Distributiemededelingen INGEZONDEN Voetbalsport OFFICIËLE BONNENLUST AALBURG. Bij de Dinsdagavond ge houden verkiezing van 2 nota belen der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heren M. de Waal én A. Michaël. EETHEN. De Gymnastiek vereen. „Ma- rijke" houdt a.s. Vrijdag geen oe feningen wegens vacantie van- de leraar. GENDEREN. De Paascollecte heeft in de Herv. Kerk opgebracht f 127.34. Op 3 April a.s. zal te Nieu- wendijk een districts vergadering gehouden worden van'de N.C.L.B. GIESSEN. Op Zaterdag 3 April a.s. hoopt onze Glir. Gem. Zangvere niging „De Lofstem" een uitvoe ring te geven in het verenigings gebouw. Aan deze uitvoering zal medewerking verlenen, de beken de accordeonvereniging „Concor dia" uit Zaltbommel. Beide ver enigingen staan onder leiding van H. A Runge. 's-GRAVENMOER. Zaterdagavond 27 Maart j.l. werd de geheel gerestaureerde Ge reformeerde Kerk alhier weer of ficiéél In gebruik genomen. Ineen speciaal belegde samenkomst, met kerkeraad, gemeente en genodig den werd eerst het woord gevoerd door de voorzitter der bouwcom missie, de heer Wi. K. Dekkers, died iet kerkgebouw overdroeg aan de1 kerkeraad. Hierna ging Ds. Th. O ostra, Geref. predikant te Hoogeveen voor in de dienst des Woords. Hij bediende het woord uit Ps. 66:5a. Na deze kerkdienst werden door hem alle personen, welke aan de opbouw van dit kerkgebouw hebben deelgenomen toegesproken, alsmede de Kerke raad en, Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gém. alhier, alwaar deGer. Kerk gedurende al die tijd haar godsdienstoefeningen heeft gehou den. Hierna werd nog het woord gevoerd door Ds. de lyruijk van Vr ij hoeve- C apelle namens de G er Kerken uit de Langstraat, door de heer S. Verlare als afgevaar digde van de kerk van Breda en door de architect de heer Fijari van Waalwijk. 3 LAND VAN ALTENA. Steeds meer komen de moeilijkheden van de na-oorlog se tijd 't bedrijfsleven in z'n geheel bedreigen. De zware oorlogslast die zijn sporen in ons gebied ook zo drukkend heeft achtergelaten, schijnt voor ons agrarische bevol king onoverkomenlijke lasten te worden. Toch zijn er, als men zijn ogen de kost geeft, nog wel enkele middelen ter oplossing van deze nood te zien. Als men b.v. even over de Maas gaat zien, wat daar {foor georganiseerd optrek ken bereikt is door ruilverkave ling, zal men misschien tot enigs zins andere gedachten komen. Nu zal men zeggen, zo iets is toch op de dag van vandaag veel te duur, dan schuilt hier mis schien wel enige waarheid in. Maar er zijn ook nog andere mogelijkheden wanneer men hoort en ziet hoe men dit on derwerp b.v. in Limburg met z'n vaak nog veel kleinere en ongun stiger ligging van de percelen aLs hier, heeft aangepakt, moet er ook hier in onze omgeving, via georganiseerd overleg met b.v. on ze standsorganisaties ook wel wat tot stand te brengen zijn. Men is daar ook niet direct begonnen met nieuwe sloten gra ven, nieuwe wegen aanleggen, enz. (allen op zichzelf zeer be langrijke verbeteringen) maai* heel gewoon ruiling van pacht. 'tZou te ver voeren, om ineen kort artikeltje de zaak te beschrij ven. Er waren echter in Limburg tal van bedrijven, die door deze ruiling per jaar een voordeelhad- den van f8Ó tot f100 per ha. Dit is toch in de tegenwoordige tijd al een belangrijk bedrag. OPEN BRIEF gericht tot de .Mi nister-President door de Con tact-Commissie van de Pro vinciale Melkhandelaren or ganisatie. In de vergadering van 17 Maart te Zwolle gehouden door de zelf standige handelaren in Melk en Melkproducten in het buitenwet telijk gebied, omvattende de Noord-Oostelijke Provincie's met inbegrip van Noord-Holland Noord, het Land van Heusden en Altena en Zeeland, werd beslo ten zich in een open brief tot de Minister-President te richten en afschrift daarvan te zenden aan de voorzitters der volgende Ka merfracties KathV olkspar tij Partij v. d. Arbeid, Partij v. Vrij heid en Democratie, A. R. partij, Chr. Hist. Partij en Staatk. Ger. Partij, alsmede aan het Hoofdbe drijfschap voor Zuivel te Den Haag. 1 In deze brief wordt bezorgd heid geconstateerd, dat men in het algemeen niet voldoende door drongen is van de nood en onge rustheid die er onder de detail handelaren in Melk en Melkpro ducten in het z.g. Buitenw. ge bied heerst en de moeilijke taak SLEEUWIJK. Op veler verzoek zal a.s. Zaterdag in gebouw „Vegos" het historisch stuk „Plicht of Liefde" worden opgevoerd. Medewerking verleend het fanfarecorps „Wil- helmina" alhier. Als sprekers tre den op Ds. Verbeek en Ds. Ros. WIJK EN AALBURG. Op Zaterdag 3 April a.s. zal liet Gein. Koor „Con Ampre" met medewerking van „Con Amo- re's Toneelvereniging" een uitvoe ring geven in café „Maaszicht". Opgevoerd zal worden: „Ketty jokt nooit", klucht in 3 bedrij ven. Zie verder advertentie. Distributiéklring 231 ALMKERK Aanvragen werkschoenen. Zowel liet afhalen als indienen der formulieren voor het aanvra gen van werkschoenen dient te geschieden voor 16 April 1948 on der overlegging van de Tweede Distributiestamkaarten. Formulieren, welke na 15 April 1948 binnenkomen, worden niet in behandeling genomen, terwijl ook per post ingezonden formulie ren terzijde zullen worden gelegd.. Voor nadere bij z onder heden zie men de officiële mededeling hieromtrent in 'liet 2e blad. (Buiten verantw oording der R ed A Geachte Redacteur, Mijn vriendelijk verzoek is om een bescheiden plaatsje in Uw blad, naar aanleiding van het in zonden stukje van de heer H. J. de Graaf te Nieu wend ijk (22 Mrt.) Ie wil ik schrijven, dat het ar tikel door mij geschreven niet ge plaatst was in „De Ziekenfonds bode", maar in „De Ziekenfonds- gids", een maandblad, nog maar kort in- het leven geroepen, te vens orgaan van directeuren en administrateurs van ziekenfond sen in Nederland. De schrijvers zijn in hoofdzaak doctoren en tandartsen e. a. die liun voorlich ting geven omtrent de bestaande ziekenfonds, en hoe of de in wor ding zijnde nieuwe ziekenfonds- regeling uit de bus zal komen. Ook de bode's worden verzocht aan de hand van hun bevindingen nu en dan iets van zich te laten horen, waarom ik in deze niet achter blijf, maar reeds meerdere malen een artikeltje plaatste. Mijn artikel in het Februari nummer heeft niets uitstaande met de bedoeling van de heer de van de diverse besturen, om ei genmachtig optreden en prijsver hogingen door de plattelands meikslij ter nog te keren. Niettegenstaande ingevolge het rapport Ouwerkerk, verbetering van de bestaande winstmarge en een nieuwe klasseindeling in uit zicht werd gesteld, waarvan de inwerkingtreding omstreeks Octo ber 1947 was bepaald, is daarvan op heden nog steeds niets bekend. Telegrammen, gericht aan Z. Exc. de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, met verzoek om een onderhoud, ■werd 'afgewezen met de medede ling „De Minister acht het in dit stadium overbodig, zich in te laten lichten door een delega tie van vertegenwoordigers der Provinciale Bonden."" In hun schrijven geven adres santen te kennen, dat het voren staande in ernstige mate de dui zenden melkh andelaren An Neder land grieft, waarom zij Z.Exc. ver zoeken te willen bewerkstelligen dat er eindelijk klaarheid komt en openlijk wordt verklaard, waarom het rapport Ouwerkerk blijft, waar het ligt en niet in werking treedt. Graaf, zoals die liet weerlegt, als zou ik zijn tegen de 90 pCt. uit kering bij ziekte, maar bedoeld 'alleen te zijn een toelichting in verband met liet schrijven over „de begroting volksgezondheid", (v. S. d. B Dec. nummer waar 0.111. besproken werd de verloren arbeidsdageen en onnodig spreek- mirbezoek bij een dokter enz. Zo bezien waait de wind uil een heel andere hoek, als wan neer ik in een dagblad een arti kel onder de loep nam over het al of niet noodzakelijke van een 90 pCt. ziekenuitkering. Als bewijs hiervoor citeer ik het volgende: in de eerste pagi na's van mijn artikel heb ik ge schreven: „Niet dat ik de zieken de 90 pCt. uitkering zou willen ontbonden, integendeel, onderge tekende is ook in loondienst en heeft bij eventuele ziekte ook lie ver een kwartje als een dubbel tje", en in de laatste pagina staat, dat het enkel mijn bedoeling was óm te wijzen op de verloren ar beidsdagen als zodanig. In den brede kan ik hier na tuurlijk niet op ingaan, dit zou te veel gevergd zijn van de Re dacteur, die ik voor deze plaats ruimte al zeer dankbaar ben. Z. v. d. STELT, Z iekenfo nd s b ode Almkerk (N.Br.), B 39. AALST. Uitslagen van door Roda-elftal- lpn gespeelde wedstrijden op Za terdag 27 Maart: Vios 2Rod a 2 23. Achilles 2Rod a 3 20. Rodajun.Stormvogelsjun. 41. Begunstigd door fraai lenteweer is tweede Paasdag de eerste ronde van liet jaarlijks wisselprijstour nooi gespeeld. Er was hiervoor buitengewone belangstelling. Over de wedstrijden het volgen de: Zuilichem 1Veen 1. Een zeer fors gespeelde ontmoeting, waarbij beide- partijen elkaar wei nig toegaven. Wellicht door wat te slappe leiding vond kort voor liet einde een kleine schermutse-. ling plaats tussen enkele spelers, die zich jammer genoeg niet be heersten. Sportief stapte men hier echter over heen en de wedstrijd eindigde met 21 in het voordeel van Zuilichem. Almkerk 1G.J.S. 1. Dit was een aardige wedstrijd, waarin de Gorcummers fraaie staaltjes voet bal te zien gaven. G.J.S. behaalde hier een 3—1 overwinning. Brakel 1Aalst 1, was even- an 4 t.m. 17- April. BONKAARTEN KA, KB, KC. 289 Algemeen, 250 gram waspoe- der. 293 Algemeen, 500 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop enz. of 500 gram versnaperingen. 295 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. 297, Algemeen, 1600 gram brood. Geldig tot en met 10 April. 299 Algemeen, 2 eieren. 284 Reserve, 800 gram brood. Geldig tot en met 10 April. 286 Reserve, 400 gram brood. Geldig tot en met 10 April. BONKAARTEN KD, KE. 789 Algemeen, 500 gram waspoe- der. 793 Algemeen, 500 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop enz. of 500 gram versnaperingen. 795 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. 797 Algemeen, 400 gram brood. Geldig tot en met 10 April. 799 Algemeen, 2 eieren. 783 Reserve, 400 gram brood. Geldig tot en .met 10 April. 788 Reserve, 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder- v meel of kinderbiscuits. TABAK- en VERSNAPERINGEN- KAARTEN ENZ. QA, QB, QC. 31/35 Tabak, 2 rantsoenen siga retten of kerftabak. 33 Versnaperingen, 200 gram ver snaperingen of 200 gram sui ker, boterhaiiistrooisel, enz. of 400 gram jam, stroop enz. 36 Versnaperingen, 100 gram ver snaperingen, of 100 gram sui ker, boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Reserve A Tabak, 50 gram scheer zeep of 100 gram scheercrème of 400 gram snelsch eercrème. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 2 April wor den gebruikt. WIJK EN AALBURG. De v.v. NO AD hield 2e Paasdag haar aangekondigd wiss el bek er- tournooi. Doordat Haarsteeg en Heusden moesten spelen voor de competitie, konden deze vereni gingen niet opkomen. Rijswijk en Kerkwijk namen hun plaatsen in. De uitslagen der wredstrijden zijn als volgt AndelKerkwijk 10. RijswijkNoad 00, door Noad niet strafschoppen gewonnen. Andel II—Noad II 1—1. De finale ging tussen Andel en Noad en eindigde 11a een span nende partij voetbal in 11 gelijk spel. Bij bet nemen van straf schoppen toonde Andel zich de sterkste en kwam zodoende in het bezit van de eerste prijs zijnde een fraaie beker en tevens de wisselbeker. Noad behaalde dus de tvreede prijs. WILHELMINA. Onder grote belangstelling vond op 2e Paas dag het Wisselprijstournooi plaats. De uitslagen waren als volgt: Be ReadyDussense Boys 20. With. 2Be Ready 14), zodat Willi2 in het bezit kwam van de Wisselbeker. De tussenwedstrijd Wilh. 1Bergenopzoom werd door Wilh. gewonnen met 30. De j.l. Zaterdag gespeelde com- petitiewTedstrijd tegen Unicum, te Rotterdam werd verloren met 21. A.s. Zaterdag speelt het le thuis tegen G.E.B. 1 uit Rotter dam. Aanvang wedstrijd 4 uur. eens een sportieve ontmoeting, waarbij de thuisclub' zich met 30 de meerdere toonde. ALMKERK. J.l. Zaterdag speelde de v.v. A. V. V. alhier, een nederlaag- wedstrijd tegen de v.v. Hoornaar, welke eindigde in een 30 over winning voor Almkerk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2