12 14 Gemeenteraadsverslagen Vruchtboomcarbolineum „KRIMPEN" MlGHAËL's IJZERHANDEL - Telef. 14 - Wijk en Aalburg PRODUCT VAN GENERAL MOTORS DE MEEST CONCURRERENDE 4 CILINDER DE ENIGE 6 CILINDER IN DE LICHTE KLASSE GORINCHEM Uit voorraad leverbaar: HOLLANDSCHE BLOEMBOLLEN 9 TEL. 2 6 4 4 Vergadering van de raad der ge meente WERKENDAM op Vrij dag 27 Febr. n.m. 8 uur. Voorzitter: EdAchtb. Heer J. de Bruyne. Secretaris: WelEd. Heer T- A. Timmermans. v Afwezig met kennisgeving de le den A. Wijnja en J. Cornet. De Voorzitter opent de verga dering met het formuliergebed. Ingekomen stukken: Goedkeuring door Ged. St. van het besluit tot het aangaan van een Rek.-Cour. overeenkomst met de J3ank van Ned. Gem., groot f 145.000. Mededeling van Ged. St. dat zdj het besluit betreffende de bouw- credietinstelling met 2 maanden verdagen. Op het verzoek van A. v. Over steeg te Biesbosch, om vergoe ding van zijn 2 schoolgaande kin deren, wordt besloten f 0.90 per kind te vergoeden. Voorstel van B. en W. tot het verhuren van een perceel weiland in 'het Laantje aan de heer M. Ippel en een perceeltje tuingrond aan de heer B. Koman. Besloten wordt 'het perceeltje weiland te verhuren voor f 50 per jaar. De 'heer v. Oord vraagt of die wei niet groot genoeg is voor een voetbalveld. De Voorzitter antwoordt, dat dit is bekeken met het bestuur van de Koz. Boys, maar het is te klein. Het stukje tuingrond wordt ver huurd aan D. Koman inplaats van aan dhr. Joh. v. d. Steltv die er voor bedankt 'heeft. Benoeming van een helpster aan de kleuterschool wordt aangehou den voor de geheime vergadering. Op voorstel van het rijk worden de twee Bruynzeelwoningen door de gemeente overgenomen voor f 1951,16. Dit bedrag kan als voor schot worden ontvangen uit 's rijks kas en zal in 10 jaar afgeschreven moeten worden. Het rijk zal 90 pCt. in het exploitatietekort bij dragen. Ontwerpverordening tot rege ling van de vaste bezetting! en de bezoldiging van het ambtelijk1 per soneel. De Voorzitter geeft een nadere uiteenzetting hiervan. De heer Brienen zegt, dat hij volgens de begroting heeft gezien, dat de vergoeding van de am'bte naar hiervoor slechts f68.be draagt, hij zou dit willen verno- gen tot fioo. Wordt alzo besloten. De heer' v. Oord adviseert na mens de controlecommissie, debe- drijfsrekieningen vast te stellen. De Voorzitter zegt, dat bet veer bedrijf een winst heeft opgeleverd van f 8.962.60. Het vleeskeuringis- bedrijf een verlies van f1037.55. Den inkomsten en uitgaven van het Burgier lijk Armbestuur bedroe gen f 16.401.67. Wordt alzo g'oed gekeurd Vaststelling' begroting gemeente bedrijven en burgter 1. armbestuur. Namens de commissie van on derzoek brengt de heer D. A. Brienen verslag uit en zegt dat de begroting niet zo'n onaangenaam beeld geeft, al is het tekort dan ook ruim f13.000. Verder zou de commissie de representatiekosten van f250.brengen op f500. de subsidie voor de bad- en zwem inrichting verhogen van f 280. op f 400.b.v. Veilig Baden f 200 en Nutsbadhuis f 200.De ver goeding van de ambten, v.d. Vlees keuringsdienst zou de comm. wil len brengen van f 50.op f 100. De heer de Waard vindt, dat de heer Brienen dit verkeerd in- Scheermesjes, diverse merken, prijs bij afname 30 stuks gesorteerd 4 cent per stuk; Nieuwe verbeterde Petroleumvergassers met standaards en lekbladenWagensmeer, Ledersmeer, Traan, Smeer olie, Taan Carbolineum en verder alle teersoorten. Pluimveedrinkemmers en Voerbakken. Verder ALLE SOORTEN IJZER- EN METAALWAREN. Aanbevelend, HEBT U FAMILIE OF VRIENDEN IN HET BUITENLAND Zendt dan een pakket VERZENDINQ NAAR ALLE LANDEN Speciale Pakketten voor het Zuidelijk *-"*■ Halfrond. ziet, daar het Badhuis het toch zekier ook hard nodig heeft, dit heeft glrote bedragen besteed voor de totstandkoming! hiervan. Hierover ontspint zich een langL durigle discussie tussen de heren Ippel, de Waard, Brienen en Kornet De heer Kornet zegt, dat bij weinig1 hoort over het veerbedrijf, waar ook veel kosten aan verbon den zullen zijn. Dit is volgens spr. harder nodig dan een speel terrein. De heer v. Oord zegt, wanneer het particulier initiatief tekort schiet, de gemeente verplicht is dat over te nemen. De heer Kornet stelt het veerbedrijf hoger dan de jeugd, doch de jeugd is niet alLeen gebaat b'ij een zware preek, doch ook bij lichamelijke oefening. De heren Ippel en /Visser bren gen ter sprake om tot spoedige demping van de Binnenhaven over te gaan, waartoe wordt besloten. De post Burgerlijk Armbestuur is verlaagd van f17.500.op f 10.000.in verband met de uit kering Noodwet ouden van dagen. Wordt alzo besloten. De leerlingenvergpeding voor de Bijz. scholen wordt vastgesteld op f 12.7 5 per leerling per jaar. Het voorschot voor 1948 wordt vastgesteld als volgtRehoboth- school f4578, Herv. Chr. school f4600.school Biesbosch f459. De vergoeding1 voor het jaar 1946 wordt vastgesteld voor Rehobota- school op f 3750, Herv. en school Biesbosch f3954. Wordt alzo besloten. Bij de begroting is gerekend met de verhoogde subsidie van het Gr. Kruis van f 1500. Dit zal echter niet in eens' worden gegeven, doch in 6 termijnen, elk van f250. Een schrijven van het raadslid C. v. d. Wiel bevat de volgende vragen: Verbeteren van het plant soen aan de Uitbreiding. Hiervoor zai worden opgenomen, wat de kosten bedragen. Behoorlijke verlichting voor de schippers. De Voorzitter zegt toe dit in orde te doen maken. V Hierna sluiting, waarna de raad overgaat in geheime zitting tot het behandelen van huur landar- beiders^oningen in de Biesbosch en benoeming van een 'helpster voor de kleuterschool. Vervolg raadsverslag WIJK. Rondvraag. De heer Bouman vraagt, wan neer de Hooge-Maasdijk wordt op geknapt. De Voorzitter antwoordt, dat hij hoopt van deze zomer. De heer Michaël informeert, of de waterleiding-maatschappij de aansluiting aan de leiding kan ver plichten. De Voorzitter antwoordt, dat de maatschappij een zodanige ver plichting niét op kan leggen. De gemeente heeft zich evenwel ga llant moeten stellen- voor 95 pCt. van de aansluitbare percelen, komt men niet aan dit percentage dan brengt dit mede, dat de gem. voor de achterblijvers zal moe ten betalen. 1 De heer van Suilichem dringt aan op spoedige aansluiting van de woningen waarin zijn zoon en Treffers zijn gehuisvest. Alles is hier klaar, de aansluiting stag neert vermoedelijk omdat de Fa. Honings nog geen keuring van de binnenleiding heeft aangevraagd. De Voorzitter zegt toe le zullen bevorderen, dat een en ander op korte termijn in orde zal worden gebracht. De heer Michaël bespreekt ver volgens de aansluiting van liet per ceel van Jac. Mouthaan in de Per zikstraat. Volgens het eerste plan krijgt de»e geen aansluiting, wil hij aangesloten worden dan zou hij hiervoor f2000 moeten betalen. De Voorzitter zegt toe*met de directie van de maatschappij in verbinding/te zullen treden 0111 de leiding, die thans tot het perceel van Karei Bouman loopt, alsnog doorgetrokken te 'krijgen tot de Perzikstraat. Met het oog op de circulatie van het water zou dit ook aanbeveling verdienin. De heer van Suilichem wijst op de slechte walertoestand op de Aalburg£chesteeg. Deze moeten thans gebruiken uit een sloot waarop alle W.C. van de nieuwe woningen uitmonden. Daar, waar uit een oogpunt van volksgezond heid de waterleiding het meest nodig is, komt zij niet. De Voorzitter antwoordt, dat de kosten, van het leggen van een buizennet f 20000 a f 30000 moe ten bedragen, hetgeen de gemeen te zou moeten financieren, wat thans niet mogelijk is. Men eou mogelijk door het slaan van enke le pompen aldaar een verbetering kunnen aanbrengen. De heer van Suilichem zegt ver der, dat hij dezer dagen de school heeft bezocht en tot de conclusie is gekomen, dat het voorste ge deelte, waar de bijzondere school zal worden gehuisvest, lang niet provisorisch is afgewerkt, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. Hier zijn nette vloeren gelegd, men beschikt er over warm' en koud water, aan beide zijden der gang zijn radiatoren aangebracht, terwijl men in het gedeelte, dat voor de openbare school is be stemd, cementvloeren heeft latten leggen, alleen over koud water be schikt en slechts aan één kant der gang radiatoren heeft geplaatst. De Voorzitter antwoordt, dat o- ver de cementvloeren in het ach terste gedeelte nog houtgraniet- vloeren moeten wonden aange bracht. Wat de radiatoren betreft, was het om technische redenen niet mogelijk deze in het achterste gedeelte aan beide zijden der gang te plaatsen, de toiletten zijn daar beduidend mooier, ei' zijn veel meer tegels geplaatst, er is een spiegel meer enz., kortom, wan neer alles klaar zal zijn zal blij ken, dat dit gedeelte beter afge werkt is dan het voorste. De heer van Suilichem zegt, dat in deze gemeente ook een wo ningcommissie bestaat. Heeft de ze ook een taak met betrekking tot de toewijzing van woningen? De Voorz.' antwoordt, dat deze wettelijk alleen gehoord moet worden wanneer het gaat over vordering van won.ngen. De heer van Suilichem zegt ver der, dat de woningen van de ge meente hier door B. en W. wolr- den verhuurd. Hebben deze daar voor wel machtiging van de Raad gehad? - De Voorz. antwoordt, dat het steeds usance is geweest, dat B. en W. dit doen. De heer van Suilichem bespr. hierna het woniggeval van P. Bou man in de Kortesteeg. Deze moet binnenkort uit zijn woning en zag zich een in aanbouw zijnde wo ningwetwoning toegewezen. Nu is het gezin van A. van dar Po# in de Kortesteeg bereid tot wo- ningruil met P. Bouman, onder voorwaarde, dat, wanneer Bou man, zelf een woning zal hebben; gebouwd, het dan weer naar hun oude woning terug kan keren en de thans bij hun inwonende 'schoonzoon v. Tilburg in de wo ningwetwoning kan blijven zitten. Aangezien v. Tilburg reeds vijf jaren gehuwd is en P. Bouman dan dichter bij zijn boerderii blijft zitten, waaraan voor hem een combinatie van allerhande be langen is verbonden, zou het aan beveling verdienen, wanneer hier mede accoord werd gegaan. Over dit onderwerp vindt ver volgens een discussie plaats. En kele leden zijn van oordeel, dat men zich thans reeds bezwaarlijk voor de toekomst kan binden om v. Tilburg een woning toe te wij zen. Ten slotte besluit de raad met 4 tegen 2 stemmen en 1 ont houding* met deze woningruil ac coord te gaan. Tegen stemden de leden v. Alphen en Roza, terwijl C. Bouman zich van stemming onthield. Hierna sluiting. VAUXHALL Firma C. F. van MILL Prijscourant *oor Uw eigen tuin wordt op aanvraag gaar- ne toegezonden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4