel en v. Volinus van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. 3e prijzen: Hetty v. Vondelus van A. D. v. Buuren te Meeuwen, Himmy v. Adelsjong van Wed. Adr. Straver te ÏJab.-Broek, Hadola v. Adelsjong) van G. N. v. Achterberg te Capelle, Herneta v. Dario van Gebr. Klijn te Elshout, Hikina v. Vondelus van Gebr. Branderhorst te Eethen, Hannie v. Von delus van J. C. Wink te Wijk. 4e prijzenHonica v. Vondelus van A. A. v. Vugt te Hank, Herrusa v. Von delus v. Gebr. Scherff te Waardhuizen, v. Volinus van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen, Hutosa van Walter van J. Dankers te Loonop Zand en Halina v. Adelsjong van M. Schaap te Woudrichem. 2-jarige merriën waren 46 stuks aan gegeven. Groningsfth type. le prijzenuuprinsje v. Michiel van W. Snoek te Nieuwendijk, Gilona v. Vondelus van A. D. v. Buuren te Meeu wen, Gondela v. Vondelus van A. J. H. v. Honsewijk te Dussen en Gouda v. Gollux. van H. de Lorm te Andel. 2e prijzen: Gudinia v. Eichbaum van J. Branderhorst Wz. te Eethen, Girola v. Eichbaum van Chr. van Wijk te Aalburg, Fautea v. Moüton van J. C. v. d. Beek te Genderen, Gasorna van Vondelus van Gebr. Branderhorst te Eethen, Golia v. Vondelus van C. Kor teweg te Nieuwendijk, Goldmina v. Wal ter van D. v. Wijk te Wijk, Gijsje v. Vondelus van M. Millenaar te Dussen. 3e prijzen: Gudia v. Ridderslag van P. Wigboidus te Nieuwendijk, Golare v. Vondelus van W. Straver Adrz. te Dussen, Gobera v. Mijnheer van A. Vink Cz. te Woudrichem, Gelmina v. Michiel van C. Korteweg te Nieuwen dijk en Bertha v. Gronau van H. Cre zee te Nieuwendijk. 4e prijzenGreetje v. Eichbaum van G. Majoie te Goirle en Gondola v. Rid derslag van P. Wigboidus te Nieuwen dijk. Geldersch type. le prijzen: 1-jarigen: Gonny v. Von delus van J. C. Wink te Wijk, Grada v. Vondelus van dezelfde en Gea van Peterhead van Gebr. Oerlemans v. de Schans te Drongelen. 2e prijzen: Godona v. Vondelus van J. Branderhorst Wz. te Eethen, Gurusa v. Adelsjong van P. de Bont te Raams- donk. 3e prijzen: Gosina v. Sultan II van L. A. v. Eeten te Andel, Gerdina van Vondelus van W. Straver Mz. te Bab.- broek, Gally v. Adelsjong van A. Z. Snoek Jr. te Nieuwendijk en Gelfriede v. Vondelus van E. v. d. Beek te Gen deren. 4e prijzenGonny v. Adelsjong van A. Z. Snoek Jr. te Nieuwendijk, Grona v. Ridderslag van H. J. Klunder te Nieuwendijk en Greta v. Vondelus van A. A. v. Vugt te Hank. Driejarige merriën. Groningsch type. Aangeboden 9 stuks. le prijs: Fultura v. Adelaar van J. Branderhorst te Eethen, die tevens tot! stermerrie werd verheven. 2e prijzen: Winny v. Bart van P. Wigboidus te Nieuwendijk, en Ermina v. Ulfried van H. J. Klunder te Nieu- Vendijk. 3e prijs: Zijma v. Morphyr van C. Maris Cz. te Oudemolen. 4e prijs: Fastia v. Batouwer van G. v. d. Beek LGz. te Genderen. Gèldersch type. Aangeboden 12 st. le prijzen: Tijgje v. Vondelus van J. C. Branderhorst Wz. te Eethen, Fa- vorieta v. Vondelus van A. Vos Cz. te Hill, Feucila v. Vondelus van W. Snoek te Nieuwendijk en Tónna v. Vondelus van A. Vos Cz. te Hill. Alle vier deze merriën werden tot stermerriën ver klaard. 2e prijzen: Florida v. Adelsjong van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Dron- gelen, Fevina v. Vondelus van Gebr. Branderhorst te Eethen en Fieke van Vondelus van J. C. Wink te Wijk. 3é prijzenFantra v. Eichbatim van Kind. J. P. Dibbits te Almkerk, Frie- dela v. Coster van L. A. v. teten te Andel en Foline van Vondelus van Wed. A. Straver te Bab.-Broek. 4e prijzen: Fiotta v. Vondelus van Kind. J. E. Dibbits te Almkerk en Fondana v. Vondelus van W. Straver Abrz. te Bab.-Broek. 47-jarige merriën. Groningsch type. 18 stuks aangeb. Geen le prijzen toegekend. 2e prijzen: Evia v. Germandus -n P. Wigboidus te Nieuwendijk; Ell i v. Drunewald van H. J. Klunder ie Nieuwendijk, Enta Binda v. Godeh I van dezelfde, Estruda v. Eichbaum H. Tolenaars te Nieuwendijk en EgUs- ta v. Volinus van G. H. Straver te Bab.-Broek. 3e prijzen: Egiantos v. Volinus w>i H. C. Ottevanger te Woudrichem, Et ta v. Adelsjong van G. H. Straver .e Bab.-Broek, Celsa v. Eichbaum van E. v. d. Beek te Genderen, Eduna, v. van A. Vink te Woudrichem, Calida van Mijnheer van J. Branderho.st Te Bab.-Broek, Diamant v. Volinus van Wed. A. Straver te Bab.-Broek, Codo- ra v. Mijnheer van A. Vos Cz. te Bab.- Broek. 4e prijzenDepatria v. Volinus van P. Wigboidus te Nieuwendijk, Ebola v. Adelsjong van Wed. A. Straver te Bab.- Broek en Etula v. Eichbaum van Adr. Leemans te Hank. Geldersch type. Aangeb. 9 stuks. le prijzen: Decarda v. Romburg van P. Wigboidus te Nieuwendijk, Ezimara v. Ot van Wittenstein van C. H. van Everdingen te Heesbeen. 2e prijzen: Darawa v. Voorman van H. Scherff te De Werken, Estosa van Gebr. C. en J. A. v. d. Beek te Gen deren, Carita v. Volinus van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. 3e prijzen: Bernadette v. Vadonis van Gebr. Klijn te Elshout, Delote van P. de Waal te Werkendam. 4e prijzen: Eefje Marina, v. Volinus van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen, Deleutata v. Walter van C. Kolf Cz. te Almkerk. 4 tot £n met 7-jarige stermerriën. De elite-groep aangeboden 5. Geen le prijzen, 2e prijzen Cea v. Walter van A. B. Snoek te Almkerk,/ Esorna v. Akino van^ Gebr. Brander horst te Eethen en Divea v. Walter van A. Z. Snoek te Almkerk. 3e prijzen: Bernalda v. Volinus van H. Tolenaars te «Nieuwendijk en Ecina v. Eichbaum van A. B. Snoek te Alm kerk. Premiekeuring van hengsten met af stammelingen. Hierbij werden van Vondelus 32, van Eelfons 15, van Adelsjong 12, va(n Evert 5 en van Walter 4 afstammelin gen bekroond. Van Eelfons en Evert konden nog slechts jonge veulens wor den „aangeboden. Van verschillende de zer hengsten zijn op de andere vier Brabantsche Fokdagén nog andere kin deren geprimeerd. De bijzondere goede fokresultaten van de hengst Vondelus van de Cóop. Ver. in het Land van Heusden en Altena, kwamen dit jaar sterk naar voren. Hij heeft aan de 7 in Noordbrabant tot stermerrie verheven paarden niet minder dan 5 zijner 3-f&rioe dochters. Op den fokdag teZeveiroergen, wer den afstammelingen van hem, die uit den aard der zaak in zeer gering ge tal aanwezig waren, in de klasse één jarige merriën la, iri de klasse 2-jarige merriën la en in de klasse 3-jarige merriën Groningsch type lb geplaatst. Men verzoekt ons mede te dee- len dat de dienst in de Ned. Herv. Kerk Zondag a.s. niet om 10 uur maar half 11 zal aanvangen. Door de R.K. Ver. tot Bevorde ring van Industrie en Huishoudonderwijs voor Meisjes, St. Anna, is in de R.K. Naaischool examen afgenomen. Tot het verkrijgen van het diploma costumière werden 2 candidaten geëxa mineerd. Geslaagd zijn: J. Walraven uit Heusden en N. Kouwenberg \uit .Aalburg. Voor het diploma „Lingerie" slaagden 11 candidaten, t.w. R. Bierkens, R. v. Bladel, D. Boeren, A. v. d. Bosch, J. Kuipers, N. de Ruiter, J. Timmermans en C. Ver mee ren allen uit Heusden. R. v. Dalen uit Luttel-Herpt, T. van Korven uit Herpt en A. de Wilt uit Bern. G. Bax, H. Gijswijt en M. Nieu- wenhuizen, die de Rijks H. B. S. te 's-Bosch bezoeken, werden alle drie van de 2e naar de 3e klas bevorderd. w De leerlingen uit deze gemeente die de Nuts ULO school te 's-Bosch bezoeken, werden als volgt bevorderd: Joh. de Graag', Ant. de Kok en C. Zon neveld van de le naar "de 2e, Bert v. d. Pol van de 3e naar de 4e klasse. De leerlingen, die de Chr. MULO in den Bosch bezoeken werden bevor derd als volgt: Corry de Boer en W. v. Willigen van de le naar de 2e, Jo de Boer van de 3e naar de 4e klasse. Mej. D. Knoop, leerlinge van 't Gymnasium te 's-Bosch werd bevor derd van de 5b naar de 6b, W. Knoop van de le naar de 2e klasse. In den wedstrijd om het dam kampioenschap van Noordbrabant heeft Zondag j.l. Kalden de leiding geno men door een overwinning op Henning. Daar Ponsijn het tjegen den hekkeslui- ter de Groot niet verder kon brengen dan remise en Koch en de Graag 'won nen, resp. van Kollenburg en Wijn, kwamen er drie deelnemers op de 2e plaats met slecht één punt verschil. Nieuwkoop werkte zich weer wat om hoog door van Panhuizen te winnen, partij Ruberg-Verlouw eindigde ineen puntenverdeeling. De stand na de 5e ronde is gesp. gew. rem. verl. p. Kalden 5 4 10 9 Ponsijn 5 3 2 0 8 Koch 5 3 2 0 8 de Graag 5 3 2 0 8 Verlouw 5 2 12 5 Henning 5 2 12 5 Nieuwkoop 5 2* 0 3 4 Ruberg 5 12 2 4 Wijn 5 113 3 Panhuizen 5 0 2 3 2 de Groot 5 0 2 3 2 Kollenburg 5 0 2 3 2 Zondag a.s. wordt gespeeld te Eind hoven en komt Kalden tegen Koch, op Zaterdag 22 Juli. 29-30 Brood. 29-30 Beschuit. 169-170 Brood, Bloem, Gebak. 171 Peulvruchten. 57 Reserve, Gort. E 57 Reserve, Kindermeel of Voedings suiker. 172 Vermicelli. 29 A en B Boter. 173 Kaas 29-30 Melk en Taptemelk. 29-30 A en B Vleesch. 30 Aardappelen en Toeslag Aardapp. 174 Suiker. 175-176 Stroop. 177 Jam. 178 Koffiesurrogaat. 29 Versnaperingen. 29-30 Tabakswaren. op Woensdag 26 Juli 28 bonkaart U 403, Petroleum. op Maandag 31 Juli 22 KF (kookdoeleinden), 1 eenheid brandstoffen. voor de 8e periode 1944 (2e helft) 23 JULI tot en met 5 AUGUSTUS de Graag tegen Panhuizen, Nieuwkoop tegen Ruberg. Zondag 30 Juli a.s. speelt A. de Graag een dam-simultaan-seance in het „Nieuwe Centrum" te Vlijmen. Deze vangt aan 2 uur nam. Liefhebbers uit Heusden en omgeving kunnen zich op geven bij den simutanist uiterlijk voor Vrijdag 28 Juli. Woensdag 26 Juli hoopt Ds. Lamain uit Rijssen des middags om half 4 (Bediening H.A.) en des avonds om half 8 voor de Ger. Gem. alhier op te treden. (Telkens Off. t.). Aan de Rijks H.B.S. te Go-, rinchem is bevorderd naar de 5e klasse A. v. Andel alhier. Aan de Handelsschool te Gorin- chem is geslaagd voor het examen boek houden en handelsrekenen de heer A. J. Schouten alhier. -Door de kerkeraden der Neder 1. Herv. Gem. te Werkendam en Almkerk wordt ernstig in overweging genomen, om eiken Zondag in het gebouw Tavenu kerkdienst te houden. Thans komt weer een nieuw geval van besmettelijke ziekte voor, nl. Diphteritus. Dit is het 4e geval sinds enkele weken. - In den afgeloopen winter werd onder leiding van Dr. Aanen en Zr. Nederlof een cursus gehouden voor E.H.B.O. Vrijdag werden de diploma's hiervoor uitgereikt en wel aan de da mes P. Vos, A. Prins, R. v. d. Schans, M. Schneuders, H. v. d. Heuvel, G. Straver, A. Straver, K. Thur, A. Schuk- king, de heeren A. v. Riel, C. de Raad, H. Branderhorst, D. Vos, J. Schreuders, J. Oerlemans, M. v. d. Beek, L. de Rooy, A. Dekker, W. de Graaf en J. de LJaan. Dat allen slaagden is voor.een groot deel te danken aan Dr. Aanen en Zr. Nederlof, die hiervoor hun beste krach ten gaven. Voor het examen gemeente-ad ministratie slaagde de heer Lankhaar, ambtenaar ter secretarie alhier. N. v. d. Kolk, leerling aan de Rijks H.B.S. te 's-Bosch werd bevor derd van de 3e naar de 4e klasse. K. Both Gzn., slaagde voor het exa men ULO-diploma. Naar wij vernemen «zal alhier een collecte gehouden worden tot on dersteuning van het fonds voor die restauratie van het 'Ned. Herv. Kerk gebouw alhier. Bereids zijn door een architect reeds opmetingen gedaan voor het maken van een bestek en begrooting. Onze vroegere predikant Ds. v. Garderen, thans pred. bij de Herv. Gem. te Maassluis, vertrok deze week naar Polen als geestelijk verzorger van de Ned. krijgsgevangenen. Woensdag 26 Juli zal voor dè Ger. Gem. alhier optreden des nam. 3.30 en des avonds 8 uur (Wett. t.), Dr. Steenblok uit Dordrecht. -K. v. Loon Czn., die de MULO school in den Bosch bezoekt, werd be vorderd van de 3e naar de 4e klasse. De leerlingen uit deze gemeente, die de Rijks H.B.S. ,te 's-Hertpgenbosch bezoeken werden bevorderd als volgt: J. Mans en T. Verbeek van de le naar de 2e klasse, A. Roza en A. Wijgers van de 2e naar de 3e, C. Kuipers en N. v. d. Maaden van de 3e naar de 4è en J. Bouman van de 4e naar de 5e klasse. De jongeheer B. Bouman Bz. al hier behaalde in de afgeloopen weken verschillende diploma's o.a.Op 7 Juni te Dordrecht voor rekening-courant boek houden van Instituut. „Meraurius" te Amsterdam. Op 26, 27 en 28 Juni te 's-Bosch voor boekhouden vanwege de Vereeniging van Leeraren in Handels correspondentie, Boekhouden en Steno grafie en op 13 en 14 Juni te Den Bosch voor boekhouden vanwege de Neder!. Associatie voor Praktijkexamens. Hij genoot zijn opleiding bij Ac countantskantoor v. „d. Hoven te Waal wijk. Daar geslaagde pas 16 jaar oud is, mag dit een prachtige prestatie genoemd worden, waarvoor hartelijk proficiat. De heer Kees Berkelmans alhier, slaagde te 's-Bosch voor het examen Engelsche Handelscorrespondentie van de Nederlandsche Associatie van Prac- tijkexamens. Eveneens slaagde hij voor het examen Engelsche Handelscorres pondentie, afgenomen door de Vereen, van Leeraren in Handelscorrespondentie Boekhouden en Stenografie. Aan de veiling bestond de aan voer deze week uit landbouwplukerwten, en aardappelen. Eigenheimers geteelt op een tuinbouwteeltvergunning mogen thans ook worden aangevoerd. Alhier is een vereeniging van kleinhandelaren opgericht. Tot, leider is benoemd de heer G. v. d. Wiel en tot sub-leider de heer A. de Joode. PEE BON 31-32A Brood of gebak 4 rants. 31-32B Brood of gebak 1 rants. 31-32 Beschuit 1 rants. 182-183 Alg., Brood, bloem of gebak 1 rants. 184 Alg., Gort 125 gram 185 Alg., Gemengd meel 125 gram D 60 Reserve, Gort 250 gram E 60 Reserve, Kindermeel of Voedingssuiker 250 gram 31 A Boter, Boter 125 gram 31 B Boter, Boter 125 gram 32 A Boter, Boter (geldig u. 19 Ang.) 125 gram 186 Alg., 20 pl. of magere Kaas 100 gram 31-32 Melk l3/-* liter 31-32 Taptemelk l3/4 liter 31-32 A Vleesch 100 gram 31-32 B Vleesch 25 gram 31 Aardappelen JgeldigtotiD/s kg 31 Toeslag, Aardappelen 29 Juli 1 kg" 187 Alg., Suiker 500 gram 188 Alg., Jam. 250 gram 189 Alg., Vervangingsmiddelen 1 rants. C 61, D 61, E 61 Reserve, Kinderdrankpoeder 300 gram 31 Versnaperingen 150 gram 31-32 Tabak, Sigaren, Tabak of Cigaretten 1 rants. 179 Alg., Eenheidstoiletzeep 1 rants. 180 Alg., Waschpoeder of Eenheidstoiletzeep 1 rants. C 58, D 58, E 58 Res., Waschpoeder of Eenheidstoiletzeep 1 rants. E59 Res., Toiletzeep 1 rants. Op deze bonnen mag reeds op 21 Juli van des middags 12 uur af worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. Alle bonnen zijn geldig tot en met 5 Aug., behalve voor zoover hierbóven een andere datum is vermeld. Reeds aangewezen bonnen, welke nog geldig zijn153 Algemeen, C 50, D 50, E 50, Reserve (voor 250 gram waschpoeder) 11 Juni tot en met 5 Augustus). R05 Tabak, j Scheerzeep 45 gr. Petroleum 28, bonkaart U 403 1 liter per bon 60 bonk. S 121 en 70 bonk. S 221, 300 gram kaarsen Brandstoffen 29, 30, 31 en 32 BV 1 eenheid 22 KF (kookdoeleinden) 1 eenh. 23 KF (kookdoeleinden) 1 eenh. „Brandstoffen" 1e-4e periode 1 eenh. met uitz. v. fabrieksturf Geldig t.m. 2 Sept. 26 Juli wordt nader bekend gemaakt 30 Nov. 31 Juli 31 Aug. 30 April 1945 Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeder noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. Door den kerke raad der Ger. Gem. alhier is het volgtende tweetal maakt: de candidaten Aangeenbrug te voor een te beroepen predikant opge- Leerdam en C. Rijksen te Utrecht. Deze week kwam de heer A. v. d. W. alhier met zijn motor in bot sing met een ander motorrijwiel. v. d. W. bezeerde zich zoodanig dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. De motor was zwaar be schadigd. De heer J. H. Vink, gedurende *een tiental jaren ouderling bij de Ger. Gem. alhier, heeft dezer dagen voor die functie bedankt. Maandagavond bleef de jon geheer H. V. bij het zwemmen in de Nieuwe Haven alhier door onbekende oorzaak onder water. De heer T. K., die ook aan het zwemmen was, bracht hem met groote moeite boven water en aan den wal. Na eenige moeite mocht het hem gelukken de levensgeesten we der op te wekken. -Vanwege de Nederl. Associatie voor practijkexamenS is voor het diplo ma praktijk examen boekhouden, dezer dagen geslaagd Mej. A. 't Hooft en de: heer A. Geerlof. De "dames J. Sterken- burg en L. v. d. Heuvel slaagden voor costumière, onder leiding van Mej. J.' A. Visser alhier. WEER VETTE KAAS OP. EEN IN- LEVE R1NGSBON. Van 20 Aug. tot en met 2 Sept. a.s. zal wederom 100 gram vettekaas. ter beschikking gesteld worden. Ten ein de hiervoor in aanmerking te komen moet men bon Algemeen 181 voor 30* Juli a.s. bij zijn leverancier inleveren.v desgewenscht tegen ontvangstbewijs. Aflevering van deze kaas voor 20 Aug. a.s. is niet toegestaan. GEVONDEN: een sikkel. Terug te bekomen bij J. v. Esch, Korte Steeg C 99, Aalburg. GEVONDEN: een zilveren dames armband horloge, tusschen De Rib en Café „de Zwaan" te Andel. Terug te bekomen bij Joh. Bleij-- enberg, Heistraat A 174 te Wijk en. Aalburg. GEVONDEN: een zilveren armband., te Heusden in de Burchtstraat. Terug té bekomen bij G. F. Peeters. te Dussen, wijk B 22, des avonds na 6 uur. VERLOREN: tusschen Biesheuvel en Genderen, een paardendeken. Kenteeke-- nen: grijs met zwarte strepen. Terug te bezorgen tegen beloonlng bij B. Verschoor, café „Het neusje van den Zalm", Biesheuvel 215, post Eethen. VERLORENeen zilveren kinder armbandje. Dr. Schols, Hoogstr., Werkendam. VERLORENeen doublé dameshor loge. - L. Huissen, Slikstraat 37, Wer kendam. VERLOREN: een vulpen. H. Vis-- ser, Koppenhof 19, Werkendam. VERLORENeen gouden armbands Tegen belooning terug te bezorgen bij Café de Waal, Sasdijk, Werkendam. VERLOREN: 17 Juli 's avonds 9 uur. gaande van school Eethen over Drongelen naar den Assem, Drongelen, portemonnaie met inhoud. Tegen goede belooning terug te be zorgen op „den Assem" te Drongelen, VERMISTuit de ark van Gebr. Hakkers, een kinderjasje. Terug te bezorgen bij A. Baggerman, Slik straat 12, Werkendam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2