voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Gemeenteraadsverslag Plaatselijk Nieuws UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6537 MAANDAG 2 FEBRUAR11948 l*5» toH W-TEH* Dit blad verschijnt MAANDAQ en DONDERDAG. Abonnementsprijs: f 1,95 per 3 maanden per week 15 ct.losse nummers 10 cent. Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel. Advertentiën en berichten worden ingewacht: Voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgenuiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur. Vergadering van de raad der ge meente HEUSDEN. op Donder dag 29 Januari des n.m. om 8 uur. I Voorzitter: Ed.Achtb. lieer A, v. Delft, tevens Secretaris. Afwezig wethouder Kant. De Voorzitter opent met het formuliergebed, doet daarna enige mededelingen over de loop der be volking gn de toestand der ge meente oyer 1947. Op 31 December 1946 bedroeg het aantal inwoners 2788, door geboorte nam deze met 03 en door vestiging met 140 toe, door overlijden en vertrek verminderde zij met 208 zodat het aantal inwo ners op 31 December 2813 be droeg. Gevestigd heeft zich in de loop van 1947 de schoenfabriek van de firma v. Loon te Dongen. Enige aanvragen zijn nog lopende, De Scheepswerf van de firma De Haan en Oerlemanskan nog steeds niet op volle capaciteit wer ken, „in verband met het gebrek aan wopingen. Ook het Conser- venbedrijf van de Firma Wagen berg Eesten heeft daaronder te lijden. Voor de bouw van 31 wo- I ningen is vergunning ^verleend. Spr. hoopt dat dg moeilijkheden, die nog over een paar bouwter- reintjes lopen, spoedig opgelost mogen worden. Hij wenste de raadsleden met hun gezinnen een voorspoedig 1948 tóe. Hierop volgde lezing der notu len die werden vastgesteld. Ingekomen stukken Een adres van de vereniging ILorecaf, in verband met de ver hoging van de voorgestelde ver- makelij kheidsbel as ting. Waar bin nen korten tijd de raad een nieu we verordening wordt aangebo den, wordt dit adres voor kennis geving aangenomen. Machtiging door Ged, St. tot het doen van uitgaven voor 1948 tot 1[A der bedragen, uitgegeven op de begroting voor 1947. Bericht van de heer Av J. van Bokhoven dat hij zijn benoeming tot lid van het Burgerlijk Arm- bestuur van Herpt aanneemt. Verzoek van de heer Joh. Vos om eervol ontslag als regent van de Godshuizen. Wordt op voor stel van B. en W. verleend. Schrijven van de firma de Haan en Oeriemans, houdende verzoek om restitutie van rioolbelasting voor een perceel dat ledig heeft gestaan. Wordt verleend. Verzoek om subsidie voor 1948 van de Blindenzorgvereniging St. Antonius^ van Padua. Waar des tijds besloten is deze vereniging i' tot wederopzegging subsidie te ver lenen, wordt dit schrijven voor kennisgeving aangenomen; Schrijven van de architect A. J. v. Gerven, waarin deze mede- deeR, dat hij zijn benoeming om m samenwerking mei Ir. v. Epen zien ie Delasten mei ae Douw van de *25 woningen voor 5e firma de Haan en Oerlemans, terugneemt. Op jvoorstel van B. en W. wordt besloten Ir. Epen thans alleen met deze opdracht te belasten. Verzoek van de heer P. J. Bruv- stens.,le ambtenaar ter Secretarie, om eervol ontslag wegens zijn be noeming als privé-secrëtaris van de firma Wagenberg Fes ten te Vlijmen en tevens ontslag als plaatsvervangend ambtenaar van de Burg. Stand en als administra teur van de Vleeskeuringsdienst. Wordt op voorstel van R. en Wi eervall verleend, overeenko ms tig! de hiervoor geldende voorschriften en tevens met dankzegging voor de gemeente bewezen diensten. Bericht van Ged. Staten dat aan het raadsbesluit tot aankoop van grond van den heer Hl. J. M. Jlerkx en de Godshuizen niet kan worden gloed gekeurd, in verband met het feit, dat het onderzoek niet op de bepaalde termijn was beëindigd. Het raadsbesluit wordt opnieuw gb- po men. Op voorstel van Bi. en W. wordt op advies van het Bouw- en Wel standstoezicht besloten, het perceel Sterrestraat We2 onbewoonbaar te verklaren. In verband met het fieit, dat de glemeente de boulvfi van de: pas geh g'unde 31 woningen zelf moet fi nancieren, wordt op voorstel van B. en W. besloten tot het aangaan van een kasg|eldlening groot f 550.000,Die thans lopende kas- Igielldlening van f 100.000.zal dan worden afgelost. Vaststelling! rekening: Burgerlijk Armbestuur van 'Herpt 1.946 wordt aangehouden, aangezien dezie nog niet is onderzocht. De Voorzitter kan nog meedellein, dat van het prijzenbureau bericht is ontvangén, dat voor het recht van opstal voor het. pand van H. v. d. Staak f 900Imag' worden betaald. Voor het pand plus de iglrond was een prijs bepaald dbor de raad van f 1000. (Slot in 'tvolgend nr.) HEUSDEN. Pp Donderdag! 5 Februari hoopt de Christelijke Besturen bond afd.' Heusden, een propagan- davergladering te houden. Als spre ker hoopt o(p> te treden, de heer Noomen van 'Amsterdam, Hoofd bestuurder van de Christ. Grafische Bond, met bet onderwierpVooruit en Omhoog. Deze verglader/ng wordt gehou den in de Geref. Kerk en vang t ann om 7.15 uur. Alle leden en niet- leden van 'hiatte welkom1. Donderdag 5 Febr. a.s. zal door de: toneelclub St. Genesis uit Ammerzoden, in hotel; Het Wapen van Amsterdam een toneeluitvoe ring worden gegeven met het prachtig blijspel Gebroeders Kal koen". Daar deze vereniging reeds verscheidene uitvoeringen met dit stuk heeft glegevian en daarbij veel succes verwierf, wordt verwacht;, dat ze ook hier een volle zaal zal trekken. Voor de leden der gfez. Midden standsverenigingen wordt deze uit voering! gratis aangeboden. Ook niet-leden - worden echter in gro ten getale verwacht. (Zie adv. In de voorlaatste wedstrijd om het kampioenschap biljarten kring Heusden wist de biljartver. D.E.S-, gévestigd in hotel Central, zich aan de kop te werken met 44 punten tegen K.O.T. 43 ypnten. In de laatste wedstrijd tegen de Stoottroepen behaalde K.O.T 5 punten, terwijl D.E.S. tegen N.V. uit Herpt 8 punten behaalde, waar door de stand werd 48 punten voor KjO.1T. en 52 punten voor D.E.jS. De uitslag van deze wedr strijd was 490—393 voor D.E.S., Hiermede heeft Di.EhS. in deze spannende competitie verdiend het kampioenschap behaald. Aan de winnfende leden zal een draaglme- dailïe en aan de vereniging een cïiubmedaille worden verstrekt. AALST. Alhier zal een Chr. Knapen- vereniging opgericht worden. Voor aankoop studiemateriaal is reeds f47.56 gecollecteerd. De kerikeraad der Ned. Herv. glemeente heeft als derde ouderling benoemd, de heer H. J. van Ooijen Adrszn. Pp uitnodilgjiing van de Par tij! v.d. Arbeid, afd. Aalst, sprak Dinsdagavond in café Gijbe aan 'de Rietschoof, de Edelachtb. Heer H. Wolters, burgemeester te Hieepeh waarden. Deze behandelde als voor naamste punt van zijn rede het ontstaan en de werking van de Noodwet-Dreesten aanzien van de ouderdomsvoorziening van de ou den van dagen. Dinsdag 27 Jan. hield de afd. Aalst van de CÏBHTJB. een al- iglem'. ledenvergadering in de school mJd. Bijbel alhier. Die heer Tiele- man sprak een rede uit, waarin hij aandrong om een hechte or- igianisatie te vormen, om eigen stieml te doen' horen op de daarvoor be stemde plaatsen. ANDEL. De verkoopavond v!an de Herv. Zendingtekrans „Persijs" bracht f441.336 op. Een bedrag van f 500 zal voor 2/3 deel worden gezonden aan de Geref. Zendings- bond en voor 1 ƒ3 aan het Zen- dinjgsbureau Oegstgeest. 12 Febr. a.s. zal' voor de Herv. J.V. optreden ds. Kalff, ter gelegenheid van het 20-jarig be staan der vereniging. De gecomb. Geref. M«V. en K.V. houdt 5 Febr. a.s. haar jaar- vergjade'ring. ALMKERK. Vorige week werd alhier 'n vergadering gehouden van de be sturen der fokverenigingen te An- del, Rijswijk, Woudrichem, Dus- IIank, Sleeuw ijk, AVerkendam en Almkerk, om de ihogelijkheid te bespreken om te komen tot stich ting van een Fokcentrale voor het Land van Altena. Als spreker op deze avond trad op Ir. v. d. Vring, Rijks Zuivel- consulent voor Noordbrabant. Na een uiteenzetting over het het hel werk der fokverenigingen in het algemeen, wees hij meer in 't bij zonder aan de hand van een inge komen rapport van de hoofdcon- troleur Diepenveen, op de ver schillende tekortkomingen, die bij deze jonge fokverenigingen zijn geconstateerd. Vandaar dat men evenals elders, ook voor deze streek een. oplossing zag in het stichten vait een centrale,, waar bij een energiek persoon de alge hele leiding kriRt. Uit de bespre king die hierop volgde en waarbij verschillende voorzitters hun stern lieten horen, bleek dat men het met de geachte spreker tot op ze kere hoogte wel eens was, maar men vreesde dat de kosten te hoog zouden komen. Men stelde daarom voor het vooreerst nog eens te proberen met een betere voorlich ting. De Rijks Zuivelconsulentkon zich hiermede wel verenigen, zo dat een speciale vergadering daar toe zal worden belegd. De aanidacht der oorlogs slachtoffers wordt er op gevestigd, dat uitsluitend de leden der orga nisatie van oorllogbgetrofferen recht hebben 0111/gébruik tie maken van het door die organisatie ingesteilldie adviesbureau, zomede om1 zich bijl een eventueel beroep door èen tér zake kundig! rechtsgeleerde te doen bijstaan. I Zowel het adviesbureau, als die rechtskuindigle biij's tanld zijn, koste loos. Bovendien worden de leden door het 14-daags orgaan van al les op de hoogte gehouden. Voorts wordt er die aandacht op 'gievestigd, dat heit, om die actie tie doen siilaglen en het ingediende wetsontwerp zo glunstig mogelijk voor de oorlloiglsslachtofflers te doen uitvallen, noodzakelijk! is' dat alle oorlogsslachtoffers zich bij! de or ganisatie, die reeds zoveel deed en bereikte, aansluiten. Gp het Zaterdag) gehouden examen van de Nederlandse Ver- engiing van Lieraren in de S teno grafie „Grote" en het 'Machine- schrijven te Gorinchem, slaagden onze dorpsgfenoten, die heren H. P. van Hofwegen en H. Romein voor het diploma iMachaneschitjj- yen "(156 aanslagen per minuut). ZIji ontvinlgën hun opleiding bij; de heer P. W. Hoogstadien te Go rinchem. r' 1 i A.s. Donderdag1 5 Febr», des nam. 7.15 uur, hoopt de WelEd. Gestr. heer H. Kikkërt, lid der 2e Kamer, in de zaal! van die heer v. Dijk alhier, voor de Chr. Hist.< Kiesvereniging afd. Allmkerk op te treden 'met het onderwerp ,/D|e Chr. Hist. Unie en dé politieke vra gen v.d. dag". Onze dorpsigénoot de heer W. Bl de Graaf slaagde dezer da gen voor het praktlijkdiploma der Associatie Boekhouden, terwijl gé- noemde enigle weken geleden té Utrecht slaagde voor he/ examen Bank-Administratie (met lof) voor het diploma Rekening-courantboek- houder. DUSSEN. Als gézinsverzOrgster van de Prot. gezinsverzorging treedt op mej. Postel'. EETHEN. De herbouw van de pasto rie der Ned. Herv. Gem. alhier is opgedragen aan de aannemer C. Vos te Meeuwen voor een be drag van f 37675.—. GENDEREN. De gehouden collecte in de Herv. Kerk te Papendrecht, voor de herbouw der Ned. Herv. Kerk1 alhier is aangevuld tot f1018, die van Brandwijk tot f750 en van Bleskensgraaf tot f 600. Op 6 Febr. zal in de Chr. school alhier een film worden ge draaid van de Stichting „Hooge- land". NIEUWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1