Lezing door Ir. Krugers over ruilverkaveling, afwatering, enz. te Herpt Voetbalsport OFFICIËLE BONNENLIJST Gevonden en verloren voorwerpen u womo/Mn M00OENM/NPER Dan niei langer gewacht voor de juiste Bril bij DIN AND STUF KENS 0£ DI PLO MEERD-0 PTI Cl EN' MAOOPTI CA- L ANOEN OUK 37 TEL- 2 ZÓH GO RINCHÉM De Bijbelse onderwerpen wanen goed bestudeerd en de voordrach ten werden goed voorgedragen. Hartelijk werd er gielacben om de komische samenspraken „Waaromi Jaantje in de stad bleef" en „Een dozijn eieren" welke vlot werden gespeeld. Minder goed werd ge speeld „De Hand die leidt". Wat echter wel het meeste uitblonk, was de zang o.T.v. de heer P. Schou ten te Almkerk. i Donderdagavond werd door de Ned. Herv. J.V. „Immanuël" een bijeenkomst igiehouden in de Ned. Herv. kerk', waar als spre ker optrad Ds. Roth uit Sliedrecht, die als onderwerp behandelde „Die geestelijke boosheden in de lucht". Onder ademloze stilte wlerd dit re feraat aangehoord. Jamnier was het ,dat zo weinig) dorpsgenoten aanwezigi waren, ztiji hebben veel gemist. De collecte bracht op voor de kerk f9.55 en voor de J.V. f13.19. In de vacature J. Bouman werd tot kerkvoogd in de Herv. kerk benoemd G. Schouten1. Op 1.3 en 14 Febr. a.s. zal door de muziekverenijging „Julia na" een uitvoering gegeven wor den in het verenaigtinglsgebouw al1 hier. Na de pauze zal door de leden worden opgevovierd het to neelstuk „Die weduwe Hanse", Dit personen beneden de Vijftien jaar zal alleen toegang verlieend worden worden op Vrijdag 13 Febr. VEEN. Zondag 1.5 Febr., hoopt des v.m. 9.30 en n.mi. 2.30 en 6*30 uur voor de Ger. GernL op te treden, de theologisch oandidaat Johan Diijke uit Rotterdam1. WELL. Pp Maandag 16 Febr. a.s. hoopt de Chr. Jongelingsvereni ging „PauHus" alhier, haar 47e jaarfeest te vieren in „Ons Huis". Pp Vrijdag 6 Febr. j.l'. was een vergadering! 'bollegd van boeren en tuinders, om te komien tot de oprichting van een plaatselijke af deling van de Chr. Boeren- on Tuindersband. De Vergadering werd geleid door de heer A. van de Graft, voorzitter van de kring Bomnieller- waard, die na de gebruikelijke ope ning) een uitvoerige uiteenzettng gaf over de Vraag „Waarom 'lid van de C.B.T.B.". Op overtuigende wijze betoogde de inleider, dat men lid behoorde te zijjn van een Christelijke organisatie, daar het voor een Christen duidelijk is, dat te midden van de geestelijke ver warring onzer dagen, alleen de H. Schrift als veilige basis over blijft. Er gtaven zich voldoende leden op om een afdeling te stichten. Het volgende bestuur werd ge kozen N. de Koning Pzn., Jobs, van Genderen Azn., A. Stru'ijk jzn., J. Wijbjurg Hzn. en A. J. Bakker Pzn. In Zijin slotwoord wees Dis. F. de Graaff er op, dat blijken moet, dat het woordje „Christelijk" niet slechts een sierlijke franje is, maar dat het Christen zijn het wezen lijke kenmerk van de individuele leden zij j WERKENDAM. Het onderhoud der Rijks zee- werken op de Zuid-Hollandse ei landen gedurende 1948 (perceel 4) is gegund aan de fa. Gebr. de Klerk alhier voor f19.687. Dat het voorjaar Zijn intrede heeft gedaan, blijkt wel uit het feit, dat de Meikevers feeds voor de dag komen. De landbouwers- knecht Konings vond deze week 3 Meikers in de Werkenste polder. De heer v. d. Kant alhier, die met zijri auto aan de open brug te Terheyden stond te wach ten, werd zodanig door een vracht wagen van achteren aangereden, dat hij met .zijn wagen in het Wilhelminakanaal terecht kwam. Gelukkig kon hij weldra door tij dige hulp uit zijn netelige positie worden verlost. Vrijdagavond werd alhier op initiatief van de N.C.B. een lezing ig'ehouden door Ir. J. F. L. Kru gers, cultuur-consulent over ruil verkaveling!, afwatering enz. Die zaal van café Verhoeven was flink bezet, toen de voorzitter yan de afd. Herpt van de N.C.B. de 'bijeenkomst met de Christelijke gVoet opende en daarna zijn vol doening uitsprak over de flinke opkomst. Ondier de aanwezigen be vonden zich Burgemeester van Dtelft, de heer Kamp, lid van de P.rov Staten, en meerdere personen uit die omgeving'. Spr. wees er op, dat in ons land steeds pogiingjen Worden aangewend om cultuur- igrond te krijgen, de droogmaking van de Zuiderzee is daarvan wel een zeer duidelijk bewijs. Alles wordt in het werk gesteld om de loerenbevo 1 king aan cultuurgrond te helpen, de toename van de be volking maakt zul'k's noodzakelijk. Veel cultuurgrond glaat verloren door de industrialisering'. Vervol- iglens g!af spr. het woord aan Ir. Krugers. Dieze begon zijjn rede m'et te verklaren, dat hij zich hoofdzakelijk zo ubepalen tot de ruilverkaveling, die zich in deze streek glaat af spelen en welke ornaat het blok Hieusden, Vlijmen e^i de Binnenpol- der. Op aandringen van het Hoofd bestuur van de N.C.B. is dit ob ject door de cultuurtechnische com missie in studie génomen. Vervol gens g)af spr. een uiteenzetting van het begrip ruilverkaveling1. Niet al leen dat een betere situatie in de verschillende percelen wordt ge schapen, doch ook de wegen en waberlopen, worden daarbij in be hoorlijke toestand gebracht. In het object is vanaf de brug te Heusi- den inieuwe weg gedacht aanslui tend op de Provinciale weg! bij Nieuwkuijk. Het is de bedoeling dat door ruilverkaveling de perce len zo dicht mogelijk bij de boer derij komt te 'liggen en bovendien alle percelen aan een verharden weg' of een waterloop. Als het plan dat wordt ontwor pen gereed is, glaat het van de Centrale Commissie naar Ged. Sta ten en krijgen de belanghebben den zich voor of tegen uit te spreken. Wordt het plan afge stemd, dan heeft dit geen finan ciële gevolgen en komen de ge- maakbe kosten geheel ten laste van vadertje Staat. Moeilijkhedeh vor men in de omgeving van Vlijmen en Nieuwkuyk de tuingronden, die dan ook buiten de ruilverkaveling blijven. Het gehele gebied omvat 9000 H.A. en wordt daarom in twee giedeelten verdeeld en wel in het gedeelte van de Bui ben- en een gedeelte van de Binnenpolder. Er wordt een plaatselijke commis sie benoemd, waar eventuele 'be zwaren aan kunnen worden mee- giedeeld en toegelicht. In de com missie ziit een lid die het gemeen tebestuur vertegenwoordigd, een voor de waterschappen, iemand wordt gekozen uit de Boerenbond en een liit de eigenaars ten pachj- ters. Die g!ronden wofden giesch,at door een commissie, iedere eige naar ontvangit voor hetzelfde be drag grond terug, eventueel Ver schil kan ook geldelijk1 worden bij gepast. De ruilverkaveling houdt in dichting van de Bokhoven.se overlaat en Verzwaring! der dijken. Ook zullen de waterschappen on der een hoofd worden gebracht. Die ruilverkaveling giaat verder ook over het water inlaten zowel als over het uitlaten. De kosten der ruilverkaveling worden voor het grootste gedeelte door het rijk gedragen en zullen over 30 jaren worden omgeslagen. De rede, die zo nu en dan teietti humoristisch tintje kreeg!, werd met aller belangstelling gevolgd. Van de gelegenheid om vragen te» stellen Werd door een paar aan wezigen gebruik gemaakt, welke vragien door Ir. Krugers op afdoen de en bevredigende wijte werden beantwoord. Aan het slot bracht de voorzitter van de plaatselijke afdeling! van de N.C.B., de heer Chr. H. J. v.| Herpt, de spreker dank» voor zij In rede en de aanwezigen voor hup flinke opkomst. ZUILICHEM. Omstreeks November 1946 werd alhier opgericht een schaak vereniging met aanvankelijk 16 le den. Momenteel is dit aantal ge stegen tot 24. Elke Vrijdagavond wordt er gespeeld en wel in de O..L school alhier. Men kan zich als lid opgeven bij de secretaris der Z.S.V., de heer E. van Dalen, Waaldijk 54 alhier. Distribuliekring 231 ALMKERK Uitreiking nieuwe bonkaarten Woudridhem, Maandag 16 Febr. van 9.3010 u., AlA30. van 1011 u., A 31A 90. van 1112 11., A 91A150. van 1—2.30 u., A 151—A 200. Dinsdag 17 Februari: van 9.3010 11., A 201A 250. van 1011 u., A 251A 300. van 11—12 A 301—A 330. van 12.30 u., A 331einde. Gebouw „De Salamander". OudteiKRJk, Woensdag 18 Febr. van 9.3011 u., B1B 60. van 1112 u., B 61B 120. van 1—2.30 uui\ B 121einde. Café v. d. Wiel. H RUSDEN. De leden der v.v. Heusden die in aanmerking' willen komen voor toegangsbewijzen van de wedstrijd Holland-België op 18 April, kun nen zich hiervoor opgeven. Wan neer er meer gegadigden zijn dan toegangskaarten zal het lot beslis sen. WIJK EN'AALBURG. WILHELMINADe vastgestel de wedstrijd voor j.l. Zaterdag fce- gien Grote Lindt werd wegens on bespeelbaarheid van het terrein af gelast. Voor a.s. Zaterdag staat een thuiswedstrijd op het prog'ramma. De Zwerver I uit Slikkerveer komt op bezoek, waarvan in de uitwed strijd op onfortuinlijke wijze werd verloren. Aanvang wedstrijd "half vier. voor het tijdvak van 15 t.m. 28 Februari 1948. BONKAARTEN KA, KB, KC 802. 181 Melk, 4 liter melk. 183 Melk, 7 liter melk. 186 Vlees, 100 gtram vlees. 187 Vlees, 300 gtram vlees. 188, 189 Boter, 250 gram boter of margar. of 200 gram vet. 209 Algemeen, 150 glram kaas of 187V2 igiram korstloze kaas. 208 Algemeen, 2 eieren. 206 Algemeen, 400 gtram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. (geldig t.m. 21 Februari a-s.) 204 Algemeen, 1600 gram brood (geldig t.m. 21 Februari a.s.) 199 Algemeen, 500 gtram sinaas appelen (voorinlevtering). 192 Reserve, 125 giram citroenen (voorinlevering 193 Reserve, 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 195 Reserve, 800 gram brood (geldigi t.m. 21 Februari a.s.) 198 Reserve, 400 igram brood (gleldig t.m. 21 Februari a.s.) BONKAARTEN KjD, KE 802 683 Melk, 12 liter melk'. 686, 687 Vlees; 100 gram vlees. 688 Boter, 250 gram boter of marglarine of 200 gr. vet. 689 Boter, I2'5 gram boter of 'marglarine of 100 gram vet. 708 Algemeen, 2 eieren. 706 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli (e.d. (geldig t.m. 21 Februari a.s.) 704 Algemeen, 400 gram brood (geldig t.m. 21 Februari a.s.) 699 Algemeen, 1 ,kg sinaasappelen (voorinlevering). 693 Reserve, 100 gram kaas ;of 125 gram korstloze kaas. 695 Reserve', 400 g'ram brood (geldig t.m. 21 Februari p.s.) BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH Bijz. arb. a.s. moeders en zieken. 1063 Brood, 800 gram brood'. 1068 Boter, 250 glr. boter of mar- IgPrine of 200 ;gfram vet. 1062 Margarine, 250 g'ram 'boter of margarine of 200 gr. vet 1064 Kaas, 200 gtram kaas of 250 Igtram korstl. kaas. 1069 Eieren, 5 eieren. 1067 ;Melk, 5 liter melk'. 1061 Vlees, 300 gram vlees. 1066 Vlees, 200 gjram vlees. GEVONDENEen blauwe da mesbaret. Terug' te bekomen bij P. Smits, Buurtje 4, Sleeuwijk. AAN KOMEN VLIEGEN, een witte eend, in fort Steurgiat. L. v. Elzelingen, Hoogfstraat 135, Wer- 5kendam. GEVONDENEen pakje inhou dende kinderklediingt Een hand schoen (bruin leder). Inl. bij de Rijkspolitie te Veen. VERLORENOmtrent café de Zwaan te An del, een rechtse beige herenhandschoen. Terug! te bezor gen bij J. W. Bouman, B 18 te An del. VERLOREN in Veen, een rech ter beige peau de suède handschoen. Teglen beloning) terug te bezorgep bij J. Blankers te Veen. GEVONDENEen zwart lede ren damesschoen. Terug te beko men bij de Rijkspolitie te Wijk en Aalburg. GEVONDENEen vestzakhor loge zonder ketting. Terug te be komen bij A. Baggerman, Slik- straat 12, Werkendam. Stamboek varkensfokvereniging Land van Altena. Leden, ik meen u te moeten wijzen op de advertentie geplaatst in het nummer van heden, aan- giaande de fokvarkens, welkte tij dens de bezetting der Duisers ver loren zijin gegaan. Wanneer ge geen gegevens meer hebt van uw fokvarkens n.i. irv- schrijvingskaarten, kunt ge de num mers verkrijgen bij ondergjeteken de, waar uw fokmateriaal gere gistreerd is van 1944'45. Aanvrage per briefkaart aan on derstaand adres is voldoende, waarop toezending direct volgt. Leden, ik meende bovenstaande in uw belang onder uwe aandacht te moeten brengen. H. VAN ANDEL, Secretaris.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2