voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Gemeenteraatolag Plaatselijk Nieuws leder zijn deel Wij de weg - De Staat de rail. Dtt Wad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG. Abonnementsprijs: f 1,95 per 3 maanden per week 15 ct.losse nummers 10 cent. UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6544 DONDERDAG 26 FEBRUAR11948 Advertentiën 20 cent per regel. Advertentiën en berichten worden ingewacht: Voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur. Spoedeisende vergadering van de raad der gemeente DUSSEN, op 20 Febr. 1948 des avonds om 8 uur in het café van de heer A. B. J. Heessels aldaar. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A. J. A. Oderkerk. Secretaris: WeIBd. Heer A. A. Snijl- ders. Afwezig de heer v. Etten, als de Voorzitter de vergadering met het for muliergebed opent. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Bouwrijp maken gronden binnen Uit breidingsplan en Wederopbouwplan. Het is gewenst zo spoedig mogelijk over te gaan tot het uitvoeren der no dige werken waardoor de in aanbouw zijnde woningwetwoningen binnen het uitbreidingsplan te Hank en het weder opbouwplan te Dussen bereikbaar wor den. Dezer dagen z'jn de nodige begro tingen, tekeningen en bestekken van de Centraal Technische Dienst binnenge komen. Teneinde met voortvarendheid tewerk te kunnen gaan, leek het B. en W. gemotiveerd hiertoe een spoedei sende vergadering bijeen te roepen. Voor zover betreft het uitbreidings plan te Hank moeten de navolgende werken worden uitgevoerd. Tevens staan vermeld de werken die reeds bij voor baat geheel of gedeeltelijk uitgevoerd zfön. a. Dempen scheidingssloot langs Zuid zijde Nieuwe Steeg. b. Riolering en sfootdemping langs Noordzijde Nieuwe Steeg. c. Aanleggen straat langs in aan bouw zijnde woningen. d. het maken van een oprit. e. Draineren Westelijk gebied uit breidingsplan. f. Aanleggen grintpaden Tangs St. An- toniusgebouw, R.K. begraafplaats enz. g. Aanleggen overige wegen thans nog niet voor onmiddellijke bebouwing bestemd. h. Bouw zuiveringsinstallatie. De totale kosten der werken onder A t.m. G worden geraamd op f 126.445. Omtrent de bouw ener zuiveringsinstal latie is nog geen gespecificeerde be groting aanwezig. B. en W. stellen voor te besluiten tot uitvoering dezer werken. Het is de bedoeling voor zover nodig allereerst over te gaan tot aanbesteding der wer ken onder A t.m. E genoemd. Die onder F en G. kunnen later naar gelang der behoefte worden aanbesteed. In afwachting van de totstandkoming van het wederopbouwplan te Dussen zal het noodzakelijk zijn ook hier reeds enige werken uit te voeren noodzakelijk voor het bereikbaar maken der in aan bouw zijnde woningen. Het is de bedoe ling over te gaan tot aanbesteding van de aanleg ener straat aanvangende aan de Molenkade en uitkomende in de Krekeldraai, gepaaid gaande met het verleggen van een vliet. De kosten hiervan worden globaal geraamd op f 52.000. B. en W. stellen voor hiertoe even eens te besluiten. Met alg. stemmen wordt zonder dis cussie hiertoe besloten. Dhr. v. d. Zouwen meent dat, nu besloten is tot aanbesteding over te gaan, doch hij is tot de ontdekking gekomen, dat reeds met de werkzaam heden is aangevangen. De Voorzitter zegt dat het slechts voorbereidende werkzaamheden z'jn, die in samenwerking met de Zuid-Holl. polder worden uitgevoerd. Bovendien is opdracht gegeven, dat niet zonder be spreking vooraf, met de uitvoering mag worden begonnen. Dhr. v. d. Zouwen merkt op, dat «iet graven van een sloot en demping van een andere reeds een aanvang is gemaakt. Dhr. Snoek, bestuurslid van de Zuid- Holl. polder zegt dat hiertoe toestem ming is verleend. Wijziging verordening heffing straat belasting. In de raadsvergadering van 16 Dec. 1947 is besloten tot heffing ener straat belasting?. De heflingspercentages zijn toen bepaald op 4.5 pCt. voor de on gebouwde- en 9 „pCt. voor de ge bouwde eigendommen. De opbrengst werd geraamd op f 10290,85. Dit be drag stelde voor 85 pCt. der ten laste der gemeente blijvende kosten wegens onderhoud, verbetering enz. van we gen, welk bedrag werd geraamd op f 12,106,89. Daarbij was inbegrepen f 2300,wegens rente en afschrijving betreffende de kosten van reconstructie der Nieuwe Steeg. Het is gebleken dat de mogelijkheid bestaat de jaarlijkse lasten voor reconstructie van de Nieuwe Steeg te dekken uit de opbrengst der Motorrijtuigenbelasting, zodat hiervoor de opbrengst der Wegenbelasting niet behoeft te dienen. De totale kosten wegens aanleg, onrierhoud enz. van we gen moeten dus f 2300,— lager gesteld worden en de be'asting behoeft 85 pCt. hiervan of f 1955,minder op te bren gen/ In overeenstemming hiermede kun nen de heffingspercentages worden vast gesteld op 3.5 en 7 pCt. resp. voor Onder deze slagzin voeren de 11.000 transportbedrijven die tezamen het Ne derlandse beroepsvervoer vormen, mo menteel een uitgebreide actie tegen het Wetsvoorstel Autovervoer Goederen (W.A.G.), dat kortgeleden bij de Twee de Kamer werd ingediend en binneriKort zal worden behandeld. Om deze actie kracht bij te zetten en om bekendneid te geven aan hun inzichten hoe een wet telijke regeling voor het wegvervoer moet worden opgebouwd, hebben de beroepsvervoerders in de "dt'getopen week" hun vrachtauto's beplakt met sfag- zinnen en affiches, waarop hun wen sen tof uitdrukking worden gebracht. IIEUSDEN. In tegenstelling met de geruchten als zouden de ijsbanen op de stadsgracht hedenmiddag worden geopend, moeten wij berichten, dat zulks niet het geval kan zijn. Het ijs wordt nog niet sterk genoeg geacht. Bij aanhoudende vorst zul en vermoedelijk eerst Zaterdag de banen worden geopend. Zaterdag 28 Febr. a.s. hoopt de Chr. Jeugdclub De Zonnebloem" haar tweede jaarfeest te vieren in de Be waarschool. Belangstellenden zijn har telijk welkom. Hedenavond om half acht, wordt door de raad dezer gemeente een openbare vergadering gehouden. De Teden der R. K. Mid denstandsvereniging afd. Heusden, wor den er aan herinnerd, dat heden Don derdagavond een buitengewone leden vergadering wordt gehouden in hotel Central". j, De belangrijkheid van de agenda, o.a. bespreking contributferegefing voor '48 doet het bestuur alfer opkomst ver wachten. Maandag 23 Febr. vergaderden df leden van het Chr. Nat. Vakverbond in de kerkeraadskamer van de. Ncd. Herv. Kerk. Dhr. A. W. Schreuders behandelde bet onderwerp: Sociale kwesties, hierin stelde hij verschillende hedendaagse vraagstukken in het licht. Dhr. Bensen, hoofdbestuurder van hetC.N.V. sprak over Bedrijfsorganisa tie, waarin hij betoogde, dat alleen, wanneer ieder verantwoordelijkheid wil dragen, het overleg ea de medeverant woordelijkheid kunnen bestaan. de ongebouwde en gebouwde eigen dommen. Op voorstel van B. en W. wordt hiertoe besloten. Rondvraag. De heer v. d. Zouwen heeft gezien dat de sloot gedempt is, nu moet die later weer opengemaakt worden voor het leggen der riolering. Spr. zag ook gaarne, dat zoveel mogelijk bij aanbe steding de werkzaamheden gegund wer den aan ingezetenen van Dussen. Hij heeft thans Monshouwer aan het we**k gezien. De Voorzitter zegt, dat dh*\ v. u. Zouwen zich vergLt met wat de riole ring betreft, men moet zich niet op de plaats van de Technische Dienst gaan stellen. Er zijn personen uit Dus sen tewerk gesteld, doch men kan een aannemer in deze geen eisen stellen. Kleine grondwerken worden op 't ogen blik uitgevoerd door v. Hoven uit Dus sen. "De heer Bax dringt er eveneens op aan, ingezetenen zoveel mogeujk 'bij wenczaamneden in te schakelen. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit zoveel mogelijk zullen doen. De vergadering wordt hierop geslo ten. Van de Centrale Nederlandse Hengel aarsbond afd. Rotterdam, ont ving het secretariaat van het concours der Hengelsportvereniging arhier, be richt dat zij met haar 213 aangestoten verenigingen aan het concours wenst deel te re r.ei. De deelname wordt daar door zeer belangrijk. Van de Heusdense verenigingen, o. a. St. B asius, IJsvereniging, DamctobV.D. Heusdense Fanfare, Voetbalvereniging Heusden, mocht zij reeds een geld prijs ontvangen, zomede van Industriëlen en particulieren van Heusden. Eerstdaags, begin Maart zal het of ficiële programma in dit brad opgeno men worden. Op het consultatiebureau voor zuigelingen alhier, waren 27 kinderen aanwezig, waarvan uit Heusden 18, Herpt 3, Hedikhuizen 1, Veen 1, Oud- heusden 1, Doeveren 1 en Heesbeen 2. Volgende zitting 9 Maart a.s. AALBURG. De weegbrug van de Coop. Land- bouwvereniging alhier, d'e tijdens de oorlog was vernield, is thans weer ge heel vernieuwd. Kon men voorheen tot 5000 kg wegen, thans kan men op de nieuwe brug tot 15000 kg wegen. On getwijfeld zal deze in een grote behoef te voorzien. AALST. De echtelieden H. Wijnstekers en J. Wijnstekers-Murray, herdachten 18 Febr. j.I. bun 50-jarige echtvere niging. Voor de bazar, die Zaterdag j.I. ten bate der Werkliedenvereen. Eens gezinde Hulp" alhier in de Openbare school is gehouden, bestond veel be langstelling. De bruto-opbrengst be droeg ruim f 1400. De jaarlijkse ouderavond van de school met de Bijbel zkl worden ge houden Vrijdagavond 27 Febr. AHe be langstellenden zijn welkom. ANDEL. Onder auspiciën van de Stich ting 19401945 zal ook in deze ge meente een vertoning praats vinden van de indrukwekkende oorlogsdocumenta tie De ware Glorie". De roep tvver deze prachtige film heeft zich onge twijfeld reeds onder onze "dorpsgeno ten versprefd, zodat de belangstelling voor deze historische tiianens'.rijd ook hier weer enorm groot za» zijn. Daar naast zal het doelsteun te verlenen aan die zieke vaderlanders, die mede onze vrijheid bevochten, ook zeer ve len trekken. Om de reJenen is besloten, Zaterdagavond 8 Maart in het vereni- gings-gebouw 2 voorstellingen te ge-' ven. N.emand verzuime van deze unie ke gebeurtenis getuige te zijn: hier zal een film vertoond worden werke, naar wij vurig hopen, slechts eenmaal in ons leven kan vervaardigd worden. ALM KERK. Op 3 Maart a.s. hoopt de Oran jevereniging alhier, in de zaal van dhr. v. Dijk een ledenvergadering te l\puden. Tot bestuurslid* van de Herv. schoolvereniging alhier, is herkozen de heer W. Romijn, terwijl in de vacature J. B. Branger en H. v. d. Assem wer den gekozen de heren J. Dekker Mzn. en H. v. d, Koppel. DE LANGSTRAAT. Diefstallen van niet minder dan 25 koeien zijn door de Rijkspolitie ach terhaald. Bij het opsporingswerk in ver band met diefstal' van een koe bij de landbouwer S. te Dongen, kwam de po litie terecht op een boerderij onder 's-Gravenmoer, waar het gestolen beest geslacht bleek. Er waren echter meer koeien geslacht en uit het afval, dat men vond, kon men door de letters in de horens onder het afval vaststellen, dat een beest in 1947 te 's-Gravenmoer gestolen was. P. J. v. D. uit "Sprang- .Capelle werd gearresteerd en deze be gon te praten. Hij bekende in 1946 en '47 niet minder dan 25 koeien gestoten te hebben en wel in 's-Gravenmoer, Ca- pelle, Dussen, Waalwijk, Tilburg en Dongen. Bij deze diefstallen zijn nog twee inwoners uit Sprang-Capelle be trokken en zekere K. Deze zit reeds in het huis van bewaring te 's-Bosch int verband met veediefstallen op de vee markt aldaar. Behalve wegens diefstal len zullen de daders zich ook wegens slachten moeten verantwoorden. DUSSEN. Nu de vorst zijn intrede heeft gedaan zijn de wensen van Ant, Ver hoeven in vervulling gegaan en is hij er weer op uitgetrokken om deel te nemen aan diverse wedstrijden. Aange zien de eerste dagen wedstrijden op de z.g. korte baan verreden werden is hij Vrijdagavond reeds vertrokken om Za terdagmiddag deer te nemen aan de eerste wedstrijd welke ïn Friesrand ge houden werd en wel te Bolsward. Deze wedstrijd was er evenwel geen op de korte baan, doch een rijderij over lan gere afstand volgens atva"systeem. Ondanks het fe t dat Gerrit Sonne- veld en andere Friese rijders van meet at 'alle krachten verspeelden om zich toch maar een voorsprong te verschaffen is de eerste prijs toch niet in handen gevallen van een Fries, doch wist An- toon Verhoeven deze te behalen, door dat deze op de duur over het grootste uithoudingsvermogen bleek te beschik ken. Wij wensen Verhoeven reeds pro ficiat toe met ?ijn behaalde prijs te meer daar het hier de eerste wedstrijd betreft, die dit jaar in Friesland ver reden werd en ïn de komende dagen veel succes. Bij P. Heijmans kwam dezer da gen een kip met 13 kuikens onder een stroschelft te voorschijn. Voor deze tijd van het jaar een merkwaardig gevaf. EET! 1 EN. Uitgaande van de Statenkies- kring Heusden, werd in café v. Wijk te Genderen, een vergadering van-de Chr. Hist. Unie gehouden. De secre taris, de heer C. Bouman uit Werken dam opende de vergadering met 'het zingen van 'Ps. 25:2 en gebed. Na voorlezing van Rom. 13:1—7, heette hij de aanwezigen hartelijk welkom/ Daarna hield hij een referaat Waar om Chr. Historisch", waarbij het ont staan van de Chr. Hist. Unie, het be ginselprogram art. 1 en 2 en de vis» van de C.H.U. op de algemene toestand werd besproken. Na de pauze werden organisatorische besprekingen gehouden. Na sluiting der vergadering werd overgegaan 'tot oprich'ing der afdeTng. In het voorlopig bestuur zijn gekozen H. Vos, Dronge'en, voorz.L. Gouda. Eethen, secr.Jac. de Haan", Meeuwen, penn.; J. Thur, Genderen. Het bestuur zal no^ aangevuld worden uit de andere gedeelten van de gemeente Eethen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1