voor het Land van Eensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Binnenland J LI Bekendmaking Verheugend bericht 'I u VAN AITÉNA Dft blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAQ. Abonnementsprijs: f 1,95 per 3 maanden per week 15 ct.losse nummers 10 cent. UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6556 DONDERDAG 8 APRIL 1948 Advertentiën 20 cent' per regel. Advertentiën en berichten worden ingewacht: Voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur. Doodstraf geëist tegen R au ter. Zaterdag, de derde dag van het proces--Ranter, hield de procu reur-generaal bij het Bijz. Ge rechtshof te Den Haag, Mr. J. Zaayer, zijn requisitoir en eiste de doodstraf, daarbij het Hof vra gend recht te doen aan hen, die in de strijd voor de Nedi. onaf hankelijkheid zijn gevallen. Het uitspreken van het requi sitoir duurde bijna twee uren. Onmiddellijk daarna kreeg de verdediger mr. K. v. Rijckevor- sel het woord. Rauter zelf kreeg F voor zijn slotwoord twee uren toe gemeten. Uitspraak 15 April. Belgische bus-chauffeurs smok kelden textielpunten Dezer dagen werden 2 chauf feurs uit Turnhout door de Ne derlandse GGD aan de grens ge arresteerd. Zij werden in het be zit gevonden van valse textielpun ten, waarvan men vermoed, dat zij in België worden gedrukt. De gearresteerden waren bestuurders van autobussen, die de Kempische arbeiders naar de Philipsfabrie- ken te Eindhoven vervoeren. Het zou hier gaan om niet min- t der dan 70.000 valse textielpun ten. zer. Lantaarnplaatjes zullen het gesproken woord verduidelijken. Leden en niet-leden hartelijk wel kom. (Zie advertentie). Op Woensdag 14 April a-s. zal in hotel „Concordia" de ge wone jaarvergadering van het N. Rode Kruis alhier, gehouden wor den. Moge het Rode Kruiswerk dat zoveel belangrijke terreinen om vat, waardering ondervinden. Geef hiervan blijk door deze vergadering te bezoeken. Honderd Tsjechische studenten mogen in ons land komen. De regering is bereid een aan tal Tsjechische studenten, voor' lopig 100, toegang tot Nederland te verlenen. De Nederlandse afde ling van de Worlds Students Re lief heeft een organisatie gesticht die voor het onderbrengen van deze .studenten zal zorgen. De regering kan de grenzen niet onbeperkt voor Tsjechische stu denten openen. Dit zou tot ge volg hebben dat allerlei verkeer de elementen zich onder valse voorspiegelingen in Nederland zouden vestigen. Bovendien zou Nederland in dat geval de ge hele last krijgen te dragen van een vraagstuk, dat door de Wes terse staten gemeenschappelijk op gelost moet worden. 3- 9 2 1 2 3 2 1 1 2 4 8 7 IB 3 De Burgemeester van Heusden maakt bekend dat iedere Zater dag om dertien uur de brandweer sirene bii wijze van proef inwer king zal worden gesteld. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DELFT. Heusden* 6 April 1948. HEUSDEN. Maandag a.s. zal in „Con cordia" de laatste Nutsavond van dit seizoen gegeven worden. - Dan hoopt voor 't„Nut" op te treden de heer Portielje, directeur van de Amsterdamse Diergaarde. Natuurlijk zal deze „Artis-man" spreken over de dieren, waarmee Jiij dagelijks omgaat, en die hij kent en waarneemt als geen on- De speldjesverkoop voorde blinden heeft f 50.20 opgebracht Naar wij vernemen draait a.s. Zaterdag de bioscoop voor het laatst. Dit is een gevolg van te hoge^ ve r in akelij k lieid s belas - ting. Op het consultatiebureau voor zuigelingen op 6 April waren aanwezig 41 zuigelingen en wel uit Heusden 38, Oudheüsden, He- dikhuizen en Herpt elk 1,. Volgende zitting 20 April a.s. Bij de damclub werden Maandag j.l. in de jubileumwed strijd alle partijen remise, n.l. de afgebroken partij A. Nieuwkoop- A. de Graag in groep 1; in de 2e groep tiissen Ger. Jonker en G. Deur loo en J. Klaren en Joh. de Graag en de herk amp partij tus sen A. Titters en J. Struijk. In groep 1 werd daardoor de eindstand A. de Graag 6 A. Nieuwkoop 6 C. de Joode 6 C. Bax 6 Het .heeft dus hier niet aan spanning ontbroken. Door de remise partijen in groep 2, moet het al gek gaan, wil J. Deurloo niet met de prijs gaan slepen., De eindstand in groèp 3 is: A. Fitters 6 4 0 2 8 J. Struijk 6 4 0 2 8 W. v. Driel 6 2 2 2 6 W. Kuijs 6 0 2v 4 2 Na dé remise herkamp is dan weder een beslissingswedstrijd noodzakelijk. Maandag a.s.' voortzetting.v AALBURG. In verband met de werk zaamheden van bestrating, is zo wel de Korte- als de Langesteeg, tijdelijk voor alle verkeer afgeslo ten. AALST. Tweede Paasdag reed een ongeladen vrachtwagen, bestuurd door de heer P. K. uit Giessen, doo^r "te ver uitwijken voor enke le wielrijders aan de Overlaat- stoep van de dijk, juist tegen over het perceel bewoond door de fam. v. Ballegooijen. Halver wege de berm bleef het vehikel hangen en dreigde om te kante len, waardoor de woning gevaar liep te worden ingedrukt. Door stutten van de auto werd erger voorkomen, waarna deze door 2 andere vrachtwagens op de dijk getrokken werd, zodat alles nóg goed afliep. Maandagavond kwam de v.v. Roda in algemene vergadering bijeen. Met grote meerderheid van stemmen werden drie leden van de ontbonden vereniging Nederhe- mert als lid toegelaten, terwijl op een verzoek om toe te treden als lid van een inwoner van Her wijnen afwijzend wordt beschikt, aangezien in genoemde plaats een vereniging bestaat. Tót ere-voorzitter werd be noemd de "WelEd. Heer P. van Driel. Tenslotte werden nog een zestal toegangskaarten voor de in ter 1 and weds Lr ij d N ederl and - België op 18 April a.s. onder de leden die daarvoor in aanmerking wen sten te komen, verloot,- terwijl levens besloten werd zo spoedig mogelijk met de training te be ginnen. Hierna sluiting. ALMKERK. -De Chr. Muziekstudie Kring (C.M.K.) te Rotterdam-W" gaf' Za terdagavond 3 April met een 15- tal leden een uitvoering van klas sieke muziek in de Geref. Kerk te Almkerk.. De Voorzitter merkte o.a. in zijn openingswoord op dat het doel van deze kring in de eerste plaats de studie van muziek is.. Dat deze studie serieus is, bleek wel uit hetgeen aan zang, orgel, viool- en clarinetmuziek werd ge geven. Er viel veel te genietep en de C.M.K, kan op een geslaag de avond terugzien. Ds. C. J. Hak man sloot deze avond met een „tot wederziens". CAPELLE. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten bate van het Studiefonds van de Geref. Zendingsbond heeft f 173,50 opge bracht. Tot voorzitter van het wa terschap „Het Zuid er afwaterings kanaal is benoemd de heer J. Huij sman alhier Zaterdagmiddag werd de nieuwe brug over de Binnenhaven in de Kom door de Ed.Achtb. Heer Burgemeester A. Smit offici eel geopend en in gebruik gesteld. Vele genodigden waren hierbij tegenwoordig. Het dochtertje van de Burge meester knipte het lint door, waarna de muziekvereen. „Kunst na Arbeid" met een opgewekte mars deze plechtigheid besloot. BOMMELERWAARD. De commissie, belast met het ontwerpen van een plan be-" treffende de samenvoeging van di verse gemeenten in de Bommeler waard, kwam dezer dagen met haar voorstel gereed. Ged.® Staten van Gelderland namen het con cept over en deden het toeko men aan de "verschillende ge meentebesturen. Het luidt als volgt: De gemeenten Z altbommel, Am- merzoden, Hedel en Maasdriel blij ven elk apart. Heerewaarden, Rossum en Hur- wenen één, met gemeentehuis te Rossum. Eveneens worden Gameren, Kerkwijk en Nederhemert één, 't gemeentehuis te Kerkwijk, terwijl ook Brakel, Zuilichem, Aalst en Poederoijen één gemeente zullen vormen met het gemeentehuis te Brakel. Tot ons groot genoegen, kunnen wij onze lezers meedelen, dat ons vergunning is ver leend om Donderdags met 8 pagina's te ver schijnen. Wij zijn daardoor in staat, meer nieuws en ook meer advertentie's op te ne men, zodat het blijven overstaan Van deze laatste tot een volgend nummer geringer wordt DE REDACTIE. EETHEN. Op de. op 5 April j.l. ge houden provinciale voorjaarskeu ring voor stieren uit de gemeente Eethen en Omstreken bij #afé v. Wijk te Genderen, werden de stie ren van de navolgende eigenaars goedgekeurd: B. de Graaff, D.W. v. Mersbergeii, W. de Graaff te Babyloniënbroek, M. Spoor te Eethen, Wed. Joh. de Raad te Meeuwen, Jac. de Raad te Dron- gelen, G. Boll en M. M. Boll te Doeveren, J. C v. d. Beek;, G. v. d. Beek, TI. v. d. Heuvel Jzn. (2 stierenj, C. J. v. Wijk (2 is tie ren) en L. P. Branderhorst te Genderen, J. C. Wink te Wijk. De stier van de heer Jac. Bran derhorst werd geschikt bevonden om aangeboden te worden op de Centrale keuring te Breda. GENDEREN. J.l. Zondagmiddag nam Ds. J. J. Rits erna, in een overvol schoolgebouw, afscheid van de Geref. Kerk alhier. Als tekst had Z.Eerw. gekozen Openb. 22 vers 10—15, mét als onderwerp „Je zus Christus voleindigt". Na zijn predikatie richtte spr. zich to t de Consulent, de Kerke- raad Aen gemeente, jeugd, koster, organist, classis, burgemeester en Ds. J. J. Moll, waarna ouderling v. d. Beek hem toesprak namens kerkeraad en gemeente, vervol gens ps. Iluijser namens de clas sis, Burgemeester v. d. Schans en tenslotte Ds. de Jager uit Dus- sen als consulent. De scheidende herder en leraar werd toegezon gen Ps. 121:4. Alhier is opgericht een Herv. J. M. vereniging opgericht, met als naam dragende „Jong Le ven". Als leidster fungeert Mej. J. Nicolaas. Voor de betrekking van di recteur der Coop. Zuivelfabriek alhier, hebben zich 40 sollicitan ten aangemeld. 1 HERPT. Begin Mei zal het 40 jaar geledeft zijn dat de Coop. Stoomj zuivelfabriek „St. Isidorus'" al hier in werking kwam. Bij de voorjaarsvergadering is men voor nemens dit feit op bescheiden wij ze, enigszins feestelijk te herden ken. Vanwege de zuivelfabriek worden alle runderen van leden, aangesloten bij „St. Isidorus" gra tis ingespoten tegen mond- en klauwzeer, tevens is aan alle vee houders het nodige poeder ver strekt ter bestrijding van de run derhorzel. LAND VAN ALTENA. De heer H. Goed moed, plv. Hoofd van het Streekbureau v. d. Wederopbouw is per 15 April be noemd tot technisch ambtenaar bij de Prov. Directie v. d. We- BLAD Ml JN HARDT L,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1