Distributie mededeelden Gevonden en verloren voorwerpen Voetbalsport OFFICIËLE BONNENLIJST voogdij f 275,15 en voor de di aconie f 142. Dezer dagen reed alliiereen autobus vol met werkvolk nabij Kleinloog in een sloot. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. NEDERHEMERT. De verkoop in deze ge meente van Kinderpostzegels en -briefkaarten ten bate van het ver waarloosde kind, werd evenais vo rige jaren behartigd door Mevr. iWitjens. Met vreugde kan worden geconstateerd dat daarvoor ieder jaar meer belangstelling bestaat. Ër werd voor f 181,25 omgezet, te weten f 45,briefkaarten en f 136,25 postzegels. Van dezelaat- sten komt f 36 ten goede aan de kindervverzorging, doch de ver koop der briefkaarten verhoogt dit bedrag nog. Dank gaat uit naar allen die tot dit succes hebben bijgedragen. SPRANG. De lieer Hendr. de Jong concierge aan de Chr. H.B.S.aan de Populierstraat te den Haag en logerende bij de heer J. v. Dron- gelen alhier, gevoelde zich in de nieuwjaarsnacht onwel. Onmid dellijk werd de hulp yan Dr. Winkelman ingeroepen. Na inspui ting kwam de patiënt tot rust. Toen men hem 's morgens wilde wekken kwam met tot de ontdek king dat de levensgeesten gewe ken waren. Vrijdagmorgen is het stoffelijk overschot naar den Haag vervoerd. Naar wij vernemen zou on ze gemeente voor 11948 geen toe wijzing voor nieuwbouw verkrij gen. Maandag 12 Jan. hoopt men alhier de Chr. Kleuterschool te openen. Onder leiding van de heer Wave rijn is de pas opgerichte korfbalvereniging begonnen met trainen. 50 dames en heren tra den als lid toe. VEEN. Op Woensdag! 14 Januari hoopt Dis. v. d. Bergt van Utrecht, des nam- 2.30 en 7 ,uur voor de Gier. Gemeente op te treden. De gehouden verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk bracht ongeveer f7006,op, of ruim f800,meer dan vorig jaar. Tot organist bij de Ned. Herv. Gem. is benoemd de heer W. BI ankers. WIJK. Het bouwen van een dienst woning alhier, behorende tot de Maasmondwerken, is opgedragen Distributiekring 231 ALMKERK Uitreiking bonkaarten en schor- nenbonnen. Uitgereikt zullen worden: 1. Bonk. voedingsmiddelen 802. 2. Tabaks/versnaperingenk. 802. 3. Schoenenbomien. a. aan personen wier TD num mer eindigt op het cijfer 8 en aan dogenen wier TD nummer eindigt met de cijfers 04, 14, 24 34 of 44. b. aan kinderen, geboren in de maand December van één der ja ren 1932 t.m. 1945 en aan die, ge boren in de maand Februari 1947. Mede te brengen: Tweede Distributiestamkaart. Inlegvel voor hen, die in aan merking komen voor een schoe nenbon. Inwisselingsbon van de lopende bonkaart 713 (bonkaart behoeft niet te worden medegebracht). WERKENDAM en DE WERKEN, Dinsdag 13 Jan. van 9.3012 u. Vissersdijk; van 1—2.30 u. Sleeuwijksedijk 180. Kantoor Kruisstraat. DE WERKEN, Woensdag 14 Jan. van 9.3011 u. Sleeuwijksedijk aan M. Kleijngeld en J. Iloogen- doorn te Waalwijk. WIJK EN AALBURG. Op Zaterdag 3 Jan. gaf het Gem. koor „Con Amore" met me dewerking van „Con Amore's to neelvereniging" alhier haar derde uitvoering met eenzelfde program ma als de beide voorgaande uitvoe ringen. Ook nu was. de zaal van „Maaszicht" wederom uitstekend bezet en het ge bod ene had alLe aandacht. De heer Baselaar, direc teur en het bestuur kunnen op deze uitvoeringen inet genoegen te rugzien. WASPIK. Vrijdag 9 Jan. des avonds 0111 7.30 uur hoopt Dis. de Bruin alhier op te treden voor de Jon gelingsvereniging WAARDHUIZEN. Ds. G. v. Rongen, zal in April a.s. afscheid nemen van de Geref. Kerk alhier, wegens zijn vertrek naar de Ger. Kerk te Zwijndrecht. WERKENDAM. Tot predikant bh de Chr. Geref. Kerk alhier is beroepen Ds. C. Smits van Driebergen. De heer H. H. v. Advocaat te Schelluinen heeft bedankt als directeur der Chr. Geim. Zangver eniging „Soli Deo Gloria" alhier. De schaakclub „Het Pro bleem" alhier, speelde dezer da gen in haar clublokaal haar 2e competitiewedstrijd tegen Dussen. Eerstgenoemde won met 64. In de gehouden ledenver gadering der Herv. Geref. Evan gelisatie werd als vaste voorgan ger benoemd de Eerw. Heer H. v. Kooien van Maartensdijk (U.). De Burgemeester van Wer kendam maakt bekend, dat scha den ontstaan door regelmatige vor deringen, in eigendom van goede ren door de v.m. Duitse Weer macht tegen afgifte van een vor- deringsbewijs, welke nog niet ter secretarie zijn aangemeld alsnog tot 15 Jan. a.s. bij de schade-en- quète-eoimmissie te 's-Bosch, Vug- fcerweg 1 kunnen worden opgege ven. Dezer dagen sneuvelde in Indië onze oud-dorpsgenoot Jo v. d. Brugge. Gedurende de oorlogs jaren was hij hier ook geëvacu eerd. Laagste inschrijver voor on derhoudswerk aan het Kanaal door Voorae, gedurende 1948, was de fa. Gebr. de Klerk alhier, tegen f68,300. 81—103, Hoef 1—12, Vijcie 1— 17, Heuveltje 17; van 1112 u. Loze stoep 122, Zand wei 1 21, Schans 141; van 12,30 u. Werkensedijk ;172, Tol 1 J6. Kantoor Kruisstraat. ALMKERK, Vrijdag 16 Jan. van 911 u. Na-uitreiking voor alle aangesloten gemeenten. Café van Dijk. Dislributiekring 251 WAALWIJK Collectief aanvragen Werkkleding. Directies van bedrijven, waarin 5 of meer werkkleding dragende ailbeide rs (s ter s) werkz aam z ij n kunnen in het tijdvak van 8 t.m. 24 Jan. a.s. voor alle in die be drijven werkzame arbeiders, met uitzondering van het administra tief, toezichthoudend en uniform- dragend personeel, per formulier MD 333-26 en begeleidend formu lier MD 333-27 in duplo, collec tief een aanvraag om werkkle ding indienen, ongeacht de sedert de laatste verstrekking verstreken termijn. De bovengenoemde formulieren moeien door de werkgevers wor den afgehaald en ingeleverd bii de plaatselijke distributiedienst. Filiaalbedrijven, welke in dit GEVONDENeen broche (zil ver) met foto. Terug te bekomen bij B. v. Da len, C 65 te Brakel. VERLORENeen blauwe cein tuur met sluiting, van een jurk. Terug te bezorgen bij N. van van Leeuwen, Zuidersingel 15 c., Heusden. 1 GEVONDEN: een want. Terug te bekomen bij M. Mans, Korte Steeg C 100 te Aalburg. VERLORENop de weg Aal- burg-Genderen, een bel van melk wagen. Terug te bezorgen bij M. Mans, melkhandel te Aalburg. GEVONDEN: een huissleutel en een motorspuit (smeerspuit.) Inl. te bekomen bij de Post Rijkspolitie te Wijk en Aalburg. IIEUSDEN. Het is de v.v. Heusden niet mo gen gelukken de punten in Heus-* den te houden. 13oor deze 21 nederlaagtegen Gilze hebben zij de leidersplaats weer aan Gilze moeten afstaan. Heusden staat thans no. 2 met evenveel verlies- 'punten als Gilze. Heusden behoeft nog niet bij de pakken neer te zitten. Over de wedstrijd moet aller eerst gemeld worden die zeer zwak ke leiding die besljst onvoldoende was om deze belangrijke wedstrijd die bovendien zeer hard gespeeld werd, tot een goed einde te bren gen, voegen wij hier nog aan toe, dat de beslissingen van de scheids rechter zeer eenzijdig waren en meestal ten gunste van Gilze uit vielen, dan bevreemd het niet, dat Heusden deze wedstrijd verloor. Heusden valt het eerst aan, ge steund door de wind. Reeds 11a 10 minuten weten zij te doelpun ten, doch dit eerste doelpunt wordt niet toegekend wegens bui tenspel. Nog geen 10 minuten later kopt G. Vos, die op een zeer goede wedstrijd kan terugzien, schitte rend in en ook ditmaal wordt tot ieders verbazing, dit doelpunt ge annuleerd, doordat de mid voor van Heusden de 'keper gehinderd zou hebben, aldus de scheids recht er. Dooi* deze beslissing wordt Heus den even ontmoedigd en hiervan profiteert Gilze door bij een snel le uitval te doelpunten. 10. Met deze stand breekt de rust aan. Na de rust speelt Heusden tegen wind in beter dan voor de rust en als Wout v. Wijk uit verband als zelfstandige bedrijven worden beschouwd, dienen, indien althans in het filiaal 5 of meer personen werkzaam zijn, eveneens collectief aan te vragen. Door rijksdiensten en -instellingen, de Ned. Spoorwegen, de P.T.T. en D.U.W.-kampen mogen geen aan vragen worden ingediend. Het is van belang, dat bij de opgave van de beroepen der ar beiders geen algemeenheden wor den gebruikt, zoals b.v. schoenfa briekarbeiders, doch dat een su- miere aanduiding plaats vindt van het beroep, dat in het bedrijf wordt uitgeoefend, zoals b.v. 111a- chine-zwikker. Tevens wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd, dat buiten deze re geling voorlopig geen gelegenheid tot aanvragen meer wordt gege ven, zodat nalatigheid tot nadeel der betrokken arbeiders moet lei den. Omtrent de uitreiking der werk- kledingbonnen ontvangen aanvra gers in het tijdvak van 16 t.m. 28 Februari a.s. een oproeping. Voor het indienen van individu ele aanvragen zal gelegenheid wor den gegeven in het tijdvak van 2 t.m. 14 Februari a.s! Hierover volgt t.z.t. een nadere publicatie. voor h^t tijdvak van 11 t.m. 24 Januari 1948. i BONKAARTEN KA, KB, KC 713 113 Algemeen, 750 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnaperingen. 112 Algemeen, 250 gr. waspoedei*. 109 Algemeen, 1 ei. 110 Algemeen, 1600 gr. brood geldig t.m. 17 Jan. a.s. 111 Algemeeij, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak, geldig t.m. 7 Febr. a.s. 105 Reserve, 890 gram brood. geldig t.m. 17 Jan. a.s. 108 Reserve, 400 gram brood. geldig t.m. 17 Jan. a.s. 115 Algemeen, 500 gram sinaasap pelen vo orinle veringsbon BONKAARTEN KD, KE 713. 613, 614 Algemeen, 250 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz., of 250 gram versnaperingen. 612 Algemeen, 500 gr. waspoeder. 6091 Algemeen, 1 ei. 610 Algemeen, 40i'0 gram brood, geldig t.m. 17 Februari a.s. 611 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. geldig t.m. 17 Jan. a.s. 604 Reserve, 400 gram brood geldig t.m. 17 Januari a.s. 608 Reserve, 569 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kinderbiscuits. 615 Algemeen, 500 gram sinaasap- p e 1 en (voor inleverin gs bon BONKAARTEN MA, MB, MC, MD MH, 801. (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) 1035 Suiker, 250 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram ver s 11 ap e ringen TABAK- EN VERSNAPERIN- GENKAARTEN ENZ. QA, QB, QC 711. V-01. V-02 Tabak, 1 rantsoen si garetten of kerftabak. V-03 Tabak, 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak. V-01 Versnaperingen, 209 gram versnaperingen of 200 gr. sui ker, boterhamstrooisel enz. of '400 gram jam, stroop enz. V-03 Versnaperingen 100 gr. ver snaperingen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Tabak 4 reserve, 50 gram scheer zeep of 100 gram scheercrème of 400 gram snelscheercrème. Bovengenoemde bonnen kunnen o reeds op Vrijdag 9 Januari wor den gebruikt. De bonnen 115 en 615 Algemeen moeten uiterlijk 17 Jan.a.s. bij een handelaar in groente en/of fruit worden inge leverd. De bon voor scheerzeep blijft voorlopig geldig. Een rantsoen gebak bedraagt: ongev. 280 gr. beschuit (2 hele rol - len), of 300 gram biscuits, onge vulde wafels, crackers, matzes, toast of 400 gr. speculaas, koek jes of. 560 gram ontbijtkoek, taai taai, Amsterdamse korstjes of 600 gram stroopwafels of een hoeveel heid gebak, waarin 280 gram bloem en /of zetmeel is verwerkt, met uitzondering van poffertjes, verse Hollandse en Parijse wafels en oliebollen. een corner, die' door J. Verheaj goed wordt overgestapt, ineens doelpunt 11 denken wij Heusden nog te zien winnen. Herhaaldelijk komen zij gevaarlijk opzetten, doch weten de opgelegde kansen niet te benutten. Als Gilze dan tot het doelgebied van Heusden is doorgedrongen beslist de scheids rechter door Gilze een zeer dubi- bieuze penalty toe te kennen, die in een doelpunt wordt omgezet 12. De verstandhouding wordt er»niet heter op. Het is dan ook! geen Solider dat dit in fors spel ontaard. 10 minuten voor het ein de worden nog een Heusden- en 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2