sugo a. verschuur-baert REPKO as*ÏÏ 36 S.D. Lankhuyzen Go's Bank i.v. Botermarkt 084, Tel. 72, Heusden Voedingsgewassen in eigen Juin Mededeelingen Plaatselijke Distributiediensten LET OPH BONNENLÏJST De Brabantsche Biesbosch en zijn bewoners Nette Dienstbode. Officieële Berichten Land- en Tuinbouw Distributie mededeelingen Correspondentie Plaatselijk Nieuws Predikbeurten Advertentiën LET OP! R A YENS WAAY'S KOFFIE-SURROGAAT cent per 250 gram Telef. No. 15, Raamsdonksveer Agentschap van de Amsterdamsctie Bank N. V. Amsterdam. DROGISTERIJ NIEUW TURNSEIZOEN STAAT VOOR DE DEUR. Winterprogramma door het NGV zeer beperkt. Melkdistrihutle. Veor het geheele land is de gel digheidsduur van de thans loopende bonnen 37 en 38 voor melk ver lengd tot en met 30 September a s. De bonnen 37 en 88, welke voor het koopen van taptemelk werden aan gewezen, blijven geldig tot en met 16 September. Men houde hiermede met de verdeeling van het melk- rantsoen rekening. Aan hen, die giftigen arbeid ver richten, zullen tot nader order geen rantsoenbonnen voor melk worden uitgereikt. De reeds uitgereikte rantsoenbonnen melk blijven echter gun geldigheid behouden. Verhandelen van klaverhooi. Het verbod om weidehooi, lucer- nehooi of klaverhooi te koopen, te ontvangen, te verkoopen of af te leveren is ook van toepassing op hooi van oogst 1944. Ook klaver hooi (zoowel gedorscht als onge- dorscht) zal dus niet vrij door hooi- verbouwers verkocht en afgeleverd mogen worden. Verbouwers, die tot verkoop willen overgaan, moeten ver gunning en tevens een geleidebiljet voor het vervoer aanvragen bij het Bureau van dea Provjncialen Voed- selcommissaris. Evenals vorige jaren kunnen erkende hooihandelaren het door hen betrokken hooi afleveren aan verbruikers, die in net bezit zijn van een door of namens het Bedrijf schap afgegeven aankoopvergunning. Aanvraagformulieren voor een aan koopvergunning kunnen door parti culiere paardenhouders worden aan gevraagd bij de bureaux van de Provinciale Voedselcommissarissen en door de overige verbruikers bij het Bedrijfschap voor Hooi, Stroo en Ruwvoeder, Plein 4 te 's-Qravenhage. Bereidingsverbod verf. Blijkens publicatie in de St Ct van 5 Sept. 1944 is de Verf en Verf- grondstoffenbesehikking 1940 no 1 gewijzigd. Ten gevolge van deze wijziging is het o.a. verboden verf te bereiden zonder schriftelijke ver gunning van den directeur van hoogergenoemde sectie. Voor de overige veranderingen wordt ver wezen naar den nieuwen tekst van vorengenoemde beschikking. Hongaarsche bloem van het Roode Kruis. Reeds thans aflevering. In afwijking van hetgeen reeds eerder werd medegedeeld, mag de aflevering van Hongaarsche bloem op de bonnen «Reserve B 70« en «Reserve C 70«, voor zoover deze bloem voorradig is, met ingang van heden worden afgeleverd. Boter of margarine naar keuze. Op de bonnen «Boter 37A«, Reserve B 76, C 76, D 76 en E 76, welke van 3 tot en met 16 September geldig zijn verklaard voor het koo pen van 125 gram boter, alsmede op bon «37B Boter®, aangewezen voor het koopen van 125 gram margarine, mag van heden af naar keuze boter of margarine worden gekocht. Wat Is een rantsoen vleesch? Wanneer men van den slager de hieronder genoemde mindert gangbare artikelen betrekt, kan men per rantsoen naar keuze aan spraak maken op de volgende hoe veelheden: 125 gram versclie tong, lever of hart van runderen, kal veren, varkens, paarden en scha pen, 200 gram versche zwezerik van runderen en kalveren, 250 gr. varkenskluiven, versche uiers van runderen of versche nier van run deren, kalveren, varkens en scha pen, 325 gram staart van runde ren en kalveren, 500 gram var- kenspooten, of 2 kg gebroeide on- derpooten van nuchtere kalveren, ontdaan van huid en hoeven. Zooals hekend geeft een rant soen vleesch voorts recht op het liet koopen van 100 gram rund-, kalfs-, varkens-, paarde- of seha- pevleesch, been inbegrepen. Hier bij dient te worden opgemerkt, dat één rantsoen recht geeft op ten minste 75 gram vleesch en een hoeveelheid been tot een zoodanig gewicht, dat in totaal wordt ver strekt 100 gram vleesch met been; in plaats van het heen mogen bon nen worden- verstrekt, waarop men de beenderen kan betrekken. Wan neer varkensvleesch wordt ver strekt, moet men bedenken, dat hierbij het beenderen percentage belangrijk lager ligt; het zal dan kunnen voorkomen, dat de slager geen 25 gram beenderen kan le veren, zoodat hij dienovereen komstig meer vleesch dient lever- strekken. Voorts geeft een rant soen vleesch naar keuze recht op op het koopen van75 gr. gekookt en/of gerookt rund-, kalfs-, var kens-, paarde- of schapevleesch, zonder heen, dan wel gerookte worst, gebraden gehakt, of corned- beef, 100 gram knakworst of ge kookte worst, .125 gram leverarti kelen, tongenworst of nierbrood, 150 gram zure zult, of 300 gram bloedworst. Verlenging geldigheidsduur rantsoenbonnen. De geldigheidsduur van de rant soenbonnen en rantsoenkaartjes met den daarop vermelden datum van 30 September 1944 wordt ver lengd tot en met 23 December 1944. De nieuwe aardappelbon. Van 10 tot en met 16 September a.s. kan men op elk der bonnen «Aardappelen 38« l1/» k.g. aardap pelen koopen. Op bon «Toeslag 38« ig 1 k g. aardappelen verkrijgbaar. Op deze bonnen mag eerst Maandag worden gekocht. Distributiekring 251, Waalwijk. omvattend de gemeenten Drunen, Heusden, (met Doeveren en Hees been), Loonopzand, Sprang-Capelle, Vlijmen, Waalwijk en Waspik. Ter kennis van het publiek wordt gebracht, dat met ingang van DINS DAG 12 SEPTEMBER 1944 alle normale Rantsoenbonnen en de bonnen van de rantsoenkaartjes JA, JB, JC, JD en JE tijdelijk ongeldig zijn de aanwezige attesten voor extra rantsoenen van zieken, aanstaande en jonge moeders tijdelijk zijn ge blokkeerd deze categoriën kunnen zich in zeer dringende gevallen opnieuw tot den huisarts wenden de uitgifte van bonnen voor rij wielbanden en schoenen, alsmede van alle speciale vergunningen, behoudens voor textiel in zeer bij zondere gevallen, tijdelijk wordt gestaakt; de uitreiking van bonbaarten voor de 11e en 12e periode tot nader order wordt stopgezet. SUB-KRINGKANTOOR WIJK Gemeenten Wijk en Aalburg, Veen en Eelhen Bonnen welke vervallen IIEUSDEN. Toen begin der vorige week zich geruchten verspreidden, dat En- gelschen en Amerikanen in het zuiden van ons land waren binnengedrongen, moest blijken in hoeverre de dappere woorden, in het verleden uitgesproken, gedragen werden door den wil, achter deze woorden ook daden te stellen. Velen in den lande, waaronder voor aanstaande figuren geplaatst in belang rijke functies, namen toen evenwel tengevolge van de spanning, die door de geruchten werd gewekt, ijlings de beenen en zochten een goed heenko men. Zoo ook onze burgemeester de heer A. Thomaes, die in den nacht van Maandag op Dinsdag, met de stille trom uit de gemeente vertrokken bleek te zijn, zonder daarin tot heden terug te keeren. Meerdere malen heeft de heer Tho maes in zijn beruchte bekendmakingen, de stelling verkondigd, het zoo goed met onze gemeente voor te hebben en voor haar wel en wee te zullen waken en tevens dat hij de consequentie's van zijn beginsel, steeds gestand zou blij ven. Door zijn onverwachts en over haast vertrek heeft hij bewezen, dat zijn woorden slechts holle en looze praatjes zijn geweest, zonder eenige waarde. Dat woorden gemakkelijk zijn uit te spreken, doch dat het veel moeilijker valt deze woorden in daden om te zetten. Door zijn vlucht uit de gemeente blijkt, dat wij hem mogen rangschik ken onder die personen, die in het artikel van de Nederlandsche Corres- pondentiedienst, opgenomen in het „Nieuws van den Dag" van Vrijdag 8 September, zoo juist werden gety peerd en waarin deze werden aange duid als „labbekakken". Tot loco-burgemeester dezer gemeente is aangewezen wethouder A. de Haan, Door dit besluit is, naar wij hopen, de eerste stap gezet tot terugkeer naar normale omstandigheden. In verband met de kolenpositie zijn door de directie der gasfabriek gaslooze uren ingesteld. Toevoer van gas vindt plaats 's morgens van 68 en van 112 uur des middags en van 5—10 uur 's avonds. De collecte ten bate van de Vereeniging tot Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blinden, die op 4 September gehouden werd te Heusden Diverse artikelen Toelichting op den bonnenlijst. Op de bonnen Vleesch 39A en Vleesch 40A kan men naar gelang van de beschikbare voorraden het zij één rantsoen vleesch, hetzij 100 gram kaas koopen. De bonnen 39B Vleesch en 40B Vleesch geven recht op het koopen van een kwart rant soen vleesch of 25 gram kaas. Op bon Algemeen 232 wordt, in verband met de inhouding van het onlangs verstrekte voorschot, slechts 250 gram suiker beschikbaar gesteld. en Oudheusden, heeft opgebracht f 288,20. Door den waarnemend burge meester dezer gemeente werden de ingezetenen per data 11 September uitdrukkelijk gewaarschuwd, dat zij zich na 8 uur des avonds niet in de open lucht mochten ophouden en dat bij overtreding onmiddellijk zou wor den geschoten. Den 13den September volgde de waarschuwing, dat het na 20 uur ook verboden is, het hoofd buiten deuren of ramen te steken en dat ook bij overtreding daarvan zonder waarschu wing onmiddellijk zal worden gescho ten. De wedstrijd om het damkam pioenschap van Noordbrabant is afge broken tot over eenigen tijd onder betere omstandigheden kan worden verder gespeeld. De stand, op het mo ment dat de wedstrijd werd onderbro ken, is als volgt. gesp. gew. rem. verl. p. de Graag 9 6 3 0 15 Kalden 8 5 2 1 12 Ponsijn 7 4 2 1 10 Koch 7 3 4 0 10 Henning 11 2 6 3 10 Verlouw 8 2 4 2 8 Wijn 9 2 4 3 8 Nieuwkoop 10 2 3 5 7 Ruberg 8 1 4 3 6 Kollenburgh 8 14 3 6 Panhuijzen 9 1 4 4 6 de Groot 8 0 4 4 4 VEEN. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat op Dinsdag 19 September a.s. nam half 3 (W.T.) ten huize van dokter J. H. v. d. Loo gelegenheid bestaat tot kos- telooze inenting tegen pokken. Men wordt verzocht geboortebewijs of trouwboekje mede te brengen. .WERKENDAM. Officieele tijd. ANNIGJE LAKERVELD-SCHOP, Familie C. SCHOP. Drongelen, 15 Sept. 1944. Het aangewezen adres A. Schilders, Dijk F 7, Meeuwen. KOFFIESURRÖGAAT SCHOUTEN's GROOTHANDEL in Koloniale Waren te WIJK (N.-Br.j. IHfr' DELFT Smaakt als echte koffie. Een bijzonaet geurige samenstelling en toch ook maar Vraagt Uw winkelier! N.V. v.h. M. Ravenswaay Zn. Gorinchem. Verstrekt HANDELSCREDIETEN tegen nader overeen, te komen voorwaarden. Dpent Rek.-Cour. met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenl. Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. KOOPT en VERKOOPT vreemd Bankpapier. Verzilvert Cou pons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt GELDEN a DEPOSITO, rente vergoeding volgens overeenkomst. VERHUURT SAFE LOKETTEN. (Prijzen naar grootte der kastjes). Nadere inlichtingen verstrekt de Directie. Drogerijen Chemicaliën Ziekenverplegingsartikelen Toiletartikelen yeegeneesmiddelen Borstelwerk DE OOGST VAN UW WINTERAARD APPELEN De maand September en de eerste helft van October zijn ,de tijd, waarin de z.g. winteraardappelen worden ge rooid. Hiertoe behooren zoiowel de ei genheimers als noordeling, bevelander, roode star, furore en nog eenige an dere rassen. Voor den najaarsoogst pleegt men de aardappelen te rooien, nadat het loover geheel is afgestorven, zulks in tegenstelling met den zomer- dogst, welke geschiedt als het loover nog groen is. Men rooie de aardappelen bij voor keur bij droog weer en het liefst als ook de grond behoorlijk droog is. Vfejor dit werk kan men het beste gebruik maken van een tuinvork. Bij gemis aan zoo'n vork kan het ook wel met een tuinspade geschieden. Met de tuinvork (of spade) worden de aardappelstrui ken achtereenvolgens in den grond om hoog gelicht, waarna de knollen uit de losse aarde worden verzameld en op breede rijen nog wat in zon en wind op het veld te drogen worden gelegd Want de aardappelen moeten goed droog zijn als ze naar de winterbewaar- plaats worden overgebracht. Te voren worden ze echter ook nog gesorteerd. De kleintjes het z.g. kriel wor den apart gehouden. Beschadigde knol len en andere, die rotte plekken vertoo- nen, zijn ongeschikt voor winterbewa- ring. Deze worden het eerst gegeten. Indien het gewas door de aardappel ziekte (het z.g. kwaad) was aangetast, kan deze ziekte ook tot de knollen zijn doorgedrongen en daarin het ont staan van zieke of rottende plekken tengevolge hebben gehad. Hierop wor de bij de sorteering nauwlettend toege zien. Mocht men de aardappelen pas laat in het seizoen gaan rooien, dan zorge men er in ieder geval voor, dat ze uit den grond zijn en goed geborgen pp de bewaarplaats, voordat een vroege winter zou kunnen intreden. Ook voor de tiirners is het ^geslo ten seizoen" weer achter den rug. Het is immers in de gymnastiekwereld de gewoonte de oefeningen geduren de de zomermaanden Juli en Augustus te onderbreken, waardoor men de turn sters en turners die toch nog altijd hier te lande voor het bedrijven van hun sport min of meer op een zaal zijn aangewezen - gelegenheid biedt de specifieke zomersporten als athle- tiek, zwemmen en wandelen te. beoe fenen. Dit drietal takken van sport, dat zoo volkomen in de zomerscbe natuur past en waarbij het lichaam den heilzamen invloed ondervindt van de zonnestralen, wordt bij uitstek ge schikt geacht voor den turner, die in het turnseizoen zijn lichaam reeds heeft gesterkt en in de best mogelijke con ditie heeft gebracht. En wederkeerig is voor al diegenen, P 1794/1 Verantwoordelijk voor den ge- heelen inhoud J. H. Roza te Heusden; Uitgever en Drukker: Fa. L. J. Veerman, Botermarkt te Heusden. K 1448. die tn de zomermaanden sport of II- diaamscultuur in het ons zoo spaar zaam geschonken zonlicht bedrijven en vervolgens hun sportieve aandriften in- toomen tot er weer een nieuwe zomer komt, die naar zonnige velden, wegen of wateren oproept, voor hen is de gymnastiek een uitstekend middel om ook in den winter fit te blijven en li chamelijk goed voorbereid de zomer sporten aan te vatten. - Nog veel te weinig menschen heb ben de waarde van de gymnastiek als alzijdige sportbeoefening bij uitnemend heid erkend. Wel telt het lancüelijk lichaam op turngebied, het Nederlandsch Gymnastiek Verbond, bij den aanvang van het winterseizoen 1944-'45 ruim 600 aangesloten vereenigingen met meer dan 120.000 leden, maar dit getal is nog voor veel uitbreiding vatbaar, een uitbreiding die gevonden kan worden bij jong en oud, die de waarde'inzien van goed geleide, matige lichaamsoe feningen, voor het welzijn van lichaam en geest. Ondanks de vele moeilijkheden,! waarmede het NGV heeft te kampen als zalengebrek, beperkte verwarmings mogelijkheden, tekort aan voorturners, werken de vereenigingen rustig voort. Onder de huidige omstandigheden heeft het N.G.V. zich genoodzaakt gezien al le onderdeden van het winterprogram ma, waarbij gereisd moet worden, te verbieden. Zoo zijn alle wedstrijden en ook de training der keurkorpsen stop gezet. Slechts ontmoetingen tusschen plaatselijke vereenigingen en locale de monstraties en uitvoeringen vinden voortgang. Het gemis is echter niet zoo groot, want de wedstrijdgeest over- heerscht niet in de turnwereld en terecht, want turnen is in eersten aan leg lichamelijke oefening en daarna pas sport doch vormt op bescheiden wijze de juiste stimulans voor het op voeren der prestaties. WAARSCHUWING. Koop van onbekende personen geen meststoffen van onbekende herkomst! Het is mij ook dezen zomer weer een paar malen gebleken, dat dit op groote scha de voor den betrokken landbouwer uit loopt. Een partij super van wel 2000 kg werd in den z.g.n. zwarten handel aangeboden (over de prijs spreken we maar niet!) en bij onderzoek aan het R.L.P.S. te Maastricht bleek het hee- lemaal geen super te zijn, maar een laaggradig natuurlijk fosfaat, dat al leen oplosbaar is in sterke zuren. Voor onze normale kleigronden is zoo'n mest stof vrijwel waardeloos. Een vrij groo te hoeveelheid kunstmest, die goed was voor 'tland, volgens den schipper, van wien de partij gekocht was bleek bij onderzoek slechts 12 pCt. in water oplosbare kali te bevatten. Het was dus een slecht soort kaïniet met een hoog vochtgehalte. Zoo men weet, moet kaïniet minstens 14 pCt. kali bevat ten. Onwillekeurig rijst hier de vraag; Zal men dan nooit eens wijs worden? Is de Latijnsche spreuk: „De we reld wil bedrogen zijn", dan toch waar heid? Het begin van dit artikeltje be vat een waarschuwing. Aan het slot moge ik allen, die 'dit lezen, den welgemeenden raad geven Koopt kunstmeststoffen alleen bij Uw aankoopvereeniging of bij een betrouw baren handelaar. Daar wordt gij niet bedrogen! W. BRONKHORST, Andel (N.Br.) i i i i Uitreiking bonkaarten lie en 12e peri ode 1944 en toeslagkaarten aard- appélen L 411 (tegen inlevering van bon toeslag R 09) in de week van 18-23 September 1944. Gemeente EETHEN, voor personen die in de zelfverzorgingsregeling zijn opgenomen Maandag 18 September 1944 DRONGELEN, no. 1 -60, van 9-12 uur, no. 61-94, van 1.30—3 uur. Voor personen, die buiten de zelfverzor gingsregeling vallen: op Zaterdag 16 September. 37-38 Brood. 37-38 Beschuit. 217-218 Bloem, enz. 219 Roggevlokken enz. D 73 Reserve, Roggevlokken, enz. E 73 Reserve, Kindermeel of Voedings suiker. 220 Vermicelli. 37 A Boter, Boter. 37 B Boter, Margarine. 221 Kaas. 37-38 Melk en Taptemelk. 37-38 Vleesch. 222 Suiker. 223 Jam. 37 Versnaperingen. 37 Tabakswaren. B 76, C 76, D 76, E 76. Res., Boter Vrijdag 22 September 1944: EETHEN, van 9—9.30 uur. GENDEREN van 9.30—11 u. BAB.-BROEK van 1112 uur. DRONGELEN van 12—12.30 u. MEEUWEN, van 1.302.30 u. WIJK EN AALBURG, voor personen die niet in de zelfverzorgingsregeling zijn opgenomenDonderdag 21 Sept. '44 Wijk A nos. 1100 van 910 u. en de nos. 101209 van 1011 u. Wijk B de nos 1150 van 11 12.15 en de nos 151201 van 1.30 tot 2 uur. Wijk C de nos 1100 van 23 u. en de nos 101191 van 34 uur. Gemeente Veen, voor personen, die in de zelfverzorgingsregeling zijn opge nomen, Dinsdag 19 September de nos. 1- 30 van 910 u., de nos 3160 van 1011 u., de nos 6190 van 1112 u en de nos 91 135 van 1.303 uur. Woensdag 20 September de nos. 136 165 van 9-10 u., de nos 166—195 van 1011 u., de nos 196225 van 1112 u. en de nos 226250 van 1.303 u. Voor personeel, die niet in de zelf- verzorging zijjn opgenomen, Zaterdag 23 September de nos. 1-100 van 9— 10 u., de nos 101200 van 1011 u., de nos. 201 250 van 11-12 u. Mede te brengen 2e distributiestam kaart met bijbehoorend inlegvel en zelf- verzorgersboekje. Tevens bon R09 toeslag aardappelen. Vervolgens de le distributiestamkaart van het Hoofd van het gezin voor de overname van het codenummer van de brandstoffenkaart op de nieuwe stam kaart. Wanneer nieuwe vestiging heeft plaats gehad dan bereidverklaring brandstoffenhandelaren overleggen. (Ge- evacueerden enz.). Formulieren voor verlichting met petroleum. Formulieren ter verkrijging van petroleum voor verlichting kunnen voor elke gemeente worden afgehaald en ingediend op de daar voor vastgestelde dagen en uren. Aanvragen mogen uitsluitend worden in gediend door personen, die in het bezit zijn van een petroleumkaart S 121 en nog uitsluitend door hen die op petroleum voor verlichting zijn aangewezen. In verband met de papiervoorziening is door het Persgilde bepaald, dat bladen, die tot heden met 4 pagina's mochten verschij nen, voorloopig slechts met 2 pagina's mo gen uitkomen. Vandaar dus de geringer omvang van ons blad. DE REDACTIE. voor ds 10e periode 1944 (2de helft) 17 SEPTEMBER tot en met 30 SEPTEMBER PEK BON 39-40A Brood of gebak 4 rants. 39-40B Brood of gebak 1 rants. 39-40 Beschuit 1 rants. 227-228 Alg., Brood, bloem of gebak 1 rants. 229 Alg., Roggevlokken/ Havermout e.d. of Gort e.d. 125 gram 230 Alg., Peulvruchten 125 gram D 78 Res., Roggevlokken, Havermout e.d. of Gort e.d. 250 gram E 78 Reserve, Kindermeel of Voedingssuiker 250 gram 39 A Boter, Margarine of Boter 125 gram 39 B Boter, Margarine of Boter 125 gram 231 Alg., Kaas 100 gram 39-40 Taptemelk l3/* titer 37-38 Melk (verlengd tot 30 Sept.) I3/* Liter C 79 Reserve, Melk 7 Liter D 79 Reserve, Melk 7 Liter D 80 Reserve, Melk 31/g Liter E 79 Reserve, Melk 7 Liter E 80 Reserve, Melk 3l/s Liter 39-40 A Vleesch, Vleesch of Kaas 100 gram 39-40 B Vleesch, Vleesch of Kaas 25 gram 38 Aardappelen l1/» kg 38 Toeslag, Aardappelen 1 kg. Aardappelbonnen geldig t.rii. 16 Sept. 232 Alg., Suiker 250 gram 233 Alg., Jam 250 gram 234 Alg., Vervangingsmiddelen 1 rants. 39 Versnaperingen 150 gram 39 Tabak, Sigaren, Tabak of Cigaretten 1 rants. 224 Alg., Eenheidstoiletzeep 1 rants. 225 Alg., Waschpoeder 1 rants. C 74, D 74, E 74 Res., Waschpoeder 1 rants. E 75 Res., Toiletzeep 1 rants. Op deze bonnen mag reeds op 15 Sept. van des middags 12 uur af worden gekocht, uitgezonderd vleesch, melk en taptemelk. Alle bonnen zijn geldig tot en met 30 Sept., behalve voor zoover hierboven een andere datum is vermeld. R10 Tabak, Scheerzeep 45 gr. Petroleum 31, bonkaart U 409 1 liter per bon 60 bonk. S 121 en 70 bonk. S 221, 300 gram kaarsen Brandstoffen 29, 30, 31 en 32 BV 1 eenheid 24 KF (kookdoeleinden) 1 eenh. 25 KF (kookdoeleinden) 1 eenh. „Brandstoffen" 1e-4e periode 1 eenh. met uitz. v. fabrieksturf Geldig t.m. 6 Jan. '45 30 Sept. wordt nader bekend gemaakt 30 Nov. 30 Sept. 31 Oct. 30 April 1945 Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. Doordat de Ned. Herv. Gem. te Andel en Uitwijk beiden weer een eigen predikant hebben, zijn er in den Ring Werkendam, die een 7-tal plaat sen kent, geen vacante plaatsen meer. Op Donderdag 7 Sept. heeft het echtpaar A. Bakker-M. Bakker-Pot ters. den dag herdacht, dat zij voor 50 jaar in den echt verbonden waren. Beiden zijn nog flink en hebben zich i in een groote belangstelling mogen ver- heugen. Zeer vele bloemen zijn bezorgd. De heer C. den Dekker, thans sluiswachter alhier, heeft Vrijdag j.l. den dag herdacht, waarop ,hij voor 25 jaar in dienst trad bij den Rijkswa terstaat. Het heeft hem op dezen dag niet aan belangstelling ontbroken. ZONDAG 17 SEPTEMBER. HEUSDEN, 10 en 6 u. Ds. Vogel. Geref. Kerk, 10 en 3.30 u. Cana. Mole naar. AALBURG, 10.30 u. Ds. Trouwborst. Geref. Gem. 1030 en 3.30 u. leesdienst. ANDEL, 10.30 u. Ds. Clerx, (Bed. H.A.) 3 u. Ds. Clerx, Dankz. Geref. Kerk, 10 30 en 3 u. Ds. Bakker. BAB.-BROEK, 10 u. Ds. Eijsenga. BRUCHEM, 10.30 u. Ds. Brasser. DOEVEREN, 10.30 u. Ds. de Tombe. DUSSEN, 10.30 u. Ds. v. d. Broek. DRONGELEN, 9 30 u. Ds. Boezer. EETHEN, 2 30 u. Ds. Boezer. GENDEREN, 10.30 uur. Ds. Koele. Geref. Kerk, 10.30 en 3.30 u. Ds. Ritsema. 's-GREV.-CAPELLE, 9.30 u. Ds. van Win gerden. 's-GRAVENMOER, 10 en 2.30 u. Ds. v. d. Roest. Chr. Geref. Kerk, 10 en 3 u. Ds. Tolsma. HEESBEEN, 3 u. Ds. Trouwborst. KERKWIJK, 3 u. Ds. Brasser. LOONSCHENDIJK, 9.30 en 2.30 u. Ds. Vroeg in de Weij. MEEUWEN, 10.30 u. Ds. Hoeuff v. Velsen. NEDERHEMERT, Nz. 10 30 u. Ds. Vermaas en Zz. geen dienst. POEDEROIJEN, 10.30 u. Ds. v. d. Haar. Chr. Geref. Kerk, 10 30 u. leesdienst. Geref. Gem. 10 30 u. leesdienst. SLEEUWIJK, 10 u. Ds. de Leeuw Geref Kerk, 9 30 en 3 u. een predikant. UITWIJK, 10 u. Ds. v. d. Meulen. VLIJMEN 10 u. Ds. v. d. Berg. VEEN, 10.30 u. dhr. P. v. Helden en 3.30 u. Ds. Eijsenga WASPIK, 9.30 en 2.30 Ds. v. d. Smit. WIJK, 10.30 en 3.30 u. Ds. Harkema. WAARDHUIZEN, 10 u. Ds. Ronge. door H. A. SCHöNHAGE Prijs"?f 6,90 Verkrijgbaar in den Boekhandel Firma L. J. VEERMAN te Heusden. 4 Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam Gevraagd voor direct, we gens ziekte der tegenwoordige, NETTE DIENSTBODE, voor dag en nacht, in klein gezin. Hoog loon. Wasch buitenshuis. Mevr. W. HEIMING, Stationsplein 9, DEN BOSCH. voor Uw Pootaardappelen, Zaaigranen, Landbouw- zaaipeulvruchten, Groen- tenzaden, Bloemenzaden, Bloembollen, Frambozen, Zwarte- Witte- en Roode Aalbessen, Kruisbessen, enz., enz. is Vertegenwoordiger van V0L- BEDA's Zaadhandel, Drachten. Levering geschiedt tegen officiëel vastgestelde prijzen. Zelfs de waarzegster vergiste zich en dacht dat ,,'t echt koffiedik" was, maar't was Voor den handel verkrijgbaar bij: FA8RIKANTE: TEL. 532 3 UWEN Verkrijgbaar bij JAN UYTHOVEN, Eethen; H. VAN DOVEREN, Wijk; L. STEIN, 's-Capelle A. J. KETELS, Drunen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2