voor het Land van Eeusden en Altena, de Langstraat en de Boxmnelerwaard Plaatselijk Nieuws Conferentie te Parijs. Nieuws in het kort uno VAN Aira* Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG. Abonnementsprijs: f 1,95 per 3 maanden per week 15 ct.losse nummers 10 cent. UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6550 DONDERDAG 18 MAART 1948 Advertentiën 20 cent per regel. Advertentiën en berichten worden ingewacht: Voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur. Deze week Te Parijs is Maandag de con ferentie begonnen over het plan Marshall. Deze conferentie heeft ten doel, de organisatorische pro blemen, die het Marshall-plan met zich brengt, gezamenlijk op te lossen. Dit is nu de tweede maal, dat de 16 landen, die de hulp van het plan-MarshalL voor hun her stel nodig hebben, bijeenkomen, doch er schijnt nu een geheel andere geest aanwezig te zijn. De eerste maal waren er maar wei nig punten, v waarover overeen stemming bereikt kon worden, doch nu laat zich de toestand ge heel anders aanzien. Door de ge beurtenissen van de laatste weken zijn de landen van West-Europa er van overtuigd, dat alleen een sterke eenheid van de landen, die nog niet in de Russische machtsfeer zijn betrokken, een halt aan Mos kou kan toeroepen. Nadat Bidault, als gastheer der ministers, een welkom had ge sproken, hield Bevin een ope ningsrede, welke nog al optimis tisch aangaande de resultaten, was. Hij hoopte zelfs op een perma nente organisatie, m.a.w* hij zou zeer gaarne zien, dat er tijdens deze conferentie ook een begin zou \Vorden gemaakt met de vor ming van een West-Eur ope.se Unie. In dit verband mag ook genoemd worden, dat de westelijke zone's van Duitsland vertegenwoordigd waren, tenminste, hij verzocht de ministers hun toestemming daar voor te geven. Ook zal getracht worden, Span je op deze conferentie alsnog uit te nodigen, doch hiervoor wordt over "het algemeen weinig animo getoond. Wii Jiopen een volgende keer meer nieuws over deze belangrij ke conferentie te kunnen medede len. HEUSDEN. Burgemeester en Wethou ders van Heusden maken bekend, dat de gemeentesecretarie op Vrij dag 26 Maart a.s, voor het pu bliek gesloten is. Het concours georganiseerd door de Hengelsportyereniging afd Heusden v. d. A. H. B. op a.s.. Zondag 21 Maart ter viering van het 20-jarig bestaan belooft een groot succes te worden. Het offi cieel programma is vastgesteld als volgt: 11..30 aankomst der deelnemende afdelingen en leden. 12.30 ^Officiële ontvangst der voor zitters en secretarissen in het clublokaal „De Gouden Leeuw". 13.00 KDpstellen der afdelingen met hun vaandels en vertrek mhir het viswater de Maas. 13.30 Aanvang van het concours. 15.00 Einde van het concours. 17.00 Prijsuitreiking in de Gou den Leeuw. Voor dit concours zijn prachti ge prijzen beschikbaar gesteld. Hoofdprijs: een prima rijwiel. .Voor corps: bekers, plaquet tes, standaards, medailles, huish. luxe en hengelsportartikelen. Aan dit concours nemen plm.45 verenigingen uit alle oorden des lands deel, uit Rotterdam zelfs pfm. 800 vissers. Bii de officiële opening en ont vangst zijn B. en W, van Heusden uitgenodigd en zal het ere-liddie heer P. Schmiehausen het wel komstwoord uitspreken. Vanaf het clublokaal zullen de afd. en leden begeleid door de Harmonie „De Eendracht" te Herpt, bij het v.m. stadhuis even halt houden, ter herdenking van haar leden Pr v. d. Oever, C. Kolff en D. Kolff, die bii de stadhuisramp in 1044 het leven lieten. Moge liet weder medewerken, en de burgerij van Heusden door het uitsteken der vlaggen, tónen, mede te leven met de hengelsport. Van de V.Z. en het gem.-bestuur werd een medaille ontvangen, ter wijl nog giften binnenkwamen van de heren A. de Ifaan, v. Wagen berg-Eesten, Dr. Schimmel, Ant. v. Bladel, Oudheusden, L. Heij- kants, P. Schmiehausen en F. Hil- wig, waarvoor de Hengelsportver eniging haar welgemeende dank brengt. I Voor de goede regeling wordt het publiek verzocht buiten de afrastering te blijven, om niet met de politie in aanraking te komen. Zie advertentie. In de nacht van 13 op 14 Maart namen van de afd. Heus-1 den aan de Stille Omgang te Am sterdam een 40-tal personen deel. Nadat Zaterdagavond een kort Lof met reisgebed in de Noodkerk had plaats gevonden, vertrok men in twee autobussen naar het sta tion Drunen-Heusden, alwaar men met een extra-trein naar Amster dam vertrok. Na een H. Mis al daar had de Stille Omgang plaats, die een waardig verloop had. Om half 8 vertrok men weer uit Am sterdam en arriveerde Zondag morgen te ongeveer half 10 weer in Heusden. Deze week draait in de bi oscoop de film „Het marmeren masker". Professor Randolph en zijn assistent Dr. David Cochran, gebruiken een verdronken ma troos, bij een van hun experimen-, ten om doden in het leven terug' te roepen. Het experiment gelukt, maar de matroos, die door de behandeling krankzinnig is gewor den pleegt zelfmoord met de in strumenten die de professor en zijn assistent bij hun behandeling gebruikten. - Deze nieuwe film welke hier in het Zuiden nog niet gedraaid heeft, maar in de grote steden, in het Westen steeds volle zalen heeft getrokken, moet U beslist gaan zien. Maandagavond werd in de zaal van hotel „Concordia" de aan gekondigde lezing gehouden van wege het departement Heusden der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen". Als spreker trad op de heer H\ J. Stuvel mfet als onderwerp '„De jacht naar het zwarte goud». f De vlotte spreker gaf in zijn in leiding eerst een visie op het leven van de mijnwerker, die tot het vo rig jaar door het grootste ge deelte van ons volk, met een ze kere minachting werd aangekeken. De Amerikaanse senaat heeft het wetsontwerp strekkende tot hulpverlening aan Europa na een debat van 11 uur Zondagmorgen met 69 tegen 17 stemmen aange nomen. Het wetsontwerp gaat nu naar het Huis van Afgevaardig den. Dit zal mogelijk ernstige po gingen doen de voor het plan-Mar shall uitgetrokken som van 5.3 milliard dollar te verlagen. Veertien leden der bemanning van de trawler „Epine" uit Huif zijn omgekomen bij de stranding van het schip op klippen aan de Westkust van IJsland. De Finnen gaan 20 Maart naar Moskou om te onderhandelen met de Sovjetunie over een verdrag van vriendschap en militaire bij stand. De Italiaanse politie heeft, 2 personen gearresteerd in verband met de ontdekking van een wa penbewaarplaats in de provincie Savona. Er werden zestig zware machinegeweren aangetroffen, 65 andere automatische wapens, 400 handgranaten en 25.000 patronen. Ook in Florence is een wapen- voorraad ontdekt. Winston Churchill heeft het ere voorzitterschap aanvaard van' de Pan-Europese conferentie, die op 7 Mei in Den Haag zal beginnen. Een vliegtuig komende uit Sjanghai is in Alaska tegen een berg gevlogen. Aan boord bevon den zich behalve de bemanning 24 passagiers. Daarna is het toe- steh nog ongeveer twee en ©en half duizend meter omlaag gestort. Het wrak is waargenomen, doch men neemt aan dat alle inzitten den om het leven zijn gekomen. De strenge winter van het vo rig jaar is oorzaak, dat v.nl. door de getoonde opoffering der mijn werkers een andere en betere in druk op deze nijvere mensen is gegroeid. Het offeren van een vrije Zondag door hen om ons in de barre winter van brandstof to voorzien, heeft daartoe in belang rijke mate bijgedragen. Om te be seffen wat het opofferen van zo'n vrijen Zondag voor deze mensen betekent, die dagelijks honderden meters diep hun zwaren en stoffi- gen arbeid moeten verrichten in de ingewanden der aarde, had men deze lezing moeten *bij wonen, die met prachtige lantaarnplaat jes werd verduidelijkt. Men kreeg een indruk van de machtige bouwwerken, die onze mijnen in het zuidelijke deel van ons land vormen, en die de best geoutilleerde ter wereld zijn. Ook een vluchtige kijk kreeg men van de vele nevenbedrijvien die uit deze mijnwerken zijn ^ge groeid en nog groeien. Niet min der dan 130 nevenproducten wor den thans reeds uit kolen bereid, van mijngas, kunstmest tot as- perine .toe. Het geheel vormde een interessante avond. In zijn slotwoord deelde de voorzitter me de dat het bestuur npg alle po gingen aanwend, om de leden nog een 4e nuts avond te bezorgen ANDEL. Candt. H. K. Poelman uit Groningen heeft het beroep naar de Ger. Kerk alhier aangenomen. -J.l. Vrijdag brachten de leer lingen van de 4e klas der Land bouwschool een bezoek aan de moderne Coop. Poter bewaarplaats te Bj-akel, terwijl Zaterdags niet hun leermeester een excursie ge maakt werd naar de prachtige nieuwe boerderij „De Kleiberg' van de heer Jac. Branderhorst Wz te Eethen en de Coop. Zuivelfa briek „Op Hoop van Zegen" te Genderen, waar de Directeur de bezoekers zelf rondleidde en hun alles zeer duidelijk maakte, ter wijl de fabriek in rust was. Tussen die twee bezoeken in had men volop gelegenheid op de boerderij van de heer J. van den Heuvel, de bekende hengsten Gou verneur-Generaal en Sambo te be wonderen. ALMKERK. Donderdag 11 dezer vierde de Herv. Meisjesvereen. „Arbeid Adelt" in de zaal van de heer V. Dijk, haar 43ste jaarfeest. Na ge bruikelijke opening door de heer S. Willémse, werd het keurig ver zorgde programma, waarin jaar verslagen, zingen, voordrachtenen samenspraken elkaar opvolgden, op correcte wijze afgewerkt. In de pauze werden de aanwezigen onthaald op gebak. Te ongeveer 11 uur sloot dhr. Willemse deze avond met dankgebed. CAPELLE. - De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen organiseerde j.l. Donder dagavond in de zaal van dhr. A, v. Dijk, met medewerking van de mandolinevereniging „A Tempo" een avond voor onze jongens in Indië. Deze avónd is goed ge slaagd, de belangstelling was groot, zodat te verwachten is, dat een aardig netto-bedrag voor de mi litairen overblijft. In een Zaterdagavond 20 Maart te houden vergadering van dé Ned. Herv. Organistenkring in de Ring 's-Grevelduin-Capelle zal de heer M. de Kruis een» lezing, houden. 'De vergadering vindt plaats in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonsendijk. I DUSSEN. In hotel Heessels had Vrij dagmiddag de aanbesteding plaats van aanleg van een weg, "bestra tings- en' rioleringswerken in het uitbreidingsplan te Hank. v De laagste inschrijf ster was de fa. Elshout en de Bont, aanne mers te Raamsdonk voor de som van f 60.900,aan wien het werk ook werd gegund. Het bestuur van het R. K. Thuisfront is thans als volgt sa mengesteld Gees tel.Adviseur Z Eerw. e Heer Pastoor van Hoven; voorzitter: G. A. v. d. Pluijm; vice-voorzitter J. Th. v. Dortmont; penningmees ter S. Nieuwesteeg; secretaresse Annie van Mierlo, 2e secretaresse, Dina Wijtvliet en Annie Pelders; redactie-schakel: J. Th. v. Dort mont; propaganda: Annie v. Mier lo; Annie Pelders en Dina Wijt vliet.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1