RODE KRUIÜ-N1WIN-PAKKETÏEN. Plaatselijk Nieuws BELIJDENIS KERKBOEKJE j P. s. Zondagavond^ over'de N°rpSg€no<»t Distributiemededelingen in deze te nemen. Namens de protestant se fractie moet spr. verklaren dat de ze de houding van de heer Kant be treurt, omdat hare belangen daardoor worden geschaad. Deze heeft het in hem gestelde vertrouwen zeer be schaamd en zijn houding is onbeschoft. De Voorzitter hamert en zegt dat het niet op de weg van het gemeentebe stuur ligt, een raadslid te verzoeken ontslag te nemen, dit behoort van de betrokkene zelf uit te gaan. De heer Dekkers vraagt hoe of het staat met de kwestie der zeiljachten. De Voorzitter antwoordt, dat hiji in het huidige stadium hierover geen mede delingen kan deen, dit kan het gemeen tebelang schaden. De heer Dekkers vraagt hoe of het staat met de 25 woningen voor de Scheepswerf. De Voorzitter zegt dat zo juist be sloten is daarvoor de benodigde gron den aan te kopen. De vergadering wordt hierop geslo ten. De raad gaat over in geheime zit ting ter behandeling van reclames schoolgeld en hondenbelasting. Op 25 Febr. j.l. is een begin gemaakt met de uitreiking der Rode Kruis-Ni- win-pakketten. Het betreft hier pakket ten, die door de militairen in Indiëdank zlijl de Indische burgerij in samenwer king met Ni win en Rode Kruis tegen zeer lage prijs konden worden aange kocht. De voor deze 100.000 pakketten benodigde goederen (koffie, thee, sui ker, rijst, zeep, vet en speoerijen) werden in een hoeveelheid van totaal 450 ton, per schip maar Nederland vervoerd, terwijl de door de militai ren ingevulde adres-etiketten per lucht post werden nagezonden. Het verpak ken der artikelen werd hier te lande verzorgd door de Centrale der Neder landse Verbruikscoöperaties te Rotter dam, die tevens de distributie der pak ketten op zich heeft genomen. Via de cooperatie-winkels zullen rond 60.000 pakketten hun bestemming bereiken, ter wijl de overige 40.000 door de P.T.T. worden bezorgd. Verwacht wordt, dat in ongeveer twee weken alle geadres seerden hun pakket zullen hebben ont vangen. HEUSDEN. De Chr. Meisjesvereniging „Jong Leven?'. hoopt Wcensdag 3 Maart haar elfde jaarvergadering te houden in de Bewaarschool, voor donateurs en Jeugd verenigingen. Donderdag 4 Mrt. wordt hetzeltde programma herhaald, hetgeen dan toegankelijk is voor iedere belang stellende. Men zij er nogmaals aan herin nerd, dat op Woensdagavond 3 Maart te 7.30 uur in „Het Wapen van Am sterdam" alhier, Majoor-Legeraalmoeze nier Drs. L. A. M. Goossens een spreek beurt komt houden over het onderwerp „De Burger van Heusden en de sol daat in Indie." Deze, U allen bekende legeraalmoe zenier komt naar Heusden op uitno diging van het bestuur van de Katho lieke Arbeidersbeweging in samenwer king met de afdeling Heusden van Katholiek Thuisfront. Het is overbodig deze bekende radio aalmoezenier verder aan te bevelen. De toegang tot de zaal is vrij. Aan het solistenconcours, dat op 10 en 11 April a.s. te Vlijmen zal wor-> den gehouden, nemen de volgende le-. den van de Heusdense fanfare deel P. A. de Graag, sax.sopr.C. de Graag, barritonJac. Timmermans, piston Jac. Toethuis, pistonAd. Merkx, bas en C. Wijnstekers, tuba. Vrijdag werd op de Nieuwe Wa terweg en op de Noordzee proeftocht gehouden met het motorschip „Verma" voor de Vestenfjelske Ruteselskap te Bergen in Noorwegen. Dit schip is lang 115 ft, breed 23 ft, hol 10 ft 6" en het heeft ongeveer 286 ton draagvermogen. Het vaartuig is gebouwd onder toe i dit van Norske Veritas en Norske Ski bskon troll. In de „Verma" is geplaatst een Werk spoor motor van 400 P.K., waarmede een snelheid werd bereikt van 11 knots per uur. Na gehouden proeftocht werd dit schip terstond door de rederij overge nomen. De R. K. Middenstandsvereni ging afd. Heusden vergaderde Dond derdagavond in hotel Central alhier. De heer R. de Wit, waarnemend voorzitter heette allen welkom en deel de mede dat de voorzitter, de heer A. Verschuur, tot zijn leedwezen we gens ziekte niet aanwezig kon zijn wegens ziekte en sprak daarbij de wens uit op een spoedig en algeheel herstel in 4 belang der Middenstands vereniging. Na voorlezing der notulen en ver slag Middenstandszondag, werden de ingekomen stukken behandeld. Beslo ten werd tot deelname aan de geza- melijke reclameactie. Verder werd besloten de contributie in ziijn geheel te stellen op f 12. Tot leden der kascommissie werden benoemd M. Boeren en Joh. de Mol Jr. Besloten werd op de jaarvergadering in Maart a.s. een geheel nieuw bestuur te kiezen, behalve de voorzitter. De voorzitter bracht ter sprake de grote plannen betreffende de te hou den Middenstandstentoonstelling en fan- cifair. Na de rondvraag sprak de Gees telijk Adviseur, Pastoor Mommers, enige bezielende woorden tot de leden, waar na de voorzitter het dankwoord sprak. Voor de as. zullen wij hen, die voor dit doel een i nodig hebben, kunnen helpen. Vraagt nu reeds bij ons aan, dit voor- i komt teleurstelling. FIR VIA L. J. VEERMAN Boekhandel - Heusden 2 AALBURG. Van alle militairen uit onze gienneente, die zich in Indië bevin den, kwam bericht binnen, dat zij het pakket in gioede staat hebben entvan,gen. Uit alle brieven blijkt, hoezeer zij dit medeleven op prijs stellen. Alle gtestuurde artikelen werden met vreugde ontvangen. Die stich telijke lectuur werd zeer gewaar deerd. Hedenavond houdt de Bond van Ned. Herv. Jongelingsver. op G.G., ring Wijk' en Omstreken, in de Herv. Kerk. alhier om 7 uur een vergadering. Voor de pauze zal spreken Ds. Moll uit Genderen, terwijl na de pauze zal spreken de heer C. Vermeulen uit Bennekom. Alle belangstellenden zijn wel kom. ANDEL. Naar wij vernemen, zal in verband met herstelwerkzaamheden aan de Wil- helminasluis alhier, de scheepvaart door genoemde sluis zijn gestremd van Maan dag 1 Maart tot en met Woensdag 10 Maart van 7.30 tot 12 uur en van 13 tot 17.30 uur. Er zal naar gestreefd worden ook tijdens de stremmingstijden nog zoveel mogelijk ge'egenheid te geven tot het doorlaten van vaartuigen. ALMKERK. In verband met bijzondere omstaandigheden, hoopt de Chr. gem. zangver. nu 9 en 10 Maart in de zaal van de heer van Dijk al hier, een uitvoering te geven. Door bijz. familie-omstan digheden, werd op 14 Febr. jj. door de leden van de Almruiters, de opvoering van de „Ridder van de Kousenband" afgelast. Bedoelde avond zal thans plaats hebben op Zaterdag 13 Maart a.s in de zaal van de heer v. Dijk al hier. CAPELLE. Het qchtpaar N. Rosefnbrand-de Jo(ng, vierde, j.l. Woensdag onder over grote belangstelling het feit, dat zij voor 40 jaar door de band des hu welijks werden verbonden. Tal van feli citaties en bewijzen van hartelijk mede leven in onderscheiden vorm en aard hadden de jubilarissen in ontvangst te nemen. Tot lid van de Woonruimte-conj- missie te dezer plaatse is in de jplaats van de heer J. Kraak, die als zodanig heeft bedankt, benoemd de heer P. C. Spuijbroek. Met het doel een nauwer ver band te leggei tussen de Ned. Herv. Mannenveierigingen op Geref. Grond slag zal Dinsdag 2 Maart a.s. een ge combineerde vergadering worden ge houden van de Mannenverenigingen te Besoijen, Sprang en onze gemeente. GENDEREN iMaandaglavond 1 Maart, des avonds 7 uur zal in de Chr. school alhier een vergadering worden ge houden van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond, afd. Genderen. Woensdagl 25 Febr. hield de N.A.L.B. afd. Genderen een vergadering. Na afhandeling1 dier agenda, werd door de secretaris, de heer G. B. de Koning, een inleiding glehouden over het beginsel van de bond, dat op democratische grond slag rust. Op duidelijke wijze werdj dit uiteengezet. Aan het einde hier van drong spr. er bij de leden op aan, dit beginsel uit te dragen en leden te werven, daar het voor alle arbeiders noodzakelijk is, dat zdj georganiseerd zijn. Met de woor den, eendracht maakt madat, ein digde spr. Zijn inleiding1. Na nog' enige discussie, sloot de voorzitter,de heer C. Schil ders, deze .leerzame vergadering. De afd. Genderen van de C.B.T.B. hoopt a.s. Woensdag 3 JYJaart, des avonds om 7 uur, in café van C. van Wijk! alhier haar jaarvergadering te houden. Er zal dan ook' een lezinig! ge houden worden door de heer Ma- ris uit Dordrecht over moderne onkruidbestrijding1 op bouw- en weiland. LAND v. IIEUSDEN EN ALTEN A Dezer dagen is opgedragen de herbouw van verschillende door oor logsgeweld verwoeste panden, n.l. Het woon- en winkelhuis voor dhr. C. de Boer te Almkerk; het woonhuis met smederij: voor dhr. G. T. Struik te Nieuwendijk; liet woon- en winkel huis met bakkerij; voor dhr. A. v. d. Pol te Wijk; het woon- en winkelhuis voor dhr. L. Hille te Aalburg en het woonhuis met werkplaats voor de Wed. Blankers te Wiijk. NEDERIIEMERT. Dinsdag 2 Maart, 7 uur hoopt ten huize van D. Oomen, Ds. Woudwijlk van Rotterdam in de dienst des Woords voor te gaan. NIEUWENDIJK. Op Vrijdag 5 Maart a.s. houdt de A. R. Kiesvereniging „Vreest God, eert den Koning", een vergadering in de consistorie der Geref. Kerk. Spreker de WelEd. Heer A. Stapelkamp met het onderwerp: '„Om het behoud van ons volksbestaan". Dezer dagen hield de Varkens verzekering „Ons Belang" haar jaar vergadering in Tavenu. Uit het jaarver slag van de penningmeester bleek dat er een batig saldo is. van ruim f 900, gezien haar 2-jarig bestaan is dit niet ongunstig. De aftredende secretaris D. de Ruijder werd met a'ge mere stemmei herkozen. De waarnemend voorzitter A. Crezee hield een lering over voeding van biggen en slachtvarkens, waarop een levendige bespreking volgde. Nieu we leden kunnen zich bij het bestuur opgeven. Het inleggeld bedraagt slechts f 5.per lid. Het jeugdkoor „Van knop tot bloem" en het kinderkoor ,/t Knopje" gaf onder de bekwame leiding van de heer J. de Graaff een goed geslaagde uitvoering in gebouw Tavenu. De zang nummers werden voortreffelijk uitge voerd. Het pianonummer door de jonge dames Rika Rombout en Tonny de Bok, dwong aller bewondering af. De kin deroperette „Repelsteeltje", viel bijzon der in de smaak der aanwezigen. UITWIJK. wandelde werd hij pIoteel^T*"'"^* Persoon staande gehouden ^eChTm me de woorden: handen omhoog o schiet, een revolverachug uitziend schiet- wapen onder de neus hield. S. weigerde echter, en na enig geharrewar en narij den ging de aanrander weer verder. S herkende hem echter als een oud-collega van de schoenfabriek te Waalwijk, en blijkbaar niet van deze grapjes gediend, gaf hij dit in politiebanden. Na onderzoek aan de fabriek bleek het de 17-jarige de Ruiter uit Dussen te zijn, welke verklaarde deze aanhou dingen zomaar te doen. Hij zal zich echter nu zomaar hebben te verant woorden. Gaf de muziekvereniging op 13 en 14 Febr. in het verenigingsgebouw van café „Het wapen van Emmickho- reeds een tweetal succesvolle uitvoe ringen, deze week was het in de zaal ven" weer tjokvol, toen de voorzitter Ant. v. Herwijnen dere herha'ingsuitvoe- ring opende. Onder leiding van dhr. v. Dijk werden ook nu weer een aantal muzieknummers ten gehore gebracht. Na de pauze werd het kluchtspel „de Weduwe Hansen" opgevoerd, wat bij het publiek zeer in de smaak viel. Naar thans wordt medegedeeld heeft de heer F. Schouten te Almkerk niet bedankt als dirigent van het kerk koor ,,Soli Deo Gloria", doch heeft op doktersadvies tijdelijk de dirigent staf neergelegd. Met aanvankelijk 23 leden werd alhier een Gem. Zangvereniging opge richt. Nieuwe leden boven de 16 jaar kunnen lid worden der vereniging. VEEN. 'Maandagavond zal in ide consistoriefeamer door de heer v. d. Meulen een lezing giehoudien worden, om tot oprichting! te. ko men, van een afdeling1 van Die macht van het Kleine. Tot voorzitter van de Chr. Schoolverenigiing1 is benoemd, die heer H. van Helden. WERKENDAM. Bij de gehouden verkiezing van gemachtigden bij de Ned. Herv. Kerk alhier werden gekozen de heren C. Kieboom, R. B. Ruitenberg Czn., A. Faro en H. v. Veen. Tot notabelenwerden gekozen de heren L. C. de Rover en J. A. Ze venbergen. Donderdagavond 7 uur, zal in de Chr. Geref. Kerk alhier ais spre ker optreden Ds. W. F. Laman van Rotterdam. Daar het bestuur van de Herv, Geref. Evangelisa'.ie in 'zijn geheel is afgetreden, zijn thans gekozen: Ere voorzitter, de voorganger dhr. H. van Kooten, le voorzitter A. Vos „2e voor zitter A. A. Schrenders, le secretaris B. de Heer Bzn., le penningmeester, Ant. T Egas, 2e seoeretaris A. de Heer en Arie 't Egas 2e penningmeester. De Gebrs. Visser Jz. alhier wa ren voor de onderhoudswerken aan de Boven Merwede en de Noord de laagste inschrijvers met resp. f110400.en fl5830^Voor de Nieuwe Merwede waren het Gebroeders de Klerk voor f 13499. Dislributickring 251 WAALWIJK Uitreiking nieuwe bonkaarten. In de week van 1 tot en met 6 Maart a.s. geschiedt de uitreiking van nieuwe bonkaarten in de kring als volgt: SPRANG-CAPELLE, Woensdag 3 Mrt. (café P. Pruyssers) zelfverzorgers, wijk C de nummers 36 en hoger, wijk D de nummers 116 en hoger. Donderdag 4 Maart (gebouw Christe lijke Beringen), zelfverzorgers wijk A en B alle letters, wijk C de num mers 1 t.m. 35 en wijk D de num mers 1 t.m. 115; voor de letters A t.m. K. Vrijdag 5 Maart, idem, voor de let- L t.m. Z. Voor bijzonderheden raadplege men de eerste over deze uitreiking versche nen publicatie in dit blad. J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2