VOO» FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM Gemeenteraadsveislag Burgerlijken Stand Vergadering van de raad der ge meente WERKENDAM op 17 Maart, des n.m. 8 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer de Bruyne. Secretaris: de WelEd. Heer J. A. Timmermans. .s Aanwezig alle leden. - De Voorzitter opent de verga dering met het formuliergebed en heet daarna allen welkom, in het bijzonder de lieer Wijnja, die weer na zijn ziekte aanwezig is. Ingekomen stukken: Bericht van Mej. v. d., Wiel, dat zij haar benoeming tot help ster aan de bewaarschool alhier, aanneemt. De verzoeken om subsidie van de Proeftuinbedrijfsvereniging en tot oprichting van een Tandart- sendienst, worden aangehouden. Wijziging verordening vermake lijkheidsbelasting. Dhr. v. Oord vraagt of een ont spanningsfilm gelijk gesteld wordt met een culturele film. De Voorzitter zegt dat het de bedoeling is dat culturele films niet 35 doch 20 pCt. betalen. Wordt alzo besloten. 'Voorstel van BV en W. tot ver lenging van de ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woningen Keizerstraat 34 t.m. 43, niet ontwerpbesluit. B. en W. stel len voor deze ontruimingstermijn te stellen op 1 Jan. 1949. Dhr. v. Oord vraagt dit ook toe te passen op de Zagerij. De Voorz. antwoordt dat B. en W. dit wel onder ogen willen ziet, doch er zijn er nog meerdte daarvoor in aanmerking komen. Wordt alzo besloten. De plannen van wederopbouw en volkshuisvesting worden hier na ingediend. De Voorzitter licht toe, dat dit ontwerp uiteenvalt in een. stode- bouwkuiidige en een finantiële op zet. Men zal trachten met de ei genaars de onteigening van goe- ren in der minne te regelen. Verder geeft spr. een overzicht betreffende het komende bouw plan, n.l. verbreding van de inri\ Keizerstraat, nieuwbouw Geref. Kerk en Ilerv. Kerk met pasto rie. Weth. Ippel vraagt een toelich ting over de soort aan te brengen beplantingen. De Voorzitter geeft hierop een voor allen bevredigend antwoord. Dhr. G. Kornet vraag inlichtin gen betrekking hebbende op het bouwplan van de Keizerstraat. De Voorzitter laat hem het plan zien, waaruit blijkt dat van de kerk geen afbraak te wachten is, zoals in het eerste plan was aan gegeven. Dhr. Wijnja vraagt of de voor bereiding niet te kort is, om over al ja op te zeggen en vraagt of deze avond de goedkeuring moet w orde n gegeven De Voorzitter zegt, neen, de algehele goedkeuring komt uit Den Haag, doch als wij dit plan kun nen verwezenlijken zal dit Wer kendam ten goede komen. Dhr. Wijnja zegt, voor de ver breding van de zijstraat naar de molen, zullen enkele personen wat van hun ruimte moeten missen. De Voorzitter zegt dat men de ze ruimte nodig heeft voor het algemeen belang. De algehele kosten bedragen f200.000, wat voor de gemeente neerkomt op f20.000. Op de vraag van Weth. Ippel, wat de lengte is van het te dem<- pen gedeelte van de Binnenhaven, antwoordt de Voorzitter van 600 M. tot aan de brug van het plein. De raad hecht hierop zijn goedkeuring aan het plan. Dhr. Kornet heeft gehoord, dat het veer wordt verplaatst naar het Heusdense veer. Hij kan zich daarmede niet verenigen. Het zal bij ruw weer voor de passagiers niet aangenaam zijn, aangezien zij dan nog langer aan boord zijn, dan nu het geval is. Ook móet daar gebaggerd wprden, want met laag water kan men niet aanleg gen. De kosten daarvan zijn f 1300. Zal het rijk dat toestaan? Dan krijgt men nog de kosten van re paratie steiger, verharden van tie weg .en verplaatsing van het veer huis. De Voorzitter zegt dat dit alles nog maar plannen zijn, want als de dijk er eenmaal komt, moet dit ailes weer verdwijnen. IJ krijgt deze zaak nog in de Veercómmissie en het komt ook nog in de raad. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering en gaat men over in geheime zit ting. Vergladering! van de raad der ge meente WOUDiRICHEM, op Dinsdag! 16 Maart, des nam. 7 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer Car. van Rijswijk'. Afwezig de heer A. B-. Holster. Opening met het formulier ge bed, lezing! notulen door de amb tenaar ter secretarie, de heer A. S'luijmers, die met eetn kleine be- merkingl door de heer Kuijpers, onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Enige goedkeuringsbesluiten door Ged, Staten op raadsbeslui ten als onderhandse aanbesteding ophalen vuilnis, verpachting; rech ten aanlegplaats. Verder door hetzelfde college vaststelling! glem.-rekening i 944. Goedkeuring reken.-courant over eenkomst aanglaan kasgeldlening. Wij zi ging ge me entebegro ting Bij deze laatste goedkeuring, die betrekking' heeft op de vernieu wing van de Schoenriemse brug!, wij zien Ged. Staten er op, dat naar hun mening de oplegis tukken te zwak zijn. Die Voorzitter merkt op, dat de ra4d van oordeel was, dat zie min der zwaar hadden kunnen zijn. Machtiging door Ged. Staten tot het doen van uitglaven op de be groting voor 1948 tot 1/4 der be dragen, die daarvoor in 1947 zijn uitglegeven. Schrijven van de Minister van (Onderwijs, Kunsten ert Weten schappen, met goedkeuring! om voor 1948 de 3de boVental'ligie Leerkracht aan de openbare lage re school in dienst te houden. - Bericht van de heer Schaap, dat hij zijn herbenoemingi tot lid van- het Burgerlijk Armbest. aanneemt. Rekening bewaarschool 1947. Ontvangisten f 1 544,24, uitgaven f1786.10, nadelig slot f241.86. Rapport van het Yerificatiebu- reau van de Vereniging van Ned. gemeenten, over de controle bij de glemeente-ontvangler, de leg.es- kassen en de kas v. h. Burgerlijk Armbestuur, waaruit blijkt, dat al les in behoorlijke orde is bevon den. Al deze stukken worden voor. kennisgeving aangenomen. Schrijven van B. en W. van Beerta, met verzoek om adhaesie- be tui ging aan het bekende adres van de raad dier giemeente tot de regiering!. B. en W. stellen voor dit adres voor keimisgieving aan te nemen, aangezien het volgens hunne me ning niet op de weg der gemeente besturen ligt om op ieder adres adhaesie te betuigen. Bestaan er werkelijk grieven, dan kunnen dezie vermoedelijk met meer succes door de Vereniging van Nederl. ge meenten of de bonden worden kenbaar giemaakt. De heer Kuijpers is het hier mede volkomen eens, een dergje- lijke actie ligt op de weg der vak organisatie. Schrijven van de raadsfractie van de Partij van de Arbeid, met ver zoek1 tot het beleggen ener raads vergadering! voor het verstrekken van inlichtingen over de bouw van woningen. Pp voorstel van de Voorzitter wordt dit adres verdaagd tot na de afwerking! der agenda en bij de bespreking van het uitbreidng's- plan. i Schrijven van de Minister van Binnenl. Zaken, inzake de verma kelijkheidsbelasting, met voorstel om de belasting voor bioscoop voorstellingten te bepalen op 3 5 Op voorstel van B. en W. wordt besloten hi ertoe over te gaan. De heer Kuijpers blijft er 'bij, dat het onmogelijk wordt een film voorstelling! in de giemeente te doen geven. Hij Jioopt, dat de Burgemeester de gedragslijn die hij tot heden heeft gevolgd in deze, zal blijven volglen. Verzoek cgn yoorschotten door de besturen der bijz. scholen. Voor de neutrale bijz'. school te Ouden dijk wordt dit bedrag! bepaald op 63 maal f14.26 is f898.38. Voor de school m.d. Bijbel te Woudri- chem op 61 Xf14.26 is f869.86. Adres vart de Nederl. Bond van glem.-ambtenaren met verzoek om de verplaatsinigkosten bij verhui- zinlg van een gemeente-ambtenaar voor rekening; van de giemeente te nemen, zoals dit ook door het rijk' voor het rijkspersoneel wordt 'gedaan. (Op voorstel van R. en W. wordt hiertoe besloten. Verzoek vaii de luitenant-kolonel -G. W. J. vah Wiaveren te Gorin- cbem, om vergiinning! voor de ver; nieuw ing van de bergplaats nabij de inlaatsluis, welke vergunning door Bl en W. is geweigerd. Die Voorzitter licht toe, dat ver gunning! -is gevraagd voor de plaatsing) van een z.g!. nissenhuit. Dieze zou in die omgeving niet passen, zodat Bi. ten W. mede op advies van de Centr. Techn. Dienst, vergunning tot plaatsing hebben geweigerd. Kwam ze Beneden aan de dijk1,* meer uit het g|eziicht, dan zouden B. en W. niet hét minste bezwaar hebben giemaakt. Van ho gerhand wordt herhaaldelijk aan gedrongen het aesthietische te be waren en dit zou met plaatsing van zoiets zeker worden geschonden. Zou men deze toes temming' verle nen, dan wordt een precedent g|e- schapen en kan men een particu lier moeilijk' iets dergtehjks meer weigeren. De heer Kulijpers kan zich vol komen met het advies vafL B. en W. verenigten, een dergelijk afzich telijk gebouwtje is daar niet op •zijn plaats. Spr. kan niet begrijpen dat men van de zijde van de genie met een derglelijk Verzoek komt. Spr. stelt dan ook voor het .ver zoek van de hand te wijzen. Met algemene stemmen wordt dienovereenkomstig besloten. Schrijven van de tandarts J. M. de Haas te Vrij hoeve-Capel'le, over de oprichting' van een tandartsen- dienst voor de schooljeugd, waar voor hij een subsidie van f 1per leerplichtig kind verzoekt. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dit verzoek' hebben bekeken en volkomen van het giro te nut van een schooltandartsendienst overtuigd zijn. De opzet acht het college echter niet goed. Er is een schoolartsendienst in opricating, 'kan hij daarbij worden onderge bracht, dan zouden B. en W. daar zeer zeker voor zijn, vandaar dan ook dat zij er bij het opmaken der begroting 1948 rekening me de hebben gehouden en er een post van f250 voor op deze be groting hebben geplaatst. De heer Kuijpers is het met de Voorzitter eèns, de opzet deugt niet, het is beter dat er een ge meenschappelijke dienst komt. Spr. zou gaarne zien, dat dit verwezen lijkt kon worden, want hij is ook Wel van hetgrote nut van ,e>en dergelijke dienst overtuigd. Op voorstel van B. en W. wordt het verzoek hierop met algemene ^temmen van de hand gewezen. Aaiibieding gent-rekening 1946 en van het Burgerlijk Armbestuur over hetzelfde jaar. De heren v. Straten, Kuijpers en v. d. Wiel worden aangewezen voor onderzoek'. (Wordt vervolgd) SPHANG-CAPELLE. Geboren: Alida D., d. van G. Versteeg en A. A. de Rooij; Pe- tronella A., d. van M. E. W. de Visser en H. A. Wagem akers Eli sabeth J., d. van J. Ie Sage en S. Ie Sage; Johannes T., z. van P. W. v. Rooij en W. v. Peer; Corne lia A. J., d. van M. Rijken en D. C. Konings; Jacoba M., z. van H. J. de Bie en M. D,. Vos; M,a- chiel W., z. van A. Rosenbrand en J. W. Timmermans; Adriaan W., z. van W. C. v. Beek en; IK D. v. d. Schans; Maria A. II., d. van C. J. de Bie en A. E. van Dongen; Martha, d. v. G. de Haas en W. C. v. Zeist; Arie. z. van M.- J. Roomer en M. lieleman; Dirk C., z. van G. A. Ivuijsten en A. Werther; Cornelia A., d. van A. D v. Loon en A. J. v. d. Schans; Ba,stiaan, z. van W Bos- schaart en J. J. v. Keulen. Getrouwd: B. L. v. Pelt, 27 j. en J. A. de Roon, 25 j. Overleden: J. v. Beek, 67 j. wed. van L. Bogers; J. Braspen ning, 75 j. wedn.' van S. Pruijis- sers; K. v. d. Maas, 60 j., echtg! van G. de Jong; IJ. Werther, 74 j. echtg. van S. Spierings. WERKENDAM. GeborenHendrilkia, ti. van Aj Braun en A. H. Teulinig; Arie, z. van L. de Keijzier en J. Sj. Strang; Jaoomintis, z. van S. van Noor loos en A. G. Ippel; Aart J., z. van J. Zwets en J. v. Berchum; Anton, z. van A. v. Kooij en M(. G. v. d. Heuvel. Ondertrouwd: A. Bosele, 28 j., en A. J. M. Rijkers, 29 j.; Come- lis P. Cornet, 32 j. en C. Cornet, 27 jaar. Adrianus C. VoiS, 22 j. en Jeri- nike Bonman', 18 j. Overleden: Cornelia de Haan, 70 j., echtg. van B. H. v. E'ijber gen. Zesde lustrum St. Leonardus te Tilburg. 24 en 25 April 1948 viert de R. K. Studentenvereniging St. Leonardus van de R.K. Leergangen haar 6e Lustrum. Willen alle oud-leden ten spoedigste hun namen en adressen opgeven aan het'secretariaat: Boerhavestraat 76 te Tilburg, daar ons archief door oor logsomstandigheden verloren is gegaan. Nadere mededelingen zullen L< dam worden toegezonden. Dit jaar een vroege Pasen. Pasen valt dit jaar al vrij vroeg. De vroegste datum, waarop Pasen kan vallen, is Zondag, volgend, op de eerste volle maand na 21 Maart. I Pasen kan dus, vallen op 22 Maart, wat voor kwam in 1598, 1693, 1761 en 1818 en weer zal geschieden in 2285. i Pasen op 23 Maart kwam voor in 1636, 1704, 1788, 1845, 1856, 1913 en in 2008. Wanneer de Volle Maan na 21 Maart juist voorbij is, heeft men 19 April eerst opnieuw Volle Maan. Is dat op Maandag, dan volgt een late Pasen, n.l. 25 April. Deze viel - in 1666, 1734, 1886 en 1943. Pasen op 24 Maart kwam voor in 1448, 1799 en 1940. Pasen op 24 April in 1639, 179T en 1859.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 8