voo- FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM GS INGEZONDEN Ruime Sorteering Fa. CHARLES SCHREUDER ZONEN BokkieBokkie Béééé 7LIE VENS B. VIVEEN WIEGEN en LEDIKANTJES REPAREEREN en VERANDEREN Ruwe Handen, Men hoort het algemeen beweren Dat men Naaimachines het best kan laten repareren WIJKSCHESTRAAT W 122 meent© Brakel ©en bok te plaatsen van de vereniging. Besloten wordt de gei ten fokvereni- ging tot 1 Mei a.s. gelegenheid te geven een goedgekeurde bok in cLe gemeente onder te brengen en zo dit niet het geval is, dan vervallen de be palingen betreffende het houden van wilde bokken. De Voorzitter zegt dat de vloer van de secretarie zeer slecht is en dat) deze nodig vernieuwd moet worden. De kosten zullen ongeveer f 500 bedragen. Hieraan hecht de raad zi}n goedkeuring. Rondvraag Dhr. Ermstrang vraagt of er in Bra kel een z.g. prtijzenoommissie is. De Voorzitter zegt dat dit niet het geval is, doch wil gaarne een derge lijke commissie in bet leven roepen in dien hiervoor belangstelling blijkt te bestaan. Dhr. Ermstrang Wijst op de bouw der arbeiderswoningen en zegt dat de fundering niet in orde blijkt te zijn. De Voorzitter zegt hiermede niet be kend te zijn en naar zijn mening moet men hiermede vertrouwen hebben op de desnkundigheid van de architect'. Spr. zal echter een onderzoek doen instellen. Dhr. Ver voorn zegt dat het 's Zater dags en Zondags erg rumoerig is op straat. Niet alleen personen uit de ge meente Brakel maken dit rumoer, maar ook verschillende jongens uit de nabu rige gemeenten komen naar Brakel. Eveneens is het met de laatste to neelavond welke door de accordeon vereniging is gegeven beestachtig naar toe gegaan. Hij heeft jongens gespro ken welke er na de pauze niet meer naar toe wilden gaan. Ook met de mu ziekuitvoering was het niet in orde. Spr. zou gaarne hierop enig politietoezicht willen hebben. Dhr. Duljzer zegt, dat de heer Erm strang kan weten hoe of het met de muziekvereniging is gegaan. Dhr. Ermstrang zegt, dat goed elf uur de zaal is gesloten en dat naar zijn mening de uitvoering keurig m orde was. Dhr. Vervoorn zegt, dat de personen yan het toneel eerst op Zondag naar Gorinchem zijn gebracht. Dhr. Ermstrang zegt dat men toch niet van alle genot verstoken kan blij ven. Men kan de jeugd toch moeilijk alles ontnemen. Dhr. Vervoorn zegt, dat toezicht toch wel gewenst is. De Voorzitter zegt dat hij voor der gelijke geyallen tot 's avonds 11 uur of hoogstens tot half twaalf toestem ming geeft. Wat er met de laatste 2 uitvoeringen is voorgevallen is spreker echter niet bekend doch in den vervolge zal hij het nodige toezicht laten uit oefenen. Hierna sluiting. Een bedrag van f 15,69 wordt per leerling uitgetrokken voor het lager onderwijs. Ook aan de Bijz. school wordt eenzelfde bedrag toegekend. Besloten wordt f10 subsidie te ver lenen aan de Tuinbouwcommissie in de Bommelerwaard. Vergadering van de raad der gemeente POEDERIJEN, op Vrijdag 20 Febr. v.m. 10 uur ten gemeentehuize te Aalst. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer W. J. Pos. Secretaris: WelEd. Heer Mr. J. van Dalen. Aanwezig alle leden. Na opening met het formuliergebed, volgt lezing der notulen van de ver gadering van 18 Dec. j.ldie na een opmerking van de heer Vaes worden vastgesteld. Meerdere ingekomen stukken, o.a. van Ged. St. goedkeuring raadsbesluit tot aanstelling van een doodgraver te Poe deroijen, idem tot aankoop van een motorbrandspuit, dorp Poederoijen, idem tot wijziging bouwverordening, wórden voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek van de Bond Heem schut te Amsterdam om toe te treden als lid wordt afwijzend beschikt. Aangaande de werking van de Vlees keuringsdienst Kerkwijk blijkt de raad zich niet te kunnen verenigen, gez en het grote nadelige saldo. Besloten wordt een schrijven tot deze dienst te rich ten met een nota van opmerkingen en een afschrift hiervan onder de aan dacht van Ged. St. te brengen. Alvorens tot de vaststelling van de gemeenterekening 1946 over te gaan, brengt de heer de Gier als lid van de commissie van onderzoek verslag uit. Hij vraagt enkele inlichtingen over de ■post bouwpolitie, waarover uitvoerig ge sproken wordt. Het toezicht en werk van de dienst bouw- en woningtoezicht kan de raad niet bevredigen. Ook over de post armlastigen uitkering maakt dhr. de Gier een opmerking. De Voorzitter zegt, dat dit wei min der zal worden nu de noodwet ouder domsvoorziening in werking is. Hierna voorlopige vastste ling. Ook de begroting 1948 wordt voor lopig vastgesteld. Ruwé HuldtRuwe Lippen. 30 ct. Rondvraag. De heer Dufourne bepleit uitbreiding van de straatverlichting te Aalst en vraagt tevens of het niet mo gelijk is het toegewezen bouwvolume hoger te krijgen in verband met de in dustrie, die zich in Aalst gaat vestigen. De Voorzitter zegt toe hiervoor po gingen te zullen doen. Dhr. de Gier verzoekt de openbare gebouwen niet voor alle vermakelijkhe den beschikbaar te stellen, gezien de ongunstige ervaring, deze week opge daan met een uitvoering van de Oranje vereniging te Poederoijen in de open bare school. Dhr. ten Hagen licht deze zaak na der toe. Na afloop van bedoelde uitvoe ring zou het er volgens deze heren nogal rumoerig naar toe zijn gegaan. De Voorzitter zegt dat B. en W. voortaan rekening zullen houden met het doel waarvoor de openbare gebou wen gevraagd worden. Dhr. Vaes wijst op het ongerief, dat ventvergunningen voor Aalst steeds in Brakel afgehaald moeten worden, hetgeen vele bezwaren met zich brengt. Hiervoor zal een oplossing gezocht worden, waarna sluiting. (Euiten verantwoording der Red.1) Mijnheer de Redacteur, mag ik enige ruimte in uw veelge lezen blad, waarvoor ik U hartelijk dank zeg. Door het Centraal Comité van A. R. Kiesverenigingen werd een actie inge steld voor het bijeen brengen van een miljoen gulden. Deze actie is bedoeld, dat via alle A. R. Kiesverenigingen door geheel Nederland alle A. R. en andere personen, die volgens hun politieke op vatting hiervoor iets gevoelen, bezocht zullen worden, of zich kunnen aanmel den, deze actie door hun belangstel ling en bijdrage te steunen. Het be hoeft voor deze uiteraard rechtsgevoe- lige personen geen verder betoog de uitermate grote belangrijkheid (voorai juist in deze tijd) voor dit plan aan te tonen. Immers allen, die aan onze zijde op de hoogte zijn met de politieke tendenzen laten zich alleen be heersen door de leus: Dit mil joenplan wens ik dat het zaï slagen, en daarom zal ik er aan meewerken door mijn bijdrage te ge*en. x laat het dan ook geen plan blijven, maar zorg dat het door uw actie wer kelijkheid wordt. Ook de A. R. Kiesvereniging Neder land en Oranje te Dussen heeft de actie voor het miljoenplan gevoerd. Zij'mocht Zch verheugen in het weisragen voor dit doel. Al "lijkt het soms vooraf moeilijk, achteraf geeft het toch ook weer vol doening wanneer het meevalt, en het bewijs aanwezig is va^ goede wil, en een bijdrage hetzij klein ot groot ont vangt voor het beginsel Ruim 20 pCt. boven de aanslag kon de vereniging afdragen aan het Cen traal Comité. Dank aan allen, die hier aan meewerkten, hetzij door hun finan ciële steun, hetzij door deze actie te doen slagen. c Een enkeling slechts die meent niet mee te moeten doen. Laat zulken in alle bescheidenheid gezegd mogen worden, zichzelf te onderzoeken en na te gaan, of zij de overtuiging missen van dat gene wat zij belijden, ot 'het de juiste plaats was die zij'' innamen. B. G. KOEKOEK Voorz. A. R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje". Dussen, 23 Febr. 1948. Neehoory je hoeft niet te Bléétten Het WARENHUIS helpt U op elk gebied Kachels Kinderwagens Kasten Schilderijen Stoelen Spiegels Tafels Lampenkappen Bedden enz. enz TEXTIEL zonder punten Bredaseweg 118 Tel245 OOSTER HOUT bij Naaimachinehandel en Reparatie-inrichting 20 Hoogstr. 44, Woudrichem. Tel. 21 Tel. 21 Voor luxe-autoverhuur met moderne wagens is en blijft GARAGE BLEIJENBERG TE WIJK het adresI! P.S. Wij rijden elke week naar D e u r n e. Beleefd aanbevelend. MASSIEF GOUDEN VERLOVINGSRINGEN zonder inlevering van oud Goud verkrijgbaar C. VAN WIJK Ph zn. Horloger - Juwelier Hoogstraat 16 Gorinchem 3 delige bedstellen met kussens, prima tijk Spiraal matrassen - Opklapbedden Voordelige aanbieding in: Slaapkamers, Woonkamers, Salons Dressoirs, Theemeubels, Kleinmeubels, Crapeauds, Fauteuils, Stoelen, enz. Reparatie inrichting van alle stoffeerwerk, dat vanaf heden weer in zeer korte tijd kan worden afgewerkt. Kinderwagens, Wandelwagens BEDDEN en MATRASSEN wij keurig. TELEFOON No. 49 HEUSDEN 44

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 6