KE.M.I. GROTESTRK 183 315f- Tweed J assen Demisaisson VAN DE VEN's Kleedingwinkel •HUISBIJBEL Fijne kleuren Prima stoffen en chique pasvorm Grootestraat 178 WAALWIJK De heer Kuijpers noemt het adres van de heer Kant ernstig, het is zo, het overschietende ge- deèlte wordt voor hem wel te klein om zijn bedrijf op uit te oefenen. Spr. heeft dan ook nog eens nagedacht en meent dat er 'n weg is "te vinden om aan het be zwaar tegemoet te komen. Hij acht het evenwel bezwaarlijk dit in een openbare vergadering be kend te maken. Het is niet onmo gelijk dat het uitbreidingsplan, er voor gewijzigd zal moeten wor den. De oplossing is misschien eenvoudig en minder kostbaar. De Voorzitter acht het dan be ter de vaststelling van het uit breidingsplan aan te houden tot na de besloten vergadering. Hii stelt thans aan de orde het ver zoek van de raadsfractie van de Partij van de Arbeid. Hij geeft gaarne een der leden dezer fractie liet woord om de bedoeling van het verzoek nader uiteen te zet ten. Is het de bedoeling om een uiteenzetting te vernemen vanaf het begin of gaat het alleen over het verloop van de laatste tijd. De heer Kuijpers zegt dat het meer gaat over de laatste tijd. Er heerst onder de bevolking onge rustheid over liet verloop van de bouw der woningen en men hoort de vraag stellen, wanneer zullen deze woningen gereed komen. Het is niet de bedoeling van zijn frac tie om verwijten te richten of o'm op geruchten in te gaan, doch er zijn enkele feiten die ongerustheid wekken. De grote fout is naar spr.'s mening gelegen in de fou tieve ialichtirfgen over de eerste aannemer. Deze waren falikant fout. Hoe is het mogelijk dat aan een aannemer, die zoals gebleken is, voor geen halve cent goed was,, de bouw werd gegund, en die on danks dat het werk hem ontno men is, nog kans heeft gezien er een lieve cent aan te verdienen. De Voorzitter heeft medegedeeld dat de gemeente een andere aan nemer heeft gevonden en dat een en ander aan de gemeente geen geld heeft gekost. Spr. heeft er op gewezen, dat het de gemeente altijd geld heeft moeten kosten, al is het alleen al aan de gemeen te-opzichter. De kosten zijn een gevolg van de verkeerde voor lichting. Spr. meent dat het nu met de tweede aannemer weer precies hetzelfde is, ook deze is afhankelijk van de gelden, die de gemeénte beschikbaar stelt. Wie is de adviseur waarop B. en W. zijn afgegaan. Spr. wil het ant woord van de Voorzitter afwach ten, alvorens op een en ander in te gaan, doch meenthij dat B. en W. beter uit hun doppen had den .moeten kijken, al dat uitstel en verwisseling van aannemers moet stagnerend werken. Deze gang van zaken zal toch ook bij B. en W. wel zorg baren. Zijn raadsfractie was van oordeel dat het ook in het belang van B. en W. was, dat over deze zaken op heldering zou komen en aange zien het drie maanden is geleden, dat er een raadsvergadering is gehouden, heeft zij op het beleg gen van deze vergadering aange drongen. j, De Voorzitter acht liet 't beste om bij het begin te beginnen. Toen de bouw der 26 woningen zijn gegund, was de laagste in- schrijfster de firma de Kroon te Breda. Deze maakte bezwaar, om dat hij zijn werkvolk niet mede kon krijgen en zag van de aanbe steding af. Toen kwam de firma Bijl uit Zeist als opvolger. In dién tijd moest alles vlug gebeu ren, want dan konden 30 wonin gen worden gebouwd. Er was alle moeite gedaan om de benodigde grond, en ook een aanne mer te krijgen. Door de Cen trale Technische Dienst zijn naar de aannemer inlichtingen inge wonnen en deze luidden uiterma te goed, zodat het werk aan hem werd opgedragen. Hij werd zo goed geoordeeld, dat ook Andel, SPECIALE AANBIEDING IN KAMERS VAN JOS VAN DE VEN-SARS bij Mr. van Coothstraat Geopend van 9-12.30 en van 2-6 uur Dinsdagmiddag gesloten Giessen en Rijswijk hem de bouw van woningen opdroegen. Het bleek alras dat de.man voor geen oent goed was, er werd veel el lende met hem beleefd, dan waren er geen metselaars, dan weer geen materialen, waren er deze dan werden ze meermalen door de opzichter afgekeurd. De goede in lichtingen hadden betrekking op de firma v. d. Bijl uit Zeist. Uit deze vergissing is al de el lende geboren. Spr. is toen naar Den Haag gegaan, met de heer v. Loenen en daar bleek hem, dat Woudrichem niet de enige gemeente was, die met moeilijk- beden had te kampen, want er waren een paar ambtenaren die speciaal waren belast, om derge lijke zaakjesop te knappen. Er is ook nog beslag gelegd door het Wassenaars bouwbedrijf en door onderaannemers. Er is een conferentie gehouden met heren uit den Haag van de Wederop bouw en er werd op aangestuurd dat liet Wassenaars bouwbedrijf dat zeer goed bekend staat, die bouw zelf uitvoerde. Dit laatste is evenwel afgestuit en toen kwam de huidige aannemer v. d. Broek. Hadden wij het zonder meer get gund, dan zouden alle onderaan nemers ten gronde zijn gericht. B. en W. meenden dat de gemeen te tegenover deze mensen de ze delijke verplichting had, geen stroppen te bezorgen. De onder handelingen zijn voor liet grootste gedeelte gevoerd door het Depar tement van de Wederopbouw, die het tenslotte het beste achtte, het werk aan de firma v. d. Broek te gunnen. Door B. en W. en ook door de Burgemeester van An del, Giessen en Rijswijk is toen besloten om hem het werk te gunnen onder condities, dat wat de leveranciers aan materialen zou den leveren door de gemeente zou worden betaald. Het was inmid dels 17 December geworden en de nieuwe aannemer zegde toe, direct na Nieuwjaar te zullen be ginnen, dit is ook gebeurd. B. en W. drongen er op aan spoedig gereed te komen. De bouw in Andel en ook een tweede perceel heeft hij aan een ander overge daan, een aannemer uit Ylaardin- gen. Ook met deze aannemer liep het echter mis, zo zelfs dat de metselaars zijn weggelopen, doch deze zijn Maandag teruggekeerd en hebben zelf verklaard, dat zij verkeerd hebben gehandeld. Vooral de beslaglegging was oorzaak dat B. en W. niet kon den doorwerken. Dit is, aldus spr., in korte trekken de narigheid, die de gemeente heeft meege maakt. Als de heer Kuijpers het goed begrijpt, ligt in eerste instantie de fout bij de Centr. Techn. Dienst tengevolge van verkeerde inlich tingen. Deze schudt echter als een poedel alles van zich af en laat de gemeente met die stukken zitten. Spr. zou zeggen, als men de eerste keer zo'n strop heeft opgelopen, men in het vervolg dubbel zou uitkijken. De heer v. d. Wiel heeft aan vankelijk ook gedacht, dat het beter was, deze kwestie in een geheime zitting te bespreken, doch bij nader inzien acht spr. publie ke behandeling beter, ook de in gezetenen hebben het recht hier over te worden, ingelicht. Vanzelfsprekend heeft ieder voor zich over deze zaak getracht zijn licht op te steken. Spr. is op dit gebied een leek en heeft zijn Jicht opgestoken bij een bouwkun dige buiten de gemeente en deze verklaarde hem, dat bet slecht opschieten van de bouw bij de gemeente zelf lag. De opzichter van de gemeente, aldus de bouw kundige, houdt er blijkbaar geen 'rekening mede, dat er oorlog is geweest. Zijn de stenen miskleurig dan keurt deze ze af, diezelfde stenen zijn bij ons bii de woning bouw gebruikt. Het mag volgens spr. geen haarkloverij worden. Men behoeft niet samen gezellig in de sociteit te gaan zitten, doch het moet ook geen fitterij wor den. Als het materiaal eenmaal goedgekeurd is, dient de gemeente direct te betalen. Het is wel plei- zierig als men een aannemer heeft die over tonnen beschikt, doch ook onder de minder kapitaal krachtigen heeft men goede aan nemers en deze mogen niet wor den uitgesloten. Als het werk op de finantiën stagneert, moet de Wij kunnen thans, uit beperkte voorraad, een leveren, in prachtige stempelband, prijs f 7.05 Firma L. J. VEERMAN, Heusde« gemeente dit trachten te voor komen. Spr. leest een formulier voor, waaruit blijkt, dat de aannemer over goedgekeurd materiaal nog geen geld heeft ontvangen, terwijl dit toch volgens het contract on- middellijk had behoren te ge schieden. I De Voorzitter is blij dat de opzichter in het geding is ge bracht. Het boterde al niet van het begin af. Steeds was het, als er gevraagd werd: wanneer komt dit of dat, het komt morgen. Het afkeuren der stenen is steeds ge schied in overleg met de archi tect. Spr. heeft deze stenen ge zien en was het er volkomen me de eens dat deze afgekeurd wer den. Het was materiaal dat men elders niet wilde hebben. Hij is blij dat de heer v. Loenen en de architect steeds achter B. en W. hebben gestaan, de Centr, Techn. Dienst heeft alles gedaan, om de zaak in orde te krijgen. Die aannemer is niet bij hem ge komen met een formulier van goedkeuring, zo hij dit had ge daan, zou hij onmiddellijk liet bedrag hebben ontvangen. Hét lijkt de lieer Spoor, dat het niet ondienstig is geweest, dat zijn fractie het verzoek heeft ge richt, de toelichtingen hebben ver helderend gewerkt. Namens zijn fractie dankt hij voor de verstrek te inlichtingen In de beste har monie is een en ander besproken. De Voorzitter dankt voor deze woorden en zegt, dat als men iets hoort, men altijd bij hem kan komen, en hij steeds bereid zal worden gevonden alle verlangde inlichtingen te verstrekken. De heer Kuijpers hoopt, dat mefi thans het laatste oponthoud heeft gehad en de woningen er nu spoedig zullen komen. Wethouder Crielaard zegt dat open kaart is gespeeld. Er is be weerd, dat het met de financiën fout is, als dit echter zo is idan zit de fout bij de aannemer v., d. Broek. Als deze met een door de architect goedgekeurde motaj bij de gemeente komt, krijgt blij' onmiddellijk betaling. Dan heeft spr. nooit gehoord, dat de op zichter iets anders heeft afge keurd dan stenen en men moet dankbaar zijn, dat deze zijn afge keurd. De heer Kuijpers wil B. en W. een goede raad geven, kijk goed uit uw doppen, er is iets niet iri orde. De heer v. d. Wiel wil ter op heldering ook nog verklaren dat hii geen stukken van de aanne mer v, d. Broek heeft ontvangen,, doch van iemand anders. Rondvraag. De heer Kuijpers meent dat het hoog tijd wordt, dat er iets aan het veerhoofd gebeurt, de boten, kunnen niet meer aan de wal ko men. De Voorzitter is hiervan ook overtuigd, de Techn. Dienst heeft toegezegd de plannen gereed te zullen maken. De heer Kuijpers merkt op, dat dp balken nog steeds bij de Schoeiiriemse brug liggen, hij acht het beter dat deze worden opge borgen. De Voorzitter zegt dat de ge meente Dussen heeft gevraagd de ze te huren voor een paar maan den, daarom heeft men ze laten liggen. De heer Spoor informeert naai' de uitslag van de volkstelling. De Voorzitter antwoordt, dat nog slechts <^e voorlopige uitslag bekend is. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de raad gaat over- in geheime zitting. HUISKAMERS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4