DistfiOutiemededeelmgen OPROEP aan de bevolking tier ge meente D ussen. Ratten en muizen veroorzaken jaarlijks vele tientallen miliioe - nen guldens schade in Nederland, ook in het Land van Altena kan men van een ware rattenplaag spreken. Dat daardoor zeer veel schade aan de eigendommen der ingezetenen wordt berokkend mag ik" als verondersteld beschouwen. Op initiatief van de Planten- ziektenkundige Dienst, afd. Rat tenbestrijding te Wageningen zal in nauwe samenwerking met de bevolking gedurende de week van 26 tot 31 Jan. 1948 een groots opgezette actie worden georgani seerd, om tot verdelging van alle ratten en muizen te geraken in het Land van Altena. Ook in deze gemeente zal dezie actie geschieden en naar ik ver trouw, met grote kans van slagen, mits de gehele bevolking, allen zonder uitzondering, hun mede werking bij deze bestrijding ver lenen. Ik reken dan ook wanneer de leiders van deze actie een beroep doen op de mannelijke inwoners der gemeente om zich op te geven als vrijwilliger voor het slagen van deze actie, zij geen tevergeefs beroep op hun medewerking zul len doen. Dit is echter niet voldoende. Geheel de bevolking dient in nauwe samenwerking met de lei ders en hun vrijwilligers spontaan aan deze actie mede te werken door de te geven adviezen stipt op te volgen en lien die zich met het uitleggen der verdelingsmid delen hebben belast, nauwkeurig de verzamelhaarden aan te wij zen. Werkt allen mede, deze streek- bestrijding te doen slagen. Het is in Uw voordeel. Inwoners van Dussen, ik reken op Uw gemeenschapszin en ver trouw, dat ik daarop niet vergeefs een beroep heb gedaan. De Burgemeester van Dussen, A. J. A. ODERKERK. Dussen, 16 Jan. 1948. trouwe .opkomst naar deze ver- vergadering, opdat de meisjes kun nen ondervinden, dat er belang stelling is voor hun arbeid. ALM KERK. A.s. Donderdag 22 Jan. om 7 uur des avonds, hoopt de Oran- jevereen. te Almkerk in de zaal van de heer v. Dijk een ledenver gadering te houden. Mocht op'deze vergadering niet liet vereiste aantal leden aanwezig zijn, dan zal een tweede vergadering plaats hebben dienzelfden avond te 7.30 uur. Benoemd tot apothekersas sistente bij dokter Schripsema al hier, Mej. W,. van Herwijnen. Er heeft zich hier een co mité gevormd, onder voorzitter schap van de Burgemeester ter Invordering van de verkoop van certificaten van eigendom vaneen aantal vierk. centime Iers van het D amterrein te Am s terd am Deze certificaten zijn eerstdaags verkrijgbaar en zulien te kooi) worden aangeboden ten gemeente huize, aan het postkantoor te Nieuwendijk, in de café's van Van D,ijk te Almkerk en Dijkstra te Nieuwendijk en de comitéleden Mevr. A. B. Snoek, Uppelsehoek; A. v. d. Wiel, Uppelsodijk, W. Noorloos, Gantelsteeg, A. Ouwer- kerk, Achtersteeg; G. Raams, Kruisstraat, A. Verschoor Jzn., Kerkstraat; I). Potters, Waardhui zen; J. G. Vogelaars, A. Crezee en J. H. de Graaf A 261, Nieuwen dijk. De verenigingen in de gemeente kunnen een certificaat op naam krijgen, waarvoor zij zich gelie ven te wenden tot de heer Raams voornoemd. De opbrengst van deze certifi caten is achtereenvolgens bestemd voor oprichting van een 12-tal mo numenten, steun aan de stichting 19401945 en verzorging der oor- logsgravcn. Op onderstaande datums zal alhier ten Postkantore de reeds bekend gemaakte uitbetaling „Res titutie prijsverhoging Brandstof fen" worden uitbetaald en wel ais volgt: Wijk D, 19 en 20 Januari 1948. Wijc C, 21, 22 en 23 Jan. 1948. Wijk B, 26 en 27 Januari 1948. Wijken E en F 28 en 29 Jan. a.s. Op bon 78 BV f2,40 en bon 81 BV fl,60. Totaal f4,terwijl ka merbewoners op bon 78 BV even eens vermindering krijgen. BRAKEL. Voor een geheel gevulde zaal voor leden, ereleden en'dona- nateurs gaf de muziekvereniging O.B.K. alhier een uitvoering met medewerking van de toneelvereni ging „Kunst na Strijd". Het was een in alle opzichten ge slaagde uitvoering. GENDEREiy. Op heden Maandagavond 7 uur hoopt de Ned. Chr. Landarb. Bond, afd. Genderen, een vergade ring te houden in het schoolge bouw alhier. De A. R. Kies vereen, hoopt hedenavond in de Chr. School een vergadering te houden. Op Donderdag 22 Jan. om 7 uur des avonds hoopt de Geref. J. V. alhier, haar jaarvergadering te vieren in het schoolgebouw. GIESSEN. 22 Jan. a.s. hoopt voor de afd. Giessen-Rijswijk van de Chr. Vrouwenbond op te treden de Wel- Ed. heer C. Klein uit -Genderen met een lezing over Indië. k Voor ftifet jaar 1948 heeft deze gemeente geen toewijzing voor te bouwen woningen ontvan- gen. Over 1947 nam de bevolking dezer gemeente toe met 11 'inwo ners, zodat het aantal inwoners op 31 Dec. '47 616 'bedroeg. 's-GIUVENMOER. Inschrijving wegens vorst verlet bij het Gewestelijk Arbeids bureau voor de inwoners dezer gemeente kan uitsluitend geschie den op de Zaterdag volgende op hun tijdelijke werkloosheid, en al leen bij het Arbeidsbureau te Oos terhout. HEESBEEN. Woensdag 21 Jan. des nam. 7 u. zal in de Herv. Kerk verhu ring van zitplaatsen gehouden worden. Was voorheen de prijs per zitplaats vastgesteld op één gulden, thans hoopt de kerkvoog- j dij dat de gemeenteleden het be lang der kerk op het oog zullen hebben, waardoor zij verwacht, dat de opbrengst der verhuring boven het normale zal uitgaan. SLEEUWIJK. De melkwagen van W. Wal raven alhier werd door een vracht auto aangereden en zo zwaar be schadigd dat hij onbruikbaar was. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. UITWIJK. Met standplaats Rotterdam werd tot hulpcommies (havendou ane) aangesteld dhr. Joh. v. Oud- heusden Az. alhier. Op Maandag 26 Jan. '48 zal door de ring „Altena" van Ned. Herv. J. V. in het Land v. Heus- den en Altena een vergadering ge houden worden in het verenigings gebouw alhier. Door de voorzitter van de J. V. „Immanuël" 4e Uit wijk zal een 'inleiding gehouden worden terwijl Dr. G. J.'Woldinga een vrij onderwerp zal behande len. Aanvang 7 uur. 1 De Ned. Herv. M. V. „Dor cas" zal op 4 Febr. a.s, haar 26e jaarvergadering houden in het Verenigingsgebouw. Naast een aan tal bijbelse onderwerpen zullen ook enkele voordrachten en sa menspraken opgevoerd worden. Door de muziekvereniging „Juliana" alhier, zal over enige weken een uitvoering gegeven wor den voor donateurs en genodigden. O. 1. van haar directeur dhr. C. G. v. Dijk zullen een aantal mu zieknummers ten gehore gebracht worden terwijl na de pauze door enige leden het toneelstuk „De weduwe Hansen" opgevoerd zal worden. Voor zover plaatsruimte aanwezig zullen nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar zijn. In de laatstgehouden leden vergadering van de Herv. Jongel. Vereen. „Immanuël" werden tot bestuursleden gekozen: Ant. van Herwijnen, voorz.; J. Oldenburg, secrtearis; C. de Graaf, penningm.; A. A. v. Haaf ten, bibliothecaris: H. C. v. Arkel, Alg. plaatsverv. Tot bestuursleden van de Herv. Knapen vereen. „Jonathan" werden gekozenAnt. v. Andel, secretaris; P. Schouten, penningm. P. Westerlaken, bibliothecaris en G. Pullen, Alg. plaatsverv. VEEN. Maandagavond 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk door Ds. Iïar- kema een spreekbeurt vervuld worden om tot oprichting vaneen Christelijke school te komen. WIJK. Ds. H. Harkema alhier, is gekozen tot tertius-assessor vanhet moderamen der Synode voor '48. WOUDRICHEM. De heer A. van Dijk alhier, behaalde op de Fruitteeltschool te Geldermalsen het einddiploma. Al le vier de cursisten uit het Land van Altena, die dit examen af legden zijn hiermede geslaagd. WERKENDAM. De damclub „Ons Genoegen" speelde een com petit iewedstrijd tegen de Heusdense damclub en verloor met 911. Woensdag 21 Jan. des n.m. half 8 zal in het kerkgebouw der Geref. Gem. alhier door Ds. Chr. v. Dam, Bijbellezing wrorden ge houden. Ook de binnendijkse bewo ners van Werkendam hebben veel last ondervonden van het hoge wrater, voornamelijk de bewToners van de buurt Zagerij, doordat er een stenen dam doorbrak; ook aan de uitbreiding geleek de toe stand critiek, maar daar 'heeft men erger kunnen-voorkomen. De toestand voor de buitendijkse be- woners is aanmerkelijk beter ge worden, dank zij het zakkende water. ZUILICHEM. -i- Maandagavond 12 Jan. werd in de Bijz. Lagere School een ge- combiileerde jaarvergadering ge houden van de afd. Zuilichemvan de Ned. Chr. Land arbeiders bond, de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond en de Ned. Chr. Fabrieks- en T r anspor tar beidersbond. Tevens werd het 12V2-jarig bestaan van de afd. N.C.L.B. herdacht. Op 1 Jan. 1947 bedroeg het aantal inwoners 1196. Gedurende 1947 werden er 53 personen afge voerd, 26 opgenomen, geboren 26, overleden zijn er 6, zodat het aan tal inwoners per 1 Jan. 1948 1189 l>edroeg. Z ALTBOMMEL. 'Voor het graven of ver nieuwen van waterlopen, het uit voeren van werken in de polders Driel, Rossum, Hurwenen enZalt- bommel, was het Aann. bedrijf Bresta te Heemstede tegen f82,900 de laagste inschrijver. Distributiekring 231 ALMKERK Zelf verz orger sreg el in g 1947/1948 voor brood. Aangezien de bonaanwijzing voor brood door de invoering dei- distributie voor vermicelli en ge bak op een andere wijze geschiedt dan o.m. aangegeven onder punt 6 in de folder welke dezerzijds bii de uitreiking van de bonkaarten 713/801 aan zelf verzorgers is ver strekt, worden belanghebbenden er op gewezen dat de voor vermicelli en gebak aangewezen brood bon nen niet behoeven te worden be waard en opgeplakt. HOE IS HET MOGELIJK... Dat is een gedachte die me niet meer loslaat. Hoeveel meisjes heb ik gekend en ken ik nog die inet een intens verlangen om anderen ge lukkig te maken het leven ingaan; die hunkeren naar een gelegenheid om iets van haar eigen rijkdom aan anderen te kunnen mededelen die intens verlangen naar een jeugd, waarin zij liet diepste ver langen, dat in haar leeft, tot wer kelijkheid kunnen maken: zich hel pend en zorgend buigen over an deren, die aan haar hulp behoefte hebben en daarop wachten. Van de andere kant... «Dagelijks kom ik in contact met maatschappelijke werksters. Wat is er een nood. Hoe machteloos staan zij in zoveel gevallen, waar met 'raad en bemiddeling alleen niet te helpen is. En wat kan een maatschappelijk werkster temid den van honderden gezinnen, waarvan er misschien tien of twin tig zijn, waar de moeder dool ziek te of onkunde niet in staat is de eigen moeder taak te vervullen. 'Zij heeft zovele gezinnen, die naar haar komst uitzien. Zii heeft haar besprekingen met armen- en ziekenzorg, met distributie en an dere instanties, haar clubwerk en lessen... Als al die veie meisjes, waarvan wij boven spraken, dat eens wis ten. Als haar de weg nog eens werd gewezen tot deze gezinnen. Als zij eens bekend waren met het bestaan van het beroep van sociale gezinsverzorgster, dat juist voor haar zo volledig het werk terrein biedt, waarnaar zii verlan gen; dat bereikbaar is na een op leiding van 6 maanden waarbij al gedeeltelijk praetisch gewerkt wordt en waarvan de totaalkosten bedragen f160; dat daarna de ze kerheid geeft van een gesalari eerde werkkring, waarbij f 100 a f125 per maand wordt verdiend; dat zii dan leven in gezinsverband met andere sociale gezinsverzorg sters onder leiding van een maat schappelijk werkster, die de moe derlijke zorg heeft voor het sa menlevingsverband, het werk re gelt en met haar bespreekt en bij wie zij met alle moeilijkheden in verband met hun werk steeds kun nen aankomen; die de meisjes in dit werk begrijpt en het vóórhaar doet zijn de meest ideale voorbe reiding voor haar levensroeping straks; als moeder in het eigen gezin of als moeder voor de zie len; die haar indien zij dit wenst, de weg wijst naar verdere moge lijkheden, als .maatschappelijk werkster b.v. en haar helpt zich als persoon hiertoe te vormen. Al le meisjes, die tenminste een of enige jaren van haar jonge teven zich aan dit prachtige apostolaat willen geven, raden wij aan: Leg dit artikel niet naast U neer. Schrijf naar „Bouvigne", Breda- Ginneken om nadere inlichtingen en bespreek met uw ouders of dit niet iets voor U zou zijn. Wij zijn er vast van overtuigd dat geen uwer, die uit dit edel motief het beroep van sociaal gezinsverzorg ster kiest, zich teleurgesteld zal voelen. „Bouvigne" en de „Sociale Ge zinszorg" verwachten ook U.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2