voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bomxnelerwaard Lonen en Prijzen. Binnenland Plaatselijk Nieuws BRIL-RECEPT? FIRMA NORT UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6553 MAANDAG 29 MAART 1948 Kunt U de glazen daarvoor nog steed§ niet krijgen? Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG. Abonnementsprijsf 1,95 per 3 maanden per week 15 ct.losse nummers 10 cent. Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel. Advertentiën en berichten worden ingewacht: Voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur. Hebt U moeilijkheden met Uw Telef. 2487 Komt U eens bij ons Gasthuisstraat 13, GORINCHEM Prijzen en lonen zijn onver brekelijk aan elkaar verbonden. Voor iele huidige omstandigheden wil dat dus zeggen dat de vast gestelde prijzen en lonen op el kaar zijn afgestemd. Dit sluit dus vanzelf ook in, dat als U voor door U verlangde goederen meer -be taald dan geoorloofd is, U met Uw loon in 't geheel niet zult kun nen rondkomen. Misschien denkt U dat het niet zo erg is met hetj vragen van de hoge prijzen. De onderstaande cijfers kunnen U dan uit de droom helpen. In 1947 hebben de gezamenlijke Tuchtrechters voor de Prijzen, ruim 71.000 gevallen van prijs opdrijving behandeld. In al deze zaken hebben zij een totaal be drag van bijna fl3.000.000 aan boete .opgelegd. Nog niet langge leden werd geconstateerd, dat bij een beperkt aantal verkopen van textiel-producten bijna f400.000. van de kopers te veel was ge vraagd. In de borstel-branche was het al niet veel beter. Daar wer den een aantal kopers afgezet voor ruim f300.000. Textiel en borstels zijn toch ar tikelen die in ieder gezin nodig zijn. Er zou dus verwacht mo gen worden dat de koper van deze dagelijkse artikelen wel wat beter op de prijs zou letten. Maar dat is niet waar, hoor! Men betaalt maar wat er ge vraagd wordt en realiseert zich niet, dat men voor het geld, dat men teveel betaalt, dus nutteloos uitgeeft, talrijke andere produc ten had kunnen kopen. De ko pers van de bovenvermelde tex tiel- en borstelwaren hadden dus, als zij niet teveel hadden betaald, voor 700.000 andere artikelen kun- nenkopen. En dit betekent toch wel iets vindt U niet. Bovendien heeft het betalen van te hoge prijzen nog talrijke ande re nadelige gevolgen voor het her stel van de welvaart in ons land. Maar daar zullen we het nu nielj over hebben. Het is in Uw eigen belang, dat U niet teveel betaald. Twüjfelt U er aan of U de juiste prijs hebt betaald, raadpleeg dan Uw plaat selijke prij zencommissie. Deze staat U kosteloos met raad en daad ter zijde. En bovendien kan deze commissie nog zorgen, dat U Uw teveel betaalde geld terugkrijgt. Beter kan liet toch al niet, vindt U wel? VOOR ZES TON KOEIEN DE GRENS OVER. Gearresteerden uit Zundert, Rijen en Heesbeen. Te Etten zijn door de rijkspo litie 25 veesmokkelaars ge arresteerd. Deze hebben, naar men aanneemt, meer dan 200 koei en de grens overgebracht met ge schatte totaalwaarde van f600.000. Op 9 Januari werden vier der verdachten op heterdaad betrapt. Daarmede begon het onderzoek,, dat een zeer grote omvang aan nam en ruim twee maanden duur de. De opsporingsambtenaren vie len van de ene verrassing in de andere en eerst na weken inge spannen speuren kreeg men vol doende gegevens in handen om tot arrestaties over te gaan. Het complot strekte zich uit overZun- dert, Rijen en Heesbeen. Onder de gearresteerden bevin den zich: W. de B. uit Zundert, v. L. uit Rijen en P. G. uit Hees been., i Deze mannen waren de grote figuren. <jie de zaken organiseer den en zij hadden hun handlan gers ook onder de ambtenaren. Deze veesmokkel was mogelijk door de medewerking van een tweetal VVO ambtenaren en wel C. D. uit Ter heide en C. M. uit Gil z e. Natuurlijk kwamen de beesten nooit ter markt, maar zij verdwe nen over de grens. Men is er in geslaagd enige beesten in België te achterhalen. Voor het geld dat de koeien in België opleverden werdén aldaar tapijten gekocht voor f75 per stuk. De verkoopsprijs nadat de ta pijten ons land waren binnenge smokkeld bedroeg f200f300. Op elke koe werd op deze wijze ge middeld f 1500 winst verkregen. Modeblad „La Mode Actuelle". Een Amsterdamse uitgever is erin geslaagd een Nederland,se edi tie te brengen van het bekende Franse modeblad „La Mode Actu elle". Het is prachtig verzorgd en bevat een keur van de meest verschillende japonnen, blouses, rokken, avondjurken, kinderkle ding enz. Wij willen hier geen re clame maken, maar het moest ons van het hart: dit is het modeblad voor onze dames. Vlot en modern, maar toch ook weer niet te buitensissig. En voor een prijs, die wij niet meer ge wend zijn, n.l. fl. Verplichte inlevering van beenderen. „Inderdaad zijn op grond van de Verordening Verkoop Beende ren 1946 van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees, merghoudende beenderen uitgezonderd van die in leveringsplicht voor slagers'con stateerde het Centraal College voor de Tuchtrechtspraak bij de behandeling in hoger beroep op 8 Maart j.l. van de zaak tegen een Limburgse slager, die zich aan de inleveringsplicht had onttrok ken onder het motief, dat alle beenderen merg bevatten, dus ook de z.g. platte beenderen. Het College overwoog echter, dat de verordening kennelijk uit gaat van een onderscheid tussen mergh oudende eh platte beende ren. Hoewel liet Centraal College aanneemt, dat wetenschappelijk vaststaat, dat ook deze z.g. platte beenderen enig merg bevatten, dient, gelijk ook de verordening bedoelt te doen, te worden uitge gaan van het normale spraakge bruik, hetgeen een duidelijk on derscheid kent tussen mergh ou dende en platte beenderen, een, onderscheid van oudsher ingebur gerd en door een ieder begrepen. öp grond van deze overwegin gen verwierp het Centraal Col lege voor de Tuchtrechtspraak het beroep van de slager, en verenig de zich met de tevens voor enkele andere feiten in eerste aanleg opgelegde straf, t.w. f 50 boete en het storten van een waar borgsom van f 100, met als na dere omschrijving ten aanzien van de waarborgsom, dat het bedrag van f100 door het Centraal Col lege geheel of gedeeltelijk kan worden verbeurd verklaard, indien verdachte binnen één jaar na uitspraak voor soortgelijke overtredingen nogmaals wordt veroordeeld. i Het vonnis maakt een einde aan een redenering, die opgeld deed om zich aan de inleveringsplicht te onttrekken, na de vrijspraak in een overeenkomstige zaak, die be gin Februari j.l. voor de Tucht rechter te Breda diende en bin nenkort pok door het Centraal College zal worden behandeld. Men zij eraan herinnerd, dat onze economie met een goed ver lopende beendereninzameling ten zeerste wordt gediend, want dit materiaal levert onmisbare grond stoffen voor de lijm- en gelatine- fahricage. HEUSDEN. Het bestuur van het Groe ne Kruis alhier, is voornemens op Woensdag 31 Maart a.s. de gewone jaarlijkse ldenvergade- ring te houden in „Het wapen van Amsterdam". Daar in de statuten enige wij zigingen moeten worden aange bracht, worden de leden dringend uitgenodigd, door hun aanwezig heid blijk te geven van hun be langstelling. Men verzoekt ons nog te melden, dat door Mevr. de Wed. Chr. Timmermans alhier, een fraaie plaquette was geschonken en door Henk Brouwers een me daille voor het gehouden liengel- concours, die als extra-prijzen zijn beschikbaar gesteld. i Tevens dat door deafd.Vught bij de ontvangst, een bloemen mand werd aangeboden aan de jubilerende vereniging, welke niet een passende toespraak van de voorzitter, de heer F. v. Eeuwijk! werd aanvaard. AALBURG. Heden Dinsdagavond van 5 tot 7 uur, zal in de consistorie der Herv. Kerk de verkiezing van twee notabelen plaats hebben. Aftredend zijn de heren A. Mi- chaël en M. de Waal. ALMKERK. -De collecte, gehouden" in deze gemeente ten bate van het Simavi-fonds bracht f400 op. In 1943 werd te Rotterdam door een aantal jonge mensen, die veel belangstelling voor mu ziek hadden en haar ook prac- tisch beoefende, de Christelijke Muziekstudie Kring (C.M.K.) op gericht. Zaterdagavond 3 April a.s. aanvang 7 uur, zal In de Geref. Kerk alhier een concertavond worden gegeven. Er wordt een zeer gevarieerd programma gebo den van werken voor orgel, piano, zang, viool, clarinet, afgewisseld door declamatie. Ds. C. J, Hak man zal het slotwoord spreken. Dank zij veler medewerking kon deze openbare uitvoering voorbe reid worden. De toegang is vrij, doch ter bestrijding van de te maken kosten zal een collecte gehouden worden. Een van de zes in Amerika aangekochte vliegdekschepen, toe gewezen aan de lïolland-Australië- ïijn, zal als de „Almkerk' in de vaart gebracht worden. De Almkerkse Schaakclub H.S.P. wist een glansrijke over winning te behalen op Gorcum 5 en .wel met 82. DUSSEN. In het begin van de maand April a.s. zal alhier een algeme ne keuring van trekhonden en hondenkarren worden gehouden. Zij, die in het bezit zijn van eefr trekhond, welke ofwel voor ofwel onder de kar is gespannen, en nog ten gemeentehuize niet gere gistreerd is dienen dit op straffe van vervolging uiterlijk voor 5 April ter secretarie mede te delen. Onder auspiciën van de to neelvereniging „Oefening en Ver maak" ligt het in de bedoeling om binnen afzienbare tijd alhier een wandel- en gymnastiekclub op te richten voor jongens \en meisjes van 12 tot 16 jaar. Voor de jongens zal als leider, tevens hoofdleider fungeren Ant. Verhoeven, terwijl voor de meis jes de dames Jo Heijmans, Maria Hakkel en App. Lensvelt de lei ding op zich zullen nemen. Voor zover de mogelijkheid bestaat zul len dit jaar nog wandelcoursen georganiseerd worden. Voor hen, die zich bij deze club willen aansluiten bestaat hiervoor de gelegenheid op Zon dag 4 April om 11 uur bijJH. van Biesen B 127 alhier. Het herbouwen van de door oorlogsgeweld vernielde wo-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1