De drie z Distributiemededeelingen Gevonden en verloren voorwerpen WIJ Voetbalsport OFFICIËLE BONNENUIST mDINAND STUFKENSM -IjJ meisjes, werden goed gespeC, In de pauze werd eten vcf ri:7l4 gehouden waarvoor diverse F J, beschikbaar waren gesteld, een succes opleverde. Het geheel' was een avond, welike werd geopend de ere-voorritter, de beer J Boland, welke eqn welkomst^ oom orichtte tot de aanwezigen, waaron der zich bevond burgemees te.' v. Erp en echtgenote en enige v.oc^" aanstaande personen. Aan bet einde van de avond dankte hij alle aanr wezigen voor hun steun aan O.B.K bewiêzen. Hij sprak de hoop uit, dat zulks in de toekomst zo zal mogen blijven tot Verdere opleving van de vereniging. WIJK. Onze geachte 'predikant, Ds. Harkema, ontvin|g| wederom' een be roep, en wel naar Veienendaal. WOUDHICIIEM. Aan Gebrs. Struik alhier is tegten f 73.577 gegund bet vernieu wen van drie bruggen alhier. WEBKENDAM. Heden Donderdag hoopt het echtpaar J. Zwets en N. Zwetsp Riesheuvel, rijln 50-jarjjge echtver eniging te herdenken. Door de politie alhier zijn elen dezer dagen 's nachts omstreeks 2 uur in gesloten jachttijd, op bet- terdaad betrapt, de jachtaktehou- ders A. v. d. HL, J. Pi. Jr. en W. de W., allen landbouwers in de Riesbósch en A. v. A. te Bl'oemleni- daal' bijl het jagen met kunstlicht in de polider Mjuggcwaard1. Z'ij; maakten gebruik van een jeep, waarop een brandende schijhwer- per was aangebracht. In beslag ge nomen werden 2 jachtgeweren met munitie, de jeep ten 2 geschoten hazen. Die jeep is later viijlgfegeVen. Aan C. de Rade te Rotter dam is opgedragen liet aanleggen van een gedeelte van diet straten plan alhier. Met het m. s. Johan van OMebarnevelt zullen op 5 Febr. uit Indië terugkeren onze dorpsi- igenoten G. W. Hoi en A. H. Ver sluis. Dir. J. iM. Beijermian, arts alhier, is benoemd tot lid van de 'gezondheidsraad voor Noordbrab. Die 3 5-jarige schippersknecht M. Vos P.Lzn., had Maandagmid- dagl het ongeluk, terwijl bij' aan het igirondlossen was op het mo torschip Roma, idat de straajdraad brak met het gevolg, 'dat hij de 'laadbak op zijn hand' kreeg. Zijn duim en wijsvinger werd totaal verbrijzeld. Hij is onmiddellijk naar het ziekenhuis te Gorinckem, ge bracht. Vermoedelijk zal tbii zijn duim wel moeten missen. Woensdag/u Febr. a.s.,des avonds half acht zal in het kerkge bouw der Geref. Gem. Bijbellezing worden gehouden door Ds. van Dam. Het bestuur der Herv. Getr. Evangelisatie is thans als volgt sa mengesteld A. Vos, i£ voorz. Joh. v. d. Stelt, 2e voorz."Adr. de Keijzer Jzn., re secretaris; B. Bagv- german, ie penningm.Ant. A- Egas, 2e secretaris; B. die Heer, 2e penningm.A. C. v. Drunen- AÏg. pdj. ZUILICHEM In October 1947 werd op initiatief van de Burgemeester de zer gemeente een geldinzameling gehouden, om de Zuilicbemse jon gens, welke in Indië vertoeven om aldaar hun zware plicht te ver vullen, elk een pakket toe te zen den. De qpbrengst der inzameling was buiten verwachting. Met spoed zijn daarop pakketten klaar ge maakt en verzonden met het doel, dat deze pakketten nog voor Kerst mis bij de jongens zouden zijn. Dit is gelukt. Alle jongens hebben bericht, dat rij het pakket hebben ontvangen en waren verheugdf dat rij, on danks dat rij ver van huis rijn, niet worden vergeten door de bur gerij. Hier komen de jongens Van 3—10 r j-» moesten naar Ineke of we wilden of met. Ha 'een maandje varen over de zee, Toen bracht ons een jauto al naar J.P.C. Wij moesten veel sporten in regen en zon, Ze lieten je maar lopen al wat je "maar kon. Toen volgde de rimboe. De dienst was er zwaar, soms kreeg je er nassi, die was heel niet giaar. Er 'werd veel gekankerd, Maar toch ging het goed, Want menige plopper die gjaf er z'n bloed. Nu zijn we in Priok, 'tls hier heus niet giek, Wij hebben aan centen en rook geen gebrek. Wij schrijven veel' brieven, Al' rijm ze wat klein, Dat kan ons niet deren, daar moet bezuinigting rijn. De meisjes in Holland die blijven je trouw, Vandaag! is 'teen schat je Morgen teen ander z'n vrouw. Het mag ons niet deren, We komen er wel, Ook hier bij de burgers Zijn we niet in tel. Wij brengen op Java De orde en rust, De zaak Lingiadjatie Is bijna geblust. Ze doén véél aan praten, Maar wat maakt het uit? Ik zou zeg'gen, heren, neem toch een besluit. Er rijk er zovelen Die vragen om vrèê, Maar die kleine Soekarno, Die werkt heus niet mee. En Lieftinck die vraagt maar, Waar blijft al dat geld, Heel Neerland z'n schatkist Is haast leeggeteld. Stuur ons maar naar Holland, Dan zijn we te vree, We nemen niets anders dan ringworm mee. De drie zwervers dat zijn dar* Baks, Boglaard, Verbeek, We zijn drie kameraden Uit Altena's streek. J. Verbeek, Veen. Sold. Di. v.d. Boglaard, Wijk. Sold. J. Baks, Woudrichem. Dezer dagen zal wederom een inzameling Worden gehouden, om aan de Zuil'ichemse jongens in In dië een Paas pakket toe te zenden. Laat Zuilichem ook niet achter- blij ven en laten Wijl niet Vergeten', dat dit de enigste mogelijkheid! is, om voor de jongens uit onze eigen dorpsgemeenschap wat te doen. Wij! weten, dat rij er blij' mee zjjn, dus Daarom oud en jong helpt mee Voor onze eigen jongens overzee. Distributiekring 231 ALMKERK Uitreiking nieuwe bonkaarten enz. Andel, Maandag 9 Februari: van 9.3010 uur A 1—A '20. van 1011 uur, A 21A 50. van 1112 uur, A 51A 80. van 12.30 uur, A 81A110. Dinsdag 10 Februari: van 9.3011 uur, A 111einde, van 1112 uur, B 1B40. van 12.30 uur, B 41einde. Gemeentehuis. Giessen, Woensdag 11 Febr.: van 9.3011 uur, Rijswijk 1 50; van 1112 u., Rijswijk 51 110; van 12.30 u., Rijswijk 111 tot einde. Café de Lorm. Donderdag 12 Februari: van 9.3011 u., Giessen 150; van 1112 u., Giessen 5190; van 12.30 u. Giessen 91 tot einde. Café de Lorm. Alinfketrk, Vrijdag 13 Febr. van 912 u., Wijk C no. 1130; van 1.303.30 u. Wijk C no. 131 tot einde. Zaterdag 14 Febr.: van 9—10 u., Waardhuizen. Van J011 uur, Uitwijk. Distributiekantoor. GEVONDEN1 paar kinder- wantjes. Terug te bekomen bij de Rijkspolitie te Eethen. GEVONDEN1 paar motor- handschoenen. Terug te bekomen bij Joh. Treffers Czn. te Dron- gelten. GEVONDENEen paai* hand schoenen. Terug te bekomen bij Bo uman, D 33, Gen der en. VERLOREN Een want. Terug te bezorgen bij Chr. Donkersloot, C 93 te Aalburg. GEVONDENEen jachthond en een bankbiljet. Terug te bekomen baj de Post Rijkspolitie te Wijk en AalburgO geven U niet „ei<2n"bril, maarri.dejuishe" bril voor Uw ogen. HEUSDEN. Het is het iste elftal der v.v. Heusden niet mogén gelukken de beide punten in Hieusdien te houf- den. Zij moesten zich tegen Uao- Animo met een gelijk spel oo tevreden stéllen. Zoals er deze Zondag gespeeld is, kan Heusden werkelijk niet op de kampioens titel aanspraak maken. Keper de Kok heeft Heusden voor een ne derlaag behoed. Het was een lust voor het oogt, hoe hij de moei lijkste ballen op kalme wijze on schadelijk maakte. Uno-Animo -heeft gedurende de gehele wed strijd het beste deel van liet spel in handen gehad. Hier moet echter direct aan worden toegevoegd, dat Heusden met 4 invallers speelde. Jongiens dit moet anders, nog een maal een gelijk spel en uw kansen rijn verkeken, denk' daar eens aan. Gij kunt beter! Het 2e elftal was afgelast. De Junioren 1 kregen in Kaats heuvel van hun concurrenten met 6—1 voor hun broek. Dit is hun eerste nederlaag. De Junioren 2 wonnnen nu met 31 van Haarsteeg en rijn nog steeds ongeslagen. Bravo. Zondag a.s. komt Raamsdonk op bezoek tégen Heusden 1. Dat wordt weer oppassen. Denk er om dat er gewonnen wordt, dit is uw laatste kans. Aanvang 2.30 uur. Het 2e elftal speelt tegen Haar steeg. Aanvang 12 uur. A LMKEIt li. Zaterdag a.s. speelt A.V.V. 1 teen nederlaagwedstrijd tegen Stedoco 1. De A.V.Vers dienen op te pas sen, daar dit wel mee van het voom het tijdvak van 8 tw 21 Februari. BONKAARTEN KA, KB, KC 802. 175 Algemeen, 500 gram suiker, boterhamstrooisel' enz. of 1000 gram jam, stroop enz. of 500 gram versnaperingen. 176 Algemeen, 1600 gram brood (geldig t.m. 14 Februari a.s.) 177 Algemeen, 400 gram' brood of 1 rantsoen gebak. (geldig t.m. 21 Februari a.s.) 179 Algemeen, 250 gram' zachte zeep plus 125 gram soda. 165 Reserve, "800 gram brood (geldig t.m. 14 Februari a.s.) 168 Reserve, ,800 gram brood (geldig t.m1. 14 Februari a.s.) BONKAARTEN KjD, KE 802. 673 Algemeen, 500 gram bananen '(voorinlevering) 674, 675 Algemeen, 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 g!ram jam, stroop enz. of 250 iglram versnaperingen. 676 Algemeen, 400. gram brood (geldig t.m'. 14 Februari a.s.) 677 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. (geldig t.m. 21 Februari a.s.) 679 Algemeen, 500 gram zachte zeep plus 250 gram soda. 66a Reserve, 400 gram brood (geldig t.m. 14 Februari a.s.) 668 Reserve, 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kinderbiscuits. BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MH 802. Bijz. arb. a.s. moeders én zieken. 1055 Suiker, 250 gram1 suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz1, of 250 gram vér snape ringen TABAK- EN VERSNAPERIN- GENKAARTEN ENZ. QA, QB, QC 892. 07, 11 Tabak, 2 rantsoenen siga retten of kerftabak. 09 Versnaperingen, 200 gram' ver snaperingen of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. 12 Versnaperingen, 100 gram ver snaperingen of 100 gram suiker, boterhamsfcrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Bovenigte noemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 6 Febr. worden gebruikt. De 'bon 673 Algenieen voor bavianen moet uiterlijk op 14 Febr. a.s. 'bij een handelaar in groente én-of fruit worden ingele verd. 1 sterkste elftal is. Wij hopen, dat het weer gunstig is om nog eens een flink partijtje voeJbal gade te slaan. De prijs voor het toumooi vastge steld, is nog steedis in het bezit van onze jongens, daar zij nog steeds ongeslagen rijn. Gaat zo voort. WIJK EN AALBURG. WILHELMINA: De op j.l. Za terdag vastgestelde wedstrijd voor het eerste elftal tegien G.E.B. uit Rotterdam, ging wegens terreinaf- keuring! niet door. Voor a.s. Zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen de .leiders van de afdeling Grote Lindt I uit Zwijndrecht op het programma. Deze verenigümg moet uit 3 wed strijden nog 4 punten halen om kampioen te rijn. De resultaten van de Geel-Zwarten zijin in de laatste wedstrijden niet van dien aard, dat ze in staat zullen rijn een spaak in het wiel te steken en de punten in Aalburg te houden, maar een bal kan soms raar rollen. Aanvang wedstrijd half vier. DE WEB KEN EN SLEEUWIJK. GeborenJohanna, d. van Joh Verschoor en E. de Peuter. GetrouwdPie ter Gerrit CoEjii, 26 j. en Dirkje Kasen, 23 j. 0

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2