Plaatselijk Nieuws Binnenland Ruime Sorteering Fa. CHARLES SCHREÜDER ZONEF TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD voor het Land van Housden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard WIEGEN em LEDIKANTJES REPAREEREN VERANDEREN behorende bij het No. 6554 DONDERDAG 1 APRIL 1948 'iIEUSDEN. Met de Paasdagen vond te Helmond het jaarlijkse toernooi plaats om de Helmond,se Courant wisselbeker, waaraan ook door onze stadgenoot A. de Graag werd deelgenomen, welke zijn vorig jaar gewonnen beker ging verdedigen. De eindstanden in die ere klasse waren als volgt: Groep AA. de Graag 5, H. v. d. Boomen, Eind hoven 3 en C. de Vos en J. van Deventer beiden uit Rotterdam, elk 2 put. Groep B: alle deelne mers n.l. B. v. d. Graaf en A. Stuurman beiden uit Rotterdam, J. Koster, Eindhoven en J. van Eseh, Helmond behaalden 3 pnt. Laatstgenoemde was bi\ loting de gelukkige, welke de finale met de Graag moest spelen. Daar de ze partij in remise eindigde, moest weer worden geloot en wederom was v. Eseh de gelukkige en won hiermede de wisselbeker. Onze stadgenoot behaalde dus de 2e prijs en moest de beker afstaan, hoewel door hem totaal 6 punten werden behaald (2 gewonnen en 2 remise), terwijl, door J. v. Eseh vier partijen remise werden ge speeld. DRONGELEN. Dezer dagen vertrok onze dorpsgenoot P. v. d. Schans naar Engeland, om daar als afgevaar digde van de Calvinistische Stu denten Baad een conferentie van. Engelse Christenstudenten bij te wonen. MEEUWEN. A-s. Zaterdag 3 April des avonds om 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. op te treden student Kersten uit Rotterdam. Maandag 22 Maart werd al hier de eindles gehouden van de 2-jarige tuinbou weursusi. Voor het diploma met zeer veel vrucht slaagden de heren: A. Burghout, A. Lank haar, J. Blankers, A. Schilders en K. Sack. Met veel vrucht: L. Walraven, P. v. Dijk, en G. Schilders. Met vrucht: G. Griel aard, A. Combée en J. Bouw man. Dé diploma's werden uitge reikt door de heer Merkens alsi plaatsvervanger van Ir. Gerritsen, die door ziekte verhinderd! was. Namens de cursisten bracht A. Schilders een woord van dank aan de leraren B. van Hoven en J. v. Gommeren en bood hun elk een zakmemorandum met vulpot lood aan, wat in dank werd aan vaard. Verder werd nog het woord gevoerd door de Ed.Achtb. Heer Burgemeester v. d. Schans. Na mens de N.T.O. en de Tuinbouw- vereen. door A. D. v. Buuren en J. Blankers. Na afloop werd ge- tracteerd op koffie met gebak, waarna ieder voldgan huiswaarts keerde.,j Dat deze cursus zeer goed is verlopen, blijkt wel uit het feit, dat alle cursisten slaagden en bij na 50 pCt. voor het eerste diplo ma in aanmerking kwamen. Dit is mede te danken aan de leraren, die moeite nog tiid heb ben gespaard om de cursisten ook werkelijk iets te leren, dat blijvend is. Cursisten en leraren onze gelukwensen. WERKENDAM. Aan de Nijverheidsschool le Gorinchem behaalde Mej. H. v. d. Steenhoven haar diploma voor de 2-jarige cursus. De heer J. Monster, kan- uier alhier, heeft voor zijn benoe ming bij de havenwerken te den Helder bedankt. Op Maandag 5 April a.s. hoopt de Onderlinge Paardenver- -zekering Mij. Werkendam en Om streken haar jaarlijkse algemene vergadering te houden. In de .Werksen dijk nabij Nonnegalswiel, had deze week een auto-ongeval plaats. De chauffeur van de graanhandelaar Meerburg van Sleeuwijk, raakte op een ge geven ogenblik de macht over1- zijn stuur kwijt en reed pardoes' met zijn auto van de dijk en' kwam in een sloot terecht. Juist doordat de chauffeur maar steeds' remde is het hem gelukt de wa-' gen op zijn wielen te houden.' Hij bekwam dan ook geen letsel. Op Dinsdag 6 April van 1112 uur, zal achter het ge meentehuis de jaarlijkse algemene herkeuring plaats hebben van' trekhonden met daarbij behoren de tuigen en karren. Aanvragen werkschoenen. Op nader plaatselijk bekend te maken dagen tussen 1 en 16 April kunnen weder aanvragen om werkschoenen worden ingediend door hen, die sedert 30 Juni 1'947 geen bon voor werkschoenen (of Engelse werkschoenen) hebben ontvangen. Arbeiders in bedrij ven met minder dan 5 arbeiders' moeten individueel een- aanvraag indienen. Voor 5 of meer arbei ders moet het bedrijf collectief aanvragen. Aanmelding voor rescrve-polilie. Zowel het corps rijkspolitie als de gemeentepolitie zal voor bij zondere omstandigheden aanmer kelijk worden aangevuld met vrij willigers. Daartoe kunnen gega digden welke wonen in gemeen ten met rijkspolitie zich melden, hetzij bij de burgemeester, hetzij bij de groepscommandant, en ge gadigden welke wonen,in gemeen ten met gemeenbepolitie, hetzii bi; de burgemeester, hetzii bij de po litiechef. Zolang zij geen werkelijke dienst verrichten zal geen loon worden ontvangen. Iedere reser vist blijft in eigen bedrijf of be trekking werkzaam, maar ver bindt zich om, wanneer de over heid hem oproept, in politiedienst te komen. Van tijd tot tijd zullen de reservis ten |Op leiding krijgen van bevoegde instructeurs, die hun niet alleen het gebruik van hun wapens zul len leren, maar hun ook een een voudige, algemene scholing geven. Hwlga ontploffingen te Semarang Zondagmiddag is een munitie- Pslagplaats op het haventerrein van Semarang in de lucht -gevlo gen. Doordat de explosies zich verticaal voortplantten, zijn de meeste schildwachten aan de dood ontsnapt. Desniettemin zijn elf personen gewond, van wie 8 ern stig? De ontploffingen begonnen des middags om kwart voor 3 plaatselijke tijd en duurden tot' in de avond voort. Over de oor zaak van de ramp heeft men nog geen juiste gegevens. Door de in liet rond vliegende fosforprojec- tielen zijn een aantal branden ge sticht. Weest voorzichtig met munitie. Zondagavond heeft de heer M. J. te Overloon een hoeveelheid buskruit, die hij jn een buis had gestopt, laten ontploffen. Hij werd zeer ernstig gewond aan lies»en onderbuik en is later overleden.. Crcdiet voor Indonesië. De regering zal zeer spoedig, bii de Kamer een wetsontwerp; indienen, waarbij zij haar machti ging vraagt om aan de Neder lands-Indische regering een ore- diet van 850 millioen gulden te verstrekken. Levensmiddelen en kleren uit Amerika voor Zeeland. De bevolking van het plaatsje Amesbury in de Amerikaanse staat Massachusetts heeft ruimi 2000 kilo levensmiddelen en een| groot aantal kledingstukken, be stemd voor de Zeeuwse dorpen) Zuidzande, Schoondijke enz. bij gebracht. De goederen zijn ingezameld op initiatief van de heer Charles L. Bowley uit Amesbury, die onlangs bij een radioprijsvraag een vlucht naar Nederland heeft gewonnen. röntgenfoto's en het toepassen van nieuwe dure geneesmiddelen aan zienlijk uitgebreid, zodat de zgn. wall-in" tarieven een zekere aan passing behoefden. Een en ander is aanleiding geweest de zieken huistarieven met f 0.50 per ver- pleegdag te verhogen. Voor zover van een „all-in" tariefsprake is, mogen bovendien voor het over grote deel der zaalpatiënten da kosten van de dure penniciline en streptomycine worden doorbere kend. Deze regeling zal met 1 April 1948 van kracht worden. De Zwarte Zee helpt Amerikaans stoomschip. Het Amerikaanse s.s. Grenville M. Dodge van Rouaan naar New- York heeft tijdens stormweer op de Atlantische Oceaan de schroef verloren. Door de rederij werd die hulp ingeroepen van de Neder landse sleepboot, die het vaartuig naar New-York sleept. Dader van de overval bij Duiven- drëcht gearresteerd. In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft de Amsterdamse Rijkspolitie in samenwerking met de collega's uit Ouderkerk aan de Amstel, de 28-jarige P. uit Am stelveen aangehouden, die ervan wordt verdacht op 20 Maart on der bedreiging y met een revolver bij Duivendrecht een fabrikant uit Leidsendam te hebben beroofd. De verdachte, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, verliet Zaterdagavond bij sluitingstijd een café op het Rembfandtsplein en liep recht in de armen van de agenten. Smokkelende wielrenner neerge schoten. De Maastrich tse wielrenner Jean Schweitzer, werd onder de ge meente Gr a them bij R oerm ond door de Rijkspolitie achtervolgd, op vermoeden van smokkel. Na herhaalde pogingen hem tot stil stand te brengen, mocht dit even wel niet gelukken en werd een schot gelost op de vluchteling. Zwaar gewond werd S., die in het bezit van 100 eieren bleek te zijn, naar het ziekenhuis te Roer mond overgebracht. Tariefsverhoging ziekenhuizen. Ten gevolge van de toegenomen exploitatiekosten is een wijziging van de ziekenhuistarieven noodza kelijk geworden. Naast o.m. een verhoging van de salarissen met 1 Jan. 1.1. enerzijds, is anderzijds de verzorging van zaalpatiënten, door het veelvuldiger nemen van Felle brand te Eist. Een felle brand heeft in de nacht van Zaterdag op Zondag een der grootste opslagloodsen van de veilingvereniging Overbe- tuwe te Eist in de as gelegd. Zeventigduizend fruitkisten zijn in vlammen opgegaan. f 10.000 in een fauteuil. Vorige week vervoerde een wo ninginrichting te Eindhoven een paar fauteuils van een klant uit Limburg. Bij de werkplaats merk te een loopjongen bij het afladen dat er een tipje papier onder uit een der stoelen stak. Toen men de onderkant lossneed, bleek het een couvert te zijn met opschrift; Inhoud: 10.000 gulden, dat wer kelijk dit bedrag aan bankbiljet ten bevatte. Een nader onderzoek van het ingewand van de fauteuil bracht nog een klokje en andere voorwerpen te voorschijn. De klant in Limburg had de som, die hij ter betaling aan een firma moest opzenden, op onver klaarbare wijze verloren. 3 delige bedstellen met kussens, prima tijk SpiraaEmatrassen - Opklapbedden Voordelige aanbieding in: Slaapkamers, Woonkamers, Salons Dressoirs, Theemeubels, Kleinmeubels, Crapeauds, Fauteuils, Stoelen, enz. Reparatie inrichting van alle stoffeerwerk, dat vanaf heden weer in zeer korte tijd kan worden afgewerkt. Kinderwagens, Wandelwagens to BEDDEN en MATRASSEN wij keurig. WIJKSCHESTRAAT W 122 TELEFOON No. 49 HEUSDEN N

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5